Máte zájem o tuto kancelář z FM20?

Ano
Celkem hlasů: 14 (100%)
Ne (Žádná hlasování)
Je mi to jedno (Žádná hlasování)
Celkem hlasů: 14

FK Nový Jičín - Město klobouků šplhá po fotbalové pyramidě

1
Obrázek
FK Nový Jičín
Město klobouků šplhá po fotbalové pyramidě
Obrázek

Prolog

Zdravím všechny manažerky a manažery. Vítám vás u mé další kanceláře, se kterou jsem si dal docela načas - zub času se projeví na každém z nás a zájmy už jsou díky bohu jiné, než před léty. Hraní Football Manageru mě ale neopustilo a ve volných chvílích si tu a tam zahraji. Předem tohoto prologu chci upozornit, že se jedná o save z ročníku 2020, jelikož novým nedisponuji - možná, až bude zase na Epic Games nebo jinde zdarma.

Výběr klubu byl tentokrát jednoduchý. Vzhledem ke skvěle zpracované databázi od Tenshiho jsem se rozhodl, že zkusím vytáhnout na vrchol tým ze svého rodného města - FK Nový Jičín. Ačkoliv k němu ve skutečnosti mám velmi vlažný vztah (znásobený tím, že hraji za jednu z místních částí, odkud nám právě toto "hlavní" mužstvo láká naše mladé naděje pod záminkou nových teplákových souprav), ve hře to je něco jiného.

Kolem domácího stadionu pro 2 000 lidí navíc procházím prakticky denně a zrovna nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí, při které opravdu ožil (viz foto níže). Dominantním je nyní nově červený běžecký ovál, přibyly i mikro-tribunky pro hostující fanoušky a lepší sedaček se dostal i malý sektor u pískové plochy pro doskok skokanů. Ostatně jako záhlaví jsem použil právě tuto fotografii, kterou jsem pořídil v tomto týdnu cestou z práce.
Obrázek
Obrázek
Vybíral jsem nicméně z vícero variant a v závěrečném souboji zůstal vedle Nového Jičína ještě nedaleký Fulnek, kde často jezdím za svým otcem a kde se ještě relativně nedávno hrála 2. nejvyšší soutěž v zemi. Bohužel pak došly peníze a nyní je fulnecký mančaft hluboko v české hierarchii soutěží. Možná i proto jsem si řekl, že jakožto dřívější hráč výhradně prvních lig, by to pro mě bylo velké sousto a šel jsem "až" do divize.

Nutno dodat, že jsem už jeden save za Nový Jičín rozjel a to loni na jaře. Tehdy jsem ale nedokázal postoupit z ČFL B, kam jsem byl navíc zcela chybně zařazen z důvodu chyby v databázi (brala vždy pouze vítěze skupiny A) a tak jsem to přes Katovice, Baník, Herthu, Wolfsburg, West Ham a Inter (včetně zastávek u reprezentací Albionu a Španělska) vzal do Barcelony, kde jsem ukotvil v roce 2042, mém osobním rekordu.

O něm ale tato kancelář není. Rozjel jsem úplně novou hru a díky skvělé práci Tenshiho, za kterou mu ještě jednou děkuji, mě i tento save baví a přináší nové prvky, které jsem v předchozí hře neměl. Podotýkám, že času na psaní mám velmi pramálo a prakticky jen tehdy, kdy nemám jinou kratochvíli mimo domov. Party tak budu brát vždy za jednu sezonu a budou vycházet nahodile. Děkuji za pochopení a nyní již vzhůru na představení.

O městě
Obrázek
Každý si jistě umíte vygooglit Nový Jičín, avšak krátké představení tu určitě nechám. Jedná se o město s česko-německou historií o rozloze 36,52 km2, které se nachází na rozhraní Zlínského a Moravskoslezského kraje a má přibližně 23 000 obyvatel. Městem protékají 3 řeky a to Jičínka, Zrzávka a Grasmanka. Město má k sobě ještě připojeno 5 místních částí a to Bludovice, Kojetín, Loučku, Straník a Žilinu (dříve také Libhošť, Rybí, Šenov či Životice).

