Huráá zpět!!! #39 -> Rozloučíme se nějakou trofejí???!!!

61
Ligue 1 Uber Eats
28. kolo: Nantes – Auxerre 4:2 (16‘ a 81‘ Guedes, 44‘ a 82‘ Knight – 6‘ (p) a 24‘ Silva)
Naprosto klíčový zápas pro zbytek sezóny, který měl rozhodnout o tom, zdali budeme moci bojovat o titul. A my jsme ho nezvládli… Protože sice André Silva dal dvě branky, ale pak se nechal v 70‘, po druhé žluté kartě, vyloučit. A tím nám naprosto přetrhal plány. Nebýt této situace, myslím si, že jsme jasně měli i na tři body, takhle jsme to ztratili a budeme bojovat pouze o druhé místo.
Obrázek


29. kolo: Auxerre – Montpellier Hérault 2:1 (28‘ a 55‘ Otero – 36‘ Ressa)
Zvládli jsme porazit nejhorší tým dle formy. Opět se prosadil hned dvakrát Luis Otero. Škoda jen, že jsme nedokázali dát více branek. Alespoň jsme dobře nastartovali do odvety proti skotským Rangers, ale o tom, později.
Obrázek


30. kolo: Stade Brestois 29 – Auxerre 3:4 (75‘ a 78‘ Delem, 84‘ Claude-Maurice – 7‘ Virginius, 17‘ a 74‘ Kadewere, 90+3‘ Fabre)
Měli jsme snový vstup do zápasu, ale závěr jsme hodně pokazili. Naštěstí jsme ale v samotném závěru dokázali zápas opět přetlačit na naši stranu. Tino Kadewere měl dneska nůž na krku, protože případný špatný výkon by mu zhatil jakékoli další šance v týmu, ale naštěstí se to povedlo a dvakrát skóroval.
Obrázek


31. kolo: Auxerre – Saint-Étienne 1:0 (68‘ Begraoui)
Předvedli jsme velmi dobrý výkon. Sice jsme nedali zase tolik branek, ale hosté nic prakticky nepředvedli. My jsme mohli vstřelit branek více, ale povedlo se zvítězit. A i ostatní zápasy nám přišli vhod, hlavně Nantes nezvítězilo.
Obrázek


32. kolo: Stade Rennais – Auxerre 0:1 (90+5‘ Virginius)
Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu, povedlo se správně zamířit, tedy spíše dorazit míč, Alanu Virginiovi. V této situaci je to velmi důležitý skalp, hlavně jsme si díky tomu zajistili účast minimálně v Evropské Lize, dokonce jsme konečně předskočili Nantes, jsme druzí a boj o titul je otevřený.
Obrázek


33. kolo: Auxerre – Olympique Lyon 1:0 (85‘ Begraoui)
Asi klíčový zápas ve stíhací jízdě za PSG, protože se jedná o posledního našeho soupeře z čela ligy. Dlouho to vypadalo na remízu, protože my se trápili a hosté nás válcovali, držel nás Caielli. Ale nakonec tři body máme a je to blízko teď.
Obrázek


34. kolo: Angers SCO – Auxerre 0:1 (84‘ Otero)
Díky účasti některých týmů ve finále Coupe de France jsme museli hrát již ve středu. Nebylo to ideální vůči těžkému zápasu proti Lyonu, ale naštěstí jsme to zvládli. Důležité tři body v boji o titul, protože jsme se dotáhli právě na PSG.
ObrázekSouboj o titul bude ještě zajímavý…
Obrázek35. kolo: Auxerre – Nimes Olympique 2:1 (44‘ Virginius, 89‘ Kuka – 40‘ Ba)
Dámy a pánové, my jsme to dokázali, poprvé v této sezóně se dostáváme na první místo tabulky, v tomto kole nás už nikdo nepředskočí. I díky hodně nabitému programu, hodně točíme sestavou, tudíž je to velmi pozitivní.
Obrázek


36. kolo: Dijon FCO – Auxerre 0:1 (8‘ Bernard)
I díky velmi nabitému harmonogramu v této době, musíme trošku prostřídávat základ. Dneska se to povedlo, ale máme ještě na čem pracovat. Poměrně brzy jsme se dostali do vedení, které se nám nakonec, i přes několik nebezpečných situací soupeře, podařilo udržet. Stále se tak držíme na úplném čele.
Obrázek


37. kolo: Auxerre – Girondins Bordeaux 2:1 (57‘ Marcaccio, 86‘ Dobo – 82‘ Siebatcheu)
Za jistých okolností jsme dnes mohli oslavit titul… V první půli jsme se docela nadřeli, ale ve druhé půli se nám začalo dařit. Po srovnání hosty jsme kopali penaltu, ale Noro Ingebrigtsen neproměnil. Až teprve po zápase jsem se dozvěděl, že PSG také zvítězilo, tudíž boj o titul je otevřen až do posledního kola… Stačí získat více bodů než PSG…
Obrázek


