Huráá zpět!!! #26 -> Startujeme prostě rozvážně...

1
Přišel nový ročník Football Manageru a s tím přišel i čas na nový deník. Docela dlouho jsem se rozhodoval, kde začnu. Nakonec jsem se rozhodl pro francouzský celek AJ Auxerre, bývalého účastníka Ligy Mistrů a současného druholigisty.
Obrázek

• Jméno: Philippe Mexés
  • Narozen: 30. 3. 1982 (Toulouse)
  • Výška/váha: 1,87m/82kg
  • Hráčská pozice: Stoper
  • Hráčská kariéra: 1999-2004 AJ Auxerre
    2004-2011 AS Řím
    2011-2016 AC Milán
  • Hráčské úspěchy: Coupe de France 2003
    Coppa Italia 2007, 2008
    SuperCoppa Italia 2011
    FIFA Konfederační pohár 2003
Obrázek

Klubová kultura a strategie
Auxerre vždy velmi době pracovalo s mládeží, s čímž jsem se jen a jen ztotožnil. Práce s mladými hráči mi velmi vyhovuje, protože se nemusím tolik poohlížet na trhu.
Problémem by mohla být snaha o zvýšení komerčních příjmů, protože si nejsem jist, zdali jsem schopen svými kroky opravdu pomoci finančně.
Cíle do letošní sezóny je to, abychom bojovali o postup, dostat se musíme minimálně do play-off. Já však doufám, že se nám povede si vybojovat přímý postup ihned v této sezóně. V národním poháru máme postoupit do, tzv. šestnáctifinále.
Během pětiletky bychom se pak měli etablovat v Ligue 1 tak, abychom se nemuseli obávat sestupu. Postupnými kroky je pak třeba mířit i výše, a to až k postupu do evropských pohárů.

Letní příprava
Colomiers – Auxerre 0:1 (11‘ (p) Bendtner)
Tilleur – Auxerre 0:2 (11‘ Merdji, 63‘ Jorquera)
Dordrecht – Auxerre 2:2 (10‘ Schuurman, 84‘ Friebel – 70‘ Jubal, 74‘ Gerbet)
Volendam – Auxerre 0:5 (11‘ a 80‘ Bendtner, 13‘ Hein, 64‘ Fortuné, 84‘ Ngando)
Auxerre – Saint-Gilloisse 1:1 (72‘ Lloris – 57‘ Mehlem)
Obrázek

Příprava byl tak nějak průměrná. Snažil jsem se tým naučit novou taktiku, což se moc nepovedlo, takže jsme přešli k jiné. Seznamování s týmem proběhlo dobře, ale ještě nejsme úplně u konce. Zkoušel jsem i nové hráče, někteří pak u nás i zůstávají.
Myslím si, že příprava pro nás ještě neskončila, očekávám, že ještě několik zápasů to nebude optimální.

Rozhovor s novým trenérem Auxerre, Philippem Mexésem
Obrázek
Dobrý den, u týmu jste již přibližně měsíc. Jak jste spokojen?
Zatím velmi dobře. Seznámil jsem s klubem, hráči… A tak různě. Vrátil jsem se do klubu, kde začali moje kroky ve fotbale, takže jsem se nesmírně těšil a doufal v dobré přivíítání.

Máte za sebou přípravu. S čím jdete do sezóny?
Chceme se rvát o postup, s ničím jiným prostě do toho jít nemůžeme. Zkusíme se podívat i do pozdější fáze poháru, ale ten pro nás, alespoň prozatím, není to hlavní.

Auxerre před deseti lety hrálo i Ligu Mistrů. Můžeme čekat, že to bude váš cíl do budoucna?
Určitě, nemyslím si, že se to povede rychle. Ale postupem času bychom se mohli zase nakouknout i do evropských pohárů, později i do Ligy Mistrů. Auxerre nepředvedlo v Lize Mistrů nic moc, takže chceme zkusit napravit naši reputaci.

Do týmu jste přivedl tři nové hráče, samé zkušené fotbalisty. Proč zrovna je? A ne třeba někoho mladého, do budoucna?
Potřebovali jsme někoho, kdo má zkušenosti s velkým fotbalem. Přišli oni, protože se pro nás hodili, jak herně, tak i z finančního hlediska. Navíc, nechtěl jsem přivádět někoho mladého, protože si myslím, že máme velmi dobrou mládež už nyní, tudíž jsem nechtěl nikomu z těch mladých zatrhnout šanci se podívat do „A“ týmu.

Kdo je, podle vás, tím nejlepším hráčem týmu, jeho hlavní hvězdou?
Na tohle nechci odpovídat. Máme spoustu velmi dobrých hráčů, ale nechci na nikoho zbytečně hodit tlak. Hodně si ale slibuji od našich zkušených, stejně jako od mladých hvězdiček.

Očekáváte ještě nějakou posilu?
Nevím, je možné, že se ještě po někom zkusíme pohlédnout. Bude taky hodně záležet na případných zraněních. Spíše očekávám, že někoho pustíme pryč, patrně na hostování.

Přestupy
O přestupech, které proběhli ještě před mým příchodem, se bavit nebudeme.

Ligue 2 BKT
1. kolo: AC Ajaccio – Auxerre 3:1 (15‘ a 21‘ Sainati, 78‘ Courtet – 48‘ Jubal)
Ačkoli jsme nevstoupili do zápasu špatně, rychle jsme se dostali do nevhodné situace. Prostě dvě rychlé branky domácích nás trochu uzemnili. Sice jsme dokázali v druhé půli snížit, ale bylo to málo a domácí nás zaslouženě porazili.
Obrázek

2. kolo: Auxerre – ESTAC Troyes 2:1 (46‘ Fortuné, 59‘ Le Bihan – 36‘ Lumeka)
Opět jsme neměli dobrý vstup do zápasu. Hostům se zadařilo a dostali se do vedení. Naštěstí jsme měli ale dobrý druhý poločas a dokázali jsme vývoj zápasu otočit. Zatím hledáme člověka, který bude dávat branky, zatím je to takové nijaké…
Obrázek

První part je tady!!! Možná je to příliš brzy, ale rozhodně jsem chtěl vydat první partík. Seznamka s novým týmem proběhla docela dobře. Sice nemáme 100% bilanci, ale rozhodně jsme na dobré cestě k tomu, abychom dosáhli toho, co chceme.
Naposledy upravil(a) BretaCZ dne 16 čer 2021, 20:41, celkem upraveno 26 x.

Re: Huráá zpět!!! #01

2
Ahoj. Líbí se mi zpracování a jsem rad, ze tady konečně vidím nějaký deník.
A teď v rychlosti k prvnímu partu. Výběr týmu pro mě takový neutralni, ale taky jsem právě rozjel druhou francouzskou tak bude fajn tě sledovat. Mexése mám celkem rád.
A teď trošku kritiky.... Snad mi to odpustis :D ale ty posily Sagna, Pereira? Jsem zvědavý jestli něco zahrajou, ale radši bych hledal mimo domovy důchodců :D
Každopádně GL do dalších bojů...

Huráá zpět!!! #02 -> Propadáme se do krize...

3
Přestupy

Ligue 2 BKT 3. kolo: Paříž FC – Auxerre 1:0 (62‘ Nomenjanahary)
Doufal jsem, že navážeme na dobrý zápas z před čtrnácti dny. Bohužel jsme ale nepředvedli ten správný výkon, takže jsme bohužel prohráli. Asi bude třeba změnit rozestavení, změnit taktiku. Máme ještě čas, ale je třeba začít tvrdě pracovat.
Obrázek

4. kolo: Auxerre – La Berrichonne Chateauroux 2:3 (30‘ Fortuné, 50‘ Sakhi – 24‘ a 31‘ Boukari, 45+3‘ M’Bone)
Bohužel jsme nedokázali doma porazit Chateauroux, což je trošku pro nás problém. Nová taktika sice přinesla zlepšení, ale bohužel hosté byli dnes lepší, obzvláště pak křídelník Boukari. Bude třeba ale začít hrát a pravidelně získávat body.
Obrázek

5. kolo: Amiens – Auxerre 3:0 (58‘ Akolo, 56‘ (p) Lewis, 82‘ Mendoza)
Nemáme zrovna moc dobré období. Třetí porážka v řadě je sice špatná, ale neustále nejsem spokojený s tím, jak hrajeme, takže neustále měním rozestavení. Je to znát, naše výsledky nejsou konzistentní. S vedením je to zatím ale dobrý.
Obrázek

6. kolo: Auxerre – Stade Malherbe Caen 1:2 (18‘ Fortuné – 78‘ Court, 90+1‘ Mendy)
Co jsme zase udělali špatně? Vedli jsme, docela dobře jsme hráli. A pak přišla naprosto nelogická hrubka a my jsme inkasovali. Pak jsme všechno vrhli do útoku, ale prostě se nám nedaří. To už je čtvrtá porážka v řadě, s takovou se pode mnou za chvíli začne třást židlička.
Obrázek

