Re: Brøndbyer Idrætsforening: Chlapci z venkova. (4.part)

21
Obrázek

Přestupy
Příchody, Odchody, Ligový souhrn přestupů
Už během minulé sezony jsem věděl, že neudržím Mukhtara s Klimentem a podle toho jsem se také choval na přestupovém trhu. Klimenta by měl v sestavě nahradit Peruánec Yordy Reyna, který dorazil zadarmo z RB Salzburg a mého názoru se nám tenhle přestup opravdu povedl. Po dohodě s týmem skautů jsem (opět zadarmo) podepsal dva talentované Dány, jedním byl bojovný záložník Halse a druhým se stal Robert Skov, který má obrovský potenciál a taky je jedním z hráčů, kteří by mohli nahradit Mukhtara. Volné hráče jsem lovil ještě v Itálii, kde jsem si vyhlédl hned trojici hráčů, z Neapole přichází Roberto Insigne, z Juventusu dynamický záložník Vajebah Sakor a obranné řady rozšíří bývalý Juventino Giulio Parodi. Vedení také vyjednalo možnost odkoupení opce za Hradeckého, u kterého jsem nepředpokládal, že by z Frankfurtu odcházel, takže jsme ji uplatnili a získali 450 tis. € na další vyjednávání.

Řešit jsem ale musel také nepříjemné věci, ozvala se mi totiž Sevilla s dotazem na Chabalalu. Nabídka byla vcelku mizerná a náhradu bych za to nesehnal, takže jsem nabídku samozřejmě odmítl, jenže se o tom dozvěděl i hráč, který si okamžitě postavil hlavu, že chce odejít, nepříjemné to bylo hlavně k načasování, protože se tak stalo před důležitým zápasem v play-off o LM, kde jsem pak do odvety najednou neměl levého beka. Hráče jsem tedy nabídl za větší částku (+ další bonusy) a jednalo se o odchodu buď do BVB, nebo do Benficy. Chabalalu nakonec zlákalo BVB a my aspoň dostali pěknou částku, za kterou jsme mohli nakupovat.

Za obdržené miliony jsem na post levého obránce přivedl Juraje Chvátala, který v poměru kvalita/cena vycházel velmi dobře, navíc je to univerzál a zahraje také na pravé straně hrací plochy. Přemýšlel jsem také o Holzerovi, kterého by Sparta pustila za podobnou částku, hráč k nám ale nechtěl, takže jsme potvrdili přestup slovenského reprezentanta. A předběžně poslední posilou se stal další hráč ze Sparty, útočník Lukáš Juliš. Juliš byl prvním hráčem, kterého mi skauti, ještě v minulé sezoně, doporučovali. Tehdy jsem tomu nevěnoval moc pozornosti, jelikož jsem stejně neměl prostředky na nákupy, ale jeho srovnání s našimi útočníky mi zůstalo v hlavě. Letos jsem ho přivedl především s výhledem na Evropu, jelikož je silný i ve hře dozadu a narozdíl od dostupných útočníků zastane i roli komplexního útočníka. Minusem je, že jsem mu musel řádně zaplatit, aby se nechal vylákat z rodné země.

Po těchto příchodech už v týmu nebylo místo pro Urenu, který byl nabídnut na hostování i na přestup a volba nakonec padla na hostování s opcí na 1,5 mil. €. Hráče si vybralo Twente a trochu doufáme, že si jej po sezoně nechají, i když se brzy po příchodu zranil.
___________________________________________________________________________________________________________________________ Příprava
Obrázek

Kvůli evropským pohárům jsme opět neměli moc času na přípravu, takže jsme sehráli jen dvě utkání. Na zimu pak máme naplánovány 3 zápasy.
___________________________________________________________________________________________________________________________ Superligaen
Obrázek
Tabulka | Stat. týmů | Stat. hráčů | Stat. Brøndby | Průběh soutěže | Prognozy
Na podzim jsem se u zápasů tedy vynervoval dost, i když z toho v celkovém pohledu nemám tak špatný pocit, tak dostávat takové množství gólů, nebo neúspěšně obstřelovat branku soupeře a pravidelně ztrácet s posledním celkem ligy (Hobro a Viborg v obou zápasech). Nebo zápasy s AaB, kde bylo jedno, jak usilovně bráníme, protože Bassogog dá gól ze všeho. V prvním utkání nám dal 4 branky a v druhém další dvě. Pozitivní je, že jsme ve všech zápasech, až na prohrané derby s FCK, měli převahu. Negativum je, že dostanem hromadu gólů i od slabých celků (Horsens a již zmíněný Viborg a Hobro). S obranou jsem se samozřejmě snažil něco dělat - po prvním utkání s AaB jsem naordinoval i těsné obsazování (které měli hráči naučené ze záložní taktiky), ale po druhém utkání s AaB jsem ono obsazování opět zrušil, protože u Bassagoga a Corneliuse je v podstatě jedno jak je bráníte a jediné změny které jsem si všiml, byl nárůst červených karet. Pohled na tabulku 6 zápasů před koncem není úplně šťastný, ale věřím, že minimálně druhé místo opět uhrajeme (ještě v úvodní fázi).
___________________________________________________________________________________________________________________________ Liga Mistrů
Obrázek
V Lize Mistrů jsme museli začínat v druhém předkole, tam jsme dostali nalosován klub NK Olimpija, přes který jsme v pohodě postoupili. Dále nás čekalo Dinamo, které jsme doma porazili 2:0 a také venku jsme brzy vedli o dvě branky, ještě do konce poločasu soupeř dokázal srovnat, ale dál už se nic neměnilo. V play-off o LM jsme dostali schůdného soupeře ve formě Steauy Bukurešť. Dvojzápas se zrovna dvakrát nevyvedl našim útočníkům, v prvním utkání šly ze 17 střel na bránu pouze dvě. Takže naše převaha byla k ničemu, protože Steaua udeřila již v 5. minutě a pak hrála na údržbu, ke konci zápasu ještě dostal zbytečnou červenou kartu WIjnaldum a bez odcházejícího Chabalaly jsme neměli levého beka, v odvetě tedy musel naskočit Crone (primárně RB, Chvátal přišel den před odvetou, stejně jako Juliš, a nestihli jsme je zapsat na soupisku). V odvetě jsme předvedli dobrý výkon, tedy až do fáze, kdy jsme měli přejít do zakončení, těžko říct, jestli to bylo tlakem, nebo něčím jiným, ale nedařilo se nám ohrozit brankáře soupeře. Z 28 střel se na branku dostaly pouze 3! A kupodivu na bránu nešla ani střela z pokutového kopu. Byli jsme tak blízko milionům z Ligy Mistrů a přece se nám povedlo nepostoupit.
Obrázek
Fanoušci Brøndby při derby na Parken Stadionu. Evropská liga a DBU Pokalen
Obrázek
Skupiny A, B, C | Skupiny D, E, F | Skupiny G, H, I | Skupiny J, K, L | Los vyřazovacího kola
Řekl bych, že skupinu jsme dostali o chlup těžší než v sezoně minulé, sice tam byl jasný outsider ve formě Partizanu, ale favority na postup byli jasně Liverpool a Mainz. Boje v EL jsme naštěstí začali doma s Partizanem, takže nás čekala nejlehčí zkouška na úvod. Souboj jsme zvládli, což nám dodalo odvahu do dalších zápasů. Druhé utkání na půdě Mainzu jsme zvládli relativně dobře, měli jsme převahu ve všech směrech a tentokrát se nám také dařilo ohrožovat branku soupeře přímo. Soupeř nám ale dal lekci z efektivity, ze 4 střel se trefil 3x, kdežto my z 8 střel ani jednou a náš jediný gól padl poté, co si brankář Lössl do brány srazil centr Reyny. Následně jsme vycestovali k nejtěžšímu utkání celé skupiny. Na Anfield Road se Liverpool brzy dostal do vedení, když střelu Hendersona nechytatelně tečnul náš obránce, ale Pukki dokázal parádně odpovědět. Na úvod druhého poločasu jsme se ještě senzačně dostali do vedení 1:2, když Matip skluzem poslal míč na volného Phiriho, vedení jsme sice do konce utkání neudrželi, ale i s bodem bych byl navýsost spokojený. Pár minut před koncem se ale ještě jednou dokázal prosadit Pukki a překvapivě jsme brali všechny body. Na domácí půdě s Liverpoolem to herně dlouho vypadalo lépe, než v prvním utkání. V 10. minutě se totiž nechal vyloučit Henderson, a i když se v 11. minutě z nepovšimnutého ofsajdového postavení prosadil Origi, měli jsme ze hry více a tlačili jsme na vyrovnání, bohužel se ale v 34. minutě ještě v podstatě z ničeho prosadil Lallana. V druhém poločase se (opět zbytečně) nechal vyloučit Austin a i když o minutu později dokázal Juliš snížit na 1:2, herně jsme se už nechytali a před koncem na konečný stav upravoval Lallana. Druhé utkání s Partizanem jsme naštěstí zvládli bez klopýtnutí a díky spolehlivosti Liverpoolu jsme s Mainzem v posledním kole mohli ještě bojovat o postup. Z utkání se stala one-man show, ve které zahvězdil Lukáš Juliš, který nás hattrickem poslal do jarních bojů EL, kde se utkáme s Celtou Vigo.

