Sezóna 2024/25 - Listopad až prosinec 2024

Po mých poměrně dlouhých epizodách u týmů v prvních ligách, jsem se rozhodl, že tady začnu s něčím trošku těžším, jiným. Rozhodl jsem se, že mým novým angažmá v FM 2019, se stane tým, jenž se nyní nachází až ve třetí italské lize, Pro Vercelli . A mým alter egem bude Omar Milanetto, bývalý hráč Juventusu, Janova či Modeny.

• Jméno: Omar Milanetto
  • Datum narození: 30. 11. 1975
  • Místo narození: Venaria Reale, Itálie
  • Výška, váha: 175 cm, 70 kg
  • Hráčská kariéra: 1993-94 Juventus
    1994-97 Fiorenzula
    1997-2000 Como
    2000-04 Modena
    2004-06 Brescia
    2006-11 Janov
    2011-12 Padova
  • Hráčské úspěchy: Žádné
  • Licence: Kontinentální licence C
  • Ovládané jazyky: Italština, angličtina
  • Oblíbené kluby: Janov, Juventus, Boca Juniors
Obrázek

Pro Vercelli
  • Přezdívka: Leoni (Lvi)
  • Úspěchy: 7x Serie A (1908, 1909, 1910/11, 1911/12, 1912/13, 1920/21, 1921/22)
  • Historicky čtvrtý vítěz Serie A, po šesti titulech Janova, třech AC Milán a jednoho titulu Juventusu.
  • Stadion: Silvio Piola (5 500 míst k sezení)
  • Předseda: Massimo Secondo
Obrázek

Letní příprava
Pro Vercelli – Anderlecht Brusel 2:0 (44‘ De Marino, 55‘ Azzi)
Pro Vercelli – Hajduk Split 3:1 (2‘ (p) a 51‘ Di Nolfo, 7‘ Peri – 83‘ Melnjak)
Pro Vercelli – Cuneo 3:0 (1‘ Azzi, 10‘ (p) Gatto, 66‘ (p) Di Nolfo)
Pro Vercelli – Servette 3:0 (71‘ Comi, 83‘ Gatto, 90+1‘ Morra)
Pro Vercelli – Juventus 1:1 (57‘ Iacuaniello – 29‘ Benatia)
Pro Vercelli – Virtus Entella 1:3 (19‘ (p) Di Nolfo – 24‘ Adorján, 54‘ Germoni, 71‘ Di Cosmo)
Pro Vercelli – Chievo Verona 0:2 (24‘ Léris, 79‘ Pucciarelli)
Pro Vercelli – Austria Vídeň 2:0 (12‘ Comi, 55‘ Azzi)
Pro Vercelli – Empoli 4:0 (3‘ Gatto, 9‘, 52‘ a 62‘ Comi)
Pro Vercelli – Condinese 7:1 (1‘ Comi, 7‘ Paghera, 11‘, 20‘, 39‘ a 47‘ Mora, 76‘ Bellemo – 28‘ (p) Baglieri)
Obrázek

Nejprve jsme uspořádali malý pohár, kde se představili i Anderlecht Brusel či Hajduk Split. Poté nás čekala série několika přátelských zápasů, mimo jiné i s přidruženým celkem, Juventusem. Celou přípravou jsme pak zakončili generálkou hranou na domácím stadionu proti týmu z nižší ligy, Condinese. Během přípravy jsem musel seznámit celý tým s tím, co po nich budu chtít, abychom hráli. A nečekalo nás nic jednoduchého. Musel jsem taky zařadit všechny posily do týmu, a že jich bylo…
Obrázek

Obrázek

Přestupy

TIM cup
2. kolo kvalifikace: Pro Vercelli – Carrarese 2:1p (38‘ Mora, 111‘ (p) Di Nolfo – 46‘ Pugliese)
Zahajovací sestavy
První soutěžní zápas, moje premiéra, a hned pohár. Dostali jsme vyrovnaného soupeře a naštěstí jsme teda zvládli postoupit, ačkoli to bylo pouze až v prodloužení. Navíc můžeme být rádi, že v Itálii je již zaběhnuté VAR, jelikož právě díky tomu jsme kopali tu rozhodující penaltu.
Obrázek

3. kolo kvalifikace: Spezia – Pro Vercelli 3:2 (2‘ (p) a 36‘ (p) Mastinu, 82‘ (VG) De Marino – 64‘ a 76‘ Comi)
Zahajovací sestavy
Další kolo poháru a máme tady opravdu zajímavý zápas. Celkem třikrát jsme viděli v zápřahu VAR, z toho dvakrát rozhodl v náš neprospěch a domácí měli dvě penalty. Ta třetí byla naštěstí odvolána. A když jsme srovnali, přišla smutná chvilka a De Marino si vstřelil vlastní branku, když se od něj míč odrazil…
Obrázek

Obrázek

Tisková konference před začátkem nového ročníku Serie C/A
Dobrý den, rádi bychom Vás přivítali na této tiskové konferenci. Dnes Vám bude představen jak trenér Omar Milanetto, tak i sezónní cíle a věci okolo týmu.

Dobrý den, když přišel do klubu právě nový muž, Omar Milanetto, proběhl naprosto neuvěřitelný obrod týmu. Proč?
Pokud máme opravdu pomýšlet na postup až do Serie A, tým na to prostě musí být připraven. Přišlo extrémní velké množství mladých hráčů, kteří by měli někdy v budoucnu právě zaujmout místo v týmu. Ale ne hned, třeba za dva roky. Navíc jsem potřeboval trošku i zkvalitnit tým a na některá místa přivést výraznější konkurenci.

Jaké jsou cíle pro tuto sezónu? A kladete si i nějaké dlouhodobé cíle? Něco, s čím do klubu přicházíte?
Letos bychom rádi vybojovali návrat zpět do Serie B, což ale nebude úplně jednoduché. Patříme již od začátku mezi jedny z mnoha favoritů, takže každý tým, se kterým budeme hrát, se budou chtít vytáhnout. Myslím si ale, že bychom to měli zvládnout. Doufali jsme i v alespoň hlavní fázi národního poháru, ale měli jsme strašnou smůlu na soupeře a taky i na situace.

A tedy nějaká vize, se kterou přicházíte do klubu?
Bylo by fajn, kdybychom dokázali nakouknout do evropských pohárů, bylo by too něco extra, prostě super. Hlavním cílem by pak měl být titul v Serii A. A ne jeden…

Během vašeho pobytu tady, už jste si vyhlédl hráče, na které budete chtít spoléhat?
Ano, vyhlédl. Poměrně hodně čekám od našich útočníků. Gianmario Comi, Claudio Mora a Paulo Azzi se jeví jako silný trojlístek v ofenzívě. Krom nich by to mohli být i Francesco Di Nolfo či Umberto Germano. Ale klidně tady je možnost, že někdo jiný vyletí a bude on tím tahounem.

V lize Vás čeká i derby s Novarou i s Pro Patrii. Jak moc jste se již zapojil do dění v klubu. Pohltilo vás i toto derby?
Tak to zatím ještě úplně ne. Každopádně doufám, že každé derby, které budeme hrát dokážeme vyhrát. Prostě budeme muset.

Krom derby vás ale čeká, a to hned v prvním kole, i Juventus „23“ čili rezerva Juventusu. Očekáváte, že právě tento soupeř bude nejtěžším soupeřem?
Asi ano. Budete to extrémně náročné, protože si mohou povolat některé nehrající členy áčka. Jsou jasnými favority na vítězství v soutěži. Prakticky by se dalo říci, že celou sezónu budeme hrát prakticky o druhé místo.

Naposledy upravil(a) BretaCZ dne 16 črc 2019, 21:48, celkem upraveno 32 x.

Re: Pro Vercelli 1892 -> návrat dávno ztraceného lídra

Graficky pěkný, moc se mi líbí provedení, ale vysvětli mi, jak je možný, že po tom co si přivedl X hráčů v klidu porážíš týmy typu Anderlecht, Austria a remíza s Juve :rofl: :rofl: :rofl: ikdyž nenasadí svoje TOP hráče tak by měli být schopni porazit třetiligový tým, navíc který je nesehraný. Musíš mít dobrou volbu taktiky, uvidíme jak ti to půjde dál. GL :ok:

Sezóna 2018/19 - Začátky nového velkého týmu

Taktické okénko
Nakonec jsem se rozhodl k tomu, že budeme používat dvě taktiky, převážně však tu jednu bych chtěl využívat maximálně.
  • 4-2-2-2:
    • 4 obránci, 2 střední záložníci, 2 křídla a 2 hroťáci
    • Hrajeme výhradně po stranách
    • Nejpoužívanější taktika, nejodzkoušenější v přípravě
  • 5-2-2-1:
    • 3 stopeři, 2 krajní obránci, 2 střední záložníci, 2 ofenzivní záložníci, 1 hroťák
    • Hrajeme na časté přihrávky, postupný útok
    • Odzkoušena i v přípravě
    • Taktika pro zápasy, kde jsme favority
  • 5-4-1:
    • 3 stopeři, 2 krajní obránci, 2 střední záložníci, 2 křídla, 1 hroťák
    • Zatažená obrana, držíme linii
    • Nepoužívaná v přípravě
    • Taktika pro zápasy, kde jsme výraznými outsidery; využívána i v zápasech, kdy držíme výsledek

Tým vyvolených

Serie C/A
1. kolo: Pro Vercelli – Juventus „23“ 0:1 (29‘ Matheus Pereira)
Zahajovací sestavy
Hned v prvním zápase sezóny a my se utkáme s tím týmem, který si může povolat i hráče ze Serie A, ano Juventus je tím nejtěžším soupeřem, ale po té, co jsme odehráli tenhle zápas, si to už nemyslím. Tohle se jen tak nevidí. Naprosto jsme soupeře přehráli, ale nesmírně jsme se trápili v koncovce.
Obrázek

2. kolo: Novara – Pro Vercelli 4:2 (2‘ Bianchi, 32‘ Cacia, 38‘ a 52‘ Sciaudone – 1‘ Paghera, 22‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Asi bychom se měli probrat. Vypadá to, že jsme se díky poměrně úspěšné přípravě nechali unést a nehrajeme to, co bychom měli. Sice jsme zbořili rekord o nejrychlejší branku v soutěži, ale k čemu to… Hlavně pak výkony některých hráčů jsou pak naprosto otřesné, že ano, pane Berro…
Obrázek

3. kolo: Pro Vercelli – Pisa 4:2 (54‘ Paulo Azzi, 75‘ (p) a 83‘ Comi, 90‘ L. Gatto – 63‘ Liotti, 65‘ Marconi)
Zahajovací sestavy
Konečně. Dokázali jsme naplno bodovat, ale bohužel ani tak to nebylo úplně optimální. Chvílemi jsem si myslel, že nás hosté přejedou, ale naštěstí jsme se zmohli na velice slušný obrat. Bohužel se hned na začátku zápasu zranil Claudio Morra, který bude chybět 5 týdnů.
Obrázek

4. kolo: Pontedera – Pro Vercelli 1:1 (87‘ Magrini – 57‘ (p) Comi)
Zahajovací sestavy
Doufal jsem, že když změníme taktiku, přijde zlepšení a taky přijdou i body. Bohužel se tak nestalo, máme sice bodík, ale není to úplně ono. Snažili jsme se o to, abychom po vstřelené brance udrželi čisté konto, ale nestalo se tak. Neuhlídali jsme jednu standardní situaci.
Obrázek

5. kolo: Pro Vercelli – Virtus Entella 1:0 (56‘ Comi)
Zahajovací sestavy
Je pomalu vidět zlepšení ale. Dneska jsme hráli skvěle, se soupeřem jsme se potkali již v přípravě a tam nás přejel. Dneska jsme je ale naprosto k ničemu nepustili, ani jednou nezahrozili a my máme opravdu zasloužené tři body. Konečně začínáme stoupat tabulkou.
Obrázek

6. kolo: Piacenza – Pro Vercelli 3:2 (13‘ Nicco, 50‘ Silva, 62‘ Romero – 34‘ Di Nolfo, 59‘ Gladestony)
Zahajovací sestavy
To byl teda zápas, prostě jsme nehráli to, co jsme chtěli. Vypadá to, že naše taktika pro venkovní zápasy asi není úplně optimální. Asi to bude chtít nějakou změnu, jinak moc venku bodovat nebudeme, a to byla ztráta.
Obrázek

7. kolo: Pro Vercelli – Arzachena 1:1 (24‘ Comi – 68‘ A. Gatto)
Zahajovací sestavy
Asi největší překvapení soutěže, my a soupeř. My jsme zklamání a hosté jsou překvapení. Není to ale vyloženě proto, že hrajeme špatně, ale nedaří se nám prostě v poslední třetině hřiště. A pak se nám prostě děje to, že soupeř z jedné šance za zápas prostě rozhodne. Tohle budu muset začít řešit, a to velmi rychle.
Obrázek

8. kolo: Siena – Pro Vercelli 3:1 (11‘, 50‘ a 65‘ Aramu – 27‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Přišla opět změna taktiky a chvíli to vypadalo, že by to mohlo stačit. Jenže domácím se dobře vyspal Mattia Aramu a dnešní zápas naprosto patřil jemu. Jsem trochu zklamaný, ale zase je ještě stále začátek, takže to není ještě úplně v (tom sprostém slově).
Obrázek

9. kolo: Pro Vercelli – Albissola 2010 5:2 (24‘ a 89‘ Gerbi, 30‘ (p) M. Gatto, 48‘ a 69‘ Paghera – 44‘ Cais, 53‘ Rossini)
Zahajovací sestavy
Konečně jsme naplno rozjeli svou kvalitu a odnesla to plnou párou Albissola. Dneska nám naprosto vycházelo úplně všechno. Navíc to vypadá, že jsme objevili konečně pořádného útočníka, který by mohl být ten pravý na hrot. Navíc i Pagherovi dnešek docela vyšel.
Obrázek

10. kolo: Alessandria – Pro Vercelli 0:1 (29‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Dneska nám chyběli kvůli kartám Umberto Germano a i Fabrizio Paghera. Byl to ten zápas, který jsme ale potřebovali, protože jsme dneska poprvé vyhráli na hřišti soupeře. Opět jsme ale soupeře maximálně přehráli, ale chybí nám více vstřelených branek…
Obrázek

11. kolo: Pro Vercelli – Cuneo 1:1 (47‘ Mammarella – 29‘ Van Ransbeeck)
Zahajovací sestavy
Vypadá to, že se prostě trápíme v koncovce, tolik příležitostí a my dáme jenom jednu branku. To je absurdní, když máme 32 střel celkem a dáme jenom jednu jedinou branku. A to jsem si myslel, že už jsme z nejhoršího problému venku, stačilo možná asi jenom vyhrát…
Obrázek

12. kolo: Lucchese – Pro Vercelli 1:2 (56‘ Mauri – 48‘ (p) Comi, 57‘ (VG) Gabbia)
Zahajovací sestavy
Dokázali jsme i dnes vyhrát. Pomohla nám sice vlastní branka domácího stopera, ale což… Zakončili jsme tak tento měsíc bez porážky, což je hodně povzbuzující. Bohužel jsme v zápase přišli o Fabrizia Pagheru, který se zranil a chybět bude až 2 týdny.
Obrázek

Obrázek
Série dresů, ve kterých nastupujem

Sezóna 2018/19 - Konečně jsme se tam dostali

Serie C/A
13. kolo: Pro Vercelli – Olbia 2:0 (4‘ Morra, 55‘ Comi)
Zahajovací sestavy
Opět jsem výrazně sáhl do sestavy a opět to v prvním zápase přineslo ovoce. Uvidíme, ale co přinesou i další zápasy. Díky této klidné výhře jsme se navíc posunuli až do první šestky, což je po začátku skvělé. Myslím si, že by nám asi možná i stačilo skončit někdy do té páté pozice.
Obrázek

14. kolo: Carrarese – Pro Vercelli 0:0
Zahajovací sestavy
Prostě jsme zase ztroskotali na naší koncovce, v závěrečné třetině hry. Měli jsme velké šance, a nebylo jich málo, ale prostě jsme to vždy skončili nějakou nepřesností nebo něčím takovým a branku jsme nevstřelili. Začíná to být pro mě naprosto absurdní.
Obrázek

15. kolo: Pro Vercelli – Pro Piacenza 1:0 (2‘ Germano)
Zahajovací sestavy
Opět jsme dneska na hřišti naprosto dominovali, ale bohužel jsme pořádně neseštelovali mířidla. Naštěstí jsme hosty nepustili k ohrožení naší branky. Sice je to tedy hubená výhra, ale tři body jsme získali. Jestli k tomu budeme schopni přidat i nějaké další body i ze soupeřových hřišť, měli bychom to zvládnout.
Obrázek

16. kolo: Gozzano – Pro Vercelli 0:2 (10‘ Gatto, 36‘ Morra)
Zahajovací sestavy
Mno, tak to byla naprostá dominance. Líbilo se mi, jak jsme hráli. Je teda sice pravdou, že to nebylo úplně 100%. Hráli jsme výborně, konečně se při návratu po zranění trefil i Claudio Morra. Měli jsme to výrazně ulehčeno, protože v 69‘ se nechal vyloučit domácí Graziano.
Obrázek

17. kolo: Arezzo – Pro Vercelli 1:0 (76‘ Persano)
Zahajovací sestavy
Tohle teda ne. Asi bylo nějak na hráčích vidět, že jsme hráli v poháru, ačkoli z dnešní sestavy tam nehrál vlastně nikdo… Ale nebylo to moc dobré, a když v 76‘ sestřelil Di Nolfo Varuttiho a dostal červenou. Pak jsme inkasovali a nezvládli jsme to.
Obrázek

18. kolo: Pro Vercelli – Pro Patria 4:1 (1‘, 36‘ a 89‘ (p) Morra, 5‘ Bellemo – 52‘ Mastroianni)
Zahajovací sestavy
Naprosto skvělý výkon. Konečně jsme předvedli to, o co se snažím celou sezónu. Naprostá dominance, zasloužená. Paolo Grillo skvěle nahradil vykartovaného Di Nolfa, nahrál Morrovi na dvě první branky. Uvidíme, jestli budeme pokračovat ve stejném i nadále.
Obrázek

19. kolo: Pistoiese – Pro Vercelli 1:3 (80‘ Rovini – 57‘ L. Gatto, 67‘ Di Nolfo, 90+6‘ Peri)
Zahajovací sestavy
Ačkoli první půle nebyla úplně optimální, ve druhé půli jsme naši hru výrazně zlepšili a naprosto s klidem jsme si dokráčeli pro tři body. Bohužel jsme v dnešním zápase ale přišli o Paola Grilla, který po zranění bude chybět minimálně 4 týdny. Lehce se zranil i Claudio Morra, ale naštěstí chybět nebude. Navíc máme za sebou přesně polovinu soutěže.
Obrázek

20. kolo: Juventus „23“ – Pro Vercelli 1:2 (76‘ Barzagli – 5‘ Di Nolfo, 69‘ Gatto)
Zahajovací sestavy
Zvládli jsme vrátit porážku rezervě Juventusu na jejím hřišti. Nikomu ani tolik nevadilo, že jsme dohrávali bez vyloučeného Tedeschiho. Domácí měli obrovskou výhodu, že mohli využít hned dva stále členy A-týmu -> Barzagliho a Cuadrada. Ale ani to jim nepomohlo a my to vytáhli.
Obrázek

21. kolo: Pro Vercelli – Novara 1:0 (65‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Velké derby proti Novaře jsme zvládli. Sice to nebylo vyloženě nic přesvědčivého, ale máme tři body, díky nimž vytváříme tlak na naše nejbližší soupeře. Francesco Di Nolfo dnes dotáhl našeho nejlepšího střelce, kterým je Gianmario Comi, s 9 brankami.
Obrázek

Coppa Italia Serie C
2. kolo: Pro Vercelli – Juventus „23“ 1:1 – 5:6 penalty (82‘ Di Nolfo – 33‘ Bunino, RP: Parodi)
Zahajovací sestavy
První vystoupení v tomto, ne zrovna nějak, důležitém poháru a my hned končíme. Jelikož nás čeká ještě mnoho zápasů, chtěl jsem dát šanci i hráčům ze širšího kádru a i hosté na tom byli podobně. Byl to boj, navíc výrazně dlouhý boj. Navíc se zranil Fabrizio Paghera, který bude chybět až 4 měsíce (zlomený kotník).
Obrázek

Obrázek

Hráč podzimu
Francesco Di Nolfo
Obrázek

Když jsem jej v létě podepisoval jako velký talent, nečekal jsem, že by se mohl stát ihned on tím vůdcem celého týmu. Ale je tomu tak, na pravém kraji zálohy mu to prostě jde. Zatím jsem u něj nenašel špatný zápas, až na ten zápas s Arezzem, kde se nechal zbytečně vyloučit.
Jeho předností je rychlost a také technika spojena s představivostí. Dalo by se o něm říci, že je takový tvůrce hry na křídle, což nám ale vyhovuje.
Zatím chyběl jen v jednom zápase, celkově odehrál 19 zápasů v základu a 3x nastoupil z lavičky. Dokonce vsítil 9 branek (1x penalta) a na dvě nahrál. Zatím však stále čeká na pozvánku do, alespoň, reprezentační osmnáctky.
Jeho nesmírně kvality pak potvrzuje i můj asistent, hlášením.

Sezóna 2018/19 - Přežili jsme zimu.....

Zimní přestávka
Pro Vercelli – Fortuna Düsseldorf 2:0 (22‘ M. Gatto, 58‘ Ricucci)
Pro Vercelli – Slovan Liberec 3:1 (19‘ a 31‘ M. Gatto, 35‘ Gabrieli – 23‘ (VG) Ficola)
Jelikož během přestupového období v lize je i přestávka, rozhodli jsme se, že odehrajeme dva domácí zápasy s celky se zahraničí, v nichž si vyzkoušíme jak nové posily tak i hráče, kteří zase tolik nehrají, či nad nimi visí velký vykřičník ohledně výkonů. Nejvytíženějším hráčům sestavy jsem dal volno, aby nabrali sílu.
Obrázek

Přestupy
Serie C/A
22. kolo: Pisa – Pro Vercelli 1:2 (81‘ Marconi – 5‘ M. Gatto, 30‘ Gladestony)
Zahajovací sestavy
Po zimní pauze jsme s přehledem porazili dosavadního lídra tabulky. Byli jsme dneska naprosto skvělí, a to i když nám chyběl vykartovaný Di Nolfo či zranění Paghera a Grillo. Navíc se skvěle ujali nové posily, Opoku a i Fiordilino předvedli velmi slušný výkon.
Obrázek

23. kolo: Pro Vercelli – Pontedera 2:0 (6‘ Comi, 53‘ Fiordilino)
Zahajovací sestavy
Před zápasem se nám zranil Morra, naštěstí jsme ale i bez něj byli schopni soupeře přehrát. Prakticky jsme hosty k ničemu nepustili. Poprvé se v našem dresu prosadil i Fiordilino, což je pozitivní. Čelo ligy se začíná výrazně vyrovnávat, protože Pisa padla a Virtus Entella zvítězila a jsme natěsnáni v 6 bodech.
Obrázek

24. kolo: Virtus Entella – Pro Vercelli 0:1 (22‘ Comi)
Zahajovací sestavy
Výtečně!!! Porazili jsme dosavadního lídra soutěže, a to na jeho hřišti. Tohle bylo prostě legendární, hráli jsme skvěle, po všech stránkách. Je tedy pravdou, že domácí něco předvedli, ale rozhodně to nebylo od nich to, co by jim stačilo na vítězství. Sice nedáváme příliš branek, ale prakticky nedostáváme žádné.
Obrázek

25. kolo: Pro Vercelli – Piacenza 3:0 (21‘ Berra, 43‘ Germano, 80‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
S naprostým přehledem pokračuje naše excelentní výkony a naše forma. Hosty jsme k ničemu nepustili, což tedy není překvapením. Bohužel se ale zranil Antonio Fiordilino, který bude chybět přibližně 5 týdnů.
Obrázek

26. kolo: Arzachena – Pro Vercelli 1:5 (66‘ Sanna – 3‘ (p), 17‘ (p) a 51‘ (p) Bellemo, 30‘ a 45+1‘ L. Gatto)
Zahajovací sestavy
To byl naprosto geniální večer. Tohle se jen tak nevidí, Alessandro Bellemo dnes vsítil hattrick, ale ne, jen tak ledajaký, proměnil všechny tři penalty, které kopal… To je unikum v takovémto zápas. K našim střelcům se pak přidal Leo Gatto, který se do zápasu zapojil až po zranění svého jmenovce Massima. Massimiliano Gatto se v zápase zranil, mimo bude asi 2 týdny.
Obrázek

27. kolo: Pro Vercelli – Siena 1:0 (77‘ Possenti)
Zahajovací sestavy
Paráda, dokázali jsme to. Opět jsme vyhráli, což nás konečně posunulo na nejvyšší piedestal v soutěži. Je to neuvěřitelné, ale na konci února jsme to dokázali, jsme první alespoň prozatím. Oba naši největší rivalové padli, my jsme ale nebyli daleko od toho, mohlo to dopadnout totiž stejně. Naštěstí jsme to zvládli.
Obrázek

► Show Spoiler

Sezóna 2018/19 - Dotáhli jsme to do konce?!!

