Re: The British Steel Challenge by Malkin #07 (2023/2024)

presun do Walesu bol očakávaný .... v prvej sezóne si toho veľa ukázať nemohol, keďže si reálne hral len o jednu trofej .... našťastie sa ti ju podarilo získať (vyradenie TNS vždy poteší, to poznám zo svojej hry :D :D ) ... bonusom môže byť postup do skupín EL, čo by v tvojom prípade nebolo žiadnym prekvapením .... v ďalšej sezóne očakávam útok na zvyšné dve trofeje ... už v tejto sezóne si výsledkovo dokázal, že môžeš hrať o titul tak verím, že sa ti to podarí a že po druhej sezóne budeš mať hotovo :yes: ... GL
The British Steel Challenge

Re: The British Steel Challenge by Malkin #07 (2023/2024)

Omlouvám se za herní výpadek (koukal jsem, že jsem minul snad 2 update). Druhý ročník ve Walesu mám ze 70% odehrán. Očekávám, že v příštích dnech bych s tím mohl opět pohnout.
quamik píše:Az na nesmyslne vety, gramaticke chyby, a podezrele vysledky je to graficky i celkem pekne udelane.
quamik píše:navic tenhle tejden nemam ani kam to vsunout kdybych mohl

Re: The British Steel Challenge by Malkin #08 (2024/2025)

Wales 2024/2025 - Port Talbot Town F.C.

Obrázek
Obrázek

Naskočit zpátky mi dělalo občas problém. Hru jsem měl doslova od loňska rozjetou a až na nějaké minutové herní bloky jsem k tomu neměl čas ani chuť. Naštěstí se znám a vím, že ta chuť zase příjde, takže jsem docela s odporem a apaticky pustil do dohrání sezony ve Walesu.

Obrázek

Poprvé jsem měl možnost se týmu věnovat od přípravy, ale nějaký velký kolotoč přestupů jsem nečekal. Trh ve Walesu ovládá TNS, takže jsem se musel dívat po něčem dostupnějším. Nakonec těch příchodů bylo docela dost, ale většina hráčů byla zadarmo a s naprosto směsným platem (kolikrát 5 liber týdně). Neodolal jsem a podepisoval, protože široký kádr není nikdy na škodu. Teda mělo to jeden háček - v týmu najednou byli hned 4 hráči s příjmením Williams a 3 s příjmením Evans. Za celou sezonu jsem si nezapamatoval, který je který.
V průběhu přípravy mi však v emailu od skautů přistála karta se známým jménem Hal Robson-Kanu. Světe div se, tento bývalý reprezentant k nám opravdu chtěl a ani neměl přehnané nároky na mzdu. Ihned se stal tváří Port Talbotu a sám jsem byl překvapený, jak nás táhl celou sezonu.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Přestupy

____________________________________________________________________________________________________________

Welsh Cup

Obrázek

Pohár, který mi díky loňskému prvenství zajistil možnost zahrát si EL jsem ani letos nechtěl vypustit, přestože jsem měl splněno, jenže to se mi tak úplně nepovedlo. I z důvodu našlapaného programu, jsem musel ve 4. kole doslova protočit celou jedenáctku a ta se bohužel nepředvedla. Vypadnutí s Cefin Druids na penalty byla i krapet smůla.

Zápasy

____________________________________________________________________________________________________________

Welsh League Cup

Obrázek

Ligový pohár jsem loni nehrál a jestli jsem chtěl už po této sezoně z Walesu pryč, musel jsem bezpodmínečně vyhrát i tuto soutěž. Krásné finále s TNS a jasná výhra 5:1.

Zápasy

Scottish Challenge Cup

Obrázek

Skoti se asi hodně nudí, protože v roce 1990 vymysleli tento zvláštní pohár, který kromě domácích týmu hrají také týmy z celé Velké Británie a Irska. Přiznám se, že úplně netuším podle jakého klíče se zvou týmy do tohoto poháru, ale byl jsem rád, že vybrali zrovna Port Talbot do tohoto ročníku. Turnaje se dokonce účastnil můj bývalý tým Limerick FC a Glenavon (náhoda?).
Bylo zvláštní se utkávát s týmy ze Skotska a boje to byly věru tuhé hlavně od čtvrtfinále, kdy jsem nejprve narazil na Dundee United. V semifinále jsme se utkali s Inverness CT a byla z toho těsná výhra na hřišti soupeře. Finále jsme si pak střihli před pěknou kulisou (8273) s Ross County a ve strhující bitvě jsme svého soka porazili na penalty. Takže aniž bych hrál ve Skotsku, mám z této zěmě první pohár.

Zápasy

Welsh Premier League

Obrázek

Poháry byly v plném proudu, bojovali jsme na mezinárodní půdě o EL, ale doma nás čekal hlavní úkol v podobě titulu. Vedení tohle očekávalo a tým byl nakonec dost silný, aby se vypořádal s jedinou konkurencí, kterou představoval tým TNS, tedy zdejší hegemon, který léta vládne jako jediný profesionální klub. V mé pokročile hře však do profesionálního statusu spadl i další tým a v průběhu roku jsem přemluvil vedení k profesionalizaci v našem případě. To by mohlo celkově zvednou úroveň ligy, která je jinak velice nízká.
Do sezony jsem vletěl bez respektu a měl za sebou šňůru 12 zápasu bez prohry a z toho jen jedna remíza a do konce roku jsem pokračoval ve stejném duchu. Bylo jasné, že základní část zvládám s přehledem na prvním místě. Navíc TNS na nás ztrácelo čím dál víc.
Do mistrovské části jsem vstoupil s tím, že mi stačí uhrát 2 zápasy a budu slavit předčasně titul a tak se i stalo hned první zápas, protože TNS opět zaváhali. Zbytek nádstavbové části jsem dost laxně vypustil, protože jsem tou dobou válčil ve dvou pohárech.

Tabulka - Zápasy 1 - Zápasy 2 - Statistiky - Zakončení podle novinářů

UEFA Europa League

Obrázek

A ještě jeden tradiční vstup z EL o kterou se peru prakticky každý rok většinou skrz národní pohár. V případě Port Talbot tomu není jinak.
Letošní ročník předkol byl opravdu drsný a los se s námi nemazal. Hned v prvním předkole Wisla Krakow, kterou mi pomohl vyřadit hlavně Callum Williams (myslím, že to je ten na hostováni z Wraxhamu).
Druhé předkolo opět tuhý soupeř Krasnodar, který se nakonec vůbec nepředvedl a dostal 2x 4:2.
A aby toho východu nebylo málo, v dalším kole jsem si zaletěl do Astany a ani tento soupeř nám nedokázal vzdorovat.
Na řadu přišel poslední krok a soupeř nejsilnější Brugge. Jenže my měli legendu Robsona-Kanu, který opět skóroval a pomohl k venkovní remíze 2:2 a jelikož jsme domácí odvetu zvládli ubránit 0:0, pokladník mohl bouchnout šáňo.

Nepamatuju si, kdy jsem naposled hrál skupinu A (většinou mě los hodil někam do X nebo Ž nebo tak nějak), každpádně mi to přineslo štěstí na soupeře. Při vší úctě k soupeřům Zorya Luhaňsk a FK Crvena Zvezda nejsou zrovna týmy, ze kterých by šel strach. Mírný respekt budil pouze Anderlecht, ale v celkovém kontextu je to opravdu lehká skupina.
No a můj předpoklad se naplnil, protože ve skupině Port Talbot ani jednou neprohrál a pouze dvakrát remizoval. Skupinu jsme vyhráli se 14 body a mohli se těšit na jaro.
Jenže mé nadšení zmizelo hned, když přišel na řadu los, který mi přiřadil Celtic. To jsem hned věděl, že je konečná, protože tým z hratelné ligy v tak pokročilé hře a ještě kalibru Celtic, je neřešitelný úkol. Takže vypadnutí alespoň se vztyčenou hlavou.

Skupiny 1 - Skupiny 2 - Skupiny 3 - Zápasy

Mám za sebou další milník v kariéře, když jsem odřídil 400. zápas (ve Skandinávské výzvě jsem měl 1000, tak mám co dělat).
Juniorka Port Talbotu vyhrála po páte v řadě titul a letos dokonce slavila double, přitom zdejší akademie je otřesná.
Slavnostní zakončení sezony podle fanoušků.
Díky penězům z EL jsem nechal Port Talbot profesionalizovat.
Hráčem roku se stal Callum Williams.
Mladým hráčem roku se stal Mitchell Rimmer.
Manažerem roku se stala má maličkost.
Do nejlepší jedenáctky roku bylo zařazeno hned několik našich hráčů.
Glenavon a Distilery opět drtí ligu v Severním Irsku.
Limerick FC nakonec skončil o bod druhý v Irsku.

