Každý uživatel si může založit pouze jeden topic.

Re: Challenge Accepted - WE Can Be Heroes

Taky způsob, jak na to pohlížet, Anfield je historie, ale...kdo si dneska vzpomene na Highbury?

Plus - každý rok překonávám rekord v návštěvnosti, a fanoušci se už nikam nevejdou. To, že budeš stát na místě, nikam nepovede. Pak je tu samozřejmě stránka ekonomická, nový stadion rovná se nové zisky. Navíc, já jsem hru nezačínal v Liverpoolu, takže to beru taky jinak. A jen těžko si na novým stadionu zahraju, protože dvě sezóny nevím, jestli odehraju (před novým FM). Šlo spíš o pokus, který vyšel (od FM 05 jsem nikdy stadion nestavil, ani jsem to nezkoušel).

14.sezóna

Posily pro novou sezónu:

Alper Ay (ZS, 3,7 miliónů liber)
Obrázek
Scott Briscoe (OS)
Spíš než o "posilu" (jak můžete vidět), se jedná o pokus, přišel zadarmo, miniaturní výplata, a líbily se mi fyzický atributy.
Obrázek
Jim Townsend (OS, zadarmo)
Obrázek
Už minulou sezónu přišel mladý stoper Dean Osborn
Obrázek
A nakonec, Arsenal mě donutil koupit následujícího hráče (byl mým cílem léta číslo 1, ale byl moc "drahý", takže jsem ho zkoušel zpracovat, a dopadlo by to tak, že by mi ho jeho tým nabídl v zimě za jeho hodnotu, ale...Arsenal přispěchal s nabídkou, a to jsem nemohl nechat dopadnout - následně si samozřejmě vybral mě).
Gerben Guyt, jen tak mimochodem, historicky moje nejdražší posila.
Obrázek
Jak už je naší tradicí, Community Shield jsme opět prohráli (potřetí během čtyř let). Tentokrát jsme to stihli v základní hrací době. Celý zápas jsme byli lepší, ale trefovali jsme jen brankovou konstrukci. A v 91.minutě udeřil Arsenal střelou za hranicí vápna. Střelec? Václav Kadlec.
Obrázek
Forma byla i tak dobrá, to bylo zřejmé. V lize se vše potvrdilo. První zápas byl ještě trochu rozpačitý (Haiji v něm nedal dvě penalty), v Birminghamu se vše změnilo. Následovala týmová exhibice proti Fulhamu, a exhibice Haijiho, kterými 4 brankami porazil Blackburn na jeho vlastním hřišti.
Obrázek
Jen pro zajímavost - už bych byl schopný postavit konkurence schopnou sestavu složenou pouze z Angličanů.
Obrázek

Forma pokračovala i nadále - první branku v lize jsme inkasovali až v 8.kole venku s Midlesbrough (i tak výhra 2-1). Asi nejzajímavější zápas jsme odehráli doma proti Arsenalu.
Obrázek
V lize nám patří první příčka - jediná remíza přišla v 5.kole na stadionu Manchesteru City. City se drželi výborně, až v předposledním kole prohráli na Arsenalu 0-3, a v následujícím kole, posledním odehraném, remizovali.
Obrázek
Další zajímavý zápas jsme odehráli v Carling Cupu - oproti ligové sestavě nastoupila naprosto odlišná sestava (všech 11 hráčů!) - cílem bylo samozřejmě podívat se na ně pod tlakem, a upřímně, i vypadnout z poháru. Příležitost k tomu byla víc než dobrá - hráli jsme na White Hart Lane se Spurs. K mému překvapení jsme soupeři stačili, ale dokonce až do 95.minuty vedli. Jelikož mnoho hráčů hrálo svůj první soutěžní zápas, docházeli jim síly. Soupeř tedy skóre otočil v prodloužení. To však ještě nebylo vše - dalekonosnou střelou srovnal skóre střídající opora Crisetig, a následně jsme proměnili všech 5 penalt, což soupeř nedokázal. Příjemné překvapení. Šance na vypadnutí bude už v dalším kole - na půde City.
Obrázek
Zajímavosti
Stopeři vstřelili už 9 gólů.
Haiji má po 10 kolech 10 branek, a 9 asistencí. I tak je to jeho snad nejhorší období - nedává spoustu šancí (sice 10 gólů, ale z toho jednou 4 góly v zápase, a v dalším hattrick).
První soutěžní branku za Liverpool vstřelil Rob Green.
Obrázek
V klubu působí už devátou sezónu.

PS. Jelikož mám poprvé za dobu co dělám tuto kancelář k dispozici na jednom pc jak FM, tak i internet, tak zkouším její jinou podobu. Vlastně je to deník v pravým slova smyslu - co odehraju, to hned zapíšu. Pokud je tu nějaký pravidelný čtenář, tak mu to snad nevadí. Jestli jo, tak se mu omlouvám. Je možný návrat k původní verzi.

Zajímavý kancl, mně to osobně nevadí. :) Výsledky máš zatím skvělý, někteří ti geneři vypadaj dobře. :) No rok 2023 už je znát. :D Ale ten stadion je teda pálka, nešel jen rozšířit Anfield? :P

Bohužel, taková možnost nebyla, jen postavit nový stadion. Jinak letos zase pernamentky vyprodané na Anfield. Tihle geneři nic moc, až budu příště hrát, tak sem hodím jak vypadají geneři třeba po pěti letech v Liverpoolu.

Dnes jen opravdu krátký update - na vině je hlavně Kafkův Proces, a nové řady seriály, respektive nové seriály (rozhodně doporučuju 2 Broke Girls).

Zatím jsem nezmiňoval Ligu Mistrů - do skupiny jsme dostali Porto, Janov, a Bruggy. Zdála se lehká, až moc. A zdání klame. Po prohře v Portu to vypadalo všelijak, a chystali jsme na rozhodující dvojzápas s nebezpečným Janovem.
Obrázek
Doma bez problému 2-0, a venku jsme Janov zlomili třemi góly během 10ti minut. Postup tedy jasný, rád bych, kdyby v dalších zápasech skupiny "rezerva" ještě vykopala první místo.
Obrázek
Škoda zaváhání doma s Aston Villou (ta byla třetí v tabulce; vyrovnali jsme až v 70.minutě). Naštěstí jsme zvládli následující zápas na Stamford Bridge, kde jsme si připadal, jak kdybychom hráli znovu na hřišti Ipswiche - jeden nájezd na gólmana za druhým. Naštěstí pro domácí nehrál Babacar kvůli zranění (proti Ipswichi dal hattrick), a tak jsme dali jen 3 branky.
Obrázek
Tentokrát jsme zaváhali už i my, a dokonce jsme třikrát za sebou inkasovali. Což je nezvyklý, oproti začátku sezóny.

Co ale podařilo, byl dříve zmiňovaný nejdražší přestup mé manažerské historie (6 miliónu liber utracených za Guyta). Guyt (DZ, ZS) se výborně prosazoval, i když hrával posledních 20 minut - hlavně výborně odebíral balóny, a jeho silnou stránkou jsou rozhodně i přímé nahrávky - připsal si 3 ligové asistence. Shodou okolností došlo k několika zraněním, a tak, když jsem prohrával doma s Aston Villou, Guyt mě šel na hřiště zachránit o poločase. Skoro se stalo, stačil vyrovnat. Odměnou mu byla první nominace do základní sestavy, venku na Chelsea. Odměnou pro mě byl jeho vítězný gól.
Obrázek
Po delší době se někdo odvážil mě kontaktovat (bylo spoustu vyhazovů v poslední době, ale je pravda, že byly převážně z fotbalově necivilizovaných krajin).
Obrázek
Tentokrát jsem ani na chvíli o přijmutí nabídky nepřemýšlel.

Slíbené screeny hráčů snad příště.

Obrázek
Bum! Jinak začít nešlo...Nenáviděný soupeř na kolenou. Počtvrté za sebou v lize, se skóre 15-3 pro nás.

Jinak to ale dnes nebyla žádná sláva - 3 ligová domácí zápasy za sebou jsme nevyhráli (Villa, Everton, a Spurs), navíc jsme doma dokonce i prohráli s Portem, už podruhé během krátké doby. Loď jménem Liverpool začíná skřípat.
Obrázek
Obrázek
V Lize mistrů jsme zvyklí na jiné postavení...
Obrázek
Velice znepokojivé nejsou jen naše výsledky, ale i to, co nás čeká:

1) Nemělo by být trestné, hrát 3 zápasy ve 4 dnech?
Obrázek
2) Druhá příčka ve skupině Ligy mistrů znamená Bayern v osmifinále. Asi nejhorší možný soupeř, na kterého si vůbec nevěřím. Navíc mě už jednou vyřadil z LM. Ale to už jsou roky...
Obrázek

Dnes začnu poháry.

FA Cup zatím bez komentáře, neboť byl bez problému. Určitě se ho pokusím vyhrát, pokud ho nebudu muset obětovat pro větší dobro.
Obrázek
V Carling Cupu jsem pokračoval v nastaveném trendu i na stadionu City. Postavil jsem rezervní jedenáctku, a ta opět držela krok. Na prodloužení jsem poslal do hry žolíka Haijiho, a ten dal dva góly.
Další soupeř - Everton. Těžký oříšek. Tak jako tak jsme museli odehrát dva zápasy zbytečného poháru, a tak jsem už hráče tolik nešetřil. A samozřejmě, šlo o EVERTON. S tím jsem nemohl prohrát.
Obrázek
V lize hned první zápas přinesl nečekané trable. S posledním Nottinghamem jsme se natrápili. Ba dokonce, natrápili je slabé slovo.

Převahu první půle jsme nevyužili. Hru jsem chtěl rozhýbat, tak jsme vystřídal dva hráče. Třetí střídaní bylo vynucené; hned na to mi domácí sedláci zranili dalšího hráče, a hráli jsme v deseti. O dalších pár minut později dostal červenou kartu levý bek - hráli jsme v devíti. Naštěstí minutu před koncem Haiji přesprintoval pravou lajnu, a poslal do vápna bochánek...
Obrázek
Nečekali jsme dlouho, a přišli další nervy - doma s Birminghamem - zachraňovat nás musel stoper Townsend, pro něhož to byl první ligový zápas! Vstřelil dvě branky, tu druhou, vítěznou, v 90.minutě!
Obrázek
Poté opět syndrom letošní sezóny - remíza doma se slabým týmem, a pak výhra venku s velkým konkurentem. Na Arsenalu jsme se ujali vedení už ve 14.vteřině, a to míč rozehrávali domácí. V 10.minutě bylo hotovo. Arsenal to nevydržel, a v druhé půli si nechal vyloučit dva hráče. Další zápas byl "ten" zápas. Doma s City. Zápas, na který se těším od začátku sezóny. Začátek byl jak z říše snů. Pro soupeře. Ale nakonec...
Obrázek
Další zápasy už proběhly bez problému.
Obrázek
V lize stále bez prohry. Ale...4 z 5 remíz byly doma se slabými celky. Škoda. I tak zatím paráda, není si na co stěžovat. I City v posledním hraném kolem jen remízovali.
Obrázek

Po zápase s Blackburnem se z ničeho nic objevila tato zpráva...
Obrázek
Následována další...
Obrázek
Že bych si jen tak koupil nějakýho parádního hráče? Drahýho, pro vlastní potěšení..?

Pokud tedy ještě budu v klubu...
Obrázek
---------------------------

Nyní speciál - čtění, nebo spíše prohlížení na víkend; aneb, v čem tkví úspěch?

Je to jednoduché. Momentálně je Liverpool úspěšný, protože základní sestava je spolu víc jak 5 let. Toť vše. Doporučuju koukat u hráčů na jejich hodnotu, a na peníze, za které přišly.

OBRANA, zleva.

Adam Elliot - jak tohle mohla Chelsea udělat?
Obrázek
Obrázek
Cristiano
Obrázek
Obrázek
Marko Vidakovic
Obrázek
Obrázek
Dave Lucas
Obrázek
Obrázek
Samozřejmě, všichni jsou koupeni podle určitého klíče, jako je určitá "gramotnost" (jak gramotnost v pravém slova smyslu, tak i technická - myslím, že mí obránci dokážou bez problému rozehrát, a jejich technika je vysoce nadstandardní) , a pak především fyzické vlastnosti. Třetí ingrediencí je "škemrání" - hráče přechválit, dávát nabídky, aby byly týmem odmítnuty - hráč pak ke mě chce sám, a je mi nabídnut za svou hodnotu.

Takovým dalším příkladem je Karl Smith (DZ, ZS, ZP). Hráč, který toho zas tak moc nenahraje, ale v týmu má prostě své místo, hlavně kvůli možnosti hrát na více postech. Přišel za více než krásnou částku.
Obrázek
Obrázek
Největší klenot Liverpoolu.
Fouad HAIJI - v půlce února 35 gólů, "not bad". Ligová bilance je ještě více působivá, navíc je i nejlepším nahrávačem ligy. Samozřejmě už má spoustu ocenění. Zajímavé je, že přišel zadarmo.
Obrázek
Obrázek
Příště mimo jiné Liga Mistrů, a budete se moci podívat na nějaké mladíky, na něž teprve sláva čeká.

Na začátek - majitel klub neprodal, a tak jsme dál...řekněme, stejně "bohatí".
Obrázek
Liga Mistrů

Prakticky beze slov - stačí obrázek. Vše šlo hladce, a tak jsme Ligu Mistrů vyhráli podruhé během tří let.
Obrázek
Všechno samozřejmě mohlo být jinak - v prvním zápase doma proti Bayernu dostal můj stoper červenou kartu. Nezazmatkoval jsem, nechal jsem hru na tři obránce, a ponechal dva útočníky. Tah vyšel, do pěti minut 1-0, a teprve poté jsem vystřídal útočníka, a poslal na hřiště druhého stopera. Odveta bez sebemenších problémů, Bayern si neťukl.
Obrázek
Podobné to bylo i s Barcelonou, ta už si alespoň vystřelila na mého brankáře. I tak...
Obrázek
Do neznámého jsem šel proti Interu, s tím jsem se nikdy ještě neutkal. A když venku dostal levý záložník červenou kartu už ve třetí minutě, tak jsem byl v mdlobách. Byl z toho ale doslova klepec, a Inter měl štěstí, že výsledek byl jen 0- 4 (v závěru moji hráči netrefili prázdnou bránu dvakrát).
Obrázek
Finále bylo tentokrát opravdu velké, čekal nás Real - byl to střet prvního (Real), a druhého týmu podle žebříčku. Navíc, loni mě Real vyřadil v semifinále. 14 dní před zápasem se mi zranil na 14 dní Babacar, a nemohl tak nastoupit.
Obrázek
Nevadí, jediný gól vstřelil jeho náhradník.

Carling Cup
Prohráli jsme finále. Stejně jako Community Shield - stejný průběh, stejný soupeř. Byli jsme mírně aktivnější, když už jsem se chystal na penalty, Arsenal z ničeho udeřil.
Obrázek
FA Cup
Vítězství bez problémů.
Obrázek
Obrázek
Liga
Obrázek
Od začátku padaly jen komentáře "Liverpool je prostě nejlepší". Nemá cenu to popírat. Co mě hodně zarazilo, hlavně po série "těžkých" zápasů s Aston Villou, Chelsea, Evertonem, United a Spurs (a mezitím ještě Liga Mistrů),že naši obdivuhodnou sérii zápasu bez ligové prohry přerušil WHU. Co dokázali Chelsea, Arsenal, City a United ve svých ligových dvojzápasech dohromady, dokázal West Ham za poločas. S WHU jsme hráli i finále FA Cup, tam si můžete všimnout, že na bránu se za celý zápas netrefili, ale v lize mě porazili. Nevím, jak to mám chápat - možná důkaz, že nejde odehrát sezónu bez prohry.
Obrázek
Do té doby jsme neprohráli v lize celých 14 měsíců.
Obrázek
Tabulka
Obrázek
Obrázek
Padla jedná bájná hranice - 100 vstřelených gólů. Druhá - 100 bodů, byla blízko.