7. kolo: Chamois Nirtais – Auxerre 1:0 (51‘ Sissoko)
A je to tady, KRIZE DEKA. Tohle už je hodně špatné, je to pátá porážka v řadě v lize. Navíc nám trošku začíná dělat problémy i střílení branek. Bude třeba udělat nějaké změny a začít hrát, jinak se tady nedožiji ani Vánoc.
Obrázek

8. kolo: Auxerre – Rodez 0:0
Je tady mírné, ale opravdu jen mírné zlepšení, protože jsme neprohráli. Bohužel ale opět bez pořádné šance. Vypadá to dokonce, jako by mě hráči chtěli odstřelit, ale nemyslím si to. Očekávám však, že po tomto zápase asi půjdu již na kobereček…
Obrázek

9. kolo: Pau – Auxerre 1:1 (51‘ Sabaly – 57‘ Hein)
Prostě dneska jsme měli vyhrát, bohužel se tak ale nestalo se. Zrovna tohle měl být souboj, od kterého se budeme moci odpíchnout. Krize se tak prohlubuje a my stále nevyhráváme. Každou chvíli tak očekávám konzultaci s vedením.
Obrázek

Zápasy|Ligue 2 BKT|Ligue 2 BKT-Týmy|Ligue 2 BKT-Hráči|Auxerre
Bohužel se nedaří. zatím se dost trápíme. Nejsem si ale vědom něčeho, proč bychom měli být tak špatní. Prostě se jenom nedaří. Občas naši obránci udělají nějakou hrubku, ale i to není tou příčinou. Bude to ještě zajímavá sezóna, protože jsme patřili do širšího okruhu favoritů na postup. Naštěstí na mě vedení klubu nijak netlačí...
Naposledy upravil(a) BretaCZ dne 20 pro 2020, 13:58, celkem upraveno 1 x.

Huráá zpět!!! #03 -> Musíme se odrazit ode dna

5
Ligue 2 BKT 10. kolo: Auxerre – Grenoble Foot 0:1 (58‘ Djitté)
Ani dnes, doufal jsem však, že po sérii remíz se nám povede získat tři body. Bohužel tomu tak ale prostě není. Připsali jsme si další porážku, ačkoli jsme si možná zasloužili i bod. Už jsme se dokonce propadli na sestupové pozice.
Obrázek

11. kolo: Auxerre – Chambly-Thelle 1:1 (90+3‘ Boto – 37‘ González)
Další, prostě na nás leží brutální deka, jsme jasně lepším týmem, ale prostě neumíme dát branku. Dneska jsme se opravdu snažili, ale prostě jsme se zbytečně nadřeli, než jsme tu branku dali. Ad absurdum pak, když naši obránci mají vysoké hodnocení a brankář pak úplná katastrofa.
Obrázek

12. kolo: Clermont Foot – Auxerre 0:0
Už zase to vypadá, že bychom se mohli začít zvedat, jenže nás stále trápí naprosto impotentní ofenzíva. Jsme už nejhorší v lize. Dneska jsme byli opět jasně lepší, ale prostě nic. Když budeme mít nulu na kontě vstřelených branek, prostě se dařit nebude.
Obrázek

13. kolo: Auxerre – Dunkerque 0:1 (50‘ Tchokounté)
Doufal jsem, že zrovna v tomto zápase bychom se mohli konečně chytit a získat tři body. Bohužel se nám to nepovedlo, prohráli jsme a jsme už úplně poslední. V horší situaci jsme ještě nebyli, dokonce jsem už byl na pohovoru u vedení, musíme se do konce měsíce zlepšit.
Obrázek

14. kolo: Sochaux-Montbéliard – Auxerre 1:1 (90‘ Niane – 15‘ Le Bihan)
To už je opravdu vrchol, dlouho jsme se drželi ve vedení a vylo jen otázkou času, kdy přidáme další branku. Bohužel se tomu ale nestalo, dokonce jsme v samotném závěru inkasovali a opět jsme bez třech bodů, jenom remíza.
Obrázek

15. kolo: Auxerre – Le Havre 2:1 (35‘ Le Bihan, 49‘ Autret – 64‘ Boutaib)
Poslední zápas, ve kterém jsme měli šanci se chytit a pokusit se dostat z naší velké šlamastyky. Dokonce jsme se dostali poprvé do situace, kdy jsme dali dvě branky. Bylo to dobré, povedlo se a mohli bychom se od tohoto odpíchnout.
Obrázek

16. kolo: Nancy-Lorraine – Auxerre 1:2 (80‘ Seka – 5‘ Sakhi, 73‘ Fortuné)
Dokázali jsme navázat na domácí zápas s Le Havre a i dnes, na půdě soupeře, jsme zvítězili. To je naše první soutěžní výhra venku, což je opravdu hodně povzbudivé. Mohlo by mi to podržet pozici, uvidíme… Jedná se o poslední zápas před vánoční pauzičkou.
Obrázek

