Přestupy & interakce s vedením – představení novinek pro FM 18

Vydání nového dílu se blíží, a tak se na nás valí jedno video za druhým. Po oznámení novinektýmové chemie, změn ve skautingu, uvedení novinek v taktice a zdravotnického centra, došlo také na Fantasy Draft a zápasový den s enginem. V posledním videu zazní novinky o přestupech a interakci s vedením.

Přinášíme ucelený a přehledný souhrn všeho, co ve videu zaznělo.

Omluvte kvalitu screenshotů, k dispozici nejsou žádné oficiální materiály.

Co nového čeká v přestupech?

Zřejmě jste zaznamenali značné navýšení přestupových částek na fotbalovém trhu za posledních pár sezon. A vývojáři nelenili a zavedli tuto přestupovou inflaci přímo do hry, nejen co se absolutních přestupových částek týká, ale také výše smluvních podmínek. Neznamená to, že za Pepu z Jablonce budete platit sto milionů, ale u velkých klubů to pravděpodobně trochu pocítíte.

Pochopitelně přibyly další klauzule, bonusy a všechny ty věci, které lze nastavit při vyjednávání o přestupu.

Nově tak můžete nastavit splátky u přestupové částky nejen po roce, nýbrž i po šesti měsících, a to i obě možnosti současně, jak si můžete prohlédnout na screenshotu výše. Vývojáři jejich zařazení odůvodňují větším využíváním u skutečných fotbalových klubů, tak proč bychom měli zůstat ochuzeni, že ano? Navíc je to dobrý nástroj pro FFP.


Fanoušci hostovaček? Máme pro vás dobré zprávy, přibyly další volby, které vám usnadní jejich dojednání.

Na screenshotu je tedy dobře vidět, že přibyla délka hostování až „do otevření dalšího přestupového okna“ a také bonus za dosažení určité fáze v soutěži.


Úprav doznaly minimální výkupní klauzule, které nabývají v reálném fotbalu na významu i popularitě. V rámci jedné přestupové nabídky budete moci využít dvou různých výkupních klauzulí třeba pro tuzemské a zahraniční kluby, stejně jako půjde nastavit lhůta, po které klauzule vyprší a nepůjde aktivovat.

Vyjednávání o smlouvách bývá těžší než přesvědčit voliče SPD, že je u nás migrantů asi tolik jako jaderných elektráren. Nyní budete moci nastavit zvýšení mzdy po dosažení určitého počtu ligových zápasů, a jak vidíte na obrázku, nemusíte se omezovat jednou klauzulí, ale rovnou tam plácnete třeba tři.

Jako každý rok, i letos jsme byli ubezpečeni o vylepšení umělé inteligence hrou řízených manažeřů, kteří budou více dbát na aktuální formu hráče, když se budou rozhodovat, jaké posily pořídit.


Posuzování výsledků vedením klubu

Dle informací z videa je jednou z větších novinek pro FM 2018 také nový způsob, jakým budete posuzováni na základě výkonů v lize, a to napříč celou kariérou. Hodnocení nebude již závislé pouze na předsezonních očekáváních, ale bude brát v potaz mnohem širší (kontextualizované) informace.

Uvedený příklad na videu: pokud se očekává, že budete hrát o sestup, ale vy dovedete své mužstvo do bezpečné ligové zóny, stoupne vaše podpora u hráčů a vedení bude svolnější k přijetí vašich žádostí.

Upřímně, mně to přijde jako jinak popsané vylepšení umělé inteligence a předpokládal bych, že podobný mechanismus už má hra dávno zabudovaný.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá soubory cookies pro analýzu návštěvnosti a vaše pohodlí. Pokud s tím nesouhlasíte, můžete je kdykoliv ze svého prohlížeče odebrat nebo je zablokovat. Přijmout Přečíst více