10 kroků, jak předejít zraněním

10 kroků, jak předejít zraněním

Zranění patří mezi nejdiskutovanější témata při vydání každého nového ročníku. Jedni tvrdí, že jich je příliš a že je hra nerealistická, druzí argumentují slovy, že zraněním se dá vhodným zacházením s hráči předejít. A protože si přece nebudeme jen stěžovat, podíváme se společně na deset tipů, jak zraněním předejít.

Krok 1: Zbavte se náchylných hráčů

Nejdůležitějším úkolem je zbavit se všech hráčů, kteří mají tendenci být často zranění. Ve Football Manageru není lehké tyto hráče odhalit. Náchylnost ke zranění je skrytý atribut a odkrýt jej lze pouze v editoru. Většinou vám to poví asistent manažera ve svém hráčském hlášení, jenže jsou i příklady, kdy vám to asistent „zatají“. Ze své pozice můžete křehké hráče rovněž odhalit. Stačí se podívat v hráčově profilu do kolonky zranění – kdo jich má hodně, je z porcelánu a tudíž nevhodný do vašeho klubu.

Krok 2: Snižte tréninkové dávky

Zní to logicky, ale mnoho hráčů stále zapomíná upravovat intenzitu nastaveného tréninku. V předsezonní přípravě je pochopitelně žádoucí, aby hráči nabrali kondici. Ovšem ve zbytku sezony záleží pouze na tom, aby si vaši svěřenci kondici udržovali, není ji však nutné zlepšovat. Dejte si pozor na únavu, zejména v týdnu se třemi utkáními.

Krok 3: Točte sestavu

Během dlouhé a těžké sezony je důležité rotovat sestavu. Hráč s kondicí 90 % je sice způsobilý nastoupit do zápasu, ale proč riskovat, když můžete dát šanci mladíkovi s vynikající kondicí? Sledujte program utkání a vybírejte si opravdu důležité duely. Vaši klíčoví hráči si odpočinou a budou připraveni v optimální kondici.

Obrázek

Krok 4: Opatrujte hvězdné hráče

Triviální? Jasné jako facka? Ano, ale také nesmírně důležité. Přece nechcete, aby vám Messi nebo Ronaldo chyběli po většinu sezony, protože jste je nasazovali až do roztrhání těla. Starejte se o ně jako o vlastní děti. Přidělte jim volno navíc, vystřídejte je, když je zápas rozhodnutý.

Krok 5: Střídejte!

Během zápasu bedlivě pozorujte úroveň fyzické kondice svých hráčů. Jestliže to stav utkání umožní, unavené borce vystřídejte.

Krok 6: Nechte je odpočívat 

V průběhu sezony máte možnost nechat hráče odpočinout. Na obrazovce tréninku lze nastavit volno v rozmezí 1-3 týdnů. Využívejte ho. Zejména v případech, kdy máte nabitý program utkání a chcete, aby vaši nejlepší hráči nastupovali v ideální kondici.

Krok 7: Najměte kvalitní a široký lékařský tým

Že opakujeme zřejmé? Ano. Zajistěte pro své hráče dostupnou lékařskou péči. Čím více fyzioterapeutů v týmu, tím větší vlnu zranění dokážete přečkat. Kvalitní lékařský tým snižuje dobu zotavování. Při podpisu fyzioterapeutů si hlídejte atributy Fyzioterapie, Motivace, Disciplína, Odhodlání.

Obrázek

Krok 8: Stav hřiště

Ujistěte se, že máte svůj trávník v dobrém stavu. Zápasy hrané ve špatných podmínkách zvyšují riziko zranění. Stav hřiště zkontrolujete v klubových informacích o zařízení. Pokud je v neuspokojivé kondici, můžete požádat vedení o jeho výměnu.

Krok 9: Vylepšete tréninková zařízení

Kvalita zařízení přímo snižuje pravděpodobnost zranění během tréninku. Máte-li nejkvalitnější zařízení, pak budou hráči trénovat na perfektním trávníku a připravovat se v nejmodernějších posilovnách. Tím pádem se sníží riziko zranění.

Krok 10: Udržujte si široký kádr

Když si udržujete kádr, řekněme o nejméně 23 hráčích, je mnohem snazší vypořádat se s nahromaděnými zraněními. Také se pojistíte proti okamžiku, kdy se vám zraní hvězda týmu a jedinou náhradou zůstane mizerný junior. V případě, že nejste zrovna bohatý klub, zkuste podepisovat všestranné hráče, kteří mohou nastoupit na více pozicích.

Zdroj FMInside.net

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více