Čo by ste chceli v FM 2022?

1
Nové FMko už je vonku a určite v ňom opäť chýba množstvo vecí, ktoré by ste si v najlepšej futbalovej simulácii želali. Sem s nimi.

Myslím predovšetkým herné mechaniky, prípadne grafické prvky, takže nemusíte písať, že chcete češtinu. To je zrejme všetkým jasné :)
1. FCN & ayoz

Prvotná registrácia: 6. decembra 2010 ako AndrejBB (2010-15)

Re: Čo by ste chceli v FM 2022?

2
Já bych přidal do hry funkci (nástroj, volbu), která by ji obohatila o to, co známe ze skutečného světa fotbalu:

jde o to, že by manažer mohl po určení hráčů základní jedenáctky (nebo případně i náhradníků) pro další zápas dát dopředu vědět, že ti a ti hráči v dalším zápase nastoupí (resp. že s nimi počítá, že nastoupí) - prostě by se kliklo na tlačítko "potvrdit sestavu pro další zápas".

Mělo by to pak ten efekt, že by sice manažer i poté mohl sestavu změnit (tak jako dosud, tedy klidně i těsně před zahájením vlastního utkání), ale na vyměněné hráče by to mělo negativní dopad (pokles morálky, hráči by nebyly na zápas v takové psychické pohodě, atp.), a naopak v případě, že by žádnou změnu po vyhlášení sestavy neprovedl, tak by to těm zvolených hráčům morálku zvedlo (dokázali by se na zápas lépe psychicky připravit) (a čím dřív před zápasem by tu sestavu potvrdil a pak ji už nezměnil, tím větší pozitivní efekt by to na ty hráče mělo), (a to dokonce i na ty hráče, které by do zápasu manažer nenominoval, protože by se s tím dokázali lépe vyrovnat, když to budou vědět dopředu).

Myslím si, že by to docela odráželo jev, který je ve fotbale běžný. :) Vlastně by to bylo určité rozšíření funkce, která je ve hře dostupná již teď, kdy lze hráči dopředu pouze dát vědět, že v dalším zápase nenastoupí (bude odpočívat). :)

7
Já bych si teda přál, aby konečně opravili a doplnili základní DB a to napříč celou Evropou. Např. pořád nikomu v SI nevadí, že u nás jsou Frýdlanty dva a ten co hraje Divizi F neleží v Libereckém kraji. Přitom je tady tolik skvělých fanouškovských DB, které všechny tyhle věci odstraňují. Takže místo přidávání dalších a dalších fičur (mnohdy pochybných a hru nijak reálně nevylepšujících), by mohli využít hotové DB a upravit tu základní. Zároveň by se tím daly otevřít nižší soutěže v dalších zemích.

9
Naposledy jsem hrál FM17 a uz tehdy jsem psal o editoru vyse zminenych standartek.. vsude ve svete se delaji ruzne signaly predem naucene a to mi fakt chybi proste rict presne ty franto to z rohu rozehrajes na kratko tady na karla vybehnes si nad vapno karel ti to vrati a posles to na zadni tyc na martina :D

10
Nevím jestli to už v novějších ročnících hry není (já hraji stále ještě FM2019), ale líbilo by se mi, kdyby šlo v hráčských smlouvách nastavit také klauzuli (určitou formu prémie), kterou hráč dostane za každý vyhraný zápas týmu. A nebo to nastavit v celkovém vnitřním řádu klubu, že hráči dostanou za každý vyhraný zápas určitý bonus (např. nějaké % ze základního platu) a naopak při prohře se jim část platu strhne (takže při remíze by byli na svém).
To by vlastně vůbec taky nebylo špatné, kdyby byl ve hře nějaký vnitřní řád klubu, který by šlo při poradách s vedením různě modifikovat v rámci určitých přednastavených krajních limitů. Takže by bylo předem jasné jaké pokuty hráčům chybí při konkrétním porušení řádu.
PS: kruci, kde lze do příspěvků vkládat smajlíky ?

12
Líbilo by se mi, abych nemusel tahat tolik addonů, ale chápu, že práva nejsou nejlevnější.

Taky trošku zreálnit výsledky, padá strašně branek, remizuji s posledním (+32b) a tři dny na to dám s vykuchanou sestavou 8:0 prvnímu (před zápasem -18b).

Tiskové konference jsou jak pokažené CD.

Ve FIFA manageru se mi strašně líbil osobní život, učit se jazyky, záliby, mít děti (které většinou nejevily zájem o fotbal, takže z nich hvězdy nebyly).

Víc možností s koučováním během zápasu.

Více práce s fanoušky, nějaké besedy, určovat cenu lístků, podepisovat sponzory (to bylo taky fajn v FIFA man)

Pak mi vadí chyba, hraji texťák - vše nastaveno na střed, opakování (ne)branek, penalt - v 90. je nějaký výsledek, naskočí konec a já zjistím, že jsem dostal góla(y).
Naposledy upravil(a) smrk15 dne 04 kvě 2021, 08:46, celkem upraveno 1 x.

14
Uvítal bych přepracování systému standardních situací a samotného tréninku, který mě připadá jako nezábavný a složitý. Je to jediná věc, kterou neřídím a nechávám ji na asistentovi.
Dále bych si přál rozšíření databáze ať už té Evropské, Asijské či jakékoliv jiné.

17
S těmi genery mě to taky štve, prakticky se tam točí pár obličejů a jsou zafixování.
Upřímně nevím zda se nějak mění, protože vím, že dřív jsem měl hráče, kterým rostly vlasy nebo vousy...
S tím věkem to je taky kapitoala sama pro sebe...
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze“