Novinky v FM 2020

Včera byly oznámeny dlouho očekávané novinky pro Football Manager 2020, který vyjde začátkem listopadu. Vývojáři ze Sports Interactive je rozdělili do pěti hlavních kategorií, tak se na ně pojďme společně podívat.

Development Centre

Nejspíš bychom to v české lokalizaci překládali jako „Mládežnické centrum“, jehož podstatou je maximální kontrola nad rozvojem mladých hráčů, včetně rezervního týmu, jejich náborem a také nad plánováním jejich budoucnosti. Vše na jednom místě pro efektivní práci s mládeží a talentovanými hráči mimo A-tým.

Development Centre / FM20 Headline Feature

One of the most engaging aspects of Football Manager is developing talent and unearthing wonderkids who you can turn into world-beaters in a few seasons’ time. In FM20 it's easier for you to plan long-term and keep track of the progress of your youth teams with the all-new Development Centre.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Zveřejnil(a) Football Manager 2020 dne Čtvrtek 19. září 2019

 

Váš realizační tým vás bude neustále informovat o tom, kdo má nakročeno do áčka, kdo se výrazně zlepšuje a kdo potřebuje více pozornosti, aby naplnil vlastní potenciál. V grafickém znázornění budete moci sledovat progres každého jednotlivého hráče a také můžete procházet hodnocení jednotlivých mužstev a zkoumat, zda se vaše investice do mládežnických trenérů, náboru nebo vybavení vyplácí.

O poznání snazší bude rovněž sledování hráčů, které jste vyslali na hostování. Dosud jste tyto informace získavali při jednotlivých hlášeních vašich skautů. Nyní jsou k dispozici pohromadě na jednom místě, takže vám ulehčí rozhodování o tom, koho z hostování raději stáhnout a komu už chystat místo v áčku, protože se mu mimořádně daří.

Každý rok se fanoušci série modlí, aby došlo ke zlepšení náboru mladých hráčů. Dočkali se. Většina z nás totiž věděla, že v nějakou dobu přijde hromada mladých hráčů a že jen pár z nich bude stát za to. V FM 2020 ale dostanete předem informace o kvalitě hráčů v nadcházející vlně náboru, stejně jako základní informace, jako je třeba pozice, potenciál a silné stránky. Jakmile dorazí omladina do klubu, budou vám k dispozici individuální hlášení, abyste dokázali posoudit jejich přínos pro klub.

Další výhodou „development centre“ je sdružení všech informací o rezervě a juniorce. Je libo prohlédnout si jejich taktiku, týmovou chemii nebo analýzu posledních zápasů? Stačí pár kliknutí. Podobně shromážděné informace získáte také k odpovídajícím pozicím v realizačním týmu.

Club Vision

Téma letošních novinek je zřejmé – dlouhodobá práce s klubem či hráči. Všichni milovníci delších savů si tak přijdou na své. „Klubová vize“ je dalším dílkem do skládačky a podle vývojářů bude mít dalekosáhlé důsledky a je nejrozsáhlejší úpravou interakce s vedením klubu v historii série. Pryč jsou cíle a úkoly na jednu sezónu, nyní budete společně s vedením svého klubu stanovovat strategii až na pět let dopředu.

Club Vision / FM20 Headline Feature

Meeting the expectations of the board has always been one of the key tasks in Football Manager but for FM20 the entire boardroom experience is overhauled to make it more unique to each team and tied into the long-term progression of the club.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Zveřejnil(a) Football Manager 2020 dne Čtvrtek 19. září 2019

 

Klubová vize se nově dělí na tři části.

  • Klubová kultura – nastavení klubové filozofie, jakou zvolíte přestupovou politiku, jaký fotbal budete hrát, jak přistoupíte k mládeži apod.
  • Pětiletý plán – obsahuje finanční, sportovní a infrastrukturální cíle rozdělené do pětiletého horizontu po jednotlivých sezonách.
  • Trvalé úkoly – pokud klub dlouhodobě přivádí mladé hráče, bude to i vaším úkolem.

Podobu klubové vize, která je dynamická a reaguje na průběh vaší kariéry, můžete se svým vedením přizpůsobovat na konci každé sezóny nebo při nástupu do nového angažmá. Když budete chtít některý z navrhovaných bodů odstranit, musíte na oplátku nabídnout jiný závazek. Vedení vás samozřejmě bude na základě vaší (ne)úspěšnosti při plnění úkolů hodnotit.

Zajímavě pak zní možnost požádat vedení, aby vás neposuzovalo na základě výsledků v poháru, když jej chcete obětovat ve prospěch dobře rozehrané ligové soutěže (typicky některý z anglických pohárů).

Při příchodu do nového klubu vám budou nabídnuty takové cíle, které odpovídají souvislostem ve hře a aktuálnímu postavení a statusu klubu. To, jaké strategie, cíle a úkoly budete volit a plnit, ovlivní i vnímání vaší osoby ostatními kluby. Zejména pak při pracovních pohovorech budete mít větší šanci na získání místa v klubu, který praktikuje podobný styl vedení mužstva jako vy.

Playing Time Pathway

Opět zaměření na rozvoj hráčů. Do hry přibude možnost domluvit se s hráčem na jeho očekávaném herním vytížení, respektive jeho postavení v mužstvu, které zpravidla odráží i čas strávený na hřišti. Však to znáte „Klíčový hráč“, „Pravidelný hráč A-týmu“ atd.

V FM 2020 lze tyto statusy naplánovat rovnou při vyjednávání o smlouvě, a to pěkně rok po roce. Mladý talent tak může dva roky nastupovat jako skvělý náhradník a poté přejít do role stavebního kamene základní sestavy.

Playing Time Pathway / FM20 Headline Feature

Football Manager 2020 has redefined and reenvisioned player development, an aspect of the game that is high on the priority list of every player. Becoming a manager gives you the chance to carefully control over how you bring through talent while overseeing the progress of your important players too.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Zveřejnil(a) Football Manager 2020 dne Čtvrtek 19. září 2019

 

Všichni by tak měli před sezonou vědět, do čeho jdou, a mělo by pro vás být snazší udržovat celý kádr spokojený. Užitečné to bude zejména u brankářů, kdy můžete nastavit brankáře jako jasnou dvojku, která chytá jen poháry, či jako nouzový záskok, který se na hřiště podívá jednou za sezonu. Stejně podrobné nastavení pak aplikujete i na hráče, kteří odchází na hostování.

Realizační tým

Ruku na srdce, ve kterém FM nedošlo k vylepšením vašeho realizačního týmu? Ani letošek není výjimkou, kolegové vývojáři se zaměřili především na pomoc s výběrem zápasové sestavy. Důsledkem je efektivnější a přesnější systém rad a doporučení, jež samozřejmě nemusíte použít. Ale kdo by odolal, že?

Backroom Improvements / FM20 Headline Feature

One of the ways that Football Manager continues to replicate the world of football with such accuracy is our huge network of help from people who work in the real football world. From improved advice and feedback to new roles altogether, in FM20 you'll have more support available to you from your staff than before.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Zveřejnil(a) Football Manager 2020 dne Čtvrtek 19. září 2019

Výrazně přepracována byla stránka s kompetencemi členů vašeho realizačního týmu. Vývojáři často zmiňují, že inspiraci čerpají přímo z rozhovorů se skutečnými personami fotbalu, a proto bude letošní díl v tomto ohledu ještě realističtější a doufejme i zábavnější.

Abychom pokryli veškeré oblasti fungování mužstva, dostaneme pod ruce další dva zaměstnance.

Technical Director (Technický ředitel) je vlastně takovým dozorcem a šéfem nad ostatními zaměstnanci ve sportovním úseku. Disponuje obrovskou schopností odhalit skutečné a potenciální dovednosti hráče i zaměstnance, doporučuje ostatním výše postaveným zaměstnancům školení, aby podpořil jejich rozvoj, který pochopitelně bedlivě pozoruje.

Head of Player Development (Ředitel hráčského rozvoje) má pod palcem rozvoj hráčů, kteří se zatím neprosadili do áčka. Je nezbytnou součástí moderního fotbalu a jeho hlavní náplní práce je, že hledá hráčům vhodná hostování. Samozřejmě podává hlášení o jejich působení, mnohem detailnější než dosud, a je klíčovým pojítkem nově uvedeného Development Centre.

Vylepšená grafika

Jestli něco chybí v novinkách každý rok, jsou to slova o vylepšeném grafickém kabátku. Také letos doznala vizuální podoba podle vývojářů zásadních změn. Zlepšeny byly textury hráčů i manažerů, jejichž základní texturové podklady byly od píky předělány.

Graphic Enhancements / FM20 Headline Feature

SI strive to make each year’s match experience in Football Manager the best looking in the series and this year is no different with a renewed effort to introduce a range of graphical improvements that will make the match look more realistic than ever in FM20.👀 FM20 Screenshots ➜ bit.ly/fm20-screenshots🛒 FM20 (Instant Key Delivery) ➜ bit.ly/buy-fm20

Zveřejnil(a) Football Manager 2020 dne Čtvrtek 19. září 2019

Podobně „dopadly“ také dresy hráčů a rozhodčích, které vytvářejí realističtější siluetu. Manažerům, poslouchejte pozorně, byly přidány detailnější doplňky, jako jsou třeba tkaničky.

A když pořádné změny, tak zcela jistě i vylepšené modely trávníků, obecenstva, osvětlení a stadionů samotných. Mnohem viditelnější jsou jakékoliv rozmary počasí, od prudkého lijáku po drásající horka.


Co letošním novinkám říkáte? Podělte se o svůj názor dole v komentářích nebo na našem fóru.

Zdroj FM Official Site

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více