Serie C/A
28. kolo: Albissola – Pro Vercelli 0:0
Zahajovací sestavy
To jsem teda nečekal, že bychom mohli ještě zažít zápas, který skončí bezbrankovou remízou. Co naplat, když se ani přes 23 střel prostě neprosadíte. Asi za to trochu mohlo i brzké zranění Gianmaria Comiho, který bude chybět až 5 týdnů (vymknutý kotník). Nic na tom nezměnila ani závěrečná přesilovka po vyloučení domácího Gulliho.
Obrázek

29. kolo: Pro Vercelli – Alessandria 2:2 (28‘ a 45+1‘ L. Gatto – 11‘ Santini, 53‘ De Luca)
Zahajovací sestavy
To se mi tak trochu nelíbí. Březen nás zastihnul lehce mimo formu, druhá remíza v řadě. Je tedy pravda, že jsme si to zapříčinili dnes naprosto zbytečným vyloučením Nicholase Opokua. Navíc se mi zranili hned tři hráči ze základu, Marcelo Possenti bude chybět až 2 týdny (zhmoždění paty), Francesco Di Nolfo (vymknuté koleno) asi týden.
Obrázek

30. kolo: Cuneo – Pro Vercelli 0:1 (49‘ (VG) Castellana)
Zahajovací sestavy
Neuvěřitelné. My jsme se nějakým způsobem upachtili k vítězství a máme tak konečně tři body. Prakticky se nám toho moc nepovedlo a navíc všechno dokonal v 65‘ Davide De Marino, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit. Měli jsme tedy hondě štěstíčka, ale přesně takovýto zápas by nám mohl pomoci.
Obrázek

31. kolo: Pro Vercelli – Lucchese Libertas 2:0 (13‘ Germano, 54‘ (p) Gerbi)
Zahajovací sestavy
Je to takové všelijaké, ale stačilo nám to k bodům. Je vidět, že ta ušmodrchaná výhra nad Cuneem nám pomohla. Já jsem za dnešní výsledek dost rád, protože jsem díky karetním trestům musel poskládat hodně improvizovanou obranu. Anavíc se nám povedlo odskočit Virtusu Entella,, vypadá to tedy na souboj mezi námi a Pisou.
Obrázek

32. kolo: Olbia – Pro Vercelli 1:3 (81‘ Ogunseye – 32‘, 55‘ a 66‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Začínám poznávat ten svůj tým asi z před 2 měsíců. Hrajeme v naprosté pohodě, soupeře prakticky k ničemu nepustíme. A pak si v klidu vítězíme. Dnešek se skvěle povedl Francu Di Nolfovi, jeho hattrick byl bravurní. Je ale pravdou, že začínám dost výrazně bojovat s únavou hráčů.
Obrázek

33. kolo: Pro Vercelli – Carrarese 4:0 (41‘ a 45+3‘ Morra, 44‘ Fiordilino, 67‘ Germano)
Zahajovací sestavy
Takový klídeček, pohodička a my máme zase opět tři bodíky. Po výrazně delší době se konečně prosadil už i Claudio Morra, a to hned dvakrát. Zatím to tedy je pro nás nejlepší, ale Pisa i Virtus Entella jsou v dosti těsném závěsu.
Obrázek

34. kolo: Pro Piacenza – Pro Vercelli 2:2 (42‘ Cortinovis, 61‘ Mangraviti – 45+1‘ Fiordilino, 55‘ L. Gatto)
Zahajovací sestavy
Mírné zklamání, ale domácí dnes byli na nás naprosto špičkově připraveni. Bylo to extrémně těžké. Naštěstí jsme nepovedený první poločas zakončili srovnáním. A když jsme se pak ve druhé půli dostali do vedení, trochu jsme zlenivěli a nechali jsme hrát i domácí. Nakonec nás to stálo ty tři body.
Obrázek

35. kolo: Pro Vercelli – Gozzano 3:0 (18‘ L. Gatto, 36‘ Fiordilino, 53‘ (VG) Casadei)
Zahajovací sestavy
Vlastně jsme to zvládli skoro bez nějaké námahy. Byli jsme výrazně lepší a hosty jsme vůbec k ničemu nepustili. Hlavně v první půli to byl z naší strany obrovský orchester v útoku. Třetí branku si pak dali hosté sami, respektive jejich brankář, ale velkou zásluhu na tom měl předtím Filippo Berra, kterému tak upřel stoprocentní branku.
Obrázek

36. kolo: Pro Vercelli – Arezzo 3:2 (12‘ a 17‘ Comi, 55‘ L. Gatto – 32‘ Persano, 63‘ Choe Song Hyok)
Zahajovací sestavy
Je to tam! Dokázali jsme dneska zvítězit a díky tomuto vítězství a zbylým výsledkům jsme se úspěšně dostali zpět do Serie B. Myslím si, že postup máme opravdu zasloužený, protože jsme předvedli asi nejlepší výkony v soutěži.
Obrázek

37. kolo: Pro Patria – Pro Vercelli 0:1 (61‘ Germano)
Zahajovací sestavy
Dneska jsme potvrdili naše vítězství v lize a postup do vyšší ligy. Sice jsme nepředvedli úplně stoprocentní výkon, ale už jsme opojení oslavami vítězství a postupu. Hodně nám dnešní zápas usnadnil domácí Mastroianni, který se nechal vyloučit v 73‘. Čeká nás již poslední zápas ligy, a to doma.
Obrázek

38. kolo: Pro Vercelli – Pistoiese 2:0 (31‘ Perfetto, 47‘ P. Grillo)
Zahajovací sestavy
Naprosto klidné a bravurní zakončení sezóny. Dneska jsem nechal hrát hráče, kteří se nedostávali tak často na trávník doplněný několika mladými talenty plus někteří zasloužilí hráči. Bylo to skvělé, sezóna zakončena vítězstvím a celkovým ziskem 85 bodů.
Obrázek

C Super Cup
1. kolo: Viterbese – Pro Vercelli 0:3 (19‘ Fiordilino, 35‘ Germano, 81‘ De Marino)
Zahajovací sestavy
Pro nás taková nadstavba v podání toho nejlepšího v Serii C. Toto je vítěz skupiny C a my jsme byli naprosto suverénní. Navíc se poprvé v sezóně prosadil Davide De Marino, což je naprosto skvělé. Pokud neprohrajeme v příštím mači, jsme nejlepší mezi Serii C.
Obrázek

2. kolo: Pro Vercelli – Ternana 0:0
Zahajovací sestavy
Jelikož jsme před zápasem věděli, že nám stačí remíza k tomu, abychom v této soutěži vyhráli, nechal jsem hru trošku klidnější, žádný obrovský kvalt. A i to nám stačilo k tomu, abychom byli lepší než soupeř. Chyběli nám branky, ale to nikoho nakonec nezajímá…
Obrázek

Obrázek

Shrnutí přestupů
Jelikož jsme v létě a vlastně i během sezóny byli docela dost aktivní a do klubu přišlo hned několik hráčů (cca 50), rozhodl jsem se, že v tomto, již klasickém, shrnutí vyberu pouze hráče, kteří se probojovali do „A“ týmu a odehráli alespoň 5 zápasů.
  • Paolo Hernán Dellafiore
    Přišel jakožto zkušený stoper, který měl klidnit hráče v obraně. Měl to být takový stožár v naší obraně. Ze začátku hrával, ale po sérii několika chyb jej ze základu vystrnadili mladší kolegové a nastupoval tak pouze z lavičky. Určitě má ještě týmu, co dát, ale bohužel se chce vydupat odchod. Celkem nastoupil k 18 zápasům (9x z lavičky), připsal si dvě asistence.
    (Profil|Týmová chemie|Smlouva|Trénink|Hlášení|Kariéra)
  • Jacopo Furlan
    Díky absence Pigliacelliho se z něj stala neotřesitelná jednička, do branky nikoho prakticky nepustil. Byl opravdu klíčovým hráčem. Má skvělý fyzický fond, mohl by jej někdy i rozdávat. Odchytal 41 zápasů, s 19 čistým konty a průměrem 0,85 inkasovaných branek.
  • Fabrizio Paghera
    Přišel, aby zkvalitnil střed zálohy, a to se mu povedlo. Vynikal v každém zápase, nechyboval. Je schopný odehrát jak defenzivního tak i středního záložníka, co nám hodně vyhovovalo. Nemá ani v čem zapracovat, prostě lídr týmu. Odehrál 25 zápasů, vstřelil 3 branky a na jednu nahrál; kdyby se v průběhu sezóny dlouhodobě nezranil, patrně by odehrál více.
  • Simone Ricucci
    Sice nepatří mezi hvězdné hráče, ale své místo na lavičce vydržel. Není to žádný úžasný hráč, ale vyloženě nezklamal. Do základu má však daleko, takže uvidíme, jak to bude příští rok. Odehrál 5 zápasů, mezi střelce ani asistenty se nezapsal.
  • Francesco Di Nolfo
    Patrně nejlepší hráč týmu. Má obrovský talent, takže máme štěstí, že kolem něj zatím nikdo neslídí. V obraně má trošku problémy, ale naštěstí je to hráč do ofenzívy. Patří mezi techničtější hráče se skvělou rychlostí. Byl opravdu klíčovým rozdílovým hráčem. Odehrál 38 zápasů (3x z lavičky), vstřelil celkem 13 branek, na 4 přihrál.
  • Diego Di Cecco
    První volba po skvělém Berrovi na pravou stranu obrany. Pravidelně jej střídal. Má talent, ale nesmí jej promrhat. Kdykoli nastoupil, odvel to, proč jsem jej na trávník poslal. Nastoupil 18x, ale pouze 3x v základu. Dokázal si připsat asistenci.
  • Marcello Possenti
    Dlouho se pral o místo na levé straně obrany s Cellim a Mammarellou. Nakonec si herní čas poměrně spravedlivě rozdělili. Má největší předpoklady však ze zmiňované trojice být nejlepším. Vždy když nastoupil, vynikal. Nastoupil celkem 28x (17x z lavičky) a připsal si krom dvou asistencí i branku.
  • Alessandro Celli
    Jeden z trojice levých obránců. Odehrál asi nejvíce. Prakticky nechyboval. Byl hodně důrazný, ale i rychlý. Pravděpodobně se z něj stane jednička na této pozici. Odehrál celkem 28 zápasů (11x z lavičky) a připsal si jednu asistenci.
  • Enrico Marconi
    Mladý talentovaný stoper, který se učil hlavně od Dellafioreho. Letos byl spíše až tím čtvrtým vzadu, ale patřil mezi to dobré. Prakticky nechyboval. Odehrál 12 zápasů (4 z lavičky), do statistik se nezapsal.
  • Filippo Peri
    Další z mnoha, který pravidelně střídal, tedy alespoň na podzim. Po zimním období se mu přestalo i tak dařit, přišla nějaká ta zranění a dostal se na tribunu. Vězí v něm ale celkem slušný potenciál. Pokud chce hrát ale pravidelně, musí na sobě zapracovat. Nastoupil 9x (7x z lavičky a připsal si jednu branku.
  • Dani Ficola
    Takový univerzál v obraně, ale nelépe mu to sedělo nalevo. Občas se podíval alespoň na lavičku, ale nebyla to žádná sláva. Musí na sobě ještě hodně zapracovat, pokud se chce udržet v našem týmu. Odehrál 9 zápasů (4x z lavičky), do statistik se nezapsal.
  • Mirko Bruccini
    Zimní výpomoc ve středu zálohy. Chtěl jsem mu dát šanci hrát pravidelně, ale nepovedlo se mu to. Rozdával zkušenosti a celkem pravidelně střídal. Určitě má co nabídnout, ale nevím, jestli to bude zrovna v Serii B. Celkem se na hřiště podíval 10x, pokaždé z lavičky.
  • Nicholas Opoku
    Letní záplata a výpomoc do středu obrany. Během pár chvil si ale vybojoval stále místo v základu. Má talent, obrovský. Byl by to ideální stavební kámen našeho týmu. Rád bych s ním spolupracoval i nadále, ale bohužel si jej zatím nemůžeme dovolit přivést na stálo. Nastoupil do 15 zápasů, vždy v základu.
  • Antonio Fiordilino
    Po svém příchodu vytlačil našeho Gladestonyho ze sestavy. Talentovaný střední záložník s opravdu velkým potenciálem. Pokud nastoupil, byl naším takovým mozkem našeho týmu. Nenašel jsem v jeho hře žádnou chybu, pokusím se s ním prodloužit spolupráci. Ačkoli to není žádný střelec, několikrát se dokázal v důležitých momentech prosadit. Odehrál 15 zápasů, vždy v základu, vstřelil i 5 branek.

