Re: FK Austria Wien - Konec první sezóny v zahraničí! #16

No s vervomocí jsi vyhrál titul což jsis kvůli výsledkům na konci pomalu ani nezasloužil :fotbalista: :fotbalista:
Pokut oba útočníky prodáš budeš z toho mít velmi peněz ale zas nevýhodu že bude hůř sehraný :fan: :fan:
Jinak v LM tě čeká velký boj snad ti bude přát los a dostaneš se do milionářské soutěže což by ti pomohlo dosti finančně :fan: :fan:
A co noví Junioři ????? :fotbalista: :fotbalista:
Určitě se koukněte na můj deník z pohledu novináře

Re: FK Austria Wien - Začíná boj o Ligu Mistrů! #17

Vše je jinak! Alexander Grünwald...
nakonec do Turecka neodchází!
Obrázek
Už v lednu měl předběžně podepsanou smlouvu v Turecku, do posledních tří ligových zápasů nezasáhl, neboť jsme s ním již do další sezóny nepočítali, a tak jsme dali šanci našim talentům.

Ovšem vzhledem k tomu, jaké služby nám prokázal za těch více než 10 let, jsme ho nechali s námi trénovat do konce června, kdy měl vypršet jeho kontrakt. 30. června se tedy s ním loučíme, ale sám Grünwald nám oznámil, ať s tím počkáme, neboť se mu ozval agent, že turecká Kasimpaşa hodlá od dohody ustoupit.

Všichni, včetně mě, jsme zůstali najednou opařeni, neboť jsme s jeho situací vůbec nebyli obeseznámeni... No, nadešel 1. červenec a Turci vskutku potvrdili, že si Alexandera Grünwalda (na snímku) nemohou dovolit, díky čemuž se nejlepší hráč uplynulé sezóny stal volným hráčem.

Samozřejmě, že ani chvíli jsem neváhal a ihned jsem jej pozval s jeho agentem k vyjednávacímu stolu. A oni skutečně přijeli. Jednání nakonec netrvala ani více než hodinu. Agent totiž žádal pro svého klienta plat 34 tisíc eur měsičně, přičemž jsme se dohodli nakonec na jednaatřiceti tisících, díky čemuž se náš odchovanec stal nejlépe placeným hráčem týmu.

Pojďme se ale vrátit o pár dní zpět. Jen pár dní po posledním zápase jsme se dohodli předběžně na kontraktu hned se dvěma mladíky. Prvním z nich byl defenzivní záložník Muhamed Arnautović z Celiku, hrající nejvyšší ligu v Bosně a Hercegovině, a tím druhým pak levonohý stoper Brice Héréson z FC Nantes.

V předposlední týden června jsme si pak vypůjčili na rok dva hráče, konkrétně zadáka Simona Wendta z italské Sampdorie a křídelníka Luciana Slagveera (vlevo na snímku) z nizozemského Utrechtu. No, a o týden později jsme "konečně" utratily také nějaké ty peníze. Využili jsme totiž výkupni klauzuli ve smlouvě Stefana Posche, která byla pouhých 1,6 miliónů eur.

No, a o den později jsme vyjednali jednoznačně největší posilu léta, byť jen v rámci ročního hostování, tak věříme, že nám velice pomůže. Řeč je o brazilském mladíkovi Rodrigu Ferreirovi z Realu Madrid! Tento 21letý odchovanec Sport Recife může navíc nastupovat nejen kdekoliv v útoku, ale také na pravém křídle, takže se vůbec nemusí bát, že by se nezahrál, ba naopak...

[col]
Obrázek
|
Obrázek
[/col]
V létě jsme logicky nejen nakupovali, ale také i prodávali. Jak už jsem zmínil v minulém díle, na seznamu nechtěných se objevil i Marko Kvasina (vpravo na snímku), jenž byl nakonec i úspěšně prodán az rovný 1 milión eur do Aalenu, hrající druhou německou Bundesligu. Za nějaké ty drobné pak odešel i stoper Marti Crespi do ukrajinské Vorskla-Naftogaz, která za něj zaplatila čtvrt miliónů eur.

Natrvalo poté klub opustili ještě tři hráči, jimž nebylo nabídnuto prodloužení kontraktu. Nové angažmá si tak od první července hledali James Holland, Marko Soldo a Anaitz Arbilla. Ano, tímto naše letošní transfery končí, což znamená jediné - Thabani Mthembu i Dominik Prokop i po tomto létu zůstávají hráči FK Austria Wien![/size][/font]
BRANKÁŘI
[tabs][tabs:Tino Casali]
Obrázek
[tabs:Leopold Fürthaler]
Obrázek
[tabs:Tobias Reichter]
Obrázek
[/tabs][/size][/font]
OBRÁNCI
[tabs][tabs:Petar Gluhakovic]
Obrázek
[tabs:Timo Wirsching]
Obrázek
[tabs:Brice Héréson]
Obrázek
[tabs:Dorian Pereira]
Obrázek
[tabs:Stefan Posch]
Obrázek
[tabs:Heinz Scharf]
Obrázek
[tabs:Almamy Touré]
Obrázek
[tabs:Manuel Haas]
Obrázek
[tabs:Simon Wendt]
Obrázek
[/tabs][/size][/font]
ZÁLOŽNÍCI
[tabs][tabs:Mohamed Arnautović]
Obrázek
[tabs:Marco Krainz]
Obrázek
[tabs:Mario Leitgeb]
Obrázek
[tabs:Alexander Grünwald]
Obrázek
[tabs:Peter Michorl]
Obrázek
[tabs:Javi Álamo]
Obrázek
[tabs:Alexander Gorgon]
Obrázek
[tabs:Luciano Slagveer]
Obrázek
[tabs:Daniel Royer]
Obrázek
[/tabs][/size][/font]
ÚTOČNÍCI
[tabs][tabs:Rodrigo Ferreira]
Obrázek
[tabs:Thabani Mthembu]
Obrázek
[tabs:Erwin Obermüller]
Obrázek
[tabs:Dominik Prokop]
Obrázek
[/tabs][/size][/font]
[hr]
Úspěšně či neúspěšně...
aneb jak dopadl boj o Ligu Mistrů?
Obrázek
Vedení klubu ke mě nebylo před sezónou nijak extra náročné, za cíl mi totiž zvolilo pouhé třetí předkolo kvalifikace, ovšem já rozhodně chtěl jediné - dostat se do skupinové fáze největší evropské fotbalové soutěže, když se Znojmem se mi to bohužel nepodařilo.
2. PŘEDKOLO
Do druhého předkola Champions League nám los přiřadil irský celek St. Pat's Athletic, což pro nás neměla být žádná překážka dle médií i sázkových kanceláři. Já však nic nechtěl podcenit a do prvního domácího utkání nasadil tu nejlepší sestavu a doufal jsem, že o postupu rozhodneme ještě před odvetou.

Kluci nakonec svůj úkol splnili, když zvítězili vysoko a zaslouženě 4:1. Když jsme pak odlétali na druhé utkání do Irska, tak jsem se rozhodl své největší opory nechat odpočívat doma a dát příležitost našim mladým talentům. Ti se ji chopili na jedničku a po hodině hry vedli o tři branky, zápas nakonec skončil z pohledu St. Pat's Athletic.

3. PŘEDKOLO
Na další dvojzápas nám losování přidělilo bulharský Ludogorets, který byl také považován za menšího favorita souboje. Bylo tedy jasné, že nyní už nás rozhodně nečeká procházka růžovým sadem, jako tomu bylo v předchozím předkole.

Obrázek
První utkání se hrálo v Bulharsku a já nastavil defenzivnější taktiku 4-3-3 a hrát na protiútoky. Což nám v prvním poločase také přineslo své ovoce, když jsme vedli 0:1 po gólu Mthembua. A jen dvě minuty druhého poločasu musely uběhnout, aby na světelné tabuli svítil už dvojgólový náskok Austrie.

Do konce zápasu pak fanoušci měli možnost vidět ještě jednu branka, která pro radost domácích skončila za zády Tina Casaliho, tudíž tento souboj byl stále otevřený, i když o něco blíže jsme k němu měli pochopitelně my.

No, před odvetou jsem trošku zariskoval, ale kdo se bojí, ten nesmí do lesa, že? Změnil jsem totiž rozestavení na ofenzivní 4-2-4 s tím, že Ludogorets před vlastními fanoušky prostě přejedeme. Což se nám také dařilo, když jsme po prvním poločase vedli už 3:0 a tím pádem, tak měli téměř jistý postup. Duel nakonec skončil 4:1 a jasným postup rakouského celku do čtvrtého předkola milionářské soutěže!

4. PŘEDKOLO
Obrázek
Už jsme měli opravdu blízko k tomu, abychom se dostali do skupinové fáze Ligy Mistrů, ale zároveň tak daleko... Byly před námi totiž pořád dva důležité zápasy. A los k nám nebyl zrovna shovívavý, když nám za soka vybral skotský Celtic Glasgow, ale aspoň jsme začínali venku, což si myslím, že je určitá výhoda.

Do venkovního utkání jsme opět nastoupili s formací 4-3-3, což ale tentokrát moc nefungovalo, když o půlce jsme tekli 1:0 a to naprosto zaslouženě. Naopak, jen díky famóznímu Casalimu nebyl náskok domácích vyšší. O poločase jsem kluky pořádně seřval, změnil formaci na 4-2-4, a to jste měli vidět ten válec.

Celtic, ve kterém mj. působí i Kamil Vácha, absolutně netušil kudy prvně. No, a když rozhodčí posledním písknutím ukončil zápas, pohled na světelnou tabuli se skórem pro domácí byl přímo krutý. Svítilo tam totiž: 1:3!

Bohužel ale tento zápas přinesl jednu velmi smutnou zprávu, když si ke konci zápasu zlomil nohu Alexander Grünwald, což ho předem vyřadilo ze hry na celou podzimní části sezóny a možná i na část té jarní.

Ale zpět k fotbalu - výsledek z prvního duelu nám dal obrovskou výhodu do odvetného zápasu, kde jsem věřil, že už si to pohlídáme a já si splním sůj sen o Champions League. Ale pořád je před námi ještě dlouhých 90 minut.

Skotský tým nasadil oproti prvnímu utkání logicky ofenzivnější sestavu, což se mu, zdálo se, vyplácí. Po poločase vedli hosté 0:1. A po hodině hry byl stav již 0:2! Začalo tak velké drama, které moc lidí neočekávalo. Hostům totiž už stačilo vstřelit "pouze" jednu branku, aby mohli slavit postup do další fáze.

Poslední desetiminutovka byla snad opravdu nejdelší v mé manažerské kariéře. Celý tým bránil, co síly mu stačily. A v 83. minutě jsem málem dostal infarkt. Přenastavuju totiž pokyny pro hráče, nechám hru běžet a v tom se to sekne, což je normální při změně taktiky, jenže... stalo se to v momentě, kdy se v našem území odehrál souboj, po kterém na zemi ležel hráč Celticu. A teď jsem jen netrpělive čekal, co vlastně bude, až hra zase poběží - penalta nebo ne?!

Nakonec se ale hrálo dál, ufff. Tento postupový výsledek se nám nakonec podařilo ubránit a ve Vídni mohli vypuknout velké oslavy! Jejich svěřenci si totiž opět po šesti letech zahrají Champions League!!!

► Show Spoiler
O týden později po posledním utkání se skotským celkem přišlo na řadu losování základní skupin Ligy Mistrů. FK Austria Wien se nacházela logicky ve čtvrtém koši, tudíž bylo jasné, že lehká skupina ji rozhodně nečeká. Nakonec byl los krutější ještě než mohl být...

Byli jsme totiž nalosování do skupiny E, kde už o pár minut dříve byli nalosování Inter Milán, tradičně druhým tým Serie A, Valencia, mistr španělské ligy v roce 2017 a vicemistr 2019, a francouzský Lyon, mistr tamní ligy 2018 a vicemistr 2019.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

[hr]
• Nejdražší letní posilou se stal Julian Draxler, kterého získal Bayern Mnichov za 49 mil. € ze Schalke.
• V rakouské lize se nejdražším hráčem léta stal Ahmed Hegazy, kterého Salzburg prodala za 2,7 mil. eur do Besiktasu.

[hr]
to liborkoky: Díky za okomentování. Tak ono já měl titul už zajištěný po 34. kole, ale pravda, zapomněl jsem se o tom zmínit. Finance se výrazně zvýšily od mého příchodu, což mě těší. Všichni talentovaní junioři, i ti co přišli na jaře, byli zmíněni v minulém díle.
to willi: Taktak, první polovina jara mi víceméně vyhrála titul. U Prokopa to bylo celkem v pohodě, s Mthembuou už horší, ale nakonec taky setrval. Děkuji za koment.
to DannySchicky: Prokop udržen a Liga Mistrů je tam taky! Díky za komentář.

Re: FK Austria Wien - Začíná boj o Ligu Mistrů! #17

Tleskám :potlesk: :potlesk: :potlesk: Výborný postup do skupin LM :fan: :fan: Ty nervy s Celticem :rofl: :rofl:
No skupinu jsi dostal těžkou takže když nahraješ 3 body bude to úspěch :fan: :fan: A moje klasická otázka jak se vede Znojmu a obecně Českým klubům v evropě ??? :ok: :ok:
Určitě se koukněte na můj deník z pohledu novináře

Re: FK Austria Wien - Chceme double! #18

Rakouský mistr letos chce...
vyhrát nejen ligu, ale i rakouský pohár!
Obrázek
Ihned v první sezóně jsme si, myslím si, jasně dokázali, že patříme mezi tu nejužší spičku v Rakousku, a proto jsem si řekl, že letos mi nebude stačit jen liga, ale toužím i po národním poháru.

Je však jasné, že to nebude vůbec lehké, neboť minimálně na podzim bojujeme ještě na třetí frontě, a to v Lize Mistrů, kde nás čeká opravdu těžká skupina. Takže logicky nás čeká daleko větší porce zápasů než vloni, tím pádem i tvrdší práce.

Nový ročník pro nás začal již 13. července, když jsme se představili na půdě třetiligového Hohenemsu v rámci prvního kola poháru. Roli favorita jsme jasně potvrdili a soupeře vyprášili 5:1. Stejný počet gólů jsme pak nasázeli i Grazu v úvodním ligovém kole, přičemž inkasovali pouhé dva.

Bohužel skvělý nástup do sezóny jsme nedokázali potvrdit, když hned v následujících třech utkáních jsme ani jednou nezvítězili. Po této nepříznivé sérii přišly dvě výhry, ale bohužel hned v dalším utkání jsme zklamali nejen sebe, ale i fanoušky, když jsme rupli 2:1 v derby Wienner.

Tato porážka ale jakoby hráčům do žil vlila novou krev, neboť jsme pak na domácí scéně neprohráli hned jedenáct zápasů v řadě dokud nás v 17. kole neponížil Red Bull Salzburg. První polovinu sezóny jsme pak ukončili vítězstvím na hřišti Kapfenbergeru a po 18. kolech nám patří první příčka, ovšem na druhý Salzburg máme náskok pouhé dva body. Na jaře nás teda určitě nečeká nic snadného.

Co se týče poháru, tak ve druhém kole jsme vyzvali SV Ried, se kterým utkání dospělo až na penalty, kde jsme byli šťastnejším celkem my. Ve třetím kole nás čekal druholigový celek - Austria Klagenfurt, která se držela zuby, nehty a utkání dotáhla až do prodloužení. V něm však rozhodl ve výborné formě hrající Thabani Mthembu (vpravo na snímku) a poslal nás do čtvrtfinále, kde na nás čeká FC Wacker Innsburck.

[col]
Obrázek
|
Obrázek
[/col]
První místo po náročném podzimu určitě bereme a věříme, že jej udržíme do konce sezóny. Velkou radost mám i z postupu do čtvrtfinále v poháru, ve kterém z těch silných celků "zbyl" už jen SK Rapid Wien, takže víme, že letos máme velkou šanci i zde. A věřte, double chceme hodně!
[/size][/font]
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek

[hr]
Na evropské scéně jsme...
to absolutně nezvládli
Obrázek
Po losu základních skupin jsme si samozřejmě velké iluze nedělali, ovšem přesto lze hodnotit naše vystoupení v Lize Mistrů jen a pouze jako katastrofální. Ale pojďme pěkně zápas od zápasu, i když bych se k tomu nejradši nevracel...

Letošní ročník nejslavnější evropské soutěže pro nás začal utkáním na půdě španělské Valencie, která si pro nás nachystala vskutku smrtící první čtyřiceti-minutovku, po které vedla už 5:1. Zápas nakonec skončil 5:2, hvězdou zápasu se stal P.-E. Aubameyang, jenž nám nasázel tři fíky.

Obrana nám bohužel nezahrála ani v dalším utkání, když jsme doma od Interu vyfasovali stejný příděl branek jako od španělské celku, přičemž ale aspoň s ofenzivou jsem nebyl tak zklamaný, která vstřelila tři branky.

Ve třetím kole jsme pak předvedli rozhodně svůj nejlepší výkon z těch šesti zápasů, bylo to doma proti Lyonu. Po celý zápas jsme byli lepším týmem a měli jsme vyhrát. Bohužel útočníci si vybrali svůj špatný den a museli jsme se smířit s další prohrou.

Bodovat se nám nakonec nepodařilo bohužel ani v jednom z dalších tří zápasů, nejblíže jsme k tomu měli venku v Miláně, kde jsme ještě deset minut před koncem drželý bezgólový stav, jenže pak Karim Benzema dvakrát udeřil a pro nás letošní tažení Evropou skončilo potupně. Navíc jsme dostali nejvíce gólů v celé historii soutěže během základních skupin.

Obrázek
|
Obrázek

[hr]
to willi: Díky za okomentování. Bohužel Grünwald po tom zranění se rapidně zhoršil a asi v létě se s ním rozloučím. V Evropě to bylo vlastně nakonec o ničem, bohužel.
to liborkoky: Znojmo vloni obhájilo titul, jinak co se týče Evropy, tak do LM se dostalo jen právě SCéčko, které skončilo ve skupině poslední se třema bodama. Díky taktéž za komentář.
to DannySchicky: Valencia je bohužel hodně nadupaná (Aubameyang, Adama Traoré, S. Roberto, atd.), neměl jsem s ní nejmenší nárok, bohužel. Lyon jsem trápil minimálně doma, kde jsem byl fakt lepším týmem, ale stejně jsem prohrál. Díky za koment.
to Homer: Jak říkáš, Celtic bylo nakonec peklo. A asi si ty pěsti držel málo. :D A samozřejmě děkuji za okomentování.
to DDVekr: Díky, díky.

Re: FK Austria Wien - Chceme double! #18

na úvod komentára najskôr pochválim zmenu tímu a ligy - denníky z česka veľmi nesledujem, preto ma spočiatku ani tento denník veľmi neoslovil ... v podstate som len preletel výsledky v Znojme a to bolo všetko ... každopádne dobrá práca, tím si vytiahol v podstate z dna na vrchol :ok: ...zmena klubu jednoznačne k lepšiemu, Austriu som mal niekedy veľmi rád (najmä počas pôsobenie Vladimíra Janočka v nej :) )....v krátkosti sa vrátim k minulej sezóne - skvelé výsledky, majstrovský titul navyše s pekným náskokom, paráda :klobouk: ...cez leto si káder doplnil, udržal hráčov čo je v týchto slabších ligách niekedy problém ... prvé dva predkola LM vo veľkej pohode, najmä cez Ludogoretz si prešiel ako nôž maslom ... v play-off si schytal nepríjemný Celtic, ktorý bol podľa mňa favoritom a ty si cez neho dokázal postúpiť, to je skvelý výsledok :potlesk: ...skupina už taká slávna nebola, síce si sa dostal do ťažkej skupiny ale nejaký ten bodík som čakal, škoda, nevyšlo to ... zato v lige ideš za obhajobou, navyše si sa zameral aj na domáci pohár - teším sa na double :vrr: ..GL :)
Liptovské dobrodružstvá

Re: FK Austria Wien - Získali jsme vytoužený double? #19

Rakouská liga letos nabídla...
napínavý závěr v boji o titul!
Obrázek
Vzhledem k tomu, že už jsem ve hře v dalším ročníku, tak jsem se rozhodl tuto sezónu rozdělit pouze do dvou partů, což si myslím, že vás nemusí až tak mrzet, neboť právě až v samotném závěru ligy se odehrálo to nejpodstatnější a nejdůležitější!

Díky naší slabší formě na jaře, kdy jsme dokázali ku příkladu hned třikrát za sebou nejen remizovat, ale i třikrát v řadě prohrát, čekal na fanoušky opravdu neskutečně dramatický závěr ligy! Ten konkrétně nabídli poslední dvě kola letošního ročníku rakouské Bundesligy.

No, pojďme si ho projít. Situace před 35. kolem byla následující: FK Austria Wien - 61 bodů, druhý SK Sturm Graz - 60 bodů a třetí SK Rapid Wien - 59 bodů. Bylo jasné, že tedy každé klopýtnutí může znamenat definitivní konec v boji o titul.

Jako první z těchto tří vedoucích celků do předposledního zápasy sezóny nastoupil Graz, který svůj domácí zápas proti Wolfsbergeru zvládl a posunul se na vrchol tabulky. Za tři body bral také náš městský rival, jenž doma porazil 4:2 Kapfenberger.

Nás rozhodně pak čekal nejtěžší zápas, když jsme zajížděli na hřiště Red Bullu Salzburg, který okupoval 4. místo, avšak již bez nadějí na titul. A nám bylo jasné, že pokud nevyhrajeme, ztratíme první místo definitivně a tím i nejspíš trofej.

A zápas se pro nás nevyvíjel zrovna nejlépe, když po poločase jsme pouze remizovali 1:1. O poločase jsem tedy zariskoval, vystřídal dva hráče a změnil formaci z 4-2-4 na defenzivnější 4-3-3, jelikož jsem viděl, že domácí chtějí neustále útočit a útočit, tudíž z brejků bychom mohli ohrožovat lépe. Jenže moc se nám nedařilo ani ve druhém poločase. Domácí v 52. minutě navíc zahrávali penaltu. A tak už bylo rozhodnuto... ale kdepak! Tino Casali si nechal svůj nejlepší okamžik pro nejlepší moment a penaltu chytá!

Tým najednou oživnul a bylo vidět, že kluci tři body opravdu chtějí. A v 84. minutě se po drtivém tlaku také gólu dočkali, když si na centr Alexandera Gorgona naběhl z druhé vlny Daniel Royer a zařídil pro nás nesmírně důležité tři body!

Situace před posledním kolem byla tedy následující:

1. FK AUSTRIA WIEN - 64 bodů
2. SK STURM GRAZ - 63 bodů
3. SK RAPID WIEN - 62 bodů

Jako každý rok, tak i letos se poslední kolo hrálo všude ve stejný den a ve stejný čas, tudíž jsme se mohli spoléhat pouze sami na sebe. My hráli opět venku, tentokráte proti Kapfenbergeru, Rapid se pak představil na půdě SV Mattersburgu a Graz na hřišti Salzburgu.

Do zápasu jsme vstoupili defenzivnějím rozestavením a hrozit z brejků. Šance byly na obou stranách, ale do kabin se šlo nakonec za stále bezgólového stavu, aby jej v 69. minutě změnili domácí a stalo se tak něco, co nikdo nechtěl. My prohrávali a titul se nám oddaloval. Nezbylo tedy nic jiného, než vše narvat do útoku a zkusit se zápasem něco udělat... Bohužel ale naši útočníci si vybrali špatný den a FK Austria Wien zaváhala v tom nejdůležitějším utkání sezóny a ztratí titul, pokud-li jejich alespoň jeden ze dvou rivalů o titul svůj zápas vyhrál.

Po odpískání zápasu jsme tedy zůstali na hrací ploše, samozřejmě se zklamanými a zkamenělými tvářemi... Asi o dvě minuty později se k nám dostává, že Graz také neuspěl, když v Salzburgu prohrál 4:1! Naděje tedy stále žila... Záleželo už jen na výsledku našeho největšího rivala - SK Rapidu Wien, u něhož jsme zatím věděli jen to, že po poločase vedl již 0:2. Bohužel, dostáváme další znamení, že v 90.+3. střílí Rapid svůj další gól, díky kterému avšak uhrává pouze remízu 3:3! To znamenalo jediné - získali jsme druhý titul v řadě!!!

[col]
Obrázek
|
Obrázek
[/col]
S celkovým průběhem druhé poloviny sezóny rozhodně nemůžu být spokojený, ale titul jsem nakonec urvali, což je na konci v zásadě to nejpodstatnější. To je to, co fanoušci i my chceme, takže za týden určitě budeme všichni říkat, že to byla další vydařená sezóna.
Obrázek

A jak dopadlo naše tažení v rakouském poháru? Následovně: V dubnu jsme doma přivítali v rámci čtvrtfinálového utkání FC Wacker Innsbruck, hrající druhou ligu, takže se neočekávalo nic jiného než naše vítězství. Svoji roli favorita kluci nakonec splnili a po výhře 2:0 jsme se dostali do semifinále.

V něm jsme narazili na největšího rivala - SK Rapid Wien. Po celý zápas se hrál spíše opatrný zápas, ve kterém ani jeden tým nechtěl udělat chybu, což se nakonec vyplatilo domácím. Rozhodla dvojminutovka v úvodu druhého poločase, kdy se dvakrát prosadil náš útočník Thabani Mthembu a poslal nás do samotného finále poháru!

To se hrálo v Grazu a představili jsme se v něm proti SCR Altachu, poslednímu týmu první ligy, tudíž jsme byli jasným favoritem utkání, čemuž i odpovídal celý průběh utkání. Soupeře jsme neskutečně drtili a přestříleli ho také 24 ku 2. Bohužel se nás ale držela smůla, neboť jsme ten míč za záda jejich gólmana ne a ne propasírovat. Nakonec se to podařilo v 88. minutě Dominiku Prokopovi a nás dělily dvě minuty od double!

Jenže to bysme ihned z prvního útoku Altachu nesměli inkasovat... No, musel sem se tomu radši jen smát. V prodloužení nás samozřejmě smůla neopustila a o vítězi tak musela rozhodnout penaltová loterie. Tam se nakonec přecijen ukázalo, že spravedlnost existuje, když jsme na penalty zvítězili 5:4 a získali tak druhou trofej v jedné sezóně![/size][/font]
Obrázek
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek
|
Obrázek

Na závěr se pak pochlubím se svými dvěma individuálními trofejemi, které jsem obdržel. Viz. spoiler. Do ideální jedenáctky ligy se pak dostali Almamy Touré, Ferreira a Thabani Mthembu.
► Show Spoiler
[hr]
Adam Papoušek rezignuje...
a míří do španělské La Ligy!
Obrázek
Rozhodl jsem se po dvou letech v Rakousku opět změnit angažmá, neboť jsme tu vlastně dosáhl všeho, čeho jsem mohl a zůstávat tu další sezónu kvůli případnému hattricku mě prostě tak nelákalo. Bohužel a snad mě pochopíte.

Jak už bylo prozrazeno v nadpisu, mým novým působištěm bude Španělsko, kde jsem se rozhodl přijat nabídku jednoho z tradičních celků nejvyšší španělské soutěže, jenž pravidelně hraje o střed až spodek tabulky. Nejedná se teda o žádný tým z těch nejlepších (FC Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid, Valencia CF, Villarreal CF, Sevilla FC ani Athletic Club). Jde však o klub, který působí ve stejném městě a je velkým rivalem jednoho z těch právě výše uvedených celků. Na fotce je pak zabraná část města, ve kterém právě budu působit...

Byl tu zájem i z Francie, kde mě však ani jeden z týmů příliš nezaujal. Přiznám se, že pak jsem žádal o post manažera v Bayernu a Arsenalu, přičemž v Londýně mě nakonec pozvali na pohovor. A i když skončil úspěšně, rozhodl se Kanonýři najmout jiného manažera. Ovšem příliš toho nelituji, neboť Španělsko vždy byla moje vysněná země.
[/size][/font]

[hr]
• Ligu Mistrů ovládl Real Madrid.
• Premier League vyhrála Chelsea.
• Španělskou Ligu BBVA vyhrála Real Madrid.
• V Německu se mistrem stal Bayern Mnichov.
• Italskou Serii A ovládl Juventus.
• Českým mistrem se stalo Slovan Liberec.
• Rakouskou ligu ovládla FK Austria Wien. Sestoupil pak SCR Altach.

[hr]
DannySchicky: Díky za komentář. V té LM jsem to tak hrozné nečekal ani já, bohužel. Štěstí se opravdu hodilo!
to luckyman: Wow, parádní komentář, díky za něj. A těšil ses správně!

Re: Real Betis - Úvod španělského angažmá! #20

Obrázek
Obrázek
Více než čtyři uživatelé trefili to, že mým novým klubem se stal Real Betis Balompié, sídlící ve španělské Seville, tudíž není důvod vás déle nechat nějak napínat, nýbrž se můžeme rovnou pustit do představení klubu a jeho kádru jako takového. Mimojiné jsem ve španělském celku podepsal kontrakt na tři sezóny, tedy do léta 2023 s tím, že jsem svůj měsiční plat z nabízených 186 tisíc euro snížil na „pouhých“ sedmdesát tisíc, neboť si myslím, že takové peníze si zatím rozhodně nezasloužím. Vždyť je to vlastně moje premiérová štace v jedné z nejlepších lig na světě a nikdo nemůže vědět předem, jak se mi bude v sevillském celku dařit.
Obrázek
Real Betis Balompié
[col]
Obrázek
|ff
ff
ff
Rok založení: 1907
Město: Sevilla, Španělsko
Přezdívka: Los Béticos; Verdiblancos
Hodnota: 136 mil. €
Předseda: Manuel Domínguez Platas
Stadion: Estadio Benito Villamarín
Kapacita: 52 500[/col][/font]
Obrázek

Klub možná také znáte pod názvem Betis Sevilla, což není sice oficiální název klubu, ale dá se také používat. Slovo Betis se do názvu klubu pak dostalo ze slova Baetis, což je římský název pro řeku Guadalquivir. Klub z Andulasie je opravdu věrný svému přízvisku Real, což znamená královský. Členy klubu byly po celou dobu historie významné aristokratické rody, včetně královské rodiny. Král Alfonso XIII. se v roce 1914 stal dokonce oficiálním patronem klubu. Slovo Balompié do názvu klubu pak vmístili studenti Polytechnické Akadamie, jenž tento klub založili. Toto slovíčko lze přeložit velmi jednoduše - fotbal.
[align=center][img]http://s29.postimg.org/shevpfdhz/titul_1935_col.png[/img][/align][align=center][img]http://s29.postimg.org/e9p70s0t3/copa_2005_col.png[/img][/align]
Co se týče historických významných úspěchů Realu Betis, pak-li se musíme vrátit nejprve do třicátých let uplynulého století. V sezóně 1934/35 totiž tento sevillský klub vyhrál svůj první a dosud jediný španělský titul v historii. Na levém obrázku výše pak vidíte ilustrační foto tohoto úspěšného týmu. Od čtyřicátých let se ale andalusijský celek propadal jen níže a níže, že si zahrál dokonce i Terzera División.

