NY Islanders & Ž. Pálffy [#02] - Eberle není Tavares!

1
NEW YORK ISLANDERS
Obrázek
Obrázek
Město, Stát: New York City, New York
Území: USA
Založeno: 1972
Konference: Východní
Divize: Metropolitní
Arény: Barclays Center / Nassau Coliseum
Barvy: oranžová, královská modrá, bílá
Vlastník: Scott D. Malkin
Hlavní trenér: Barry Trotz
Stanley Cupy: 1980, 1981, 1982, 1983
Obrázek
Odstavec
F*CK YOU, TORONTO! F*CK YOU, TAVARES!
Odstavec
Obrázek
Fanoušci New Yorku Islanders v posledních dnech zažívají opravdu těžké dny. Z klubu totiž odešla největší hvězda, tvář celé frančízy. Již nyní bývalý kapitán John Tavares se rozhodl na volném trhu upsat Torontu Maple Leafs na dalších sedm let za 77 miliónů USD. Tým z Long Islandu tak přichází o svého nejlepšího hráče bez jakékoliv náhrady, na což vlastník klubu ihned pochopitelně reagoval.

Z klubu byl ihned navždy vyhozen Garth Snow, který budoval tým několik posledních let a nedovedl jej k žádnému úspěchu. Dlouho se zde ani neohřál Lou Lamoriello, který byl na místo GM dosazen z jediného důvodu: udržet J. Tavarese v NY Islanders.

Vlastník klubu, Scott D. Malkin, tak oficiálně vyhlásil přestavbu týmu, kterou má z nejvyšší pozice organizovat jeden z nejlepších slovenských útočníků novodobé historie, legenda Islanders - Žigmund Pálffy! „Jsem velice poctěn, že pan Scott Malkin vložil důvěru zrovna ve mě. Nyní mě ale čeká spousta práce, protože jak Snow, tak i Lamoriello tu stihli napáchat jeden velký bordel, jenž nebude snadné zrovna rychle odklidit. Za jednu věc jim ale kredit dám. A sice za talenty, které Isles mají pod sebou. A na nich postavím novou generaci týmu,“ nechal se slyšet rodák ze Skalice.
Odstavec
Obrázek

Odstavec
Obrázek
TO MA PO*EB, TY VOLE...
Odstavec
Než vám tak nějak řeknu, co se mi za ty první dva měsíce podařilo a nepodařilo provést na židli generálního manažera, tak si ještě chci jednou postěžovat a konečně na plnou hubu říci, že New York Islanders má skvělé zázemí, skvělé prostředí, působí na vynikajícím místě, ale už za mých dob, kdy jsem tu hrál, tu byl de*ilní manažer Mike Milbury, kterého nahradil podobně de*ilní Garth Snow. A zrovna ne dobré kroky neudělal na volném trhu ani Lou Lamoriello, a to ten tu plešoun působil ani ne měsíc, vtipné a smutné, že? Možná si tímhle na sebe vytvořím tlak, ale prostě pochybuju těžce o tom, že můžu být ještě horší než oni. To snad ani nejde. A o mém tehdejším trejdu do LA Kings za pytel s*aček nebudu už radši ani mluvit. Co chci ale říci je to, že fanoušci zde byli vždy skvělí, vždy mě podporovali a já jim to chci teď vrátit.

Jak jsem řekl ihned po svém příchodu, nový tým postavíme na talentech, tudíž jsem ihned nabídl nováčkovské smlouvy nedávno draftovaným dvěma klukům v prvním kole, tedy Oliveru Wahlströmovi a Noahu Dobsonovi.

To ma po*jeb, moja mater, do pí*i. Víte, Toronto nenasralo jen místní fanoušky, ale i mě. Isles mám furt ve svém srdci a Tavares mě prostě obrovsky zklamal. Byl to místní kapitán, tvář týmu a takhle ho opustil. Hnus. Proto jsem po krátkém přemýšlení neváhal a šel si za pomstou. Od 1. července byl omezeným volným hráčem William Nylander, což v praxi znamená, že sice na něj mělo Toronto předurčené právo, ale nemělo s ním podepsanou smlouvu. Pravidla pak umožňují na tyto hráče házet tzv. 'offer-sheet'. Je to nabídka od jiného klubu omezenému volnému hráči, kterou když samotný plejer podepíše, tak jeho klub má ještě jeden týden prostor na to, aby ji dorovnal a hráč pak zůstává v jeho řadách.

Jednoduchou matematikou jsem si spočítal pět a pět. Tedy že Toronto má pod sebou za 11 miliónů USD ročně Tavarese a v dalších letech bude muset podepsat za velké peníze i Matthewse či Marnera. Tudíž jsem švédskému mazákovi hodil na stůl 40 miliónů za pět let. Nylander to po třech dnech přemýšlení přijal a já věřil, že Dubas (GM Leafs, pozn.) ho pustí a vezme si od nás jako kompenzaci první, druhé a třetí kolo v draftu. A to ještě nevíte, že když jsem sem přišel, tak Isles nevlastnili své druhé ani třetí kolo. Mazácky jsem tedy poslal Adama Pelecha do Detroitu, aby nám vrátili naši druhou volbu, a práva na Robina Sala do Edmontonu, abysme vlastnili opět náš třetí výběr. To víte, už jsem si mnul ruce, věřil, že Toronto to nedorovná, aby jim zbyly peníze na ty další podpisy, které je čekají v příštích letech. Jenže ti zm*di to v poslední možný den dorovnali a pomsta se tak úplně nevydařila. To ma po*eb, ty vole. Ale dušuju se, že v příštích letech se nedoplatí na jinou svoji hvězdu, na kterou také hodlám hodit 'offer-sheet' a pomstu jednou dokonám. F*ck you, Toronto!
Odstavec
Obrázek

Odstavec
Obrázek
MARTIN NEČAS OSTROVANEM!
Odstavec
Když to nevyšlo s Williem, tak bylo čas na trejdy. Prioritou se pro mě stal zisk centra do druhého útoku na dlouhá léta. Tomu prvnímu bude pochopitelně vládnout Mathew Barzal, naše největší superstar. Poohlížel jsem se po různých kandidátech, radil se s našimi analytiky i se skauty. Konečné slovo pak padlo na dva hráče. Roberta Thomase a Martina Nečase. Nabídku jsme podali totožnou za oba plejery, přijata byla pouze ta od Hurricanes. A musím říci, že i na internetu jsem se dočkal velkých ovací. Mám z toho velkou radost! Jo, a co jsme za něj obětovali? Nabídku jsme postavili na Andersu Leeovi, kterému samozřejmě děkujeme za všechny jeho odvedené služby v našem dresu, dále jsem k němu přidali mladého zadáka Bode Wildeho, k čemuž jsme ale žádali, aby si s sebou vzali i ten příšerný kontrakt příšerného hráče, a sice Valtteriho Filppulu, kterého nesmyslně angažoval plešoun. Smlouvy Leo Komarova se zřejmě nezbavím vůbec, nechápu jak mu mohl dát kontrakt na 4 roky, ty vole...
Odstavec
Obrázek
Martin Nečas
Obrázek
Anders Lee + Valtteri Filppula + Bode Wilde
Obrázek
Odstavec
Zřejmě se budu znova opakovat, když řeknu, že tým chceme postavit na mladých klucích, no, takže jsem do ři*ě poslal i dědka Johnnyho Boychuka a rozloučil se s námi také Thomas Hickey, jenž sám od sebe požádal žádost o trejd. A copak tu mám držet někoho, kdo nechce hájit barvy Islanders? Nas*at.
Odstavec
Obrázek
1. kolo draftu '19 + 4. kolo draftu '19
Obrázek
Johnny Boychuk
Obrázek
Odstavec
Obrázek
3. kolo draftu '19 + 3. kolo draftu '20
Obrázek
Thomas Hickey
Obrázek
Odstavec
Obrázek

Odstavec
NEJZAJÍMAVĚJŠÍ PROFILY
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odstavec
Obrázek

Odstavec
• CÍLE PŘÍŠTÍ SEZÓNY:
- prodloužit smlouvu s Jordanem Eberlem
- bojovat o play-off pozice
- neztratit ani jeden z našich dvou výběrů v prvním kole draftu 2019
- omladit kádr
- získat novou jedničku
Naposledy upravil(a) Rono dne 13 črc 2018, 15:55, celkem upraveno 1 x.

