Novinky v FM 2019 #1

Oznámení novinek pro FM 2019

Nejnapínavější část roku je tady. Začíná odhalování novinek naší milované hry. Zásadní věci, které do Football Manageru přibyly, si rovnou ukážeme a rozebereme! Celé představení rozdělíme na tři díly, tak si s námi pojďte vychutnat ten první. Přečíst si pak můžete druhý i třetí díl.

Trénink

Zřejmě nejočekávanější novinka posledních několika let – zcela přepracovaný systém tréninku. Díkybohu, už bylo načase. Nový koncept tréninku vychází z průzkumu mezi trenéry skutečných fotbalových klubů, z diskuzí s manažery a sportovními řediteli, a tak by měl věrně odrážet metody, které se běžně používají.

FM 19 trénink 6

Už nebudete omezeni jednou tréninkovou jednotkou denně – nyní budete moci nastavit rovnou tři pro každý den, abyste se přizpůsobili potřebám svého týmu v různých fázích sezony. Když zvolíte zaměření tréninku, dostanete na výběr z 10 oblastí, na které se můžete soustředit. Trénink útoku tak nabízí třeba trpělivý útok, útok po křídlech, proměňování a vytváření šancí, přímočarý útok…

Naopak při trénování technických dovedností se věnujete třeba udržení míče, jeho rozehrávání, obraně ve vzduchu i na zemi atd. Přesně to, po čem hráči dlouho volali – konkrétní a volitelné zaměření.

Hra vám tedy umožní, abyste se přizpůsobili svému soupeři a eliminovali jeho silné stránky nebo naopak využili jeho slabin pomocí dobře nastaveného tréninku. Navíc po každé tréninkové jednotce dostanete hlášení o jejím efektu na atributy, rozehranost, riziko zranění a celkovou kondici.

Nebojte se však, že byste se museli s nastavováním tréninku trápit, pokud nechcete. Stále existuje možnost nastavit obecný trénink a nestarat se o detaily.

FM 19 trénink 5

Tréninkový rozvrh můžete převzít z přednastavených šablon nebo si vytvoříte svůj zbrusu nový a ušitý vašemu mužstvu na míru. K dispozici jsou šablony tréninkového programu vhodné pro předsezonní období, když je sezona v plném proudu i takové, které pomohou rozvíjet vámi zvolenou taktiku.

Rozsáhlejší možnosti při nastavení tréninku vám nyní dovolují reagovat na náročný zápasový program nebo na příštího těžkého soupeře. Je jen a pouze na vás, zda půjdete „zápas od zápasu“ nebo zkusíte svému týmu vštípit herní styl, kterým se chcete dlouhodobě prezentovat.

FM 19 trénink

Novinkou je rovněž tzv. systém mentoringu. Dovoluje vám utvářet skupinky s minimálně třemi hráči, v nichž se starší hráči snaží pomáhat těm mladším. Ideální je, pokud se hráči shodují osobnostně.

FM 19 trénink

Hráči jsou v tréninku rozřazeni do skupin podle pozic, na kterých nastupují. Můžete je však libovolně měnit, a pokud hráče přeučujete na nové místo v sestavě, stačí jej pouze přesunout do jiné skupiny, aby se zlepšoval v pro něj zásadních oblastech.

Každé tréninkové zaměření má jiný vliv na jednotlivé tréninkové skupiny. Kupříkladu, když zvolíte Vytváření šancí, vaše ofenzivní tréninková skupina se bude pokoušet o vytvoření šancí proti defenzivní skupině. Vliv tréninku na atributy, kondici, riziko zranění a rozehrané dané skupiny se bude lišit.

FM 19 trénink

Nezapomeňte, že hráče nemůžete sedřít z kůže a potřebují také odpočívat. Velmi jednoduše nyní nastavíte tréninkovou intenzitu a odpočinek konkrétním hráčům podle jejich kondice nebo zvolíte jednu možnost pro celý tým. Současně máte k dispozici informace fyzioterapeutů, kteří berou v potaz nadcházející utkání a poskytují vám cenné rady.

FM 19 trénink

Okno s přehledem tréninku vám také nabízí mnoho užitečných informací. Třeba tabulku hráčů, jimž se v tréninku dařilo nejlépe a nejhůře. S tím souvisí naprostá novinka – tréninkové hodnocení, tedy imitace zápasového hodnocení.

Pravidelně vám budou chodit hlášení o týmovém tréninku, a pokud budete chtít, můžete být informováni třeba o trénincích rezervního či juniorského mužstva.

Pochopitelně máte i nadále možnost přenechat povinnosti spojené s tréninkem některému ze svých zaměstnanců, jenže vás bude pečlivě zpravovat o jeho průběhu.

Vývojáři věří, že dostojí očekáváním hráčů a poskytnou jim skutečně od podlahy přepracovaný systém tréninku, který bude zároveň zábavný a důmyslný.

Vizuální styl

Změny v uživatelském rozhraní hry jsou vždy ožehavým tématem, a nejinak tomu bude i tentokrát. Vývojáři se chlubí svěžejším, čistším a modernějším vzhledem. Ze záběrů, které jsou ale k dispozici, to vypadá jen na fialové zabarvení (v duchu nového grafického stylu, loga i obalu hry) a kosmetické úpravy okolo, včetně změny fontu.

Sports Interactive slibují přehlednější skin a změn se prý dočkáme hlavně u obrazovek s taktikou a tréninkem. Dokonce tvrdí, že veteráni této herní série poznají změny téměř na každém kroku.

Zdroj Football Manager

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více