Zima nám dala zabrat.... (sezóna 2023/24)

#61
Přestupy
 • Odchody:
  • Během zimy nás opustilo poměrně hodně hráčů na hostování: George Thorne (Portsmputh), Rekeil Pyke (Southend), James Wilson (Preston North End), Jan Kosorin (Brentford), Jiří Sklenář (Oldham Athletic), Tomás Chancalay (Vélez Sarsfield).
  • Hodně nespokojený byl Fabian Johnson, který sice byl zraněný, ale ani po návratu nehrál tolik, kolik by chtěl. Nakonec odchází do Istanbulu Basaksehiru za 9,25 milionů (12 milionů) Kč.
   Stejně jako Johnson na tom byl i Luiz Gustavo, který se rozhodl kývnout na nabídku Vasco da Gama, který na něj položil nabídku již v průběhu podzimu. Odchází za 12 milionů Kč.
  • Nejnespokojenějším hráčem v týmu však byl Vinícius Araújo. Ten přicházel s tím, že bude hlavní ofenzivní zbraní a prakticky nehrál. Nakonec odchází do Dynama Kejv za 142 milionů (215 milionů) Kč.
  • I Matěj Pulkrab se rozhodl odejít. Jeho služby bude, za 25 milionů Kč, bude využívat Crystal Palace.
 • Příchody:
  • Už v prosinci přišel Christopher Musa, mladá brankářská naděje, která byla podespána již někdy na podzim.
   Podobně jako Musa, přichází i Oussana Zidane z ES Tunis. Tento velký tuniský talent nás stál 20 milionů Kč.
  • Vedoucí mládeže přivedl z Široki Brijeg mladého stopera Osmana Bartloviče. Další mladý talent, který nás stál 8 milionů.
  • Během posledního dne přestupního období jsme museli ještě rychle reagovat na nastalou situaci. Proto přivádíme z Juventusu Turín na hostování Piera Manila Raffa.
   Stejně jako Raffo přichází i, již dlouho skautovaný hráč, Justin Kluivert z Leicesteru City. Kluivert patří stále mezi obrovské naděje celosvětového fotbalu. Stál nás 230 milionů (310 milionů) Kč.


Premier League – jaro (sezóna 2023/24)
19. kolo: Newcastle United – Derby County 1:0 (48‘ Redmond)
Zahajovací sestavy
K tomu asi nemám co dodat. Tohle nám nevyšlo, prostě nic… Opět jsme hořeli hlavně na levé straně zálohy, kde hrál dneska Lookman (5,7). Domácí však byli poměrně hodně motivováni, když jsme je vyřadili z CARABAO cupu.
Obrázek


20. kolo: Derby County – Middlesbrough 1:1 (15‘ Curelea – 75‘ A. Traoré)
Zahajovací sestavy
Je tady asi nejtěžší měsíc v Anglii, takže to, že přichází nějaké ztráty se d nějak přežít. Každopádně dneska jsme byli lepší, hosté měli štěstí, že jsme neproměnili nějakou další z našich velkých šancí. Bohužel fotbal se ale hraje na góly…
Obrázek


21. kolo: Mancheser City – Derby County 1:0 (33‘ Gouiri)
Zahajovací sestavy
Doufal jsem, že budeme schopni uhrát alespoň ten bod, ale to se nestalo. Každopádně si myslím, že jsme odehráli dost slušný zápas, ale nakonec nám to k ničemu nepomohlo. Nebyli jsme schopni se dostat pořádně před soupeřovu branku, tam tkvěl asi ten největší problém celé hry.
Obrázek


22. kolo: Derby County – Southampton 1:5 (4‘ Batista Meier – 35‘ a 84‘ Meghfour, 62‘ a 72‘ (p) Pjaca, 90+2‘ Zobnin)
Zahajovací sestavy
Úplný výbuch. Sice jsme se teda ze začátku docela i snažili, ale ve druhém poločase přišel naprostý výbuch a my jsme úplně vypnuli. Dostali jsme pěkně naloženo před dvojzápasem s Chelsea, což by nám mohlo trochu pocuchat nebo by to mohlo i prospět… Sessegnon se navíc zranil, mimo bude až 3 měsíce.
Obrázek


23. kolo: Arsenal – Derby County 2:1 (71‘ (VG) Schär, 87‘ Lukaku – 28‘ Batista Meier)
Zahajovací sestavy
Docela dobrej zápas teda… Nastoupili jsme s hodně obměněnou sestavou, z hostování se musel vrátit i Denis Granečný, abychom měli alespoň nějakého levého obránce. A dlouho to s námi vypadalo docela dobře, byli jsme kousek od bodů z Emirates Stadium. Nakonec nám ale štěstí nepřálo a odjíždíme bez bodu. Díky nadupaného rozpisu zápasu ve všech soutěžích se začíná projevovat naše „nekvalita“ a začínáme se propadat tabulkou.
Obrázek


24. kolo: Sheffield Wednesday – Derby County 3:0 (40‘ Venema, 55‘ Wilson, 80‘ Gray)
Zahajovací sestavy
Nenacházíme se zrovna v ideálním rozpoložení. Zimní náročnost soutěží nám nyní dává hodně zabrat, hráči začínají pociťovat větší únavu, a já musím více rotovat s hráči. Potřebujeme se v zápase chytit a dostat se do té herní pohody.
Obrázek


25. kolo: Watford – Derby County 4:2 (30‘ (VG) Zagadou, 32‘ Doucouré, 40‘ Pereira, 47‘ Redan – 17‘ Rawson, 30‘ Margeman)
Zahajovací sestavy
Po začátku to vypadalo, že bychom se mohli konečně vzpamatovat dneska. Bohužel nás domácí nakonec přehráli, ačkoli jsme se dlouho snažili. Bohužel nás provází nyní docela dlouhá série neúspěchů, které bychom potřebovali co nejdříve ukončit.
Obrázek


26. kolo: Derby County – Liverpool 2:1 (1‘ Kluivert, 3‘ Marghirtr – 88‘ Reine-Adelaide)
Zahajovací sestavy
Konečně, vyšlo nám to. Měli jsme naprosto snový začátek, během prvních tří minut dvě branky se nepovede pokaždé, navíc pak proti Liverpoolu. Sice jsme v závěru zápasu lehce polevili, ale naštěstí to nějak dopadlo. Problém by mohlo být zranění Ademoly Lookmann, který bude muset absentovat až 3 týdny.
Obrázek


27. kolo: Deby County – Brighton & Hove Albion 1:1 (85‘ Kluivert – 90+3‘ Barlaser)
Zahajovací sestavy
Kdybych to asi neviděl, pravděpodobně bych tomu asi nevěřil. Co my jsme dneska všechno neproměnili. A když jsme vedli, tak jsme pak, ve velmi dlouhém, nastavení polevili. Navíc se během zápasu zranil Tom Lawrence (poškozené kolenní vazy -> až 9 měsíců mimo) a i Luke Garbutt (vymknutý kotník -> až 5 týdnů), prakticky se sebezapřením dohrávali Kluivert (tržná rána na noze -> až 2 týdny) i Emanuelsson (bez následků). Nicméně důležitá 40 bodová hranice pokořena.
Obrázek
CARABAO cup
Semifinále: Derby County – Chelsea 1:1 (12‘ Marghirtr – 20‘ Redan)
Zahajovací sestavy
Bohužel jsme udělali v celém zápase jednu chybu, jmenovitě to byl Hanson, který špatně poslal malou domů, a hosté srovnali. Odveta hraná na Stamford Bride bude nesmírně náročná, musíme tam vyhrát, abychom postoupili. Problémem je navíc zranění Lukeho Garbutta, který bude absentovat až 4 týdny.
Obrázek


Semifinále (odveta): Chelsea – Derby County 3:2p (41‘ Hazard, 70‘ Sá, 108‘ Nkunku – 14‘ Lookmann, 25‘ Marghirtr)
Zahajovací sestavy
Takový kousíček nám chyběl k tomu, abychom to dotáhli k postupu a mohli jsme si zahrát finále. Jenže domácí dokázali celý zápas otočit. Dokázali jsme zápas dohrát až do prodloužení, dokonce domácí hráli cca 10 minut o desíti kvůli zranění Hazarda. Bohužel v prodloužení nám to bohužel nevyšlo.
Obrázek