Re: NY Islanders & Ž. Pálffy [#01] - F*ck you, Toronto!

2
Az ted jsem si na to udelal cas a precetl si to. Zvolil jsi zajimavou cestu k napsani prvniho partu :ok:
Islanders maji porad do dalsich let dost co nabidnout, urcite na tom jsou lip nez treba Montreal nebo Arizona.
Taktika urvat v offer-sheet Nylandera se zdala jako idealni, ale dalo se vic nez cekat, ze to nevide. :potlesk:
Martina Necas - to beru, takze sympatie :vrr: ... ale dat za nej Anderse Lee, kterej jedinej dal 40 golu minulou sezonu :mafia: Zbavit se Boychuka v EHM je i pro me nejlepsi reseni, ale v realu bych ho nepustil (natoz pustit dva obrance) minimalne bych s tim pockal do dalsi sezony, kde bych vedel jakou mam vizi ohledne prestavby obrany - ale v EHM je to proste blbost i co se tice attributu hracu. Ale mas Leddyho a Pulocka, takze je to celkem jedno. :D Protože tihle dva v EHM vypadaji aspon dobre. Taky jsem rozehral hru mel jsem pul partu a akorat me to nasralo :wall:

Takze mas koment, tak snad se budem mit na co tesit v dalsim partu. :thumbsup:

Re: NY Islanders & Ž. Pálffy [#01] - F*ck you, Toronto!

4
Přestože mi jsou bližší Rangers a EHM už jsem skoro zapomněl jak vypadá, ale tohle budu sledovat rád :D Tavares hodně překvapil tím přestupem a bude zajímavé sledovat jak si s tím poradíš..
Každopádně Barzal může táhnout první útok jak nic, Nečas je do budoucna taky super centr, draft ze strany Islanders byl parádní, takže základ pro přestavbu máš výborný :ok: Leeho ti naopak vyčítat nebudu, nevím jak přesně jsou v EHM skilly u hráčů, ale centra jsi potřeboval, 2 křídla do první lajny máš a pro mě jsou vždycky centři důležitější než křídla :)
Kdo mě hodně překvapil tak je Bailey, nevím proč tak ho mám zafixovaného jako hráče do 3. lajny a tady vypadá parádně :D

Hodně štěstí :)
Životní vzor? Phillip Lahm.

NY Islanders & Ž. Pálffy [#02] - Eberle není Tavares!

5
NEW YORK ISLANDERS
Obrázek
Obrázek
Odstavec
MAZANEJ PÁLFFY: SOROKIN OSTROVANEM!
Odstavec
Obrázek
Asi už za poslední léta víte, jak to s některejma Rusákama chodí. Mnoho z nich jsou to kluci šikovní, o tom žádná, ale ta jejich hlava. Z toho by se občas jeden pos*al. Poslední léta to vypadalo, že tomu jinak nebude ani s Ilyou Sorokinem, kterého Islanders draftovali již v létě 2014 z celkové 78. pozice. Dnes není již pochyb o tom, že ruský gólman měl jít rozhodně mnohem dříve, no, ovšem tím lépe pro Isles, že spadl až k nám.

Stále teprve 23letý brankář již po draftu ukazoval své výjimečné schopnosti v KHL, stal se jedničkou CSKA Moskva a jedním z nejlepších mužů v masce mimo NHL. Jenže stále odmítal a odmítal jít od zámoří hájit barvy Ostrovanů. I mé první dvě nabídky, které jsem poslal jeho agentovi během léta, mi byly doslova smeteny ze stolu. Hned jsem usoudil, že tam možná budou kecy i od jeho rodičů a případně agenta, proto jsem ho troufale přes soukromý e-mail pozval na zářijový předsezónní kemp. Souhlasil.

Na Long Island přiletěl sám bez agenta, tudíž jsem měl ruce otevřené a už to bylo jen na mně, abych to nepos*al. Nebudu lhát, během celého kempu jsem mu věnoval více pozornosti než ostatním hráčům, ale nedivte se. Potencionální brankářská jednička na několik let vám chytá přímo pod rukami. Krůček po krůčku jsem tedy debatoval se Sorokinem, vzal ho i do místních restaurací na ty nejlepší jídla, které v Rusku nenajde, no, prostě jsem mu ukázal ty nejsvětlejší stránky New Yorku a trošku ho nahltal místním blahem. Zdálo se mi od prvního dne, že vše zapadá do sebemenšího puntíku, Ilya byl navíc velmi příjemný a přátelský. Bylo tedy na čase přejít k dalšímu kroku, přemluvit ho k podepsání kontraktu s námi. No, a po dvou dnech smlouvání mi slíbil, že doma oznámí rodině i agentovi, že by se rád přestěhoval již letos a udělá pro to vše, co bude v jeho silách.

Až mi dal Sorokin echo, poslal jsem jeho agentovi vylepšenou nabídku, díky které si může i přes nováčkovský kontrakt vydělat až 1,5 miliónů dolarů ročně během dvou sezón. Po dlouhém zvažování to agent konečně přijal, Ilya se sbalil a přiletěli za námi to vše oficiálně podepsat! A já se šel vožrat.
Odstavec
Obrázek
Ilya Sorokin
Obrázek
2 roky - 3 mil. USD
Odstavec
Jakmile jsem vystřízlivěl a kopnul tu bloncku zase o dům dál, tak mi došlo, že najednou mám v Áčku tři gólmany. Po delším zvažování jsem rozhodl, že černý petr padne na Thomase Greissa, za něhož nejlepší protihodnotu nabídli Penguins z Pittsburghu. Navíc mám skvělé vztahy z Lemieuxem, že?
Odstavec
Obrázek
4. kolo draftu '19 + 4. kolo draftu '19 [BUF]
Obrázek
Thomas Greiss
Obrázek
Odstavec
Před začátkem sezóny pak po mě vedení ligy chtělo, abych oznámil nového kapitána a jeho dva alternativní zástupce. Po delším zvažování jsem se rozhodl, že kapitánem, a doufám, že minimálně na deset let, se stane mladík Mathew Barzal. Jako jeho zástupce jsem zvolil Nicka Leddyho a Jordana Eberleho.
Odstavec
Obrázek

Odstavec
Obrázek
JORDAN, MILUJEME ŤA!
Odstavec
Pokud jste pozorně četli v minulém partu mé cíle této sezóny, tak víte, že jeden si už mohu škrtnout. A sice příchod nové brankářské jedničky. Nezůstal jsem však pouze u tohoto. Řekl jsem si, že od začátku listopadu začnu vést jednání o prodloužení smlouvy s agentem Jordana Eberleho. Chtěl jsem se totiž vyvarovat toho, abych udělal tak de*ilní chybu jako Snow a nechal si takového plejera utéct zadarmo.

Tím neříkám, že bych ho chtěl vyměnit, ale furt je to případně lepší situace, než o něj zadarmo přijít v létě na volném trhu. Z toho se pak klub vzpamatovává většinou dlouhá léta. A přijít takto rovnou o dva lepší hráče? Wow, z toho se mi chce až zvracet.

28letému křídelníkovi a jeho agentovi jsem na začátku předložil dvě nabídky. Tu první s vyšší finanční odměnou ale na méně lět. Konkrétně 24 miliónů na tři roky. Ta druhá zněla pak 30 miliónů na šest let. Obě zamítli, ale byli ochotni dále vyjednávat, protože se jim jako počáteční bod líbily. Nakonec to netrvalo ani dva týdny a Eberle ukázal, že není zm*d jako Tavares. Bez problémů odsouhlasil prodloužení kontraktu do roku 2024! Jordan, milujeme ťa!
Odstavec
Obrázek
Jordan Eberle
Obrázek
5 let - 30 mil. USD
Odstavec
Jo, abych ještě nezapomněl. Dne 4. listopadu jsem provedl další výměnu s Carolina Hurricanes. S Don Waddellem si nějak podezřele rozumíme. Tentokráte však šlo pouze o beky do třetích obranných párů. Já dávám přednost speed&skill, on zase chtěl big body&grit a dohoda byla na světě.
Odstavec
Obrázek
Trevor van Riemsdyk
Obrázek
Scott Mayfield
Obrázek
Odstavec
Obrázek

Odstavec
Obrázek
ACH, TA OBRANA...
Odstavec
Nuže, máme za sebou 28 zápasů, tedy přibližně první třetinu sezóny a zrovna nadšený nejsem. Ale ok, chápu to, furt máme mladý tým, jenž stále sbírá především zkušenosti a mezi favority na Stanleyův pohár také rozhodně nepatříme. To ale nemění nic na tom, že jsem očekával a očekávám o trochu více než se pohybovat na 50% úspěšnosti výher.

Do ofenzívy je to slušný, tam úplně neztrácíme, do obrany je to už ale o něco horší. Ale upozorňuji, neviním pouze obránce. Dnešní NHL je založená na obranné hře celé pětice, stejně tak útok je založen na celé pětici, která je zrovna na ledě. Bohužel ale naše bottom-six, nebo-li třetí a čtvrtý útok je složen z ho*en, které tu zbyli a také to tak vypadá. Tam budu potřebovat ještě pár let, abych to celé upravil a mohli jsme fungovat úspěšně v každé formaci.

Pozitivní výkony podávají především Ilya Sorokin, Mathew Barzal, Martin Nečas, Ryan Pulock a Anthony Beauvillier. Naopak rozhodně týmovější přínos očekávám od Josh Baileyho, Brocka Nelsona, Nicka Leddyho, Josh Ho-Sanga, no a od těch lemplů jako Ladd, Clutterbuck, Cizikas, Komarov radši neočekávám nic.
Odstavec
Odstavec
Obrázek

Odstavec
• Screenshoty hráčů a jejich atributů budu vkládat vždy během off-season.
• Pokud-li si přejete nějaké konkrétní screeny, stačí napsat do komentáře a v dalším díle se jich dočkáte.

to napp: Anders Lee byl pouze produkt Tavarese, nic extra výjimečného. Navíc mu v létě vyprší smlouva a mohl by odejít bez náhrady. Nejen Leddyho a Pulocka, ale také mladého Dobsona a zatím překvapivě velmi solidního D. Toewse. Díky za koment.
to Pajinho: Mně se naopak zdá malá. Filppula je pytel s*aček, Lee prostě jít musel, za takového talenta se musí i něco obětovat a Wilde byla ta pomyslná váha, aby to Hurricanes přijali. Trh v létě 2019 by měl být vskutku plný zajímavých hráčů, tak uvidíme. Díky za sledování i komentář.
to StaWid37: Díky za sledování, snad nezklamu. Souhlas, základ na přestavbu tam je. Yeah, centři jsou vždy víc valuable než křídla. Bailey dlouho tím hráčem u býval, ale Tavares z něj udělal 1st linera a zajistil mu peníze (stejně jako Moulsonovi, P.A. Parenteauovi, Leemu atd.). Díky za koment a případné sledování.

Re: NY Islanders & Ž. Pálffy [#02] - Eberle není Tavares!

6
Islander už roky potřebovalo někoho kvalitního do branky a Ilya Sorokin může v někoho takového vyrůst. :)
škoda jen, že v partu nejsou stats tvých brankářů. :potlesk: Podpis Jordana Eberleho za 5 let je dobrý tah, snad si ho tam aspoň necháš pár sezon. ;) Jelikož obrana je základ týmu, máš to těžké, ale pořád můžeš někoho vychovat. Zatím
se držíš docela na dobrém místě. Na play off to zatím nevypadá, ale zase bude silnej ročník na draftu, takže bych klidně počkal do konce sezony s nějakými trady. :potlesk: :potlesk:
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky/kanceláře“