Novinky v FM 2019 #2

Oznámení novinek pro FM 2019

Nejnapínavější část roku je tady. Začíná odhalování novinek naší milované hry. Zásadní věci, které do Football Manageru přibyly, si rovnou ukážeme a rozebereme! Celé představení rozdělíme na tři díly, první článek už si přečíst můžete, ten druhý na vás čeká právě tady a třetí je rovněž na světě.

Videoasistent rozhodčího (VAR)

Zavedení videoasistenta se dalo očekávat vzhledem k tomu, jak diskutovaným tématem v reálném fotbale je. K dispozici bude samozřejmě jen tam, kde působí i ve skutečnosti, takže v Uruguaji na něj zapomeňte. Hlavní sudí jej bude využívat dvěma způsoby – přiběhnutím k televizní obrazovce nebo komunikací přes sluchátko. Přejme si, ať funguje co nejlépe.

Podle skutečnosti pak přibyla také branková technologie (jestřábí oko, chcete-li), která zjistí, jestli míč přešel přes čáru, či nikoliv. Funguje ve formě opakovaného záběru, přesně jak vidíte níže.

Obě technologie se promítnou také do dění mimo fotbalový trávník, převážně na pozápasových tiskových konferencích. Kontroverzní momenty vzbudí ohlas na sociálních sítích a počtete si o nich v zápasových hlášeních.

Branková technologie

Den zápasu

Celé vaše fotbalové snažení směřuje k utkání a vývojáři si tu pro nás připravili pár novinek.

Velké úsilí vložili do věrného zpracování vámi zvolené taktiky. Došlo k drobným úpravám rolí a jejich pokynů, aby je engine dokázal zpracovat přesně tak, jak od něj očekáváte. Vaši počítačoví soupeři budou také lépe volit role a jejich zaměření pro konkrétní utkání.

Přes 500 animací bylo nahrazeno nebo vylepšeno, včetně animací kontroly míče, centrů, hlaviček, přihrávek, střel, obranných zákroků, oslav gólů a fanoušků v hledišti.

Jestliže hrajete v menších soutěžích, všimnete si další vizuální proměny u stadionů s kapacitou do 5 000 diváků. Jejich nabídka bude rozmanitější, třeba v podobě materiálu, ze kterého jsou postaveny.

Na všech stadionech navíc přibudou hendikepovaní fanoušci.

Týmový rozhovor

Týmové rozhovory před zápasem, během něj a po něm nyní obsahují mnohem více informací než kdy jindy. Vývojáři do obrazovky integrovali týmovou chemii, takže okamžitě máte přehled o pozicích jednotlivých hráčů v mužstvu. Sledujte především reakce svých týmových vůdců, jejichž spokojenost je klíčová a mají na své spoluhráče významný vliv.

Necháte-li tyto povinnosti na asistentovi, také on už dokáže promlouvat k celému týmu i k jednotlivým hráčům samostatně. Zároveň bude schopný vám lépe poradit, pokud jej požádáte o radu s týmovým rozhovorem. V závěru sezony se nově dočkáte většího množství možností, jak ke svému mužstvu promluvit na základě celosezonního vývoje.

Licencovaná Bundesliga 1 & 2

Po více než desetiletém čekání se fanoušci německého fotbalu dočkají plně licencované Bundesligy. Ve výsledku to znamená všechny loga, dresy, obličeje, trofeje a názvy klubů. Podle skutečnosti bude soutěž obsahovat také VAR a brankovou technologii. Kdo chce hrát v němčině, tak bude mít nyní příležitost (celkem už 19 jazyků). Hra se navíc bude poprvé v Německu i oficiálně prodávat.

Co na novinky zatím říkáte? 👍 nebo 👎 ?
Zdroj Football Manager
2 Komentářů
  1. Mino říká

    Hral som FM 2014 a aj 2016 a žiaľ nikdy som nezistil či je možné FM hrať proti súperovi on line – mám len jednú otázku je možne hrať FM 2019 proti súperovi on line

    1. Nycklick říká

      Ahoj, samozřejmě, každé FM nabízí možnost online hraní.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více