Fantasy Draft – představení novinek pro FM 18

Vydání nového dílu se blíží, a tak se na nás valí jedno video za druhým. Po oznámení novinek, představení týmové chemie, rozboru změn ve skautingu, uvedení novinek v taktice a zdravotnického centra je čas na online mód Fantasy Draft. Přinášíme ucelený a přehledný souhrn všeho, co ve videu zaznělo.

Omluvte kvalitu screenshotů, k dispozici nejsou žádné oficiální materiály.

Novinky a změny ve Fantasy Draftu

Fantasy Draft je multiplayerový režim, v němž si formou draftu (jako v NHL – jedno kolo, jedna volba hráče) sestavíte svůj tým, se kterým se pak vydáte porážet své přátele (nebo soupeře v turnaji), případně můžete využít i singleplayerovou variantu proti umělé inteligenci. Na výběr jsou ligové nebo pohárové formáty soutěží. Ve videu je označován za „nejinovativnější“ mód pro hru více hráčů.

V nejnovějším vydání Football Manageru se Draft dočkal změny uživatelského rozhraní a zároveň přibyly nové herní funkce.


Více sezon v jedné hře a další drobnosti

Doposud šlo v FD odehrát vždy jen jeden ročník či jednu sezonu soutěže. To už neplatí – v FM 18 budete moci hrát sezon mnohem více (viz screenshot nahoře, nad tabulkou je možnost přepínat tabulky podle sezony).

Díky tomu přibyla rovněž možnost vloženého draftu mezi jednotlivými sezonami, vhodného pro doplnění kádru – jedná se o jakési „fantasy přestupové okno“.

Nestihli jste začátek Fantasy Draftu? Nezoufejte, nyní bude možnost připojit se do již rozehrané hry.

A pokud rádi hrajete pohárové soutěže, tak ty budou nově nabízet i utkání hraná na dva zápasy.


Uživatelské rozhraní

Na první pohled viditelná změna – snahou vývojářů bylo celé rozhraní maximálně zjednodušit a zpříjemnit tak zážitek z hraní. Jedním z cílů bylo odebrat všechny nepotřebné prvky a ponechat jen zásadní a nezbytné funkce pro tento formát.

Při změnách rozhraní se myslelo i na streamery, proto byl navigační panel, v klasickém FM na levé straně, přesunut do horní části obrazovky. Vývojáři si od toho slibují přehlednější a čistší centrální plochu.

Během samotného draftování pak budete mít stále na očích aktuální velikost mužstva, obsazení jednotlivých pozic a také zbývající rozpočet.

Opravdu razatně byly přepracovány hráčské profily. Kdo se účastnil našich turnajů ve Fantasy Draftu, mi dá určitě za pravdu, že zorientovat se v nich nebylo vždy úplně snadné. Nyní byla ponechána jen klíčová okna s atributy, rolemi a základními údaji o hráči a jeho výkonech.


Nastavení Fantasy Draftu

Jednak lze naskočit do existujícího draftu jedním kliknutím na tlačítko „Rychlý začátek“, jednak vám s draftem dokáže poradit umělá inteligence, pokud se výběrem hráčům nechcete zabývat (pochopitelně na základě drobných kritérií, jako jsou oblíbená formace, národnost apod.).

Vylepšení však doznalo i samotné základání draftu (viz screenshot výše). Nejen že bude k dispozici více částek na rozpočet, především se totiž zvýšila jeho maximální výše – z 200 milionů liber na rovných 500! Nutnost skládat jedenáctku hvězd a lavičku břídilů je minulostí. 🙂

Za druhé, kromě vyššího rozpočtu došlo na rozšíření možností, jak upravit databázi hráčů dostupných pro draft (jednoduše řečeno – lze nastavit, z jakých hráčů budete moci vybírat, a to podle národnosti, místa působení, hodnoty nebo soutěže). Toto nastavení lze rovněž publikovat na Steam Workshop, aby jej mohli využít i ostatní.

Zajímavou novinkou je pak odstranění času – hráči nebudou stárnout, a pokud jsou zranění, doba absence se nepočítá na dny nebo týdny, ale na zápasové dny.


Využíváte Fantasy Draft? A jak se vám líbí jeho úpravy pro FM 2018?

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více