Chceli by ste odo mňa ešte nejaký denník v tomto FM? :)

Áno
Celkem hlasů: 11 (79%)
Nie
Celkem hlasů: 3 (21%)
Celkem hlasů: 14

Bulko & R.S.C. Anderlecht

Obrázek
Obrázek
Už to boli dva mesiace. Dva mesiace odkedy som odišiel z Bazileja. Aby ste to pochopili, kým som pred dvoma mesiacmi skončil, bol som 6 rokov trénerom v FC Bazilej. Mojim snom samozrejme bolo futbal hrať, ale keďže som po prvé krivý, a po druhé som mal problémy s členkom, nikdy som si tento sen nesplnil.

Futbal však zostal v mojom živote, a ľudia v klube mi dosť pomohli, či už so zranením, alebo s licenciou na trénovanie. Ja som sa im oplatil šiestimi rokmi tvrdej práce, a dúfam že aj nejakými úspechmi. Myslím že boli spokojný, pretože počas mojej trénerskej kariéry som sa postupne posúval v hierarchii klubu, a v januári mi bola ponúknutá nová zmluva. Avšak ja som už vtedy vedel že tu nechcem zostať, pretože môj život sa posúval nesprávnym smerom. Vedel som, že ak chcem niekedy manažovať, a byť v tom aj ako-tak úspešný, musím odísť, a musím odisť teraz.

A tak som tú zmluvu až do mája ignoroval, a keď sa už nedalo vyjednávaniam vyhnúť, slušne som poďakoval za roky spolupráce a vysvetlil im prečo odchádzam. Dúfam že sa sem raz vrátim. Ale už len ako číslo jedna.
Obrázek
Teraz, po dvoch mesiacoch prázdnin som pomaly začínal chápať že takto to ďalej nepôjde, a mal by som si nájsť novú prácu. Nie že by som nemal dosť peňazí na to aby som nič nerobil, ako tréner mládeže som zarábal celkom dobre, avšak takto by sa moja kariéra nikam neposunula. Ako si však nájsť prácu?

Už z presvedčenia som odmietal chodiť ako jehovista, a ponúkať sa švajčiarskym klubom, a tak som sa rozhodol, že zavolám Ralfovi. Ralf bol takisto ako ja chlapec ktorý z celého srdca túžil hrať futbal, a prešiel si cez všetky juniorské kategórie FC Bazilej, avšak veľmi skoro pochopil že nemá talent na to aby niekedy mohol hrať na vrcholovej úrovni. Ralf teda šiel na vysokú školu, vyštudoval tuším ekonómiu alebo manažment, a stal sa z neho celkom úspešný hráčsky agent. To znamenalo že mal dobrý prehľad o tom, čo sa vo švajčiarskom futbale deje, a jeho znalosti siahali dokonca až za hranice našej krajiny. Našiel som v mobile jeho číslo, a stlačil zelené tlačítko "call"...
Ralf Juncker, prosím?
Nazdar zjazdár, to som ja, Bulko.
Ahoj starec, ako ide život? Čo potrebuješ?
Život ide dobre, len som ťa chcel o niečo poprosiť. Už dlhšiu dobu nemám do čoho pichnúť, a viem že ty máš vo futbale kontakty, a chcem sa spýtať či náhodou nevieš o klube kde potrebujú manažéra.
No, neuveríš, ale akurát mám niečo rozrobené a ideš mi celkom do rany. Ale nie je to vo Švajčiarsku, vadí?
Ak je to krajina kde rozprávajú po francúzsky alebo nemecky, nevidím v tom problém. Aj tak som už chcel skúsiť niečo nové.
Super, tak sa zbaľ. Zajtra máš pracovný pohovor. Počkám ťa na Schwechate...
Čo? Ako? Kde? Zložil... To bolo preňho typické... No nič... Idem dať nabiť foťák, vo Viedni som ešte nebol...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Názov klubu: Sportklub Rapid Wien
Prezývka: Die Grün-Weißen
Založený: 1899
Štadión: Gerhard Hanappi Stadium (17,500 miest)
Predseda: Rudolf Edlinger
Liga: Austrian Football Bundesliga
2011-12: 2. miesto
Obrázek
Obrázek
Obrázek
[/center]
Obrázek
Naposledy upravil(a) bulko dne 10 kvě 2013, 20:42, celkem upraveno 2 x.

Re: Bulko & SK Rapid Wien

Tak jsem rád, že jsi se rozhodl pro ten Rapid :) Určitě se na deník moc těším ve tvém podání to bude určitě velmi dobře zpracovaný :)

Škoda, že si skončil so Spurs :( dúfam, že tento denník bude mať dlhšie trvanie. Výber tímu nič moc, rakúsky futbal nepoznám ale snáď bude mať denník dlhé trvanie a postupne sa posunieš aj do zaujímavejších tímov :) GL
„It is better to fail aiming high than to succeed aiming low.“ Bill Nicholson

Tak rakousko je zajímavé a s Rapidem by jsi mohl vyhrát ligu. Budu sledovat a příběh se mi líbí.
Můj deník za Spartu[/url]
[/size]

ďakujem všetkým za komenty, takáto odozva na začiatok je dosť motivujúca :)

@stuart: Tunningom myslíš drogy, zbrane, alkohol? Ja také príbehy moc nepíšem, to u mňa neuvidíš :sorry: Ale budem sa snažiť aby ten príbeh stál za to :)

@Valar Morghulis: Ďakujem! No budem sa snažiť vydržať a možno skúsiť nejaký európsky úspech :)

@Ragnar: Mal si pravdu, bude to asi lepšie ako Austria... Aj ja sa teším :)

@Mico: Za Spurs som proste vôbec nevedel o čom písať, asi mám deformáciu a potrebujem aspoň trochu príbehovať :) Mne výber príde celkom zaujímavý, nie je všetko len Anglicko ;)

@luckyman: Ďakujem, a asi máš pravdu, Liga Majstrov by chýbala :)

marias: Mohol no :D

Part asi ešte dnes, bude v ňom príprava a predstavenie hráčov :)

Obrázek
Keď som vystúpil na Schvechate z lietadla, ďakoval som bohu za to že som neletel Tupolevom alebo nejakým podobným ruským zázrakom, lebo počas letu to celkom hádzalo a keby sme nešli Boeingom, možno by som tu teraz nestál. Vošiel som do miestnosti kde sa chodí po batožinu, a videl som že Ralf tam už nervózne prešľapoval.
Meškáš.
No prepáč, ale rýchlejšie lietadlo neposlali. Som rád že som tu živý a zdravý, nieto ešte na čas.
No dobre, zober kufor, a poď za mnou. Do pohovoru máš ešte dve hodiny, tak ti to tu trochu poukazujem.
Kým sme šli autom, Ralf mi rozprával že už pár mesiacov býva vo Viedni, a že je to tu celkom fajn a mne by sa tu tiež určite páčilo. Bol rozhodnutý ukázať mi centrum mesta a nejaké historické pamiatky, určite krásne, ale ja som mu naznačil že by som sa radšej šiel niekam najesť, a tak ma zobral do jednej celkom peknej reštaurácie.

Dal som si rezeň, veď nakoniec čo iné vo Viedni, a keď som dojedol odviezol ma na štadión Rapidu kde som sa mal stretnúť s predsedom a majiteľom klubu, a mať akýsi pracovný pohovor. Ralf ma celkom dobre pripravil a na všetky ich otázky som vedel bez problémov odpovedať, a tak nemali problém hneď so mnou podpísať zmluvu s tým, že mi prenajmú byt, mám sa vrátiť domov po veci, a o týždeň oficiálne začínam. Milí ľudia...
Obrázek
O týždeň som teda oficiálne začal, a začal som tým, že sme s mojim asistentom, (čudný pocit mať asistenta, to vám poviem), dohodli akú-takú prípravu, a ja som mu navrhol ako chcem aby tu veci vyzerali. Vyzeral že s mojimi návrhmi nemal problém. Moje prvé víťazstvo.

Po príprave sme si v hlavách, ale hlavne na papieri načrtli základnú zostavu, a celkovo kto bude čo hrať. Brankárskou jednotkou bude Lukas Konigshofer, jeden z mnohých odchovancov klubu. Bol som prekvapený, ale je ich tu naozaj veľa, čo považujem za veľké plus. Kryť chrbát mu bude Ján Novota, a keby sa náhodou niečo stalo, a ani jeden by nemohol nastúpiť, je tu mladučký Marko Maric ktorého som si vytiahol z juniorky. V strede obrany bude dvojica Herald Pichler, Mario Sonnleitner a keby nepodávali dobré výkony, nahradiť ich môže David Domej alebo z Botafoga hosťujúci Gérson. Na pravo od nich bude Michael Schimpelsberger alebo Stefan Kulovits, a na ľavo mám dvojicu Thomas Schrammel a Markus Katzer. Thomas Prager bude defenzívny záložník číslo jedna, ale nastupovať bude určite aj defenzívny záložník číslo dva, Markus Heikkinen. Pred ním budú dvaja borci, Dominik Wydra a Muhammed Ildiz. V útočnej fáze mám tri miesta, prvým je pravé krídlo na na ňom kapitán Steffen Hofmann, ktorý keby nevládal tak ho nahradí buď Guido Burgstaller alebo Louis Schaub. Najväčší pretlak bude určite na ľavom krídle, kde môže nastúpiť až 5 hráčov. Niektorí z nich sú však ešte len juniori, a väčšina vie hrať aj na hrote, alebo podhrote. Aj tak sa však Kristijan Dobras, Christopher Drazan, Lukas Grozurek, Dominik Starkl a Adrian Grbic môžu tešiť na výdatnú konkurenciu. Na hrote bude len jeden chalaň, a to buď Deni Alar, alebo Američan Terrence Boyd.

Ako môžete vidieť, tím mám mladý, ale zároveň veľmi ambiciózny, takže hor sa za titulom!
Obrázek
PRESTUPY
Obrázek

Tak podla tých hráčov to nevyzerá na nejaký posun od juniorky Bazileja :D až na národnosť hráčov. V príprave si porazil silný Mainz čo je dobré znamenie pred ligou, len čo tá prehry so Žilinou :-X
„It is better to fail aiming high than to succeed aiming low.“ Bill Nicholson

Tak ten tým je hodně mladý, takže jak psal Mico ani to nevypadá, že jsi se posunul od juniorky :D Snad se ti bude dařit, hodně štěstí :)

Popravdě jsem netušil, že v Rapidu jsou tak dobří hráči. Rakousko jsem nikdy neprohlížel a jak vidím, tak i tam se dají sehnat dobří hráči. :) Bulkáči, pamatuješ jak jsem tě naposledy kritizoval za zpracování? Dnes to neplatí, máš to jednoduché, přehledné a hezké. :thumbsup: Tento tvůj deník už budu sledovat, stejně jako kdysi ten za Toulouse.

S Hibs ani Tottenhamem ses mi netrefil do vkusu, jinak mám tvoje deníky rád :) Rakousko je neokoukaný, navíc Rapid je ambiciózní tým, v lize bys měl snad dosáhnout na titul, i když lehký to mít nebudeš. Stejně jako ostatní mě překvapilo mládí tvýho kádru, snad to nebude mít nějakej negativní vliv v bojích o titul. Příprava se povedla, cení se určitě výhra nad Mohučí :)
[img]http://abload.de/img/fafas3qsdw.jpg[/img]

Tak máš tam mladé hráče což bude výhoda. Příprava nebyla špatná až na tu prohru s Žilinou ale zase výhra nad Mohučí je určitě dobrá.
Můj deník za Spartu[/url]
[/size]

Rakúsko je zaujímavá liga, tiež som ju skúšal hrať, no dlho som nevydržal, nechytilo ma to. Rapid ma kvalitný tým, na titul by to byť mohlo. Spracovanie sa mi páči, tak prajem veľa úspechov. ;)

ďakujem za komenty, dúfam že naďalej budú pribúdať takýmto tempom :)

@Mico: No, sám som bol prekvapený aké mladé to mužstvo je, ale celkom sa na to teším :) Príprava sa nepočíta, a pri Žiline sa vo mne ozvalo národné cítenie :D

@Barth: Ja som si tiež tú krajinu zapol prvý krát, a celkom ma zaujala, uvidíme :)

@Ragnar: Mám vyšší plat ako pri juniorke :D

@mozart: Aj ja som bol príjemne prekvapený, mám tu dosť veľa talentov ktorý majú potenciál aj na 5 hviezd. Už si ich len vychovať. Inak ďakujem za pochvalu :)

@Fabre: Nedá sa vždy trafiť každému, ale som rád že tentokrát sa mi to u teba podarilo :thumbsup:
S tým titulom to vôbec nebude také ľahké, aspoň teda zatiaľ to moc ľahko nevyzerá. Ale drž palce!

