Re: The British Steel Challenge by Malkin #07 (2023/2024)

presun do Walesu bol očakávaný .... v prvej sezóne si toho veľa ukázať nemohol, keďže si reálne hral len o jednu trofej .... našťastie sa ti ju podarilo získať (vyradenie TNS vždy poteší, to poznám zo svojej hry :D :D ) ... bonusom môže byť postup do skupín EL, čo by v tvojom prípade nebolo žiadnym prekvapením .... v ďalšej sezóne očakávam útok na zvyšné dve trofeje ... už v tejto sezóne si výsledkovo dokázal, že môžeš hrať o titul tak verím, že sa ti to podarí a že po druhej sezóne budeš mať hotovo :yes: ... GL
The British Steel Challenge

Re: The British Steel Challenge by Malkin #07 (2023/2024)

Omlouvám se za herní výpadek (koukal jsem, že jsem minul snad 2 update). Druhý ročník ve Walesu mám ze 70% odehrán. Očekávám, že v příštích dnech bych s tím mohl opět pohnout.
quamik píše:Az na nesmyslne vety, gramaticke chyby, a podezrele vysledky je to graficky i celkem pekne udelane.
quamik píše:navic tenhle tejden nemam ani kam to vsunout kdybych mohl

Re: The British Steel Challenge by Malkin #08 (2024/2025)

Wales 2024/2025 - Port Talbot Town F.C.

Obrázek
Obrázek

Naskočit zpátky mi dělalo občas problém. Hru jsem měl doslova od loňska rozjetou a až na nějaké minutové herní bloky jsem k tomu neměl čas ani chuť. Naštěstí se znám a vím, že ta chuť zase příjde, takže jsem docela s odporem a apaticky pustil do dohrání sezony ve Walesu.

Obrázek

Poprvé jsem měl možnost se týmu věnovat od přípravy, ale nějaký velký kolotoč přestupů jsem nečekal. Trh ve Walesu ovládá TNS, takže jsem se musel dívat po něčem dostupnějším. Nakonec těch příchodů bylo docela dost, ale většina hráčů byla zadarmo a s naprosto směsným platem (kolikrát 5 liber týdně). Neodolal jsem a podepisoval, protože široký kádr není nikdy na škodu. Teda mělo to jeden háček - v týmu najednou byli hned 4 hráči s příjmením Williams a 3 s příjmením Evans. Za celou sezonu jsem si nezapamatoval, který je který.
V průběhu přípravy mi však v emailu od skautů přistála karta se známým jménem Hal Robson-Kanu. Světe div se, tento bývalý reprezentant k nám opravdu chtěl a ani neměl přehnané nároky na mzdu. Ihned se stal tváří Port Talbotu a sám jsem byl překvapený, jak nás táhl celou sezonu.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Přestupy

____________________________________________________________________________________________________________

Welsh Cup

Obrázek

Pohár, který mi díky loňskému prvenství zajistil možnost zahrát si EL jsem ani letos nechtěl vypustit, přestože jsem měl splněno, jenže to se mi tak úplně nepovedlo. I z důvodu našlapaného programu, jsem musel ve 4. kole doslova protočit celou jedenáctku a ta se bohužel nepředvedla. Vypadnutí s Cefin Druids na penalty byla i krapet smůla.

Zápasy

____________________________________________________________________________________________________________

Welsh League Cup

Obrázek

Ligový pohár jsem loni nehrál a jestli jsem chtěl už po této sezoně z Walesu pryč, musel jsem bezpodmínečně vyhrát i tuto soutěž. Krásné finále s TNS a jasná výhra 5:1.