Obrázek

FA CUP
3. kolo: Derby County – Everton 2:2 (69‘ Curelea, 86‘ (VG) Barkley – 65‘ a 82‘ Calvert-Lewin)
Zahajovací sestavy
Nečekal jsem, že bychom se mohli takhle natrápit. Doufal jsem, že zápas stihneme rozhodnout. Nebylo to z naší strany moc dobré, ale nakonec jsme odešli se vztyčenou hlavou. Bohužel nás ale čeká opakovaný zápas.
Obrázek


3. kolo (opakování): Everton – Derby County 0:1 (1‘ Pölöskey)
Zahajovací sestavy
Dokázali jsme postoupit, ale mám po zápase dosti smíšené pocity. Čekal jsem, že pokud postoupíme, předvedeme lepší fotbal. Domácím neprospěla brzká červená karta obránce Katranise. My jsme si pak spíše hlídali zápas a snažili se zbytečně neunavovat a nezranit.
Obrázek


4. kolo: Derby County – Manchester United 2:2 (30‘ Marghirtr, 66‘ Curulea – 25‘ Martial, 35‘ Coskun)
Zahajovací sestavy
Věděli jsme, že nás nečeká rozhodně nic lehkého. Dvakrát jsme dotahovali a pokaždé se nám to povedlo. Potřebovali jsme však rozhodnout již v prvním zápase, odveta nám dělá docela další bordel v našem herním rozvrhu. Nečeká nás prakticky žádný odpočinek…
Obrázek


4. kolo (opakování): Manchester United – Derby County 4:2 (23‘ a 59‘ Pellegrini, 50‘ Icardi, 61‘ Jankto – 12‘ Marghirtr, 13‘ Curelea)
Zahajovací sestavy
Po první čtvrthodině to vypadalo, že jsme soupeře zaskočili a jsme schopni je vyřadit. Jenže to bychom nesměli hrát proti Red Devils. Jejich obrat byl naprosto snový, Pellegrini společně s Janktem navíc skórovali nádherně s přímých kopů. Zrovna tam jsem viděl docela problémy, neboť naše zdi při nich nebyli úplně optimální.
Obrázek


Obrázek► Show Spoiler

Zafinišovali jsme jak cyp.... (sezóna 2023/24)

#62
Premier League – jaro (sezóna 2023/24)
28. kolo: Wolverhampton Wanderers – Derby County 3:3 (6‘ Goncalves, 39‘ (p) a 58‘ Baker – 72‘ a 80‘ Batista Meier, 76‘ Marghirtr)
Zahajovací sestavy
Prostě mi to hlava nebere. Proč nehrajeme celý zápas jako těch 10 minut, ve kterých jsme dali tři branky. První poločas byl z naší strany naprosto hrozný a já se bál, s čím přijdeme do toho druhého. Naštěstí se to ke konci zápasu zlepšilo a bod je v tomto případě pro nás zlatý.
Obrázek


29. kolo: Derby County – Stoke City 1:0 (48‘ Marghirtr)
Zahajovací sestavy
Je to tam. Sice jsme se hodně natrápili v koncovce, jelikož hostující brankář Butland dneska chytal vynikajícně. Když se konečně dostaneme do většího ohrožení branky soupeře, tak selžeme, nebo nás vychytá brankář. Musíme výrazně vylepšit koncovku.
Obrázek


30. kolo: Derby County – West Nromwich Albion 2:0 (54‘ a 58‘ Kluivert)
Zahajovací sestavy
Ihned po přechodu do měsíce března se nám začalo opět dařit. Dnešní skvělý výkon celého týmu korunoval střelec Justin Kluivert, tato velká naděje holandského fotbalu se začíná vyplácet. Teď nás navíc díky neúčasti v pohárech a reprezentační pauze čeká přibližně třítýdenní pauza.
Obrázek


31. kolo: Derby County – Manchester United 0:2 (17‘ Martial, 36‘ Icardi)
Zahajovací sestavy
Je vidět, že asi na BIG SIX pravděpodobně nemáme, alespoň pokud hrajeme proti nim. Na druhou stranu, výrazněji jsme nepropadali, jenom jsme nebyli schopni využít všech svých šancí. Pokud tedy chceme nakouknout někdy do poháru, musíme se buďto zlepšit anebo spoléhat, že někdo z BIG SIX v lize ztratí více bodů.
Obrázek


32. kolo: Chelsea – Derby County 4:3 (58‘ a 77‘ Živkovič, 69‘ Belotti, 90+2‘ Hazard – 18‘ a 90+1‘ Marghirtr, 85‘ Baeza)
Zahajovací sestavy
Dnešek bavil, zápas měl naprosto všechno, co by mít měl, o tom žádná. Myslím si, že by tomu sice trochu více asi slušela remíza, ale rozhodně můžu hodnotit kladně. Po poločase jsem si myslel, že to bude tuhý boj, ale druhá půle nám všem naprosto ukázala krásu fotbalu.
Obrázek


33. kolo: Huddersfield Town – Derby County 3:1 (24‘ Ince, 56‘ (p) Kachunga, 59‘ Sheaf – 85‘ Garbutt)
Zahajovací sestavy
Dneska nám to teda vůbec nešlo. Chvílemi jsme se snažili s tím něco udělat, ale bohužel jsme nepochodili vůbec s ničím. Sice jsem dnes trochu pozměnil sestavu, abychom nebyli příliš unavení. Bohužel jsme opět bez bodu a je třeba s tím rychle něco udělat, jelikož se nám vzdaluje náš sen v podobě postupu do Evropy.
Obrázek


34. kolo: Derby County – Tottenham Hotspur 3:1 (16‘ a 61‘ (p) Marghirtr, 74‘ Baeza – 75‘ Ziyech)
Zahajovací sestavy
Potřebovali jsme zabrat, a to se povedlo. Navíc se nám to povedlo zrovna proti Spurs, kteří jsou jen kousíček nad námi. Skvělým výkonem se ujal Marghirtr a taky střídající Baeza, který se po návratu ze zranění dokázal prosadit.
Obrázek


35. kolo: Bournemouth – Derby County 2:2 (7‘ Rocha Santos, 44‘ Davis – 12‘ a 66‘ Batista Meier)
Zahajovací sestavy
Máme bod a to se docela počítá, protože by nám to krapítek mohlo pomoci se přiblížit alespoň sedmé pozici, která již určitě zaručí někomu účast v Evropské Lize. Museli jsme sice dvakrát dotahovat, ale zvládli jsme to. Navíc se lehce zranil Curelea bude chybět týden.
Obrázek


36. kolo: Derby County – Sheffield Wednesday 1:0 (79‘ Abrahamsson)
Zahajovací sestavy
Jedině vítězství nás udrží ve hře o Evropskou Ligu, a to se povedlo. Hodně jsme se nadřeli, ale vyšlo to. Dnešní střídání mi vyšlo naprosto geniálně, po deseti minutách, co byl Abrahamsson na hřišti rozhodl, což je prostě super. Dvě kola před koncem máme stále tak šanci poskočit na pozici zaručující, možná i skupinu, Evropské Ligy.
Obrázek


37. kolo: Derby County – West Ham United 2:0 (27‘ Margeman, 87‘ Marghirtr)
Zahajovací sestavy
Letošní poslední zápas doma a my jsme se s našimi fanoušky rozloučili vítězně, což je vždy dobré. Udělali jsme si tedy lepší výchozí pozici do posledního kola, stačí uhrát alespoň stejně bodů jako náš největší soupeř v boji o Evropu.
Obrázek


