San Sebastian & Grande Paolo - Cesta za velkým snem začíná!

Obrázek
Obrázek
Part I. - Francouz Montainer v San Sebastianu končí
...a nahrazuje ho legendární fotbalista - Pavel Nedvěd
Obrázek
„Nikdy jsem Ligu mistrů bohužel nevyhrál, i když to byl a stále je můj velký sen, a proto bych byl hodně rád, kdybych se mohl trofeje dotknout alespoň jako manažer,“ prohlásil Grande Paolo na své první tiskové konferenci v roli manažera severo-španělského klubu.

Obrázek
Pro mnohé je to jistě velmi překvapivý krok, neboť jsem si roli manažera ještě nikdy nevyzkoušel. A ani ve snu mě rozhodně nenapadlo, že již letos bych mohl dostat nabídku do této funkci, a už vůbec nikoli od klubu z nejvyšší španělské ligy. Rozhodování nebylo nejtěžší, šlo jen o rodinu. Ta nakonec uznala za vhodné, abych do toho šel.

V Juventusu jsem ihned další den oznámil, že si budou muset hledat nového funkcionáře, což prvně nechápali, ale po vysvětlení celé situace mi oznámili, že mé rozhodnutí chápou a při odchodu mi popřáli hodně štěstí.

Už na letišti v San Sebastianu na mne čekali dva lidé z vedení klubu, jenž mě následně doprovodili na stánek Anoeta. Osobně musím přiznat, že jsem byl překvapený, jaký stadion tu mají. Ano, věděl jsem, že není malý, ale vzhledem k finančním dlouhodobějším problémům ve Španělsku jsem rozhodně nepočítal s tím, že se na něj bude moci vlézt více jak pětadvacet tisíc. No, teď si už přát jen to, aby Anoeta byla pravidelně plná a fanoušci z našich utkání chodili jen a jen dobře naladěni.

Že nemám jako manažer žádné zkušenosti? Ano, jak již naznačil, je to mé první angažmá v této roli, ovšem já se cítím na ní dobře připravený. V Turíně jsem měl skvělé vztahy s A. Contem (trenérem Juventusu) a i ten mě něco přiučil. Jako hráč jsem pak mohl hrát i pod takovými trenéry jako Ranieri, Brückner, Lippi či Capello. A i tyto nemalé zkušenosti se budu snažit v San Sebastianu zúročit.[/font]
Obrázek
Informační okénkoReal Sociedad de Fútbol, S.A.D.
Obrázek
Obrázek
Rok založení: 1909
Název stadionu: Anoeta (32.000 diváků)
Předseda: Jokin Aperribay
Název ligy: Liga BBVA
Umístění v sezóně 2011/12: 11. místo
[hr][/hr]Hrají na databázi 1.1.5 od OndraX. V prvním přestupovém okénku mám přestupy vypnuty. Za hratelné ligy jsem označil Anglii (po 2. ligu), Francii (2.), Itálii (2.), Španělsko (2.), Německo (2.), Česko (1.), Portugalsko (1.), Nizozemí (1.) a Belgii (1.).

Re: San Sebastian & Grande Paolo - Cesta za velkým snem začíná!

Obrázek
Obrázek
Part II. - Slunné léto je úspěšně za námi
...aneb Real Sociedad se probojoval do Ligy Mistrů!
Obrázek
Mým prvním krokem ve funkci manažera v tomto klubu bylo doplnění realizačního týmu, ve kterém bylo totiž volných hned několik funkcí a abychom mohli co nejlépe využít naše tréninkové zázemí, tak bylo nutné tyto volné posty doplnit. Nakonec do klubu přišlo pět nových nových trenérů, stejný počet skuatů a jeden kondiční trenér.

Poté už následovala letní příprava. Vzhledem k cílům sezóny (umístění v horní polovině tabulky) bylo od samého začátku jasné, že nás nečeká zrovna lehký ročník. No, a "díky" mým taktickým plánům bylo nutné, aby hráči podstupovali tvrdé fyzické tréninky.
Obrázek
Preferuji totiž běhavý fotbal nahoru-dolů, což je právě na kondičku opravdu velmi náročné. A navíc určitě nějakou tu chvíli potrvá, než si hráči na nový systém zvyknou.

Co se týče kádru, tak s ním jsem byl až na jednu vyjímku spokojený. Tou vyjímkou byl střed zálohy, kde jsme prostě potřebovali posílit. A kvůli vypnutým přestupům v prvním přestupovém okénku jsme mohli novou tvář přivést pouze pomocí hostování. To se také povedlo, když jsme se dohodli se Stoke City na ročním hostování 28letého bojovníka Glenna Whelana. Další nová tvář do týmu už nepřišla, naopak na hostování do nižších lig jsme poslali Julena Casteñadu a Alaina Eizmendiho.

Před samotným začátkem oficiálních zápasů jsme sehráli ještě pět přátelských utkání, v nichž jsme poměřili síly i s tak ambiciózními týmy jako FC Porto, PSV či Inter Milán. Celkovou přípravu jsme nakonec mohli hodnotit jako úspěšnou. První ostrý zápas nás čekal již 21. srpna v rámci čtvrtého předkola Ligy Mistrů. Čekali nás opravdu dva velmi důležité boje, jelikož postup do základní skupiny nejprestižnější evropské soutěže si přáli nejen hráči a vedení klubu, ale i všichni místní fanoušci.

První utkání se pro nás nevyvíjelo zrovna nejlépe, když jsme na začátku druhého poločasu prohrávali 1:2, ale zápas jsme nakonec dokázali otočit a gólem z nastaveného času vyhrát 3:2. Do odvety jsme si dávali jasný cíl - uhrát jakýkoliv postup. Situace se nám ovšem trošku začala vymykat z rukou na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky, když domácí otevřeli skóre utkání a dostali se tak do vedení. Tento výsledek jim sice zaručoval postup do další fáze LM, ale tým ze San Sebastianu přecijen ukázal svoji sílu a zápas nejen vyrovnal, ale dokonce otočil, díky čemuž tak mohl slavit postup do základní skupiny evropské soutěže, kde jsme nakonec byli přilosování do skupiny F k Šachťaru Doněck, PSG a FC Portu.

Zato v lize se nám zatím příliš nedaří. Sedm bodů z pěti zápasů není zrovna nejlepší bilance. Remízy s kluby jako Rayo Vallecano či Real Betis, kdy jsme podali opravdu velmi špatný výkon, jsou prostě neomluvitelné. Ale naopak za vyzdvihnutí stojí remíza na domácí půjdě s FC Barcelonou a vybojovaný bod na stadionu Valencie C.F. Ve skupině F Champions League jsme dokázali pak navázat na dobré výsledky ze čtvrtého předkola, když jsme nejprve v Portugalsku brali bod za bezbrankovou remízu a následně na stadionu Anoeta porazili ukrajínský Šachťar Doněck.[/font]
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
[/center]
Naposledy upravil(a) Rono dne 20 zář 2013, 14:47, celkem upraveno 1 x.

Obrázek
Obrázek
Part III. - Přestupový leden je už pryč
...a my stále hrajeme Ligu Mistrů!
Obrázek
Ona domácí výhra nad ambiciózním Šachťarem Doněck nás dostala do potřebného klidu, což se jasně projevilo v několika dalších utkáních. Například hned v tom dalším, když jsme doma jasně deklasovali Getafe 4:1. Poradili jsme si také se Sevillou, vyhráli basické derby proti Athletic Clubu de Bilbao (2:4) či uhráli cennou remízu s Realem Madrid. Největší překvapení se pak zrodilo v Lize Mistrů, kdy jsme před našimi fanoušky nasázeli hned pět kousků do sítě FC Porta...

V lize se nám opravdu daří. Za čtyři uplynulé měsíce jsme totiž prohráli pouze dvakrát! Horší to bylo už ve španělském poháru, kdy nám již v osmifinále vystavila stopku Celta Vigo, jenž předvedla v obou utkáních opravdu výborné taktické výkony podpořené vynikajícím Rafinhou a Charlesem. A aby toho nebylo málo, tak právě Celta se zasloužila i o jednu ze dvou našich porážek v tomto období v domácí lize. Tím druhým týmem, jemuž se to povedlo, bylo Atlétiko Madrid.

Co se týče Champions League... Po utkání s ukrajínským Š. Doněck jsme, jak jste si mohli všimnout v předchozím díle, se nacházeli na skvělém prvním místě, čehož jsme chtěli využít. Ve třetím utkání jsme dokázali uhrát proti PSG cennou remízu 3:3, ale ani ta nám nezaručila udržení se na prvním místě.
Obrázek
V dalším utkání jsme ale už na tým okolo útočníka Zlatana Ibrahimoviće opravdu nestačili, když jsme odjížděli s prázdnou po výsledku 3:0. To znamenalo jediné - v dalších dvou utkáních nezaváhat. V pátém kole základní skupiny se nám to povedlo, jak už jsem zmínil, když jsme porazili jasně Porto 5:1. Následoval nejdůležitější zápas ve skupině - pokud jsme chtěli postoupit, museli jsme porazit Šachťar Doněck, nebo se spoléhat na zaváhání PSG. To ale nepřišlo, když Pařížané zvítězili 1:2.

Vše jsme si tak museli vybojovat sami. Na Ukrajinu jsme letěli jako těžký outsider utkání, nemohli jsme navíc počítat se službami Estebana Granera, jenž byl zraněn. Ovšem celý týden jsme trénovali taktiku (protiútoky), se kterou jsme chtěli ukrajínský celek překvapit. A nakonec se to podařilo. Šachťar sice za zápas vyslal hned 14 střel, ale pouze čtyři z nich zamířili mezi tyče. Ale ani jedna nebyla nakonec úspěšná. Jediné v čem jsme byli lepší, tak byly jen standartky a právě proměnování šancí. Nejprve na samotném začátku druhého poločasu to potvrdil Xabi Prieto, aby jej v 75. minutě napodobil Haris Seferovic. To znamenalo už jediné - Real Sociedad to dokázal! Jsme v osmifinále!

Na začátku ledna, jako v každém roce, se opět otevřelo přestupové okénko a my neměli jiný cíl, než přivést jednoho velkého ofenzivního talenta z nizozemského Feyenoordu. A nakonec se to po zdlouhavých jednání podařilo. Holandský celek nakonec přijal naši vylepšenou nabídku ve výši 8,5 milionů eur a na oplátku nám tedy poslal teprve 18letou hvězdičku Tonnyho Vilhenu!

Následně jsem chtěli přivést také jednoho středního záložníka, konkrétně Tomáse Pinu, ale jednání ztroskotala na přestupové částce, když Ponorky z Villarrealu nepřijali ani nabídku sedmi milionů €, tak jsme snahu o tohoto záložníka ukončili. Na hostování s opcí pak odešel Diego Ifrán do Almérie UD. Další změny v kádru už nenastali, nebyl důvod. Se současným kádrem jsem opravdu spokojený.[/font]
Obrázek
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek

jak jsem předpokládal Liga Mistrů ještě byla dramatická, ale tys to zvládl s přehledem :thumbsup:
Poháru je sice škoda, ale jak je vidět na Celtu ti to prostě nejde, doma dostat 0:3 tam už asi bude něco špatně...naštěstí je to jedinej tým kterej to na tebe umí takže se držíš v lize s pěknym náskokem na třetím místě :potlesk:
na přestupovym trhu nehýříš moc velkou aktivitou, ale pokuď se týmu daří a ty jseš s ním spokojenej tak neni důvod do něj zasahovat, Vilhena je parádní nákup a určitě je to velký posílení :ok:

Obrázek
Obrázek
Part IV. - Sezónu můžeme hodnotit pozitivně
...aneb v San Sebastianu se blýská na světlé časy!
Obrázek
Jak už bylo naznačeno, uplynulý ročník hodnotí fanoušci i vedení klubu jako úspěšný. Není se čemu divit. Náš mladý tým okolo kapitána Xabi Prieta se totiž dokázal dostat v Champions League až do osmifinále, což je pro nás opravdu nemalý úspěch. A to nechybělo opravdu moc, aby jsme se dostali i do čtvrtfinále, ale bohužel kvůli pravidlu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře jsme nevyzráli na německý Bayer Leverkusen.

Obrázek
Co se týče domácí ligy, tak tu nakonec také nemám nejmenší pochybnosti o tom, že sezóna byla skvělá. Všichni hráči po celý ročník podávali stabilní výkony, nejlépe si pak vedl Iñigo Martínez, jenž se dokonce dostal do nejlepší sestavy sezóny. Největším překvapením pak byli jistě výkony Imanola Agirretxeho, jenž začínal jako druhý útočník, ale nakonec si vybojoval základní sestavu a stal se nejlepším střelcem týmu s jednadvaceti brankami.

Dost napínání - Real Sociedad skončil na skvělém třetím místě! „Jsme opravdu nadšeni tím, jak jsme si letos vedli. Také nás velmi těší, že už nyní kostru základní sestavy tvoří především velmi mladí hráči, což je jedině dobře. Věřím, že v dalších sezónách budeme jen a jen lepší,“ prohlásil Pavel Nedvěd, manažer španělského klubu, na tiskové konferenci po posledním utkání s Almérií, v němž si klub díky výhře 1:4 zajistil přímý postup do Ligy Mistrů.

Ale dost bylo radosti. Nyní by nebylo na škodu zaměřit se na mladé hráče, jenž by mohli náš kádr vhodně posílit. K dispozici máme více jak čtyřicet milionů euro, a pokud chceme v další sezóně držet krok s FC Barcelonou či Realem Madrid, tak budeme prostě muset tu klubovou kasičku o nějaké milióny připravit. Z juniorského týmu v další sezóně dostane svoji šanci útočník Iker Hernández, který si ji zatím jako jediný z mladých talentů zaslouží, a pokud ji správně využije, mohlo by to znamenat odchod Harise Seferovice.

Na závěr bych oznámil, že rozhodně neplánujeme prodat nikoho z klíčových hráčů, obavy ovšem máme o Antoineho Griezmanna, jehož výkupní klauzule činí "pouhých" 35 mil. eur, což pro tým jako Manchester City, jenž má zájem právě o tohoto ofenzivního záložníka, není nic neřešitelného. No, uvidíme, jak se situace vyvine...[/font]
Obrázek
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek

Gratulace ke třetímu místu v tabulce. Skončil si vlastně nejlépe jak si mohl, protože Barcelona a Real prostě v první sezóně ve španělsku s "průměrným" týmem nejdou přeskočit v tabulce.

Na přestupy máš velké množství peněz, tak doufám, že ho co nejlépe využiješ a tým kvalitně posílíš, aby jsi v další sezóně a dalších sezónách se mohl čím dál více přibližovat suverénimu duetu Real - Barcelona. GL ;)

Tak trochu mi to připomíná mě v kůži Athleticu. Akorát ty můžeš přivést i jiné hráče než Basky, no.. :D Každopádně třetí místo je maximum, jelikož na to duo dvou blbečků v čele ještě nemáš a hodně bych se divil, kdybys měl. To neříkám proto, že bych ti nepřál, naopak, ale dle mě to tak prostě je. Osmifinále Ligy mistrů je také značný úspěch. Když udržíš všechny klíčové hráče a třeba přivedeš ještě jednoho borce, myslím, že příští sezóna může být ještě lepší. :yes:
[img]http://img837.imageshack.us/img837/9779/dw7m.png[/img]

@ Reznatko: Díky za gratulaci. Taky doufám, že se mi podaří tým vhodně doplnit. :yes:

@ Gery: Ano, můžu i jiné než Basky, to je pravda no, akorát furt preferuju Španěly a nerad kupuju cizince, ale bohužel budu muset, na středu zálohy fakt potřebuju posílit a tam jsem prostě nenašel vhodnýho hráče ze Španělska, uvidíme.. :) Každopádně s uplynulou sezónou jsem spokojený, a jestli sis všiml, tak jsem porazil Real na Santiago Bernabeu, to byl pro mě přímo šok. :D

Obrázek
Obrázek
Part V. - Utraceno více než deset milionů eur
...aneb v San Sebastianu jsme přivítali tři nové tváře!
Obrázek
Pouhý necelý jeden měsíc si hráči, trenéři a členové vedení klubu užili zaslouženého odpočínku. Někteří si však ani ten jeden měsíc dovolené nemohli užít. Řeč je o Carlosu Velovi, Iñigu Martínezovi, jenž se zúčastnili Konfederačního poháru FIFA, a Antoineu Griezmannovi, který pomohl Francii získat zlatou medaili na evropském šampionátu do 21 let, kde byl mj. vyhlášen i nejlepším hráčem celého turnaje.

Své volno jsem si neužil pořádně ani já (pozn. Pavel Nedvěd), neboť jsem volný čas využil k tomu, abych si konečně pořádně prohlédl letošní zaznamenané práce od skautů ohledně sledovaných jednotlivých hráčů, neboť během sezóny na to moc prostoru opravdu nebylo.

Obrázek
Cíl byl jasný. Doplnit střed zálohy, neboť hostování skončilo Glennu Whelanovi i Estebanu Granerovi. A nyní už jsme chtěli nějaké středopolaře přivést formou trvalého přestupu. Do hledáčku se mi nakonec dostalo hned několik zajímavých jmen, např. Sebastian Rode, který však nakonec zamířil do Hamburku, Lars Bender či Craig Gardner.

Nakonec z těchto tří jsme nedokázali přivést ani jednoho, neboť jsme se nedohodli s druhým klubem na přestupové částce, v příp. 22letého Roda jsme se nedohodli s jeho agentem na týdenním platu. První posilou se nakonec stal Jake Livermore z Tottenhamu Hotspur, jehož jsme přivedli za pět milionů eur. Jen o pár dní později mohli fanoušci přivítat další posilu, nyní však nešlo o středního záložníka, nýbrž ofenzivního křídelníka, který k nám ale přišel pouze na roční hostování. Řeč je o Isaacu Cuencovi z konkurenční FC Barcelony.

No, a na poslední letošní posilu jsme se už museli trochu více plácnout přes kapsu. Za rovných deset milionů eur totiž přišel Jack Cork z anglického Southamptonu, čímž se tento 24letý středopolař stal nejdražší posilou v historii našeho klubu. S doplněním kádru jsem opravdu spokojený. Posílili jsme tam, kde to bylo nejvíce třeba, což je nesmírně důležitý faktor. Navíc jako bonus jsme přivedli dva nadějné mladíky do juniorky - Jiřího Zlámala z Českých Budějovic a Alaa Darwishe z VfL Bochumi.

A jak už to bývá každé léto... Hráči jenom nepřicházejí, ale také i odcházejí. Smlouvu jsme se rozhodli neprodloužit s Alainem Eizmendim a se stoperem Alexanderem Callensem. Na trvalý přestup odešli Joseba Llorente do Osasuny, Julen Castañeda do P. Ferreira, Dani Garcia do Ferrolu, Yuri do Conquense a za rovný jeden milión eur byl prodán Javi Ros do Granady. V rámci ročního hostování jsme pak nechali odejít Diega Ifrána do Valladolidu, Ikera Hernándeze do Numancie, Eneka Capillu s Ander Bardajiem do týmu Huesca, Joseba Beitiu do Osasuny, mladíka Estanise Marcellána do katalánské Girony a Julena Colinase do Salamancy.[/font]
Obrázek
Obrázek
|
Obrázek

Ceny všech posil se podobají realitě, takže s tím problém nemám. Trochu mě překvapilo, že jsi začal posily hledat v Anglii, která je snad nejvíc na světě finančně přeplácaná. Cuenca by se spíš hodil na trvalý přestup. :P Každopádně ta soupiska vypadá více než konkurenceschopná, takže jak už jsem psal, očekávám minimálně obnovení úspěchů z minulé sezóny. :)
[img]http://img837.imageshack.us/img837/9779/dw7m.png[/img]

Obrázek
Obrázek
Part VI. - Syndrom druhé sezóny se nám zatím vyhýbá
...aneb stále úspěšně bojujeme na všech frontách!
Obrázek
Uspět v první sezóně v novém klubu bývá velmi těžké a pokud se to podaří, tak navázat na ní v dalším ročníku bývá ještě těžší. Pověstný "syndrom druhé sezóny" se dnes obecně používá už v jakémkoli sportovním odvětví, ať už jde o fotbal, hokej, volejbal či hráče, trenéra, manažera...

Často tento problém pramení z toho, že soupeři už váš tým tak nepodceňují a navíc právě z uplynulé sezóny o vás vědí daleko více. Třeba právě o taktice. Toho jsem se chtěl vyvarovat, a proto jsem k naši elitní formaci zařadil jednu novou - s defenzivním záložníkem a bez podhrotového hráče. Ovšem stále více dáváme přednost naší už klasické 4-2-3-1, kdy často soupeři motáme hlavy neustálými změnami herního plánu před jednotlivými zápasy, což nám zatím úspěšně vychází.

Obrázek
Během šesti-týdenní přípravy na novou sezónu jsme odehráli také čtyři přáteláky, z toho hned tři z nich na domácí půdě. V tom prvním jsme na Anoetě vyzvali světově známu River Plate, jenž odlétal zpět do Argentiny s porážkou 2:1 v kapse. Dalším soupeřem byl opět tým z Argentiny - Vélez, který jsme rozdrtili jasně 5:1. Poté následovala cesta do Kolína nad Rýnem, kde jsem dal šanci mladým a domácí toho využili, když zvítězili nejtěsnějším možným gólovým rozdílem. Letošní přátelská utkání jsme zakončili s druholigovým Alavésem, s nímž jsme však uhráli pouze remízu.

V lize se nám dařilo více. První ligovou porážku jsme totiž utrpěli až na konci září, když jsme prohráli na Nou Campu těsně 2:1. A nebudu skromný. Je to zatím naše jediná prohra v lize! A to, prosím pěkně, máme za sebou již 14 zápasů. Kluci opravdu podávají výborné výkony a hrají tak, jak od nich žádám. A myslím, že i oni jsou spokojeni. Dokázali uhrát třeba i cenný bod na Santiago Bernabeu proti Realu Madrid, což se ledakomu jen tak nepovede. Mne také velmi potěšili vysoké porážky nováčka z města Lugo (4:1) či Espanyolu (4:0). Momentálně nám patří v tabulce sice čtvrté místo, ovšem na třetí Sevillu máme dva zápasy k dobru. První dvě příčky okupují (kdo taky jiný než) bezkonkurenční FC Barcelona s Realem Madrid.

V Lize Mistrů jsme byli nalosování do skupiny G spolu s anglickým Arsenalem, švýcarským FC Basilejem a opět portugalským FC Portem. Média nám do této skupiny nevěřili a tvrdili, že na postup můžeme zapomenout, já ale tvrdil opak a od začátku hlásal, že z druhého místa můžeme v klidu postoupit. Basilej i Porto jsou totiž rozhodně týmy, se kterými se dá v pohodě hrát. A ukázalo se, že mám pravdu. Basilej jsme porazili v obou zápasech, Porto sice jen v jednom, ale i toto nám stačilo, abychom už měli po pátém kole zajištěný postup do další fáze Ligy Mistrů. V tom šestém jsme pak jako třešničku na dortu doma překvapivě rozdrtili londýnský Arsenal 4:0, tento výsledek ovšem už postavení v tabulce nijak neovlivnil. V osmifinále na nás čeká opravdu těžký dvojzápas, když nám los přiřadil ambiciózní FC Bayern Mnichov.

V Copa del Rey máme za sebou už dvě kola. V tom čtvrtém jsme lehce přešli přes Barakaldo, jenž působí až vee čtvrté lize. V pátém kole už na nás čekal těžší soupeř - RCD Mallorca. Ovšem po skvělém prvním utkání, kdy jsme na jejich stánku vyhráli vysoko 1:5, jsme měli postup v kapsách a do odvety tak mohli nasadit mladíky z juniorky. Ti sice nakonec prohráli 0:3, ale i to stačilo na postup do čtvrtfinále španělského poháru, kde nás čeká rival z Basicka - Athletic Bilbao.[/font]
Obrázek
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jaká je budoucnost mladíka Griezmanna?
...aneb francouzský fotbalista žádá velké navýšení platu
Obrázek
Na uplynulém evropském šampionátu do jednadvaceti let na sebe upoutal pozornost hned několika předních anglických klubů, ještě aby ne, když se stal nejlepším hráčem celého turnaje.

Už v létě obdrželo vedení ze San Sebastianu několik nabídek z Britských ostrovů, například od Manchesteru United ve výši 24,5 milionů eur. Jenže já nechtěl na jeho odchod ani pomýšlet a tudíž jsem všechny nabídky okamžitě smetával ze stolu.

Ale zdá se, že budeme mít problém. Francouzský mladík sám požádal o velké navýšení platu - z přibližných 30 tisíc chce rovnou pětašedesát tisíc eur týdně. Mzdový rozpočet nám sice umožňuje mu v tomto přání vyhovět, ale nutno podotknout, že v Realu Sociedad nikdy nepůsobil žádný fotbalista, jenž by týdně bral tolik peněz a vedení by se rádo této zásady drželo i nadále.

Rozhodování bude jistě velmi těžké. 22letý fotbalista patří k základním kamenům sestavy a velmi nerad bych o takového hráče přišel. Nakonec je však dost možné, že nějaký jiný klub aktivuje jeho klauzuli ve výši 35 miliónů eur a s tím už bychom opravdu nemohli udělat absolutně nic...
Naposledy upravil(a) Rono dne 26 zář 2013, 22:16, celkem upraveno 2 x.

Opět si part zpracoval velmi kvalitně a udržuješ vysoký standart deníku. :potlesk:

V lize si vedeš dobře, ale bohužel to vypadá, že na duo Barcelona - Real opět nebudeš mít. Ostatně toto jsem ti už předpovídal v minulém komentáři. O třetí místo to bude určitě boj, ale věřím, že ho úspěšně zvládneš. V Lize Mistrů se ti také podařilo postoupit, ale Bayern podle mě je neřešitelný problém. Pokud by jsi ho vyřadil, bylo by to pro mě velkým překvapením. V domácím pohárů také postupuješ, ikdyž porážka od Malorcy v odvětě by pro tebe mělo být varováním. :referee:

U Griezmanna ti doporučuji nehledět na to kolik chce a prodloužit mu smlouvu s navýšeným platem. Hlavně se ti musí povést dostat klauzuly o uvolnění pryč ze smlouvy a nebo ji aspon navíš na nějakých 50mil euro. :ok:

Jediné, co mi v deníku chybí, jsou celkové statistiky všech tvých hráčů, ale co jsem vypozoroval z přehledu zápasů, tak mám pocit, že ti chybí pořádný střelec, který by dal třeba třicet gólů za sezónu. Pokud by se ti takový podařil získat, mohlo by tě to posunout zase o kousek dál. ;)

Držíš skvělý umístění, zvlášť LM se povedla. Nechat Portu EL je dobré. Griezmanna podepiš, je to výtečnej hráč a ikdyž chce víc, zaslouží si to. Tím pádem bys i vyřešil výkupku, kterou mít ve Španělsku musíš, ale tak hoď mu tam třeba 60 mio a máš to. To kdyby někdo zaplatil, tak si koupíš další tři Antoány... Uvidíme jak dál, bojuješ statečně. ;)
Zamčeno

Zpět na „Dokončené deníky“