Zápasy

Scottish Challenge Cup

Obrázek

Skoti se asi hodně nudí, protože v roce 1990 vymysleli tento zvláštní pohár, který kromě domácích týmu hrají také týmy z celé Velké Británie a Irska. Přiznám se, že úplně netuším podle jakého klíče se zvou týmy do tohoto poháru, ale byl jsem rád, že vybrali zrovna Port Talbot do tohoto ročníku. Turnaje se dokonce účastnil můj bývalý tým Limerick FC a Glenavon (náhoda?).
Bylo zvláštní se utkávát s týmy ze Skotska a boje to byly věru tuhé hlavně od čtvrtfinále, kdy jsem nejprve narazil na Dundee United. V semifinále jsme se utkali s Inverness CT a byla z toho těsná výhra na hřišti soupeře. Finále jsme si pak střihli před pěknou kulisou (8273) s Ross County a ve strhující bitvě jsme svého soka porazili na penalty. Takže aniž bych hrál ve Skotsku, mám z této zěmě první pohár.

Zápasy

Welsh Premier League

Obrázek

Poháry byly v plném proudu, bojovali jsme na mezinárodní půdě o EL, ale doma nás čekal hlavní úkol v podobě titulu. Vedení tohle očekávalo a tým byl nakonec dost silný, aby se vypořádal s jedinou konkurencí, kterou představoval tým TNS, tedy zdejší hegemon, který léta vládne jako jediný profesionální klub. V mé pokročile hře však do profesionálního statusu spadl i další tým a v průběhu roku jsem přemluvil vedení k profesionalizaci v našem případě. To by mohlo celkově zvednou úroveň ligy, která je jinak velice nízká.
Do sezony jsem vletěl bez respektu a měl za sebou šňůru 12 zápasu bez prohry a z toho jen jedna remíza a do konce roku jsem pokračoval ve stejném duchu. Bylo jasné, že základní část zvládám s přehledem na prvním místě. Navíc TNS na nás ztrácelo čím dál víc.
Do mistrovské části jsem vstoupil s tím, že mi stačí uhrát 2 zápasy a budu slavit předčasně titul a tak se i stalo hned první zápas, protože TNS opět zaváhali. Zbytek nádstavbové části jsem dost laxně vypustil, protože jsem tou dobou válčil ve dvou pohárech.

Tabulka - Zápasy 1 - Zápasy 2 - Statistiky - Zakončení podle novinářů

UEFA Europa League

Obrázek

A ještě jeden tradiční vstup z EL o kterou se peru prakticky každý rok většinou skrz národní pohár. V případě Port Talbot tomu není jinak.
Letošní ročník předkol byl opravdu drsný a los se s námi nemazal. Hned v prvním předkole Wisla Krakow, kterou mi pomohl vyřadit hlavně Callum Williams (myslím, že to je ten na hostováni z Wraxhamu).
Druhé předkolo opět tuhý soupeř Krasnodar, který se nakonec vůbec nepředvedl a dostal 2x 4:2.
A aby toho východu nebylo málo, v dalším kole jsem si zaletěl do Astany a ani tento soupeř nám nedokázal vzdorovat.
Na řadu přišel poslední krok a soupeř nejsilnější Brugge. Jenže my měli legendu Robsona-Kanu, který opět skóroval a pomohl k venkovní remíze 2:2 a jelikož jsme domácí odvetu zvládli ubránit 0:0, pokladník mohl bouchnout šáňo.

Nepamatuju si, kdy jsem naposled hrál skupinu A (většinou mě los hodil někam do X nebo Ž nebo tak nějak), každpádně mi to přineslo štěstí na soupeře. Při vší úctě k soupeřům Zorya Luhaňsk a FK Crvena Zvezda nejsou zrovna týmy, ze kterých by šel strach. Mírný respekt budil pouze Anderlecht, ale v celkovém kontextu je to opravdu lehká skupina.
No a můj předpoklad se naplnil, protože ve skupině Port Talbot ani jednou neprohrál a pouze dvakrát remizoval. Skupinu jsme vyhráli se 14 body a mohli se těšit na jaro.
Jenže mé nadšení zmizelo hned, když přišel na řadu los, který mi přiřadil Celtic. To jsem hned věděl, že je konečná, protože tým z hratelné ligy v tak pokročilé hře a ještě kalibru Celtic, je neřešitelný úkol. Takže vypadnutí alespoň se vztyčenou hlavou.