38. kolo: OGC Nice – Auxerre 1:3 (86‘ Fernandes – 15‘ Bernard, 20‘ a 65‘ Ndoye)
Je to tam, jsme MISTŘI!!! Dotáhli jsme úspěšně tažení do konce, nádhera. A je nám vlastně jedno, jak dopadli ostatní zápasy, protože jsme si to uhráli sami. Už po prvním poločase jsme byli ve vedení, což nám hodně pomohlo, ve druhé půli se jednalo spíše již o takové dohrávání.
Auxerre se tak stává po dlouhých třiadvaceti letech opět MISTRem, vyhráli jsme se zaslouženě Ligue 1 Uber Eats. Za osm let je to skvělá odměna. Naprosto parádní zakončení této epochy.
Obrázek


Evropská Liga
Osmifinále: Glasgow Rangers – Auxerre 2:4 (46‘ Kamara, 69‘ Kent – 29‘ Bernard, 50‘ a 90+3‘ Silva, 74‘ Ndoye)
První zápas osmifinále jsme zvládli na jedničku. Bylo veledůležité, abychom dneska neprohráli, což se podařilo. Dvakrát nám soupeř dokázal srovnat, ale naštěstí jsme v samotném závěru rozhodli o vítězství. Odveta ale nebude jednoduchá…
Obrázek


Osmifinále (odveta): Auxerre – Glasgow Rangers 5:2 (4‘ Otero, 6‘ (p) a 42‘ Silva, 50‘ Christensen, 76‘ Zadi – 48‘ a 81‘ Itten)
Nutno podotknout, že jsme měli nahráno již z prvního zápasu, což nám výrazně pomohlo. O osudu zápasu rozhodli již prvních šest minut, pak jsme již jen zvyšovali svůj náskok. Je to zasloužený postup, ale nutno podotknout, že jsme dostali asi nejschůdnějšího možného soupeře.
Obrázek


Čtvrtfinále: Auxerre – AS Monaco 3:2 (55‘ a 79‘ Silva, 63‘ Otero – 11‘ Ahmedhodžič, 90+1‘ Orsolini)
Ačkoli jsme brzo inkasovali branku, dokázali jsme zápas otočit a zvítězit. Bohužel se teda hostům v závěru ještě povedlo snížit, ale rozhodně máme lepší výchozí pozici do odvety. Problémem ale je zranění Colina Dagby, který bude mimo až 3 měsíce, tudíž pro něj skončila sezóna.
Obrázek


Čtvrtfinále (odveta): AS Monaco – Auxerre 0:0
Nastoupili jsme s taktikou takovou, že prostě to ubráníme. A my jsme to dokázali, což bylo fenomenální. Bylo nám i jedno, jestli to bude kovatelné nebo nekovatelné, ale prostě jsme to museli ubránit a zbavit se rivala.
Obrázek


Semifinále: Auxerre – Olympique Marseille 3:2 (41‘ Otero, 45+1‘ Ndoye, 49‘ Silva – 26‘ Origi, 48‘ Tejada)
Opět a zase nás čeká francouzský soupeř, a to už je semifinále. Předvedli jsme poměrně dobrý výkon, ale bohužel to není úplně ideální do odvety. Každopádně důležité je vítězství, ačkoli jsem lehce zklamán.
Obrázek


Semifinále (odveta): Olympique Marseille – Auxerre 0:2 (42‘ a 79‘ Otero)
Do zápasu jsme vstupovali s opatrností, ale jakoby na domácích ležela deka nervozity a tíhy okamžiku. Prakticky jsme je do ničeho nepustili, občas jsme zahrozili. A zaznamenaly jsme pouze dvě branky, navíc jsme prakticky dvakrát jenom vystřelili na branku. Zasloužený postup do finále.
Obrázek