Statistiky hráčů Premier League
Obrázek
Statistiky Liverpoolu.
Obrázek
Statistiky Haijiho - 57 branek, 27 asistencí.
Obrázek
Kádr, a statistiky.
Obrázek
Získali jsme třetí titul za sebou, a v této sezóně jsme získali triple/treble - domácí ligu a pohár, a evropský pohár.

I kvůli tomu, stejně jako po sezóně 12., kdy jsme získali titul a Ligu mistrů, nastává trochu problém s motivací. Tentokrát je důležitý i způsob, jakým jsme získali letošní výhry.
Zatím nevím, jak s dalším hraním. Zítra mi začíná škola, tak uvidím.

Titul opět v Liverpoolu, no co na o říct, fakt pěkný, ten Maročan válí. Neskutečnej, jinak prohra s WHU po takový době, stane se, občas prostě ten zápas prohraješ ikdyby proti tobě nastoupila rezerva...Taky se mi stává. :) Každopádně gratz a výborná práce. K tomu Anfieldu, škoda, že nešel rozšířit, ale tak nový stadion určitě bude excelentní. A ještě mě překvapil ten magnát, 130 mil. liber? Uffffffffffffff....Jinak chápu, že motivace už trochu chybí no....

Všechna ta práce a čas se vyplatily. Magnáta škoda, mohl jsem taky zkusit, jaký to je utrácet. Myslím, že na tu hru ještě "sáhnu", zkusím asi vyházet nějaký cizince (měl jsem nespokojenýho Itala OP, a Chilana DZ), a koupit na jejich místa Angličany, Super Cup přijde...Community Shield jsem ještě nevyhrál třeba. Uvidím.

PanFiluta: Díky.
15.sezóna Léto bylo krušnější, než jsem předpokládal.

Za prvé: majitel stále trvá na svém odchodu; klub měl jít do rukou podnikatelů, a ty chtěli za managera Stevea Gerrarda (můj asistent).
Obrázek
Za druhé: neustále chodily nabídky na kluky z "18" - což svědčí o tom, že budoucnost klubu je zajištěna, a že se vyplatilo investování do mládeže (nikdy podobné nabídky nechodily, teď na 5 hráčů pořád dokola). Mimochodem, mezi těmito hráči je Scott Briscoe - hráč, které jsem přivedl před minulou sezónou jako pokus. Jak se pokus vyvíjí? Lépe, než jsem očekával. Gerrard mi v po-sezóním shrnutí oznámil, že právě Briscoe udělal za rok tréninku největší pokrok. A o samotného hráče, které jsem přivedl zadarmo, a má plat 2900 liber za rok, mají zájem z Premier League (nabídky kolem 300 000 - 500 000 liber). Takové pokusy budu zkoušet dál. Tak jako tak vydělám.
Obrázek
Obrázek
Přišli i noví hráči - prodal jsem 30ti letého italského beka za 2,6 milionu, a koupil jsem 20ti letého Angličana na jeho post za 2,5 miliónů, který má potenciál být nejlepším pravým bekem ligy.

Ian Clarke (OP)
Obrázek
Přišel ještě mladý stoper, potenciál na nejlepšího stopera ligy.
Obrázek
Community Shield - poprvé jsem ho dokázal vyhrát.
Obrázek
Tak Liverpool nasbíral za poslední tři roky všechny dostupné trofeje (až na Evropskou ligu samozřejmě) - Community Shield, Evropský Superpohár, Mistrovství světa klubů, Ligu Mistrů, titul, FA Cup, a Carling Cup.

Konečně první.
Obrázek
I proto, bude toto mé rozloučení. Navíc škola začala ve velkém tempu, plus další povinnosti, a já se musím něčeho vzdát, a to bude samozřejmě hraní FM. Ale poprvé v historie FM mám už vybrán klub pro FM12, takže se tu možná ještě ukážu.

Pár obrázků na závěr, z kterých lze "něco" vidět.

Důvěra vedení
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zatím nejlepší kancelář, jakou jsem četl. Gratuluji k úspěchům. Zpočátku jsem příliš nevěřil, když jsem viděl tu neloajalitu vůči klubům a přebíhání z křesla do křesla, ale Liverpool ti zřejmě svědčí a dlouhodobá práce s mladými hráči už přinesla ovoce. Současný kádr má na to, aby v následujících pěti sezónách vyhrával úplně všechno. Tohle je fáze, kdy já obvykle opouštím klub, který jsem dostal na úplný vrchol a přijímám angažmá v nějakém druholigovému, který má potenciál, a sleduji, jak se během sezóny v týmu, ze kterého jsem odešel, odehraje šílený výprodej a spadne do průměru. Škoda jen, že s českým klubem se nikdy nevykopete na takovou úroveň. Žádného prvotřídního hráče neudržíte, protože vám přestupy odklepne vedení, a hvězdy k vám nepůjdou i kdyby na ně bylo dost peněz. Ještě nikdy se mi nepovedlo s českým klubem vyhrát ligu mistrů... aspoň ta evropská liga ještě tehdá se Slávií.

Chtělo by to ještě pář zpráviček o tom, co se děje ve světě a v u nás doma především. Vítězství ČR v MS považuji za zázrak (u mě jsou rádi, když se kvalifikují) Jaký mají kádr? Dostal se někdy nějaký český tým do LM? Jsou češi v Premier league?

BTW: v PL snad opravdu nejde odehrát sezónu bez prohry.

Moc ti děkuju.
Neloajalita je možná trošku silný slovo...ale to záleží na úhlu pohledu - Dundee jsem opustil na jeho vrcholu, výše jsem nemohl. V Hearts jsem se necítil dobře, jako bych nemohl nic vytvořit, nešlo pracovat koncepčně (jako pak v Liverpoolu). Coventry - tam prostě přišla nabídka od Newcastlu, a to je srdcová záležitost (kort, když tam byli všichni hráči z minulé sezóny). V Newcastle to bylo skvělý, ale po roce zas přišla výzva největší, a bylo jasný, že z Liverpoolu už můžu jít jen dolů, "odpočívat".

V tom, že současný kádr by vyhrával všechno si myslím, že máš pravdu (i když bych řekl tak tři roky, pak by přišli hráči mladí, kteří už v klubu sice byli, ale moc nehráli). Sám jsem to zkoušel, při poslední zapnutí jsem šel na dovolenou, a tým vyhrál všechno, i na City, a Newcastle porazil 10-1 - na jednu stranu dobrý pocit, protože ten tým jsem vytvořil, na druhou stranu, ten tým šlape už i beze mne. Samozřejmě, kdyby přišel jiný manažer, tak prodává, a nebylo by to takové. Je to úplný vrchol, a proto už ani já nehraju. A jít třeba do Potsmouthu nebo Charltonu do nižších lig jsem si rozmyslel, právě proto, že jsem nechtěl vidět rozprodej týmu.

Nějaký informace o naší reprezentaci jsou na předchozí straně - snad po nebo před 12.sezónou jsem dostal nabídku na její vedení. Byli devátí na světě, hráči v zahraničí. Co se týče mých osobních zkušeností s českými hráči, tak scout mi doporučil jen jednoho, který nebyl pro mě dost dobrý. V Arsenalu hraje dlouho už Václav Kadlec. Jednu sezónu se mu hodně dařilo, úspěch o to větší, že Arsenal hraje vždy na jednoho útočníka, kterýho hrál právě on. Dlouho válčil v PL i Čelůstka, za Birmingham, patřil k tomu lepšímu. A teď v poslední sezóně hrál i nějaký pravý bek PL, generovaný.
Zamčeno

Zpět na „Manažerské kanceláře“