38. kolo: Everton – Derby County 0:3 (11‘ Margeman, 13‘ Hanson, 40‘ Kluivert)
Zahajovací sestavy
Zvládli jsme zvítězit, takže to znamená, že bychom měli mít jistotu minimálně účast v předkole Evropské Ligy. Je to konec sezóny, jaký si naprosto zasloužíme. Konečně se tedy vrátím, jako manažer, do evropských pohárů.
Obrázek
Shrnutí posil
 • Dujon Sterling: Univerzál na pravou stranu hřiště. Měl to těžší, jelikož na jeho pozcici je velká konkurence. V jeho prospěch hraje to, že je Angličan. Ještě toho má hodně před sebou. Odehrál 28 zápasů, nevstřelil branku a jednou asistoval.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Jan Kosorin: Přivedl jej vedoucí mládeže, on o něm povětšinou rozhodoval. Patřil spíše do juniorky. Poté odešel hostovat do Brentfordu, kde odehrál 8 zápasů s jednou asistencí.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Hlášení|Kariéra)
 • Niklas Abrahamsson: Potřebovali jsme konkurenci pro Marghirtra, mladý Švéd nám naprosto vyhovoval. Velký talent a rozhodně o něm ještě uslyšíme. Uvažuji však o jeho hostovačce během příští sezóny, jelikož neodehrál mnoho. Odehrál 19 zápas, ale 13x nastoupil z lavičky; dokázal vstřelit 4 branky a 2 asistence.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Daniel Emanuelsson: Velký talent na pravé straně obrany. Ihned si vypracoval silnou pozici v týmu a patřil dlouho k oporám. Po zranění se však nebyl schopen vrátit do formy a pravidelně se točil se Sterlingem, popřípadě i Sessegnonem. Odehrál celkem 30 zápasů, připsal si 3 asistence.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
  Denis Curelea: Asi jediný opravdový konkurent Marghirtra v útoku. Místy jej i pravidelně zastiňoval. Velký talent, dokonce začal nakukovat i do reprezentace. Odehrál 26 zápasů, vstřelil 6 branek a 4x asistoval.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Florentin Pogba: Loni patřil mezi opory. Letos se do týmu nedostal a odešel hostovat do Celticu.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Carlos Abascal: Mladý talentovaný Urugayec. Přišel, aby se učil, ale moc nehrál, jelikož úplně nepasoval svou rolí do letošní strategie. Určitě s ním však počítám do budoucna. Nastoupil pouze dvakrát, a to z lavičky. Výrazně se jinak do statistik nezapsal.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Oliver Batista Meier: Potřebovali jsme někoho, kdo by dokázal hrát nalevo prim. Byla to nakonec slušná posila, ale neprobojovala se nijak nastálo do sestavy. Dřel, ale nebyl nejlepší. Odehrál 22 zápasů, připsal si 8 branek a asistenci.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Alan Braz Guimaraes: Očekával jsem od něj, že bude hrát v sestavě. Ale bohužel se to nezdařilo, jeho pozice jsem nebyl schopen dostat do hry. Určitě má ale velký potenciál, ale nevím, jestli jej dokáže u nás naplnit. Příští rok bude určitě někde hostovat. Nastoupil jednou, z lavičky, ale do statistik se nezapsal.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Miguel Baeza: Tohle byl nákup snů. Hrál naprosto geniálně, zničil prakticky sám Arsenal. Velká osobnost v naší sestavě, ale po zranění se nedostal zpět do fazóny. Ke konci sezóny opět šel herně nahoru, ale očekával jsem trošku více. Odehrál celkem 23 zápasů, osm branek dal a na dalších sedm nahrál.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Fabian Johnson: Doufal jsem, že jeho zkušenosti nám pomohou k tomu, abychom se zlepšili, zabojovali o třeba i Ligu Mistrů. Neodehrál mnoho, v lednu odešel zpět do Turecka. Za nás odehrál 3 zápasy, bez zápisu do statistiky, byl dlouho zraněný.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Hlášení|Kariéra)
 • Clément Grenier: Přišel kvůli zkušenostem a excelentní kopací technice. Nakonec z tohoo nebylo zase tolik, co jsme očekávali. Odehrál dost zápasů, celkem 21 zápasů, jen 5x však ze základu, bez zápisu do statistik. V létě pravděpodobně odejde.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Fabian Schär: Zkušenost sama. Bohužel věk nezastavíš. Excelentní exekutor penalt a vynikající hlavičkář. Doufal jsem, že z něj bude i lídr, ale nevyšlo to. Odehrál 18 zápasů s jednou asistencí. Asi v létě odejde.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Jiří Sklenář: Další posila mého vedoucího mládeže. Do „A“-týmu se nedostal, takže nehodnocen.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Hlášení|Kariéra)
 • Luiz Gustavo: Vynikající defenzivní záložník se zkušenostmi. Čekal jsem, že hrát bude. Ale nakonec odešel v lednu zpátky do Brazílie. U nás nastoupil pouze jednu.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Hlášení|Kariéra)
 • Oussama Zidane: Velký tuniský talent. Spíše jej vidím v budoucnosti. Prakticky nehrál, pouze třikrát nastoupil z lavičky.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Osman Bartlovič: Lednový nákup vedoucího mládeže, asi největší talent a příští rok bude pravděpodobně už v „A“-týmu.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Justin Kleivert: Posila, jak má být. Prakticky ihned patřil mezi největší tahouny týmu a doslova válel. Dlouho jsem ho před příchodem skautoval a nakonec jsme jej vyplatili z Leicesteru. Nastoupil k 15 zápasům, dal 5 branek a dvě asistence.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
 • Pier Manlio Raffo: Přišel jako rychlá náhrada na levou stranu obrany, pouze na hostování. Nezklamal, ale asi s ním nebudeme chtít prodloužit spolupráci. Uvidíme, jak dopadne léto. Odehrál celkem 13 zápasů a připsal si i asistenci.
  (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)

Obrázek


► Show Spoiler

Nová sezóna začíná a s ní Evropská Liga (sezóna 2024/25)

#63
Přestupy
 • Odchody:
  • Kvůli nízkému hernímu vytížení odchází nakonec Clément Grenier. Odchází do francouzského Stade Brestu za 17 milionů Kč.
  • Jelikož se v našem týmu neprosadil, odchází James Wilson do Prestonu North End. Za jeho služby jsme dostali 11 milionů Kč.
  • Na hostování odcházejí: Jiří Sklenář (Dukla Praha), Carles Aleňá (Swansea City), Ryan Watts (Burton Albion), Norbert Pölöskey (Eintracht Frankfurt), Joe Richards (Stanley), Deni Granečný (Sheffield United), Ademola Lookman (Hull City).
  • Nakonec přeci jen i Max Lowe odchází. Za 19 milionů korun jej vykoupil MK Dons.
  • Bohužel před prvním zápasem Evropské Ligy přišla opravdu velice špatná zpráva. Tým AS Monaco aktivoval výkupní klauzuli u našeho, asi nejlepšího, hráče, Dana-Axela Zagadou. Klauzule byla nastavena ve výši pouhých 560 milionů korun, což byla, jak již vím chyba. Zajímavé na tom navíc je, že Zagadou je díky zlomenině nohy indisponován, a to minimálně do konce roku.
  • Odchází nakonec i Florentin Pogba, který se nakonec neprosadil do naší sestavy. Odchází za 28 milionů (s bonusy až 35 milionů) Kč do Legie Varšava.
  • V samotném závěru přestupáku pak odcházejí i Kyle McAllister a Andi Weimanna Max Lowe. McAllister nebyl spokojený se svým herním vytížením a rozhodl se zkusit štěstí jinde. Odchází do Rangers Glasgow za 8 milionů (11 milionů Kč.
   Andi Weimann se neudržel týmu po velkých nákupech v útoku, proto se rozhodl zkusit štěstí jinde. Jeho novým zaměstnavatelem bude Rubin Kazaň, který nám za něj poslal přesně 20 milionů Kč.
 • Příchody:
  • Již během jara jsem do týmu přivedl Luan Jefferson z Fluminense. Tato konkurence na levou stranu zálohy nás stála 260 milionů (s bonusy až 420 milionů) Kč.
  • Po otevření trhu jsem ihned zalovil v sestupujícím Wolves. Vytáhnul jsem si tam záložníka z Koreje, Kim Min-Kyoo. Stál nás 235 milionů Kč.
  • Po konci smlouvy jsem si pak do týmu přivedl: Tommaso Lorenzi (Inter Milán), Stewart Shankland (Tottenham Hotspur) a dva hráče, kteří byli již volní -> Joela Forda a Innocenta Mathebulu.
  • Pravděpodobně asi posledním naším tahem na trhu pak je Dani Racero. Talentovaného defenzivního středopolaře jsme vytáhli, opět, z Realu Madrid. Stál nás docela výhodných 36 milionů (87,5 milionů i s bonusy) Kč.
  • Poslední naší intervencí na přestupovém trhu během léta je nakonec mladý Andy Grimes. Přišel jako volný hráč.