Obrázek

Tak Ahoj Serie C!!

► Show Spoiler

Sezóna 2019/20 - Nová sezóna se rozjíždí

Norbit: mno.... sám jsem to nechápal, jak je něco takového možné. je ale pravdou, že ty týmy do toho nešli s tím nejlepším, co mohli... pak nám to ale prospělo v sezóně tyhle zápys
Pajinho: Díky, série je to hodně hustá, prakticky jsme vlastně od listopadu nevyhráli...... Teď už mě ale nečeká nic lehkého =D
bestik01: Díky, bude to dřina... Nedaří se mi zatím přivádět vyloženě posily, spíše jenom takové výplně....

__________________________________________________________________________________________________________________
Letní příprava
Anderlecht Brusel – Pro Vercelli 0:2 (7‘ Germano, 69‘ Gerbi)
Genk – Pro Vercelli 2:1 (13‘ Berge, 41‘ Paintsil – 83‘ Perfetto)
Lille – Pro Vercelli 3:4 (2‘ (p) a 77‘ (p) Rémy, 53‘ Pépé – 29‘ Germano, 35‘ Grillo, 84‘ Schiavon, 87‘ Comi)
Pro Vercelli – Padova 0:1 (48‘ (p) Sarno)
Pro Vercelli – Lazio Řím 2:3 (6‘ a 31‘ Gatto – 14‘ Arias, 34‘ Palombi, 81‘ Halilaj)
Pro Vercelli – Cannes 5:0 (13‘ a 57‘ Macek, 48‘ Di Nolfo, 78‘ Gladestony, 89‘ Schiavon)
Pro Vercelli – Cercle Bruggy 2:2 – 5:4pen. (46‘ P. Grillo, 74‘ Polidori – 44‘ Bruno, 45+2‘ Louis)
Pro Vercelli – Auxerre 1:2 (78‘ Iacuaniello – 14‘ Laporte, 77‘ (p) Godard)
Eupen – Pro Vercelli 3:2 (15‘ Diagné, 17‘ Lefebvre, 19‘ Vandenberghe – 3‘ Rivas, 77‘ Ceka)
Musel jsem trochu upravit naši přípravu. Čekala nás liga o úroveň výše, takže i soupeři museli být jiní. Povedlo se nám dokonce uspořádat Piola CUP, ale Lazio i Padova byli nad naše síly, uspěli jsme pouze proti Cannes. Uvidíme, jestli tahle náročná příprava pomůže anebo byl chybou. Pozitivní je pak i třeba vítězství nad Lille či Andrelechtem.
Obrázek

Cíle a požadavky
Letos se podíváme i na tuto kapitolku, protože se nám hned povedlo postoupit ze Serie C. Rozhodl jsem se pro tuto rubriku, protože chci ozřejmit naše kroky.
Mým jasným cílem je postoupit a vyhrávat, jak jen to jde. Ale zaměříme se teď na tuto sezónu, protože je jasné, že pravděpodobně o postup hrát nebudeme. Rád bych klub ustálil někde okolo středu tabulky, někde mimo souboj o záchranu.
Nejpozději do tří sezón bychom rádi ale hráli o postup, takže máme co dělat.
Navíc jste si všimli, že do klubu přivádím extrémní počet volných hráčů, navíc poměrně mladých. Chci totiž dost pracovat s mládeží. A jelikož naše situace s mládeží to není úplně růžové, rozhodl jsem se tedy přivádět zadarmo mladé talentované hráče.
Shrnutí:
  • Letos klidná záchrana (střed tabulky)
  • Do tří sezón bojovat o postup (nejpozději do 5 sezón postoupit)
  • Finančně nestrádat (nemít červená čísla)
  • Pokusit se prorazit v národním poháru

Přestupy
Image

Serie B
1. kolo: Brescia – Pro Vercelli 1:1 (72‘ Donnarumma – 22‘ Morra)
Zahajovací sestavy
Naše premiéra v Serii B. A tohle jsem teda nečekal, protože jsme hráli fakt skvěle a byli jsme často týmem, který určoval tempo zápasu. Je škoda, že jsme z něj nevytěžili více. Když k tomu ještě připočteme vyloučení domácího Morosiniho, je ten bod opravdu málo.
Obrázek

2. kolo: Pro Vercelli – Viterbese Castrense 2:2 (78‘ Di Nolfo, 90+5‘ Mastinu – 36‘ Bovo, 82‘ Negro)
Zahajovací sestavy
Něco takového se nevidí každý den. My jsme měli obrovský tlak, byli jsme jasně lepší ve všem, ale hosté využili našich zaváhání. Když jsme pak konečně srovnali, vytvořili Berra hrubku na úrovní krajského přeboru a my opět inkasovali. Srovnání přišlo za 10 sekund dvanáct, ale alespoň přišlo.

Coppa Itallia
2. kolo kvalifikace: Pro Vercelli – Carrarese 1:1 – 6:5pen. (55‘ Di Nolfo – 67‘ Valente; RP: Crialese)
Zahajovací sestavy
Sice to nebyl úplně optimální, ale zvládli jsme postoupit. Na týmu je zatím stále ještě hodně vidět nesehranost, s kterou zatím tak trošku opět bojujeme. Každopádně postup dále potěší, jelikož je za to alespoň nějaké finanční ohodnocení.
Obrázek

3. kolo kvalifikace: Sampdoria – Pro Vercelli 0:1 (13‘ Morra)
Zahajovací sestavy
Opravdu první zápas proti TOP celku, z první ligy. A my jsme na jejich hřišti dokázali zvítězit, což je naprosto fantastické. Stačila k tomu naše jediná opravdu parádní akci. Je to skvělý pocit, protože jsme rozhodně nebyli horším týmem, ba naopak. Jediný zápas od hlavní fáze turnaje.
Obrázek

Obrázek

Sezóna 2019/20 - Pomalu se do toho dostáváme

Vyvolená sestava sezóny

Serie B
3. kolo: Cittadella – Pro Vercelli 2:0 (32‘ (VG) Opoku, 47‘ Branca)
Zahajovací sestavy
Naprostý propadák, protože tohle jsem snad ještě nikdy neviděl. Přehráli jsme soupeře úplně ve všem, snad i naši fanoušci byli lepší. A pak si srazí Opoku míč do branky. A když jsme dostali tak rychlou branku ve druhé půli, na nic jsme se už nezmohli, hráli jsme pak snad ještě hůře.
Obrázek

4. kolo: Pro Vercelli – Cremonense 1:1 (11‘ Rivas – 39‘ Menaj)
Zahajovací sestavy
Když jsme se dostali do brzkého vedení, doufal jsem, že konečně přijde z naší strany to, co jsme hráli ještě před rokem. Bohužel se začínám obávat, že s touhle taktikou ve vyšší soutěži neuspějeme a bude třeba velká změna. Navíc jsme závěr dohrávali v desíti, když se nechal naprosto zbytečně vyloučit Fornasier.
Obrázek

5. kolo: Empoli – Pro Vercelli 1:0 (31‘ Falzerano)
Zahajovací sestavy
Neuvěřitelné. Ačkoli jsme hráli s nejlepší týmem letošního ročníku, doufal jsem, že změna taktiky by mohla pomoci. Bohužel jsem se ale spletl. Nevycházelo nám opět vůbec nic a odcházíme tak opět bez bodu. Spadli jsme teda jasně z výšin, bude to ještě tuhý boj o záchranu.
Obrázek
[/img]

6. kolo: Pro Vercelli – Chievo Verona 1:1 (16‘ Morra – 88‘ Obi)
Zahajovací sestavy
To je prostě absurdní!!! Zase jsme tak dlouho vedli, ještě k tomu proti jednomu z největších favoritů na postup, a my to zase promarníme. Jediná chybička v obraně, kdy se odrazí jinak míč a my to zase nemáme. Je to naprosto skličující, ta naše vysoká impotence v útoku. Tam nás teď nejvíce tlačí bota, kde jsou ti naši střelci z loňské sezóny.
Obrázek

7. kolo: Lecce – Pro Vercelli 0:0
Zahajovací sestavy
Jak jen to jenom říci… Opět jsme neuspěli v koncovce, protože jinak bychom prostě vyhrát museli. Celý zápas dominujeme, máme šance, ale náš ofenzivní trojzubec prostě není schopen se prosadit. Z toho teda vyplívá, že bychom měli najít konečně někoho, kdo bude dávat branky. Klidně i mezi naši hráči.
Obrázek

8. kolo: Pro Vercelli – Cagliari Calcio 2:1 (10‘ Di Nolfo, 73‘ Mastinu – 90‘ Ricci)
Zahajovací sestavy
Konečně!!! My jsme to zvládli a dokázali jsme získat naše první tři body v této sezóně. Dokonce jsme dokázali dát i více než jednu branku. Až na ten závěr, když jsme dohrávali v desíti, po zranění Fabrizia Paghery, který bude chybět až 3 týdny. Po dnešku jsme konečně alespoň trošku spokojenější.
Obrázek

9. kolo: Ternana – Pro Vercelli 0:3 (54‘ a 59‘ Pompetti, 90‘ Comi)
Zahajovací sestavy
Stačilo nám opravdu málo a já konečně zase poznávám ten svůj tým, který jsem vedl v loňské sezóně. Naprosto jiný tým a já jsem byl spokojený. Tohle nám celou dobu chybělo. Navíc se mi dneska skvěle za mou důvěru odvděčil Marco Pompetti. Premiérové branky na jeho straně…
Obrázek

10. kolo: Pro Vercelli – Perugia 0:0
Zahajovací sestavy
Opět se budu opakovat. Prostě máme opravdu velké nedostatky ve střelbě, protože jinak soupeře neustále přehráváme. Střílíme, jak jen to jde, ale bohužel nám chybí branky. Pozitivem ale je, že alespoň již neprohráváme.
Obrázek

► Show Spoiler

Sezóna 2019/20 - Tohle jsme opravdu neplánovali

Serie B
11. kolo: Catanzaro – Pro Vercelli 3:2 (11‘ Fischnaller, 29‘ Scamacca, 35‘ Morosini – 18‘ Germano, 71‘ Gerbi)
Zahajovací sestavy
Nečekal jsem, že se v první půli tolik natrápíme. Sice jsme dokázali na první branku domácích zareagovat, ale konec poločasu nám rozhodně nevyšel. V závěru druhé půle jsme pak sahali po bodu, ale bohužel nám to nevyšlo… I tak jsem docela spokojený.
Obrázek

12. kolo: Pro Vercelli – Padova 2:0 (52‘ Comi, 56‘ (p) Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Konečně je vidět, že jsme se rozkoukali na této úrovni a začínáme předvádět konečně fotbal, který je dobrý. Dal jsem do hry i hráče, kteří jsou na pomezí základu, a dalo by se říci, že právě oni rozhodli o dnešním zasloužilém vítězství. Převahu jsme měli i ve statistikách.
Obrázek

13. kolo: Benevento Calcio – Pro Vercelli 1:2 (42‘ Viola – 7‘ Rivas, 79‘ Comi)
Zahajovací sestavy
Předvedli jsme se, tohle byl přesně ten zápas, který nám vlije ještě více krve do žil, a nyní bychom už mohli být jenom nahoře. Navíc se ve skvělém světle začíná pomalu ukazovat Gianmario Comi, který se začíná opět konečně prosazovat…
Obrázek

14. kolo: Pro Vercelli – Delfino Pescara 1:0 (6‘ Comi)
Zahajovací sestavy
Velice brzo jsme dokázali vstřelit branku a poté jsme stále dominovali hře. Vypadalo to, jakoby se konečně opravdu vrátil ten tým z loňské sezóny. Začíná se nám dařit, což je dobře. A nic na tom nezměnila ani neproměněná penalta ze 75‘, kterou kopal Comi.
Obrázek

15. kolo: Ascoli – Pro Vercelli 0:2 (5‘ Morra, 72‘ Pompetti)
Zahajovací sestavy
Opět jsme předvedli, že zrajeme každým zápasem, protože tohle bylo naprosto fenomenální. Začínáme pomalu přemýšlet i o případném boji o postup do Serie A, protože jsme se dostali již na pátou příčku. Z posledních deseti zápasů jsme prohráli jednou, naposledy s Catanzarem.
Obrázek

16. kolo: Pro Vercelli – Hellas Verona 4:0 (36‘ a 46‘ Comi, 62‘ Mastinu, 84‘ Gladestony)
Zahajovací sestavy
Nečekal jsem, že druhý tým tabulky takhle přehrajeme. Bylo to naprosto brilantní. Navíc jsme opět prakticky nedopustili soupeři nic, co by nějak ohrozilo naši dominanci. Navíc se prosadil po dlouhé době i Gladestony, což se hodí, který na hřišti před tím byl sotva minutu.
Obrázek

17. kolo: Crotone – Pro Vercelli 0:4 (13‘ Rivas, 17‘ a 40‘ Comi, 35‘ Pompetti)
Zahajovací sestavy
Prostě WOW!!! Dneska jsme hráli fakt parádně, předvedli jsme naprosto fantastický výkon, díky němuž jsme se poprvé dostali na první místo. Tohle je prostě naprosto fantasmagorické, protože tohle jsme nikdo před začátkem sezóny neplánovali. Bohužel se ale zranil Filippo Berra, pro nás klíčový hráč, který bude chybět až 7 týdnů.
Obrázek

18. kolo: Pro Vercelli – Cosenza 1:1 (2‘ Rivas – 30‘ (p) Capello)
Zahajovací sestavy
Hmm, tohle mě teda hodně naštvalo. Ačkoli jsme se brzo dostali do vedení, nebyli jsme schopni přidat žádnou další branku. A když pak Marco Pompetti naprosto zbytečně fauloval ve vápně a dostal červenou kartu, chtěl jsem ho jít zavraždit. Ale naštěstí jsem se uklidnil a hráči vybojovali alespoň remízu.
Obrázek

Coppa Italia
4. kolo kvalifikace: Lecce – Pro Vercelli 1:2p (90+3‘ Pettinari – 20‘ a 120‘ (p) Macek)
Zahajovací sestavy
Čekalo nás poslední letošní utkání v poháru, rozhodl jsem se, že do něj nastoupíme v hodně obměněné sestavě. A ačkoli jsme neměli být favority a měli jsme prohrát, byli jsme výrazně lepším týmem. Hráči si ten postup za dnešek opravdu zasloužili. Bylo to naprosto úžasné.
Obrázek

1. kolo: Sassuolo – Pro Vercelli 2:0 (19‘ Berardi, 31‘ Duncan)
Zahajovací sestavy
Opět jsem dal šanci spíše hráčům, kteří vysedávají na lavičce. A možná právě to byla chyba, měli jsme se pokusit o postup s hráči pravidelně hrajícími. Nedá se nic dělat, alespoň se v klidu můžeme naplno zaměřit na ligové boje a případný boj o postup. Nutno ale dodat, že jsme vyloženě nepropadli.
Obrázek

Obrázek

Hráč podzimu
Obrázek
Gianmario Comi
Ze začátku této sezóny jsme měli obrovský problém se prosadit, dávali jsme strašně málo branek. Proto jsem zariskoval tím, že jsem na hrot útoku nasadil Comiho namísto Morry. A ono to najednou šlo. Comi začal pravidelně střílet branky a přidali se k němu i jiní.
Díky tomu si Gianmario Comi vydobyl místo v základu a dokonce bojuje o cenu Nejlepšího střelce ligy.
Comi celkem nastoupil do 14 zápasů (4x z lavičky), v těchto zápasech dal již 8 branek a připsal si 3 asistence. Comi patří mezi excelentní hlavičkáře, ale rozhodně nezaostává v rychlosti.
O kvalitě Comhi vypovídá i hlášení asistenta.

Re: Sezóna 2019/20 - Bojujeme, ale nadřeme se na to...

Zimní příprava
Pro Vercelli – Bra 5:1 (23‘ Germano, 40‘ Morra, 76‘ Gerbi, 78‘ Gatto, 90+3‘ Pompetti – 12‘ Caristo)
Pro Vercelli – Red Bull Lipsko 1:3 (75‘ Mastinu – 10‘ a 50‘ Gnabry, 82‘ Halstenberg)
Pro Vercelli – Cesena 2:0 (14‘ P. Grillo, 16‘ (p) Germano)
Zimní volno jsme se rozhodli strávit doma. Odehráli jsme tři zápasy, dva z nich proti týmu ze stejné či horší výkonnostní skupiny. Lipsko byl pouhý pokus o získání nějakých financí. Tak jsem chtěl udržet některé hráče udržet rozehrané, plus vyzkoušet některé hráče ze širšího kádru. Ostuda to nebyla.
Obrázek

Přestupy
Serie B
19. kolo: Pro Vercelli – Brescia 1:1 (62‘ Rivas – 54‘ Lancini)
Zahajovací sestavy
První jarní zápas a my jsme to úplně nezvládli. Přišlo mi to, že nám přestávka jenom ublížila a neprospěla. Alespoň z toho máme bod, který taky není vůbec špatný. I tak jsme ale byli lepším týmem, holt nás opět zklamalo zakončení.
Obrázek

20. kolo: Viterbese Castrense – Pro Vercelli 0:1 (75‘ Mastinu)
Zahajovací sestavy
Přesně tohle byl ten zápas, od kterého se odpíchneme, a doufám, že půjdeme herně a i výsledkově nahoru. Bylo by super, kdybychom se dostali opět do toho laufu, ve kterém jsme byli před koncem podzimním části sezóny.
Obrázek

21. kolo: Pro Vercelli – Cittadella 0:2 (39‘ Corlu, 62‘ (p) Branca)
Zahajovací sestavy
Tohle jsme teda hodně zpackali. Proti hostujícímu celku se nám prostě nedaří. Naštěstí jsme schopni se pře tento neúspěch se dostat, to tedy doufám. Po dlouhé, opravdu dlouhé, době se proti nám kopala penalta. Dneska nám to holt prostě nevyšlo.
Obrázek

22. kolo: Cremonese – Pro Vercelli 2:1 (28‘ Tumminello, 90+4‘ Kulusevski – 80‘ Morra)
Zahajovací sestavy
Leží na nás trošku deka, přicházejí zranění a absence kvůli kartám a hned to je na nás poznat. Trošku jsme sice tahali za kratší konec, ale nebylo zase tak hrozné. Když jsme pak sahali po bodu, vytvořili jsme při bránění standardky obrovitánskou minelu, která nás stala body. Musíme rychle přes to přejít, jinak vypadneme z horní části tabulky.
Obrázek

23. kolo: Pro Vercelli – Empoli 5:1 (9‘ Comi, 17‘ Germano, 40‘ Rivas, 45‘ a 85‘ Mastinu – 13‘ Krunic)
Zahajovací sestavy
Do zápasu jsme vstupovali s tím, že bychom třeba mohli i uhrát tři body. Nečekal jsem však, že bychom předvedli takto dominantní výkon a bývalého prvoligistu jsme na našem stadionu zdecimovali. Zaplatili jsme však zraněním Giusepeho Mastina, který bude mimo přibližně dva týdny.
Obrázek

24. kolo: Chievo Verona – Pro Vercelli 2:2 (38‘ Antonucci, 69‘ Picciarelli – 24‘ Comi, 60‘ Rivas)
Zahajovací sestavy
Vyválčili jsme dneska bod, ačkoli jsme dokonce dvakrát vedli. Bohužel nám to nestačilo na všechny tři body, ale zase na druhou stranu, hráli jsme na půdě jedno z největších favoritů na postup. Po delší době se na hřiště dnes podíval i Di Nolfo, který laboroval s mnoha zraněními. Zapsal se do statistik remízou.
Obrázek

► Show Spoiler

Sezóna 2019/20 - Pojďme, to prostě musíme zvládnout!!!

Serie B
25. kolo: Pro Vercelli – Lecce 0:4 (3‘ Arrigoni, 76‘ Caturano, 83‘ (p) Dimarco, 90+1‘ La Mantia)
Zahajovací sestavy
Asi vůbec nejhorší výkon v moji historii. Brzy jsme dostali branku a poté se nechal naprosto zbytečně vyloučit Filippo Berra. Ve druhé půli jsme pak totálně selhali, ve hře v desíti jsme propadli a dostali jsme v závěru ještě tři branky. A to ještě Vicario chytil v závěru penaltu.
Obrázek

26. kolo: Cagliari Calcio – Pro Vercelli 2:3 (4‘ Cerri, 65‘ Ionita – 25‘ Rivas, 69‘ Mastinu, 87‘ Macek)
Zahajovací sestavy
Myslím si, že jsme dodali našim fanouškům, a nejenom jim, zadostiučinění za debakl z domácího zápasu. Dneska jsme sice dvakrát museli dotahovat, ale nakonec jsme přeci jen dokázali v tento těžký zápas vyhrát. I tak jsem s některými svými hráči nespokojen.
Obrázek

27. kolo: Pro Vercelli – Ternana 2:0 (17‘ Di Nolfo, 51‘ Germano)
Zahajovací sestavy
Po vybojovaném zápase na Cagliari přišel klidný večer, kdy jsme přehráli soupeře. Přesně tohle jsme totiž potřebovali. Hosty jsme k ničemu nepustili a navíc jsme je opravdu výrazně přehrávali. Potěšil mě i Di Nolfo, který se po delší době vrátil do základu a hned se prosadil.
Obrázek

28. kolo: Perugia – Pro Vercelli 1:3 (74‘ Moscati – 82‘ a 90+5‘ Gerbi, 90+3‘ Morra)
Zahajovací sestavy
Dalo by se říci, že tohle byl šlágr kola, třetí tým hostil čtvrtý. Nehráli jsme zrovna moc dobře a domácí se postupem času více osmělovali, až se nakonec dostali do vedení. Naštěstí jsme to v závěrečné desetiminutovce zvládli dotáhnout, když se oba střídající útočníci nakonec prosadili. Přišli jsme však o Carla Crialeseho, který nám vinou zranění bude chybět 4 týdny.
Obrázek

29. kolo: Pro Vercelli – Catanzaro 1:1 (88‘ Di Nolfo – 61‘ Fischnaller)
Zahajovací sestavy
Bohužel na Catanzaro se nám nedaří, ani jednou jsme je neporazili. Bohužel nás pokus s Gerbim na hrotu od začátku nám nevyšel, nechám tohoto hráče jako žolíka. I tak se stále držíme na čele, což je pro nás hodně pozitivní. Už otevřeně vyhlašujeme boj o postup, klidně i přes play-off. Navíc se lehce zranil Giuseppe Mastinu, který bude chybět asi 10 dnů.
Obrázek

30. kolo: Padova – Pro Vercelli 1:2 (90+4‘ Minesso – 35‘ a 49‘ Comi)
Zahajovací sestavy
Proti nejhoršímu týmu v tabulce se nám docela podařilo odvést výkon, který je nám hoden. V závěru jsme sice trošku polevili, ale i tak jsme dokázali zvítězit. Opět bylo vidět, jak je pro nás důležitý Gianmario Comi, který se během dne dostal již na hodnotu 12 branek.
Obrázek

31. kolo: Pro Vercelli – Benevento Calcio 3:0 (4‘ Di Nolfo, 17‘ a 19‘ Rivas)
Zahajovací sestavy
Po prvních dvaceti minutách zápasu bylo rozhodnuto, jak dopadne. Už zbývala otázka pouze, kolik branek padne. Jelikož nás ale poměrně začíná tlačit bota v sestavě kvůli častým absencím (ať už kvůli kartám, zranění či velké únavě), rozhodl jsem se tým poněkud šetřit, a to se povedlo. Tři body jsou naše, ale příliš jsme se nenadřeli.
Obrázek