Mnozí se jistě ptáte, proč je v názvu město klobouků? Je to jednoduché - ve městě sídlí továrna na výrobu klobouků s názvem Tonak, která sbírá úspěchy prakticky po celém světě. Další dominantou je firma Autopal (dnes správně Hanon a Varroc) vyrábějící klimatizace a osvětlení do automobilů a nesmím zapomenout ani na zdejší Cyklostezku Koleje. Zdejší vlakové nádraží, pak bylo v roce 2015 zvoleno nejkrásnějším v zemi, stejně jako náměstí.

Dříve zde byl velice populárním sportem basketbal. Své domácí zápasy totiž na palubovce vedle bazénu hrála Mlékárna Kunín. Hokejový klub je pak pravidelným účastníkem bojů o play-off ve 2. lize a ve stejném patře hrají i házenkáři. Z kultury zmiňme každoroční městské slavnosti s bohatým jarmarkem a závěrečnými koncerty (vystupovali zde např. Čechomor, Divokej Bill, Miro Žbirka, Ewa Farna, No Name či Věra Špinarová.

Známých rodáků příliš mnoho není - jmenujme malíře Huga Baara, architekta Maxe Czeikeho, herce Ondřeje Pavelku, zpěváka Vlastu Redla a část života zde prožil písničkář Karel Kryl. Pro zaryté fanoušky F1 pak bude známé jméno Alfreda Neubauera, manažera týmu Mercedes. Mezi nejvýznamnější památky patří čtvercové Masarykovo náměstí s podloubím, Beskydské divadlo, Hückelovy vily nebo Žerotínský zámek.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
O klubu

A právě ten pak nechybí v novém logu FKNJ, který byl založen v roce 1919 jako SV Kuhlandchen. Největším úspěchem byl postup do Moravskoslezské fotbalové ligy v sezoně 1999/2000 a další tři účasti ve třetí nejvyšší soutěži z let 1952, 1953 (v obou případech tehdejší Krajská soutěž - Ostrava) a 1964/65 (tehdy Severomoravský krajský přebor). Mnohem známějším je pak ale pro novojičínské fotbalisty prostředí Divize, nejprve E a od roku 2019 nově F.

Modro-bílé barvy oblékali třeba Josef Geryk (vlevo, Spartak Trnava, reprezentace ČR), Karel Stromšík (vedle, taktéž reprezentant, Dukla Praha) nebo Jiří Mrázek (Frýdek-Místek). Mnoho dalších pak nakouklo jako mládež do celků typu Baník Ostrava, Jablonec, Slovácko apod. Baníkovští fandové můžou znát jména jako Daniel Tchuř (uprostřed) a Radovan Lokša (vpravo, B-tým). Ve hře pak zůstali dva reální hráči - brankář Ognan Ognjanov a David Javorek.

Jak už jsem psal výše, oficiální kapacita stánku spadajícího pod TJ Nový Jičín je 2 000 lidí. V letošním roce došlo k přestavbě některých, převážně atletických, prvků. Součástí areálu je hokejový stadion místního celku, dále pak Hala ABC pro házenkáře s volejbalisty, umělá tráva třetí generace (kterou čeká rekonstrukce v dohledné době), tenisové kurty pod záštitou klubu Olympia a dva betonové plácky, přičemž u jednoho je umístěný skatepark.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Epilog

Doufám, že takto vám úvodní part stačí - doby, kdy bych si s tím vyhrál a sháněl tady bůh ví co, aby to bylo plné a graficky atraktivní, už jsou díky bohu pryč a navíc ruku na srdce, kdo to čte celé? Hlasujte v anketě, zdali vůbec o tuto kancelář máte zájem, ať vím. V příští kapitole bych pak krátce shrnul můj první rok, který jsem strávil v již zmíněné Divizi F. Dopředu děkuji za jakoukoliv zpětnou vazbu a jsem otevřený návrhům i kritice. Mějte pohodové dny.