Coupe de France 8. kolo: Tourcoing – Auxerre 0:1 (34‘ Sakhi)
Neměli jsme to úplně jednoduché. Potřebovali jsme ale zvítězit, protože v případě porážky bych byl zralý na konec na lavičce. Naštěstí se nám ale povedlo, ale nebylo to tolik přesvědčivé. V dalším kole se potkáváme s Olympique Marseille.
Obrázek

Obrázek

Možná za sebou máme vůbec to nejhorší období klubu. Očekávám, že se to konečně zlepší a my půjdeme dále. Bude to ještě náročná sezóna, ale máme na to se dostat nahoru, tam kam patříme.
Naposledy upravil(a) BretaCZ dne 20 pro 2020, 13:58, celkem upraveno 1 x.

Re: Huráá zpět!!! #03 -> Musíme se odrazit ode dna

7
Zdravím tě, tak jsem se prokousal tím tvým deníkem a jakože jsem rád, že tvoříš a rozhodně jsem zvědav jak se ti podaří z té krize vyhrabat, ale přijde mi, že jdeš na to hrozně špatně. Pochopil bych nějakého starce na zkvalitnění týmu, ale ty podepisuješ jen důchodce a chybí mi v tom tak trochu koncepce.

Soustředil bych se na víceleté hostování mladých hráčů, které budeš prodlužovat až do konce jejich smlouvy a posléze je podepíšeš :) finanční stránku klubů píšeš, že máš dobrou, tak určitě zlákat některé talenty mladé pušky z PSG nebo Lyonu by nemusel být problém, ne? (netuším jak je na tom reputace)

Co se týče kvality a vzhledu deníku, tak bych ocenil více screenu hráčů. Sám si sice pamatuji jaká je s tím námaha, ale určitě by mě bavilo sledovat jak se někteří tebou chválení zlepšují, či zhoršují v atributech :)

Re: Huráá zpět!!! #03 -> Musíme se odrazit ode dna

8
Ahoj, posledni part ti teda dal slusne zabrat.:)
Jak rika mozart, sel bych stylem vice hostovacek z velkych klubu. Myslim, ze by ti to rozhodne mohlo pomoct.
Drive kdyz jsem s fmkem zacinal, tak jsem chtel mit vsechno hned a natrvalo, takze jsem hostovacky uplne zavrhoval. Neni to ale vubec spatna cesta, daji se tak sehnat fakt kvalitni ulovky a myslim, ze u tebe by rozhodne par hracu (nejen z Francie) naslo uplatneni. Vezmi si kolik mladeze maji anglicke velkokluby. Porozhlidni se v tomhle smeru, za kazdou cenu nekoho prived a vysledky se snad zlepsi:)

Huráá zpět!!! #04 -> Opravdu jsme se odrazili ode dna?

9
Přestupy

Ligue 2 BKT 17. kolo: Auxerre – Toulouse 1:0 (5‘ Le Bihan)
Daří se nám držet konečně dobrou formu, přidáváme další vítězství na naši pažbu. Bylo to velmi náročné utkání, hosté totiž také dali branku, ale bohužel pro ně, nebyla uznána. Pomalu stoupáme i tabulkou.
Obrázek

18. kolo: En Avant Guingamp – Auxerre 0:4 (38‘ Halilovič, 44‘ a 45+1‘ Le Bihan, 75‘ Boto)
Neuvěřitelné, naprosto fantastické. Předvedli jsme parádní výkon. O výsledku jsme rozhodli již v první půli. Porazili, vlastně úplně zničili, vedoucí tým ligy. Myslím, že konečně půjdeme nahoru a ještě možná během ledna budeme už zase nahoře.
Obrázek

19. kolo: Auxerre – Valenciennes 1:0 (26‘ Autret)
Zaslouženě jsme zvítězili, jelikož jsme hosty vůbec k ničemu nepustili. Bohužel však vítězství pro nás mělo strašlivou cenu, nejprve se zranil Alen Halilovič (mimo bude až 8 týdnů), poté Hamza Sakhi (mimo bude až 7 dnů), poté ještě Mathias Autret (mimo bude až 3 dny). Navíc Boto s Georgenem měli velmi nízkou kondici… těsně před zraněním.
Obrázek

20. kolo: ESTAC Troyes – Auxerre 0:2 (24‘ Le Bihan, 65‘ Fortuné)
Zvládli jsme další zápas, na půdě soupeře. Dokázali jsme být ve všem lepší než soupeř, což je pozitivní. Bohužel jsme ale nezvládli konec zápasu. V 80‘ se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Francois Bellugou. Konečně jsme se dostali do horní poloviny tabulky.
Obrázek

