Kdy vyjde FM 2020 a proč v něm není čeština

Prázdniny skončily a začíná období novinek na poli sportovních her. Jako už tradičně, nový ročník Fotoball Manager vyjde v zatím neupřesněný den v listopadu (počítejme s prvním týdnem).

Co o Football Manager 2020 zatím víme? Vývojáři jsou zatím docela skoupí na slovo, ale pár informací nám už předali.

Nové platformy, beta verze, ženský fotbal

 • Souběžně s klasickou desktopovou verzí vyjde také FM Touch a FM Mobile
 • Podrobnější výčet novinek bude k dispozici do konce září
 • Otevřená beta verze proběhne zhruba dva týdny před finálním datem vydání
 • Nejčastěji zatím padají hesla jako „každé vaše rozhodnutí se počítá“ a „zodpovědnost za úspěch je pouze na vás“. Dočkáme se tedy ještě větší kontroly nad naším oblíbeným klubem?
 • FM 2020 si pustíte v platformě Google Stadia a také na Nintendo Switch
 • Ženský fotbal ještě nějakou dobu ve hře neuvidíte

Čeština ve hře

Většina z vás už to nejspíš někde zaslechla. V FM 2020 nebude česká lokalizace. Původní neověřené zprávy potvrdil i sám šéf Sports Interactive, hlavním důvodem je finanční neudržitelnost v poměru k relativně nízkému počtu oficiálních hráčů v České republice, kteří hrají v češtině.

Posledních pět ročníků jsem překládal ve spolupráci s Comgadem, takže můžu říct, že i mě samotného to velmi mrzí a je to škoda pro všechny české hráče. Miles Jacobson sice připomněl, že existuje komunitní nástroj pro importování neoficiálních překladů. Jenže to nic nemění na tom, že v den vydání prostě čeština ve hře nebude.

A pokud mohu vycházet z vlastní zkušenosti, jednomu člověku by doplnění nových textů zabralo odhadem 3 měsíce (záleží, jestli už pracujete nebo studujete, pak se to bude lišit).

V případě zájmu o vytvoření komunitního překladu rád pomůžu a poradím, jak se nejlépe vypořádat s tajemnými zákoutími občas trochu nepřehledného a proměnnými hodnotami protkaného textu.

11 Komentářů
 1. MadRalph říká

  Zdá se mi, že stejně tak 80% překladu už mají hotových. Přeci se od minulého ročníku nepřidalo tolik textu…

  1. Nycklick říká

   Je pravda, že za ty roky je tam tolik textu, že nově přidaný text nebude ani těch 20 %, jak píšeš. Nicméně pořád to tvoří ročně nějakých 650+ normostran textu a to už je slušný. 🙂

  2. Vlastik Stareček říká

   Bude dispozici čeština do hry udělala dbc

 2. Outman říká

  Ahoj. Jen ze zvedavosti. Nevi nekdo o jaky tool se jedna? 2020 asi preziju s cestinou z 2019, ale pro jistotu.

  Cituji: „we provide a translation tool which allows people to do a translation of our games into most languages“

  1. Nycklick říká
 3. DrazdaCZ říká

  budu doufat že někdo ten překlad udělá 🙂

  1. Outman říká

   @DrazdaCZ
   Uprimne, neni se ceho bat. Tento rok nebude nejspis problem. V minulosti fungovala stara cestina z 80% textu a hra byla rozhodne hratelna. Tech par textu co chybelo, se dalo doprelouskat, nebo si to clovek domyslel. Horsi to bude s rocnikem 2021. To asi bude chtit uz par prekladatelu. A kdyby se podarilo dostat texty chvilicku dopredi, tak by to byla pecka.

   1. KAREL říká

    Prosímtě a jak dostanu do 2020, tu češtinu z 2019???diky

 4. Salomon říká

  Zdravím,
  víte, jak a které soubory přetáhnout z FM 19, abych mohl alespoň částečně „počeštit“ FM 20 ?
  Díky

 5. Kory13 říká

  Zdar borci,
  pevně doufám, že někdo sem dá link na stáhnutí té češtiny. Protože jsem si football manager koupil jako každý rok (od roku 13-19) a vždy mě dokáže zabavit. Ale pokud tam není čeština, tak jako laik nerozumím pomalu co po mě ta hra chce. Nevím co nastavuju apod. Takže ikdyž mám již přístupnou betu tak ji nehraju. Radši sem si stáhl mód (s novými aktualizacemi na 2020) ve Fifa manager 14. Ten mód funguje i na 13ku. Pak jsem si na to stáhl češtinu a pecka. Takže teď lituju, že jsem možná včasné koupě unáhlil. Tak snad doufám že se nějaký ten borec najde a budu managery střídat :-D. Jinak tady kdyžtak link na tu aktualizaci na Fifa manager + video
  https://www.moddb.com/games/fifa-manager-14 + https://www.youtube.com/watch?v=7svE_W914Ik&t=415s
  Zatím čauvec Tonda

 6. Roman říká

  Dneska mě došla hra a po instalaci jsem až teprve zjistil, že tam není čeština, nevíte jak tam dát aspoň tu z 2019? Prosím o odpověď. Děkuji

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více