Wales je tudíž hotov a mohu se přesunout dál. Ihned po vyhlášení cen jsem předal vedení svou rezignaci. Bohužel mi steam neuploaoval všechny screeny (není to poprvé), takže v tomhle partu ještě chybí par informací, ale není to nic zásadního až na celkovou tabulku ligy, kterou dodám až dorazím domů.
Hlásil jsem se na dvě uvolněná místa, protože v Irsku mi chybí Leinster Senior Cup a ten hraje Shamrock Rovers, který byl aktuálně bez manažera v rozjeté sezoně (Irsku hraje jaro-podzim). Druhý flek jsem chtěl získat ve 4. skotské lize, kam spadl Stenhousemuir FC. Jak to nakonec dopadlo se dovíte v příštím partu.
quamik píše:Az na nesmyslne vety, gramaticke chyby, a podezrele vysledky je to graficky i celkem pekne udelane.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #09 (2025/2026)

Skotsko 2025/2026 - Stenhousemuir F.C.

Obrázek
Obrázek

Tak nakonec je z toho Skotsko. Vedení Shamrocku Rovers se nemohlo rozhodnout, takže jsem sáhl po této možnosti a nelitoval jsem, protože do Skotska jsem se už hodně těšil. V minulosti jsem si tuto soutěž několikrát zkusil za Greenock Morton, takže jsem šel do známého prostředí a řadu hráčů jsem si dokonce pamatoval. Jen zrovna Stenhousemuir nikdy nepatřil mezi mé oblíbence. Možná za to mohly ty klubové barvy, které připomínaly Duklu.

Obrázek

Stenhousemuir F.C. je klub založený v roce 1884 a mezi fanoušky se jim říká the Warriors. Za tak dlouhou existenci však klub nedosáhl na nějaké významené úspěchy a plácal se mezi League One a League Two. V sezoně 95-96 se podařilo válečníkům vyhrát Challenge Cup, když porazili Dundee United 5:4 na penalty.
The Warriors mají zvláštní fanoušky, kteří založili doslova demokratickou organizaci, která se stará o podporu jejich milovaného klubu. Nějakým záhadným způsobem má tým fanouškovskou základnu také v Oslu v Norsku. Největšími rivaly je tým East Stirlingshire a podobné nelibosti se těší Falkirk.
Domácí utkání hrají na stadionu Ochilview Park s kapacitou 3,746 (626 sedaček) a trávník je relativně nový umělý.

Obrázek
Obrázek

Tým jsem si vybral i z toho důvodu, že začínal v League one, takže má nejlepší výchozí pozici, aby se brzo vrátil o ligu výš. Navíc moji předchůdci dobře hospodařili, takže se mi na kontě povalovalo přes 600 tisíc liber. Zázemí a personál nebyl na špatné úrovni vzhledem k tomu, že se tým nacházel až ve 4. lize. I proto musely jít mé antipatie stranou a nakonec ten tým možná začnu mít i docela rád.
Měl jsem před začátkem sezony trochu času zasáhnout do taktiky a sestavy, ale ve Skotsku se v období letní přípravy hraje skupinová fáze ligového poháru a v tu dobu jsem nastoupil na lavičku. Jako obvykle jsem přivedl velké množství hráčů, ale přiznám se, že jsem asi poprvé tuhle část šíleně odflákl. Prakticky bez rozmyslu jsem podepisoval volné hráče, přiváděl hostovačky a pak se divil, že limit pro hostování jsou jen 4 hráči. Sestava byla otřesná a musel jsem v průběhu sezony vyzkoušet tři různá rozestavení. Nářky hráčů, že dost nehrají jsem prakticky odignoroval a způsobil jsem nejednu hádku v kabině. No byla to z mé strany opravdu apatická sezona, kterou jsem se protrápil, když si to porovnám s angažmá z minulých let. o posilách a sestavě nemá cenu psát, protože jsem protočil přes 30 hráčů, což byl rekord ligy.

Historie týmu - Zázemí - Sestava - Nejlepší jedenáctka - Přestupy

Scottish Cup

Obrázek

Na bohaté zážitky z národních pohárů v Irsku, Walesu a Severním Irsku mohu zapomenout. Tady je ten rozdíl kvalit už trochu někde jinde a účast v Evropské Lize si budu muset vykopat v budoucnu nějak jinak. Dvě kola jsme nějak zvládli, ale ve čtvrtém kole se nám postavili Hearts. Před velmi pěknou kulisou jsme na jejich hřišti padli se vztyčenou hlavou 1:2.

Zápasy

Scottish League Cup

Obrázek

V ligovém poháru jsme vypadli bohužel už ve skupinové části. Ke kormidlu jsem se dostal až v průběhu této soutěže a taktak jsem zachránil druhé místo. Bohužel nezískal jsem dost bodů, abych postoupil z druhého místa.

Zápasy - Skupina E

Scottish Challenge Cup

Obrázek

Díky pravidlům o hostování týmů z různých zemí z britských ostrovů jsem tuto trofej získal loni s Port Talbot. Proto jsem se nemusel nervovat a soutěž v klidu vypustit. Vítězem se i letos stal pozvaný tým. Tentokrát pozvedl pohár nad hlavu můj bývalý tým Limerick FC.

Zápasy

Ladbrokes League 2

Obrázek

Jak už jsem nahoře naznačil, prvnímu ročníku ve Skotsku jsem se nijak aktivně nevěnoval. Většinu agendy obstaral asistent a sportovní manažer. Přistupoval jsem ke kádru tak, že stejně je hned příští rok z velké části vyměním. Na klíčové posty jsem často neměl adekvátní hráče a celkově se sestavou jsem nebyl zrovna spokojený. Podepsal jsem spoustu hráčů, kteří třeba ani nenastoupili k jednomu utkání. Manažerských chyb bylo tolik, že jsem se v průběhu ročníku bál, abych splnil očekávání a snadno postoupil. Hlavně na podzim jsem nemohl najet na vítěznou vlnu a dobré výkony střídaly ty špatné. Po celou sezonu jsme hledali střelce a přestože jsme nakonec nasázeli pořádnou porci gólů, útočníci na to měli malý podíl. Během celé sezony jsem vyzkoušel tři rozestavení od 4-4-2 přes 4-2-2-1 a sezonu jsem zakončil s 4-2-4.
Média i fanoušci byli na podzim docela nespokojení s mými výsledky, ale naštěstí jsem to na jaře zlepšil a nakonec jsme s předstihem tří kol dokráčeli k povinnému titulu.

Začal jsem studovat kontinentální profi licenci.
Postoupil jsem už na osmou příčku v hodnocení českých manažerů.
Slavnostní zakončení podle fanoušků.
Finanční situace je stále velice dobrá.
Šestice našich hráčů byla zvolena do nejlepší jedenáctky ročníku.
Ocenění pro nejlepšího hráče ligy získal náš Cammy Stevenson.

Vypadá to, že mě přechod do Skotska nalil nový elán do žil a hra mě opět chytla. Pustil jsem se už do dalšího ročníku o stupínek výš a tentokrát jsem stavbu kádr neodflákl. Očekávám, že další part se objeví velmi brzy. Děkuji za komentáře.
Naposledy upravil(a) mal.kin dne 08 bře 2019, 07:49, celkem upraveno 2 x.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #09 (2025/2026)

takže aj Walesom si prefrčal ako nič (už by som chcel napísať aj niečo iné, ale mám pocit, že v tvojom prípade sa toho nedočkám :D ) .... aj keď práve vo Walese sa to asi najviac očakávalo vzhľadom k tomu, že je tu len jedna liga a dva poháre ... presun do Škótska bol očakávaný, keďže sa držíš toho, čo si písal niekedy na začiatku kanclu .... liga zvládnutá bravúrne, trochu si ma sklamal v pohároch :vrr: ..... čakal som, že z toho bude EL už v budúcej sezóne a nič :vv:

Re: The British Steel Challenge by Malkin #10 (2026/2027)

Skotsko 2026/2027 - Stenhousemuir F.C.

Obrázek
Obrázek

Pomalu si zvykám na ty nepěkné klubové barvy a užívám si působení ve Skotsku, které mám tak rád. Druhý rok u Warriors byl ve znamení velkých věcí a přestože jsem po hodně dlouhé době nehrál v Evropské Lize, i tak jsem si sáhl na pořádnou porci peněz. Jak se mi to povedlo?

Obrázek

Pořádná fuška mě čekala už v závěru loňské sezony, kdy jsem hlídal konce smluv hromady hráčů. Plán byl jasný, tedy přebudovat kompletně celý kádr, abych hned další rok postoupil o ligu výš. Problém byl hlavně zorientovat se v tom obrovském množství hráčů, které jsem potřeboval z týmu vypakovat a zároveň nedopustit, aby mi na nějaký post chyběla pořádná alternativa. Největší problém jsem měl loni na postu útočníka a jelikož jsem měl v plánu i tentokrát hrát na 2 hroty, byl to úkol číslo jedna.

Obrázek
Obrázek

Nesměl jsem zapomenout také na omezení v počtu hráčů, které jsem mohl přivézt na hostování, což celý proces úspory na mzdách docela ovlivňuje a narušuje to mou oblíbenou činnost v přestupovém období. Přestože jsem navázal spolupráci s Aberdeenem, tak jsem nevyužil žádného jejich hráče. Pořád jsme měli status poloprofesionálního týmu a peněz jsem moc nabízet nemohl, přesto jsem našel na volném trhu pořádnou porci hráčů. Při podepisování hráčů jsem se zastavil na čísle 19. Pravidelní čtenáři jsou však u mě na takové čísla už zvyklí. Až na 2 nebo 3 výjimky si každý našel stabilní místo v sestavě a všichni předváděli úchvatné výkony. Mezi nejpovedenější obchody však považuji hostování Deana Evanse z Inverness, který rostl s každým utkáním. Nebylo proto divu, že si ho vyhlédl už v průběhu ročníku Southampton. Skvěle však hráli také záložník Butterworth (neskutečné hodnocení 7,88 z 44 utkání) a John McCann, který však přišel až v zimě. V bráně odchytal 51 utkání Neil Williamson, kterého nepotřebovali v Rangers.

S takto posíleným kádrem nás novináři pasovali na černé koně soutěže. Nebylo taky divu, protože příprava se nám vydařila. Vtipná věc se udála, když mi do pošty dorazila nabídka od St. Johnstone. Nabídku jsem samozřejmě odmítl, ale pár dnů na to jsem se s nimi utkal v přípravném utkání a naložil jsem svému soupeři 8:2. V tomto utkání dal o sobě vědět Evans čtyřmi góly. Až na prohru 0:1 s Cardiffem jsem prošel přípravou bez zaváhání.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Přestupy

Scottish Cup

Obrázek

A můžu rovnou odpálit tu největší bombu. Skotsko je na tom s koeficientem velice dobře, takže vítěz národního poháru si zajistí základní skupiny EL. Aby toho nebylo málo, tak v semifinále a ve finále si účastníci rozdělují poměrově kompletní zisky ze všech utkání poháru. Myslím si, že soudruzi z SI udělali někde chybu, protože tyto peníze se rozdělovaly jak v semifinále, tak i ve finále. Takže mi na kontě přistálo necelých 10 mil liber...Jo a jen tak mimochodem, pohár jsme vyhráli.

V 5. kole jsem se utkal se svým milovaným Greenockem Morton. V mém kádru hraje Lewis Strapp, který si za Morton nějaký čas zahrál a zrovna tento levý obránce svému bývalému týmu nasázel 2 góly.

Zápasy

Scottish League Cup

Obrázek

Tentokrát jsme skupinou prolétli jak uragán a kosili jedno jednoho prvoligistu za druhým. Nezůstal ušetřen nikdo včetně Rangers a Aberdeenu. Druhá trofej v tomto ročníku.

Zápasy - Skupina D

Scottish Challenge Cup

Obrázek

Pohár už jsem získal, takže jsem do něj nešel s nějakým očekáváním. Během svého tažení jsem narazil na Limerick, který se tu objevil už třetí ročník po sobě. Ve finále nás čekal Bristol Rovers a po hattricku Evanse jsme mohli slavit třetí trofej.

Zápasy

Ladbrokes League 1

Obrázek

Nevím, jak se to přihodilo, ale všechno prostě klapalo. Už v úvodu sezony jsem si vytvořil obrovský náskok, který nikdo neměl šanci dohnat. Týmy jako Dunfermline nebo Clyde, které měly hrát o špičku tabulky, bojovaly vůbec o to, aby zůstaly horní polovině.
Byla z toho snad nejpovedenější sezona v celé dosavadní výzvě. Přechod z jednoho útočníka na dva a obrozená hra po klasických křídlech nesla úspěchy. Nejvíc se mi na tom líbí, že celý tým si ze zápasů odnášel velice vysoké hodnocení.
O mém prvenství bylo rozhodnuto velice brzy a my se mohli soustředit na poháry, proto jsem většinu posledních utkání doslova vypustil a nechal hrát nevyužité hráče a juniory. Neskutečná jízda a 4. pohár v sezoně.

Dokončil jsem studium profi kontinentální licence.
Prodali jsme 97 permanentek.
Snad poprvé v celém FMku mi disciplinárka uznala odvolání.
Odřídil jsem už 500 utkání.
Zac Buterworth po právu získal ocenění pro hráče roku.
Do nejlepší jedenáctky roku se vešel kompletně celý můj tým. To se mi asi taky nikdy nepovedlo.
Díky zisku Národního poháru si příští rok zahraji přímo základní skupinu EL a to budu stále teprve ve druhé lize.
Finanční situace je naprosto skvělá.
Na konci sezony jsme získali status profesionálního týmu.
Zainvestovalo se do tréninkových prostorů.
Rapidně jsme si polepšili v reputaci.

Nepamatuju sezonu tohto typu. Všechno skvěle vycházelo. I na konci ročníku, kdy vám hra dává podové ohodonocení, tak jsem skončil na 3. místě v rámci League 2 v celém steamu. Podobný kousek se mi povedl naposledy loni s Islandským HK. Moc se těším na další ročník, protože jsem na trhu získal velké posily a opět budu chtít rovnou zaútočit na postup.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #11 (2027/2028)

Skotsko 2027/2028 - Stenhousemuir F.C.

Obrázek
Obrázek

První rok s profi statusem a v druhé nejvyšší lize, hromadou peněz na účtu a šancí zabojovat o EL díky národnímu poháru. Jak tohle může dopadnout?

Obrázek

Profesionalizace - to je vždycky boj na zhruba hodinu, než si rozhodnu, komu dát profi smlouvu a koho nechat plavat. To se týká jak hráčů, tak realizačního týmu. Změn tedy bylo opravdu hodně a to i na mé poměry. Při přestupech mi hrál do karet fakt, že jsem měl hrát skupinu EL. Poohlížel jsme se proto po zkušenostech, které mému týmu chyběly. Hlavně útok a křídla potřebovaly nutně posílit, ale nakonec z toho byla kompletní obměna kádru.
V minulých partech jsem to moc nedělal, ale vzhledem k vývoji sezony vyjmenuji pár dobrých jmen, které táhly náš tým za úspěchy.

George Glendon - přišel k nám z Dundee United zadarmo, odehrál 35 velmi slušných utkání, přinesl klid a zkušenosti. Bohužel věk nezastavíš.
Lewis Vaughan - Podobně jako Glendon zadarmo, zkušený borec a velké překvapení. Nečekal jsem od něj velké výkony, ale přesto se stal střelcem týmu a stihl odehrát 28 zápasů. Smlouvu jsem mu však neprodloužil.
Ian Fraser - mladík, který na pravé straně obrany odehrál 44 utkání a stal se klíčovým bekem. Navíc skotský pas. zazářil hlavně v EL. Stál nás jen 31 tisíc liber.
Dean Evans - loňská kometa se vrátila po přestupu do Southamptonu na hostování k nám. 39 utkání v základu 23 gólů a 3 asistence. Základní stavební kámen týmu.
Jim Miller - mladý Ir, se kterým jsem do základu nepočítal, ale poctivým tréninkem a po zranění stopera, dostal šanci a už ji nepustil. Roste ve velkého obránce. 26 utkání s nadprůměrným hodnocením.
Tom King - mladý útočník, který přišel zadarmo. Odehrál 50 utkání, dostal hromadu prostoru, přesto jsem od něj čekal trošičku víc. 7 asistencí a 20 gólů. Střídal skvělé a velice špatné výkony. Stál nás 93 tisíc liber.
Andy Booth - když jsem ho přivedl na hostování z West Hamu, tak mu moc nevoněla pozice levého křídla a nějaký čas trvalo, než se přeučil. Pak však naplno ukázal své schopnosti a vracel mi důvěru v plné míře svými výkony. Hostování si protáhne i do další sezony. 39 utkání 11 asistencí a 15 gólů.
LeVaughn Coleman - přišel na hostování z Aston Villy taky na dva roky jako Booth. Podobný progress jako kolega z levé strany. Coleman hrál na pravé straně a vedl si skvěle. 34 utkání (14 střídání) 8 asistencí a 20 gólů.
Jeff Hendrick - moc toho neodehrál, přišel v zimě, ale musím ho zde zmínit, protože se na tak krátký čas stal lídrem kabiny a miláčkem publika. Sympatický Ir s 95 starty za repre na konci sezony ukončil kariéru. Odehrál 9 utkání a připsal si 3 asistence.
Michael Williams - další Angličan, který přišel zadarmo v zimě. Nadstandardní mzda znamenala velké očekávání, ale to nebylo naplněno. Odehrál 13 utkání v základu, 8x střídal a vstřelil 9 gólů. Celkové hodnocení však bylo oproti ostatním značně nízké.
Jamie McCart - stoper, přišel zadarmo, 47 utkání a solidní hodnocení.
David Aitken - asi nejlepší kauf, stál nás 135 tisíc, ale stál za to. Stálice ve středu zálohy s potenciálem. 44 utkání 12 gólů a 10 asistencí.