Re: FK Nový Jičín - Město klobouků šplhá po fotbalové pyramidě

2
Za mě super úvod a už teď se těším, až nám tu sepíšeš svou první sezónu. Tajně budu věřit, že jsi vždy prohrál s Frenštátem 😆😁😉

Jinak teda ten areál se hezky změnil od chvíle co jsem tam byl naposledy (ať už volejbal na ABC nebo se Steelers soustředění na umělce) 👍 hodně se mi líbí, když vidím, že se investuje do sportovního zázemí

5
Obrázek
FK Nový Jičín
Sezona 2019/2020
Obrázek

Prolog

Dobro došli všem! Děkuji za hlasy v anketě a pochvalná slova v komentářích. Jelikož už jsem ve hře trošku dál, musel jsem se dokopat ke krátkému souhrnu prvního roku, který dopadl ... posuďte sami. Příjemné čtení.

Předsezonní a mezisezonní příprava

Klub začíná jako polo-profesionální, což znamená, že hráči trénují jen dvakrát týdně a že jim stejně jako zaměstnancům lze nabízet pouze amatérské smlouvy na částečný úvazek a za případnou drobnou úplatu. Jako první jsem se pustil do sestavení realizačního personálu, jelikož jsem toho názoru, že právě zde začíná veškerý úspěch. Hravě jsme se po pár akvizicích dostali na první místo v hodnocení v rámci celé soutěže, ovšem docházelo k velké rotaci. Pár jmen určitě poznáváte, hodně dalších jsou pak neznámí zaměstnanci s regionální reputací.

V rámci přípravných duelů jsme postupně zajeli do Hranic, Velkých Karlovic, Hluboček a Jistebníku, kam mě to táhne i po osobní stránce, než jsme na domácí půdě přivítali nedaleký Libhošť. Všech 5 protivníků jsme porazili a do sezony tak vstupovali v nejlepší možné formě. Na tu jsme navázali i po zimní pauze. Tu nám zpestřily přáteláky s tehdy přidruženou Vlašimí (doma), Bolaticemi, Viganticemi, Bílovcem, znovu Hranicemi a Fulnekem (všechny venku). Až na remízu s prvně jmenovaným z toho byly zase vítězství a to velkými rozdíly.

Realizační tým| Zkoušky | Podpisy |Výsledky přátelských zápasů: léto, zima

Moravskoslezská Divize F
Obrázek
Co se kádru týče, ten procházel častými změnami a to z výše uvedených důvodů. Na zkoušku přišly opravdu mraky hráčů, které jsme nestihli dostatečně oskautovat a několik z nich pak zůstalo v kádru nastálo. Mezi stálice patřil pravý křídelník z Nigérie Pentecost Ikedinachi Obiechina, jenž nás táhl svými výkony tak, že se dostal mezi oblíbený personál klubu. V útoku byl naším hlavním tahounem Korejec Yoo Kang Hyun, autor sedmnácti zásahů a nakonec třetí nejlepší střelec soutěže. Vzadu jsme se mohli spolehnout na Ognana Ognjanova, jenž v šestadvaceti soutěžních duelech pustil za svá záda 24 branek a jedenáctkrát udržel čisté konto. A v obraně se vedle mladičkého Václava Nováka ukazoval v dobrém světle Pavel Moskal.

Co se samotných zápasů týče, první prohra přišla v 9. kole a to až v penaltovém rozstřelu, jenž v těchto nižších patrech následuje vždy po remízovém stavu na konci devadesáti minut. První skutečná porážka na sebe nenechala dlouho čekat, když nás v 11. kole zastavila rezerva Třince. Pak ovšem následovala spanilá jízda a když pomineme prohru 0:3 s Dětmarovicemi, další ztráta bodů přišla až na jaře, konkrétně v dubnu na půdě Frenštátu. Začátkem května jsme pak znovu na penalty nestačili na třinecké béčko, nicméně ani tato prohra neotřásla naší první pozicí. Příští sezonu nás tedy čeká MSFL a uvidíme, zdali se nám povede navázat na úspěch z prvního společného roku a znovu hned postoupíme výše.

MOL Cup
Obrázek
Na úvod cestou národním pohárem jsme dostali taktéž divizní Sokol Lanžhot, který před vlastním publikem čítajícím „rekordních “ 12 lidí inkasoval výprask 1:6. V dalším kole nám los přisoudil taktéž divizního soka a to Kozlovice, které jsme doma porazili už jen 1:0. Pod hlavičkou druhého kola pak do Nového Jičína dorazila prvoligová Karviná, se kterou jsme si neusekli žádnou ostudu a totálně v klidu s nimi hráli vyrovnanou partii. Nakonec ale rozhodly zkušenosti a po dvou obdržených brankách jsme se se soutěží rozloučili.

Mládež
Obrázek
Naši junioři do devatenácti let váleli a hned si zajistili postup z dorostenecké divize do moravskoslezské ligy. Vyzdvihnout se musí výkony Karola Mokoše a Jindřicha Beneše. Jedinou kaňkou bylo, že mnozí pobírali plat ve výši 6 tisíc korun měsíčně, což bylo více, než všichni áčkaři dohromady, takže nám trochu dělali díru do rozpočtu.

Epilog

Dopředu se omlouvám, že těch informací třeba není tolik, jak jste u mých prací byli zvyklí, ale jednak už jsem dál - jak jsem psal výše - a druhak to bohatě stačí takto. Nehledě na to, že tato soutěž nemá příliš velké renomé a tak mnoha čtenářům ani tolik neřekne. Příští část se ponese v podobném rázu, jelikož se ve hře aktuálně nacházím už za dnešním datem. Od třetí sezony tak určitě přibudou podrobnější statistiky hráčů, přehled financí, více profilů a podobně, které už nyní zpětně nedohledám. I přesto díky za podporu a brzy nashle!

6
Obrázek
FK Nový Jičín
Sezona 2020/2021
Obrázek

Prolog

Ještě jednou zdravím všechny. Rozhodl jsem se využít volného podvečera a zapnutého Football Managera, abych si nahrál screenshoty z druhé sezony, jelikož už jsem jinak na konci třetí. Takže snad prominete druhý part v rychlém sledu za sebou, opět takového kratšího rozsahu.

Předsezonní a mezisezonní příprava

V rámci přípravy jsme opět sáhli k oblíbeným soupeřům - vyzvali jsme Hranice, Fulnek a dali vzpomenout na působení v nižší soutěži duelem s Třincem B. Na tradiční turnaj O pohár starosty města jsme si přizvali Jistebník a GKS Jastrzebie. Měření sil s polskou opozicí nám poprvé vyneslo i něco málo - konkrétně 24 tisíc - do klubové pokladny. V zimě se pak znovu hrálo s Velkými Karlovicemi, Libhoští a Hranicemi pod hlavičkou inaugračního ročníku Zimní ligy a ještě předtím s Jistebníkem a Petřvaldem na Moravě. Po sezoně jsme pak hostili další celek z Polska, Kalisz.

Realizační tým| Zkoušky | Hostování |Podpisy |Výsledky přátelských zápasů: léto, zima

Moravskoslezská fotbalová liga
Obrázek
Jelikož jsme byli v kvalitnější soutěži, museli jsme posílit i kádr. To pochopitelně znamená příchody na straně jedné, ale také odchody na straně druhé. Z nich mě nejvíce mrzí odchod nigerijského křídelníka Pentecosta Ikenidachiho Obiechiny, jehož nám vyfoukla zdarma Chrudim. Na stole měl na poslední chvíli i nabídku od nás s lepším platem a extra bonusy, ale osud jej zavelel jinam. Z posil se mi pak kromě níže zmíněných pozdával Rajmund Mikuš, David Egri a Simon Vyhlid.

Prostor mezi třemi tyčemi obsadil Marián Kovář, v obraně zářili Daniel Krejdl a hostující Karel Pojezný a v záložní řadě se blýskli ex-baníkovci Jakub Malý, Dan Ožvolda anebo Marek Šichor. Svými zásahy nás táhli Simon Chwaszcz a Jan Staško, který nás trápil už v divizi, kdy válel za Dětmarovice. Ostatně oba skončili na prvních dvou místech v tabulce kanonýrů s osmnácti, respektive čtrnácti zásahy a prvně jmenovaný byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem roku.

Po bezchybném červenci přišel srpen hrůzy a my z pěti zápasů vyhráli pouze jeden domácí s Vyškovem. Zbylé čtyři jsme prohráli - dva v normální hrací době a dva po penaltách. V září už jsme si ale zase nechali pláchnout pouze bod za penaltovou výhru nad Frýdkem-Místkem a nebudeme-li brát v potaz dvě těsné porážky s rezervami Zlína a ostravského Baníku, až do konce dubna jsme se vezli na vítězné vlně. Tu pak narušila akorát penaltová porážka od Kroměříže, jež se ještě opakovala se zlínským béčkem.

I tak z toho ale nakonec byl druhý postup za dva roky a s ním spojená profesionalizace klubu. Zároveň klub oznámil novou sponzorskou dohodu na dresu, která vynesla mnohonásobně větší finanční obnos, než ta předchozí - z nějakých tří set tisíc korun to rázem byl milion a tři čtvrtě. Dále jsme pak v průběhu roku rozvázali spolupráci s Vlašimí a navázali novou s armádní Duklou Praha.

MOL Cup
Obrázek
V poháru jsme tentokrát sahali po menší senzaci. Po úvodním vyřazení Startu Brno jsme těsně zvítězili nad Vyškovem a nakonec až po prodloužení vystavili stopku Hlučínu. V losování jsme pro třetí kolo obdrželi znovu soka z nejvyšší české soutěže, Příbram. A drželi jsme se opravdu statečně. Ostatně prohru a s ní spojené vyřazení jsme inkasovali až v prodloužení, což je vzhledem k většímu zápasovému vytížení a porovnání sil na obou stranách skvělý úspěch.

Mládež
Obrázek
Naši mládežníci si pak ve svém prvním roce výše nevedli vůbec špatně a v konečném důsledku z toho bylo sympatické třetí místo. Největší podíl na tom vedle dvou tahounů z uplynulého roku měl Pavel Simr a Filip Strnad.

Epilog

Dopředu se omlouvám, že těch informací třeba není tolik, jak jste u mých prací byli zvyklí, ale jednak už jsem dál - jak jsem psal výše - a druhak to bohatě stačí takto. Nehledě na to, že tato soutěž nemá příliš velké renomé a tak mnoha čtenářům ani tolik neřekne. Příští část se ponese v podobném rázu, jelikož se ve hře aktuálně nacházím zhruba v dnešním datu. Od třetí sezony tak určitě přibudou podrobnější statistiky hráčů, přehled financí, více profilů a podobně, které už nyní zpětně nedohledám. I přesto díky za podporu a brzy nashle!

8
K první sezóně - ty sis dovolil porazit Frenštát a poslat ho do Krajského přeboru??? To sis jako dovolil moc 😡😂

U druhé sezóny se mi líbí docela ty posily, na MSFL fakt slušní hráči (podle jmen a toho co si pamatuji). A výsledky samozřejmě famózní, po prvním partu bych to na druhý postup netipoval, ale podařilo se ti to, gratuluji!
Rozhodně bych tě nechtěl mít ve stejné soutěži jako svého soupeře 😉

PS: Zkontroluj si některé odkazy, neodkazují všechny na obrázky, např. výsledky přáteláků.
Zamčeno

Zpět na „Manažerské kanceláře“