V DBU Pokalen jsme hráli s celkem Frem, proti kterému jsem hodně protočil sestavu, takže jsem s výsledkem 0:1 spokojený. Hlavně, když jsem si pak ve zprávách přečetl, že FC Midtjylland padl s druholigovým celkem potupných 6:0. V dalším kole musíme hrát s prvoligovým celkem Horsens.
• Dánská liga si v žebříčku lig polepšila a díky tomu se trochu měnila i postupová místa, i když jen nepatrně.

• V době, kdy se uděloval bonus za umístění jsme byli ještě první, takže jsme získali dalších 1,87 mil. €.
• Vedení jsem několikrát prosil o přidružený klub, abychom mohli tahat další mladíky ze zahraničí, jak to již děláme s tím klubem z JAR. Vedení ale odmítalo s tím, že v současné finanční situaci si to nechtějí dovolit. Paradoxně pak ale na mou žádost rozhodli, že je potřeba modernizovat mládežnická zařízení a to za cenu 1,8 mil. €.
• Dokončil jsem áčkovou kontinentální licenci a hned jsem se vrhl na další studium.
• V prosinci jsem dostal dvě pozvánky na pohovor. Jedna byla z RB Salzburg, který je v lize až na 5. příčce, tuto nabídku jsem ale okamžitě odmítl. Dalším zájemcem bylo italské Sassuolo, které je v Serii A na 16. příčce. V klubu je stále útočník Berardi, takže jsem o tom chvíli přemýšlel, ale nakonec jsem je také odmítl. Děkuji za komentáře :)
- většinou se všichni ptáte na ty samá témata, takže dnes odpovím všem souhrnně. :) Finanční situace je asi stejná napříč Dánskem. Jediný, kdo trochu dráž nakupoval byla Kodaň, která ale prodala hráče za cca. 6 mil. €, jinak utráceli jen Esbjerg a Lyngby, ostatní týmy brali hráče převážně zadarmo. Další dotazy směřují k tomu, jak dlouho v Dánsku ještě zůstanu. Sám ještě nevím, ale do konce letošní sezony bych chtěl nabídky ještě odmítat a pak se uvidí, zatím to vidím tak, že ještě vstoupím do třetí sezony v Brøndby a pokud přijde zajímavá nabídka, tak bych jí přijal a když se nic neobjeví, tak po té třetí asi skončím sám od sebe, ale to říkám teďka, kdy mám nahráno jen na tento part, takže se mé plány mohou ještě měnit.
Naposledy upravil(a) willi dne 23 lis 2016, 15:00, celkem upraveno 1 x.

