The Great San Marino Challenge | #10

Vítam Vás pri mojej novej kancelárii. Podobne ako naposledy, aj teraz som sa rozhodol pre challenge a to pre jednu z najznámejších vo svete FM - The Great San Marino Challenge. Jej cieľom je dostať tím San Marino Calcio a zároveň aj reprezentáciu San Marina na svetový futbalový trón. Ide o veľmi zdĺhavú cestu a ja sám som zvedavý, či sa vôbec dá splniť (najmä stanovené ciele pre reprezentáciu). Dnešný, úvodný part bude zoznamovací, na herné veci sa vrhneme v ďalšom parte!
_________________________________________________________________________________________________________________________________

Obrázek

Názov: San Marino Calcio Srl
Vznik: 1960
Klubové farby: belasá, biela
Prezident: Luca Mancini
Štadión: Stadio Olimpico, Serravalle, San Marino
Kapacita: 7 000 (v hre 5 500)
Liga: Serie D/F (4. liga - skupina F)

Začiatky klubu siahajú do roku 1960, kedy vznikol klub pod názvom Società Sportiva Serenissima, ktorého hlavnou úlohou bolo reprezentovať sanmarínsky futbal v talianskych súťažiach. Počas svojej takmer 60ročnej histórie sa klub najvyššie vyšvihol do tretej najvyššej súťaže. V súčasnosti pôsobí v Serii D, teda v 4. najvyššej talianskej súťaži. San Marino Calcio je momentálne jediný profesionálny klub (v hre polo-profesionálny) v celom San Marine, nakoľko najvyššia domáca súťaž je úplne amatérska. Klubovými farbami sú belasá a biela a svoje domáce zápasy hráva na štadióne Olimpico, ktorý sa nachádza v meste Serravalle. Klubová prezývka je "Titani", pričom ide o odkaz na grécku mytológiu (slová Titanus aggressurus Olympum v klubovom erbe) a zároveň aj o odkaz na mytologických bohov, ktorí sídlia na hore Monte Titano, ktorá je najvyšším bodom San Marina (ide o postavu v strede klubového loga).

Klubové ciele:

• Postup do Serie C
  • Postup do Serie B
  • Postup do Serie A
  • Záchrana v Serii A
  • Mať v zostave roka hráča sanmarinskej národnosti
  • Kvalifikovať sa do pohárovej Európy
  • Kvalifikovať sa do Champions League
  • Vyhrať Seriu A
  • Vyhrať Taliansky pohár
  • Vyhrať Champions League
  • Vyhrať Seriu A len so sanmarinskymi hráčmi
  • Vyhrať Champions League len so sanmarinskymi hráčmi[/font]
_________________________________________________________________________________________________________________________________

Obrázek

Názov: Federazione Sammarinese Giuoco Calcio
Vznik: 1931
Vstup do FIFA a UEFA: 1988
Prezident: Giorgio Crescentini
Štadión: Stadio Olimpico, Serravalle, San Marino
Kapacita: 7 000 (v hre 5 500)

Vznik sanmarinskeho futbalu sa datuje už do roku 1931, kedy oficiálne vznikol národný futbalový zväz. Avšak futbalisti zo San Marina sa dlhé roky nemohli porovnávať s najlepšími krajinami sveta, keďže do svetovej i európskej futbalovej únie vstúpili až v roku 1988. Prvým oficiálnym zápasom San Marina bol kvalifikačný zápas o postup na EURO 1992, v ktorom podľahli Švajčiarsku 0:4. Od vtedy už prešla nejaká doba, ale za ten čas San Marino zvíťazilo len v jednom jedinom zápase a to v roku 2004, keď doma zdolali Lichtenštajnsko 1:0. Celkovo ide len o jeden z piatich zápasov histórie, v ktorých Sanmarinčania neťahali za kratší koniec (okrem toho 4 remízy, z toho dve v kvalifikáciach o MS, a po jednej v kvalifikácii na EURO a v priateľskom zápase). Najväčšou legendou je útočník Andy Selva, ktorý drží rekord v počte odohraných zápasov (74) i v počte strelených gólov (8)

Reprezentačné ciele:

• Prekonať strelecký rekord Andyho Selvu (10)
  • Vyhrať súťažný zápas
  • Vyhrať kvalifikačný zápas
  • V rebríčku FIFA sa prebojovať do TOP100
  • Kvalifikovať sa záverečný turnaj MS alebo EURA
  • Vyhrať EURO
  • Dostať sa na čelo rebríčka FIFA
  • Vyhrať MS[/font]
The British Steel Challenge

Re: The Great San Marino Challenge | #00

Tak tohle budu sledovat rád :potlesk: :D..doufám, že budou spíš obrázky a textu méně :D..co se týče challenge, tak splnitelné je všechno, ale chce to čas :yes:..tuhle challenge si měl rozeběhnout už v listopadu a možná bys to do dalšího FMka částečně stihl splnit, takhle asi ne :D

Re: The Great San Marino Challenge | #00

Sileny beh na dlouhou trat, ale zvladnout se to da...Z vlastni zkusenosti vim, ze to chce neskutecnou porci casu. Osobne jsem v teto vyzve dosel do Seria A, ale trvalo mnoho sezon, nez jsem zvedl zazemi tymu tak, abych produkoval nejake schopne odchovance.
quamik píše:Az na nesmyslne vety, gramaticke chyby, a podezrele vysledky je to graficky i celkem pekne udelane.
quamik píše:navic tenhle tejden nemam ani kam to vsunout kdybych mohl

Re: The Great San Marino Challenge | #01

Obrázek

2017/2018
Obrázek

Obrázek

Prestupy + Káder
  • Giulio Marian - Hráč s veľkým potenciálom, ale vďaka veľkej konkurencii toho veľa neodohral.
  • Luca Falsaperla - Luca prišiel ako dvojka na post SOZ. Do zápasov zasahoval prevažne z lavičky, no jeho výkony neboli nijako oslnivé.
  • Eugenio Calvarese - Prvý z vydarených prestupov. 26ročný Eugenio sa dostal do základnej zostavy hneď po príchode a vydržal v nej počas celej sezóny.
  • Oliver Urso - Veľká posila z pridruženej Ceseny. Na pozícii podhrota odohral celú sezónu a na svoje konto si pripísal výbornú bilanciu 9+6.
  • Nicola Petrilli - Zrejme prestup sezóny. Nicola sa skvelými výkonmi zaradil medzi ťahúňov tímu a najlepších hráčov celej ligy.
  • Matteo Momentè - Aj prestup Mattea sa dá považovať za vydarený. K tímu sa pripojil až koncom októbra, ale jeho 14 ligových gólov je veľmi slušnou vizitkou.

Klub opustil len jeden hráč, no na moje sklamanie jeden z najväčších klubových talentov - 17ročný sanmarinsky útočník Francesco Ghilardi, ktorého novým pôsobiskom bude Brescia.

Zmeny sa dotkli aj realizačného tímu. Postupne ho doplnili Claudio Cicchi, Claudio Muccioli, Cristian Curletti, Franco Giombelli a Sasha Bandirola, ktorí by nám mohli veľkou mierou pomôcť k naplneniu stanovených klubových cieľov.

Hráči | Zamestnanci | Súpiska
Obrázek
Obrázek
Serie D Gruppo F
Počas leta sme absolvovali slušnú porciu prípravných zápasov proti súperom rôznych kvalít. Vrcholom bol domáci turnaj Coppa di Nappo na ktorom sme obsadili striebornú priečku. Do sezóny sme teda vstupovali dobre naladení a to sa prenieslo aj do výsledkov. V úvodných siedmych kolách sme získali 19 bodov a vyšvihli sa do čela. Prvá a napokon aj najdlhšia výsledková kríza nás zastihla v období od začiatku októbra do polovice novembra. Všetko to odštartovala prehra 3:1 na ihrisku Francavilla Mare, teda tímu, ktorý bol odborníkmi považovaný za najlepší v lige. Z nasledujúcich piatich zápasov sme vyhrali len jeden a súperi sa na nás bodovo dotiahli. Našťastie sme sa potom spamätali, séria troch výhier bez inkasovaného gólu nás znova dostala do hernej pohody. Liga však bola naďalej veľmi vyrovnaná, čo dokazuje aj tabuľka po jesennej časti.

Niekedy v tomto období prišla aj jedna zásadná zmena. Z taktiky 4-2-3-1 sme prešli na rozostavenie 4-4-1-1, čo sa zdalo ako správny ťah. Na jar sme totiž odštartovali skvelú sériu 12tich zápasov bez prehry, pričom až 10 zápasov sme vyhrali! Bolo teda jasné, že rázom sme najväčším favoritom na postup, no ako sa vraví, posledný krok býva najťažší. O tom sme sa presvedčili aj my, keď sme najskôr prehrali s tímom Pineto a potom remízovali s tímom Monticelli. Postup nám však nakoniec neušiel. Po domácej výhre s Avezzanom sme mohli otvárať šampanské! San Marino Calcio postupuje do Serie C!

Jeseň | Jar | Tabuľka | Tímy | Hráči | San Marino Calcio
Obrázek

Obrázek

Zhodnotenie + zaujímavosti
S prvou sezónou na lavičke San Marina panuje veľká spokojnosť. Keďže sme boli jedným z najlepších tímov v lige, našim cieľom bol postup a ten sme napokon dosiahli so slušným náskokom. Po sezóne nás čaka krátky oddych a potom sa už začneme pripravovať na novú sezónu. Nečaká nás nič ľahké, tretia liga je predsa len o stupienok vyššie, no ja verím, že sa so súpermi popasujeme so cťou. Na záver prikladám pár zaujímavosti:

• Pred sezónou sme predali presne 120 permanentiek.
  • Najlepším hráčom podľa našich fanúšikov sa stal krídelník Nicola Petrilli, ktorý získal 67% hlasov. Za ním sa umiestnili Eugenio Calvarese (13%) a Oliver Urso (11%).
  • V sezóne sme vytvorili dva klubové rekordy a to za najviac výhier (23) a najviac získaných bodov (75).
  • Po úspešnej sezóne som s klubom podpísal novú dvojročnú zmluvu. Zároveň mi vedenie umožnilo navštevovať trénersky kurz, po ktorého absolvovaní som získal Národnú licenciu B.
  • Naša finančná situácia nie je najlepšia a to aj napriek finančnej injekcii, ktorú nám dalo klubové vedenie.
  • Po postupe do Serie C ohlásilo vedenie klubu profesionalizáciu a zároveň aj rozšírenie skautingu.

Re: The Great San Marino Challenge | #02

Obrázek

2018/2019
Obrázek

Obrázek

Prestupy + Káder
  • Matteo Vitaioli - Prvá kúpa domáceho hráča. Matteo sa však nedokázal presadiť tak ako by som si predstavoval a preto bol prevažne len náhradník.
  • Fabio Tomassini - Podobný prípad ako Vitaioli. Holt, na sanmarinsku kvalitu si ešte nejaký čas budem musieť počkať.
  • Giuseppe Nicolao - Prišiel ako backup na post ľavého obrancu, no vďaka slušným výkonom sa napokon prepracoval až do základu.
  • Andrea Bondioli - Prestup sezóny. Andrea spevnil našu obranu, dokonca strelil aj 5 gólov. Určite najlepší hráč spomedzi obrancov.
  • Oliver Urso - Starý-známy z pridruženej Ceseny. Oliver bol aj tento rok našim ťahúňom, s jeho bilanciou 9+8 som veľmi spokojný.
  • Stefano Carlini - Stefano bol na začiatku sezóny náš hráč, no v zime ho vedenie predalo do Verony. Podarilo sa mi aspoň vybaviť, že ešte rok a pol bude u nás hosťovať.

Ako som už spomínal, klub opustil ľavý bek Stefano Carlini. Je to veľká škoda, keďže Stefano patril k najväčším talentom v našom klube a ani jeho prestupová cena nebola nejako extra vysoká (predaj vyjednalo vedenie). Okrem Carliniho klub opustil aj mladík Fiumana.

Po profesionalizácii klubu došlo aj k niekoľkým zmenám medzi zamestnancami. Vďaka zvýšenej reputácii sa mi podarilo dotiahnuť vyššiu kvalitu, za čo som rád. Do klubu postupne prišli Mirco Spedicato, Michel Kreek, Riccardo di Pisello, Gianluca Torma, Livio Monge a Emiliano Melis.

Obrázek

Obrázek

Serie C Gruppo B
Po absolvovaní krátkej letnej prípravy, ktorá nás vzhľadom na kvalitu súperov nepreverila úplne dostatočne sme sa vrhli na ligové boje. Hlavnou otázkou bolo, či sa dokážeme vyrovnať profíkom, alebo budeme mať vážne záchranárske problémy. Úvod sezóny naznačil druhú možnosť. Z prvých 6tich kôl sme získali len dva body a naša situácia bola zlá. Po prehre s Vicenzou som sa odhodlal k radikálnemu kroku, keď sme sa vrátili k rozostaveniu 4-2-3-1 a to prinieslo úspech. Séria 5tich zápasov bez prehry nás katapultovala do kľudných vôd stredu tabuľky. Potom síce prišla ďalšia výsledková kríza, ale v závere jesennej časti, ktorá trvala až 20 kôl, sme si znova pripísali dôležité výhry a to nám pred krátkou zimnou pauzou zaručovalo pekné 10. miesto.

Počas zimnej pauzy sme boli výsledkovo stopercentní. Za zmienku stojí najmä výhra nad druholigovým Lecce! K dobrému štartu jarnej časti nám to však nepomohlo. Prvé tri kolá sme prehrali a znova sme boli mimo miest pre play-off. Potom sme však zabrali, odohrali najlepšiu pasáž sezóny, keď sme bodovali v 6tich zápasoch po sebe a znova sa vrátili do boja o 10. miesto. Záver jari bol naozaj veľmi napínavý. Bojom o udržanie sme sa vyhli a vďaka slušnej forme sme mohli pomýšľať na play-off. Tam sme sa napokon dokázali prebojovať, keď nám k tomu pomohli najmä vysoké výhry nad tímami Gubbio a Sambenedettese. Či sme v play-off niečo uhrali? Nebudem Vás napínať - neuhrali sme nič, keďže sme vypadli hneď v prvom kole s tímom Teramo. Rozhodne však nie sme sklamaní, play-off bola pre nás len čerešnička na torte.

Obrázek

Obrázek

Coppa Italia Serie C
Prvýkrát pod mojim vedením sme sa predstavili v pohári. Vďaka atypickému počtu účastníkov je aj formát pohára dosť atypický. Na úvod nás čakala skupinová fáza, kde nás vyzvali dvaja súperi z našej ligy - Fano a Real Forte Querceta. Vďaka dvom výhram sme sa kvalifikovali ďalej. Aby pre vyraďovaciu fázu "sedel" počet tímov, niektoré mužstvá mali v 1. kole voľno a medzi nimi sme boli aj my. Po postupe bez boja sme mohli vyzvať Veneziu v 2. kole. Vzhľadom na kvalitu súpera a fakt, že sme hrali vonku to bol náš najlepší zápas sezóny. Výhra 5:0 bola famózná. Problém nám nerobili ani ďalšie dve prekážky a tak sme sa dostali až do semifinále. V ňom sme však neuspeli. V dvojzápase nás vyradili Novara, ktorá bola v oboch zápasoch lepšia. So semifinálovou účasťou som však spokojný.