Obrázek
Obrázek

Do přípravy jsem zařadil co možná nejvíc zápasů, protože nás nečekala skupinová fáze League Cupu. Při takovém zásahu do složení týmu docela trvalo, než si všechno sedne a měl jsem proto velké obavy, jak bude vypadat začátek sezony. Sázkaři mi navíc moc nevěřili, takže jsem od začátku ani nevěděl, jestli budu útočit na postup. Konkurence se jevila dost silná, ale mé obavy se brzy rozplynuly.
Kádr jsem musel nechat hodně široký, protože těch zápasů bylo opravdu obrovské množství. Naštěstí žádné velké zranění v průběhu sezony nepřišlo.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Přestupy 1 - Přestupy 2

Scottish Cup

Obrázek

Loni to byla velká věc, která nám otevřela cestu do Evropy a přinesla nám obrovské peníze. Samozřejmě, že jsem chtěl tuto trofej znovu vyhrát, abych si opět zahrál skupinu EL, takže jsem zde soustředil všechny síly.
Začínal jsem ve třetím kole a až do semifinále to bylo vše hodně hratelné. Jenže přišli Rangers, kteří jsou s Celticem opravdu jinde. Jenže Celtic v semifinále vyletěl s průměrnými Hearts a my porazili Rangers na penalty. Jak semifinále tak finále bylo úplně vyprodané (51 866 diváků). Hearts rozhodně nepatří k týmům, ze kterých bych se posadil na zadek, takže jsem věřil, že finále zvládneme. Byla z toho výhra 2:0, takže i příští sezonu nás čeká EL.
Zvláštní však bylo, že letos byl zisk ze společného banku za vstupné a další marketingvé předměty mnohem menší (cca 600 tisíc liber) než loni.

Zápasy

Scottish League Cup

Obrázek

Jako vítěž jsem nemusel letos hrát úvodní skupinu. I tady jsem v semifinále vyfasoval Rangers a opět z toho byla výhra. Ve finále pak dlouho vzdoroval můj ligový soupeř Kilmarnock, ale v prodloužení jsme jejich odpor zlomili a nasázeli jim další 3 góly v rozmezí 7 minut. Druhá trofej a druhá obhajoba.

Zápasy

Scottish Challenge Cup

Obrázek

I letos jsem potkal svůj bývalý tým Limerick, který se nám postavil v semifinále a neuspěl. Ve finále repríza z League Cupu s Kilmarnockem a tentokrát výhra 2:0 v normalní hrací době. Třetí trofej a třetí obhajoba.

Zápasy

Ladbrokes Championship

Obrázek

Ani nevím, jestli má cenu první rok v Championship nějak komentovat...ano měl jsem od začátku fůru štěstí a výsledky v drtivé většině byly rozdílem jednoho gólu, ale na to se historie ptát nebude. Přesto jsme přepisovali rekordy a osobně ani nevím, zda se mi kdy povedlo dokončit relativně těžkou soutěž bez jediné ztráty bodu.
Vše vycházelo na jedničku. Zranění se nám vyhýbaly, únava byla zvladatelná a těžké zápasy jsme ubojovali o ten jeden gól. Neskutečný ročník, který už asi nikdo nenapodobí.

Tabulka - Zápasy 1 - Zápasy 2 - Statistiky - Zakončení podle novinářů - Týmová chemie

UEFA Europa League

Obrázek

A ještě zdaleka nekončíme, protože tahle šílená sezona měla pokračování v EL. Los nám přál, když jsme se ve skupině utkali s AS Roma, Standardem a Galatasarayem. Asi nikdo nečekal, že skupinu vyhraji s jedinou ztrátou pří remíze s AS Roma.
Na jaře se mi v prvním kole postavil Feyenoord a po výhrách 2:1 a 5:1 jsme šli dál. Tou dobou nás ze Skotska zůstávalo v EL celkem 4. Bohužel jsem chytl právě jeden z domácích celků. Naštěstí to byli hratelní Hibs, ale postoupil jsem jen díky lepšímu skóre. Ve čtvrtfinále stále nepřicházel nějaký "gigant", protože Sporting rozhodně takhle nepůsobí. Opět dvě výhry a neskutečný postup do semifinále. Tady už gigant přišel v podobě City. Nějakým zázrakem jsme doma uhráli remízu 2:2, ale v odvetě už jsme dostali výprask 4:1.
Sečteno podtrženo, nováček 2. skotské ligy si zahrál semifinále EL! Je třeba k tomu něco dál psát?

Zápasy - Skupina I - Pavouk

Prodali jsme úctyhodných 308 permic.
Na ten celkový přehled soutěží se prostě kouká skvěle.
Nějaký ten náhled na náš tým.
Zařadil jsem se mezi legendy týmu.
Naše doslova rodinné zázemí a tréninkové prostory.
Finanční stav se snad ani nedá slovy popsat, prostě vedení musí být štěstím bez sebe. Asi i proto si vyplatil ředitel 2 mil. liber a na daních jsme pak zaplatili 2,4 mil.
Jak letošní sezonu vidí fanoušci (asi se mi ještě nestalo, že by stoper byl zvolen hráčem roku).
Prodávali jsme dresy a podepisovali nové sponzory, přehled příjmů.
Započaly úpravy tréninkové a mládežnického centra za 5,5 mil liber.
Stoper Jamie McCart se stal hráčem roku i v lize.
7 hráčů našeho týmu byla zařazeno do top 11 ligy. Ostatní místa okupovali hráči Kilmarnocku.
Skvělé výkony poslaly Davida Aitkena na Mistrovství Evropy, kam se probojovala reprezentace Skotska.
Byli jsme pozváni na turné po Anglii.
Podepsal jsem novou smlouvu na dva roky.
Velšská liga - Severoirská liga - Irská liga

Nevím, jestli se mi kdy podařilo zahrát tak povedenou sezonu. Marně pátrám v paměti, zda ve Skandinávii loni se mi něco podobného nepovedlo třeba s Vardem. Nicméně mě nyní čekají ty příjemné starosti. Už teď mohu říct, že jsem se zaměřil hlavně na nákup mladých nadějí se skotským pasem, protože v EL jsem měl značné problémy s registrací hráčů. Přecijen u mě hraje velké množství Angličanů. Jsem také zvědav, jak se popasuji s konkurencí v podobě Celticu a Rangers.

nuda :negative:
ako úprimne som čakal, že postúpiš o ligu vyššie, ale, že v sezóne nestratíš ani jeden bod to fakt nie :D :D .... k tomu si pridal aj tri obhajoby v pohároch ... fakt nemáš nejakú špeciálnu verziu hry, kde je zakázané prehrávať? aspoň, že City ťa zastavili v Európe lebo ak by si vyhral aj EL tak by som na protest prestal kancel sledovať :D
tak som teda zvedavý čo predvedieš medzi elitou .... aby som ťa dostal trošku pod tlak tak očakávam titul a odchod zo Škótska ... a že máš konkurenciu v podobe Celticu a Rangers nikoho nezaujíma :P ... GL

No. Tak tohle je parádní jízda. V semifinále EL vypadnout s Man City za to by se nemusely stydět mnohem lepší týmy (tím samozřejmě neříkám, že tvůj tým je špatný :D).
Krásně jsi to ve Skotsku rozjel. Nikdy se mi nepodařilo mít v lize plný počet bodů. Vůbec bych se nedivil, kdyby jsi v příštím roce vyhrál ligu. Fakt velká gratulace.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #12 (2028/2029)

Skotsko 2028/2029 - Stenhousemuir F.C.