Skupiny 1 - Skupiny 2 - Skupiny 3 - Zápasy

Mám za sebou další milník v kariéře, když jsem odřídil 400. zápas (ve Skandinávské výzvě jsem měl 1000, tak mám co dělat).
Juniorka Port Talbotu vyhrála po páte v řadě titul a letos dokonce slavila double, přitom zdejší akademie je otřesná.
Slavnostní zakončení sezony podle fanoušků.
Díky penězům z EL jsem nechal Port Talbot profesionalizovat.
Hráčem roku se stal Callum Williams.
Mladým hráčem roku se stal Mitchell Rimmer.
Manažerem roku se stala má maličkost.
Do nejlepší jedenáctky roku bylo zařazeno hned několik našich hráčů.
Glenavon a Distilery opět drtí ligu v Severním Irsku.
Limerick FC nakonec skončil o bod druhý v Irsku.

Wales je tudíž hotov a mohu se přesunout dál. Ihned po vyhlášení cen jsem předal vedení svou rezignaci. Bohužel mi steam neuploaoval všechny screeny (není to poprvé), takže v tomhle partu ještě chybí par informací, ale není to nic zásadního až na celkovou tabulku ligy, kterou dodám až dorazím domů.
Hlásil jsem se na dvě uvolněná místa, protože v Irsku mi chybí Leinster Senior Cup a ten hraje Shamrock Rovers, který byl aktuálně bez manažera v rozjeté sezoně (Irsku hraje jaro-podzim). Druhý flek jsem chtěl získat ve 4. skotské lize, kam spadl Stenhousemuir FC. Jak to nakonec dopadlo se dovíte v příštím partu.
quamik píše:Az na nesmyslne vety, gramaticke chyby, a podezrele vysledky je to graficky i celkem pekne udelane.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #09 (2025/2026)

Skotsko 2025/2026 - Stenhousemuir F.C.

Obrázek
Obrázek

Tak nakonec je z toho Skotsko. Vedení Shamrocku Rovers se nemohlo rozhodnout, takže jsem sáhl po této možnosti a nelitoval jsem, protože do Skotska jsem se už hodně těšil. V minulosti jsem si tuto soutěž několikrát zkusil za Greenock Morton, takže jsem šel do známého prostředí a řadu hráčů jsem si dokonce pamatoval. Jen zrovna Stenhousemuir nikdy nepatřil mezi mé oblíbence. Možná za to mohly ty klubové barvy, které připomínaly Duklu.

Obrázek

Stenhousemuir F.C. je klub založený v roce 1884 a mezi fanoušky se jim říká the Warriors. Za tak dlouhou existenci však klub nedosáhl na nějaké významené úspěchy a plácal se mezi League One a League Two. V sezoně 95-96 se podařilo válečníkům vyhrát Challenge Cup, když porazili Dundee United 5:4 na penalty.
The Warriors mají zvláštní fanoušky, kteří založili doslova demokratickou organizaci, která se stará o podporu jejich milovaného klubu. Nějakým záhadným způsobem má tým fanouškovskou základnu také v Oslu v Norsku. Největšími rivaly je tým East Stirlingshire a podobné nelibosti se těší Falkirk.
Domácí utkání hrají na stadionu Ochilview Park s kapacitou 3,746 (626 sedaček) a trávník je relativně nový umělý.