Letní příprava
Derby County – Newport County 5:1 (13‘ a 90+3‘ Zagadou, 64‘ Lookmann, 73‘ Batista Meier, 90+4‘ Watts – 7‘ (p) Nouble)
Derby County – Fulham 4:1 (12‘ (VG) Iacovitti, 20‘ Abascal, 54‘ Kluivert, 75‘ Watts – 89‘ Kamara)
Derby County – Šachtar Doněck 3:0 (54‘, 61‘ a 64‘ Brothwell)
St. Mirren – Derby County 0:4 (8‘ a 21‘ Curelea, 81‘ Hanson, 89‘ Pölöskey)
Derby County – Akhmat Grozny 2:1 (74‘ Sterling, 77‘ Abrahamsson – 8‘ Cavaleiro)
Derby County – Juventus Turín 1:2 (26‘ Batista Meier – 35‘ Sierhuis, 85‘ Sisto)
Chesterfield Town – Derby County 1:3 (40‘ Hanson, 63‘ Eriksen, 90‘ Margeman – 90‘ Sang)
Derby County – Atlético Madrid 2:3 (22‘ Kluivert, 69‘ Brothwell – 7‘ a 9‘ Koke, 67‘ Rodríguez)
Derby County – Saint-Gilloise 7:3 (1‘ (VG) Traoré, 2‘, 10‘, 31‘, 57‘ a 60‘ Marghirtr, 46‘ McAllister – 3‘ a 88‘ Tabékou, 83‘ Ferber)
Köniz – Derby County 2:4 (39‘ Giorgetti, 83‘ Rey – 4‘ a 37‘ Marghirtr, 26‘ Curelea, 90+1‘ Brothwell)
Máme za sebou přípravu. Odehráli jsme několik přípravných zápasů. Čekal nás i již oblíbený PRIDE CUP, kam přijel Juventus Turín či Baník Ostrava a Akhmat Grozný. Během přípravy jsme zkoušeli i nové rozestavení, velice útočné.
Bohužel se ale zranil Dan-Axel Zagadou, který bude chybět přibližně do konce roku. Navíc stále chybí Lawrence, což je taky ztráta. Na konci přípravy jsem pak zjistil, že o Zagadoua se již starat nemusíme, jelikož nás nakonec opustil.Výběr pro Premie League 2024/25


Premier League – sezóna 2024/25
1. kolo: Chelsea – Derby County 4:1 (3‘ Fernandes, 5‘ a 21‘ Belotti, 41 Henrichs – 38‘ Lookman)
Zahajovací sestavy
Tohle je zápas, na který musíme rychle zapomenout. Dostali jsme pořádný výprask hned na začátku, což je hodně nepříjemné. Je však pravda, že jsme nastoupili spíše s hráči širšího kádru, jelikož nás čeká play-off Evropské Ligy, kam bychom se velice rádi dostali.
Obrázek


2. kolo: Derby County – Liverpool 1:1 (48‘ Mathebula – 33‘ (p) Dembélé)
Zahajovací sestavy
Podařilo se nám získat první bod letošní sezóny. Konečně. Navíc to bylo proti silnému Liverpoolu, což je jen a jen pozitivní. Navíc se poprvé v našich barvách prosadil Innocent Mathebula, což tomuto stoperovi pomůže. Teď už si jenom pohlídat ten postup v Portugalsku a budeme navýsost spokojení.
ObrázekEvropská Liga
3. předkolo: Derby County – Sion 3:1 (36‘ Eriksen, 59‘ (VG) Angha, 70‘ Batista Meier – 61‘ Kainz)
Zahajovací sestavy
Máme za sebou historicky první účast v Evropské Lizepo 30-ti letech, zatím tedy jen předkolo. Dostali jsme asi jednoho z nejlehčích soupeřů. Domácí zápas jsme zvládli s přehledem, ale odveta může ještě dopadnout jakkoli. Ten inkasovaný gól by mohl udělat neplechu.
Obrázek


3. předkolo (odveta): Sion – Derby County 2:3 (4‘ a 70‘ Sporar – 56‘ Eriksen, 74‘ a 82‘ Marghirtr)
Zahajovací sestavy
Doufal jsem, že odvetu zvládneme bez výrazně větších problémů. A nakonec to bylo docela zajímavé. Chvíli jsem se strachoval o případný výsledek, ale nakonec to dopadlo přesně podle očekávání. Těším se na dalšího soupeře. Problémem ale je zranění Farrenda Rawsona, který si poranil žebra a chybět bude přibližně měsíc.
Obrázek


4. předkolo: Derby County – Vitória Guimaraes 4:0 (2‘ (p) Marghirtr, 26‘ a 80‘ Batista Meier, 66‘ Kluivert)
Zahajovací sestavy
Dostali jsme poměrně schůdného soupeře do play-off a naprosto jsme jej zničili. Dnešní zápas prakticky rozhodl o postupu do základních skupin Evropské Ligy, čímž jsme si splnili náš sen. Odveta v Portugalsku bude již spíše jen formalitou.
Obrázek


4. předkolo (odveta): Vitória Guimaraes – Derby County 1:0 (90+2‘ (p) Tozé)
Zahajovací sestavy
Díky drtivé výhře doma jsem si mohl dovolit postavit do odvety hráče širšího kádru. Dostali se do hry i někteří mladí talenti z týmu. Překvapivě jsme se s portugalským týmem hodně natrápili a dokonce jsme s nimi i prohráli, když domácí využili penaltové příležitosti po faulu Cornhilla.
Obrázek


Obrázek
 • Představení soupeřů ve skupině I Evropské Ligy
  Olympique Marseille
  Klub byl založen roku 1899. Jeden z nejúspěšnějších celků v historii Francie. Čtvrtý tým posledního ročníku Ligue 1. Celkem 9x Ligue 1 (2010), 10x Coupe de France (1989), 1x Liga Mistrů (1993). Manažerem je Rudi Garcia. Oporami jsou: Jeando Fuchs, Morgan Sanson, Boubacar Kamara a Lucas Ocampos.
  Real Sociedad
  Klub založen roku 1909. Hrdý tým z Baskicka. Poměrně stálá výkonnost na evropské úrovni. Šestý tým posledního ročníku LaLigy. Celkem 2x LaLiga (1981, 1982), 2x Copa del Rey (1909, 1987). Manažerem je Eusebio. Tahouny týmu jsou: Emiliano Velázquez, Adnan Januzaj, Mikel Oyarzábal a Asier Illarramendi.
  Rangers Glasgow
  Klub založen roku 1872. Není to zas tak dávno, co prodělali úpadek a hráli až ve čtvrté lize. Vicemistr skotské soutěže. Celkem 54x Scottish Premier League (2011), 33x Scottish Cup (2011), 1x Pohár Vítězů Pohárů (1972). Manažerem je Brendan Rodgers. Důležitými hráči jsou: Jordan Rossiter, Fábio Cardoso, John McGinn, Josh Windass. Také zde v létě odešel Kyle McAllister.
► Show Spoiler

Kéž bychom na tom byli lépe...(sezóna 2024/25)

#64
Premier League – (sezóna 2024/25)
3. kolo: Fulham – Derby County 1:1 (16‘ Hee-Chan – 89‘ Curelea)
Zahajovací sestavy
Přišlo mi to jako bychom byli ještě na losu Evropské Ligy místo toho, abychom byli na dnešním zápase. Naštěstí jsme v posledních minutách zachránili alespoň ten bod, ale rozhodně z výkonu spojený být nemohu. Třeba nám pomůže reprepauza.
Obrázek


4. kolo: Derby County – Manchester City 2:0 (11‘ a 87‘ Luan Jefferson)
Zahajovací sestavy
Konečně. Potřebovali jsme už zvítězit i v lize a povedlo se nám to v ten nejvhodnější okamžik. Tuhle výhru jsme si zasloužili, jelikož jsme byli lepším týmem. Navíc jsem poprvé v lize vyzkoušel naše nové rozestavení a vypadá to, že by mohlo být správné.
Obrázek


5. kolo: Stoke City – Derby County 3:0 (8‘ Sobhi, 39‘ Rodber, 83‘ Elyounoussi)
Zahajovací sestavy
Asi budu muset svým hráčům rychle říci, že je teda i liga, nejenom evropské poháry. Dneska to byl naprosto katastrofální výkon a vlastně můžeme být rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. A to jsem si myslel, že jsem na to konečně kápnul…
Obrázek