Obrázek
Obrázek

Nováček nejvyšší souteže a přesto jsem tak nějak pokukoval po možnosti, že bych si mohl zahrát aspoň poháry, protože na Celtic a Rangers jsem si prostě nevěřil...

Obrázek

Ani před touto sezonou nezůstal kámen na kameni, protože jsem obdržel do té doby nevídané finanční možnosti. Nechtěl jsem to však hned rozfofrovat a taky jsem myslel na registrační podmínky do EL, takže jsem se při nákupech zaměřoval hlavně na domácí mladé hráče. Našlo se jich hned několik.

Michael Bodo se však ukázal jako top přestup. Ve zprávě od skautů se mi objevil Australan s Anglickým pasem hrající za Western Sydney. Když jsem viděl jeho staty, nevěřil jsem vlastním očím. Bodo dalece přesahoval schopnosti dosavadního kádru. 850 tisíc liber za takového bombarďáka byly drobné.
Těch přestupů byla celá řada a nechce se mi každého hráče zvlášť představovat. Většina z nich si v sezóně užila na hřišti své a taky své odvedla, protože program byl opět náročný. Celkově jsme utratili skoro 7 mil. liber, takže jsem trochu hazardoval se zadlužením. Mzdy se totiž vyšplhaly ke 100 tisícům měsíčně.
Samozřejmě v kádru zůstala celá řada opor z loňska, ale postupně byly vytlačeny mladými puškami, které rostly s každým povedeným zápasem. Aby taky ne, když jsem investoval obrovské prostředky do zaměstnanců a naše tréninkové zázemí patřilo ke špičce v lize.

Obrázek
Obrázek

Média nás před začátkem sezóny viděla na 7. příčce, která by nezaručovala žádné poháry, ale příprava se vyvíjela slibně a se zapracováním posil jsem byl taktéž spokojený. Mohl jsem také ze sebe shodit břímě v podobě výher v domácích pohárech, které jsem získal v minulých ročnících. To vše nám dávalo slušnou výchozí pozici.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Přestupy 1 - Přestupy 2

Scottish Cup

Obrázek

Skotský pohár je taková pojistka pro EL a bylo by fajn pohár obhájit, ale náročný program a série zranění se podepsalo nad neúspěchem. Bylo z toho nakonec pouze čtvrtfinále se Celticem. Jelikož jsme první zápas remizovali 1:1, muselo se utkání opakovat. Doma jsme však reparát nevyužili a prohráli 2:3. Sestava byla opravdu polepená z kde čeho.

Zápasy

Scottish League Cup

Obrázek

Tady jsem se na to fakt doslova vy...

Zápasy

Scottish Challenge Cup

Obrázek

Z nějakých neznámých důvodů jsem tento pohár letos nehrál.

Scottish Premiership

Obrázek

Podzimní část se nesla v kouzelném duchu, protože jsme skvěle chytli začátek sezóny. Od té doby jsme se vezli na vlně. Sem tam jsem zaváhal s nějakou remízou, ale body se hrnuly a my překvapovali celý Skotský fotbal. Pravdou je, že jsme většinu utkání vyhrávali o gól. Hlavně útočníci mlčeli a to mi vadilo. Začal jsem proto časem experimentovat s rozestavením a systémem, ale góly přicházely hlavně od křídel.
Na prvním místě se nás drželi Rangers jako klíště po celý podzim. Hádanku, kdo bude půlmistrem, nerozluštily ani jeden ze vzájemných duelů. Oba totiž skončily shodně 3:3. V roce 2028 nakonec přišla první porážka den před Štědrým dnem, kdy jsme nestačili na Celtic. Skotský gigant však v závodech o prvenství ztrácel dech a brzy jeho ztráta narostla až k 12 bodům. To Rangers dál drtili zbytek ligy.
Jarní část už tak slavná nebyla. Remízových utkání se urodilo najednou hodně, sem tam se objevila prohra a my začali na Rangers v jednu chvíli ztrácet 12 bodů. Navíc i ve třetím vzájemném střetnutí se svým sokem jsem uhrál remízu 3:3 a opět prohrál 0:1 s Celticem. Zlom nastal koncem zimy, kdy Rangers konečně ztratili nějaké body a my je na čtvrtý pokus konečně porazili.
Až do finálové skupiny jsme okusili chuť porážky pouze jednou, ale za remízy s Mortonem a Dundee, bych své svěřence nejraději vyfackal. Posledních 5 utkání v nádstavbové části jsme měli už jen dva týmy reálnou šanci na titul - my a Rangers. Na lídra tabulky jsme ztráceli 4 body a stát se mohlo vše, protože se zde utkaly ty nejlepší týmy letošního ročníku.
Nejprve nás čekali Hearts, které jsme vyprovodili 3:0. V dalším utkání přišel na řadu neoblíbený soupeř Celtic, ale tentokrát to vyšlo 2:1. Ve třetím utkání došlo na nejdůležitější souboj nadstavby mezi námi a Rangers a byla z toho veledůležitá výhra 1:0. V utkání padly 2 červené na naší straně. Později mi komise dala za pravdu a dvouzápasový trest pro Bodoa zrušila. Čekali nás už jen Hibs a Aberdeen. Oba soupeře jsme převálcovali a jelikož Rangers poslední utkání prohráli, slavili jsme historický první titul v PL a narušili hegemonii Rangers a Celtic. Zároveň jsem splnil poslední cíl vývzy.

UEFA Europa League

Obrázek

Loni jsme senzačně jako nováček druhé ligy dokráčeli s mnohem horším týmem až do semifinále. Možná si budete klepat na čelo, ale tento rok jsem to chtěl vyhrát.

Skotsko sbírá v Evropských pohárech body do koeficientu jeden za druhým a tím pádem jsem patřil k nasazeným týmům. Skupina C se proto jevila docela vtipně Stenhousemuir, Atalanta, můj bývalý tým Limerick a Gent. Ve stejném pořadí nakonec skupina i skončila. Soupeřům jsem nedaroval ani bod. Limericku bohužel nevyšel postup, přestože měl 9 bodů jako Atalanta.

Jarní část mi nadělila v prvním kole Turecké Fenerbahce a po snadném postupu následoval Zenit, který taky nebudil zrovna respekt. Oproti tomu ve čtvrtfinále jsem viděl stopku, když nám los přidělil giganta z Mnichova. Jenže my domácí zápas ovládli 4:1 a venku ubojovali 1:2, čímž jsme se dostali do semifinále, tedy do fáze, kde jsem skončil loni. Zde jsem měl štěstí, protože AS Řím řadím k horším týmům než třeba Bayern. Navíc v osudí byly další 2 týmy z Anglie. V obou utkáních jsme vyhráli a mohli jsme si střihnout finále proti Chelsea. Fotbal to nebyl zrovna hezký a borci v modrém asi doteď nechápou, že z těch 30 střel skončila pouze jedna v naší bráně. Takže jako luckyman se loučím se svým týmem výhrou v EL.

Zápasy - Skupina C - Pavouk

Odkroutil jsem si 600 zápasů.
Získal jsem ocenění manažera roku a tak stejně volili i novináři.
Zázemí klubu se rapidně zlepšilo.
Zakončení sezony podle fanoušků.
Michael Bodo se stal hráčem sezony Evropské ligy.
Hned 4 hráči byli zvoleni do Top 11 Evropské ligy.
Stadion jsme letos využívali na 100%, takže logicky vedení začalo plánovat rozšíření.
Zase jsme investovali nemalé prostředky do vylepšení tréninkových a mládežnických zařízení.
Jak jsme si vedli v oblasti financí.
Novým manažerem Stenhousemuir se stal Domenico Tedesco, který v této sezoně neuspěl na lavičce Celticu.
Bystré oko si možná všimlo, že jsem v průběhu jara podepsal volného Mohameda Salaha, který už je silně za zenitem, ale kvality stále má, řekl si jen o necelých 8 tisíc liber týdně (průměrná mzda). Nestihl registrační okno a bohužel už ho už v akci neuvidím.

