5 tipů za koho začít hrát (6)

Oblíbená série článků je zpět. V průběhu několika týdnů vám přineseme několik zajímavých tipů na týmy, za které se vyplatí hrát. 🙂

5 tipů za koho začít hrát (graslik)

Název týmu: Liverpool FC

Rok založení: 1892

Země: Velká Británie

Liga: Premier League

Největší úspěch: 5x výhra Ligy Mistrů/PMEZ, 3x Evropská liga/Pohár UEFA, 18x Premier League

Komentář autora: Co je na Liverpoolu zajímavého, si možná říkáte. Liverpoolu se často lidé vysmívají, že žije v minulosti. Pokud postavíte taktiku na silách na křídle, které tvoří Salah a Mané, rozhodně můžete slavit úspěch. Navíc je pasy zásobuje Coutinho a mezi nimi běhá hračička Firmino.

Navíc Liverpool má 4. nejvyšší rozpočet ve hře, což vám dává možnost zalepit díry v sestavě. Navíc bez brzkého úspěchu hrozí útěk těch největších hvězd jinam. Podaří se vám vrátit Liverpoolu na úplné výsluní?


Název týmu: Paris Saint Germain FC

Rok založení: 1970

Země: Francie

Liga: Ligue 1

Největší úspěch: 6x Ligue 1, 7x Coupe de Ligue

Komentář autora: Ještě jeden bohatý mančaft. Ač můžete k PSG cítit antipatie, hrát za ně je také výzva. Domácí ligu už relativně opanovali, byť Monaco přerušilo jejich nadvládu, na úspěch v Lize Mistrů však čekají. To vše se má změnit s Neymarem. Přivezete šejkům jejich vysněnou trofej a udržíte všechny hvězdy pohromadě?


Název týmu: Olympia Praha FK

Rok založení: 2017 (1901)

Země: Česká republika

Liga: Fotbalová národní liga

Největší úspěch: Postup do fotbalové národní ligy

Komentář autora: Olympia Praha, dříve Olympia Hradec Králové. Přejmenování, respektive přestěhování přišlo právě kvůli postupu do druhé nejvyšší soutěže. Tým patří mezi naprosté outsidery soutěže.

V realitě zatím očekávání překonává, a to, dle slov samotných hráčů, hlavně díky skvělé partě. A právě v FM novinka týmová chemie je jedna z věcí, která by Olympii pod Vaším vedením mohla udržet v soutěži. Uděláte z Olympie tým srdcařů, který neskončí jen postupem do druhé ligy, ale bude toužit ještě o vyšších místech?


Název týmu: Aston Villa

Rok založení: 1874

Země: Velká Británie

Liga: EFL Championship

Největší úspěch: 7x Premier League, 7x FA Cup, 1x PMEZ

Komentář autora: Jedna ze stálic Premier League po dlouhodobém propadání nakonec spadla o soutěž níž, kde loni hrála jen pro ni mizerný střed tabulky. V Aston Ville je zajímavý mix zkušených hráčů a mladých nadějí, navíc je zde i česká stopa v podobě Libora Kozáka (pokud zrovna není na marodce). Do klubu letos vstoupila i legenda Chelsea a Premier League John Terry. Podaří se vám vrátit pod jeho vedením Villans tam, kam patří?


Název týmu: Istanbul Basaksehir FK

Rok založení: 1990

Země: Turecko

Liga: Süper Lig

Největší úspěch: 2. místo v Süper Lig, finalisté Turkish Cup

Komentář autora: Relativně mladý turecký klub, který loni dosáhl rekordního umístění. Může tak bojovat o Ligu Mistrů. Tým, který je zajímavý i svým netypickým názvem stadionu (Fatih Terim Stadium), má v sestavě spoustu zajímavých hráčů. Problémový Adebayor, rychlík Eljero Elia, ex-hráč Citizens Gael Clichy.

Podaří se vám pohárová premiéra a navázat na ligové úspěchy? Pokud ano, třeba se jednou stadion bude jmenovat po vás, a nahradíte tak tureckou legendu Fatiha Terima!

1 Komentář
  1. Lejzr říká

    Za PSG by mě to asi nebavilo, ale jinak fajn tipy. Taky nahodím teda moje tipy, třeba někoho budu inspirovat. Takže třeba za AS Monaco, Neapol, Leeds, SFC Opava nebo Dynamo Drážďany to určitě může být zábavná hra.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více