23
V prvej sezóne hneď titul je paráda, škoda, že ti o chlp ušla skupina LM, ale keď máš nemtavých hráčov, čo ani penaltu nedajú, tak s tým moc nenarobíš, celkom by ma to nasralo :D V lige máš celkom šialené výsledky, 3x remizovať 3:3, vyhrať 7:3 a dva ďalšie zápasy kde padlo 7 gólov :D Máš ale dva zápasy k dobru, tak snáď sa nimi dostaneš na čelo :) Inak v EL paráda, postup zo skupiny a najmä výhra v Liverpoole je skvelý úspech :potlesk: Celta bude ťažký oriešok, ale tak možno vystrelí motyka ako práve proti LFC, GL :thumbsup:

24
U screenu ve spoileru s modernizací zařízení máš něco jiného. :)

Ze začátku to byla neskutečná divočina, trochu se to zklidnilo, ale tví fanoušci se museli i tak bavit. :D Přestupy vesměs povedené, nelíbí se mi Parodi, ale zase Sakor je dobrý úlovek. Paráda v EL, tam jsi zabojoval a odměnou ti je hratelný soupeř v dalším kole! Natři to Kodani! :killer:

26
Nycklick píše:U screenu ve spoileru s modernizací zařízení máš něco jiného. :)
Díky, už jsem to opravil :) (nebo spíš smazal, protože ten screen už bohužel nemám :( )

Jinak pro všechny: Přidal jsem orientační anketu, jde mi jen o zjištění preferencí čtenářů, nabídky mi stejně chodí jen z jiných států než z Německa (i když zatím všechny odmítám, jak už jsem psal - nechci odejít v této sezoně, ale nejdříve v té třetí). Tak by mne jen zajímal váš názor na Německo. (mohlo by mi to posloužit jako argument v případě nerozhodnosti u více nabídek :) )

jinak jsem se dostal teprve do fáze zimní přípravy po posledním partu, takže to není ani aktuální otázka :)

Re: Brøndbyer Idrætsforening: Chlapci z venkova. (5.part)

27
Obrázek

Přestupy
Souhrn přestupů; Ligový souhrn přestupů
Na podzim za mnou přišel Nørgaard, že je nespokojený s herní vytížeností a preferoval by, kdybych ho poslal na hostování, tak jsem mu to také slíbil, jenže jsem si nevšiml, že hráči na konci sezony končí smlouva a novou logicky podepsat nechtěl, jelikož moc nehrál, tak jsem ho musel ještě urychleně prodat. K mému překvapení se objevilo dost zájemců, takže nakonec odešel za 650 tis. € do Tenerife a na hráči jsme tak ani neprodělali. Dalším hráčem na odchodu byl Austin, se kterým mi došla trpělivost, několikrát se nechal hloupě vyloučit a v nejdůležitějším okamžiku sezony selhal z penaltového puntíku - k tomu se ještě přidalo, že měl velký plat a končila mu smlouva. Obdržená částka nebyla tak důležitá, jako ušetřený plat.
Na hostování jsme ještě uvolnili Ankera, který v úvodu sezony, když byl Rønnow zraněný, ukázal, že je připravený chytat ligu. Formou hostování až do konce sezony posílil klub AC Horsens (statistiky ve výčtu jsou z tohoto působiště).

