Dojmy ze hry

Ahoj, sem pište nějaké svoje zajímavé zážitky z hraní v případě, že nepíšete ani manažerský deník ani nevedete kancelář.

Já zatím hraji za SFC Opava a je to docela maso. Protože v prvním okně nemohu dělat přestupy a klub nemá prakticky žádné krajní obránce, které jsem zvyklý vždycky používat. Ale i celkově ti hráči v klubu mě přijdou docela bída. :negative: Po 7 kolech mám 1 bod. :D

Jinak upozorňuji, že pouze jako divák jsem koukal jak Česká reprezentace prohrála doma se Slovenskem 1:3, za nás dával gól Bořil lol2 . Pak ještě v přáteláku prohrála 0:1 s Venezuelou.

A v reprezentaci SRN hrají skuteční hráči - Reus, Werner, Muller, Hector a spol. :potlesk: Někde jsem četl, že reprezentace bude pořád se šedýma hráčema jako v minulosti, ale je to O.K. :bye:

Re: Dojmy ze hry

Teď mě vytočilo, když jsem konečně s týmem vedl o gól, blížil se konec zápasu, mám nastavenou velmi defenzivní taktiku, maximální zdržování hry a zahráváme roh. Přestože měl exekutor rohu možnost nahrát spoluhráči nakrátko, ten kokin to práskne do vápna. :wall: No nezabili by jste ho?! :scare1:

dreamboy píše:
15 lis 2018, 12:12
Teď mě vytočilo, když jsem konečně s týmem vedl o gól, blížil se konec zápasu, mám nastavenou velmi defenzivní taktiku, maximální zdržování hry a zahráváme roh. Přestože měl exekutor rohu možnost nahrát spoluhráči nakrátko, ten kokin to práskne do vápna. :wall: No nezabili by jste ho?! :scare1:
zabil

Aby člověk nedostal gól z volného kopu, když přestože jsem měl pečlivě nastavené hráče na bránění (někteří měli zónově bránit na malém vápně vlevo vpravo uprostřed, někteří měli osobní obranu), tak se kromě 2 hráčů ve zdi všichni ostatní postavili na ploše 3x3 metry a nehlídaných protihráčů vedle (připravených seběhnout na zadní tyč) si vůbec nevšímali. :D

Teda, to jsem nevěděl, že Galatasaray mají takový úžasný fanouškovský jádro. Do Opavy na přátelák jich přijelo necelých 17.000 :potlesk: (teda pokud ten údaj o divácích v závorce znamená počet fanoušků hostujícího týmu).

V jednu chvíli se v brejku na mého golmana řítil jakýsi Henry - chvíli jsem si myslel, že na starý kolena hraje v Turecku Thierry :D .

dreamboy píše:
24 lis 2018, 17:21
Tak v mé první hře za SFC Opava jsem sledoval jak ČR sestupuje do divize C v Evropské lize národů. :negative: No jo no, když u kormidla zůstal Špejbl alias Jabulím. :D
Tak oprava (a omluva Karlovi) - koukám, že od začátku hry vede Českou reprezentaci Šilhavka. No ten se teda taky moc nepředvedl, co?!

Nepřijdou vám některé komentáře médií trošku na hlavu? Nevím jestli tomu tak bylo už v předchozích ročnících hry, ale v FM 16 teda ne.
Např. v polovině sezóny se mě na tiskovce novináři ptají, zda jsem spokojený s tím, že jsme se vyhnuli sestupu přestože jsme nezískali potřebných 35 bodů, a nebo po vyhraném zápase napíší v tisku, že "Opava opět vítězí", když přitom jsem předtím 12 utkání po sobě nevyhrál :rofl: .

To druhé bude špatným kontextem věty - ono je to myšlené jako "Opava koněčně vyhrála/opět po pauze vyhrála". U toho prvního si myslím, že by taky mohla být nepřesnost v překladu, příště mrkni do angličtiny a případně hoď screen ;)

Tak poté, co jsem s Opavou nedokázal udržet 1. ligu (v play-off nás rozstřílela Jihlava), a také z důvodu, že po neustálé kritice hráčských výkonů v zápasech, kterou odmítali (obdobně tak i u častých pokut) :scare1: ,jsem byl na kordy s půlkou kabiny :killer: , tak jsem se rozhodl dobrovolně rezignovat, hru ukončit a rozjet zcela novou hru, tentokráte za oblíbenou Sigmu Olomouc. Tam se mi snad bude dařit líp. :yahoo:
Oni by mě totiž jinak v té Opavě nechali blbnout dál :rofl:

Tak s tím jsem se ještě v této hře nesetkal:
Pochválím hráče, že odvádí dobré výkony na tréninku, protože měl ten týden nejlepší hodnocení. :ok: OK, přijme to a potěší ho to.
Za týden se situace opakuje - ten stejný hráč má nejvyšší hodnocení na tréninku, tak ho pochválím, hráče to potěší, zvýší se mu morálka.
Za další týden opět, ten stejný hráč má nejvyšší hodnocení, tak znovu neváhám ho poplácat po ramenou :yes: .
Ale co se nestane - hráč tentokráte zareaguje naštvaně "že se k tomu jako nebude už vracet" a morálka se mu snížila a začal mít drobné námitky že jako se svým manažerem úplně nevychází :-X .

Holt, dříve jsem byl zvyklý hráče chválit, chválit, chválit. Teďka si musím dávat pozor, abych je nepřechválil :)

Na FM19 som prešiel z FM14. Nie, že by som celé tie roky nehral, ale vždy som si stiahol aktuálnu databázu do FM14 a mal som teda aktuálne súpisky. Už som ale cítil, že ma hra tak nebaví a že by to chcelo zmenu, tak som sa rozhodol si zaobstarať FM19.

Ten skok bol naozaj veľký, vo všetkom... Zo začiatku sa mi zdalo prostredie preplácané, ale rýchlo som si zvykol. Chvíľu mi trvalo, kým som našiel všetko, čo potrebujem, ale hra ma bavila a to je hlavné. Na hranie som si vyčlenil hodinku denne, takže sa s hrou ešte stále pomaly zoznamujem. Zatiaľ som sa ešte nedostal k nastaveniu tréningu, s tým sa musím ešte zoznámiť.

Hrám za Arsenal, hra mi príde ťažšia ako FM14, ale mám tak aspoň motiváciu, žiadny bod nie je zadarmo.

Oproti 18nacce se celkem hýbe morálka,... I když občas podivně. Před sezonou mi věští umístění kolem 9 místa. Zadaří se mi na začátku 2 utkání, pak mám serii se slabšíma týmama. Takže postup na třetí místo :potlesk: v Premier League v nějakém 13 kole.

Nastupuje zápas s Chelsea (prohra 1-3) a Liverpoolem (prohra 1-0). :search: Rázem je morálka v oranžových a červených šipkách, prostě v tahu. Hráčí nespokojení s vedením. Výsledkově pokles na 5 místo. :facepalm:
Ani nechci vědět, co by s týmem udělala serie s více prohrama.
Hráči mi připadají nějací víc labilní. Jak na morálce, tak na podpoře managera.

Zaujímavé, ja som sa s niečím takýmto nestretol. Nemáš náhodou len "zlé" osobnosti hráčov?

Čo hrám hru ja za nemecký 2.ligový Sandhausen tak určite bolo treba oveľa viac prehier v rade aby som mal morálku takto nízko. Ani keď som mal sériu 9 či 10 zápasov bez výhry neboli úplne v červenom (aj keď už sa búrili že zlá atmosféra v kabíne).

Alebo vlastne druhá možnosť, nemáš nízku reputáciu v porovnaní s hráčmi?

Taky se vám stává, že pokud využíváte na vhazování autů stopera (středového obránce) tak se pak až do dalšího přerušení hry nevrací na svoji pozici v obraně? Mě vždycky ten ko...ot :scare1: zůstane u postraní čáry a hraje si na křídelního hráče :D .
Poté, co jsem z výše uvedeného důvodu dostal z následného přečíslení již 2. gól (ne v jednom zápase, ale i tak), jsem musel středové obránce raději odstranit z exekutorů pro vhazování, protože ikdyž jsem měl nastavené, aby při útočných autech zůstával vzadu jiný hráč jako náhrada za obránce co právě vhazovával aut, tak mě vzadu stejně zůstával jenom jeden hráč (ten druhý ze stoperské dvojce) a ten druhý co tam měl být s ním si stejně lítal kdesi v záloze :D .

Musím si takto veřejně postěžovat: nelíbí se mi, že není prakticky vidět při sledování zápasů stín míče. Ono potom když míč letí vzduchem, tak lze jen odhadovat kam míč asi směřuje. :angry:
V dřívějších FM to bylo lepší.

A dneska ještě jedna věc o kterou se chci podělit: můj obránce šel celkem běžně (aspoň to tak vypadalo) tělem (ve stoje, žádný skluz) do soupeře s balonem a ten upadl. Jaký šok pak pro mě nastal :-X , když rozhodčí vytáhnul červenou s tím, že si za tento skluz oběma nohama můj obránce nic jiného nezasloužil :D .

Kdo jste hráli v letošním FM za Sigmu Olomouc dejte vědět, jestli jste taky měli jako já problémy s věčně zraněným Václavem Pilařem.
Ten kluk mi za celou první sezónu odehrál snad jen 1 utkání bez toho, aby se zranil. Jinak vždycky utržil větší či menší zranění, které si vynutilo jeho střídání. :wall: No prostě děs.

Jinak jsem se Sigmou získal v evropských pohárech nejvíc bodů do koeficientu z českých týmů. :)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze“