Aktuální databáze pro FM 2018

Databáze s aktuálními přestupy

Ve většině významných evropských soutěží skončilo zimní přestupní období, a tak vám přinášíme přehled nejvýznamnějších updatů, díky nimž si můžete zahrát na aktuálních soupiskách.

Oficiální patch a zároveň update soupisek od vývojářů vyjde zřejmě koncem února.

Všechny zde uvedené databáze se vkládají totožným způsobem.

 • Stažené a rozbalené soubory stačí vložit do složky → Dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2018/editor data/

FM18 Transfer & Data Update by pr0

Jeden z nejtradičnějších tvůrců databází vydal zimní přestupy jako poslední. Ale stojí to za to. Zahrnuje totiž na 13 tisíc změn, podle slov autora od nejmenších po největší ligy.

Kromě hráčských přestupů jsou samozřejmostí i změny na postech manažerů, postupy/sestupy, zesnulí hráči odstraněni z databáze, správná čísla dresů, změny národností, případně upraveny fyzické údaje typu výška, výha.

Přidáni byli noví majitelé klubů, nově vzniklé spolupráce mezi kluby, pr0 zaktualizoval i zdravotní stav hráčů dle skutečnosti a vytvořil pár nových zázračných dětí.

Novinky sledujte na autorově Facebooku.

Ke stažení přes FMScout


FMInside FM18 Data update

Databáze pochází od autorů z webu FMInside a stejně jako předchozí dílko obsahuje všechny základní úpravy, včetně změn ve smlouvách, stadionech, správných kapitánech a asistentech atd.

Loni si jej stáhlo 25 tisíc lidí, takže fanouškovská základna je už nyní velmi široká.

Ke stažení přes FMScout Ke stažení přes Steam Workshop


Fotka uživatele Sortitoutsi - Football Manager Fansite.

Football Manager Data Update

Vedle FMScout asi jedna z nejznámějších stránek. Zásadní rozdíl oproti výše zmíněným databázím tkví v tom, že úpravy může přidat jakýkoliv uživatel webu. Pokud je moderátor schválí na základě přiloženého důkazu (třeba oficiálních stránek), jsou úpravy zahrnuty do updatu, a ten je tak neustále aktuální. Aktivně přispělo již více než 2 000 hráčů, kteří přidali přes 100 tisíc změn.

Příjemná je i možnost prohlédnout si provedené změny a snadno tak zjistit, zda vámi požadovaný klub/hráč odpovídá skutečnosti.

Ke stažení přes Sortitoutsi (nutné přihlášení)


Čekáte raději na oficiální databázi nebo už jste to nevydrželi a hrajete? 🤔

11 Komentářů
 1. anonym říká

  Dobrý den, Football manager 2018 je můj první a nevím jak si mám stáhnout aktuální soupisky…..poradí mi prosím někdo….

  1. Nycklick říká

   Dnes vyšly oficiální aktuální soupisky, které ti Steam stáhne sám. Pokud bys chtěl soupisky vytvořené komunitou, tak v článku najdeš přímo odkazy včetně návodu na vložení.

   1. Jakub říká

    A jak je to prosím s tím, když chci hrát tu samou hru na 2 PC a využívám staženou databázi? Mám problém, že hru uložím do Cloudu, ale neobjeví se mi na druhém PC.

    1. Nycklick říká

     Zda je tam stažená databáze nebo není, nehraje roli. Návod na Cloud najdeš na: https://www.fmseries.cz/jak-ulozit-hru-na-steam-cloud/

 2. Petr říká

  Zdravím, vlastním FM 2018 steam verzi a rád bych se zeptal, jak je to s aktualizací soupisek, zda se aktualizují každý rok, nebo zda je třeba odněkud stahovat ručně (přijde mi, že mám soupisku někdy z roku 2016/2017…)? Loga týmů jsem si už našel a nyní je importuju, ale třeba by mě zajímaly obličeje hráčů (zda je možné je odněkud stáhnout)? Předem děkuji!

  1. Nycklick říká

   Ahoj, oficiální updaty soupisek už neseženeš, ale vždy se dají najít komunitní. Stačí hledat na známých webech, jako je FMScout.com, sortitoutsi.net nebo přímo na Steamu. Co se týče, grafických addonů, opět platí ty stejné zdroje, případně naše sekce na fóru https://www.fmseries.cz/forum/viewforum.php?f=310. Můžeš v klidu použít grafiku pro FM 2019.

   1. Petr říká

    Super, moc děkuju:) zítra pohledám a vyzkouším.

   2. Petr říká

    Ahoj ještě jednou, mám ještě jedu prosbu – na disku C (kde mám umístěnou složku uživatele) mám málo místa (SSD disk) a nevejdou se mi tam všechny soubory (například obličeje mají cca 16GB…). Je nějaká možnost udělat prolink na jiný disk, ze kterého by si hra četla tyto data? Případně jak na to? Předem děkuji!

 3. Petr říká

  Ahoj, možná dělám něco špatně, ale rád bych se zeptal jak vyřešit následující situaci – hrál jsem FM 2018 na starém počítači přes steam, kde byly funkční addony (stadiony, obličeje hráčů, loga atp., které jsem stáhl z webu a do hry nakopíroval). A nyní jsem chtěl začít hrát na novém PC, kde mám nahozenou tu samou hru přes steam, zkopíroval jsem si zmíněné addony a savy s hrou, savy se načtou, ale addony nikoli (a to ani v případě, kdy zvolím novou hru – novou kariéru). Netušíte prosím někdo, co s tím? Díly moc předem!

 4. Petr říká

  Doplním rovnou odpověď (třeba to někomu pomůže:)) – mě pomohlo smazat cash paměť ve hře (nastavení – preference), ukončit a znovu spustit hru.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více