Tak a je tady Skotský konec. Nečekal jsem, že bude tak rychlý a loučilo se mi fakt těžko, ale výzva je výzva a musím plnit další cíle. Dopředu už mohu říct, že jsem se přesunul opět do Irska, abych zabojoval o Leinster Senior Cup. Doufám, že to bude otázka půl roku a přesunu se poté do Anglie na poslední cíle výzvy.
luckyman - tak si měl pravdu, ale fakt jsem nevěřil, že Rangers letos dám. Hlavně když přišla zimní "krize" a my ztráceli 12 bodů.
skot11 - přiznám se, že taky nepamatuju, kdy se mi podobný kousek povedl a jestli vůbec kdy.
Prem - využívám celou řadu taktik a modifikací od mistra Knapa, jsem s ním v kontaktu přes Discord.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #12 (2028/2029)

Neviem co k tomu napísať... Asi len ze hurikán mal.kin zasiahol Škótsko :D... Prejsť cez 4 ligy za 4 roky to je veľká paráda a trochu ti závidím... Ten typek od ktorého más taktiky sa tomu zrejme rozumie :potlesk:... Pridal si ja čerešničku na torte v podobe EL ktorá síce nie je povinná ale poteší :yes:
Verim že írsko zvládneš za pol sezónu a potom hor sa do anglicka... Ak to aj tam preletís takýmto štýlom tak končím s fmkom :D GL

Re: The British Steel Challenge by Malkin #13 (2029)

Irsko 2029 - Shamrock Rovers FC

Obrázek
Obrázek

Tohle bude asi nejkratší part, který jsem kdy napsal...

Obrázek

Do Irska jsem se vrátil za jediným cílem a tím byl zisk Leinster Senior Cupu. Ten hrají týmy z regionu Leinster, takže jsem si o něj nemohl zahrát s Limerickem, protože ten se nachází v regionu Munster. Nejlepším týmem, který v tu dobu zastupoval Leinsterský region byl Dundalk, ale čekat na uvolněné místo zrovna zde nemělo smysl, protože to je jediný tým, který prohání Limerick po mém odchodu z Irska. Nabízelo se proto několik variant, například Bohemians, ale ti hráli tou dobou tužku ve druhé lize nebo Dublin University A.F.C., či Shamrock Rovers FC. Dva poslední jmenovaní byli bez manažera a oba měli 22.6.2029 sehrát finále. Měl jsem proto splnění cíle doslova na dlani. Rozhodl jsem se pro Shamrock a vedení se mnou podepsalo smlouvu den před finále poháru.

Obrázek
Obrázek

Do týmu jsem nijak nezasáhl, spíš jsem jen kroutil hlavou nad bordelem, který v týmu byl. Nemělo ale smysl něco měnit, protože celá tato anabáze měla příštím dnem skončit, alespoň jsem v to doufal. Hned první hodiny jsem dostal zprávu o doslova žalostném zdravotním stavu hráčů, podobně na tom byly finance (dokonce došlo na injekci) a nálada v mužstvu, kde žádná z hvězd nechtěla podepsat smlouvu na další sezonu. Kádr jako takový měl relativně slušnou kvalitu a rozhodně by mu slušelo druhé místo za Limerickem. Nakonec jsem přivedl jednoho volného hráče zkušeného střeďáka Kiana Flanagana.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Zázemí klubu

Leinster Senior Cup

Obrázek

Můj předchůdce na jaře ušlapal cestičku až do finále, kde jsem se setkal s univerzitním týmem z Dublinu. Nečekal jsem, že to bude tak snadná záležitost a kvůli tomuto půlrok v pr....

Zápasy

EA Sports Cup

Obrázek

Nakonec jsem si zahrál i o tuto trofej, protože můj předchůdce vybojoval semifinále, kde jsme si poradili s Derry City. Ve finále jsem se postavil svému bývalému týmu Limerick FC a byla z toho taky výhra s 6 góly v síti soupeře.

Zápasy

FAI Cup

Obrázek

Národní pohár byl lákavý z důvodů prestiže a reputace. Nastoupil jsem k týmu v době, kdy nás čekalo čtvrtfinále proti Bohemians. Ty jsme nakonec porazili těsne 4:3. V semifinále nás čekal silný Limerick, který jsme taktéž porazili o gól 2:1. Finále na neutrální půdě jsme sehráli proti Dundalku, kde se nám dařilo 4:0. Třetí trofej za půl roku.

Zápasy

SSE Airtricity Premier Division

Obrázek

Po mém nástupu jsem měl 18 kol k tomu, abych sezonu zachránil. Času bylo docela dost a myslet si, že doženu Dundalk s Limerickem byl nesmysl, ale třetí místo tak nereálné nebylo. Jenže po neskutečné dardě 9:0 v poháru přisla studená sprcha v lize a hned první zápas proti Cork City (tou dobou třetí celek ligy) jsem prohrál. Následovala jen remíza s Dublinskou univerzitou, ale od té doby jsem se rozjel a do konce sezony jsem neprohrál jediný zápas. To nakonec stačilo na vytoužené třetí místo a předkola EL. Ty si však bude muset odmakat můj nástupce, mizím odtud.

Tabulka - Zápasy 1 - Zápasy 2 - Statistiky

Přehled sezony podle novinářů.
Přehled sezony podle fanoušků.

Trochu mě svrběly ruce, abych rezignoval hned druhý den ve své funkci, protože jsem měl vše najednou splněno, ale nakonec jsem to doklepal. Nakonec to docela frčelo, ale stačilo. Irský herní systém byl možná nejhorší ze všech.
Tak a jde se do finále. Ještě v roce 2029 jsem zamířil do Anglie, kde jsem neskutečnou haluzí získal místo ve stejném týmu jako luckyman.

luckyman - jj knap je borec, ale každý patch se musím bát, co to způsobí. Nějak mě to netrápí, že se nevěnuji taktice ani tréninku, i když s tréninkem občas šachuji, když potřebuji zlepšit náladu nebo hrozí moc zranění, to ten asistent občas úplně ignoruje. Vyhrát EL bylo super, ale ve finále mi to je k prdu, když u týmu nezůstanu. Skotsko je super, vždycky se mi tam skvěle hrálo. Uvidím co Anglie, ale rozhodně nečekám start / cíl.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #13 (2029)

S luckym jste vytvořili nový typ kanclů - demotivační. :) To, co oba předvádíte, prostě bere dech. Jasně, v těch slabších ligách je pro zkušenější hráče snadnější vyhrávat, ale uhrát sezonu bez bodů, vyhrávat EL s týmy, které byly před pár lety na nic atp. Prostě neskutečný a fandím tobě i jemu, abyste výzvu zdárně dokončili. :cool: :wall:

Re: The British Steel Challenge by Malkin #14 (2029/30)

Anglie 2029/30 - Eastleigh FC

Obrázek
Obrázek

Vím, je to tým, za který hrál luckyman, ale nešlo jinak...

Obrázek

Po konci v Irsku moc možností nebylo, protože nejnižší ligy v Anglii tou dobou měly za sebou už přes 17 kol a po takovém počtu zápasů se moc manažerů nevyhazuje. Taky jsem nechtěl do nějakého neperspektivního odpadu, takže jsem dva kandidáty musel vyloučit. Nakonec jsem požádal o práci v týmu, který řídil luckyman tedy Eastleigh FC. Na jednu stranu jsem si říkal, že to bude zajímavé, ale na druhou stranu mi bylo líto, že nepoznám nějaký nový tým.

Eastleigh původně hráli o ligu výš, ale od sezony 24/25 přišly slabší ročníky a v sezoně 26/27 z toho byl sestup do National League South. Zázemím a kádrem tým nepůsobil rozhodně hůř než většina v lize. Takže výchozí pozice byla ideální pro postup.

Obrázek
Obrázek

Tým jsem převzal v 18. kole na 12. místě. Sezona byla dlouhá a neházel jsem proto flintu do žita. Cílem bylo uhrát minimálně play off. Na první místo jsem tou dobou ztrácel 20 bodů. Jako správný Anglický tým jsem měl na stoperech dva Nigerijce s Anglickým pasem :) a hned po pár dnech ve funkci jsem se s jedním musel rozloučit, protože prý přerostl náš tým (do té doby opravdu nejlepší hráč) a tak se Emeka Obi pakoval do Afriky za 6 tisíc liber. Opačným směrem proudilo množství hráčů na volný přestup. Mezi nimi byl například Kosovský reperezentant s Anglickým pasem. Kádr jsem tak vhodně doplnil a zdvojil všechny posty. Zainvestoval jsem také do personálu a slušně zatížil klubovou pokladnu.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Zázemí klubu - Přestupy

FA Cup

Obrázek

O tuto trofej si zabojuji až v příštích letech...Letos konec ve 4. předkole.