V zimě nás posílili pouze dva hráči. Niki Zimling, odchovanec Brøndby, podepsal smlouvu na půl roku. Je to reakce na odchod Austina a karetní trest Sakora v Evropské lize. Víceméně tedy přichází kvůli jednomu zápasu a pak pro rozšíření kádru. Na volném trhu jsme ještě ulovili mladého polského útočníka Lukasze Krakowczyka. Z náboru juniorů stojí za zmínku především Kenneth Nagel, nepředvídatelný tvůrce hry. Jinak letos přišli pouze mladíci z Dánska. Posledním přestupem, který zde zmíním je posila do nové sezony, zadarmo dorazí Severoirský křídelník Paul McBride.
___________________________________________________________________________________________________________________________ Příprava
Obrázek
Tréninkový kemp letos končil až těsně před utkáním Evropské ligy, takže jsme zůstali v Dánsku a výběr soupeřů nebyl zrovna široký a kvalitní, takže jsme sehráli dvě utkání proti slabším německým celkům a následně zápas proti Lillestromu (který se sehrál mezi dvěma zápasy EL). V prvním utkání sice selhala obrana, ale dále už to vypadalo slušně.
___________________________________________________________________________________________________________________________ Superligaen - úvodní fáze
Obrázek
Tabulka | Průběh úvodní fáze
Ze zimní přestávky jsme se vrátili celkem impotentní. Když padl gól, tak to bylo ze standardky - a pak jsme museli doufat, že bude držet obrana - většinou ale platil "zákon rovnováhy", že na každý vstřelený gól jeden obdržíme, a to se s námi táhlo napříč všemi soutěžemi. V úvodní fázi zafungoval útok pouze v jediném utkání, kdy se utrhl Juliš a vstřelil hattrick, jinak to byla bída a jediným pozitivem je porážka rivalů AGF.
___________________________________________________________________________________________________________________________ UEFA Europa League a DBU Pokalen
x Celta Vigo (1.z) | statistiky (1.z) | x Celta (2.z) | statistiky (2.z)
V úvodním utkání jsme sice byli lehce aktivnějším celkem a šlo o vyrovnaný zápas, ale nedařilo se nám vstřelit gól. Oproti tomu Celtě se povedli dva úniky Iago Aspase (jinak nešlo o zrovna nebezpečné šance) a to stačilo k výhře 0:2. V odvetě už jsme moc netušili, která bije a jen zázrakem se nám podařilo uhrát remízu, když v závěru utkání po rohovém kopu srovnal Röcker. Celkově jsme prohráli 3:1 a s EL se loučíme po dvou zápasech v jarní části.
DBU Pokalen: AC Horsens - Brøndby IF
V poháru jsme sehráli vyrovnanou partii s ligovým konkurentem, ale kvůli mizerné produktivitě v zakončení jsme nedokázali vstřelit gól a celku Horsens stačila k postupu jediná proměněná střela. AC Horsens pak celou soutěž vyhráli, takže aspoň Anker obhájil pohár.
___________________________________________________________________________________________________________________________ Superligaen - mistrovská fáze
Obrázek
Tab. mistrovské fáze | Stat. týmů | Stat. hráčů | Stat. Brøndby | Průběh mistr. fáze | Tab. sestupové fáze
Úvod mistrovské fáze pokračoval ve stylu úvodní fáze - nejdříve se nedařilo v útoku a pak v obraně a tak střídavě dokola... až v prohraném utkání s AaB se probudil Juliš, kterému forma vydržela až do konce soutěže. Smolné bylo, že jsme ve všech zápasech, kromě toho prvního s Kodaní, měli převahu, kterou jsme ale nedokázali zúročit v góly - nebo se vyvarovat chyb v defenzivě. Naštěstí se nám vyvedl aspoň závěr sezony, i když proti AaB jsme měli hodně velké štěstí - nejdříve Sakor na půlce trefil z voleje odkop brankáře AaB a umístil balon do prázdné brány a poté brankář po rohovém kopu podskočil centr a Juliš zakončoval opět do prázdné brány.
Brøndby IF • Celkový pohled na náš zmar v jarní části sezony, kdy jsme z 16 zápasů nedokázali ve 12 vyhrát (pak v utkání s AGF přišel zlom a začalo se opět střelecky dařit).
• Na jaře jsme získali cca. 4 miliony za vysílací práva v EL a umístění v Superligaen (úvodní fáze + mistrovská.
• Lukáš Juliš se umístil na druhém místě v ocenění českého fotbalisty roku. Juraj Chvátal skončil třetí ve slovenské variantě tohoto ocenění a já skončil třetí v anketě o trenéra roku v Dánsku.

Důvěra vedení klubu. Přesvědčil jsem především v plnění nastolené filozofie vedení, tj. především přechodem mladých hráčů do A-týmu.
• Můj profil na konci druhé sezony.
• Před Vánoci jsem odmítl nabídku Sampdorie (šel jsem na pohovor, ale po sdělení filozofie vedení jsem věděl, že tam nepůjdu) a během jara další nabídky od Lille, Ingolstadtu a Mainzu. Soutěže a ocenění • UEFA Champions League: Tottenham Hotspur (x Arsenal)
• UEFA Europa League: FC Porto (x SSC Napoli)

• Premier League: Arsenal
• Bundesliga: Bayern München
• Seria A: Juventus
• Ligue 1: PSG
• LaLiga: Barcelona
• 1iga: Viktoria Plzeň
• Fortuna liga: Slovan Bratislava
• Tipico Bundesliga: SK Rapid Wien
• Polská Ekstraklasa: Legia (úvodní část vyhrál Lech)

• Zlatý míč vyhrál opět Messi. Děkuji za komentáře. Jinak jsem se rozhodl podat rezignaci hned po této sezoně. Do ideálu měla daleko a trochu mne mrzí, že se loučím v sezoně bez titulu, ale zklamalo mne, že i přes tu mizérii, kterou jsme předváděli na jaře, jsme skončili jen 6 bodů za mistrem a na druhé příčce (i když o tu jsme aspoň bojovali až do konce). Momentálně jsou volná místa ve Valencii (12. v LaLize), Hannoveru (postoupil z 2. příčky do 1.BL - trenér šel do důchodu), Sandhausenu (16. v 2.BL - sestupuje) a v Newcastle (16. v PL) - ale pochybuji, že skončím v některém z těchto celků. Jinak mám aktuálně načtené tyto ligy: https://abload.de/img/aktivni-ligyp2rfq.png (a přidávám ještě Eredivisie)

28
Celkem si mě překvapil, že si skončil tak brzo, čekal jsem, že odejdeš až po nějakém větším úspěchu v evropě. Jinak gratulace k prvním sezoně, ta se ti povedla. Posily mi přišly v pohodě, líbí se mi Sakor i Insigne. Liga celkově vypadá dost ofenzivně, protože i ostatní týmy mají ranec inkasovaných gólů. Uvidíme, kam zamíříš dál.

29
Škoda, že ses nerozloučil nějakou trofejí, ať už ligou, nebo pohárem :yes...škoda i brzkého vypadnutí z EL, ale Celta není slabej soupeř a postup měla jako povinnost :yes:..na druhu stranu se nedivim, že odcházíš, věřim, že zakotvíš v nějaké top zemi (schálně neříkám top lize, nejsem proti ani kdybys vzal něco v nižší lize)..v Dánsku to bylo spíš jen o tom ovládnutí země, v Evropě bys to měl těžký a a než bys tam něco pořádně dokázal, měl bys mezitim 10 titulů :D..jinak jsem hlasoval pro Německo, toho není nikdy dost :vrr: 8-)

Les Rouges et Noirs: Stade Rennais FC (6.part)

