Jaké týmy jste viděli na vlastní oči?

Považuji se za velkého fotbalového fanouška, ale ještě donedávna mi návštěva některého z oficiálních fotbalových zápasů unikala. Těžko říct, čím to bylo. Možná k tomu přispěl i fakt, že pocházím z Pardubic, které je samozřejmě převážně hokejové město (I když to teď stojí za zlámaný Rohlík). A já jsem tak mohl na vlastní oči vidět prohánět se na ledě hráče jako Tavares, Stamkos, Hašek, Hemský, Krejčí nebo i náš nesmrtelný pardál Jarda Jágr.

Nicméně před pár měsíci se mi konečně splnil sen a já si mohl říct, že jsem navštívil konečně i fotbalový stadion. Poštěstilo se mi v Liberci, kam jsem jel na odvetné utkání poslední předkola Evropské Ligy proti kyperské Larnace. Fantastický Sýkora, který vstřelil hattrick, aniž bych ho viděl snad jedinkrát u balonu :D, neskutečná dominance i projev obrovského lidství Milana Baroše a v neposlední řadě i chycená penalta v poslední minutě. Zážitek pro mě tak obrovský, že jsem se zařekl, že tohle to rozhodně nebude poslední utkání, které jsem navštívil.

Lidské cesty jsou nevyzpytatelné a já jsem se znovu do ochozu stadionu dostal dřív, než jsem očekával. I když se nejednalo o Liberec, ani o žádný jiný tým z české ligy. Aktuálně načínám už druhý měsíc na svém Erasmus pobytu v Itálii a jak už správně tušíte podařilo se mi navštívit italskou Serii A. I když pravděpodobně jsem se nevyjádřil úplně nejpřesněji... Nestudují přimo v Itálii, ale spíše v takzvané africké Evropě a to na Sicílii, přesněji v hlavním městě této oblasti v Palermu. Místní celek samozřejmě nepatří mezi hlavní štiky italského calcia, ale to mě v žádném případě nevadí. A tak jsem zaplatil 30 euro a namířil jsem si to na Stadio Renzo Barbera, kde se shodou okolností konal zrovna 1000. zápas Palerma v Serii A. Samotný fakt, že jsem mohl vidět na vlastní oči utkání jedné z nejlepších lig na světě, mě stačilo k tomu, abych s dosednutím na zelenou sedačku na italském svatostánku odstartoval stékání slz štěstí z mých očích. To všechno navíc umocnil fakt, že do Palerma přijel Turín v bráně s velkým Joe Hartem. Ano takhle se plní sny... Překvapivě fantastický Diamanti, nahecovaný Hart nebo zasra*** provokatér Ljajič, kterému to ale střílelo jak pánovi. Palermo se dostalo sice v 5. minutě do vedení, ale od té doby se vlnila síť už jen za zády Posaveče. I přes debakl sicilského mančaftu jsem prožil jeden z mých největších zážitků a jen doufám, že to nebylo naposledy, co jsem Stadio Renza Barbera po dobu mých studiích navštívil. Osobně si dělám zálusk na utkání s AC Milán aneb obědvám každej druhej den, aby mě vydrželo stipendium :D

Rád bych se vás zeptal, jaké zápasy jste navštívili vy, případně jaké hvězdy jste měli možnost vidět? Věřím, že když si čtete můj příspěvek, tak se smějete a říkate si, co já jsem za vola a jak málo mě stačí ke štěstí. Obyčejný Palermo s Libercem a já jsem z toho na větvi jak malý kluk :D

Btw. Níže přikládám highlighty ze zápasu :)
https://www.youtube.com/watch?v=wQYwck0GSlI
„Je mi líto, že nedokážete snít velké sny, je mi líto, že nevěříte v zázraky.“ Lance Armstrong „Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain

Re: Jaké týmy jste viděli na vlastní oči?

:potlesk:

Já byl poprvé na utkání FC Bayern - Hansa Rostock v sezoně 07/08 v Allianz Areně. Byl to zahajovací zápas sezony a první utkání, ve kterém se představil Ribéry, Luca Toni, Miro Klose a další posily, které měli pomoci Bayernu k návratu na bundesligový trůn. :) Od té doby jsem začal i pravidelně navštěvovat zápasy v české lize, které v tomto výčtu ale vynechám, protože by to bylo na dlouho...
...jinak největší husinu jsem měl asi na zápase LM na San Siru, když tam hrála Viktorka a nastupovali hráči jako Seedorf nebo Zlatan Ibrahimovic (ještě s atmosférou "vyhannou" místním hlasatelem) a pak teďka, když v Plzni za AS Řím na hřiště vyběhl Totti :fotbalista:

Jinak jsem kromě Viktorky chodil taky na krajský přebor v Blšanech, než to teda pro letošek rozpustili a občas vyjedu i do Německa (převážně se tam tedy dostávám na třetí ligu) a taky sem tam zajdu na zápasy žen Slavie, když hrají v LM a dovolí mi to rozvrh :D

Jinak trochu zaostávám na reprezentační úrovni, kde jsem byl pouze na jednom utkání Áčka (přátelák se Skotskem) a pak zápasy U21 (jeden přípravný Lvíčat s Německem a pak na šampionátu U21, který se hrál v Praze, zápas Německa s Dánskem).