Další velký úspěch přišel až v roce 1977, kdy klub vyhrál svoji další trofej - Copa del Rey, když ve finále porazil Athletic Club. Do dnešní doby pak slavil největší rival Sevilly FC zisk španělského poháru ještě jednou, a to v roce 2005, kdy si ve finále poradil s Osasunou Pamplona. Mimojiné ve sbírce trofejí španělského celku byste nalezli pětkrát titul ze druhé nejvyšší španělské soutěže.

Co se týče evropských soutěží, pak Los Béticos svůj největší úspěch zaznamenali v 90. letech, když na jaře 1996 se podívali do osmifinále Poháru UEFA a o rok později došel do čtvrtfinále Pohárů vítězů pohárů, kde nestačil na anglickou Chelsea FC.
► Show Spoiler
Obrázek
Obrázek
Myslím, že s mým příchodem do tak světově uznáváné ligy, jakou Liga BBVA rozhodně je, nebude vůbec na škodu, když tak nějak shrnu ty nejzajímavější hráče či personál v určitých klubech, neboť přecijen od současnosti v mé hře uběhlo již šest celých sezón.

Začněme však nejprve uplynulými vítězi španělské ligy. Nejvícekrát se titul podařilo za posledních šest ročníků ulovit katalánské FC Barceloně, která jej do svých ruk získala hned třikrát. V posledních dvou sezónách však ligu ovládl královský Real Madrid. Nadvládu těchto dvou nejlepších celků Španělska se pak podařilo narušit v roce 2017 Valencii CF. Zrovna zklamaní pak nemusejí být ani fanoušci Athletic Club, kde se jejich svěřenci jednou umístili na druhém a jednou na třetím místě.
► Show Spoiler
Obrázek
A nyní pojďme k týmům nejvyšší španělské ligy. V Realu Madrid ze současné sestavy lze nalézt stále hráče jako Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Gareth Bale, Keylor Navas, Toni Kroos, James Rodríguez, Dani Carvajal či Raphael Varane. Mezi novými tvářemi klubu pak můžeme zmínit např. Gonzala Higuaína, Kevina Vollanda, Alexe Sandra, Asmira Begoviće, Marcose Roja, Javi Espinosu či Dóriu. Všem těmto hvězdám pak z lavičky šéfuje Leonid Slutskiy.

V katalánské Barceloně pak útok stále vede hvězdné trio Neymar, Messi, Suárez, kteří jsou ze současného kádru doplnění Piquém, Busquetsem, Rafinhou, Bartrou a Ter Stegenem. Dále pak v týmu působí např. Pavel Kadeřábek, Ruben Neves, Saúl, Juan Jesus, Alex Telles či Alberto Moreno. Manažerem Barçy je pak Sinisa Mihajlović. Velice dobrý kádr pak mají ve Valencii, kde působí i takoví fotbalisté jako Adama Traoré, Sergi Roberto, Pierre-Emerick Aubameyang, Dani Parejo, Diego Alves, Rúben Vezo, Fernando Pacheco, Virgil van Dijk, Gino Peruzzi, Nacho a také dva jedni z nejlepších fotbalistů na světě, jež byly hrou vygenerováni - Nuno Silva a Kenedy. Manažerem je Oscar García.

Trošku podrobněji jsem vám představil tři nejlepší španělské týmy a teď to vezmeme naopak. Zmíníme nejzajímavější jména, jenž si to namířila do těch slabších celků ve Španělsku. Karim Benzema hraje za Málagu, Marcelo za Real Sociedad, Koke i Griezmann ovšem stále patří Atléticu Madrid, Laporte i Iturraspe dále hrají v Basicku, kde je doplnil např. Asier Illaramendi či Fernando Llorente. Za Real Valladolid CF pak kopou Adel Taarabt a Sebastian Giovinco.

Čech Tomáš Sivok působí v Las Palmasu, syn Diega Simeoneho, Giovanni v Celtě Vigo, kde šéfuje světově známý Rafa Benítez. Forvard Edin Džeko hraje za našeho největšího rivala - Sevillu FC. Útok Almeríe táhne duo Andrej Kramarić - Jean-Marie Dongou. Český reprezentant Daniel Holzer je pak spoluhráčem Karima Benzemy v Málaze, ve Villarrealu i nadále hrají Gabriel Paulista, Sergio Asenjo, Javier Aquino i Giovani Dos Santos. Útočník Bojan Krkić kope za Tenerife, Christian Atsu, Víctor Sánchez či Ignacio Camacho hájí dresy Granady a za Deportivo stále nastupuje Isaac Cuenca, s nímž v kádru spolupracuje Guillermo Varela.
Obrázek
Lovren a Adán nejznámějšími tvářemi...
klubu, Raúl García přeřazen do Béčka!
Obrázek
A to nejlepší na konec. Aneb představení mého konečného kádru pro moji první sezónu ve Španělsku. Když jsem do klubu nastoupil, musím úpřimně uznat, že jsem kvalitou kádru byl velmi příjemně zaskočen.

Je vidět, že za posledních šest, tedy od doby, co jsem načal manažerskou kariéru, už jsem nedával španělským celkům tolik pozornosti jako dříve. Protože po příchodu do Betisu jsem byl opravdu překvapený, jak dobří hráči se tu nachází. A to teď nemluvím jen o Dejanu Lovrenovi či Antoniu Adánovi, kteří jsou světově asi neznámějšími hráči tohoto celku. Nejvíce zaskočen jsem pak byl kvalitním zázemím, kterým se může Betis skutečně řadit po bok těch nejvěhlasnějších týmů na světě jako FC Barcelona či Manchester United.
Když už jsem zmínil to zázemí, pak tedy rovnou uveďme jaké k dispozici tu mám - vynikající tréninková zařízení a excelentní zařízení pro mládež, což mi naprosto vyhovuje, neboť bych rád, co nejvíce Áčko doplňoval mladíky z juniorky.

Obrázek
A zpět k sestavě. Nejvíce spokojený jsem byl se středními záložníky, kterých měl kluk nadprůměrných až výborných tak požehnaně, že poté, co jsme v rámci hostování přivedli z Realu Madrid Eneka Osiu a z Elche Antonia Cotána, jsme si mohli dovolit za 10 miliónů euro prodat Thomase Parteyho do Rubinu Kazaň, Álexe Barreru do Tenerife a Williama Mendietu do italského Palerma.

Za více než půl miliónů eur pak zamířil do Deportiva střední zkušený zadák Javi Fuentes. Ještě před mým příchodem do Španělska si Real Betis již zajistil služby Davida Conchy z Levante a Federica Palaciose-Martíneze z Almeríe.

Já si pak sám kromě již zminěného Osia do klubu přivedl za šest miliónů euro Leroya Saného (na snímku) ze Schalke, odkud jsem získal také útočníka Donise Avdijaje, toho avšak pouze v rámci ročního hostování. Za necelých dvě stě tisíc éček jsme získali Lee Seung-Woo z FC Barcelony, jenž ale bude spíše nastupovat ze začátku za naše Béčko. Poslední naší letní posilou pak je Igor Larrinaga z Raya Vallecana, jenž bude plnit roli druhého pravého beka.

Co se týče taktiky, tak tu na starosti dostal německý internacionál - Michael Ballack, jenž bude naše hráče učit především formace 4-4-2 a 2-5-3, nebo-li 4-3-3. Jak ji posoudíte vy, je už na vás, je to prostě taková trošku pozměněná formace Louise van Gaala.
[tabs][tabs:4-4-2]
Obrázek
[tabs:2-5-3]
Obrázek
[/tabs]
A teď k jednotlivým hráčům. Začněme Raúlem Garcíou, v našem životě jedním ze zástupců kapitána v Atléticu Madrid, který má již 34 let, z klubové pokladny nám měsičně žere přes 250 tisíc euro, respektive má největší plat v celém klubu, přičemž jeho atributy už bohužel za moc nestojí a poté, co ho v žádném jiném klubu nechtěli ani zadarmo, jsem se rozhodl jej přeřadit do B-týmu. Naštěstí už mu zbývá jen rok do vypršení jeho kontraktu.

Co se týče klíčových hráčů, tak kromě brankářské jedničky Antonia Adána jsou nimi i 23letý stoper Juanma, střední záložník Brian Barrientos a útočník Ezequiel Rescaldani. Mezi velké opory by pak měli patřit oba naši krajní beci - Omar Elabdellaoui a Javier Martínez. Stabilní a vyrovnané výkony pak čekáme od našeho druhého stopera - Dejana Lovrena.
Obrázek
Obrázek

to DDVekr: Díky za komentář. Ano, double byl cíl a jsem rád, že se podařil. Další motivace tím pádem v Rakousku už nebyla.
to liborkoky: Celkově jaro mi moc nevyšlo, ale naštěstí to stačilo. Tak furt. Když s tím klubem nejde víc vyhrát, motivaci prostě pak ztratím. A díky za okomentování.
to willi: Díky za pochopení i komentář. Taky to teď vidím na delší progres.
to DannySchicky: Byly, hlavně po zápase jsem tu nadával jak idiot a pak stejně zjistím, že mám vlastně titul. :D Tipl jsi dobře, jak už vidíš! Uvidíme, jak se to vyvine. Díky za koment a přání.

Re: Real Betis - Úvod španělského angažmá! #20

konečně pořádná soutěž, získal si čtenáře :yes: Španělsko super volba, Betis je v pohodě tým, ale celkem výzva, tak jsem zvědav jak se s ní popasuješ :potlesk: k hráčům - pochvala hlavně za Seung-Wooa a Avdijaje, to jsou dobré posily, ale kostra týmu vypadala dobře už tak, teda až na to hovado z Atlética :D hlavně Lovren je celkem zvučné jméno

návrat Bojana do Španělska :ok: Espinosa je dobrej jidáš teda, jít do Madridu :rofl: ten Kadeřábek je fakt nějak OP, když se dostal do Barcelony a Vale vypadá celkem nakopaně :vv: jen nevím jestli bych Atlety označil za slabší celek (nebo jsem tu větu špatně pobral lol2 ), ani ten Villarreal s Bilbaem nevypadá zle (kde skončil Muniaín?)

tak teda co dodat - ať se daří a spoustu druhých míst za Barcelonou :vrr:
Zamčeno

Zpět na „Dokončené deníky“