Zápasy

FA Trophy

Obrázek

Pohár hrající pouze týmy z National Leagues a National Leagues North/South, takže hozená rukavice pro naše kluky, kteří se výzvy nezalekli a vypleskali s ní všechny. Hlavně sladká odměna v podobě odvety za FA Cup v semifinále proti Bromley. První cíl v Anglii splněn.

Zápasy

Vanarama National League South

Obrázek

Cíl byl stanoven a tím byl postup. S vhodně doplněným kádrem jsem se nebál, že bych toho nedosáhl, ale play off mohlo být zrádné. Taky jsem doufal, že se mi vyhnou dlouhá zranění, což se mi nakonec vyplnilo. Po zbytek ročníku náš tým drtil jednoho soupeře za druhým a nepoznal co je to remíza nebo snad porážka. Nakonec jediný tým, který nás od mého převzetí porazil byl Hemel Hempstead, který nakonec zvládl play off a postoupil také. My po takové jízdě dohnali ztrátu 20 bodů a nakonec postoupili z prvního místa, ale rozhodnuto nebylo do posledního utkání, takže dramatická koncovka a opravdu zábavný ročník.

Zakončení sezony podle novinářů.
Podepsali jsme nové sponzorské smlouvy a díky tomu jsme se vyhrabali do plusové bilance pokladny.
Po dlouhé době náhled na hodnocení Evropských ligových soutěží (Skotsko WTF?! a CZ/SK? :D).
Prodali jsme 1358 permic, not bad.

Tak ročník 29/30 byl opravud výživný, protože jsem stihl splnit vše v Irsku a ještě udělat první místo v National League South a navíc získat místo v zajímavém týmu. Jsem hrozně spokojený se složením kádru a příští sezonu budu určitě chtít ihned postoupit a nejlíp z prvního místa, ten tým na to prostě má.
Nycklick - díky, už jsem myslel, že si nás přestal sledovat. Začíná spíš být demotivační sem něco psát, když si to s luckym komentujem leda tak navzájem. Do podzimu je ještě daleko, pevně věřím, že to dáme oba a vznikne z toho dost zásadní věc v dějinách tohoto fóra. Nevm jak luckyman, ale ja osobně si moc zásluh nepřipisuju. Bez instant result tlačítka by si tohle nikdy nedokončil a já bych navíc bez taktik od Knapa odehrál taky tužku.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #15 (2030/31)

Anglie 2030/31 - Eastleigh FC

Obrázek
Obrázek

Asi jsem viděl ve hře poprvé, abych dostal pokutu 750 liber za to, že jsem měl v zápse více než 6 žlutých karet. V sezoně jsem to zažil 4x. Anglie no, prostě to moc řežu.

Obrázek

Oproti loňsku tým prodělal méně změn a to i proto, že na trhu nebylo moc z čeho vybírat. Využil jsem možností hostování na maximum (liga dovolovala 6 hráčů). Hned v úvodu se mi povedly dva skvělé nákupy v podobě Anthonyho Caprice (jsem jediný komu se vybavila jedna známa pornoherečka z Brna? :search: ), kterému skončila smlouva v Crystal Palace a Marca Birche, který neprodloužil smlouvu v Aston Ville. Oba borci by se neztratili v League Two nebo One. Taky oba proto dostali nadstandardní smlouvy. Nelitoval jsem, protoze patřili k nejlepším. Novou jedničkou v bráně se stal talentovaný Mike Marsh. Z hostovaček hodně pomohli Parker-Trott a Dumphy. Přivedl jsem také dva veterány Jodiho Jonese a Harryho Bense. Jones ve 33 letech hrál skvěle na křídle i jako podhroťák.
V zimě jsem musel odolávat tlaku na mého kapitána a stopera Michaela Murphyho, kterého jsem udržel, ale nabídkam od Charltonu na Kosovského reprezentanta Bekima Gashiho jsem už odolat nedokázal. Charlton jsem však slušně podojil (100k na dřevo + 20k za repre zápasy). Na odchod klíčového záložníka jsem musel reagovat nákupem Robbieho Fishera z Port Vale (stál pouze 3,9k liber) a ještě jsem posílil v podobě Andyho Gudgera (4,1k liber), který mohl zahrát na kraji i ve středu.
Celkově jsem byl s kádrem spokojený, protože sezona byla dlouhá a náročná a hráči už v zimě padali únavou.

Obrázek
Obrázek

Konečně jsem byl u týmu od začátku a mohl jsem si střihnout přípravné zápasy, kterých jsem naplánoval opravdu mnoho, což nám pomohlo zapracovat další dvě taktiky. Stihl jsem uspořádat také tradiční luckyman Cup, který letos neokořenil žádný věhlasný soupeř. Byli jsme také pozváni na dva benefiční zápasy. Výborná kondice, příprava bez prohry, plusová čísla na účtu a podle prognóz, jsme měli vyhrát titul.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Atmosféra v klubu - Přestupy

FA Cup

Obrázek

Hned první soutěž odšpuntuji s pořádným překvapením. I v reálu se stává, že týmy z League One nebo Two postupují v rámci FA Cupu relativně daleko, ale tohle je ještě o level níž a hlavně postup opravdu daleko. Naše pouť totiž skončila až v semifinále!

Zápasy

FA Trophy

Obrázek

Pohár jsme bohužel neobhájili, ale nakonec jsem byl i rád. Zas tolik peněz z toho nebylo a hráče jsem měl doslova vyždímané. Jsem rád, že jsem vypadl s týmem, který vede můj bývalý hráč Jeff Hendrick.

Zápasy

Vanarama National League

Obrázek

Cíl stejný jako loni, tedy postup a to rovnou z prvního místa. Za tímto cílem jsme se hnali od začátku a na podzim nás horší forma zastihla pouze v září, jinak jsme soupeře drtili a pomalu jsme si vytvářeli náskok na čele tabulky.
Tento náskok jsme udrželi i na jaře, kde naše forma gradovala, ale pokulhávala produktivita útočníků a náš počet karetních trestů narůstal do astronomických rozměrů. Jak jsem v úvodu psal, dostal jsem ve čtyřech zápasech pokutu za vysoký počet karet. Točil jsem taktiky a zkoušel probudit k životu své útočníky, ale marně. To však nic nemění na faktu, že jsme ligou prošli naprosto s klidem a zbourali několik rekordů.

Odřídil jsem své sedmisté utkání.
Prodali jsme 1358 permic.
Díky úspěchům v FA Cupu a peněz z odměn, mi vedení samo navrhlo profesionalizaci týmu.
Podepsali jsme velmi pěkné nové sponzorské smlouvy.
Po finanční stránce si vedeme skvěle.
Vyměnil jsem mateřský tým Burton za Middlesbrough.

Další splněný cíl a hra krásně plynule ubíhá. S novými komponenty v pc to je úplně jiný požitek ze hry. Věřím, že do vydání nového FMka stihnu výzvu dokončit. V další sezoně očekávám velké překopání kádru díky profesionalizaci a doufám, že se to moc neprojeví na morálce a sehranosti.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #15 (2030/31)

V poslednej dobe si nahodil riadne tempo pridávania partov :potlesk:
Dodatočne gratulujem k poslednej trofejí v Írsku, aj keď treba povedať ze si sa veľmi nenadrel :D
Eastleigh FC :cool:
Šiestou a piatou ligou si prešiel ako nôž maslom a to isté očakávam aj od štvrtej a tretej ligy, keďže sa stále dá zohnať dosť kvalitných hráčov za lacný peniaz... Prvé problémy by mohli nastať až v the champ keďže nebudeš mať takú reputáciu a mnoho hráčov ta odmietne... Ale pri tebe človek nikdy nevie a je dosť možné že vyhráš všetky trofeje do šiestich sezón :D to by si ma ale fakt nasral :D

Re: The British Steel Challenge by Malkin #16 (2031/32)

Anglie 2031/32 - Eastleigh FC

Obrázek
Obrázek

Kromě tradiční porce žlutých a červených karet, jsem přidal taky něco toho fotbalového umu a byla z toho lege...wait for it...