21. kolo: Auxerre – Paříž 4:0 (13‘ a 37‘ Autret, 72‘ a 73‘ Fortuné)
Tohle bylo naprosto špičkové. Dlouho jsem od nás neviděl takto výrazně skvělý výkon. Myslím si, že po tomto zápase jsme se zařadili zpět mezi adepty na play-off, ačkoli jsme ještě před měsícem byli úplně poslední. Uvidíme, co přinesou další zápasy.
Obrázek

Rozhovor s trenérem Philippem Méxesem
Pane Méxesi, ještě koncem prosince byl váš tým prakticky na dně. Teď jste klub s nejlepší formou v lize. Čím to, že jste na tom byli tak špatně?
Vlastně si to ani sám neumím představit. Při startu ligy v srpnu to vypadalo docela fajn. Sice jsme prohráli zápasy venku, ale to byl teprve start sezóny. Myslel jsem si, že stačí zahrát dobře doma, alespoň ze začátku. Jenže nám se prostě přestávalo všechno dařit. Do šancí jsme se dostávali, ale branky nikde. Soupeřům se povedla jedna dvě akce za zápas a porazili nás. Ležela na nás deka, prostě bylo to neúprosné.
Co bylo dle vás ten zlom?
Asi ten zápas v Tourcouingu. Sice to nebyla žádná sláva, ale zvládli jsme to vyhrát a postoupit. Pak se povedly dva zápasy v lize. Ihned bylo vidět, že to klukům zvedlo náladu a motivaci.
Na začátku sezóny jste patřili mezi horké favority na boj o postup. Po pádu na dno Ligue 2 stoupáte opět tabulkou. Věříte ještě v boj o postup?
Těžko říct. Máme sice teď dlouhou šňůru bez prohry, která nás dostala na desátou příčku, ale tohle nám nevydrží věčně. Je otázkou času, kdy přijde nějaké klopýtnutí. Navíc na play-off příčky stále ztrácíme, a to 5 bodů. Ještě je daleko do konce…
Vraťme se k podzimu. Když přicházeli takové špatné výsledky, veřejnosti nepřišlo, že byste nějak reagoval. Nebo je to jinak?
Co si jako myslíte? Samozřejmě, že jsem reagoval, ale během zápasu nemůžu prostě vyměnit všech jedenáct hráčů, a to několikrát. Prostě jsme zkoušeli každý zápas to měnit, ale prostě… Byla to hrůza.
Byl jste také kritizován za přestupy. Přišlo mnoho hráčů, tzv. „důchodců“, kteří zrovna pravidelně nehráli, spíše vysedávali na lavičce či tribuně. Proč jste se vydal touto cestou?
Potřeboval jsem do týmu přivést nějakou zkušenost, což ale neznamená, že by tu nebyli zkušení dobří hráči. Přišli k nám prostě hráči, kteří by měli pomoci našim mladým… Nečekal jsem od nic, že budou hrát každý zápas a budou rozhodovat. Ale bylo jich třeba…

22. kolo: La Berrichonne Chateuraoux – Auxerre 0:0
Pozor, pozor. Dneska jsme byli naprosto jasně lepším týmem. Byli jsme ve všem lepším a je jen smůla to, že jsme nedokázali vstřelit branku. Na druhou stranu jsme stále neinkasovali a i díky tomu začínáme lámat rekordy ligy.
Obrázek

23. kolo: Auxerre – Amiens SC 2:1 (25‘ Fortuné, 90+1‘ Bendtner – 88‘ Otero)
Přivítali jsme nejlepší tým ligy, dostali se do brzkého vedení. A měli jsme opravdu štěstí. Hosté v závěru zápasu dokázali srovnat, hraniční situaci rozhodčí posoudil správně. I remízu bychom proti lídrovi brali. Ale nestalo se tak… V úplném závěru se na správném místě objevil „Lord“, ačkoli dle prvních záběrů byl v jasném ofsajdu, a díky němu jsme získali tři body.
Obrázek

24. kolo: Stade Malherbe Caen – Auxerre 1:1 (47‘ Fernández – 44‘ Fortuné)
Bylo nám naprosto jasné, že nemůžeme vyhrávat v každém zápase. Nějaké to zaváhání prostě přijde a přišlo. Sice jsme se dostali dneska do vedení, ale neudrželi jsme ho dlouho. Dělení bodů je jasně zasloužené.
Obrázek