6. kolo: Derby County – Burnley 3:2 (11‘ Eriksen, 42‘ (VG) Luchkevych, 86‘ Marghirtr – 7‘ a 71‘ (p) Coman)
Zahajovací sestavy
Nebyl to z naší strany úplně nejideálnější zápas, ale myslím si, že jsme to zvládli. Docela nám v závěru přálo štěstí, hlavně po té penaltě, neboť hosté měli několik zajímavých příležitostí. Máme však tři body a to se počítá, hlavně když pak hrajeme doma s Rangers.
Obrázek


7. kolo: Arsenal – Derby County 3:2 (17‘ Draxler, 37‘ a 74‘ Lukaku, 64‘ Abrahamsson, 90‘ Curelea)
Zahajovací sestavy
Opět nás čekal další těžký soupeř, ale my jsme se jen tak nevzdali. Bohužel asi tou kvalitou jsme stále těsně za nimi. Nebo spíše bych to řekl jako, že nemáme všechny posty zdvojené stejnou kvalitou, a proto někdy prostě zaostáváme.
Obrázek


8. kolo: Derby County – Sheffield Wednesday 2:2 (35‘ Abrahamsson, 90+2‘ Garbutt – 43‘ Nández, 60‘ Limbombe)
Zahajovací sestavy
Že se dneska takhle nadřeme, s tím jsme rozhodně nepočítali. Hosté přijeli naprosto geniálně připraveni a měli jsme velké starosti, abychom nakonec ze zápasu měli alespoň bod. Tohle nebylo úplně dobré, ale zase nebylo to ani úplně špatné.
Obrázek


9. kolo: Newcastle United – Derby County 3:0 (34‘ Pérez, 57‘ Wolf, 80‘ Porter)
Zahajovací sestavy
Naprostá katastrofa, připadá mi to, jakoby hráči na to kašlali, jako bychom po postupu do Evropské Ligy dosáhli úplně všeho. Potřebuje je dostat zpátky na zem. Ukážu jim, že ještě není nic daného. Prostě přijdou změny, a to pořádné.
Obrázek


Evropská Liga
Skupiny: Real Sociedad – Derby County 2:1 (58‘ Pardo, 66‘ Hugo Mallo – 9‘ Batista Meier)
Zahajovací sestavy
Přesně tohle byla ta správná situace, která nám měla pomoci. Naprosto nádherný začátek. Doufali jsme, že to udržíme, bylo by to naprosto fenomenální. Ale v 27‘ z naprosto nepochopitelných důvodů brutálně fauloval Sterling a mazal okamžitě do sprch. Tohle nám teda nepomohlo, ačkoli jsem během přestávky na situaci zareagoval. I tak ale nakonec docela slušný výkon, škoda, že bez bodů.
Obrázek


Skupiny: Derby County – Rangers Glasgow 1:0 (58‘ Batista Meier)
Zahajovací sestavy
Konečně! Máme za sebou první vítězství v Evropské Lize a nám se teď bude dýchat mnohem lépe. Dneska jsme to zahráli naprosto špičkově, hosty ze Skotska jsme vůbec k ničemu nepustili. A oni měli štěstí, že se tak trápíme v koncovce, opět…
Obrázek


Skupiny: Olympique Marseille – Derby County 4:1 (7‘ Ocampos, 44‘ a 90+3‘ Traoré, 76‘ (p) Philippe – 77‘ Kluivert)
Zahajovací sestavy
Nesmírně těžký zápas. Docela brzo jsme začali prohrávat, což pro nás moc příjemné nebylo. A když se ve 36‘ kopala proti nám penalta, myslel jsem, že je hotovo. Naštěstí nám Badiashile dal šanci, ale ani to nepomohlo. Dostali jsme řádně naloženo, ale snad se z toho oklepem…
Obrázek


Obrázek
Carabao Cup
3. kolo: Southampton – Derby County 3:2 (37‘ Keita, 38‘ Vasileiou, 47‘ Henry – 25‘ Schär, 64‘ Marghirtr)
Zahajovací sestavy
Rozhodl jsem se, že tento pohár nechám na hráčích širšího kádru, potřebujeme pošetřit síly na jiné zápasy. A nebyli jsme daleko od postupu. Bohužel domácí nastoupili v plné síle, takže jsme měli výraznější problémy s jejich pohybem. Můžeme ale odejít se vztyčenou hlavou.
Obrázek


Obrázek


► Show Spoiler

Držíme se, bojujeme.... Není to jednoduchý....(sezóna 2024/25)

#65
Premier League
10. kolo: Derby County – Watford 2:3 (41‘ Lawrence, 77‘ Eriksen – 3‘ a 11‘ Pardo, 90+5‘ Cornelius)
Zahajovací sestavy
Tohle byl naprosto hororový začátek. Naprosto jsme propadli. Sice nám pak pomohl Escalante, který se nechal vyloučit, ale nebylo to ono. Měli jsme díky hodinové přesilovce více ze hry, ale bohužel se nám závěr nepovedl. Jedna jediná šance hostů v druhé půlce a oni dali branku.
Obrázek


11. kolo: Leicester City – Derby County 2:0 (6‘ Ibe, 77‘ Houldsworth)
Zahajovací sestavy
To snad není pravda, zase jsme zápas nezvládli. Už se pomalu začíná mluvit o mém odvolání, protože prostě nehrajeme tam, kde bychom bát měli. Navíc v derby jsme naprosto propadli. Dokonce jsme dneska ani nevystřelili, nefunguje nám ani pořádně taktika…
Obrázek


12. kolo: Derby County – Manchester United 1:3 (72‘ Marghirtr – 25‘ Pulišič, 57‘ a 68‘ Reynolds)
Zahajovací sestavy
Jak bych se k tomu tak vyjádřil? Asi nijak, prostě naprosto katastrofické. Jde to s námi od desíti k pěti a jsme v kruhu a neumíme se z něj dostat. Občas sice přijde nějaký závan větříčku, ale pak prostě opět přijde facka a my jsme tam, kde jsme byli.
Obrázek


13. kolo: Derby County – Everton 2:1 (58‘ a 86‘ Curelea – 90+4‘ Oberlin)
Zahajovací sestavy
Úplně jiný tým, dneska jsem vedl najednou úplně jiný tým. Předvedli jsme naprosto skvělý výkon, v defenzívě bez chybičky a v útoku jsme vytěžili maximum. Tohle byla od nás slušná lekce z efektivity. Uvidíme, jestli to je jen záchvěv nebo opravdu půjdeme nahoru.
Obrázek


14. kolo: Middlesbrough – Derby County 2:0 (28‘ Goncalves, 86‘ Balogh)
Zahajovací sestavy
Když to najednou vypadá dobře, tak nás opět něco srazí. Jeden hloupý odraz a domácí se dostanou do vedení. Mnohem více by nám slušel bod za remízu, ale nestalo se tak. Domácí se po vstřelené brance více zatáhli a pak už jen čekali, co předvedeme. Navíc se během zápasu zranil Jamie Hanson a chybět může až 4 týdny.
Obrázek


15. kolo: Derby County – Brighton & Hove Albion 1:1 (51‘ Curelea – 90+3‘ Brewster)
Zahajovací sestavy
Mno, aby to nebyl poslední zápas na lavičce Derby. Po skvělém začátku druhé půle jsem si myslel, že to budou klidné tři body, jenže hosté sveřepě bojovali a nakonec mi překazili radost v samotném nastavení zápasu.
Obrázek


16. kolo: Derby County – Huddersfield Town 1:2 (41‘ Curelea – 28‘ Ilič, 45+3‘ Sancho)
Zahajovací sestavy
Bylo nutné, abychom dnes zvítězili, potřebovali jsme se totiž odpíchnout od něčeho. Myslel jsem si, že když už podzim v Evropě skončil, budeme hrát v lize lépe, jenže… Bohužel dneska nám to opravdu nevyšlo. Nejsme v ideální situaci, ale ještě bych řekl, že to není katastrofální.
Obrázek


17. kolo: Bournemouth – Derby County 2:1 (88‘ a 89‘ Afobi – 11‘ Marghirtr)
Zahajovací sestavy
Jsem naprosto zničený, protože o tři body jsme přišli v samotném závěru. Bylo to neuvěřitelně kruté pro nás, takovýmto způsobem přijít o tři body a pak i bod. Tohle bude mít následky. V příštím zápase už musí přijít body, jinak se mlže stát, že jsem tady dotrénoval.
Obrázek


