Re: Cesty Ragnara - zastávka č.2-Dynamo Kyjev

Asi ti neuniklo, že doposud mě tvoje deníky nějak neoslovily. Pamatuji si ten tvůj za Slavii a tam jsi prostě můj zájem očekávat nemohl. Ani Hajduk mě nezaujal, ale přestup do Dynama Kyjev je zajímavý a asi budu sledovat. Deník jsem si prošel, s Hajdukem jsi odvedl dobrý kus práce, není se za co stydět. Dynamo teď čeká dva roky na titul, takže o výzvu je postaráno. Milevskij mi připomněl časy, kdy jsem ho měl v Aston Ville (FM 2010?) a pálil gól za gólem ve dvojici s Agbonlahorem. Za Bonyho je to dle mého přemrštěná částka, ale budiž. Hodně štěstí, deník patří celkově úpravou k nejlepším. ;)

Tak si můžeš odškrtnout nového čtenáře. :) Tvá zastávka číslo 2. je pro mě mnohem zajímavější. Nehledě na to, že to máš opravdu hezky zpracované a hlavně jde vidět, že se snažíš. Bonyho jsem ti už hatil už na steamu, tady to bude zbytečné. Stejně bych se spoléhal na Yarmolenka, ten je fantastický. S Niko Krajcarem ti vytvoří skvělý ofenzivní tandem a když nějak dobře nastavíš Bonymu instrukce, může z toho vyjít pěkná gólová smršť.

Díky všem za komentáře, upřímně jsem nečekal u Dynama, takový zájem :)

Gery myslím na to pravidlo, v základu může hrát max. 7 zahr. hráčů a v týmu mám dohromady 8, v základu jich hraje 5. Tymoschuk hraje za Metalist, kam přišel před touto sezonou jako volný hráč, kdybych si na něj vzpomněl dřív, než odešel z Bayernu, tak bych o něm uvažoval.

Peters Artem Milevskyj se mi nejvíc hodí právě do středu zálohy, na jiný post jsem pro něj neměl místo. Gusev bude na střídačce, ale před sezonou se zranil na měsíc, Rusko zapnuté mám, ale neuvažuji o dalším posílení útoku.

Nycklick za Bonyho původně chtěli "jen" 500 mega, ale pak se do toho vložil ještě Tottenham a hned chtěli o sto milionů víc. Určitě jsem mohl přivést někoho za míň peněz, ale asi jsem se nechal zlákat tím vysokým rozpočtem.

Další part s přípravou, začátkem ligy a předkola Ligy mistrů pravděpodobně zítra. :)

Ještě jednou díky všem za komentáře. Stav hry [hr][/hr]
Obrázek

Obrázek
28.8.2014
Pár týdnů po nástupu do funkce manažera Dynama Kyjev, jsem se mohl radovat z první trofeje. Ale nebyla to žádná významná trofej, která by se měla tyčit v síni slávy, ale jen přátelský turnaj před sezonou. V semifinále jsme zvítězili 3:1 nad belgickým Beerschot AC a ve finále jsme stejným výsledkem porazili Duisburg. Po tomhle příjemném turnaji jsme sehráli ještě dvě přátelské utkání s týmy z Ukrajiny. Tady už výsledky moc přesvědčivé nebyly, když jsme dvakrát remizovali 1:1, ale je pravda, že tentokrát hrálo vícero hráčů z lavičky, než ten turnaj v Belgii. V přípravě, kde jsme se i chystali na duely předkola Ligy mistrů, jsem hned pochopil, kteří hráči budou tou naší hlavní zbraní. V bráně to bude Koval a o ofenzívu se bude starat Kranjčar, Jarmolenko a Bony. Po přípravě jsem dal dohromady konečnou podobu soupisky pro áčko na příští ročník a už jsem se nemohl dočkat prvního utkání na domácí půdě.
Obrázek
[i][justify]Kdybych měl říct, kterému hráči jsem nejvíc věřil a na kterého se nejvíc těšil, tak bych bez váhání řekl jméno Jarmolenko. A hned první utkání jsem před tímto hráčem mohl smeknout. Výborný výkon, který byl navíc korunován dvěma brankami a tak sám rozhodl o našem těsném vítězství 2:1. Utkání mělo z naší strany ještě několik nedostatků a ty jsme museli odstranit hned před dalším zápasem. Cestovali jsme do Řecka, kde jsme ve 3. předkole Ligy mistrů zavítali na půdu Panathinaikosu. A byl to z naší strany naprosto famózní výkon. Po patnácti minutách nás do vedení dostal Kranjčar a do poločasu na 2:0 zvýšil Khacheridi! Soupeře jsme přehráli a to na jeho vlastním stadionu. O postupu bylo tedy rozhodnuto[/justify][/i][i][justify]Vstup do sezony se nám opravdu povedl a atmosféra v kabině byla velmi pohodová. Únava a možná i uspokojení z prvních výsledků, to jsou hlavní důvody, které vidím v tom, že jsme v dalším ligovém kole padli na hřišti jednoho z nejhorších týmů ligy. Tým Zakarpattya nám téměř nic nedovolil a když jsme se do nějaké šance dostali, tak jsme ji trestuhodně zahodili. A jak to bývá, po nečekané prohře se média snaží tým, co nejvíc rozeštvat. A tentokrát tomu nebylo jinak. Nejvíc se média snažila naznačit, že Bony přišel za velký peníze a ještě se v soutěžním utkání netrefil. Naštěstí jim zavřel pusu hned v dalším zápase, když nám pojistil golem postup do 4. předkola Ligy mistrů,[/justify][/i]
Obrázek

