Re: Utočné úkoly

To je velmi variabilní, můžeš se částečně řídit tím, co ti radí asistent, ale jinak bych dal na vlastní pocit. Základem je, aby byla taktika vyvážená.

Není natvrdo dané, že tahle taktika musí mít tolik podpůrných apod.

Abys neměl 8 rolí s útočnými pokyny nebo naopak. :) Jde spíš o to nastavit pokyny a role těm správným hráčům na správném místě. V jedné taktice bude vhodné dát krajnímu obránci útok, jinde naopak obranu apod.

Klidně sem dej pohled na tvou taktiku a můžeme to poladit.

Zadnej zakladni mustr od ktereho bych se mohl pri tvorbe taktik odrazit neni ?
Jinak hraju 4-4-2 standart , prispusob.
Brankar-obrana
Stredni obrance-obrana 2x
Krajni obrance-podpora
Zaloha: zatazeny tvurce hry -obrana
Stredni zaloznik -podpora
2x oz kridla -utok
Cilovy hrac-podpora
Vysunuty utocnik -utok

Návodů je spousta, tady i na zahraničních webech, např na tomhle.

Určitě neuškodí, když projdeš smajlissovu školu. A pak tenhle návod (který z jeho článků vychází) na herní systém a týmovou formaci.

A nezapomínejme na nápovědu přímo ve hře. ;) Někdy se objeví v podobě žlutých koleček někdy stačí najet na danou věc a zobrazí se okno s textem.

V tvé taktice nevidím vyloženě průser. Jen dvě věci: mám obavy, že střední záložník není ideální rolí pro tenhle typ rozestavení. Máš tam totiž tvůrce hry, který ale zůstává vzadu, proto bych zvolil třeba dynamického záložníka. Ale to je jen můj dojem, je možné, že tobě to funguje bez problémů, záleží, co tam hraje za hráče. A pak role útočníků - tyhle dvě k sobě moc nejdou.

U Škody dej tu, která mu nejlépe sedí (je to klíčový hráč a potřebuješ maximální výkony), předpokládám, že to bude cílový, koncový nebo vysunutý. Toho druhého dej na zataženého nebo na falešnou devítku (podle atributů).

myslím,že Nycklick to popsal velmi dobře.osobně jsem třeba používal F9 a koncovýho hráčě, vys. útoč. stojí dost často v ofsajdu.
Pokud ti ale útočník nebude dávat goly v jeho optimální roli,musíš zkusit něco jinýho.
442 měla problém s tím.že se nevracel UT pomoci obraně.Pak můžeš zkusit 4411.

Me osobne teda prijde ze ten cilovej hrac -podpora se chova trochu jako OZS. Vetsinou je zatazenejsi a sbira mice pro ostatni hrace. Kolikrat i primo vytvori utok. Proto jsem ho povazoval za toho zatazeneho utocnika z tech dvou. Do jake "idealni" kombinace dvou utocniku se teda hodi cilovej hrac ? A je vubec cilovy hrac-podpora realne pouzitejnej?

Cílovýho bych asi do kombinace 2 UT nedal.Já měl teď ve WBA jeden hrot(cílovýho - protože je vys. a robustní) většinou na útok,když jsem vedl tak na podporu nebo jsem dokonce měnil roli na defenz.
Pokud bude vytvářet šance a goly dávat někdo jinej,tak to přece nevadí.

Já myslím, že si ho popsal dobře, tohle přesně by měl Cílový útočník na podpoře dělat. Můžeš ho využít jako samostatného hrota, do dvojice (třeba s rychlým zakončovatelem, něco jako hrála naše repre Koller-Baroš) nebo i do trojčlenného. Jediný na co si dej pozor, a to je taky důvod, proč já osobně ho nepoužívám, je, že tahle role zvyšuje počet dlouhých balonů hraných na něj (je to podobné jako tvůrce hry zvyšuje počet přihrávek na svojí osobu). Dost podobně potom funguje zatažený útočník na podpoře bez tohoto, proto často používám spíše tuto roli.

Dvě křídla a cílový útočník. To je prostě klasika :thumbsup: ... Pamatuju, že jsem ve starších FM vždy kupoval Stefana Maierhofera, který má 202 cm. A i když je to průměrný hráč (na úrovni Sparty dejme tomu), tak v pohodě dával třeba 20 golů v TOP ligách. Sice mi to pak málokdy fungovalo dlouhodobě, ale první sezonu vždycky.

Výsledky:
http://prntscr.com/hb7gp0
Taktiky:
http://prntscr.com/hb7h2r (3-5-2)
http://prntscr.com/hb7he3 (4-5-1)
http://prntscr.com/hb7hov (4-4-2)
Role různě točím dle toho kdo bude v základní jedenáctce, to samé herní systém, instrukce... Jen chci poukázat, že s góly nemám problém. Krom dvou zápasů v kvalifikaci LM, kde šlo o hodně a cílem bylo neobdržet gól a proti plzni, kde jsem vyhořel, tak dávám góly docela ve velkém. I v přípravě jsem dával góly Lyonu, Ajaxu nebo Werderu Brémy a v těch zápasech jsem točil všechny hráče po 45 minutách.
Další zajímavostí může být, že kdybych nepočítal zápas s Plzní, tak na mně v lize šly jen 2 střely na bránu... za 4 utkání.
Narodíš se jako SLÁVISTA.
Žiješ jako SLÁVISTA.
Zemřeš jako SLÁVISTA.

Pro vás jen dvě slova, pro mě smysl života.
Odpovědět

Zpět na „Problémy s taktikou“