...a v plánu mám někdy zajít na Velký Strahov na zápas juniorky Sparty, ale to se mi pořád nedaří kvůli času. :(
Kancelář: Les Rouges et Noirs: Stade Rennais FC

Velké zahraniční zápasy mě teprve čekají, ale jsem na tom stejně jako ty. Bohatě mi stačilo v minulosti navštívit Stamford Bridge nebo Olympijský Stadion v Berlíně jako jen prohlídku či se projít kolem stadionu v Brightonu nebo v Drážďanech.

Můj první výjezd byl několik let zpátky na Předměstí, čili se to jako výjezd považovat nedá. Dvakrát jsem jel na Slovan do Plzně (jednou když to tam Hušek v 90.minutě gólem vyloupil, podruhé na Superpohár), dvakrát pak do Boleslavi (jednou z toho bylo finále Poháru, o to sladší tečka).

Co se týče Evropských Pohárů, prakticky za posledních 10 let téměř vše, co se tu odehrálo. Dvakrát Sevilla, která vždy EL pak vyhrála, dříve AC Milán který vyhrál LM. Ale nesmím zapomenout třeba na Marseille, Spartak Moskva, Schalke.
Mezi fanouškovsky zajímavé soupeře určitě patří CZ Bělehrad, Freiburg, Groningen, Hajduk Split nebo posledně PAOK. To byly týmy, jejichž fanoušci tu vytvořili skvělou atmosféru.

I když mi nebylo zrovna moc, pamatuji si, že jsem byl na zápase, kdy tu hrál Ipswich Town. Není to nic převratného a nic jsem z toho v podstatě neměl, jako kdyby se to stalo teď, ale mohu si říct, že jsem viděl hrát anglický klub naživo. To, že jsem byl malé škvrně mě mrzí z doby, kdy tu hrál Liverpool, moje srdcovka.

Dále mě mrzí, že jsem neuskutečnil třeba výjezd do Alkmaaru, Splitu nebo Groningenu či Marseille. Všude jsem nebyl daleko od toho, abych jel. To se možná změní, silně uvažuji o výjezdu do Florencie. Za 2000kč i s lístkem a celodenní možností si prohlédnout město? Nádherná cena.

Co se týče mých snů, chci určitě jet na Anfield, i kdyby měli hrát zrovna FA Cup proti týmu za 4.ligy. Dále bych se rád někdy podíval do Drážďan na 2.Bundesligu, jenže nemám k sobě žádného parťáka, co by to se mnou podniknul (willi? :D). Pak by bylo krásné se podívat na nějaký další ohromný stadion (San Siro, Westfallen Stadion, Camp Nou, Santiago Bernabeu).

Kolikrát mi i stačilo nasát atmosféru ve městěch před zápasem v Německu. Teda bylo to jen ve dvou případech. Před 3 lety v Drážďanech když hráli s nedalekou Chotěbuzí a naposledy teď v neděli kdy Hannover přijel do Berlína hrát s Unionem.

Jinak jména hráčů nemá cenu jmenovat. Stačí se podívat na týmy co tu hrály a je to hned jasné. A pokud mám vyzdvihnout jedno jméno, tak je to Andrea Pirlo.

Na repre taky moc štěstí nemám, byl jsem jen když se hrálo tady v LBC (dva přáteláky, jedna kvalifikace kdysi dávno). Párkrát jsem byl na U21 v Jablonci. No a teda největší repre událost bylo asi ME U19, když se hrálo v LBC a JBC.

Jo a ještě jsem byl u tady u nás ve Vesci na trávě :D

EDIT: V té Florencii jsem nakonec byl, super zážitek, až na ten výsledek.
Naposledy upravil(a) Briggus dne 13 led 2017, 11:31, celkem upraveno 1 x.
F4F

Vítěz FMS Ligy Mistrů! - Zima 2014

PAMPUCH LIBEREC futsal team

Českou ligu nepočítám, těch zápasu bylo tolik, že si je ani nepamatuju :D. Jsem velký fanoušek anglické ligy celkové, ale hlavně Chelsea. Minulý rok, kdy se nedařilo jsem byl poprvé na zápase Chelsea Aston Villa, které jsme vyhráli 2:0. Letos jsem měl tu čest zažít jeden z nejlepších zápasu, které jsme v posledních letech odehráli, proti Evertonu 5:0, navíc jsem měl tu čest potkat našeho 2 nejlepšího střelce historie, Tamblinga :). O den později jsem navštívil i NLD, Arsenal-Tottenham, ale byl jsem dost zklamaný. Za měsíc jedu na zápas proti Swansea. Z velkých lig jsem navštívil ještě zápas Ajaxu a v březnu pojedu na PSV proti Vittese.

edit: zapomněl jsem ještě mezinárodní úroveň, letos jsme s klukama kupovali lístky na osmifinále ME s přáním, že bychom tam mohli hrát my, to se nesplnilo ale na škodu jsme nebyli, poštěstilo se nám osmifinále Španělsko-Itálie :)

Když jsem chodil na Sigmu tak jsem viděl mnoho týmu z Evropy

Pohár UEFA
FC Killmarnock, Olympique Marseille, Šerif Tiraspol, Real Mallorca, Celta Vigo, FK Sarajevo, FC Nistru Otači, Real Zaragoza
Fram Reykjavík, Aberdeen FC, Everton FC

a nakonec Intertoto Cup
Pogon Szceczin, Borussia Dortmund, Hamburger SV, Araks Ararat, Velbazhd Kjustendil, Slaven Belupo, Udinese Calcio,

bohužel Real Madrid a Juventus mě unikl. Byl jsem ještě mladej :D
FC Stockport County
Odpovědět

Zpět na „Fotbal“