Nabitý program pokračoval, protože hned další kolo ukrajinské ligy přineslo velký šlágr. Bitva mezi Dynamem Kyjev a Šachtarem Doněck. Necelých 70 tisíc fanoušků dorazilo na stadion, aby viděli skvělé utkání na vlastní oči. První poločas patřil dvoum chorvatským fotbalistům. Krásnou brankou se předvedl Niko Kranjčar a o chvíli později i jeho krajan Darijo Srna. Právě Srna nám dělal velké problémy a to pokaždé, když zahrával standartní situaci. Druhý poločas byl ve stejném duchu jako ten první. Atraktivní útočný fotbal z obou stran. Nás několikrát podržel brankář Koval, a když v 69. minutě Bony vstřelil branku, tak jsme soupeře odrovnali.
Obrázek
Pět minut před koncem ještě dovršil naše velké vítězství Milevskyi a mohlo se slavit. V lize jsme se drželi na výborné formě a to především díky útočnému duo Jarmolenko – Wilfried, které se dostalo do pěkné formy. Tým Obolon jsme porazili dva nula, když se oba hráči trefili jednou a Tavriu jsme porazili 3:1. Jarmolenko opět přidal po jedné brance a Bony přidal dvě v závěru utkání a zařídil nám tak další tři body. V tabulce jsme na třetím místě a na první pozici ztrácíme jen tři body. Ale když se podíváme za sebe, tak zjistíme, že čelo je hodně vyrovnané ale úvod sezony v lize se nám povedl.
[/i]
Obrázek
Vrchol úvodu sezony byl v podobě 4. předkola Ligy mistrů. Los nám přisoudil slavný francouzský klub Marseille. První utkání jsme opět sehráli na hřišti soupeře a mohli jsme si získat výhodnou pozici do domácího prostředí. První poločas skončil 1:1, když se v závěru první půle prosadil Jarmolenko, ale v té druhé jsme vyhořeli. Inkasovali jsme další tři branky a výsledek 4:1 pro domácí znamenalo téměř jistě naše vyřazení. V odvetě jsme se snažili zvrátit nepříznivý výsledek prvního utkání, ale dařilo se nám to jen prvních 48. minut. To díky gólům, hádejte koho, ano Jarmolenka a Bonyho jsme vedli 2:0, ale potom soupeř z ojedinělé šance snížil na 2:1 a s blížícím koncem utkání na hráčích byly známky frustrace. Lyulka dostal červenou a když navíc v 90. minutě se zranil Kranjčar a my jsme dohrávali v devíti, tak jsme dostali i druhou branku a zápas skončil nerozhodně 2:2.

Musíme se tedy spokojit jen s Evropskou ligou. Přál jsem si do skupiny Hajduk Split a do Chorvatska se opravdu znovu podívám, ale ve skupině máme Dinamo, dalšími soupeři jsou Wolfsburg a Maccabi Haifa. Skupina poměrně jednoduchá a po zklamání z Ligy mistrů je jasným cílem postup ze skupiny.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
[/center]
Obrázek
Obrázek
[/center]