Zápasy
Obrázek

Obrázek

S prvou sezónou medzi profíkmi som spokojný. Namiesto boja o záchranu sme úspešne bojovali o miesto v play-off, ktoré nečakal snáď nikto. Tam sa nám síce nedarilo, ale to nám určite nepokazí dobrý dojem zo sezóny. Veľmi dobre sme si počínali aj v pohári, ktorý síce nebol prioritou, ale semifinále potešilo snáď každého. Do ďalšej sezóny ideme s vyššími cieľmi, keďže znova chceme zopakovať play-off a v ňom trochu viac zamútiť vody. Na to však potrebujeme klub posilniť a to najmä v strede obrany a zálohy. Na záver prikladám pár zaujímavosti:

• Pred sezónou sme predali presne 200 permanentiek.
  • Najlepším hráčom podľa našich fanúšikov sa stal krídelník Leonardo Fuchi (56%), ktorý bol kométou sezóny, keď začínal ako krídelník č. 3, no napokon sa z neho stal najlepší hráč mužstva. Za ním skončili Oliver Urso (32%) a Andrea Bondioli (9%).
  • Výborné výsledky zaznamenal náš tím do 18 rokov. Svoju skupinu ovládol úplne jednoznačne a v následnom play-off prehral až v samotnom finále, v ktorom podľahol tímu Novara 1:0 po predĺžení.
  • Slušne si viedol aj tím do 20 rokov. Ten skončil vo svojej skupine na 3. mieste, aby následne vypadol v ďalšej fáze súťaže, tesne pred play-off.
  • Naša finančná situácia je aj naďalej veľmi zlá.

Re: The Great San Marino Challenge | #03

Obrázek

2017-2019
Obrázek

Jedným z cieľov hry je vytiahnuť na svetový futbalový trón reprezentáciu San Marina. V realite niečo nepredstaviteľné, no v hre predsa len existuje určitá nádej, že by sa to mohlo podariť. Na začiatku mojej reprezentačnej cesty ma čakali kvalifikačné boje o MS 2018 v Rusku. Dá sa povedať, že ako neplavec som bol hodený do rozbúrenej rieky s minimálnou šancou na záchranu. Kvalifikácia už bolo rozohraná. Moji zverenci stihli odohrať 6 duelov, v ktorých sa im podarilo vybojovať jeden bod za domácu bezgólovu remízu s Azerbajdžanom. Okrem toho 5 očakávaných prehier s celkovým skóre 0:20.

Ešte pred prvým duelom som musel vymyslieť fungujúcu taktiku. A to bol veľký problém, keďže za takého totálneho outsidera som ešte nikdy nehral. Rozhodol som sa pre formáciu 4-2-3-1. Po prvom zápase to vyzeralo ako dobré rozhodnutie. So Severnými Írmi sme odohrali slušný zápas, dokonca sme strelili gól, čo sa v minulosti často nestávalo. Napokon sme prehrali 1:3, avšak dva góly sme inkasovali z pokutových kopov. Sľubný štart, no napokon to bolo viac na škodu ako na úžitok. S touto formáciou sme vybehli aj na ďalšie tri zápasy, no Česi, Nemci a napokon aj Nóri nám uštedrili vysoké debakle, ktoré mi dali jasnú odpoveď na to, či môžeme s touto taktikou rátať do budúcna. Rozhodne nie! Kvalifikáciu sme teda ukončili na očakávanom poslednom mieste.

Obrázek
Obrázek

Po ukončení kvalifikačných bojov nás čakala takmer rok trvajúca prestávka od súťažných zápasov. Túto pauzu sme vyplnili 4 priateľskými zápasmi so súpermi, ktorí sú na našej, poprípade o máličko vyššej úrovni. 10. november 2017 sa zapísal do histórie sanmarinskeho futbalu ako deň, kedy tamojšie reprezentačné áčko len po druhýkrát v histórii poznalo, ako chutí víťazstvo. Súperom nám bola Kambodža (170. miesto v rebríčku FIFA) a my sme vyhrali hladko 3:0! Potom sme postupne nastúpili proti európskemu trojlístku Andorra, Luxembursko, Gibraltár. Získali sme pomyselných 6 bodov, keď sme zdolali Luxembursko i Gibraltár, na Andorru sme nestačili. V týchto zápasoch si na svoje konto pripísal dva góly Andy Selva, takže jeho rekord v počte reprezentačných gólov sa posunul na číslo 10!

Obrázek
Obrázek

Vrchol kalendárneho roka 2018 nás čakal v jeho samom závere, kedy sme odohrali zápasy v rámci novovzniknutej Európskej Ligy Národov. UEFA nás pochopiteľne zaradila do divízie D, kde sme boli nalosovaní do skupiny 2 spolu s Arménskom, Kazachstanom a Kosovom. Pre tieto súťažné zápasy som zvolil taktiku 5-4-1, ktorá nám mala priniesť lepšie výsledky ako v kvalifikácii o MS 2018. Napokon sa ukázalo, že to bol správny krok. Hneď v prvom zápase sme dokázali zvíťaziť, keď sme doma gólom Juriho Biordiho po rohovom kope zdolali Kosovo 1:0! A neboli to naše jediné získané body. Doma sme potom remízovali s Kazachstanom i Arménskom! Škoda, že sme nedokázali uchmatnúť nejaké body aj na ihriskách súperov. Všetky tri zápasy vonku sme boli pod tlakom, ale uhrali sme priateľné výsledky. Pri premiérovej účasti v Lige Národov sme teda skončili v skupine poslední, ale naša hrala mala dosť pozitív. Rozhodne sme neboli takým fackovacím panákom, ako sa očakávalo a to je dobrá správa do budúcna!

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Zhodnotenie + zaujímaví hráči

• Mirko Palazzi - Hráč z domácej ligy, kde patrí medzi najväčšie hviezdy. Obrovský univerzál, ktorý zahrá hocikde v obrane a nemá problém hrať aj vyššie.
  • Elia Benedettini - Naša brankárska jednotka chytala pravidelne Seriu B v Novare. Po sezóne 18/19 mu skončila zmluva, tak uvidíme, kde napokon zakotví (nás odmietol).
  • Alessandro D´Addario - Ďalšia z opôr. Momentálne pôsobí v tíme Rimini v Serii D, no počas sezóny 17/18 okúsil aj Seriu B!
  • Stefano Carlini - Náš bývalý hráč, ktorého novým pôsobiskom je Verona patrí medzi najväčšie talenty v San Marine. Sám som zvedavý, kam až to dotiahne.
  • Filippo Berardi - Najlepší sanmarinsky hráč súčasnosti. Filippo patrí turínskemu AC v ktorého drese si už vyskúšal aj Seriu A.
  • Alessandro Tosi - Z hráčov U21 a U19 asi najväčší talent, preto som mu dal už niekoľko šancí aj v áčku.

Re: The Great San Marino Challenge | #03

Krasne si to okorenil tou repre, takze se ti sezona poradne natahla. Jsem zvedav, jak dlouho se budes jeste ohrivat ve 3. lize.
Dokud se neprokouses do Serie A, tak penize budou problem a netusim, jak to bude tve vedeni resit. Obecne se mi v takovych situacich stavalo, ze se tym prodal a novy majitel si vzal pujcku a klub na roky dopredu zadluzil.
quamik píše:Az na nesmyslne vety, gramaticke chyby, a podezrele vysledky je to graficky i celkem pekne udelane.

Re: The Great San Marino Challenge | #04

Obrázek

2019/2020
Obrázek

Obrázek

Prestupy + Káder
  • Ralf Razvani - Z Ceseny sme si tentokrát vypožičali tohto šikovného stredného záložníka a bola to správna voľba. Z pozície SZ strelil Ralf 17 ligových gólov, čo je skvelé číslo!
  • Marco Toscano - Ďalšieho SZ sme si vypožičali v Palerme. 22ročný tvorca hry k nám skvelo zapadol, spolu s Razvanom vytvoril famózne stredové duo.
  • Samuele Romeo - Nie celkom vydarený nákup, od Romea som očakával trochu viac.
  • Salvatore Longo - Hosťovačka č. 3, tentokrát z Fiorentiny. Salvatore hral zo začiatku v základe, no viac mu vyhovovala rola žolíka z lavičky, ktorú plnil v druhej polovici sezóny.
  • Manuel Ferrini - A znova hosťovanie. Manuel k nám prišiel zo Sassuola a stal sa oporou našich zadných radov. Jeho 5* potenciál nebude náhodný.
  • Marco Spinosa - Tento nákup, podobne ako v prípade Romea, nebol veľmi vydarený. Marco mal zopár svetlých zábleskov, ale väčšiu časť sezón sa trápil.
  • Antonio Fabozzi - Prestup roka sme uzavreli v posledný možný deň. Fabozziho, ktorý je kmeňovým hráčom milánskeho AC, mi skauti odporúčili pár hodín pred koncom prestupového obdobia a jeho hosťovanie bolo najlepším možným krokom. 24 gólov a 14 asistencií je toho najlepším dôkazom!

Po minulej sezóne som sa rozhodol zbaviť dvoch hráčov. S Umbertom Nappelom a Lucom Falsaperlom som už nepočítal a preto sme sa dohodli na ukončení zmluvy. Okrem nich skončili aj dvaja veteráni - Manolo Pestrin a Cristian Longobardi - ktorí sa rozhodli ukončiť svoje futbalové kariéry.

K zmenám v realizačnom tíme tentokrát nedošlo.

Obrázek

Obrázek

Serie C Gruppo B
Po turbulentnej letnej príprave, v ktorej sme striedali výhry s prehrami ako na bežiacom páse, nás čakal ťažký úvod sezóny. Proti triu Triestina, Reggiana a Cesena sme neuhrali ani bod a ja som sa rozhodol k rezolútnemu kroku - staviť všetko na jednu kartu, ofenzívnu, ktorá mi už v tomto ročníku FM priniesla niekoľko úspechov. A ukázalo sa, že je to správna voľba. Do konca jesene, ktorá mala až 20 kôl, sme prehrali len dvakrát a dvakrát sme si body so súpermi podelili. Zvyšných 13 zápasov sme vyhrali a tak sme sa po jesennej časti zaradili medzi hlavných ašpirantov na postup.

V zime sme si opäť zahrali domáci pohár Coppa di Nappo, ktorý sme tentokrát vyhrali, a tak sme do jarnej časti vstupovali dobré naladení. Úvod nám síce nevyšiel úplne podľa predstáv, keď sme až dvakrát zbytočne remízovali, ale potom sa náš stroj rozbehol, čo vyústilo do série 7 výhier za sebou. 4 kolá pred koncom sme boli prví, na Cesenu sme mali 4bodový náskok. No potom sme sa zasekli. Prehrali sme s tímami Teramo i Südtirol-Alto Adige, o dva body nás obralo aj Pordenone. Pred posledným zápasom sme teda skĺzli na druhú priečku, na Cesenu sme strácali dva body. Nádej na prvé miesto nebola veľká, ale bojovať sa nám oplatilo. Cesena v poslednom kole len remízovala, my sme svoj zápas zvládli a vďaka lepšiemu skóre sme nášho rivala predbehli, čím sme si zabezpečili postup do Serie B!

Víťazstvom v lige sa však sezóna pre nás neskončila. Ako víťaz jednej z troch skupín v rámci Serie C sme dostali možnosť zmerať si sily so zvyšnými dvoma víťazmi skupín A a C o celkového víťaza ligy. V tomto Superpohári už v podstate o nič nešlo, keďže všetky tri tímy mali istý postup do vyššej súťaže. Superpohár bol napokon veľmi tesný, keď všetky tri tímy získali zhodne po tri body. O celkovom víťazovi napokon rozhodlo skóre a to hralo v náš prospech. Do Serie B teda postupujeme ako víťaz súťaže!

Obrázek

Obrázek

Coppa Italia Serie C
V pohári sme chceli nadviazať na výkony z minulej sezóny, no pohár nebol našou prioritou. Napokon to nedopadlo slávne, keď sme vypadli hneď v skupinovej fáze, kde bol našim súperom iba tím Santarcangiolese. S tohtoročným nováčikom sme uhrali v dvoch zápasoch len jeden bod a naša púť touto súťažou sa skončila.

Zápasy
Obrázek

Obrázek

Druhá sezóna v tretej najvyššej súťaži dopadla na výbornú. Vďaka hosťovaniam hráčov z vyšších súťaži sme mali slušný káder, s ktorým som pred sezónou chcel bojovať o nejaké 5. - 8. miesto. Napokon to vypalilo tak, že sme mohli osláviť postup do Serie B. Mrzieť nás môže účinkovanie v pohári, kde sme chceli zopakovať minuloročnú jazdu, čo sa nám nepodarilo. Nejedná sa však o žiadne veľké sklamanie vzhľadom na úspech v lige. Pred ďalšou sezónou by som chcel káder znova posilniť. Rád by som predĺžil súčasné hosťovačky, no či sa mi to podarí je otázne. Na záver prikladám pár zaujímavosti:

Obrázek

Ďakujem za komentáre :)
mal.kin - práveže u mňa je to presne opačne :D ... po vstupe nového prezidenta sa finančná situácia konečne zlepšia, aj keď k tomu určite pomohli aj vyššie príjmy zo Serie B.

Re: The Great San Marino Challenge | #05

Obrázek

2020/2021
Obrázek

Obrázek

Prestupy + Káder
  • Entonjo Elezaj - Keďže nám nevyšlo angažovanie sanmarínskej jednotky, Eliu Benedettiniho, musel som sa pozerať inde. Napokon som angažoval 24ročného Elezaja, ktorý sa okamžite stal jednotkou.
  • Giacomo Ricci - Letnou prioritou bol aj príchod ľavého obrancu. Tejto úlohy sa napokon zhostil 24ročný Ricci, ktorý podával vyrovnané výkony počas celej sezóny.
  • Mario Prezioso - Prezioso sa prišiel pobyť o miesto v strede poľa, no napokon bol z neho prvý náhradník, čo dokazujú aj štatistiky.
  • Riccardo Brosco - Nie úplne vydarená posila, keďže som od Riccarda čakal lepšie výkony, ale na druhej strane to nebol ani žiaden prepadák.
  • Simone Icardi - Prestup roka. Simone potvrdil, že má potenciál stať sa veľkým hráčom nielen v Serii B, ale aj v Serii A. Počas celej sezóny bol veľkou oporou.
  • Edoardo Colombo - Prestup skôr do budúcna. Je super mať v klube ďalšieho sanamrínskeho hráča s potenciálom.
  • Manuel Ferrini, Marco Toscano, Salvatore Longo, Antonio Fabozzi - Napokon sa mi podarilo aj predĺžiť hosťovačky štvorici hráčov, ktorí u nás už hosťovali v minulej sezóne.

Počas leta opustilo klub niekoľko hráčov. Kariéru ukončil stopér Di Maio a na voľný prestup mohlo odísť duo Fantini - Tomassini, ktorí by si u nás už nezahrali. Napokon som sa "zbavil" všetkých nepotrebných hráčov, keď sa mi podarilo predať Spinosu a aspoň na hosťovanie poslať štvoricu Cinque, Debona, Bisoli, Conti, ktorí na Seriu B jednoducho nemali kvalitu.

Krušné leto si užili aj zamestnanci. 4 nás opustili a naopak, až šiesti do klubu pribudli. Postupne poprichádzali Augusto Ronco, Pasquale Ferraro, Alfonso Loreto, Pierluigi Ubiali, Stefano Sarti a Michele Toma.

Obrázek

Obrázek

Serie B
Do sezóny sme vstupovali ako nováčik, no média nás tesne pred štartom súťaže radili na konečné 8. miesto, čo malo odrádzať kvalitu nášho kádra po zverejnení posíl. Odborníci možno vychádzali aj z našej letnej prípravy, ktorá bola veľmi úspešná. Úvod sezóny nám veľmi nevyšiel, keď sme z úvodných 2 kôl získali len bod. Potom sme však ukázali, že kvalitu predsa len máme. 13 zápasov po sebe sme neprehrali, súperov sme ničili našim ofenzívnym pojatím hry a aj keď sme občas horeli v obrane, na body to bohate stačilo. Skvelú sériu bez prehry nám ukončilo až mužstvo Cittadella, ale išlo len o malý zádrhel. V nasledujúcich 4 zápasoch sme získali 12 bodov a ani prehra v poslednom jesennom kole už nezmenila nič na tom, že po jesennej časti sme boli na prvom mieste!

Formu sme mali výbornú, čo sme potvrdili aj počas krátkej zimnej prípravy v ktorej sme mimochodom už po druhýkrát v sezóne ovládli domáci Coppa di Nappo. Pred štartom jarnej časti snáď celá liga riešila, či dokážeme nadviazať na formu z jesene, alebo predsa len klesneme v tabuľke nižšie. Úvod jari bol trochu rozháraný, keď sme dvakrát po sebe nevyhrali, ale potom prišla ďalšie famózna séria. Síce išlo "len" o 11 zápasov bez prehry, ale v tejto fáze sezóny to nebolo nič jednoduché. Náš sen o postupe do Serie A začal naberať reálne kontúry, no v posledných zápasoch sezóny akoby nám zväzoval nohy. O body nás obrali Catania, AlbinoLeffe, Verona, Foggia i Pescara, avšak históriu sme aj tak prepísali. Tri kolá pred koncom sme vďaka výsledkom iných mužstiev mohli začať oslavovať postup do Serie A! A aby toho nebolo málo, tak napokon ako celkový víťaz súťaže, keďže v poslednom kole sme o skóre predbehli dovtedajšieho lídra z Foggie. Taký sanmarínsky Leicester.

Obrázek

Obrázek

TIM Cup
Po prvýkrát v histórii si mohlo San Marino Calcio zahrať aj taliansky pohár. Ak sme si však chceli zahrať hlavnú časť, museli sme prejsť cez tri predkolá. To sa nám napokon nepodarilo, keď nás v 4. predkole zastavil tím Bari, ktorému sme podľahli po penaltovom rozstrele. Škoda, potešilo tak aspoň víťazstvo na ihrisku Cagliari v 3. predkole, ktoré hrá Seriu A.

Zápasy
Obrázek

Obrázek

Skončenú sezónu nemôžem označiť inak ako za veľmi úspešnú. Káder bol síce dosť kvalitný, no na priamy postup som si netrúfal. Dôležité bolo, že počas celej sezóny sa nám vyhýbali zranenia hráčov základnej zostavy, takže ich nemuseli nahrádzať hráči z lavičky, ktorí už takú kvalitu nemali. Počas leta by som chcel mužstvo rozšíriť, aby sme mali kvalitných hráčov aj na lavičke, keďže Serie A bude opäť o level vyššie. Na záver prikladám pár zaujímavosti:

• Pred sezónou sme predali presne 564 permanentiek.
  • Počas sezóny sa mi podarilo vyštudovať hneď 2 trénerské licencie - Národnú licenciu A i Kontinentálnu licenciu C.
  • Našim najväčším ťahúňom bol jednoznačne Leonardo Fuchi, ktorý mal životnú sezónu. Stal sa hráčom roka i hráčom roka podľa fanúšikov, prekonal 2 klubové rekordy a 3 rekordy ligy a zároveň sa stal najlepším strelcom ligy i celej klubovej histórie!
  • Nie je preto prekvapením, že Fuchi sa stal hráčom roka aj podľa našich fanúšikov, keď získal 54% všetkých hlasov. Za ním skončili Marco Toscano (20%) a Salvatore Longo (16%).
  • Individuálnych ocenení sa dočkali aj ďalší hráči. Antonio Fabozzi sa stal talentom i útočníkom roka, Entonjo Elezaj brankárom roka a Marco Toscano záložníkom roka. Všetci traja sa dostali do zostavy roka, kde ich doplnil aj spomínaný Fuchi, no okrem nich sa do nej dostali aj Ricci, Bondioli, Calvarese, Icardi a Longo! Celkovo teda až 9 hráčov. A aby toho nebolo málo, tak ja som sa stal managerom roka.
  • Vytvorili sme aj niekoľko zaujímavých tímových rekordov - 120 strelených gólov je novým rekordom ligy, no rekordom ligy, síce negatívnym, je aj našich 104 žltých a 7 červených kariet. V zápase s tímom Virtus Entella sme zaznamenali historicky najvyšší zisk na vstupnom a v zápase s Janovom strelil Matteo Momentè najrýchlejší gól.
  • Naša finančná situácia sa neustále zlepšuje, na konci sezóny sme boli v pluse takmer 3,5 milióna €.
  • Darilo sa aj naším mládežníckym tímom. Tím U18 skončil vo svojej lige na 3. mieste, tím U20 dokonca svoju ligu vyhral.
  • Počas sezóny bol o mňa veľký záujem. Postupne som obdržal hneď 29 ponúk, prevažne z 2. a 3. talianskej ligy. Okrem toho však aj lákavé ponuky zo Serie A (Crotone, Atalanta, Palermo), zo Španielska (Getafe, Huesca, Racing Santander, Zaragoza), z anglického Leedsu, či nemeckého Furthu. Všetky ponuky som ale odmietol.

Obrázek

Re: The Great San Marino Challenge | #06

Obrázek

2019-2021
Obrázek

Rok 2019 sa niesol v znamení kvalifikačných bojov o postup na EURO 2020. Išlo o moju premiéru v tejto súťaži a aj napriek tomu, že sme boli outsider skupiny, som veril, že nemusíme skončiť poslední. V skupine sme mali troch veľmi ťažkých súperov, ktorí sú svojou kvalitou stále na míle vzdialení od nás. Portugalci, poslední majstri Európy, ktorí sa počas celej kvalifikácie nachádzali v rebríčku FIFA v TOP5 a ďalej tradiční účastníci záverečných turnajov zo Švédska a Ukrajiny. Nie je teda žiadnym prekvapením, že zo šiestich zápasov proti týmto súperom sme nezískali ani bod. Navyše sme si vyrobili jednu poriadne veľkú hanbu. V Portugalsku nás domáci totálne prevalcovali, odišli sme s výpraskom 14:0, čo je najvyššia prehra sanmarínskej reprezentácie v histórii. Zvyšné zápasy už neboli tak zlé, Ukrajine a Švédsku sme dokonca strelili aj gól, čo je určite pozitívom.

Okrem gigantov sa v skupine nachádzali aj Macedónsko a Azerbajdžan, teda mužstva, ktoré sú síce kvalitnejšie ako my, ale nejaké body sme s nimi uhrať chceli. Doma sme proti obom podali slušné výkony, ani raz neinkasovali. S Macedónskom to stačilo na remízu 0:0, s Azerbajdžanom dokonca na výhru 2:0, ktorá je vlastne historicky prvou kvalifikačnou! Body sme chceli získať aj vonku. V Macedónsku nám to bohužiaľ nevyšlo, domáci zvíťazili hladko 3:0. A čo zápas v Azerbajdžane? Fantázia! V Baku sme vyhrali 2:1 gólom z 90. minúty! Tento výsledok považujem za zatiaľ najlepší, vzhľadom na kvalitu súpera a fakt, že sme hrali na jeho ihrisku. Kvalifikáciu sme teda zakončili na skvelom 5. mieste so ziskom 7 bodov, pričom na 4. Macedónsko sme stratili len dva body. Až na výbuch v Portugalsku som s kvalifikáciou spokojný.

Obrázek
Obrázek

V roku 2020 nás najskôr čakala takmer trištvrteročná pauza od súťažných zápasov. Túto pauzu sme si vyplnili troma priateľskými zápasmi. Najskôr sme prikývli na ponuku z Malty. Domáci boli plus mínus na našej výkonnostnej úrovni, takže sme určite chceli "bodovať". Skúsil som trochu ofenzívnejšiu taktiku, no nevyšlo to. Nielenže sme prehrali 2:0, ale domáci boli počas celého zápasu futbalovejší. Potom nás čakalo mužstvo Bieloruska. Súper z konca prvej stovky rebríčka FIFA nás mal dokonale preveriť po všetkých stránkach. Napokon bol z toho náš slušný výkon a tesná prehra 0:1. Na záver sme si vyskúšali súboj so súperom z iného kontinentu, keď k nám zavítala Keňa. Diváci si veľa futbalovej krásy neužili, zápas napokon skončil remízou 0:0, čo znamenalo, že ani do tretice sme nestrelili gól.

Obrázek
Obrázek

V závere roka 2020 nás čakal druhý ročník Európskej Ligy Národov. Opäť sme boli v divízii D, tentokrát v skupine 1. Los nám za súperov určil Faerské Ostrovy, Čiernu Horu a Kosovo. Top favoritom skupiny bola určite Čierna Hora. Na nejaké získané body s nimi som ani nepomýšľal a to sa nakoniec potvrdilo. Doma sme prehrali 0:3, u nich 0:2. Viac som si veril na zvyšných dvoch súperov. Bolo mi jasné, že pravdepodobne nezískame všetkých 12 bodov, no len tri získane body boli veľkým sklamaním. Najmä Kosovo nám v oboch zápasoch nedalo žiadnu šancu. S Faerskými ostrovmi to už bolo o niečo lepšie. Napokon sme teda skončili poslední s čím nie som vôbec spokojný.

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Zhodnotenie + zaujímaví hráči
  • Po skončení kvalifikačných bojov o EURO 2020 sa Davide Simoncini rozhodol ukončiť svoju kariéru. Stredný obranca odohral za reprezentáciu 48 zápasov.
  • Tesne pred začiatkom Ligy Národov som dostal ponuku od Slovenského futbalové zväzu, ktorú som odmietol.
  • Víťazný gól Riccarda Colonnu v zápase s Faerskými ostrovmi bol jeho premiérovým v národnom drese.
  • V rebríčku FIFA sme opäť postúpili o niekoľko priečok vyššie. Na konci roka 2020 sa nachádzame na krásnom 119. mieste. Jedným časom sme dokonca boli na 114. mieste, čo je historicky najvyššie umiestnenie!
  • Poznáme už našich súperov v kvalifikácii MS 2022. V skupine D sa stretneme s Chorvátskom, Gibraltárom, Islandom, Rakúskom a Severným Írskom.

• Elia Benedettini - Jednotkou a oporou v bráne je stále Benedettini. Bohužiaľ však v klube takmer vôbec nechytá. Snáď sa to zmení, aby mu nechýbala zápasova prax.
  • Stefano Carlini - Ľavú stranu obrany má na starosti stále Carlini. Rovnako ako Benedettini, ani on v Serii B veľmi nehráva, čo je určite na škodu.
  • Alessandro Tosi - Tosiho využívam na kraji zálohy, kde podáva stabilné výkony. Alessandro patrí treťoligovej Cesene. Sám som zvedavý, či sa dokáže presadiť aj vyššie.
  • Alessandro Bianchi - Najväčší problém máme v útoku, čo by mohol vyriešiť Bianchi, momentálne najväčší ofenzívny talent. Šancu dostane zrejme už v najbližších zápasoch.
  • Filippo Berardi - Najväčšou hviezdou je stále Berardi, ktorý patrí turínskemu AC. V Serii A síce nehrával pravidelne, ale hosťovanie v druhej lige mu výrazne pomohlo.

Já vůbec obdivuju, že se do něčeho takového hráči pouštějí. Protože tohle je, minimálně s reprezentací, práce na 15+ sezon, a to je samo o sobě docela nářez. Ta část s klubem je určitě snadnější, protože nejsi tolik omezovaný výběrem, nicméně tvůj způsob postupu až do Serie A je vskutku nečekaně rychlý. :) U reprezentace budeš muset počkat, až doroste nějaká nová generace a jsem celkem zvědavý, kdy se začnou výsledky zlepšovat.

Snažím se dělat něco obdobného, akorát teda s Kosovem. Ale na rozdíl od tebe se stále krčím ve druhé kosovské lize :D Budu sledovat a třeba se i něčeho přiučím :)
„Je mi líto, že nedokážete snít velké sny, je mi líto, že nevěříte v zázraky.“ Lance Armstrong „Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain

Re: The Great San Marino Challenge | #07

Obrázek

2021/2022
Obrázek

Obrázek

Prestupy + Káder
  • Manuel Ferrini - Prvý hráč s nálepkou "zadarmo". Čo to už u nás odohral, takže som stavil na osvedčené meno.
  • Marco Toscano - Rovnaký prípad ako Ferrini. V Palerme si môžu búchať hlavu o stenu, my mädliť ruky!
  • Antonio Fabozzi - A aj tretia opora z minulej sezóny prichádza zadarmo. Nekompromisný zakončovať je postrachom pre nejednú obranu Serie A.
  • Maxime Leverbe - Maxime k nám prišiel zo Sampdorie a tento prestup považujem za veľmi vyradený. 25ročný francúz sa stal oporou našich zadných radov.
  • Filippo Berardi - Konečne sme si mohli dovoliť podpísať najlepšieho sanmarínskeho hráča súčasnosti a možno aj jediného, ktorý má kvality nato, aby sa presadil aj v Serii A.
  • Kevin Rossi - Kevin prišiel ako backup na post ofenzívneho záložníka. Už zo štatistík je vidieť, že nastupoval len z lavičky, keďže som sa rozhodol uprednostňovať domáceho odchovanca.
  • Nicholas Pierini - Nie veľmi vydarený nákup, keďže sa Nicholas nedokázal prepracovať do základu. Na druhej strane nás však stál len 62tisíc €, čo nie je nič strašné.
  • Davide Toti - Šancu v áčku dostal mladík Toti a chopil sa jej slušne. Ide o prvý poriadny produkt našej akadémie. Škoda, že nemá sanmarínske občianstvo.
  • Stefano Marini - A vzápäti ďalší odchovanec. Marini sa svojej šance chopil ešte o niečo lepšie ako Toti. Veľká spokojnosť.

Dá sa povedať, že v lete nastal v kabíne poriadny prievan. Ceccarelli ukončil kariéru, Petrillimu, Marianovi, Cevolimu a Vitaliovi neboli predĺžené kontrakty. Trio Fall, Bisoli a Conti bolo predané do iných klubov a stopér Brosco bol poslaný aspoň na hosťovanie. Všetci títo hráči odviedli pre klub kus dobrej práce, niektorí boli u nás od začiatku môjho pôsobenia, no ich kvalita na Seriu A jednoducho nestačí. To bol hlavný dôvod ich odchodu z klubu.

S postupom o úroveň vyššie som sa rozhodol posilniť aj zamestnanecky tím. Postupne doň pribudli tréneri Fabrizio Del Rosso, Nicollò Prandelli, Andrea Rossi a Michele Fusi a takisto aj skaut Riccardo Pecini.

Obrázek

Obrázek

Serie A
Počas leta sme absolvovali slušnú porciu zápasov, vedenie nám dokonca vybavilo aj krátke sústredenie na severe Talianska, čo bol príjemný bonus. Vzhľadom na výsledky v príprave sme do ligy vstupovali dobre naladení. Bol to možno nováčikovsky ošiaľ, možno podcenenie zo strany súperov, no úvod sme mali skvelý. Z prvých 6tich kôl sme získali 11 bodov, čím sme našim súperom naznačili, že sa chceme vyhnúť priamemu boju o záchranu. V ďalších zápasoch sme mali kolísavú formu. Výhry sa striedali s prehrami, k tomu sa pridalo aj pár remíz. Nič hrozné, od zostupových priečok sme si udržiavali slušný náskok. Škoda pokazeného záveru jesene, keď sme prehrali hneď 3 zo 4 zápasov. Navyše, na San Sire nám milánske AC uštedrilo poriadny debakel, na ktorý sme chceli čo najskôr zabudnúť. Aj napriek tomu sme však zimovali na krásnom 10. mieste s 10bodovým náskokom na osemnáste Empoli.

Krátka zimná prestávka nám zbehla ako voda, no veľmi nám nepomohla. Pokračovali sme v kríze z konca jesene, čo znamenalo, že z prvých piatich zápasov jari sme získali len jeden bod. Ideálnu šancu dostať sa späť do rytmu sme dostali v zápase s Foggiou a chlapci ju dokonale využili. A hneď v ďalšom kole šokovali celé Taliansko, keď vyhrali v Turíne nad Juventusom. Zvyšok sezóny už bol znova v pohode. Silnejšie tímy nás porážali, tie slabšie sme porážali my. K tomu opäť pár remíz, čo znamenalo, že historicky prvú sezónu v najvyššej súťaži sme zakončili na 12. mieste, teda ďaleko od pásma zostupu!

Obrázek

Obrázek

TIM Cup
V národnom pohári sme veľa vody nenamútili. Opäť sa nám nepodarilo dostať do hlavnej súťaže, keďže sme v poslednom kvalifikačnom kole neuspeli proti tímu Cremonese, ktorému sme podľahli po pokutových kopoch.

Zápasy
Obrázek

Obrázek

S historicky prvou sezónou medzi talianskou elitou panuje spokojnosť. Vďaka skvelému úvodu sezóny a slušnému záveru sme sa nemuseli báť o zotrvanie a v podstate počas celej sezóny sme sa pohybovali v kľudných vodách stredu tabuľky. Nič na tom nezmenila ani kríza na prelome kalendárnych rokov. Škoda, že sme nenamútili viac vody v národnom pohári, ale ten zasa nie je pre nás nejako extra dôležitý. Na záver prikladám pár zaujímavosti:

• S postupom do Serie A vzrástol záujem o naše domáce zápasy. Pred sezónou sme predali takmer 3 000 permanentiek.
  • Počas sezóny sa mi opäť podarilo zvýšiť si trénerskú licenciu. Po novom som vlastníkom Kontinentálnej licencie B. Zároveň som s klubom predĺžil zmluvu o ďalšie dva roky.
  • Krok vpred urobilo aj vedenie klubu keď sa rozhodlo vylepšiť mládežnícke zariadenia a zároveň navýšiť rozpočet na nábor i tréning juniorov.
  • Počas sezóny sme vytvorili dva negatívne rekordy. Hráči inkasovali 96 žltých a 7 červených kariet, čo je rekord ligy a prehra 6:0 na ihrisku AC je najvyššou v klubovej histórií. Potešili aspoň fanúšikovia, keď všetky naše domáce zápasy boli vypredané a hneď ten prvý proti tímu SPAL znamenal klubový rekord v najvyššej návšteve.
  • Skvelú sezónu má za sebou útočník Antonio Fabozzi. S 27 ligovými gólmi sa stal najlepším strelcom ligy, pričom jeho 27 presných zásahov je novým ligovým rekordom. Antoniovi to stačilo na 2. miesto medzi najlepšími strelcami Európy, keď dokonca dosiahol rovnaký počet bodov ako prvý Andrea Belotti z Manchestru United. Nie je teda prekvapením, že Antonio sa dostal do zostavy roka, kde ako jediný reprezentoval náš klub.
  • Po sezóne sa nám dostalo milého ocenenia, keď nás vyhlásili za klub roka Serie A.
  • Hráčom roka podľa našich fanúšikov sa stal Marco Toscano, ktorému na výhru v ankete stačilo 36% hlasov. Až za ním sa umiestnilo ofenzívne duo Fabozzi (32%) - Fuchi (22%).
  • Naša finančná situácia sa neustále zlepšuje, čoho dôkazom je aj fakt, že sme sa zbavili všetkých dlhov!
  • Slušne sa viedlo aj našim mládežníckym tímom. Tím U20 skončil na 10. mieste s iba 4bodovou stratou na play-off. Tím U18 skončil na 3. mieste, aby následne vypadol v 1. kole play-off.
  • O moju osobu bol opäť veľký záujem, keď som dostal niekoľko zaujímavých ponúk na trénovanie. Z Anglicka to boli Watford, Derby County, Newcastle, Fulham, či Sunderland, zo Španielska zasa La Coruňa, Betis, Sevilla, Gijón a Las Palmas. Ozvali sa aj z Nemecka a to konkrétne Hoffenheim, Union Berlín, či Freiburg a napokon aj talianska Atalanta. Všetky ponuky som však odmietol.

Obrázek
Ďakujem za komentáre :klobouk:
Pajinho - paradoxne mám pocit, že čím hrám vyššie, tým mi chodia horší hráči :D ... verím však, že časom sa to zlepší a príde nejaká dobrá generácia :)
Paja33 - ďakujem, mám už niečo nahrané, takže rozhodne ešte nekončím :P
Nyck - máš pravdu, s klubom to až také ťažké nie je, aj keď jedným z cieľom je vyhrať ligu a LM len so sanmarínskymi hráčmi, čo už problém bude :D ... takže tiež to vidím na minimálne 15+ sezón :yes:
Angel - podľa mňa je to v Taliansku ľahšie vzhľadom na kvalitu líg ... ja som najmä v tretej a druhej lige ťažil z hosťovaní hráčov z Juve, Interu a AC, ktorých som navyše časom aj podpísal :)

Re: The Great San Marino Challenge | #07

Tak prvni rok mezi elitou skvely...ted se zacne hra nudne tahnout, dokud nepostoupis do poharu...ten dojem, ze ti chodi horsi hraci je jen zdanlivy, protoze tvuj zaklad sel kupredu, ale z dorostu chodi stejny lamy. Bude trvat hodne sezon, nez se neco urodi a budes tam muset narvat hodne penez do personalu a skautingu.
Tak snad te hra neomrzi a uvidime nejake tve odchovance brzy v akci.

Re: The Great San Marino Challenge | #08

Obrázek

2022/2023
Obrázek

Obrázek

Prestupy + Káder
  • Gabriele Bellodi - Prvou letnou posilou sa stal 22ročný stopér, ktorý prišiel na hosťovanie z AC. Gabriele k nám skvelo zapadol, čo dokazuje jeho PH.
  • Luca Falbo - Pred sezónou som súrne hľadal ľavého beka, napokon k nám prišiel Luca Falbo z Lazia. Luca síce nepatrí medzi nadpriemerných hráčov, ale svoje si zahral. Ak by sa v úvode sezóny nezranil na 5 mesiacov, odohral by toho ešte viac.
  • Davide Bettella - A do tretice obranca a do tretice na hosťovanie. Tentokrát z Interu. Davide bol síce o niečo horší ako Bellodi, ale svoje miesto si aj tak zastal.
  • Álex Ujía - Aby tých obrancov nebolo málo tak prišiel 23ročný pravý bek zo Španielska. Álex hral počas celej sezóny skvelo, navyše bol veľmi platný aj v ofenzíve. Výborná posila!
  • Fabio Alagna - Fabio k nám prišiel na poslednú chvíľu z Lazia. Začiatok sezóny mal slabší, ale potom sa z neho stal platný hráč. Je škoda, že počas sezóny podpísal zmluvu s Atalantou a nie s nami.

Čo sa týka odchodov, bol som opäť celkom aktívny. Nicolao, Cinque, Brosco a Romeo nedostali nové zmluvy, Momenté ukončil kariéru. Ani jeden z nich nemal kvalitu na Seriu A, takže to boli očakávané kroky. Koncom prestupového obdobia odišiel aj stopér Bondioli, ktorý nebol spokojný so svojou pozíciou náhradníka. A napokon sme sa zbavili aj najväčšej sanmarínskej hviezdy súčasnosti, Filippa Berardiho. V tomto prípade šlo o neplánovaný odchod, ale bohužiaľ, počas leta sa udial v kabíne menší konflikt, kde sa proti mne postavili asi 4 hráči vrátane Berardiho. So zvyšnými troma sme si konflikt vydiskutovali, no Berardi moje argumenty neprijal a rozhodol sa z klubu odísť.

Po roku som opäť posilnil aj zamestnanecký tím. Do San Marína sa sťahovali dvaja skauti - Eugenio Vincenti a Roberto Marta - a takisto aj vedúci výkonnostného oddelenia Daniele Cenci.

Obrázek

Obrázek

Serie A
Cieľom druhej sezóny v najvyššej súťaži bolo vylepšiť minuloročné umiestnenie. Po kvalitnej letnej príprave som tajne pokukoval aj po kvalifikácii do Europa League, ale rozhodne som nechcel, aby bol na hráčov vyvíjaný zbytočný tlak. V podstate celú jesennú časť by som mohol charakterizovať ako "chudobným brali, bohatým dávali". Áno, s mužstvami, ktoré boli po jesennej časti na miestach zaručujúcich účasť v pohárovej Európe sme neuhrali takmer nič. S Juve, Interom, Sassuolom, Neapolom i Empoli sme neuhrali ani bod, niektoré z nich nám dokonca uštedrili poriadne vysoké prehry. Iné to bolo ak sme nastúpili proti mužstvám, ktoré o Európu nebojovali. Až na výbuch v Chieve sme proti všetkým bodovali naplno, takže po jesennej časti sme figurovali na fantastickom 4. mieste!

Po krátkej zimnej pauze nás čakala náročná jarná časť. Už prvé zápasy ukázali, že jar môže byť krásna. Odkliali sme prekliate silných tímov, keď sme postupne zdolali Inter, Turín i Neapol a zároveň sme pokračovali v dobrých výsledkoch proti súperom, ktorí sa nachádzali pod nami. Po prvom aprílovom zápase s Bolognou dokonca nastala historická chvíľa - San Marino Calcio sa dostalo na 1. miesto v Serii A! Pre mojich zverencov to však bola priveľká psychická záťaž. V nasledujúcich piatich zápasoch sme získali len 5 bodov a ani zlepšená forma v posledných troch zápasoch už nič nezmenila na tom, že do boja o titul sme sa nezapojili. Či však som sklamaný? Ale kdeže! Veď San Marino Calcio napokon obsadilo 3. miesto, keď nahralo toľko bodov ako slávny Juventus a na prvý Inter stratilo len 5 bodov. A čo je hlavné, kvalifikovalo sa do skupinovej fázy Champions League!

Obrázek

Obrázek

TIM Cup
Na úvod skvelá správa, konečne sa nám podarilo kvalifikovať sa do hlavnej súťaže, keď sme najskôr vyradili tím Matera a potom aj Udinese. To však nebolo všetko. Po Udinese padli aj rímske AS a Fiorentina, teda tímy, ktoré nemali práve najlepšiu sezónu. Fiorentina dokonca bojovala o záchranu až do posledného kola. Po týchto výhrach na nás čakalo semifinále a v ňom turínske AC. Súboj dvoch mužstiev bojujúcich o Champions League priniesol strhujúci dvojzápas. Šťastnejší sme boli napokon my, keď sme doma vyhrali 3:1, pričom v odvete sme si mohli dovoliť prehrať 2:3. V polovici mája nás teda čakal najväčší zápas klubovej histórie a súperom nám nebol nik iný ako Juventus. Naša cesta do finále bola šialená, ale to, čo sme predviedli vo finále sa s tým nedá vôbec porovnávať. Po 90 minútach bol stav 6:6(!) pričom ešte v 88. minúte bolo 4:4. Niečo neuveriteľné, fascinujúce, sám neviem ako to opísať. A aby som vás dlho nenapínal, tak rozprávka mala napokon šťastný koniec. V 113. minúte strelil náš 7. gól Fuchi, čím rozhodol o našej prvej veľkej trofeji!

Zápasy
Obrázek

Obrázek

O práve skončenej sezóne zrejme nemusím veľa písať. Výhra v pohári a tretie miesto v lige sú fantastickými úspechmi. Opäť nám k tomu pomohol fakt, že nikto zo základnej zostavy dlhodobo nemarodoval. Ukazuje sa, že základnú zostavu už máme naozaj kvalitnú. Počas leta by som sa chcel zamerať na posilnenie obrany, kde nám to škrípe. Verím, že ak dozadu privediem pár správnych hráčov, do pohárovej Európy sa budeme kvalifikovať už pravidelne. Na záver prikladám pár zaujímavosti:

• Počet permanentkárov nám opäť vzrástol, tentokrát sme ich predali viac ako 3 100.
  • Pohárový zápas proti tímu SS Matera Calcio bol mojim 200. na lavičke San Marino Calcio.
  • Do budúcna by som rád vychovával nádejných domácich hráčov, k čomu mi má pomôcť zlepšenie mládežníckych i tréningových zariadení.
  • Počas sezóny som opäť predĺžil zmluvu, tentokrát do roku 2025.
  • Počas našej jazdy pohárom sme vytvorili niekoľko rekordov. Fuchi zaznamenal najviac asistencií, Alagna zasa najviac gólov. Počas semifináloveho zápasu s AC Turín sme zarobili rekordné vstupné a našich 29 strelených a 17 inkasovaných gólov sú novým pozitívnym a negatívnym rekordom. Zároveň sme vytvorili aj klubový rekord v priemernej návšteve, keď naše zápasy sledovalo 5 308 divákov.
  • Aj tento rok sme dostali ocenenie klub roka Serie A. Okrem toho som sa ja stal managerom roka i managerom roka podľa managerov a do ideálnej zostavy roka sa dostali stredný záložník Icardi a útočník Alagna.
  • Hráčom roka podľa našich fanúšikov sa stal Leonardo Fuchi so 49% hlasov. Za ním skončili jeho ofenzívni kolegovia - Antonio Fabozzi (22%) a Fabio Alagna (18%). Bol to práve Fuchi, ktorý vytvoril nový rekord v počte asistencií a okrem toho sa stal aj tretím najlepším strelcom v Európe!
  • Fantastická správa prišla od klubového vedenia, ktoré sa rozhodlo postaviť nový štadión s kapacitou takmer 17 000 miest, k čomu určite dopomohla skvelá finančná situácia. Jediným sklamaním je fakt originálny názov nášho nového stánku - Štadión klubu San Marino.
  • Parádnu sezónu má za sebou tím U18, ktorý vyhral svoju skupinu a v následnom play-off sa dostal až do semifinále, kde padol s rímskym Laziom. Zle si neviedli ani chlapci z tímu U20, ktorým ušlo play-off len o jeden bod.
  • Aj tento rok som dostal niekoľko zaujímavých ponúk na presun. Postupne som však všetky odmietol. Išlo o tímy ako Brighton, Newcastle, Southampton či Leicester z Anglicka, ďalej o nemecký Hoffenheim i Herthu a napokon aj domáce Udinese, Janov a AS Rím.

Obrázek
Ďakujem za komentáre :klobouk:
mal.kin - tak zas tak dlho to netrvalo a poháre sú doma :D :D každopádne súhlasím, teraz prichádza tá ťažšia časť výzvy a to čakať na poriadnych domácich hráčov
skot11 - zatiaľ to ide parádne :)
nyck - s kartami mám problémy snáď v každej tohtoročnej hre, takže som si na to už nejako zvykol :D
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“