18. kolo: Derby County – Southampton 2:2 (6‘ Luan Jefferson, 19‘ Eriksen – 74‘ Meghfour, 90+4‘ Sergio Díaz)
Zahajovací sestavy
Měli jsme naprosto snový začátek. Po dvaceti minutách klidné vedení 2:0 a navíc se ve 43‘ nechal vyloučit hostující Lefevre. Stačilo to jenom dohrát, naprosto v klidu. Jenže jsme to nezvládli. Po kontaktní brance nejlepšího hráče hostí, se nám rozklepali kolena a my jsme přišli o dva body. Remíza nic moc neřeší, ale je to lepší než nic.
Obrázek


19. kolo: Derby County – Chelsea 1:0 (71‘ Curelea)
Zahajovací sestavy
Poprvé během mého působení porážíme Chelsea a je to v ten nejvhodnější moment. Tohle vítězství by nás mělo povzbudit do dalších bojů. Najednou se nám na to asi bude dívat lépe. Bohužel jsme za to zaplatili zraněním Marhirtra, který bude chybět asi měsíc.
Obrázek
Evropská Liga
Skupiny: Derby County – Olympique Marseille 4:2 (6‘ Hanson, 40‘ Marghirtr, 46‘ Luan Jefferson, 90+1‘ Lawrence – 30‘ a 58‘ Lebreton)
Zahajovací sestavy
Ofenzivní koncert z obou stran. K čemu bylo hostím, že byli lepší, že nás přestříleli a kdovíco ještě. My jsme vyhráli a dali jsme si díky tomu ještě šanci promluvit ve hře o postup do další fáze. Dnešní zápas bavil ale všechny diváky na stadionu a hlavně i u televize.
Obrázek


Skupiny: Derby County – Real Sociedad 1:0 (49‘ Marghirtr)
Zahajovací sestavy
Vybojovali jsme vydřené tři body. Odehráli jsme naprosto dokonalý zápas v defenzívě, prostě tohle bylo vzadu famózní. Horší to už je pak směrem dopředu, tam se musíme hodně co učit, jelikož bychom to potřebovali zlepšit. Postup do další části máme tedy ve svých rukou.
Obrázek


Skupiny: Rangers Glasgow – Derby County 1:4 (37‘ Rudden – 1‘ a 4‘ Marghirtr, 2‘ a 35‘ Batista Meier)
Zahajovací sestavy
Po prvních pěti minutách bylo naprosto všechno jasné. Takovýto vstup do zápasu se musel líbit asi všem. Všechno důležité proběhlo už v první půli a druhá půle se jen dohrávala. A jelikož nakonec i Marseille vyhrála, ve skupině končíme druzí.
Obrázek

► Show Spoiler

Ultimátum vypršelo....(sezóna 2024/25)

#66
Premier League (sezóna 2024/25)
20. kolo: Liverpool – Derby County 3:2 (2‘ Dembélé, 45‘ Reine-Adelaide, 90+3‘ Lucas Torreira – 4‘ Luan Jefferson, 43‘ Curelea)
Zahajovací sestavy
Po dlouhé době naprosto nejlepší výkon. Hráli jsme skvěle, dokonce jsme místy i domácí Liverpool přehrávali. Konečně se v sestavě mihli i nové akvizice, rozhodně se ukázali. Bohužel jsme ale nadějný bod za remízu neudrželi v samotném závěru, a to pár sekund před tím mohl rozhodnout Kluivert s Wickendenem.
Obrázek


21. kolo: Derby County – Fulham 3:0 (59‘ a 65‘ Luan Jefferson, 63‘ Aguilar)
[ur=https://www.imgup.cz/images/2018/09/28/ ... 37-21.jpgl]Zahajovací sestavy[/url]
Nic jiného než vítězství jsme z tohohle zápasu jsme brát nemohli. A docela se to povedlo. Uvedla se nová posila Aguilar, která se prosadila. Moje šance na udržení pozice tak stále existuje a chybí k ní pouze jediný zápas. Hosty z Fulhamu jsme s klidem přejeli.
Obrázek


22. kolo: Manchester City – Derby County 4:2 (34‘ Sané, 35‘ Alaba, 49‘ Gouiri, 58‘ Pellegri – 45‘ Luan Jefferson, 86‘ Curelea)
Zahajovací sestavy
Tak nějak jsem počítal s tím, že to dneska prohrajeme. Ale překvapilo mě, že jsme v první půli byli poměrně obstojným soupeřem. Ve druhé půli jsme pak předvedli dvě chyby a díky tomu jsme prohráli. Pro mě to znamená tedy konec na lavičce Derby County. Otázkou pak je, kam povedou mé kroky nadále.
Obrázek

FA CUP
3. kolo: Derby County – Oxford United 2:1 (79‘ a 89‘ Abrahamsson – 50‘ J. Rothwell)
Zahajovací sestavy
První zápas v FA CUPu a my se tak nadřeme. Je pravda, že jsem nechal hrát prakticky hráče z tribuny, ale my teď máme jiné priority než současný pohár. Nakonec jsme postoupili, ale nic moc extra to teda nebylo. Navíc se zranili Fabian Schär (5 týdnů) a Joe Cornhill (3 týdny).
Obrázek

► Show Spoiler

Knattspyrnusamband Íslands - rok 2025

#68
Bez angažmá jsem byl přibližně 14 dní, poté se ozvala reprezentace Islandu a reprezentace Dánska. Jelikož mám rád výzvy, rozhodl jsem se přijmout nabídku islandské svazu.
Obrázek


Tisková konference po jmenováním koučem národního týmu Islandu
 • Dobrý den, to je teda změna. Ještě před pár dny jste byl v Derby, a teď se z Vás stal reprezentační trenér. Jaké jsou vaše pocity?
  Je mi líto toho, že jsem musel v Anglii, v Derby skončit. Bohužel nám letos ta sezóna v Anglii vůbec nevyšla. Všechno bylo špatně, teda skoro všechno. Naprosto chápu vedení, že mě prostě propustilo. Po loňském úspěchu v podobě umístění bylo prostě očekávání mnohem vyšší než pozice, kde jsme se teď pohybovali.
  Na druhou stranu je tohle pro mě velká výzva. Jsem naprosto natěšený na to, až povedu Island při soutěžních zápasech. Myslím si, že máme na to, abychom hodně soupeře potrápili.
 • Dnes je 10. 2. 2025, první soutěžní zápas vás čeká na konci března. Jaké budou vaše kroky před tímto prvním zápasem?
  Nejprve si musím poskládat svůj realizační tým, se kterým budu tady spolupracovat. A pak? Pojedu se podívat na některé zápasy našich kluků. Převážně těch, od kterých čekám, že by měli být oporami mužstva. A pak si prostě sjedu i jiné hráče. A pak je prostě nominuji.
 • Island byl nalosován do čtvrté skupiny kvalifikace o MS. Ve skupině máte Nizozemsko a Portugalsko. Myslíte si, že se přes ně máte šanci dostat alespoň do baráže?
  Není to nic jednoduchého. Oba tyto celky jsou asi jasnými favority postup. Možná je může potrápit ještě Skotsko. My se pokusíme spíše být obstojným soupeřem těmto celkům a pokusíme se každého potrápit. Lichtenštejnsko a Arménie pak je v našich silách porazit. Očekávám tedy, že bychom mohli skončit v kvalifikační skupině na čtvrtém místě, ale klidně můžeme překvapit a skončit i lépe.
 • Asi už jste měl možnost si zkontrolovat možnosti svého týmu. Je někdo, od koho očekáváte, že bude oporou? A kde je podle vás asi největší slabina týmu?
  Oporami by mohlo být hned několik hráčů. Mám na výběr několik hráčů, kteří mají velké zkušenosti s mezinárodním fotbalem. Ať už třeba stopeři Eyjólfsson či Andrésson nebo záložníci Finnson či Sigurđsson nebo i útčník Böđvarsson či Sigurđarsson. A asi nevětší slabinu vidím v pozici brankáře. Už je konec brankáře typu Hannese Halldórssona. Možná se budeme právě na této pozici trápit, ale doufám, že si s tím poradíme.
 • S jakou taktikou do zápasů kvalifikace o MS vstoupíte? Jak budete hrát?
  Na to se teď ještě dost špatně odpovídá. Ještě nevím přesnou nominaci, takže nevím, jaké budu mít k ruce hráče. Ale chtěl bych hrát stylem, kterým se Island praktikoval docela dlouho, ale trošku jej zmodernizujeme. Bude to hodně náročný fotbal, ale myslím si, že s ním bychom mohli i uspět. Pravděpodobně se pokusím nastupovat s čtyřmi obránci, ale zbytek bude hodně přizpůsobivý.
 • Je ještě šance, že byste se někdy vrátil ke klubovému fotbalu? Nebo už Vás můžeme čekat pouze u reprezentačních týmů?
  Toť těžká otázka. Myslím si, že minimálně na dva, možná i tři roky se uvelebím u reprezentace. Pak je otázkou, co bude dál. Uvidíme, do budoucnosti nevidím.
 • Uvidíme Vás i u jiné reprezentace?
  To nevím. Rád bych někdy ještě vedl někdy i českou reprezentaci. Ale rozhodně nemám v plánu ihned odsud odcházet.
Obrázek


Nominace pro kvalifikační zápasy se Skotskem a s Lichtenštejnskem V týmu jsou tři hráči, kteří ještě nemají ani jeden start na reprezentační Áčko. A Hermannsson je pro první zápas vykartovaný.1. zápas: Island – Skotsko 0:0
Zahajovací sestavy
Moje premiéra na lavičce Islandu. Potkali jsme soupeře, který by měl být s námi přibližně srovnatelný a dle toho vypadal i zápas. Povedlo se nám udržet čisté konto, ale bohužel jsme jej nepodpořili vstřelenou brankou. I tak panuje po zápase docela i spokojenost.
Obrázek


2. zápas: Lichtenštejnsko – Island 0:4 (5‘ a 44‘ Böđvarsson, 45+1‘ a 59‘ Sigurđarsson)
Zahajovací sestavy
Druhý zápas v kvalifikaci a my jsme zvítězili. Je sice pravdou, že jsme hráli proti nejhoršímu týmu ve skupině, ale i tak… Konečně jsme navíc vstřelili i branku, a ne jednu. Zatím tedy panuje naprostá spokojenost, protože jsme vydolovali 4 body. Bohužel se v zápase zranil Jóhann Berg Guđmundsson, který bude chybět až šest týdnů, takže by měl stihnout příští kvalifikační cyklus.
ObrázekNominace pro kvalifikační zápasy s Portugalskem a v Arménii

3. zápas: Island – Portugalsko 1:4 (49‘ Böđvarsson – 24‘, 25‘ a 45+3‘ (p) Costa, 75‘ Guedes)
Zahajovací sestavy
První souboj s hlavním favoritem skupiny na postup. A my jsme jej naprosto nezvládli, ale nedá se nic moc dělat. Hostům z Pyrenejí se dařilo, na co šáhli a my jsme s tím prakticky nic dělat nemohli. Vždyť jsme se do první šance v zápase dostali někdy v 60‘ zápasu.
Obrázek


4. zápas: Arménie – Island 2:5 (9‘ Adamyan, 41‘ Dashyan – 27‘ a 81‘ Traustason, 47‘ Ómarsson, 73‘ A. Gunnarsson, 90+3‘ Böđvarsson)
Zahajovací sestavy
Zvládli jsme se vzpamatovat po porážce od Portugalska a poradili jsme si s domácími Arménci. Druhý poločas byl z naší strany naprosto velkolepý, čtyři branky jsme za pětačtyřicet minut snad ještě nedali. Hlavně se posunujeme do velmi zajímavých pozic, protože se vzdalujeme některým soupeřům.
ObrázekObrázek

Tisková konference na konci června
 • Dobrý den, máte za sebou první půlrok na lavičce Islandu. Jak jste zatím spokojený?
  Naprosto spokojen. Musím říci, že jsem si asi nemohl vybrat lépe.
 • Vypadá to tak. Zatím jste na tom skvěle. Jste čtvrtí se sedmi body a na týmy před sebou ztrácíte pouhopouhý bod. O tom se Vám asi nesnilo, co?
  Je to super. Nečekal jsem, že by se nám mohlo dařit. Sice tam je ta ztráta s Portugalskem, ale i tak jsem spokojen.
 • Očekával jste, že hned čtyři hráči z vaší nominace skončí s kariérou?
  Je to smutné. Hodně nám to může zavařit. Hlavně pak třeba Björn Bergmann Sigurđarson je ztrátou, protože to byl jeden z našich stěžejních útočníků. Každopádně si myslím, že je dokážu nahradit.
 • Nyní je před Vámi léto. Budete mít nějakou dovolenou? S příchodem podzimu pak přijdou nové zápas kvalifikace. Očekáváte, že budete schopni bojovat o případnou účast na MS?
  Nějakou dovolenou mít budu. Kouknu asi do Ostravy, kde jsem přičuchnul k trenérčině. A jestli budeme moci bojovat o MS? Bylo by to super, ale dosti o tom pochybuji. Sice od toho nejsme nyní daleko, ale ještě nás čekají oba zápasy s Holandskem a výjezdy do Skotska a Portugalska. Takže dosti pochybuji, že ještě poté budeme na tom tak dobře. Bylo by to super, ale je to asi nereálné.


Nominace pro kvalifikační zápas ve Skotsku a v Nizozemsku

5. zápas: Skotsko – Island 1:1 (5‘ Robertson – 71‘ Ómarsson)
Zahajovací sestavy
Do Skotska jsme jeli s tím, že tu bod uhrajeme, aby nám neuteklo příliš čelo. Sice to byla obrovská dřina, ale se to povedlo. Sice domácí šli velmi brzo do vedení, ale naše obrana se poté výrazně zlepšila a do žádné větší šance jsme už domácí nepustili. Bylo jen otázkou času, kdy srovnáme. A nechybělo mnoho, abychom dali i další branku.
Obrázek


6. zápas: Nizozemsko – Island 4:0 (9‘ a 76‘ (p) Sierhuis, 30‘ Minnard, 66‘ Verschure)
Zahajovací sestavy
Druhá zápas venku a dostali jsme tentokrát naloženo. Je pravda, že domácí Nizozemsko patří k hlavním favoritům skupiny. Dneska nám prakticky nic nevyšlo. Vlastně jsme ani nevystřelili a s tím se pak špatně boduje. Prakticky to vypadá, že jsme ztratili šanci na případný boj o postup, ale ještě není nic ztraceno.
ObrázekNominace pro kvalifikační zápas s Lichtenštejnskem a v Portuglasku

7. zápas: Island – Lichtenštejnsko 5:0 (8‘ a 41‘ (p) Böđvarsson, 48‘ Konráđsson, 55‘ Thrándarson, 88‘ (p) Andrésson)
Zahajovací sestavy
Čekal nás nejjednodušší zápas celé kvalifikace. Prakticky se nečekalo nic jiného, než naše vítězství. A bylo tomu tak. S klidem jsme si pohráli se soupeřem, moc branek jsme jim nedali. Ale byla škoda neproměněné penalty ve 12‘ z kopačky Konráđssona.
Obrázek


8. zápas: Portugalsko – Island 3:1 (5‘ Bernardo Silva, 8‘ a 80‘ (p) Marques – 71‘ Ómarsson)
Zahajovací sestavy
Poslední zápas kvalifikace na půdě soupeře. Hráli jsme u zatím jasného lídra celé naší skupiny a prakticky jsme si moc neškrtli. Díky prohře jsme přišli o šanci postoupit přímo na MS, pravděpodobně jsme také přišli i o účast v baráži.
Obrázek


Tisková konference před posledním reprezentačním srazem
 • Dobrý den, máte před sebou poslední letošní reprezentační sraz. Věříte ještě v šanci zabojovat o MS 2026 v Mexiku?
  Kdybych nevěřil, tak bych tu přece nemohl být, ne? Samozřejmě nás nečeká nic lehkého. Obzvláště když nám chybí šest bodů na druhé místo. Musíme bezpodmínečně oba zápasy vyhrát a navíc musíme doufat, že soupeři budou ztrácet. Dalo by se říci, že vlastně stojíme před nesplnitelným úkolem. Ale pokud tady stále bude šance na to, abychom postoupili, budeme bojovat.
 • O vašem výběru se často mluví jako již o poněkud přestárlém. Většina vašich reprezentantů nominovaných na tyto zápasy již dosáhla věku 30 let. Jak vidíte budoucnost, až skončí veteráni jako Sifurđsson či Böđvarsson?
  Ano, to by mohl být trochu problém. O budoucnosti se zatím bavit nechci, jelikož nejsem jasnovidec. Pro mě je teď důležitá současnost, co bude teď. Je však pravda, že bych se měl již pomalu poohlížet po mladých nadějných fotbalistech, kteří by se mohli stát tahouny reprezentace. Ale zatím vyloženě nikdo nevyčnívá. Neustále hledám nové hráče, ale zatím vyloženě nikdo nezaujal. Snad bychom mohli jedině mluvit o brankáři Gunnarssonovi, kterému pravidelné vytížení v reprezentaci prospělo. A možná i stoper Helgi Sveinssonovi.
 • Při minulém srazu jste výrazně obměnil taktiku týmu. Proč?
  Začal jsem s jinou taktikou, protože jsme nebyli schopni v některých zápasech uhrát body. Třeba takový dvojzápas se Skotskem. V prvním zápase, doma, jsme praktikovali 4-4-2, popřípadě 4-2-3-1 a hosté nás přehráli. Ve Skotsku jsme hráli výhradně 4-2-3-1 a opět to bylo málo. A to klidně může výt dvojzápas, který nás bude stát postup na MS. Změna přijít musela, abychom zefektivnili naši hru a mohli dokázat lepších výsledků.
 • Mluvil jste o brankáři Gunnarssonovi. Je ještě někdo, kdo vás, vyloženě, překvapil výkony? Někdo kdo zklamal? Nebo jste od všech hráčů výkony očekával?
  Ano, Gunnarsson se předvedl, ale že by to bylo hned na Zlatý Míč, to ne. Jón Böđvarsson hrál skvěle a je zatím našim nejlepším střelcem, což je super. Výborně hraje i Orri Ómarsson. Trochu mě zatím zklamal Gylfi Sigurđsson, protože to je naše hlavní hvězda týmu a všichni od něj očekávají velké věci.
 • Spekuluje se hodně o tom, že na konci kvalifikace opustíte Island, pokud se nekvalifikujete na Mundial. Je to pravda? A pokud ano, kam zamíří vaše kroky?
  Tak to pravda zatím není. Teprve před Vánoci si sedneme s vedením svazu a budeme celou kvalifikace hodnotit. Pokud však někdy odejdu od reprezentace, rád bych zkusil ještě českou reprezentaci, a pak bych se rád vrátil do Baníku Ostrava.
 • Za pár dní vás čeká Arménie, o tři dny později pak s Nizozemskem. S jakou strategii vstoupíte do těchto zápasů?
  Vyhrát? A zabojovat o Mundial… Nic jiného nám taky nezbývá…
ObrázekNominace pro kvalifikační zápasy s Arménií a Nizozemskem

9. zápas: Island – Arménie 3:2 (2‘ Andrésson, 19‘ E. Ómarsson, 21‘ Barkarson – 11‘ (p) a 16‘ Dashyan)
Zahajovací sestavy
Předposlední zápas kvalifikace a my jsme jen potvrdili naše současné umístění. Dneska jsme hráli dobře, hlavně pak ve druhé půli, kdy jsme hosty z Arménie k ničemu nepustili. Vyvarovat se tak chyb v obraně a bylo by to ještě jasnější. Bohužel jsme ale dnes přišli o poslední naději o MS v Mexiku.
Obrázek


10. zápas: Island – Nizozemsko 1:5 (71‘ E. Ómarsson – 24‘, 53‘ a 90‘ (p) Sierhuis, 30‘ Ramselaar, 87‘ Redan)
Zahajovací sestavy
Poslední zápas kvalifikace dopadl přesně podle očekávání. Hosté z Nizozemska si tímto skvělým výsledkem pojistili účast na MS. My končíme ve skupině na čtvrtém místě. Dokázali jsme doma i Nizozemsku dát branku, stejně jako Portugalsku, ale dostali jsme ale o branku více.
Obrázek


Velký rozhovor s trenérem Mariem Ličkou v islandské televizi se spoluprací pro ČT
Velice rádi bychom zde přivítali pana Maria Ličku. Jedná se o současného trenéra islandské reprezentace a bývalého kouče Baníku Ostrava či Derby County.
 • Máte za sebou první rok na lavičce islandské reprezentace. Jaký to pro vás byl rok?
  Velice zajímavý. Bylo to něco neuvěřitelného, ještě na konci ledna jsem byl bez práce a teď zažívám tohle. Je to postup na vyšší level.
 • V této reprezentační sezóně vás čekala kvalifikace na MS 2026 v Mexiku. Všichni už vědí, že Island se na tuto akci neprobojoval. V čem, dle Vás, byl největší problém v kvalifikaci?
  V kvalitě soupeřů. Dostali jsme do skupiny dva vysoce kvalitní týmy a jeden srovnatelný s námi. Bohužel jsme ani jeden z těchto tří týmů neporazili. Kdybychom uspěli alespoň s jedním týmem, měli bychom větší šance na postup.
 • Během celé sezóny jste vyzkoušel celkem třiadvacet hráčů. Mezi nimi však byl pouze tři hráči mladší pětadvaceti let. Znamená to, že v současnosti není žádný mladík, který by měl velký potenciál?
  Netvrdím, že není. Bohužel jsem jej s celým svým týmem nenašel. Během roku se mi povedlo celkem stabilizovat kádr, ale nepovedlo se mi jej omladit. V tom by opravdu mohl být problém v budoucnu.
 • Je to změna, když po každodenní práci u týmu se vaše práce změní a vypracujete pouze dva týdny během nějakých dvou měsíců?
  Pozor, to není úplně pravda, že pracuji pouze během, tzv. reprepauz. Já pracuji každým dnem, ale krom reprepauzy je to vidět. Já totiž musím krom reprepauz dělat i různá hlášení ohledně našich soupeřů. Jezdím skautovat potenciální hráče a i současné hráče.
 • Zajímavé… Co budete dělat teď v zimě? A jaké budou další vaše kroky?
  Konečně mám teď nějaký čas na odpočinek. Můžu konečně relaxovat. Strávím Vánoce doma v Ostravě, navštívím kluky v Baníku a pak si vejedu s nejbližšími někam za teplem. A moje další kroky? Pravděpodobně budu pokračovat tady u Islandu, to by se mi museli ozvat z Baníku Ostrava nebo z FAČR (Fotbalová asociace ČR).
 • Byla pro Vás velká změna odstěhovat se na Island?
  To ano, naštěstí jsem se teda nemusel stěhovat vyloženě na stálo. Stačilo tady prakticky pobývat v hotelech, popřípadě mi asociace vždy zaplatila nějaký speciální byt či apartmán. Mohl jsem trávit čas povětšinou v ČR, popřípadě jsem hodně cestoval.
 • Není tomu zas tak dávno, co Island patřil mezi užší evropskou a i světovou špičku. Čím to, že se to takhle změnilo?
  To je jasné ne. Ta generace, která se o to zasloužila, už dosloužila. Prakticky z té generace už byl pouze Gylfi Sigurđsson, všichni ostatní už ukončili kariéru. Nová generace již nehraje v tolika kvalitních klubech a povětšinou zůstává doma na Islandu.
 • Mnoho lidí by asi zajímalo, zdali sledujete své bývalé svěřence?
  Ano, sleduji. Nemám tolik času na to, ale sleduju je, jak jen to jde.
 • Jaké byli vlastně vaše pocity po konci v Derby?
  Byl jsem strašně zklamaný. Myslím si, že se nám začínalo dařit a navíc jsme dosahovali nejlepších výsledků. Bohužel jsme se na chvilinku objevili v pásmu sestupu. To se vedení samozřejmě nelíbilo a okamžitě na mě uvalilo ultimátum. A my jsme to zpackali. Myslím si, že jaro pak bylo asi nejlepší, hlavně v Evropě. Kdo by si pomyslel, že Howe pak dokáže dotáhnout Derby do semifinále Evropské Ligy? To bylo naprosto úžasné. Strašně mě mrzí, že jsem u toho nemohl být… Byl mi to k pláči, v tom nejlepším skončit… To bylo prostě hrozné. Naštěstí mi hodně pomohla rodina. A pak tady Islandský svaz, když mi hodil záchranné lano.
 • Sledujete i Baník Ostrava?
  Samozřejmě. Docela se jim daří, sice tedy od mého odchodu soutěž nevyhráli, ale poměrně pravidelně se umísťují na čele. Navíc celkem pravidelně hrají i v Evropských pohárech. Je to klub, který patří jednoznačně nyní mezi ty nejlepší v ČR. Moc rád bych se tam jednou vrátil.
► Show Spoiler
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host