Lebron & Anži: Nový směr

Obrázek
Prolog
Než Vám začnu přibližovat mé další manažerské tažení, chtěl bych se omluvit všem čtenářům mého posledního deníku, za jeho brzké a nečekané ukončení. Stal se ze mě zaneprázdněný člověk a tudíž psaní deníku v takové formě, jakou měl ten poslední, bylo zkrátka nad moje síly.
Proto již ode mě něco podobného nečekejte. Tentokrát se oprostím od příběhu a zaměřím se pouze a jen na samotné výsledky. Doufám, že i přesto Vás bude můj deník bavit a najde si zde dostatek fanoušků.
Ty, kteří znají mé deníky, asi nepřekvapí, že i tentokrát povedou mé kroky na východ – do Ruska. Ne však do mého milovaného Petrohradu, ale do nestabilního, nepokoji zmítaného Dagestánu…

FK Anži Machačkala
Klub asi netřeba představovat. Všem je totiž známý především díky velmi štědrému majiteli Sulejmanovi Kerimovi. Ten během prvních dvou let do klubu napumpoval nemalé množství finančních prostředků, díky kterým se může Machačkala pyšnit zrekonstruovaným stadionem Dynamo nebo hráčem světové extratřídy – Samuelem Eto’oem.
Prvotní investiční „boom“ však opadl a vedení se rozhodlo jít zlatou střední cestou. Tedy kádr složený ze zahraničních hvězd doplnit o mladé nadějné Rusy. Tato koncepce se mi velmi zalíbila a také díky ní jsem se rozhodl pro vedení týmu Anži.
Obrázek

Kostra týmu
Obrázek
Christopher Samba – Už jen svou vizáží budí respekt. Neprostupná zeď, 193cm měřící a 91kg vážící bude tvořit hlavní stavební kámen naší obrany.
Obrázek
Lassana Diarra – Nejnovější přírůstek do naší rodiny. Druhý nejmenší hráč týmu, jenž je svým zjevem a způsobem hry nápadně podobný svému slavnějšímu krajanovi – Claudu Makelelemu. Temuto velkému sympaťákovi svěřím tu nejmíň oblíbenou, ale nejvíce důležitou „černou“ práci ve středu zálohy.
Obrázek
Jurij Žirkov – Pravidelný a důležitý člen ruské Sborné. „Motorová myš“ jejíž největší zbrání, jsou nebezpečné centry do vápna soupeře. V mém týmu má předplacené místo na levém kraji obrany, resp. zálohy.
Obrázek
Samuel Eto’o – Zde asi není co dodávat. Snajpr, od kterého čekám vítězství v tabulce střelců.

Obrázek
(zleva: Serder Serderev, Roberto Carlos a Fedor Smolov)
Mladé pušky
Ačkoliv se tomu tak na první pohled nezdá, můj tým má v zásobě hned několik velmi talentovaných mladých ruských hráčů, které bych chtěl dřív nebo později začlenit do prvního mužstva.
Nejblíže A-týmu jsou bezesporu nové posily do útoku – Nikita Burmistrov a hostující Fedor Smolov, který bude chtít v dresu Anži dostát označení zázračné ruské dítě.
Ve středu bych chtěl dát šanci další mladé krvi Olegu Shatovovi. Avšak úplně největší naděje vkládám do šestnáctiletého navrátilce Serdera Serderov, který se po nezdařené štaci v CSKA Moskva vrátil zpět do rodného Dagestánu.
Jeho premiéra v dresu Anži se však bude muset přesunout, protože si v přípravě natáhl křížový vaz a bude tak mimo hru 2-3 měsíce.

Obrázek

PřípravaPříprava na velmi dlouhou sezónu proběhla poměrně slibně, ale i přes šest výher jsem stoprocentně spokojen nebyl. Nejvíce mě zklamal Samuel Eto’o, který vstřelil pouze jeden gól.
Na druhé straně mě těší výborná nálada v týmu, minimum obdržených branek a skvělé výkony Mbarka Boussafy, Lassany Diarry a Laciny Traorého, kterému se podařilo dokonale zastoupit gólově strádajícího Eto’oa.
Avšak i tyto malé chybky neubírají mému týmu na "kráse" a i proto má aktivita na přestupovém trhu byla nulová. Se složením týmu jsem spokojen, můžeme začít!.
Obrázek
Přípravné zápasy|Sestava _______________________________________________________________________________________________________
Toť vše na úvod. Doufám, že se Vám první part líbil a přečtete si i můj další, který už bude, jak jsem slíbil kratší a zaměřený jen a jen mé manažerské výkony.[/color]
Naposledy upravil(a) lebron dne 02 říj 2012, 19:58, celkem upraveno 3 x.

Re: Lebron & Anži: Nový směr

Lebron v Rusku, to je alespoň pro mě záruka kvality a zábavy :) Tím spíš, že jsi jeden z mála, kteří dělají deníky z východu. Graficky tradičně moc pěkný, výběr klubu zajímavý, navíc se mi dost líbí tvoje filosofie. Neudělal jsi z toho žádnej blázinec a tým doplnil jenom o mladý pušky :) V přípravě jsi neměl soupeře, kterej by tě měl nějak výrazně prověřit, proto je ta bilance celkem očekávaná. Od Eto'oa bych taky čekal víc gólů, třeba si je ale jenom schovává na ligu. Kdyby ne, tak tam furt je Traoré :yes:

Těším se na další part :thumbsup:
[img]http://abload.de/img/fafas3qsdw.jpg[/img]

Když si tě vybavím, tak mi hned skočí - Rusko a grafik. Výběrem jsi opět nezklamal, ba naopak. Anzhi se i přes plno hejterů stává celkem sympatickým celkem. Tým je skvěle věkově i kvalitativně vyvážený. Graficky tu stále patříš k nejlepším...Mladí hráči jsou podle mě cesta do pekel, ale budíž. Ligu máš hodně vyrovnanou a tam bude třeba plno zkušeností, snad tě čeká plno úspěchů! GL :)

Na tohle se těším. Lebron a jeho deníky jsou minimálně graficky špička. Nicméně klub sis teda mohl vybrat lepší, tahleta milionářská dobrodružství mě moc nebaví, mám raději kluby, kde se musí hledět na kasu. I když slibuješ spolu s majitelem nový směr, nevím, jestli ti sázení na mladé pušky vydrží.

Jiný kraj, jiný mrav
Obrázek
Než se pustím do líčení mých prvních kroků u kormidla Anži, bych Vás chtěl seznámit alespoň se dvěma zvláštnostmi ruské Premier ligy. Vím, že pro většinu z Vás to žádná převratná novinka nebude, ale určitě se tu najdou i takoví, které východní ligy obcházejí velkým obloukem.
Proto bych zmínil ve stručnosti pouze dvě z nich. V první řadě se jedná o pravidlo „5+6“, tedy omezení, jenž se týká počtu zahraničních hráčů na hřišti. V ruské Premier lize a ruském poháru jich může být v jeden čas na place celkem 6.
Druhým specifikem, které se však týká pouze sezóny 2011/2012, je přechod z hracího systému jaro-podzim na všem dobře známý, ve většině Evropy využívaný systém podzim-jaro. Proto bude má úvodní sezóna trvat rok a půl a skládat se z úvodních třiceti kol a následné finálové skupiny, resp. skupiny „o přežití“.

Obrázek

Nečekaný úvod
Nebudu Vám zde popisovat, kde vznikla nevraživost fans Machačkaly vůči moskevským celkům. Myslím, že si všichni vystačíme s faktem, že rivalita mezi fanoušky Anži a příznivci mužstev z hlavního města je velká. Zejména pak se Spartakem Moskva.
A právě proti Spartaku mě čekal doslova a do písmene manažerský „křest ohněm“. Realita byla však jiná. Krom toho, že o sobě dal znát v tom nelepším světle, v přípravě neviditelný, Samuel Eto’o, tak se do sítě trefili i zbylí dva útočníci, novicové Burmistrov a Smolov. Pět minut před koncem normální hrací doby tak moskevský Emmanuel Emenike už jen korigoval senzační výhru mých svěřenců.
V kapse jsme měli skalp jednoho s největších aspirantů na titul a dále nás čekalo několik zápasů s papírově slabšími týmy.

Obrázek

Celkem s přehledem jsme dokázali zvítězit oba domácí duely s Kubaňem Krásnodár, resp. Křídly Sovětů Samara. A ten druhý z nich i s absencí většiny afrických hráčů, kteří si i přes mou nevoli, plnili své reprezentační povinnosti. Jedinou, ale za to velkou kaňkou bylo poměrně vážné zranění, zatím skvěle se prezentujícího Smolova. V jednom ze soubojů s hráči Samary si totiž zlomil předloktí a verdikt lékařů zněl jasně – 3 měsíce mimo hru.
Avšak i s touto absencí jsme se dokázali vypořádat a vítěznou vlnu prodloužit až na úctyhodných 9 utkání, což před začátkem sezóny asi nikdo nepředpokládal.
Nejblíž ztrátě kytičky jsme byli v zápase s Rostovem a Zenitem Petrohrad. V prvním ze zmíněných utkání jsme se do poslední minuty velmi báli o výsledek, když se našemu soupeři podařilo během několika minut snížit náš třígolový náskok. Těsné vedení jsme však udrželi a pár minut před koncem i pojistili gólem Laciny Traorého.
Úplně jiný vývoj měl zápas s Petrohradem, o kterém rozhodla nešťastná teč kapitána Petrohradu Anjukova. Díky této šťastné trefě jsme dokázali „urvat“ všechny body i v desátém zápase v řadě.
Sám jsem tedy zvědav, jak dlouho nám tato série vydrží…[/i]
Zápasy|Hráči|Týmy|Tabulka
Obrázek

Obrázek
Cesta do finále
Na vítězné vlně jsme“ jeli“ i v domácím poháru Kubok Rossii. Díky čtvrtfinálovému vítězství s Rostovem a následně i úspěšnému semifinále s Kazaní se můžeme těšit z finále, v němž změříme síly se Zenitem Petrohrad. A ve hře není málo. Kromě prvního potencionálního poháru v novém působišti, si můžeme v případě výhry zajistit historickou účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Zápasy[/b]

Obrázek

Překvapení
Obrázek
Samuel Eto’o – velice rychle nechal zapomenout na jeho gólové strádání z předsezónní přípravy. S osmi vstřelenými brankami ze sedmi ligových utkání se tak dělí o druhou příčku v tabulce střelců s Tomášem Necidem.

Obrázek
Mbark Boussoufa – hráč, do kterého jsem nevkládal velké naděje, mě velice mile překvapil a hned v úvodu ligy se z něj stal největší tahoun týmu, což ostatně dokládá svými statistikami: 6 zápasů, 2 góly, 6 asistencí a prům. hodnocení 8,15.[/i]

Zklamání
Obrázek
Mehdi Carcela – druhý z dvojice Maročanů, který byl pasován do role velké naděje, naopak tyto očekávání nenaplnil, když během pěti zápasů nepředvedl téměř nic.

Obrázek
Georgy Gabulov – méně známější z bratrů Gabulových, který rozšířil naše řady teprve nedávno taktéž v zápasech, do kterých nastoupil, příliš neoslnil a dal tak příležitost jiným, vybojovat si místo v základní sestavě. Hůl nad ním zatím nelámu. Bude však muset hodně zabrat, aby dostal svou druhou šanci.[/i]
_______________________________________________________________________________________________________
Když se tak dívám, co jsem teď právě napsal, tak si říkám: „Zase si slíbil krátký part a zase je si to nesplnil...“. Již ohraná písnička, ale jiný už asi nebudu. Proto se na mě nezlobte a doufám, že i přesto mi zůstanete „věrní“.
P.S.: Nebojte se, souhrn po deseti kolech jsem zvolil jen kvůli nestandardní délce úvodní sezóny.
[/color]
Naposledy upravil(a) lebron dne 06 říj 2012, 15:36, celkem upraveno 4 x.

Áááá sovětský člověk je zpět. Od tebe se nedá čekat nic jiného než kvalita. Proč tě to vlastně pořád táhne do Ruska? Ne, že by mi to vadilo, ruská liga je zajímavá, ale jen tak. Jinak si to teda rozjel ve velkém stylu. :)

Máš to dobře graficky zpracované :)
Jinak part není nijak moc dlouhý, takový ideální, zatím suverénní v lize, bez prohry, pěkné...
Pohárem procházíš, myslím, že ho nakonec i vyhraješ, i když se Zenitem to bude přetěžké.
Navíc se ti rozstřílel Eto'o, také plus.
GL do dalších bojů ;)

Pan Russia je zpět. :thumbsup: Tvůj deník to je záruka zábavy, kvality a jak to vypadá i úspěchu. Jsem zvědavý jestli udržíš nastolené tempo. Hodně štěstí. ;)

Délka partu pro mě nehraje zase tak velkou roli, když mě něco zajímá, tak si to prostě přečtu. Akorát by mi přišlo trochu škoda dělat ty party kratší :P
O výsledcích nejde říct moc jinejch věcí než že jsou super, vždyť jsi zatím každej zápas vyhrál. Dobrý určitě je, že se rozstřílel Eto'o, nakonec si ty góly fakt schovával na ligu :D 5 ligovejch gólů od druhýho(?) forvarda Traorého je taky pěknejch. Dost dobře hrají i Boussoufa se Sambou, osa Samba - Boussoufa - Eto'o by mohla fungovat.
Držím palce, ať ti tahle fazona vydrží co nejdýl :thumbsup:

Nervy až do konceV minulém partu jsem se zmínil o skvěle se prezentujícím jednadvacetiletém Fedoru Smolovovi. Hráč, jenž na začátku sezóny přišel na roční hostování z Dinamo Moskva, si ihned řekl o základní sestavu. O to víc mě pak mrzelo jeho vážné zranění, které jej vyřadilo na dlouhou dobu ze hry.
Po tři měsíce na jeho postu nastupoval Mbark Boussafa, který, jak jste si mohli všimnout, hrál výtečně. Proto rozhodnutí postavit Fedora do základní sestavy hned po jeho uzdravení nebylo snadné. Fedor mi však mou důvěru splatil jak jinak než gólem. Ten opravdu velkolepý návrat na scénu si ovšem nechal až na později…
Na řadu přišlo pro dagestánský celek druhé finále ruského poháru v historii a rovněž druhé měření sil v jednom týdnu s petrohradským Zenitem. To první utkání jsme sice vyhráli, ale podíl na něm mělo spíše štěstí než náš výkon.
Tentokrát byla situace diametrálně odlišná. Letos poprvé jsme totiž okusili jaké to je, když nám soupeř nepůjčí míč, ale hlavně jaké to prohrávat.
Díky bohu ihned po změně stran přišla, jak jistě tušíte, ona velká chvíle Fedora Smolova. Jeho gól zvedl mému týmu sebevědomí a i předvedená hra se začala podobat mým představám. Druhá branka ale nepřicházela. Když jsem se tedy pomalu začal připravovat na prodloužení, vytáhl Smolov v 91. minutě další eso z rukávu a dostal nás tak do těsného vedení. Zaskočení hráči Zenitu se však už na nic nezmohli a co víc, v 95. minutě definitivně zhatil jejich naděje Samuel Eto’o.

Obrázek
Obrázek

Letošní první trofej je doma a k tomu účast v 3. předkole Evropské ligy.
Obrázek

Obrázek
Jedeme dál...
Vítězství v ruském poháru bylo tím posledním v řadě. Hned další ligový zápas jsme totiž poprvé ztratili body s překvapením této sezóny – Volhou Nižnij Novgorod. Bylo to poprvé, ale ne naposled. V druhé třetině základní části jsme totiž ztratili ještě dvakrát a paradoxně s papírově slabšími týmy.
První porážku nám uštědřil Kubaň Krasnodar a s Křídly Sovětů Samara jsme uhráli pouze plichtu. Těšit mě tak mohl alespoň plný počet bodů ze zápasů s moskevskými celky CSKA a Spartakem, kterému jsme opět uštědřili třígólovou „nálož“.
I přes tři klopýtnutí se stále držíme na čele tabulky s krásným osmibodovým náskokem na Zenit Petrohrad.

Zápasy|Hráči|Týmy|Tabulka
Obrázek

Před branami Evropské ligy
Jak jsem zmínil výše, díky triumfu v ruském poháru jsme si zajistili účast v 3.
Obrázek
předkole Evropské ligy, kde nám los přidělil slovenského mistra Slovan Bratislava.
Musím se přiznat, že jsem si vůbec nepřipouštěl, že bychom přes Slovan neměli přejít. Tomu tedy odpovídaly i sestavy, které jsem do obou utkání poslal. Příležitost dostalo, kromě několika stabilních opor i několik mladíků bez zkušeností v evropských pohárech. A i díky jejich přičinění jsme nedali Slovanu sebemenší naději na postup.
Čtvrté předkolo už ale nebylo takovou procházkou růžovým sadem. „Vyfasovali“ jsme Neapol.
Bohužel v prvním měření sil jsme nedokázali využít výhody domácího hřiště, a proto si vezeme do odvety bezbrankovou remízu. Bůh s námi…[/i]

Zápasy
Obrázek

Příchody
Obrázek
Fedor Smolov – tento hráč na mě udělal v dosavadním průběhu sezóny takový dojem, že jsem jej musel mít u sebe v týmu na stálo. Představa, že mi ho po vydařené sezóně nebude chtít Dinamo prodat, mě děsila. Taky proto jsem hned po otevření přestupního okna vyslal konkrétní nabídku směr Moskva. Netrvalo dlouho a s vedením Dinama jsme si plácli na částce 11,75 mil. €.
Obrázek
Andrej Aršavin – jen o čtvrt milionu méně mě stál hráč s o hodně větší reputací a pravděpodobně i kvalitou. Jeho příchod mi navíc hraje do karet při plnění kvóty „5+6“.

Odchody
Obrázek
Mehdi Carcela – nepřesvědčivé výkony, ale zároveň příslib do budoucna měl za následek hostování toho drobného hráče. Věřím, že si z týmů, které o něj měly zájem, vybral dobře a dostane v Leverkusenu více prostoru, než jaký si zasloužil u nás.
Obrázek
Ewerton – doplatil na skvělou formu kapitána Joao Carlose a tak jsme se shodli, že bude lepší strávit zbytek sezóny na hostování.
Obrázek
Sharif Mukhammad – třetí nadějný hráč, který však nedostal příliš prostoru v prvním týmu Anži. Po zbytek sezóny tak bude nabírat zápasovou kondici v druhé lize.
_______________________________________________________________________________________________________ Všem bych chtěl moc poděkovat za odezvy a v příštím partu se můžete těšit na poslední třetinu základní části, odvetu EL s Neapolí a pár přestupových spekulací. Sportu zdar, fotbalu zvláště!

Tak Machačkala pod tvým vedením kraluje lize, urvala pohár a jede (kromě pár drobných zaváhání) dál ve velkém stylu. Osobně jsem hodně zvědavý na odvetu s Neapolí, ta bude těžká. Jinak se musím opakovat, že graficky je to velmi dobré, trochu mám jen připomínku k textům, chtělo by to je trochu zpřehlednit. V tom úvodním (Nervy až do konce) jsem se chvíli hledal, než jsem zjistil, kde jsem, co je to za zápas atd. To jen tak pro příště :).

Jo, jo...Lebron ví jak na mě. :D

Arshavin 8-) jeden z mých nejoblíbenějších hráčů! Výsledky jsou taky opravdu parádní, tým pod tebou hraje na samém kraji možností, jen škoda toho nepříznivého výsledku do odvety v EL. Sice je to jen remíza, ale ze zkušenosti vím, že venku se moc nevyhrává.

btw. Kam zamíříš ve FM13? Budeš opakovat týmy z FM12? :search:

Tak ty ztráty jednou musely přijít, důležitý ale je, že jich je jak šafránu :) Navíc to na postavení v tabulce nemá žádnej vliv, držíš si i pěknej 8bodovej náskok. To finále poháru musel bejt dobrej nervák, Smolov se vytáhnul 8-) Jenom nevím, jestli bych za něj dal tolik peněz, na druhou stranu těch máš dost a Smolov podle všeho nehraje vůbec špatně, tak proč ne :secret: Aršavin je pecka, na toho jsem zvědavej. Zápas s Neapolí se sice moc nepovedl, alespoň jsi udržel čistý konto když už nic. Venku to bude těžký, ale i vzhledem ke tvý formě určitě ne nesplnitelný.

Těším se na další part :thumbsup:

Díky všem za komentáře, ale abych řekl pravdu, oproti starým dobrý časům tu chcípl pes... Další part je opět díky nedostatku času v nedohlednu. Budu však dělat všechno proto abych do vydání FM13 dokončil alespoň první sezónu ;)

to Fabre: Částka za Smolova určitě není malá, ale když si někdy zkusíš ruskou ligu, tak uvidíš že nákup hráčů v rámci ligy pod 10 mega € je téměř nereálný. Bohužel...

to mozart: Ve FM13 to vidím na změnu :) Nejvíc mě láká tvůj neoblíbený Newcastle :D, pak Marseille, Club Brugge, FC Kodaň, Plžeň, norská repre a trochu i MLS a ligy z východu (hlavně Čína a Austrálie), ale to asi ne... Ale mé preference jsou v tomto pořadí. Vím, že tu by jsem měl větší úspěch s těmi nižšími ligami, ale já u těch malých týmů nikdy nevydržím. Neznám hráče pod 1 m €, takže nemůžu posilovat :D

No jo, taktiež sa neviem rozhodnúť medzi Newcastlom a Marseille. Ale čím viac ma láka Belgická liga :)...čo sa týka denníka, tak ti držím palce a naozaj dokonči aspoň tú prvú sezónu. Na to aký tím máš, by si mal získať titul :)
Zamčeno

Zpět na „Dokončené deníky“