8 znamení, že jste závislí na FM

Podobných seznamů už jste asi četli několik, ale nikdy se neomrzí. Přinejhorším se utvrdíte v tom, že nejste jediní blázni na světě, kteří dělají… neobvyklé věci. 🙂

Jste závislí na FM, pokud…

 • Jste si nechali vyrobit triko se jménem svého genera.
  Ačkoliv se jedná o virtuální neexistující hráče, člověk si k nim rychle najde cestu. Jestliže hrajete delší savy, určitě tento pocit znáte. Hráče definují jeho výkony na hřišti a jeho přínos pro tým, ale po tak dlouhé době znáte každého genera od hlavy až k patě a chováte se k němu jako k vlastnímu dítěti. Překonejte ostych, zavolejte do svého oblíbeného klubu a nechte si udělat dres se jménem svého generovaného oblíbence. Když to neuděláte vy, někdo jiný určitě ano.
 • Sledujete výsledky „svého“ týmu i ve skutečnosti.
  „Jak to hrajou?“ ptáte se svých kamarádů v hospodě. „United?“ přichází odpověď. „Jasně, North Ferriby United. Jaký je stav?“Sotva víte něco o páté anglické lize, ale hra je hra. Díky tomu, že znáte silné i slabé stránky týmu, prožíváte jeho skutečné výsledky o to intenzivněji. Při výhře vykřiknete, jak jste hrdí „na své hochy“. Pokud se prohraje, okamžitě navrhnete, že kdyby podepsali toho útočníka z Tamworthu, mohlo být lépe.
 • Křičíte na lidi, kteří „to nechápou“.
  Litovat. Budou litovat, že se zeptali. A vy začnete přemýšlet, jestli tohle přátelství má pořád smysl.“Kdo by chtěl tým vést, když za něj můžeš rovnou hrát, třeba ve FIFĚ?“ Ptají se pořád dokola, a přesto vás to znovu a znovu rozpálí do běla.Při odpovědi, že „to nechápou“ je těžké někde začít. Pokud nepochopili vzrušení z manažerské práce, jak je přesvědčíte o kvalitách herní série? Některé lidi je těžké přesvědčit, ale i tak uděláte, co je ve vašich silách.
 • Znáte hráče, kluby a nároďáky, o nichž ostatní ani neslyšeli.
  Každý fotbalový fanda pozná hráče z předních světových lig, ale znát všechny hráče při zápasu pralesní ligy, to chce kumšt. Jenže vy je znáte už dlouho. „Šestka“ vám dala gól z přímáku v klíčovém semifinále 2019 a „desítku“ jste podepsali ve Football Manageru 2013, když jej obklopovala aura talentovaného mladíka ve třetí lize.Nejde však jen o hráče. Football Manager je nejlepší výukový program zeměpisu. Jen díky němu znáte exotické destinace (včetně jejich klubů), o nichž ostatní nikdy neslyšeli. Anguilla, že ano? Porazili jste je 2:1, když jste trénovali Salvador. Rutina.
 • Doplňujete hraní vlastním komentářem zápasů.
  Jedna věc je kritizovat hráče od postranní čáry. Ale úplně jiný kalibr je, když začnete hru doprovázet komentářem po vzoru televizních stanic. Ne vždy je to realistické, zejména když hrajete v nižších ligách. Tam zkuste třeba rozhlasového moderátora.Někteří „extremisté“ hrají zápasy na celých 90 minut a komentují společně s imaginárním kolegou. Zkuste si při komentování skrýt bolest, která přijde po gólu v nastavení druhé půle…
 • Vytváříte vlastní zvukovou kulisu zápasů.
  Football Manager není hra založená na zvukových efektech, ty se omezují zpravidla jen na pár zvuků. Bohatě to stačí, ale někdy, někdy je potřeba dodat tomu trochu koření a autenticity. Proto si před utkáním Ligy mistrů připravíte její znělku, abyste se dostali do nálady. A pak přidáte klubové pokřiky a hymny. Aby toho nebylo málo, o poločase si pouštíte osvědčené hitovky ze stadionů na rozproudění.
 • Pořádáte imaginární tiskové konference.
  Prohráli jste klíčový duel. Poté, co z chodníku odnaproti sesbíráte svůj notebook, tablet nebo telefon, musíte čelit realitě. Tiskové konference ve hře mají svá omezení, ale vaše mysl nezná hranic. Je čas pitvat.Imaginární tiskové konference se konají na různých místech. Ve sprše, v ložnici nebo dokonce v kostele. Neexistují limity: televizní vystoupení, týmové rozhovory, schůzky se zaměstnanci. To všechno patří do vašeho světa. A pokud vám někdo tvrdí opak, vysvětlete mu, že jste se sžili se svou rolí.
 • Střežíte uloženou hru jako oko v hlavě.
  Během života už jsme měli v počítači několik důležitých souborů, ale nic nedosahuje důležitosti uložené hry z FMka. Máte ho uložený ne na jednom, ale na několika flashkách. Zároveň máte několik cloudových úložišť, a ty se teď náramně hodí. Opatrnosti není nikdy dost, takže šifrování se taky hodí.Hudba? Koupíte znovu. Fotky? Uděláte nové. Save z FMka? Nenahraditelný. Jestli si s vámi někdo zahrává, zahrává si s ďáblem. A pokud dojde na nejhorší – poškozený soubor s uloženou hrou – prolijete více než jen jednu slzu.

V kolika bodech se shodujete? A jaké další „zvláštnosti“ u hraní FM děláte? 🙂

Zdroj FourFourTwo.com

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více