32. kolo: Delfino Pescara – Pro Vercelli 1:2 (25‘ (p) Memushaj – 17‘ Rivas, 62‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Souboj proti nejbližšímu pronásledovateli, navíc na jeho hřišti. Naštěstí jsme to ale zvládli bravurně, protože jsme předvedli skvělý výkon. Ačkoli rozhodující branka Di Nolfa by mohla být lehce spekulativní, zdali nebyl právě Di Nolfo v offside. A to nám ještě rozhodčí, pravděpodobně správně, neuznali branku Romana Macka, pro tzv. mrtvý offside.
Obrázek

Před zápasem se mi dostal do rukou tento novinový článek.
Obrázek

Obrázek

33. kolo: Pro Vercelli – Ascoli 2:0 (17‘ Opoku, 84‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Další krok je za námi, s naprostým klidem jsme přehráli našeho soupeře. Trošku problémem je to, že se opravdu začíná hromadit únava a na některých hráčích to je vidět, obzvláště Umberto Germano. Přiblížili jsme se k velkému snu, stačí nám prakticky asi vyhrát dva zápasy a postoupíme.
Obrázek

34. kolo: Hellas Verona – Pro Vercelli 2:2 (15‘ Di Carmine, 74‘ Paz – 40‘ Pompetti, 57‘ Germano)
Zahajovací sestavy
Souboj na půdě první celku v soutěži. A byl to asi nejlepší zápas, který si tahle soutěž zasloužila. Naprosto to mělo všechno. Obraty skóre, velké šance. Jediné, co tomu chybělo z naší strany byli ty tři body, které by se nám naprosto hodili. Závěrečné dvě kola tak budou ještě opravdu hodně dramatické.
Obrázek

35. kolo: Pro Vercelli – Crotone 2:0 (40‘ Comi, 87‘ Gatto)
Zahajovací sestavy
Naše letošní poslední představení se v lize doma a my jsme s naprostým klidem porazili soupeře. Sice jsme museli chvilku počkat, než padne první branka, ale zvládli jsme to. Bohužel se ale zranili hned dva hráči, Roman Macek (stihne další zápas) a Giuseppe Mastinu (poškozená čéška – 5 týdnů).
Obrázek

36. kolo: Cosenza – Pro Vercelli 1:1 (16‘ Di Piazza – 72‘ Gatto)
Zahajovací sestavy
Alespoň bod by nám zajistil jistotu postupu do Serie A, snažili jsme se tedy alespoň zvítězit, ale bohužel jsme nebyli tím lepším týmem. Zmíněný bod jsme však uhráli, ale byla to dřina. Zranil se však Fabrizio Paghera, chybět bude až 6 týdnů, takže start nové sezóny by stihnout měl.
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Zhodnocení posil
Stejně jako loni, přišla hromada hráčů. Převážně všichni ale do juniorky a rezervy. Opět zhodnotím pouze hráče, kteří nastoupili alespoň do 5 zápasů.
  • Michele Fornasier: Přišel s tím, že bude bojovat ve trojici o základní sestavu na stoperu. Nakonec se z něj stal stabilní člen sestavy a prakticky nikoho na své místo nepustil. Dokonalý výkon z jeho strany. Je schopný hrát i na více pozicích, ale já jej využívám pouze na stoperu. Odehrál 33 zápasů, do statistik se nezapsal.
  • Roman Macek: Doufal jsem, že jeho příchod pomůže středové lajně. Dalo by se ale říci, že nehrál tolik, kolik jsem od něj očekával. Zařadil se nicméně i tak mezi opory. Odehrál 30 zápas (11x z lavičky), připsal si celkem 3 branky a 1 asistenci.
  • Marco Pompetti: Nečekal jsem, že by mohl tolik převyšovat většinu našich hráčů, a ono se tomu tak stalo. Patřil mezi opory, bez nějakých výhrad. Dalo by se říci, že je to asi můj objev sezóny. Škoda, že u nás zatím hostuje, ale zatím… Odehrál celkem 32 zápasů, dal 5 branek a má 3 asistence.
  • Guglielmo Vicario: Přišel, abychom měli opravdu dobrou náhradu za poněkud staršího Furlana či Pigliacelliho. A stala se z něj právoplatná jednička, sice jsem jej střídal s Furlanem v brance, ale Vicario byl prostě vynikající. Jsem spokojen s prací našich skautů, bez nich by j nám nepřišel. Odchytal celkem 19 zápasů, s průměrem 0,89 branek/zápas a 7 vychytaných nul.
  • Rigoberto Rivas: Opět trefa do černého. Doufal jsem, že se prosadí. Nečekal jsem však, že vystrnadí ze sestavy Di Nolfa. Skvělý to hráč, kterému patřila pravá strana. Byl skvělý. Nastoupil 37x, síť rozvlnil 11x a přidal 4 asistence.
  • Giuseppe Mastinu: Potřebovali jsme posílit levou stranu a tenhle chlapík naprosto exceloval a splnil všechno, co jsem od něj čekal. Na hřišti pracoval pro tým, nevynechal žádný souboj. Škoda, že se nám jej nepodaří udržet nadále. Odehrál 30 zápasů, trefil se 7x a stejný počet má i asistencí.

Obrázek

► Show Spoiler

Sezóna 2020/21 - Po dlouhých 85 letech jsme zase zpátky!!!!

Letní příprava
Pro Vercelli – Rapid Vídeň 0:0
Sete – Pro Vercelli 1:0 (53‘ Collin)
Pro Vercelli – Borussia Dortmund 1:1 (46‘ Tutino – 78‘ Isak)
Pro Verceli – Empoli 2:0 (26‘ (p) Gatto, 90‘ Della Morte)
Pro Vercelli – Espanyol Barcelona 1:3 (50‘ Gerbi – 21‘ a 81‘ Mounié, 45‘ Víctor Sánchez)
Unione Sanremo – Pro Vercelli 0:3 (11‘ Gianola, 61‘ Della Morte, 70‘ Sadiq)
Pro Vercelli – Real Betis 2:0 (44‘ Di Nolfo, 56‘ Macek)
Máme za sebou plnohodnotnou přípravu, během níž jsme se neúčastnili již klasického turnaje Piola CUPu. Místo toho jsme se snažili nabrat a připravit se na nadcházející velkou sezónu. Pokoušeli jsme se naučit i nové rozestavení. Myslím si, že jsme ukázali, že máme na nejvyšší ligu. Během začátku sezóny pak už jenom stačí zapracovat ty poslední nenovější posily.
Obrázek

Přestupy

Serie A
1. kolo: Pro Vercelli – Bologna 1:1 (50‘ Di Nolfo – 14‘ Dijks)
Zahajovací sestavy
Na naši premiéru po pětaosmdesáti letech mezi elitou se stydět nemusíme. Odehráli jsme velice vyrovnaný zápas, ve kterém nám chybělo pouze větší využití šancí. To ale časem určitě přijde a branky začnou padat. Bohužel se ale v zápase zranil Filippo Berra, který bude chybět až 5 týdnů.
Obrázek

2. kolo: Atalanta Bergamo – Pro Vercelli 2:0 (16‘ Gómez, 72‘ Barrow)
Zahajovací sestavy
Když mi před zápasem chyběli oba praví obránci, jak Berra, tak i Di Cecco jsou zranění. Musel jsem tedy na pravé straně pravé straně obrany improvizovat. Nedopadlo to zrovna dobře, hráli jsme opravdu špatně. Bohužel nám ten dnešní zápas nevyšel. Budeme se muset zlepšit, abychom dosáhli našich vysněných cílů.
Obrázek

3. kolo: AS Řím – Pro Vercelli 2:1 (57‘ Schick, 64‘ Pastore – 46‘ De Marino)
Zahajovací sestavy
Nevím, nevím… asi jsme to celé podcenili, měl jsem se pokusit asi získat opravdu více kvalitnější posily a nespoléhat se pouze na sehranost. Zatím dost výrazně zaostáváme za soupeři, a to nám pak stojí body. Bude to tedy ještě dřina.
Obrázek

TIM Cup
3. předkolo: Foggia – Pro Vercelli 0:2 (50‘ Paghera, 90+4‘ Della Morte)
Zahajovací sestavy
První ostrý zápas sezóny nám vyšel. Sice jsme se nadřeli, ale soupeř nakonec přeci jen povolil. Překvapil mě pak střídající Della Morte, který nahradil posilu Tsoneva. Díky svému dobrému výkonu mi nasadil brouka do hlavy. Bohužel se během zápasu zranil Gennara Tutino, naštěstí stihne další zápasy.
Obrázek

Obrázek

• Bylo mi oznámeno, že jsme vyprodali všechny sezónní permanentky. Prodalo se všech 4 963 permanentek (5 500 celková kapacita).
  • Pro zářijový reprezentační sraz byli nominováni: Roman Macek (ČR), Erdis Kraja a Arsid Jukaj (Albánie „21“), Egidius Dusevicius (Litva „21“), Igor Karas (Polsko „21“), Paulo Aragao (Portugalsko „21“), Ivan Vujčič (Chorvatsko „21“).
  • V týmu to začíná trošku haprovat, ale začíná se to lepšit.
  • Mám stále vysokou důvěru vedení klubu.
  • Finanční situace se začíná zlepšovat.
  • Náš další program:
    Obrázek
► Show Spoiler

Re: Sezóna 2020/21 - Je to boj, ale my se nevzdáváme...

Zaregistrovaní hráči pro Serii A

Serie A
4. kolo: Pro Vercelli – Fiorentina 0:1 (39‘ Oxlade-Chamberlain)
Zahajovací sestavy
Ani vstup do nového měsíce nevyšel. Musím ale opět uznat, že jsme nehráli vyloženě špatně. Bohužel už to bude potřebovat změnu, protože takhle nebudeme schopni nijak získávat body. Navíc se dneska v závěru zápasu nechal, po dvou žlutých kartách, vyloučit Fabrizio Paghera.
Obrázek

5. kolo: Pro Vercelli – Hellas Verona 1:2 (71‘ Fornasier – 52‘ (p) a 65‘ Di Carmine)
Zahajovací sestavy
Pokud nezačneme dávat branky, bude to opravdu velký problém, protože bez nich nebudeme vítězit. Zrovna dneska jsme třeba dali branku po náhodném odrazu míče a Fornasier se štěstím dorazil míč do branky. Musíme začít rychle jednat, protože by to pro nás mohlo skončit velice, opravdu velice špatně.
Obrázek

6. kolo: Neapol – Pro Vercelli 3:0 (11‘ Alcácer, 71‘ Koulibaly, 90+4‘ Zielinski)
Zahajovací sestavy
Tohle taky nefunguje… Prostě tohle není možný, nedaří se nám nic, hráči hrají, jak kdyby hráli poprvé fotbal. Jediný, kdo jakžtakž stojí za chválu je brankář Pigliacelli, jenže to je málo. Je pravda, že jsme hráli proti jednomu z největších aspirantů na titul, ale my jsme nepředvedli prostě vůbec, ale vůbec nic…
Obrázek

7. kolo: Juventus Turín – Pro Vercelli 2:1 (31‘ (p) Ronaldo, 55‘ D. Costa – 71‘ Sadiq)
Zahajovací sestavy
Ani dneska se nepočítalo s tím, že bychom měli nějak výrazněji uspět. Každopádně nás alespoň může těšit vstřelená branka na hřišti soupeře, což se nám snad ještě nepovedlo. Bohužel ani jeden systém zatím nijak zvlášť nevycházel. Uvidíme, co další zápas…
Obrázek

8. kolo: Pro Vercelli – Janov 4:1 (2‘ (VG) Žukanovič, 42‘ Macek, 59‘ Rivas, 89‘ Di Cecco – 40‘ Goldaniga)
Zahajovací sestavy
Dokázali jsme přerušit sérii 7 zápasů bez výhry a konečně jsme vyhráli. Ze začátku to vypadalo spíše na hodně utrápený zápas, ale čím více čas běžel, tím více jsme přejímali otěže zápasu. Nakonec z toho je docela slušný debakl.
Obrázek

9. kolo: Pro Vercelli – Turín 1:2 (81‘ Tutino – 5‘ Pereira, 23‘ Boyé)
Zahajovací sestavy
Prakticky jsme od zápasu s Janovem nic neměnili, ale bohužel to nedopadlo moc dobře. Opět jsme tedy prohráli, což rozhodně hráčům nepřidá. Nutno ale dodat, že jsme byli dle statistik lepším týmem, tudíž jsme měli spíše vyhrát.
Obrázek