25. kolo: Auxerre – Chamois Niortais 2:0 (9‘ Sakhi, 72‘ Fortuné)
Pokračujeme v naší dobré sérii a opět jsme zvítězili. Nebylo to jednoduché klání, ale dokázali jsme to. Zajímavé je, že na obou stranách jsme viděli po neuznané brance, pokaždé kvůli ofsajdu. Díky tomuto výsledku jsme se dostali na tři body od play-off.
Obrázek

26. kolo: Rodez – Auxerre 1:2 (87‘ (p) Toutain – 9‘ Le Bihan, 72‘ Vassell)
Předvedli jsme další skvělý výkon, sice jsme udělali v závěru zbytečnou chybku, díky níž domácí snížili, ale naštěstí to stačilo na tři body i tak. Tento zápas byl pro nás spektakulární, protože jsme se díky tomu dostali na místa play-off.
Obrázek

Coupe de France 9. kolo: Auxerre – Olympique Marseille 0:0-5:4pen.
Poté, co jsem zjistil proti komu budeme hrát, nedoufal jsem v moc dobrý výsledek. Ale my jsme překvapili a všechny jsme zaskočili. Po 90ti minutách jsme na tom byli s Marseille pořád stejně, očekával jsem tedy prodloužení, ale nestalo se tak. Byly na řadě ihned penalty, ve kterých se mých 5 exekutorů nemýlilo, za to poslední exekutor, a to Álvaro, neproměnil a my tak postoupili. V dalším kole čekáme Girondins Bordeaux.
Obrázek

10. kolo: Girondins Bordeaux – Auxerre 0:0-3:2pen.
Možná jsme se nebyli schopni probojovat do dalšího kola, ale zvládli jsme to, předvedli jsme velmi dobrý výkon. Opět jsme proti prvoligovému klubu dokázali neinkasovat. Opět jsme to dotáhli až do penaltového rozstřelu, bohužel jsme měli hned tři neúspěšné exekutory.
Obrázek

Obrázek

• V kabině se nálada pomalu lepší.
  • Vedení už je se mnou zase v pohodě.
  • Finanční stránka klubu se trošku zhoršuje, ale je to druhá liga.
  • Náš další program:
    Obrázek

Konečně!!! Zase jsme tam, kde bychom být měli. Dokonce jsme v tomhle období dokonce neprohráli. Vystoupali jsme tedy zpátky do boje o postup do Ligue 1 Uber Eats, sice jsme tedy vypadli z poháru, ale to asi obětujeme, díky nepovedenému startu v sezóně. Závěr ligy tak bude velmi náročný, protože chceme být v boji o postup.
Navíc jsem do hry konečně přidal i facepack.

Re: Huráá zpět!!! #04 -> Opravdu jsme se odrazili ode dna?

10
súhlasím s komentármi vyššie, že tie nákupy starých hráčov mi prídu zbytočné .... teda nie, že by bolo zlé mať v kádri aj skúsených hráčov, ale na môj vkuse je ich veľa .... tiež by som sa radšej priklonil k hosťovaniam nejakých mladíkov z Ligue1
v úvode sezóny si mal teda riadnu krízu ... som rád, že ťa nevedenie nevyhodilo, to by bola veľká škoda .... napokon si sa z toho dokázal dostať, posledné výsledky sú skvelé .... prekvapilo ma, že si sa po tej sérii dostal až na 5. miesto, čakal som, že budeš nižšie .... do zvyšku sezóny to bude mať správny náboj a ja verím, že minimálne to play-off uhráš a pobiješ sa o postup do Ligue1 .... držím palce :potlesk:

Huráá zpět!!! #05 -> Prostě konec sezóny 2020/21

11
Ligue 2 BKT 27. kolo: Auxerre – Pau 3:0 (68‘ Georgen, 74‘ Fortuné, 85‘ Boto)
Navázali jsme tam, kde jsme zůstali v minulém kole. Sice jsme to měli výrazně usnadněné, jelikož hosté už od 35‘ hráli v desíti. Ale až ve druhé půli jsme byli schopni prosadit se, což mě trošku mrzelo, ale naštěstí to dopadlo dobře.
Obrázek

28. kolo: Grenoble Foot 38 – Auxerre 0:2 (29‘ a 40‘ Halilovič)
Abych pravdu řekl, jestli jsme měli teď v nejbližší době někde ztratit, mělo to být tady. Nestalo se tak, což je super. Dneska se prosadil Alen Halilovič, ihned po návratu po zranění, což je skvělé. Dokonce se nyní vzdalujeme pronásledovatelům v boji o play-off.
Obrázek