Kde začať...Gratulujem k prvej, aj keď bezvýznamnej trofeji. V LM si vyhral dôležitý zápas v Grécku, doma si to už zvládol v pohode. Marseille je o triedu vyššie ako Dynamo a aj to potvrdilo. Škoda, že si dostal práve OM, ale čo už, snáď si to vynahradíš v EL, kde by si mal postúpiť do jarných bojov, čo potom to sa uvidí. Snáď budeš pokračovať v trende z Hajduku a Dinamo porazíš.
V lige je to zatiaľ dobré, škoda zbytočnej prehry so Zakarpatyou, tam si mal vyhrať, ale na druhú stranu ťa musím pochváliť za výhru so Shakhtarom :thumbsup: Yarmolenkovi s Bonym to skvele šľape, nech im to vydrží čo najdlhšie a titul vôbec nie je nereálny. Prekvapuje ma, že na čele je druhým tím z Donetsku, Metallurg, a že Shakhtar je až 5. Trochu mi to pripomína, keď si hral za Hajduk, ani tam nevychádzal úvod sezóny Dinamu Záhreb. Snáď to využiješ a spravíš si pred nimi náskok.
GL :thumbsup:

Proti Panathinaikosu jsi to zvládl bravůrně, škoda vyřazení od Marseille, ale jim se v fmku vždycky daří a jsou hodně silní. Skupina EL je hratelná a určitě bys měl postoupit. Úvod ligy se povedl až na to zaváhání, ovšem porazil jsi největšího favorita v boji o titul. Čelo tabulky je zatím hodně vyrovnaný a tak jsem zvědavý jestli se to nějak roztrhá nebo ne. Bony a Jarmolenko to je parádní dvojce! Oba tě táhnou a snad si udrží formu a nezraní se. Good luck :thumbsup:

Příprava tak napůl, ale ta není důležitá. Bony ale mohl zazářit více. :yes: Výhra nad Šachťarem vždycky potěší, super! :potlesk: Jinak tři body na čelo jsou tři body a ty víš, že pro už je to velká ztráta. Zaber! :thumbsup: Škoda té Ligy mistrů, ale EL postačí. Rozhodně bych to nebral jako jasnou věc, protože dle mě skončí první Vlci a ty se popereš s Dinamem o druhý flek.
[img]http://img837.imageshack.us/img837/9779/dw7m.png[/img]

Díky všem za komentáře :)

Gery to mi v Evropě tak málo věřiš? no kdybych se měl s Dinamem rvát o druhý flek, tak by to bylo velké zklamání, protože určitě jsou kvalitně daaaleko za mnou. A Vlci taky nejsou určitě kvalitnější. No uvidíme, jak to dopadne :D a v lize klid jen 5 kol je odehráno :)

Yarmolenko, Bony a Krajnčar. Přesně jak jsem očekával, tohle trio ti tu EL vystřílí. Zajímavé, že statistikám kralují jen ti tři, zbytek jede po nula gólech a asistencí (skoro) :) S obsahem partu ses tentokrát moc nevyznamenal, příště zaber a dej si záležet! Moc mi tam nepasují ty nadpisy. Jedeš jednoduchý styl deníku a ten obrys bíle působí hrozně. ;)