10. kolo: Udinese Calcio – Pro Vercelli 2:3 (41‘ David Luiz, 72‘ Livaja – 7‘ Di Nolfo, 55‘ Macek, 89‘ Sadiq)
Zahajovací sestavy
Jelikož nás čeká zápas i ve středu, rozhodl jsem se trošku zamíchat sestavou, a ono to vyšlo. Je tedy pravda, že nám to opravdu hodně usnadnilo brzké vyloučení domácího stopera Bremera, ale i tak jsem za tohle vítězství velmi rád. Uvidíme, co to s námi udělá dále, ale myslím si, že by nám to mohlo i prospět.
Obrázek

11. kolo: Pro Vercelli – Lecce 3:1 (44‘ Di Nolfo, 55‘ Sadiq, 90+4‘ Paghera – 63‘ La Mantia)
Zahajovací sestavy
Musím říci, že jsem dneska čekal, že bychom zvítězit i mohli. A ono se to nakonec povedlo. Zahráli jsme dneska fakt skvěle a máme zasloužené tři body. Hosté nám to ale dost usnadnili, když se mezi 81‘ a 85‘ nechali jejich hráči dvakrát vyloučit. Proti devíti se nám pak dohrávalo velmi snadno.
Obrázek

• Na říjnový sraz reprezentací byli nominováni: Radoslav Tsonev (Bulharsko), Erdis Kaja a Arsid Jukaj (Albánie „21“), Ivan Vujčič (Chorvatsko „21“), Egidius Dusevicius (Litva „21“), Igor Karas (Polsko „21“), Paulo Aragao (Portugalsko „21“).
  • V týmu už je vše v pořádku.
  • Stále mám nadstandardní vztahy s vedením.
  • Finanční situace už je vyřešena.
  • Náš další program:
    Obrázek
► Show Spoiler

Sezóna 2020/21 - Doma se nám začalo dařit...

Serie A
12. kolo: Sassuolo – Pro Vercelli 2:0 (23‘ a 90+2‘ Boubacar)
Zahajovací sestavy
Bylo jasné, že nebudeme moci vyhrávat každý zápas, ale zrovna dneska jsme si i na body věřili. Bohužel jsme si neporadili se soupeřovým trojčlenným útokem. Nechybělo mnoho, i tak to není špatné. Až v dalším kole musíme vyhrát.
Obrázek

13. kolo: Pro Vercelli – Frosinone 3:0 (32‘ Sadiq, 66‘ Macek, 83‘ Tutino)
Zahajovací sestavy
Tohle byl pro nás hodně důležitý mač, případná porážka by nás odsoudila zpátky ke dnu tabulky, takhle jsme odskočili trošku. Ale bude to asi hodně nabušené, my jsme dvanáctí. A na jedenácté Sassuolo ztrácíme dva body, na osmnácté Hellas Verona máme náskok bod. Bohužel jsme v zápase přišli o Tutina, který se zranil asi 20 sekund před koncem zápasu. Bude chybět 5 týdnů.
Obrázek

14. kolo: Palermo – Pro Vercelli 3:1 (33‘ a 77‘ Forestieri, 59‘ Da Graca – 88‘ Paghera)
Zahajovací sestavy
Absence Crialeseho, Possentiho, Di Nolfa a Tutina byla pro dnešek docela oříšek. Na levém kraji obrany tak debutoval Di Noia. Tohle byl dneska opět jeden z těch zpasů, na který budu, chtít opravdu rychle zapomenout. Di Nolfo nám hodně chyběl, protože Rolando, který za něj alternoval, nepředvedl dobrý výkon. Snad se to ale ještě zlepší.
Obrázek

15. kolo: Pro Vercelli – SPAL 1:0 (70‘ Rivas)
Zahajovací sestavy
Opět přišel ten zápas, kdy prostě musíme zvítězit. A opět se nám to povedlo, sice tak velice střídmě, ale je to tam. Zajímavostí určitě je, že Gianmario Comi odehrál dneska již 75 utkání v našem dresu, čímž se zařadil mezi ikony klubu. My jsme díky tomuto vítězství získali konečně náskok na oblast sestupu.
Obrázek

16. kolo: AC Milán – Pro Vercelli 2:0 (11‘ Higuaín, 46‘ Kessié)
Zahajovací sestavy
Tohle nám opravdu nevyšlo. Sice se s tím docela dost počítalo, ale i tak. Je pravda, že jsme tedy alespoň zvládli na soupeře občas zaútočit, ale nebyl to prakticky nic. V těchto zápasech však ještě nemáme na to, abychom mohli vítězit.
Obrázek

17. kolo: Pro Vercelli – Salernitana 2:1 (26‘ Germano, 75‘ Macek – 17‘ McTominay)
Zahajovací sestavy
Opět pro nás velmi důležitý zápas a my opět zvládli zvítězit. Dneska mě ale hodně zklamal Pompetti, na jehož úkor určitě dostanou šanci Tsonev či právě Macek. A to jsem jej ještě loni považoval za skvělého středopolaře. Roman Macek dneska opět ukázal svou nesmírnou kvalitu při střelbě.
Obrázek

18. kolo: Inter Milán – Pro Vercelli 4:1 (1‘ Martínez, 19‘ Gagliardini, 36‘ Brozovič, 90+2‘ Paquetá – 75‘ Tsonev)
Zahajovací sestavy
Rozhodl jsem se výrazně pozměnit sestavu, když nás mělo čekat takto těžké utkání. A nedopadlo to moc dobře, hodně brzo jsme přišli o vyloučeného Fabrizia Pagheru a pak to s námi šlo z kopce. Sice jsme vstřelili čestnou branku, ale i tak to dost zabolí takový debakl. Ale lepší než dost více branek…
Obrázek
[/img]

19. kolo: Pro Vercelli – Lazio Řím 1:3 (90+4‘ Sadiq – 33‘ Tousart, 76‘ Wallace, 79' Spinazzola)
Zahajovací sestavy
Mno, tak za tohle jasně může Tutino, protože se už ve 25‘ nechal vyloučit. Tohle teda nebylo dobré od něj. Hosté nás pak začali přehrávat a využívali své gólové šance. My jsme dokázali korigovat až v samotném závěru, to je pozdě. Máme za sebou přesně polovinu soutěže a jsme dvanáctí.
Obrázek

20. kolo: Bologna – Pro Vercelli 1:1 (78‘ Santander – 74‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Doufal jsem, že v dnešním zápase neprohrajeme, a to se naštěstí nestalo. Hráli jsme dobře, ale hodně jsme se natrápili v koncovce. Remíza je tak asi hodně spravedlivá. Takže si to vlastně můžeme shrnout, náš první půlrok v nejvyšší soutěži a my si vůbec nevedeme špatně, ale chtělo by to trošku vylepšení.
Obrázek

TIM Cup
4. kolo kvalifikace: Pro Vercelli – Lecce 3:6p (69‘ a 107‘ Awoniyi, 81‘ Pompetti – 34‘ Di Tacchio, 68‘ Lucioni, 91‘ a 92‘ Pettinari, 111‘ Fiamozzi, 120‘ Calturano)
Zahajovací sestavy
Kdo by to byl čekal, že z tohoto zápasu bude taková nádhera. Hodně nám zavařil Gladestony, který se nechal už v 59‘ vyloučit. Každopádně i tak jsme zvládli srovnat. V prodloužení jsme pak už propadli a bylo na nás znát, že hrajeme v desíti. Ale na to, že jsem nechal hrát hráče širšího kádru, to bylo fakt super.
Obrázek

Obrázek

• Na listopadový sraz reprezentací byli nominováni: Erdis Kaja a Arsid Jukaj (Albánie „21“), Egidius Dusevicius (Litva „21“), Igor Karas (Polsko „21“), Paulo Aragao (Portugalsko „21“), Raoul Mal (Rumunsko „21“), Radoslav Tsonev (Bulharsko).
  • V zápase poháru proti Lecce dosahuji na metu 100 zápasů.
  • Týmová chemie je naprosto v pořádku. Je tu ale pár nespokojených hráčů.
  • Vedení mi stále plně důvěřuje.
  • Finanční situace je naprosto v pořádku.
  • Náš další program:
    Obrázek

Obrázek
► Show Spoiler

Sezóna 2020/21 - Zima jak má být

Zimní příprava
Sparta Rotterdam – Pro Vercelli 1:2 (33‘ (p) Jansen – 2‘ Di Noia, 90+1‘ Molin)
Pro Vercelli – Viktoria Plzeň 2:0 (35‘ a 45‘ Sadiq)
Přes zimu jsem se rozhodl, že začneme praktikovat nové rozestavení 3-5-2, v průběhu zápasu se dá alternovat s tímto rozestavením do mnoha další. Chci totiž přijít teď s něčím novým do týmu, jelikož si začínám trochu myslel, že na nás jsou soupeři velice dobře připraveni. Odehráli jsme dva, v nichž šlo pouze o to, abych zjistil, zdali tohle specifické rozestavení jsme vůbec schopni hrát. Vyšlo to dobře.
Obrázek

Přestupy

Serie A
21. kolo: Pro Vercelli – Atalanta Bergamo 0:2 (51‘ Gómez, 85‘ Duván Zapata)
Zahajovací sestavy
První jarní zápas nám dal jasně najevo, že rozestavení 3-5-2 zatím nebude úspěšné, takže se vrátíme k našemu obvyklému systému. Během přípravy a i před ní se nám zranilo hodně útočníků, Ibrahimi přišel zraněný, a tak krom Sadiqa, který hraje celkem pravidelně, byly dalšími útočníky ještě junioři. Mají tedy alespoň první zkušenosti…
Obrázek

22. kolo: Pro Vercelli – AS Řím 0:4 (12‘, 54‘ a 90‘ (p) El Shaarawy, 58‘ Schick)
Zahajovací sestavy
Opět jsme se vrátili k našemu klasickému rozestavení, a jak to dopadlo… Doufal jsem, že bychom mohli uhrát alespoň ten bod, ale hosté z Říma byli prostě naprosto dokonalí. Stále nám chybí hodně hráčů ze základu a plus i únava. Dneska tedy hrál na hrotu talentovaný Rauti a nehrál úplně špatně, škoda, že neproměnil jednu ze svých mnoha šancí. Máme tedy zatím ještě, co zlepšovat.
Obrázek

23. kolo: Fiorentina – Pro Vercelli 1:2 (29‘ Oxlade-Chamberlain – 45+2‘ Sadiq, 64‘ Rolando)
Zahajovací sestavy
Ještě před začátkem zápasu jsem si říkal, že bod by byl naprosto vynikající. A ono se nám povedlo tohle. Domácí neuznali gól kvůli ofsajdu, správně. Vyrovnávací branka do šatny nám opravdu hodně pomohla, protože hráče to nabudilo. Rozhodující branku pak dal Rolando, který předtím i nahrát Sadiqovi na předchozí branku, když míč přešel branku jen velmi těsně.
Obrázek

24. kolo: Hellas Verona – Pro Vercelli 1:1 (90+1‘ Seung-Woo – 64‘ Rivas)
Zahajovací sestavy
Dneska jsme si mysleli na zisk alespoň jednoho bodu, což se nakonec i povedlo. Sice jsme ve druhé půli byli lepším týmem a sahali jsme dokonce po třech bodech, bohužel jsme neubránili závěrečný rohový kop soupeře a ten srovnal. I tak jsme ale potěšeni.
Obrázek

25. kolo: Pro Vercelli – Neapol 1:3 (31‘ Rivas – 14‘ a 88‘ Alcácer, 53‘ Luan)
Zahajovací sestavy
Po té, co jsme dokázali vyrovnat, věřili jsme, že ten bod získáme. Bohužel hosté se ukázali kvalitnější a mnohem produktivnější. Každopádně, když poodhlédnu od vstřelených branek, byli jsme soupeřům velice vyrovnaným soupeřem.
Obrázek

26. kolo: Pro Vercelli – Juventus 0:3 (30‘ Bernardeschi, 39‘ Dybala, 86‘ Chiesa)
Zahajovací sestavy
Pokusili jsme se dneska uspět proti asi nejlepšímu týmu v Itálii, což se nepovedlo. Prakticky jsme si vlastně ani neškrtli, což mě teda dost mrzí.
Obrázek

27. kolo: Janov – Pro Vercelli 0:2 (59‘ Rolando, 82‘ Tsonev)
Zahajovací sestavy
Na podzim jsme proti Janovu poprvé vyhráli, na jaře jsme zahráli naprosto geniální zápas a dokázali jsme dneska zvítězit. Do zápasu jsem vstupoval s tím, že by bylo super uhrát alespoň bod, ale se třemi body to je naprosto fenomenální. Pro Rolanda i Tsoneva se jednalo o teprve druhé branky v této sezóně.
Obrázek

28. kolo: Turín – Pro Vercelli 0:4 (2‘ Rolando, 20‘ Mobara, 23‘ a 53‘ Sadiq)
Zahajovací sestavy
Je vidět, že hráčům opravdu prospělo, když jsme s nimi začali vyjednávat ohledně příchodů a smluv, myslím u hráčů na hostování. Dneska to bylo naprosto parádní, tohle jsem snad ani nečekal. Pozitivum je, že Mobara se trefil za nás poprvé.
Obrázek

► Show Spoiler

Sezóna 2020/21 - Zvládli jsme to nebo ne???

Serie A
29. kolo: Pro Vercelli – Udinese Calcio 0:3 (47‘ (p) David Luiz, 66‘ Madragora, 71‘ Pussetto)
Zahajovací sestavy
Co jen k tomu snad říci? Doufal jsem, že dneska vybojujeme alespoň ten bod, ale po naprosto katastrofální druhé půli jsme dostali naprosto vyklepáno. Sice vyloženě můžeme snad pouze za první branku, kdy jsme dali hostům naprosto zbytečně penaltu, ale ten projev…
Obrázek

30. kolo: Lecce – Pro Vercelli 0:1 (59‘ Sadiq)
Zahajovací sestavy
Tohle bylo super, hráli jsme fakt parádně. Byli jsme výrazně lepší dle statistik, ale smutné bylo, že jsme svou převahu nebyli schopni pořádně přetavit ve výsledku. Jedinou branku tak nakonec dal Umar Sadiq, po obrovské hrubici domácího stopera Fiamozziho.
Obrázek

31. kolo: Pro Vercelli – Sassuolo Calcio 3:3 (36‘, 44‘ a 73‘ Rolando – 10‘ Duncan, 36‘ a 75‘ Babacar)
Zahajovací sestavy
Máme za sebou opravdu hodně divoký zápas, nakonec to skončilo remízou. Ačkoli stále si myslím, že jsme byli lepším týmem a měli jsme získat tři body. Dnešní den patřil křídlu Gabrielemu Rolandovi, zasloužený hattrick.
Obrázek

32. kolo: Frosinone – Pro Vercelli 1:3 (2‘ Campbell – 23‘, 41‘ a 70‘ (p) Pompetti)
Zahajovací sestavy
To, že budeme mít po dvou po sobě jdoucích zápasech dva střelce hattricku, to mě asi nikdy nenapadlo. Opět se ukázalo, že nám poslední dobou více svědčí zápasy na hřištích soupeře. Naprosto jsme přikovali poslední tým tabulky a zaslouženě vítězíme.
Obrázek

33. kolo: Pro Vercelli – Palermo 4:0 (26‘, 85‘ a 90+2‘ Sadiq, 89‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Prakticky jsme se dnešním zápasem zachránili. Opět se jednomu z našich povedlo nastřílet hattrick, čili máme třetí třígolového střelce v třetím zápase v řadě, neuvěřitelné. Po zápase jsme zjistili, že nám to k jistotě záchrany tedy sice nestačí, ale máme pět kol před koncem 14bodový náskok na osmnácté Lecce.
Obrázek

34. kolo: SPAL – Pro Vercelli 1:1 (90+2‘ Trotta – 89‘ Tsonev)
Zahajovací sestavy
Již před zápasem jsme díky ostatním výsledkům věděli, že jsme náš cíl splnili. Záchrana v Serii A je vybojována, čili jsme měli trochu příležitost zaexperimentovat se sestavou. Velkým překvapením pro mě je Nicholas Opoku, protože dneska nastoupil poprvé a hned se z něj stal prakticky nejlepší hráč zápasu. Boj je dobrý, ale měli jsme získat více…
Obrázek

35. kolo: Pro Vercelli – AC Milán 0:2 (25‘ Higuaín, 90+5‘ Suso)
Zahajovací sestavy
Opět se ukázalo, že na ty nejlepší, alespoň prozatím, nemáme. Odehráli jsme ale velmi vyrovnaný zápas, za který se asi stydět nemusíme. Bohužel to ale vypadá, že naše experimentovaní s taktikou nevychází a tudíž se vrátíme k již odzkoušenému.
Obrázek

36. kolo: Salernitana – Pro Vercelli 0:0
Zahajovací sestavy
Vyzkoušeli jsme opět nové rozestavení, které nám trošku ukázalo, že bychom jej mohli začít i využívat. Na některých hráčích už je znatelně unavených a již nehrají na 100%. Asi opravdu vyzkoušíme více hráčů z juniorky, jestli některý z nich za to nebude stát.
Obrázek

37. kolo: Pro Vercelli – Inter Milán 1:1 (13‘ Macek – 2‘ Martínez)
Zahajovací sestavy
Rozlučka s domácím publikem v této sezóně nám vyšla. Dokázali jsme proti velkému soupeři uhrát bod, což je potěšující. A když navíc přihlédnu k tomu, že jsem zkoušel spíše hráče širšího kádru, a ty, kteří mají nahnuté pokračování u nás, doplněné u zkušené mazáky, jsem fakt moc spokojený. Teď už to jenom úplně zakončit a můžeme ve Vercelli slavit…
Obrázek

38. kolo: Lazio Řím – Pro Vercelli 3:1 (13‘, 53‘ (p) a 63‘ Szoboszlai – 40‘ Di Nolfo)
Zahajovací sestavy
Poměrně povedenou sezónu jsme tedy zakončili. Sice jsme prohráli, ale na tohle už se nikdo nedívá. Pro nás je skvělým úspěchem to, že jsme se poměrně v klidu dokázali, ačkoli to na začátku nevypadalo úplně růžově, zachránit. Sezónu tedy zakončíme na 13. pozici.
Obrázek

Zápasy|Serie A|Serie A-Týmy|Serie A- Hráči|Pro Vercelli

Shrnutí posil
Jak je již u nás zvykem, opět přišlo poměrně dost posil. Opět se tedy koukneme na hráče, kteří odehráli 5 a více zápasu v A-týmu.
  • Gennaro Tutino: Tenhle borec přišel zadarmo. V loňské sezóně zatápěl obranám druhé ligy. Na levém křídle patřil k tomu lepšímu, co tam hrálo. Nezklamal, občas sice propadl, ale měl i zápasy, kde vynikal. Stále však s touto pozicí nejsem spokojen. Nastoupil celkem do 18 zápasů, vstřelil 2 branky a připsal si po 1 asistenci a červené kartě.
  • Gabriele Rolando: Asi nejzajímavější hráč na křídle, protože mě prakticky celý podzim neskutečně štval. Na jaře se však zlepšil. Jeho pozitivem je velká všestrannost na obou stranách sestavy. Odehrál celkem 25 zápasů, dal 6 branek a má i 4 asistence. Díky dobrým výkonům na jaře, přichází v létě po konci smlouvy zadarmo.
  • Arturo Calabresi: Přišel, aby vypomohl naší obraně, a postupem času si vydobyl místo v základu. Občas jsem s ním měl problémy kvůli pravidelné rotaci ve středu obrany, ale uklidnilo se to. Nezmatkoval, ale že by nějak exceloval se taky říci nedá. Nastoupil do 27 zápasů (vždy v základu), připsal si i asistenci.
  • Umar Sadiq: Potřebovali jsme výrazně posílit útok, protože krom Comiho nikdo nenaplňoval potřebnou kvalitu pro nejvyšší soutěž. Ze začátku se docela trápil, ale hlavně na jaře se rozstřílel a prakticky nám vystřílel záchranu. Vytknul bych mu snad jedině to, že když hrál ve dvojici s jiným útočníkem, spíše se vytrácel. Odehrál celkem 34 zápasů, nastřílel 12 branek a má 1 asistenci. Po sezóně přichází zadarmo z AS Řím.
  • Radoslav Tsonev: Tenhle univerzál ve středu zálohy měl dostávat šanci spíše v jiném rozestavení než naše obvyklé 4-5-1, ale nakonec si našel cestu snad na všechny pozice v záloze. Pokud hrál, patřil asi mezi nejlepší hráče týmu. Nastoupil do 28 zápasů, má 3 branky a 1 asistenci, navíc si našel místo i v Bulharské reprezentaci. Po sezóně přichází zadarmo z Lecce.
  • Paolo Aragao: Původně přišel jakožto až nějaký čtvrtý či pátý stoper, ale během zápasů přesvědčil a brzo si vydobyl místo v základu. Exceloval ve všem, ale bohužel jsme se nedohodli s jeho týmem na další spolupráci. Odehrál 27 zápasů, do statistik se nezapsal.
  • Taiwo Awoniyi: Měl pomoci se střelbou branek, ale díky tomu, že noc nehrál, v zimě odešel do AEK Atény. Odehrál za nás celkem 9 zápasů (převážně z lavičky), vstřelil 2 branky (obě v poháru).
    (Profil|Hlášení|Kariéra)
  • Giovanni Di Noia: Univerzál do defenzívy měl v případě nouze zaskočit na jeho pozicích. Na jaře si nakonec vydobyl místo v základě na úkor ryze levých beků Crialeseho a Possentiho. Sice nedosahoval takových kvalit, ale rozhodně nechal na hřišti všechno. Odehrál celkem 17 zápasů, připsal si 3 asistence. A to jsem se ho chtěl v zimě zbavit…
  • Abbubaker Mobara: Pořídil jsem jej někdy v říjnu, přišel až v lednu, navíc byl lehce zraněný. Když se pak dostal do sestavy, hrál naprosto bravurně, exceloval. Jediným problémem snad může být, že byl často zraněný. Mohl nastoupit skoro kdekoli v sestavě, takže většinou z nějakého důvodu lepil díry v sestavě. Nakonec se usadil na DM, kde opravdu exceloval. Pokud vydrží s formou i nadále, po zranění, budeme jej mít problém v budoucnu udržet. Odehrál 11 zápasů, vstřelil 2 branky a má 2 asistence.
  • Brijan Ibrahimi: Velký albánský talent, k nám přišel stejně jako Mobara v lednu, ačkoli jsem jej koupil již v říjnu. Bohužel se k nám dostal s dlouhodobým zraněním a poprvé nastoupil až někdy na konci dubna. Má velkou budoucnost před sebou, stačí, aby hrál. Nastoupil 5x, bez zápisu do statistik.
Obrázek
  • Na březnový reprezentační sraz byli nominováni: Erdis Kaja a Arsid Jukaj (Albánie „21), Egidius Dusevicius (Litva „21“), Igor Karas (Polsko „21“), Paulo Aragao (Portugalsko „21“), Raoul Mal (Rumunsko „21“), Nicholas Opoku (Ghana), Abbubaker Mobara (JAR), Radoslav Tsonev (Bulharsko).
  • Zajímavostí je, že jsme se stali pátým nejvýdělečnějším týmem sezóny.
  • Za zmínku stojí, že v termínu 13. - 19. Dubna se do Týmu týdne probojovalo hned sedm našich borců.
  • Skončil Coppa Italia (TIM Cup).
  • Na červnové srazy reprezentací byli nominováni: Umar Sadiq (Nigérie), Abbubaker Mobara (JAR), Igor Karas (Polsko „21“), Paulo Aragao (Portugalsko „21“), Raoul Mal (Rumunsko „21“), Brijan Ibrahimi (Albánie), Arsid Jukaj (Albánie „19“), Radoslav Tsonev (Bulharsko), Egidius Dusevicius (Litva „21“).
  • Jedná se o historicky nejlepší umístění v Serii A.
  • Slavnostní zakončení sezóny 2020/21.
  • Přehled sezóny 2020/21.
  • Obchodní souhrn.
  • Je v plánu postavit nový stadion.
  • V týmu panuje pohoda.
  • Vedení je s mojí prací nadmíru spokojeno.
  • Finanční situace vypadá velmi dobře.
► Show Spoiler
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky“