Neefektivnost Barcelonského útoku.

Ahoj,
koupil jsem si FM2019 s tím, že naposledy jsem hrál FM2011. Takže se v taktice, na kterou se tu ptám, se ještě úplně tak neorientuji, protože mezi jednotlivými verzemi je celkem slušný rozdíl. Nicméně mě trápí nastavení útočné hry.

Vedu Barcelonu v první sezóně. V lize mám po 26 zápasech bilanci 20-5-1, vedu ligu o 4 body, což je samozřejmě super, ale víc mě trápí skóre: 50:12. Barcelona má soupeře drtit a ne s každý druhý zápas uhrávat 1:0. Z ligy mistrů jsem vyletěl v osmifinále s Juventusem, poté, co tým neproměnil ani jednu ze 30 střel v druhém zápase s tím, že ani jedna ale nebyla vyhodnocená jako vyložená příležitost. :negative: A to je právě to co mi nejvíc vadí a neumím se s tím vypořádat - hráči si nevytváří tutovky, maximálně jednu, dvě za zápas. Obrovské množství mých střel bývá zablokováno, nebo jsou vyloženě tristní doprostřed brány. Nevím už, co zlepšit, zkoušel jsem i ubrat instrukce a nechat to na hráčích. NIc mi moc nepomohlo. Níže popíšu svou taktiku, abyste mi třeba mohli poradit.

Herní systém: Standardní
Týmová formace: Strukturovaná
Rozestavení: 4-3-3

Individuální instrukce hráčů:
Sweeper keeper, Support, take more risks (Ter Stegen)

Right Wing Back - Support, run wide with the ball, get further forward, stay wide, cross from byline (Semedo)
Ball playing defender - Defender, take more risks, hold the position (Pique)
Ball playing defender - Cover, take more risks (Umtiti)
Left wing back: Support, run wide with the ball, get further forward, stay wide, cross from byline (Alba)

Advanced playmaker - Support, Mark tighter, Close down more, Shoot less often (Arthur)
Deep Lying playmaker - Deffend, Mark tighter, Shoot less often, Dribble less (Busquets)
Advanced playmaker - Attack, Mark tighter, Shoot less often, Take more risks, Tackle harder (Rakitič)

Inside Forward - Support, Close down more, Dribble more, Take more risks, Sit Narrower, Cut Inside with the ball, Roam from position, Cross less often (Messi)
Complete Forward - Attack, Dribble more, Take more risks, Move into Channels, Hold up the ball, Roam from position, Get further forward (Suarez)
Inside forward - Attack, Close down more, Dribble more, Take more risks, Sit Narrower, Cut Inside with the ball, Roam from position, Cross less often, Get further forward (Coutinho)

Týmové instrukce:
In Possesion - Shorter Passing, Pass into space, Play out of defence, Work ball into box, Be more expressive
In Transition - Take short kicks, Distribute quicky, Counter, Counter press
Out of Possession - Defend Wider, High line of engagement, prevent short GK distribution, Use tighter marking.

Mockrát děkuju

Re: Neefektivnost Barcelonského útoku.

Co na tom vidím já:

1) máš 3 playmakery. Zkusil bych jednoho b2b (popř. kyvadlo).
2) komplexní útočník mi nikdy moc nefungoval. Zkus koncového nebo cílového a zvolit, aby necentrovali vzduchem, ale na nohu (v barceloně nejsou vysocí hráči).
3) dej pryč "work ball into the box" z toho je právě imho hodně odrazů mimo vápno. Ať se prokombinují. -> sorry,zjistil jsem, že to dělá něco jiného než minulý rok. To tam teda asi nech.

Obecně mám problém, že soupeř zaparkuje autobus před vápnem a já se můžu jít klouzat, protože, si hráči moc nenabihaji, nekombinuji, snaží se prosadit se individuálně... Neexistují narazecky, kolmice, nabehy atd..

B2B jsem zkoušel s Vidalem, dával jsem mu nabehy do 16 ky jako pokyn, ale k ničemu to nevedlo. I jsem zkoušel 4-2-3-1 s jedním ofenzivním hráčem navíc a výsledek byl vždy stejný.

Když tam nemám Work the Ball into the box, tak všichni střílí při první příležitosti.

Jak Messi tak Coutinho na těch Inside forwardech jsou hrozně nevýrazní, mají málo míčů, ale taky jsem nepřišel na to, jak to zlepšit.

Minimálne to posledné bude z časti kvôli tým trom playmakerom, všetci sa snažia dávať loptu najmä im, potom ju budú mať Messi a Coutinho menej.

Inak by som možno ešte skúsil využívať Overlap/Underlap ... A zredukovať Dribble more, nečudo, že sa snažia najmä individuálne, keď máš celý útok nastavený takto.

A ako píše wasek2611, dať low alebo whipped crosses. Tiež by som zaexperimentoval s tou rolou pre Suareza.

Dej jim ať méně driblují. Jesli chceš narážečky.

Pak dále bych dal tedy někomu jinou roli. De dynamický, ale falešné křídlo nebo kyvadlo. Popř. jen střední záložník.

Zkus dát víc útočných rolí (útočné role nabíhají víc dopředu a hrají spíš bez míče) a herní systém rozhodně dej minimálně pozitivní nebo útočný.

wasek2611 píše:
21 lis 2018, 11:32
Co na tom vidím já:

1) máš 3 playmakery. Zkusil bych jednoho b2b (popř. kyvadlo).
2) komplexní útočník mi nikdy moc nefungoval. Zkus koncového nebo cílového a zvolit, aby necentrovali vzduchem, ale na nohu (v barceloně nejsou vysocí hráči).
3) dej pryč "work ball into the box" z toho je právě imho hodně odrazů mimo vápno. Ať se prokombinují. -> sorry,zjistil jsem, že to dělá něco jiného než minulý rok. To tam teda asi nech.
1. Presne ako píše Wasek v strede nechaj jediného playmakera o pokraji daj obom úlohu Box to Box Midfielder. Nech lietajú hore dolu a hlavne vybojovávajú loptu a posúvajú ju dopredu.
2.Ani mne komplexný útočník nikdy nefungoval. Daj tam toho koncového útočníka. Ten je viac vysunutý. Všetkým trom útočníkom by som nastavil mentalitu - Attack
3.Work ball in to box - robí to, že sa snažia dostať do vápna loptu vo vhodnej príležitosti? Najlepšie to funguje v kombinácii s krátkymi prihrávkami a vysokým tempom proti súperovi, čo betónuje...v takom prípade by som hru trochu roztiahol ešte do krídiel, aby sa využili aj krajní obrancovia, prípadne tí tvoji Inside Forwards.
IMHO práve toto je podľa mňa tvoj hlavný problém, každý proti tebe len bráni...ale napr proti juve ntusu by som toto asi nedal a prispôsobil taktiku vývoju zápasu.

Opravte ma ak sa mýlim.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s taktikou“