Vítám vás u dalšího partu a snad se vám bude líbit. Stav hry. [hr][/hr]
Obrázek

28.10.2014
V hlavním městě Ukrajiny jsem jen pár měsíců, ale zvykám si tady dost rychle. Místní život mě baví a fotbal mě tu naplňuje ještě víc jako v Hajduku. Máme opravdu kvalitně složené mužstvo a snad se dočkám nějakých úspěchů. Hajduku se bohužel po mém odchodu moc nedaří.
Obrázek
Můj nástupce se vydal utrácením za hráče a nakoupil několik hráčů, kteří si nesedli a na první Dinamo, tak ztrácí sedm bodů a pohybuje se až na šestém místě v tabulce. Ale teď zpět k tomu důležitějšímu a to našemu týmu. Po vyřazení z Ligy mistrů bylo znát zklamání a proto jsme v domácím utkání proti Metalistu remizovali 1:1. Ani v dalším kole z naší strany to nebyl nijak přesvědčivý výkon, ale nakonec jsme díky brankám Jarmolenka a Selina získali tři body. Eugene Selin se trefil i v zápase proti Metalistu, teď a i v dalším utkání proti Wolfsburgu v Evropské lize. Selin musel zaskočit za zraněného Kranjčara, který nám bude chybět až tři měsíce, ale ani jemu nástupci se zranění nevyhlo a Selin se v zápase s Vlky, kdy nám zařídil jednobrankové vítězství, zranil. [/i]
Obrázek
Obrázek
Zranění to nás trápilo v této části sezony celkem často, v jednu chvíli jsme měli na marodce sedm hráčů, které čekala doba rekonvalesce od tří týdnů až po sedm měsíců. Hráči ze střídačky dostali svoji šanci se ukázat a já budu mít opravdu dilema, které dám potom do základní sestavy. Náhradníci je opravdu skvěle nahradili a my jsme si připisovali jedno vítězství za druhým. Dvakrát v lize jsme vyhráli 2:1 a v poháru ve druhém kole 2:0. No a nyní nás, teda spíše mě čekal velmi atraktivní duel v Evropské lize. Cestovali jsme do Záhřebu, kde jsme se utkali s místním Dinamem. V Chorvatsku na mě ještě nezapomněli a to mělo za důsledek dvě věci, fanoušci Dinama na mě před zápasem pokřikovali nějaké nadávky (sráči) a fanoušci Hajduku přijeli podpořit náš tým proti jejich největším rivalům. Torcida Split a Ultras Kiev se pro jednou spojili proti společnému nepříteli a my jsme ve fantastické atmosféře získali tři body za vítězství 2:0. [/i]
Oblíbený výsledek...
V lize jsme pokračovali ve stejných výsledcích jako předtím a to znamená výhry 2:1, takovým výsledkem jsme porazili Karpaty i Metalurg. Výsledek 2:1 nebo 2:0 nás provázel od začátku sezony, jen ve dvou případech se nám podařilo vstřelit tři branky. V dalším zápase proti týmu Volyn jsme si, ale s chutí zastříleli. Výsledek 6:1 nás ještě víc nakopl a my jsme se fotbalem bavili. Ve 29. minutě jsme vedli už 4:0 a zápas se jenom dohrával. Znovu se rozstřílel Bony i Jarmolenko, ale oni když nedají gol, tak na něj nahrají. Bony má ze dvaceti zápasů deset golů a deset asitencí a jeho parťák z útoku Jarmolenko má na kontě dvanáct branek a devět asistencí. Ke třetímu zápasu ve skupině Evropské ligy jsme cestovali do Izraele. I tady jsme se dostali velmi rychle do vedení, v první minutě se trefil Bony a o čtvrt hodiny později i Jarmolenko. V zápase jsme vedli už 4:0, než se ukázali i domácí. Těm se nakonec podařilo vstřelit ještě dvě branky, ale na žádné drama to nebylo. Po třetí výhře máme ve skupině pětibodový náskok na druhý místo a míříme za postupem.
Tuhle část sezony jsme zahájili remízou a taky jsme ji výsledkem 1:1 zakončili. V tabulce ukrajinské ligy jsme na prvním místě a na Dněpr, který v sezoně ještě neprohrál, máme náskok tři body. Právě v dalším kole se s tímto týmem střetneme a doufám, že budeme první tým, který je porazí. Třetí Šachtar ztrácí body čtyři. Sezona se pomalu, ale jistě dostává do první poloviny a máme to vše zatím rozjeté na výbornou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
[/center]
[img]http://s23.postimg.org/hka7yftgr/p_61347_1_gallerybig.jpg[/img][img]http://s23.postimg.org/njxz23e97/895231_14978579_640_360.jpg[/img]

Nyní jsi najel na velkou šňůru bez porážky, což má za výsledek i první místo v tabulce. Gólů sice moc nepadá, ale tak co, hlavní jsou výsledky. V EL se daří, teď jen nepodělat důležitý zápas v lize a snad nabereš kurz titul :yes:

Výborná série! Na čele ale je to těsný, tvoji pronásledovatelé, se tě pořád drží. Když jim utečeš, tak se nebojím, že bys o titul přišel, jen si udržet formu. V Evropě míříš za postupem a ten bude i z prvního místa, tam není, co řešit. Bony a Jarmolenko hrají spolu v útoku fakt dobře a jim se naštěstí zranění vyhla.

Chytil si skvelú formu a okamžite si sa vyšvihol na prvé miesto, čo je úplne megasuper :D :potlesk: Darí sa ti aj v EL, od istého postup ťa delí už len výhra, no verím, že to dotiahneš ďalej, len ako na 1/16-finále. Škoda, že sa prestalo Hajduku dariť, na druhú stranu ťa aspoň prišli podporiť na zápas do Záhrebu. Tak nech sa ti darí, tak ako v tomto parte aj v tom ďalšom, GL :thumbsup:

Škoda toho Hajduku :( snáď sa to tam ešte uprace...
Keby fanúšikovia Záhrebu nekričali, tak by to bolo zlé, a navyše, môžu kričať koľko chcú, ale 3 body im to neprinesie :D
V Európskej Lige si ideš za postupom, a v lige si tiež suverénny, Mourinho by na teba bol hrdý, podľa neho je vraj úplne ideálne streliť v zápase 2 góly, za tri sa vraj už hnevá. :D
GL :potlesk:
Zamčeno

Zpět na „Síň slávy“