@marias: Výhoda aj nevýhoda, niekedy sa hodí trocha skúseností. Ale musím hrať s tým čo mám.

@stuart: Tak to budeš asi jediný kto sa tu vyzná do tej ligy :D A ja sa teším :)

@FFA: Mňa to dúfam chytí, ale tiež sa tam nechystám vydržať dlho, také dve sezóny a zase niekam inam ;)

Nový part je už napísaný, pribudne sem ešte dnes! Dúfam že sa vám bude páčiť :)

Obrázek
[/center]
Pomaly zisťujem že Ralf mal zase pravdu. Viedeň je krásne mesto. Za tie dva mesiace čo som tu, som sa tu stihol celkom zorientovať, a aj popozerať nejaké pamiatky, a musím uznať, že je tu dokonca krajšie ako v Bazileji. Aj keď doma je doma.

Ralf mi inak dosť pomáha, a po novom je aj môj manažér tak sa večer v podnikoch chváli že ovláda Rapid Viedeň. Neviem či mu na to mladé Rakúšanky skáču, ale je veľká šanca že áno, nie sú totiž veľmi pekné.

A poznáte to, keď nie ste vy na jednotku, ani nároky nemôžete mať na jednotku. Ešteže mňa sa to netýka.

Inak na to že je to môj prvý ozajstný manažérsky džob, celkom sa mi darí. Aspoň podľa novín. A ani ľudia po mne vajíčka nehádžu. Vyhrali sme zápas so Salzburgom, a neprehrali sme derby, a to je to čo sa tu vraj počíta. Tiež podľa novín. Majú tu múdre noviny. Ale o Bazileji nič nepíšu, to si musím hľadať na internete. Ale zvládam to, som predsa šikovný, veď som manažér.

Ako vravím, je to tu celé fajn, len som tu trochu sám. Nikoho okrem Ralfa tu nepoznám, a už som aj rozmýšľal že začnem chodiť viac von, ale nakoniec som usúdil že lepšie bude keď si kúpim psa. Musím sa Ralfa opýtať kde tu predávajú psy. A aj to kde je tu kníhkupectvo. Hodili by sa mi sem knihy, nech má pes čo trhať...
Rapid Wien Štatistiky tímov Štatistiky hráčov Tabuľka
Obrázek
Obrázek
Po príchode do klubu som s potešením zistil, že Rapid bude hrať aj európsku súťaž. Nie je to síce prestížna Liga Majstrov, ale aj Európska Liga je na začiatok dobrá. Naša púť začala v treťom predkole, a narazili sme na gruzínsky klub Dula Gori. V prvom zápase sme si urobili výlet do Gruzínska, a boli sme úspešní. Vyhrali sme 4:0. Domáci zápas bol už len povinnosťou, a po výsledku 2:0 sme boli v play-off.

Žreb play-off bol k nám milostivý, a prisúdil nám slovinský klub Mura 05. Mura skončila v slovinskej lige tretia, a bol tak trochu zázrak že sa dostala až tak ďaleko v tejto súťaži. Tentokrát sme začínali doma, a zopakovali sme výsledok 4:0 z prvého zápasu s Dulou. Druhý zápas bol teda opäť ľahší, a stačila nám v pohode aj remíza 0:0.

Dostali sme sa teda až do skupiny, čo bolo aj našou povinnosťou. Boli sme nasadený až ako štvrtý tím, a mohli sme teda čakať silných súperov. Nakoniec nám los prisúdil CSKA Moskva, FC Girondins Bordeaux, a Trabzonspor. Prvý zápas hráme doma s Turkami, asi najhrateľnejším súperom v skupine, 20. septembra.
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Steffen Hofmann
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Síň slávy“