31
Obrázek
Charakteristika 1/2 | Charakteristika 2/2 | Obecné | Zařízení | Kádr Cesta do Rennes
Hned po své rezignaci v Brøndby jsem se začal ucházet o zaměstnání v dalších klubech, přes léto se objevilo několik zajímavých volných pozic, ale nikde jsem nepochodil. Buď si vedení vybralo "jen tak" vybralo pro ně vhodnějšího kandidáta, nebo jsem si dveře de facto zavřel sám (záměrně), když jsem vedení při pohovoru sdělil své požadavky na vyšší platové rozpočty. Po Mistrovství Světa se situace trochu uklidnila a kolotoč se zastavil (mj. u Německé reprezentace skončil Löw, kterého nahradil Weinzierl a uvolnila se tak pozice na Schalke. Jogi Löw pak šel trénovat Chelsea). Štěstí jsem našel až v listopadu, když Stade Rennais po mizerném startu (chtěli bojovat o EL; poslední dva zápasy vedl "interim coach") vyhodilo Gourcuffa. Klub v minulých dvou sezonách skončil vždy na 5. příčce a letos také poměrně dobře posílil, když například za 9,5 mil. € přivedli mladšího Hazarda. Letos se ale hodně trápí a po 12 zápasech jsou s 13 body až na 15. pozici. Hned po mém nástupu jsem měl sehrát těžký zápas proti PSG, takže vítězná premiéra se moc čekat nedala. Pro seznámení s novou taktikou jsem proto ještě narychlo zorganizoval přátelák proti Paris FC, který jsme vyhráli 2:0.
• Newcastle - pohovor - převzal Monk
• Düsseldorf - pohovor odmítnut
• Sparta - pohovor - převzal Chovanec (řekl jsem si o vyšší rozpočet na platy)
• Birmingham - pohovor - převzal Giggs
• Carpi - pohovor - převzal Sinisa Mihajlovic (řekl jsem si o vyšší rozpočet na platy)
• Slovan Liberec - pohovor - převzal Habanec (řekl jsem si o vyšší rozpočet na platy)
• Genk - pohovor - převzal Vanhaezebrouck
• Odense - pohovor odmítnut ___________________________________________________________________________________________________________________________ Ligue 1
Obrázek
Tabulka | Stat. týmů | Stat. hráčů | Stat. Rennais | Prognoza | Kádr Rennais - ob. info
Do konce roku bylo na programu jen 7 zápasů, ale i tak byla nabídka celkem pestrá - měli jsme tam silné i hodně slabé týmy. Hned na úvod jsme vysoko prohráli s PSG, a to právem, PSG jasně dirigovalo utkání, ale s trochou štěstí to také mohlo vypadat jinak, protože jsme spálili dvě stoprocentní šance. Tři góly nám už v prvním poločase vstřelil Driussi, který nám celý zápas utíkal a poslední branku přidal Aubameyang (PSG za poslední roky ještě více posílilo, ofenzivu mj. posílil ještě O. Dembele a Kevin de Bruyne - naopak do brány dorazil ještě Donnarumma a Kevin Trapp je nyní až třetím gólmanem). Z dalších zápasů už jsme ale neprohráli, takže jsme se také v tabulce posunuli nahoru. V utkání s Lens jsme ještě neproměnili penaltu a proti Lavalu jsme celý druhý poločas dohrávali jen o desíti, protože se nechal vyloučit Gelson Fernandes. S Bordeaux a Toulouse jsme jen remízovali - v obou zápasech jsme byli outsiderem, takže z tohoto pohledu remízu beru, ale merzí mne, že jsme v obou zápasech vedli, ale vítězství nám nakonec proklouzlo mezi prsty.
___________________________________________________________________________________________________________________________ Klíčoví hráči Raphaël Diarra | Pité | Lucas Ferraz Vila | Thorgan Hazard | Bobby Wood
Kvalitních hráčů je tu samozřejmě více, ale snažil jsem se vybrat ty nejdůležitější tváře, Diarra je talentovaný francouzský stoper, se kterým snad budu spolupracovat déle. Pité je takový univerzál, který aspoň letos bude hrát hlavní roli na pozici levého obránce, ale lze ho využít i na levém křídle či na postu ofenzivního záložníka. Vila je u nás na hostování s opcí, kterou bych rád uplatnil, ale budu na ní ještě muset získat prostředky (2,64 mil. €), navíc ho potřebuji spíše na levém křídle, než na předem smluvené pozici v útoku, ale to snad nebude velkou překážkou. Thorgan je z mého pohledu naším nejlepším fotbalistou a vše by se mělo točit kolem něj. Wood je naším jediným schopným útočníkem - pak tu máme pár hráčů za zenitem a několik talentů, kteří se ještě mají hodně co učit - takže je logicky nepostradatelným hráčem (na hrotu sice zahraje i Vila a Hazard, ale ty v ideálním případě lépe využijeme na jiných pozicích). Z dalších hráčů zmíním například brankáře Dialla, kterému se sice nepovedl začátek sezony, ale jinak by měl být stabilní jistotou v bráně (navíc získal ocenění za nejlepšího afrického brankáře roku) a už trochu starší, ale pořád kvalitní kreativní hráče Yoanna Gourcuffa a Samira Nasriho (druhý jmenovaný je u nás na hostování z Man. City, ale po sezoně mu končí smlouva, takže možná prodloužíme vzájemnou spolupráci).

Posílit bych chtěl téměř v každé řadě, rád bych získal lepšího gólmana (a to hlavně z toho důvodu, že Diallo pravděpodobně bude opouštět tým za účelem účasti na Africkém poháru národů), jednoho stopera a pravého beka, mladší alternativu za Fernandese (který se navíc na podzim naštval, že jsem ho nepustil do Al Gharrafy), dalšího útočníka a možná někoho na křídla. Ale to jsou spíše dlouhodobější plány. Letos jsem od vedení dostal 13 milionů € na přestupy, z čehož jsem musel část obětovat na platy, abych mohl případným posilám taky něco zaplatit, takže určitě nemůžeme posílit všechny posty najednou, ale budeme hráče přivádět postupně.
• Během mé nezaměstnanosti jsem dokončil poslední studium licence, čímž mi opět trochu stoupla reputace a zlepšilo se mi pár atributů.
• Od vedení jsem dostal "přikázáno" klást důraz na držení míče a jako vytyčené cíle mám umístění v horní polovině tabulky (zde jsem na dobré cestě) a dosažení 11. kola Coupe de France (začínáme v 9.). Z Coupe de la Ligue stihl vypadnout již můj předchůdce, takže nám zůstává o soutěž méně.

• Mistrovství Světa vyhrál výběr Francie, který v penaltovém rozstřelu pokořil Argentinu
• Zlatý míč opět vyhrál Messi. ___________________________________________________________________________________________________________________________ Díky za komentáře a doufám, že se vám nové působiště bude líbit aspoň tolik, jako to minulé. :)

Re: Les Rouges et Noirs: Stade Rennais FC (6.part)

33
Upřímně mně trošku mrzí, že jsi podal rezignaci a odcházíš bez nějakého většího úspěchu v pohárové Evropě. Doufám, že nyní ve Francii vydržíš pár sezón a dosáhneš nějakých výraznější evropských úspěchů. GL :)

34
K Bröndby partu, který jsem nekomentoval, není moc co dodat, druhé místo asi dobré na tu bídu, cos podle svých slov předváděl.

K aktuálnímu partu - jasně, všichni pojďte do Francie :angry: :rofl: Já jsem samozřejmě spokojený, Rennes je v pohodě klub, kádr vypadá velmi dobře, i když neznám podle jména všechny členy. Nicméně ses uvedl skvěle, klub jsi hned vytáhnul nahoru a na čtvrté místo to máš relativně blízko. :)

PS: u MS se nepíše "Světa" (nedalo mi to, viděl jsem to už i jinde :D)

35
Francii mám rád, takže výběr klubu je dobrý. Jsem na to zvědavý. V konkurenci PSG, Monaka a Lyonu tě nečeká nic jednoduchého. Máš v týmu nějaké zajímavé mladíky? V mých hrách se vždycky v Rennes objevovali hodně dobří hráči. Jinak kádr máš podle mne dost kvalitní na to, aby jsi bojoval klidně o poháry :)

37
ad Dánsko: podľa mňa si na jar nemal zlé výsledky :D.... nevravím, že to nemohlo byť lepšie, ale strata 6 bodov na titul nie je vôbec veľká .... v pohári si vypadol s neskorším víťazom (aj keď ťa to asi veľmi neuteší :D :D :D) ... ale zasa na druhej strane chápem tvoje rozhodnutie, že si potreboval zmenu prostredia :)

ad Francúzsko: Ligue 1 je pre mňa z tých top líg najhoršia voľba a Rennes to nijako zvlášť nezachráňuje, takže ja by som bol radšej za iný výber .... ale kancel je super, takže budem sledovať aj naďalej a možno zmením názor na ligu :) ... inač káder je celkom slušný, čo si vlastne aj dokázal tým, že si ho hneď vyšvihol na 6. miesto a v podstate okrem PSG ťa nikto neporazil :potlesk:
som zvedavý na Hazarda, ja som z neho nemohol dostať dobré výkony, tak som zvedavý či sa to tebe podarí :) GL

39
Tak tahle změna se mi líbí :potlesk:...ihned po příchodu jsi prožil křest ohněm, celkem očekávaně si prohrál :D..ale potom už si to rozjel a vypadá to dobře :vrr:..udržet si formu a do těch pohárů ještě projdeš :potlesk:..jsem u tebe zvědavej na Hazarda, když u luckyho vyhořel :yes:

40
Škoda, trochu jsem doufal, že bys šel do Hannoveru :) ... Nelíbí se mi Bobby Wood (rozhodování 8, představivost 8, týmová hra 10) :mrgreen: . Snad vymáčkneš maximum z Hazarda. Je to hráč, který umí táhnout, když mu sedne taktika. Nasriho bych zkusil přivést.
Zamčeno

Zpět na „Dokončené kanceláře“