Obrázek
Obrázek

Tým jsem si vybral i z toho důvodu, že začínal v League one, takže má nejlepší výchozí pozici, aby se brzo vrátil o ligu výš. Navíc moji předchůdci dobře hospodařili, takže se mi na kontě povalovalo přes 600 tisíc liber. Zázemí a personál nebyl na špatné úrovni vzhledem k tomu, že se tým nacházel až ve 4. lize. I proto musely jít mé antipatie stranou a nakonec ten tým možná začnu mít i docela rád.
Měl jsem před začátkem sezony trochu času zasáhnout do taktiky a sestavy, ale ve Skotsku se v období letní přípravy hraje skupinová fáze ligového poháru a v tu dobu jsem nastoupil na lavičku. Jako obvykle jsem přivedl velké množství hráčů, ale přiznám se, že jsem asi poprvé tuhle část šíleně odflákl. Prakticky bez rozmyslu jsem podepisoval volné hráče, přiváděl hostovačky a pak se divil, že limit pro hostování jsou jen 4 hráči. Sestava byla otřesná a musel jsem v průběhu sezony vyzkoušet tři různá rozestavení. Nářky hráčů, že dost nehrají jsem prakticky odignoroval a způsobil jsem nejednu hádku v kabině. No byla to z mé strany opravdu apatická sezona, kterou jsem se protrápil, když si to porovnám s angažmá z minulých let. o posilách a sestavě nemá cenu psát, protože jsem protočil přes 30 hráčů, což byl rekord ligy.

Historie týmu - Zázemí - Sestava - Nejlepší jedenáctka - Přestupy

Scottish Cup

Obrázek

Na bohaté zážitky z národních pohárů v Irsku, Walesu a Severním Irsku mohu zapomenout. Tady je ten rozdíl kvalit už trochu někde jinde a účast v Evropské Lize si budu muset vykopat v budoucnu nějak jinak. Dvě kola jsme nějak zvládli, ale ve čtvrtém kole se nám postavili Hearts. Před velmi pěknou kulisou jsme na jejich hřišti padli se vztyčenou hlavou 1:2.

Zápasy

Scottish League Cup

Obrázek

V ligovém poháru jsme vypadli bohužel už ve skupinové části. Ke kormidlu jsem se dostal až v průběhu této soutěže a taktak jsem zachránil druhé místo. Bohužel nezískal jsem dost bodů, abych postoupil z druhého místa.

Zápasy - Skupina E

Scottish Challenge Cup

Obrázek

Díky pravidlům o hostování týmů z různých zemí z britských ostrovů jsem tuto trofej získal loni s Port Talbot. Proto jsem se nemusel nervovat a soutěž v klidu vypustit. Vítězem se i letos stal pozvaný tým. Tentokrát pozvedl pohár nad hlavu můj bývalý tým Limerick FC.

Zápasy

Ladbrokes League 2

Obrázek

Jak už jsem nahoře naznačil, prvnímu ročníku ve Skotsku jsem se nijak aktivně nevěnoval. Většinu agendy obstaral asistent a sportovní manažer. Přistupoval jsem ke kádru tak, že stejně je hned příští rok z velké části vyměním. Na klíčové posty jsem často neměl adekvátní hráče a celkově se sestavou jsem nebyl zrovna spokojený. Podepsal jsem spoustu hráčů, kteří třeba ani nenastoupili k jednomu utkání. Manažerských chyb bylo tolik, že jsem se v průběhu ročníku bál, abych splnil očekávání a snadno postoupil. Hlavně na podzim jsem nemohl najet na vítěznou vlnu a dobré výkony střídaly ty špatné. Po celou sezonu jsme hledali střelce a přestože jsme nakonec nasázeli pořádnou porci gólů, útočníci na to měli malý podíl. Během celé sezony jsem vyzkoušel tři rozestavení od 4-4-2 přes 4-2-2-1 a sezonu jsem zakončil s 4-2-4.
Média i fanoušci byli na podzim docela nespokojení s mými výsledky, ale naštěstí jsem to na jaře zlepšil a nakonec jsme s předstihem tří kol dokráčeli k povinnému titulu.

Začal jsem studovat kontinentální profi licenci.
Postoupil jsem už na osmou příčku v hodnocení českých manažerů.
Slavnostní zakončení podle fanoušků.
Finanční situace je stále velice dobrá.
Šestice našich hráčů byla zvolena do nejlepší jedenáctky ročníku.
Ocenění pro nejlepšího hráče ligy získal náš Cammy Stevenson.

Vypadá to, že mě přechod do Skotska nalil nový elán do žil a hra mě opět chytla. Pustil jsem se už do dalšího ročníku o stupínek výš a tentokrát jsem stavbu kádr neodflákl. Očekávám, že další part se objeví velmi brzy. Děkuji za komentáře.
Naposledy upravil(a) mal.kin dne 08 bře 2019, 07:49, celkem upraveno 2 x.

Re: The British Steel Challenge by Malkin #09 (2025/2026)

takže aj Walesom si prefrčal ako nič (už by som chcel napísať aj niečo iné, ale mám pocit, že v tvojom prípade sa toho nedočkám :D ) .... aj keď práve vo Walese sa to asi najviac očakávalo vzhľadom k tomu, že je tu len jedna liga a dva poháre ... presun do Škótska bol očakávaný, keďže sa držíš toho, čo si písal niekedy na začiatku kanclu .... liga zvládnutá bravúrne, trochu si ma sklamal v pohároch :vrr: ..... čakal som, že z toho bude EL už v budúcej sezóne a nič :vv:
The British Steel Challenge

Re: The British Steel Challenge by Malkin #10 (2026/2027)

Skotsko 2026/2027 - Stenhousemuir F.C.

Obrázek
Obrázek

Pomalu si zvykám na ty nepěkné klubové barvy a užívám si působení ve Skotsku, které mám tak rád. Druhý rok u Warriors byl ve znamení velkých věcí a přestože jsem po hodně dlouhé době nehrál v Evropské Lize, i tak jsem si sáhl na pořádnou porci peněz. Jak se mi to povedlo?

Obrázek

Pořádná fuška mě čekala už v závěru loňské sezony, kdy jsem hlídal konce smluv hromady hráčů. Plán byl jasný, tedy přebudovat kompletně celý kádr, abych hned další rok postoupil o ligu výš. Problém byl hlavně zorientovat se v tom obrovském množství hráčů, které jsem potřeboval z týmu vypakovat a zároveň nedopustit, aby mi na nějaký post chyběla pořádná alternativa. Největší problém jsem měl loni na postu útočníka a jelikož jsem měl v plánu i tentokrát hrát na 2 hroty, byl to úkol číslo jedna.

Obrázek
Obrázek

Nesměl jsem zapomenout také na omezení v počtu hráčů, které jsem mohl přivézt na hostování, což celý proces úspory na mzdách docela ovlivňuje a narušuje to mou oblíbenou činnost v přestupovém období. Přestože jsem navázal spolupráci s Aberdeenem, tak jsem nevyužil žádného jejich hráče. Pořád jsme měli status poloprofesionálního týmu a peněz jsem moc nabízet nemohl, přesto jsem našel na volném trhu pořádnou porci hráčů. Při podepisování hráčů jsem se zastavil na čísle 19. Pravidelní čtenáři jsou však u mě na takové čísla už zvyklí. Až na 2 nebo 3 výjimky si každý našel stabilní místo v sestavě a všichni předváděli úchvatné výkony. Mezi nejpovedenější obchody však považuji hostování Deana Evanse z Inverness, který rostl s každým utkáním. Nebylo proto divu, že si ho vyhlédl už v průběhu ročníku Southampton. Skvěle však hráli také záložník Butterworth (neskutečné hodnocení 7,88 z 44 utkání) a John McCann, který však přišel až v zimě. V bráně odchytal 51 utkání Neil Williamson, kterého nepotřebovali v Rangers.

S takto posíleným kádrem nás novináři pasovali na černé koně soutěže. Nebylo taky divu, protože příprava se nám vydařila. Vtipná věc se udála, když mi do pošty dorazila nabídka od St. Johnstone. Nabídku jsem samozřejmě odmítl, ale pár dnů na to jsem se s nimi utkal v přípravném utkání a naložil jsem svému soupeři 8:2. V tomto utkání dal o sobě vědět Evans čtyřmi góly. Až na prohru 0:1 s Cardiffem jsem prošel přípravou bez zaváhání.

Sestava - Nejlepší jedenáctka - Přestupy

Scottish Cup

Obrázek

A můžu rovnou odpálit tu největší bombu. Skotsko je na tom s koeficientem velice dobře, takže vítěz národního poháru si zajistí základní skupiny EL. Aby toho nebylo málo, tak v semifinále a ve finále si účastníci rozdělují poměrově kompletní zisky ze všech utkání poháru. Myslím si, že soudruzi z SI udělali někde chybu, protože tyto peníze se rozdělovaly jak v semifinále, tak i ve finále. Takže mi na kontě přistálo necelých 10 mil liber...Jo a jen tak mimochodem, pohár jsme vyhráli.

V 5. kole jsem se utkal se svým milovaným Greenockem Morton. V mém kádru hraje Lewis Strapp, který si za Morton nějaký čas zahrál a zrovna tento levý obránce svému bývalému týmu nasázel 2 góly.

Zápasy

Scottish League Cup

Obrázek

Tentokrát jsme skupinou prolétli jak uragán a kosili jedno jednoho prvoligistu za druhým. Nezůstal ušetřen nikdo včetně Rangers a Aberdeenu. Druhá trofej v tomto ročníku.

Zápasy - Skupina D

Scottish Challenge Cup

Obrázek

Pohár už jsem získal, takže jsem do něj nešel s nějakým očekáváním. Během svého tažení jsem narazil na Limerick, který se tu objevil už třetí ročník po sobě. Ve finále nás čekal Bristol Rovers a po hattricku Evanse jsme mohli slavit třetí trofej.

Zápasy

Ladbrokes League 1

Obrázek

Nevím, jak se to přihodilo, ale všechno prostě klapalo. Už v úvodu sezony jsem si vytvořil obrovský náskok, který nikdo neměl šanci dohnat. Týmy jako Dunfermline nebo Clyde, které měly hrát o špičku tabulky, bojovaly vůbec o to, aby zůstaly horní polovině.
Byla z toho snad nejpovedenější sezona v celé dosavadní výzvě. Přechod z jednoho útočníka na dva a obrozená hra po klasických křídlech nesla úspěchy. Nejvíc se mi na tom líbí, že celý tým si ze zápasů odnášel velice vysoké hodnocení.
O mém prvenství bylo rozhodnuto velice brzy a my se mohli soustředit na poháry, proto jsem většinu posledních utkání doslova vypustil a nechal hrát nevyužité hráče a juniory. Neskutečná jízda a 4. pohár v sezoně.

Dokončil jsem studium profi kontinentální licence.
Prodali jsme 97 permanentek.
Snad poprvé v celém FMku mi disciplinárka uznala odvolání.
Odřídil jsem už 500 utkání.
Zac Buterworth po právu získal ocenění pro hráče roku.
Do nejlepší jedenáctky roku se vešel kompletně celý můj tým. To se mi asi taky nikdy nepovedlo.
Díky zisku Národního poháru si příští rok zahraji přímo základní skupinu EL a to budu stále teprve ve druhé lize.
Finanční situace je naprosto skvělá.
Na konci sezony jsme získali status profesionálního týmu.
Zainvestovalo se do tréninkových prostorů.
Rapidně jsme si polepšili v reputaci.

Nepamatuju sezonu tohto typu. Všechno skvěle vycházelo. I na konci ročníku, kdy vám hra dává podové ohodonocení, tak jsem skončil na 3. místě v rámci League 2 v celém steamu. Podobný kousek se mi povedl naposledy loni s Islandským HK. Moc se těším na další ročník, protože jsem na trhu získal velké posily a opět budu chtít rovnou zaútočit na postup.
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“