Obrázek

Vedení mi dalo na přestupy přes 2 mil liber a docela slušný mzdový rozpočet, ale nejsem blázen, abych to rozfofroval v League Two, přesto jsem neodolal a byl na trhu velice aktivní. Hodně hráčů muselo putovat na hostování a některým jsem smlouvu neprodloužil. Naopak v Leauge One nejsou týmy omezeny v počtu hostování, jen v zápase může nastoupit max 5 hráčů, takže kostra mého týmu byla záhy vytvořena frajery z vyšších lig.
Z loňského kádru mi zůstal brankář Marsh, kterého jsem sice prodal (250 tisíc), ale zůstal u nás na roční hostování. Stoper Michael Murphy si vzal kapitánskou pásku a navázal na pěknou loňskou sezonu. Na levé straně pořád řádil Anthony Caprice, kolem kterého se mi motaly velmi slušné nabídky, ale nakonec jsem ho nepustil. Podobně je na tom středopolař Mark Birch, který opět skvěle odmakal prakticky celou sezonu.

Na volném trhu se povalovalo docela dost hráčů, takže jsem neodolal a podepisoval hráče, které jsem znal z minulých působišť. Jedním z nich byl Michael Williams (Stenhousemuir), který se opět smířil pouze s lavičkou, protože díky hostovačkám byl v útoku přetlak. Další známá tvář byl Gary Cheek (Limerick), který alternoval na pravé straně zálohy. Oba borci však spíš skončí příští ročník na hostování.
Michael Rowson se dostal do stejné pozice jako Williams, ale odehrál toho trošku víc.
Naopak Fitzgerald, který přišel zadarmo z Barnsley, skvěle zaskakoval na levé obraně za Capriceho.
Andy Barnes byl špatný podpis, protože většinou marodil a jeho post jsem v tomto ročníku prakticky nevyužíval.
Ross Joyce přišel zadarmo z Lincolnu a přestože nedostával na krajích zálohy moc šancí, rád bych si ho nechal v případě nějaké zravotní krize.
Joe Stanley nás stál 45,5 tisíc liber (v té době jsem ještě nejednal o hostování hráčů) a myslel jsem si, že bude náš útočník číslo 1, ale mám pocit, že se snad nedostal ani na lavičku. Asi největší fail, který jsem doposud udělal.
Anthony Newby se na pravém křídle zabydlel a skvěle se sehrál se všemi krajními obránci, za 4,4 tisíc liber skvělý nákup.
Jack Young nás stál 58 tisíc liber a spolu s kapitánem Murphym vytvořil obranný val. Občas měl problémy s disciplínou.
Glenn Crilly přišel jako zázrak zadarmo ze Severoirského Dungannonu a velmi brzy přerostl Marshe a stal se jedničkou v 18 letech! Tímhle tempem mi kolem něj začnou kroužit větší dravci.
Igor Lamberti Brit s Italským pasem se u nás neprosadil a putoval v zimě do Itálie na hostování. Naštěstí nás nic nestál.
Rob Hunt přišel taky zadarmo a stal se stoperem číslo 4, svou roli zvládnul dobře.
Lewis Warren přišel z West Hamu jako talentovaný hráč s úrovní potřebnou pro základní jedenáctku, ale podobně jako útočné posily i on doplatil na vlnu hostovaček a v základu jen paběrkoval.
Na samém závěru letního přestupáku jsme udělali rekorní přestup, kdy k nám putoval Aaron Martin z Dundalku za 500 tisíc, Martin následně putoval na hostování a přesvědčil, že v něm dříme neskutečný talent a jeho progress byl obrovský.

Následovala celá řada hostování. Tady je výčet těch povedených:
Rex Hayles levé křídlo, kde nás tlačí dlouho bota. Podle atributů to měl být docela průměrák, ale místo toho se z něj stal držák a dokud nepřišlo zranění, nikoho na levou stranu nepustil.
Tristley Kelly hroťák z West Brom, bombarďák a konečně střelec, který mi loni chyběl.
Kien Sumpter další útočník, který plnil jiné úkoly, ale měl stabilní místo.
Stuart Jenkins byl o chloupek horší než Kelly, ale odvedl neskutečně moc práce.
Mike Preddie střeďák ze Stoke rozdával balóny do všech stran, mozek a klíčový hráč, kterému občas ujely nervy (další sběratel karet).
Dylan Crowe náš odchovanec se v jednatřiceti letech chtěl podívat, kde fotbalově vyrostl. Musel jsem ho vzít a na pravé straně obrany se chytl.
Až na Preddieho a Crowe, budou hráči u nás hostovat i příští ročník.

Naopak ty nepovedené hostovačky:
Joe Swales se do středu zálohy moc nedostával a nakonec v zimě hostování ukončil.
Robert Miller měl s Hylesem být dvojice na levou stranu, ale prakticky to promarodil a v zimě jsem ho poslal zpět.
Tom Geer neodehrál ani jednu utkání a ještě v létě se pakoval.
Rob Stevens to stejné co Geer.
Adrian Daniels vyloženě nezklamal, ale Preddie hrál skvěle a svého parťáka na jeho místo nepustil.

V zimním přestupáku ještě přišla posila na levou stranu v podobě Zachariaha Berryho a pak dva nákupy s příslibem do budoucna.
Sečteno podtrženo, jeden z nejaktivnějších přestupáků, který jsem kdy udělal.

Obrázek
Obrázek

Na přípravu jsem měl 4 týdny a mým úkolem bylo vytvořit nový tým kolem stálic Capriceho, Murphyho a Birche. Naplánoval jsem si proto celou řadu přáteláků a tradiční luckyman cup, kde jsem letos silně pohořel. Při skládání týmu jsem nakonec přešel na filozofii, že budu přivádět hráče s perspektivou, abych nemusel za rok provádět stejné obří obměny sestavy. Sehranost týmu se v závěru přípravy blížila ideálu. Sázkaři mi navíc věřili, že letos urvu titul, což mi dodalo sebedůvěru vrátit se k útočné taktice z prvního roku v Anglii.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Atmosféra v klubu - Přestupy 1 - Přestupy 2

FA Cup

Obrázek

Loni z toho bylo senzační semifinále a letos jsme si dali repete. Tentokrát mi stopku vystavili Manchester United.

Zápasy

League Cup

Obrázek

Poprvé jsme si zahráli v Carabao Cupu, kde jsme za sebou nechali ve 4. kole velikány z Chelsea v poměru 4:1. Bohužel poté přisla stopka od City.

Zápasy

League Trophy

Obrázek

Pohár, který hrají pouze týmy ze 3. a 4. ligy, takže jsem nechtěl ponechat nic náhodě a už letos si cíl splnit, abych si na sebe nevytvořil po postupu tlak. No a úkol byl splněn.

Zápasy

League Two

Obrázek

Stejně jako loni, jsem měl jasný cil v podobě postupu z prvního místa. Velmi rychle se ukázalo, že tento cíl bez problému zvládnu. Nakonec se z toho vyklubala legendardní sezona, protože jsem za celý ročník poznal pouze jednu remízu a žádnou prohru. Našel jsem konečně střelce v podobě Kellyho a tým šlapal jak hodinky. Navíc s tak širokým kádrem jsem srazil počet zranění na minimum a únava vůbec nehrozila. Zlomil jsem snad všechny možné rekordy jak klubové, tak ty ligové. O budoucnost týmu v League One nemám vůbec strach. Pravdou je, že v tak pokročilé hře je úroveň League Two špatná a bylo velmi jednoduché vytvořit tým, který dalece přesahoval úroveň ostatních týmů.

Odkoučoval jsem už 800 zápasů.
Trošku jsem zvedl prodej permic.
Pamatujete na Michaela Bodo ve Stenhousemuir? Momentálně kolem něj krouží Barcelona.
A máme nějaké nové sponzorské smlouvy.
Finanční situace je stále dobrá díky úspěchům v FA Cupu.
Aktuální stav zázemí klubu.
Náš kapitán Michael Murphy vyrál hráče roku.
Tristley Kelly se stal nejlepším střelcem ligy.
Stal jsem se manažerem roku.
Trošku nepochopitelně byli pouze dva hráči zvoleni do nejlepší jedenáctky ligy.
Zase jsme využili peníze na rozvoj mládeže a tréninkového centra.

luckyman - moc tomu nevěřím. Champ mi dá asi stopku, i když jsem už teď začal pracovat na hráči s potenciálem, aby rostli s týmem. Min u 3 hráčů ten progress vidím a bude otázka, zda je udržím.

No tak takový hladký průběh jsem fakt nečekal, ale po pár kolech jsem viděl, že mám opravdu navrch a při porovnávání sestav soupeřů, jsem viděl ten propastný rozdíl, takže by byla ostuda, abych s takovým kádrem nevyhrál. Spíš se divím, že se hra po pár letech takto "pokřivila" a stala se opravdu lehkou.
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“