5 tipů za koho začít hrát (2)

Oblíbená série článků je zpět a pokračuje druhým dílem. V průběhu příštích týdnů vám přineseme několik zajímavých tipů na týmy, za které se vyplatí hrát. 🙂

5 tipů za koho začít hrát (Briggus)

Název týmu: FC Lokomotiv Moskva

Rok založení: 1923

Země: Rusko

Liga: Rosgosstrakh Priemjer-Liga

Největší úspěch: 2x Mistr Ligy (2002, 2004)

Komentář autora: Lokomotiv Moskva jistě poznáte z aktuálního ročníku Evropské Ligy, ve kterém hraje ve skupině spolu se Zlínem.  „Železničáři“, jak se týmu z hlavního města přezdívá, se do této soutěže dostali díky vítězství v domácím poháru. V lize totiž poslední dobou paběrkují těsně nad polovinou tabulky a marně vzpomínají na již více než 10 let staré tituly a na časy, kdy byli nejlepším moskevským týmem.

Nyní má tento tým velkou šanci opět opanovat nejvyšší ruskou soutěž. Pomoci k tomu mohou i zajímavá jména, které mají na soupisce. Kapitánem týmu je Chorvat Vedran Čorluka, na křídle se prohání Jefferson Farfán a v útoku je portugalský hrdina z finále EURO 2016 – Éder.


Název týmu: GKS Katowice

Rok založení: 1964

Země: Polsko

Liga: I Liga (2.nejvyšší soutěž)

Největší úspěch: 3x vítěz národního poháru (1985/86, 1990/91, 1992/1993)

Komentář autora: Tento tým nedaleko hranic s Českem, který je u nás především známý svou družbou s Baníkem Ostrava, již nějakou dobu kope v druhé polské lize. Před 30 lety ovšem patřil k nejlepším v zemi a až na jednu výjimku hrál pravidelně nejvyšší Ekstraklasu. Jenže po sezóně 2004/05 přišel pád do 4.ligy, odkud se během dvou let dostali do druhé, ale již přes 10 let chybí ten poslední krůček k návratu mezi elitu.

Tým je považován za favorita na postup a kádr není pro tuto soutěž špatný, horší už je to v porovnání s týmy z Ekstraklasy. K polskému „Návratu krále“, jako se podařilo Baníku, mají dopomoci i Slováci Dalibor Pleva a Peter Šulek či český krajánek Jakub Yunis.


Název týmu: AO Xanthi FC

Rok založení: 1967

Země: Řecko

Liga: Řecká Superliga

Největší úspěch: 4.místo v nejvyšší soutěži (2004/05)

Komentář autora: Tenhle tým je spíše zajímavý svým příběhem a vazbou na Českou Republiku. Klub dříve totiž nesl název „Škoda Xanthi“, protože do klubu v roce 1991 vstoupila firma Viamar, oficiální importér vozů Škoda pro Řecko. Za celou svou existenci klub ze severovýchodu Řecka nezaznamenal žádný výrazný úspěch, přesto se 4x účastnil Evropské Ligy, potažmo jeho předchůdce Poháru UEFA, jenže až na poslední případ, kdy se mu podařilo jednou postoupit, byl ihned vyřazen.

Za klub v minulosti nastupovalo hned několik českých fotbalistů. Za zmínku stojí určitě David Lafata, Libor Došek nebo Petr Pižanowski. Technického ředitele zde vykonával i někdejší „expert“ ČT Vladimír Táborský.


Název týmu: Benevento Calcio

Rok založení: 1929

Země: Itálie

Liga: Serie A

Největší úspěch: Postup do Serie A (2016/17)

Komentář autora: Klub z města ležícího v jižní části Itálie nebyl donedávna něčím významný. Léta se pohyboval v nižších soutěžích, avšak před rokem se mu povedl historický postup do Serie B. Aby toho nebylo málo, v premiérové sezóně si klub vybojoval i play-off o Serii A, ve kterém uspěl a svůj sen hodlá žít i mezi italskou smetánkou. V reálném světě Benevento zatím boří i nadále rekordy, ovšem ty negativní, kde po 12 zápasech je stále bez jediného bodu.

Dokažte, že Benevento není žádná Sparta a i přes slabý kádr, který je navíc téměř z poloviny poslepován z hostování z jiných klubů, dokáže předčit svá očekávání, i ta veřejnosti.


Název fotbalové asociace: Nogometni savez BiH

Rok založení FA: 1992

Země: Bosna a Hercegovina

Asociace: UEFA

Největší úspěch: Účast na MS 2014 v Brazílii (vyřazeni ve skupině)

Komentář autora: Od založení fotbalové asociace se bosenská reprezentace představila na jednom závěrečném turnaji, a hned na tom největším – Mistrovství světa. Účast na kontinentálním šampionátu jim dvakrát těsně unikla, když v baráži o EURO 2012 byli vyřazeni Portugalskem a o 4 roky později houževnatými Iry. Na další světový šampionát do Ruska se tento perspektivní tým opět nedostal.

Vy máte ve hře šanci toto ještě změnit, jelikož sezóna zde začíná v létě a před sebou máte ještě několik zápasů kvalifikace. V týmu je ještě spousta relativně mladých hráčů, kteří mohou reprezentovat ještě minimálně další dva cykly a reprezentace U21 má také nadějné hráče. Navíc můžete zkusit získat do svých řad třeba Stefana Simiče.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více