Výstavba nového stadionu

https://fminside.net/wp-content/uploads/2017/06/how-to-build-a-stadium.jpg

Jak postavit nový stadion?

Milovníci dlouhých her se ve Football Manageru často setkají se situací, kdy je potřeba nový stadion, protože ten starý už nedostačuje. Samotná výstavba stadionu není složitá – kromě prvotní žádosti do ní totiž nemůžete zásahnout.

Klíčové je tedy přesvědčit vedení klubu, že nový stadion opravdu nutně potřebujete!

V tomto článku se dozvíte pár tipů, jak vedení dotlačit, aby svolilo s projektem nového svatostánku. Při troše štěstí po vás stadion dokonce pojmenují.

Finance

Bez peněz do hospody nelez, říká se, a za vedením už tuplem ne. Pokud váš klub nemá dostatek financí, funkcionáři vám nikdy žádost neschválí. Potřebujete vysoký zůstatek a pravidelně každou sezonu vydělávat.

Občas se však stává, že vedení rozhodne (v nepravou chvíli) o rekonstrukci či novém stadionu a zadluží se takovým způsobem, že budete chtít z klubu utéct.

Důvěra

Kromě naplněné kasičky je dalším nezbytným prvkem důvěra. Je zřejmé, že po prvním týdnu vašeho působení vám nový stadion nepostaví. Až se v něm zabydlíte, vyhrajete pár trofejí a získáte si důvěru, můžete požádat o nový stadion. Do té doby makejte, trénujte a vyhrávejte.

Tip: Pokud máte opravdu vysokou reputaci, máte možnost si při pracovním pohovoru jako jednu z podmínek určit výstavbu nového stadionu. Mějte však na paměti, že tím také můžete poškodit svou vyjednávací pozici.

Loajalita

Čím déle v klubu působíte, tím spíš vedení klubu svolí s tak obrovským projektem, jakým nový stadion bezesporu je. Loajalita je pochopitelně bytostně spjatá s výše zmíněnou důvěrou. Podaří-li se vám vytvořit úspěšnou dynastii, šance na nový stadion rapidně porostou. Možná jej po vás dokonce pojmenují!

Návštěvnost

Mám peněz jak želez, trofeje i důvěru, v čem je tedy háček? Vedení vám nikdy nepovolí výstavbu nového stadionu, jestliže nedokážete zaplnit ten současný. Abyste měli šanci uspět, je třeba mít každý zápas (téměř) vyprodáno.

Jak vyprodat stadion?

Je to vcelku snadné – vyhrávat zápasy a trofeje. Rozšířit fanouškovskou základnu je možné díky pravidelnému přísunu trofejí a úspěšným sezonám. Vyšší zájem o tým = vyšší návštěvnost.

Nezvdávejte to!

Snaha o výstavbu nového stadionu může být velmi frustrující. Kromě toho, že vám vedení nevyjde vstříc, se mohou objevit i vnější faktory. Třeba vám místní vláda nedovolí z nějakého důvodu stavět.

V takové chvíli nevěste hlavu a zkoušejte to dál, dokud vám nevyhoví. Výsledek stojí za to.

Zdroj FMInside.net
4 Komentářů
 1. Domik297 říká

  Sice trochu starší, ale v FM 15 jsem ve Vanarama Conference South řídil tým Wealdstone. Hned ve 2. Sezóně se vedení rozhodlo postavit stadion za 160 mil…

  1. Nycklick říká

   Na tvou žádost nebo samo od sebe? 🙂

   1. Domik297 říká

    No.. Samo od sebe, splátky 10 mil. za sezónu. Přestal jsem ten save hrát, ale teď jsem se k němu zase vrátil – bude to zajímavá výzva.

    1. Nycklick říká

     Jo, tak to ti nezávidím. 🙂

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více