Finále: Auxerre – Stade Rennais 2:0 (77‘ Silva, 78‘ Zadi)
Předvedli jsme fantastický výkon. Bohužel nám ale hru znepříjemnil po hodině hry Domenico Marcaccio, který se nechal, po brutálním skluzu, zbytečně vyloučit. Ale až poté jsme se dokázali brankově prosadit. Dvě rychlé branky rozhodli a našem vítězství v Evropské Lize, čímž jsme si zpravili chuť po nepovedeném finále zpřed čtyř let, kdy jsme padli s PSG.
Bylo to fantastické tažení v Evropské Lize…
Obrázek
Zhodnocení posil
 • Pozitivní
  • André Silva – Kanonýr, konečně po delší době máme kanonýra. Trochu mu ublížilo angažování Otera, ale rozhodně s ním počítáme. Prakticky si zajistil základ pro další sezónu…
  • Luis Otero – Kauf zimy. Naprosto skvělý příchod. Vytlačil Silvu z pozice útočné jedničky. Kdyby u nás byl celý rok, nastřílí tak 30 branek…. Skvělý fotbalista.
  • Jordan Henderson – Nečekal jsem, že bude stabilním členem základu. Tohle jsme potřebovali pro klid duše. Je to přesně ten dříč, který nám hodně chyběl…
 • Neutrální
  • Roger Bardera – Neodehrál mnoho, ale určitě je to zajímavá alternativa. I díky tržní hodnotě však přemýšlím nad tím, že se jej zbavím.
  • Stanislav Lobotka – Zkušený reprezentant. Rozhodně zajímavá alternativa, troěku mu ale ubližovali zranění v průběhu sezóny. Uvidíme, co se s ním stane…
  • Manuel Akanji – Tady nevím. Byl 8 měsíců zraněný, takže nehodnotím.
  • Darren Sithole – I díky fantastickým výkonům Lela se do hry moc nedostal. Ale je mladý, ještě má čas…
 • Negativní
 • Daniel Arzani – Čekal jsem, že vytvoří konkurenci pro Rabaha Daba. V průběhu sezóny si ale moc nekopl, protože nepředváděl dobré výkony. Asi odejde…
 • Slobodan Tedič – Očekával jsem od něj více. Zazářil v jednom zápase…
 • Mahmoud Dahoud – Asi největší zklamání. Nepředvedl vůbec nic…
 • Ross Barkley – Doufal jsem, že vytvoří konkurenci pro Bernarda a přinese zkušenosti. Ale zklamal. Prakticky neviditelný…
N‘Golo Kanté nehodnocen, ukončil kariéru.
 • Příchod z mládežnické akademie.
  Obrázek
 • Na březnový sraz reprezentací byli nominováni: Michael Okorie (USA „23“), Steve Redzepagič (Bosna a Hercegovina „21“), Zdeněk Petrák (ČR „21“), Godson Abdoul (Francie „21“), Julien Dupouy (Francie „19“), Manuel de Piedade (Angola), Jack Lahne (Zambie), Marc-Antoine Bernard (Francie), Dan Ndoye (Švýcarsko), Roger Bardera (Španělsko „21“), Andreas Christensen (Dánsko), Sinaly Diomandé (Pobřeží Slonoviny), Alfredo Caielli a Luis Otero (Argentina), Marcelo Velázquez (Paraguay), Daniel Arzani (Austrálie).
 • Na červnový sraz reprezentací byli nominováni: Zdeněk Petrák (ČR), Andreas Christensen (Dánsko), Mac-Antoine Bernard (Francie), Dan Ndoye (Švýcarsko), Alfredo Caielli a Luis Otero (Argentina), Marcelo Velázquez (Paraguay), Daniel Arzani (Austrálie),
 • Coupe de France vyhrálo Lille.
  Obrázek
  Evropskou Ligu vyhrálo Auxerre.
  Obrázek
 • Ocenění.
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
 • Zhodnocení sezóny.
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
  Obrázek
 • V kabině je dobrá nálada.
  Obrázek
 • Vedení mi plně důvěřuje.
  Obrázek
 • Finanční situace je, i díky penězům od UEFY, velmi dobrá.
  Obrázek

_______________________________________________________________________________________________________________

Tímto se s Vámi v tomto deníku pravděpodobně loučím. Není to proto, že bych nechtěl pokračovat, ale všichni víme, co se stane 9.11. Ano, vyjde nový ročník FM22, znamená to tedy, že se uvidíme u nového deníku. Noové angažmá vám zatím neprozradím.
V této kariéře se nám podařilo vrátit Auxerre na fotbalovou Evropu. Vyhráli jsme Konferenční Ligu a Evropskou Ligu. V poslední sezóně jsme vyhráli i Ligue 1 Uber Eats. Myslím si, že je to skvělá práce, kterou jsem zde vykonal.
Děkuji všem!!!

Re: Huráá zpět!!! #39 -> Rozloučíme se nějakou trofejí???!!!

63
Příjemný závěr a asi velká satisfakce a pro mě trošku i překvapení. Protože to je zrovna deník, který jsem kdysi začal sledovat úplně od začátku. A dost si pamatuju, že jsem ti nevěřil, že ten deník bude nějak pokračovat dlouhodobě, protože výsledky na úvod nebyly moc valný. Ale konec dobrý!

díky a těsím se na další deník z nového ročníku
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky“