Největší CZ/SK web o Football Manageru

5 tipů za koho začít hrát (6)

Oblíbená série článků je zpět. V průběhu několika týdnů vám přineseme několik zajímavých tipů na týmy, za které se vyplatí hrát. 🙂

5 tipů za koho začít hrát (graslik)

Název týmu: Liverpool FC

Rok založení: 1892

Země: Velká Británie

Liga: Premier League

Největší úspěch: 5x výhra Ligy Mistrů/PMEZ, 3x Evropská liga/Pohár UEFA, 18x Premier League

Komentář autora: Co je na Liverpoolu zajímavého, si možná říkáte. Liverpoolu se často lidé vysmívají, že žije v minulosti. Pokud postavíte taktiku na silách na křídle, které tvoří Salah a Mané, rozhodně můžete slavit úspěch. Navíc je pasy zásobuje Coutinho a mezi nimi běhá hračička Firmino.

Navíc Liverpool má 4. nejvyšší rozpočet ve hře, což vám dává možnost zalepit díry v sestavě. Navíc bez brzkého úspěchu hrozí útěk těch největších hvězd jinam. Podaří se vám vrátit Liverpoolu na úplné výsluní?


Název týmu: Paris Saint Germain FC

Rok založení: 1970

Země: Francie

Liga: Ligue 1

Největší úspěch: 6x Ligue 1, 7x Coupe de Ligue

Komentář autora: Ještě jeden bohatý mančaft. Ač můžete k PSG cítit antipatie, hrát za ně je také výzva. Domácí ligu už relativně opanovali, byť Monaco přerušilo jejich nadvládu, na úspěch v Lize Mistrů však čekají. To vše se má změnit s Neymarem. Přivezete šejkům jejich vysněnou trofej a udržíte všechny hvězdy pohromadě?


Název týmu: Olympia Praha FK

Rok založení: 2017 (1901)

Země: Česká republika

Liga: Fotbalová národní liga

Největší úspěch: Postup do fotbalové národní ligy

Komentář autora: Olympia Praha, dříve Olympia Hradec Králové. Přejmenování, respektive přestěhování přišlo právě kvůli postupu do druhé nejvyšší soutěže. Tým patří mezi naprosté outsidery soutěže.

V realitě zatím očekávání překonává, a to, dle slov samotných hráčů, hlavně díky skvělé partě. A právě v FM novinka týmová chemie je jedna z věcí, která by Olympii pod Vaším vedením mohla udržet v soutěži. Uděláte z Olympie tým srdcařů, který neskončí jen postupem do druhé ligy, ale bude toužit ještě o vyšších místech?


Název týmu: Aston Villa

Rok založení: 1874

Země: Velká Británie

Liga: EFL Championship

Největší úspěch: 7x Premier League, 7x FA Cup, 1x PMEZ

Komentář autora: Jedna ze stálic Premier League po dlouhodobém propadání nakonec spadla o soutěž níž, kde loni hrála jen pro ni mizerný střed tabulky. V Aston Ville je zajímavý mix zkušených hráčů a mladých nadějí, navíc je zde i česká stopa v podobě Libora Kozáka (pokud zrovna není na marodce). Do klubu letos vstoupila i legenda Chelsea a Premier League John Terry. Podaří se vám vrátit pod jeho vedením Villans tam, kam patří?


Název týmu: Istanbul Basaksehir FK

Rok založení: 1990

Země: Turecko

Liga: Süper Lig

Největší úspěch: 2. místo v Süper Lig, finalisté Turkish Cup

Komentář autora: Relativně mladý turecký klub, který loni dosáhl rekordního umístění. Může tak bojovat o Ligu Mistrů. Tým, který je zajímavý i svým netypickým názvem stadionu (Fatih Terim Stadium), má v sestavě spoustu zajímavých hráčů. Problémový Adebayor, rychlík Eljero Elia, ex-hráč Citizens Gael Clichy.

Podaří se vám pohárová premiéra a navázat na ligové úspěchy? Pokud ano, třeba se jednou stadion bude jmenovat po vás, a nahradíte tak tureckou legendu Fatiha Terima!

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.