29. kolo: Chambly-Thelle – Auxerre 0:3 (29‘ a 42‘ Le Bihan, 60‘ Fortuné)
Splnili jsme další povinný úkol, jelikož domácí jsou na dně tabulky. Museli jsme, což se nakonec i povedlo. Není moc k tomu, co říci, jelikož se opravdu jednalo o povinnost a v zápase se toho moc nestalo, krom našich branek.
Obrázek

30. kolo: USL Dunkerque – Auxerre 2:3 (53‘ Kebbal, 78‘ Billy Ketkeo – 9‘ Halilovič, 45+2‘ Boto, 69‘ Fortuné)
Čekal jsem mnohem jednodušší utkání, když jsme hráli na půdě posledního mužstva ligy. Utržili jsme nějaké to zranění, ale Sakhi, ani Halilovič naštěstí budou k dispozici v dalším utkání. Navíc díra mezi námi, týmy na čele, bojující o postup a ostatními celky zvětšuje.
Obrázek

31. kolo: Auxerre – Clermont Foot 63 1:0 (40‘ Sagna)
Opět jsme se strašlivě nadřeli na to, abychom dali branku. Trošku mi to začíná připomínat ten katastrofický podzim. Musíme teď zase předvést opravdu dominantní výkon, abychom dostali morálku zase nahoru.
Obrázek

32. kolo: Auxerre – Sochaux-Montbéliard 3:0 (40‘ Coeff, 62‘ Fortuné, 69‘ Souprayen)
Ano, ano, tohle se mi líbí. Byl to opět parádní výkon, který jsme potvrdili čistým kontem. V dnešním mači se prosadila celá stoperská dvojice, což je pozitivní. Malým problém je předzápasové zranění Léona, ale naštěstí Laiton jej dnes velmi dobře nahradil.
Obrázek

33. kolo: Le Havre – Auxerre 1:0 (62‘ (p) Deplagne)
Všem bylo od začátku jasné, že naše neporazitelnost nemůže trvat do nekonečna, a taky tomu tak je. Dneska nám to prostě nešlo, domácí byli lepší. Sice teda nepadla branka ze hry, ale asi to bylo zasloužené ve prospěch domácích.
Obrázek

34. kolo: Auxerre – Nancy-Lorraine 3:0 (26‘, 49‘ a 90+4‘ (p) Halilovič)
Po nepovedeném zápase v Havre se nám zadařilo v zápase doma proti Nancy. Konečně se prosadil hattrickem i někdo jiný než Le Bihan. Byl to skvělý zápas, mohli jsme to zvládnout ještě lépe, ale nehráli jsme v nejsilnějším složení.
Obrázek

Závěr sezóny slibuje veliké drama
Obrázek

Obrázek

35. kolo: Toulouse – Auxerre 2:2 (10‘ Said, 90+5‘ van den Boomen – 2‘ (p) a 90+1‘ Sakhi)
Když jsme se dostali tak rychle do vedení, myslel jsem, že bychom to mohli zvládnout. Bohužel při první brance domácích jsme chybovali, druhá branka byl pak nádherný přímý kop. Závěr zápasu se nám teda úplně nepovedl.
Obrázek

36. kolo: Auxerre – En Avant Guingamp 4:0 (13‘ Halilovič, 47‘ Coeff, 57‘ Assaidi, 60‘ Vassell)
Důležitý zápas, dostali jsme se před soupeře na třetí místo, naše šance na přímý postup ještě stále existuje, ale je příliš malá. Dneska se v našem týmu poprvé prosadil i Assaidi, u něhož jsem čekal, že bude tahounem týmu, ale zatím jen tak paběrkuje. Zranil se opět Mathias Autret, chybět bude až 2 měsíce.
Obrázek

37. kolo: Valenciennes – Auxerre 1:2 (48‘ Chevalier – 55‘ Depres, 90+8‘ Sakhi)
Vyhráli jsme, takže jsme se udrželi před nejbližšími pronásledovateli. Bohužel se v zápase zranil Francois Bellugou, absentovat bude až 5 týdnů. Po zápase jsme se pak dozvěděli, že Ajaccio prohrálo, takže jsme se dostali do situace, že stále můžeme hrát o postup. V posledním kole přivítáme doma právě Ajaccio.
Obrázek

38. kolo: Auxerre – Ajaccio 3:1 (21‘ a 64‘ Assaidi, 28‘ (VG) Chester Diallo – 57‘ El Idrissy)
My to dokázali!!! Díky vítězství v posledním ligovém zápase jsme si zajistili přímý postup do Ligue 1. Kdo by to byl čekal, že něco takového dokážeme koncem prosince, kdy jsme se plácali na samotném dni tabulky. Byla to naprosto fantastická sezóna.
Obrázek

Zápasy|Ligue 2 BKT|Ligue 2 BKT-Play-off|Ligue 2 BKT-Týmy|Ligue 2 BKT-Hráči|Auxerre

Poohlédnutí se za posilami
Tuto část jsem se rozhod trošku více změnit. Již se nebudu dlouze rozepisovat o každém fotbalistovi. Zkusíme to teď trošku jinak
  • Pozitivní
    • Bacary Sagna – Vypadalo to, že si u nás moc nekopne. Na jaře se ale stal nedílnou součástí základu. Pravděpodobně brzo ukončí kariéru.
    • Alen Halilovič – Dlouho se hledal, ale s postupem času se z něj nakonec stala asi největší hvězda týmu. Doufám, že jej dlouho udržíme.
    • Peter-Lee Vassell – Přišel, aby pomohl rozehrávat hru, což se mu povedlo. Rozhodně má ještě navíc, ale panuje velká spokojenost.
  • Neutrální
    • Maximiliano Pereira – Na podzim to vypadalo, že bude on nedílnou součástí sestavy. Nakonec nás ale opustil již v zimě.
    • Oussama Assaidi – Nedařilo se mu nastálo prosadit do základu, spíše nastupoval z lavičky. Nebýt povedeného závěru ligy, byl by zklamání.
    • Salimo Sylla – Prakticky jsem nevěděl, že je v klubu. Naštěstí ale nechyboval…
    • Clément Depres – Asi největší posila na hostování, čekalo se od něj více, vyloženě však nezklamal.
    • Marley Aké – Nebylo to nic moc, ale myslím si, že jeho čas přijde. Dostane ještě jednu sezónu.
    • Yaya Touré – Nedostal tolik šancí, ale nezklamal. Pokud neskončí, dá se na něm ještě trošku stavět.
  • Zklamání
    • Niklas Bendtner – Od LORDA jsme si slibovali mnohem více, naprosto zklamal. Naštěstí odchází do Zorye Luhansk.
    • Boris Popovič – Do sestavy se neprosadil. Ještě na podzim se vrátil do svého kmenového klubu.
    • Jean-Pierre Longonda – Do „A“ týmu se neprosadil, v juniorce nehrál.
    • Victor Obinna – Čekalo se od něj to, že bude hvězda. V létě se jej budu chtít zbavit.
    • Daylam Meddah – Nepovedené hostování. Nemá na to, aby za nás hrál.
Nathan Vigneron, Yaya Touré, Matías Sánchez, Brahim Fatah a Yohan Cabaye byli na hostování nebo přišli až v červnu jako volní hráči.

Obrázek

Neuvěřitelné!!! Dokázali jsme postoupit. Prostě neuvěřitelné. hlavně teda z důvodu našeho podzimu, ten byl naprosto katastrofální. Však ještě na konci listopadu jsme byli poslední, najednou teď můžeme slavit postup, po posledním ligovém mači. Ještě si to v klubu asi moc neuvědomujeme, ale dosáhli jsme velkého úspěchu.
Před novou sezónou nás čeká opravdu hodně práce, protože nechceme zase spadnout. Bude třeba posílit, totálně změnit taktiku, protože s tím, co jsme hráli, asi neuspějeme v Ligue 1. Trošku se budeme spoléhat i na to pověstné štěstíčko...

Huráá zpět!!! #06 -> Nová sezóna, nové cíle 2021/22

12
Klubová vize
Letos se nemění nijak celková klubová vize klubu. Letos se mění pouze cíle pro tuto sezónu.
Za každou cenu tak musíme vybojovat udržení mezi francouzskou elitou, je jedno, zdali to bude přímo či až v play-off, ale musíme prostě zůstat. Myslím si, že na to máme, nemáme nejhorší tým. Bohužel ale máme nejnižší finance jakožto klub.
V poháru se máme dostat alespoň do osmifinále, což by asi neměl být problém.
Stále máme pracovat s mladíky a s přiděleným mzdovým rozpočtem.
Trošku se upravila představa toho, jak budeme hrát.
Obrázek

Letní příprava
Lausanne-Sport – Auxerre 1:0 (90‘ Corbaz)
Rubin Kazaň – Auxerre 3:1 (5‘ Shatov, 24‘ Kvaratskheelia, 81‘ Ovechkin – 23‘ Begraoui)
Auxerre – Grenoble Foot 38 3:2 (21‘ Ersoy, 26‘ Sakhi, 38‘ Diakhaby – 70‘ Sylvestre-Brac, 84‘ Kristinsson)
Auxerre – Stade Brestois 0:0
Auxerre – Olympique Lyon 2:0 (77‘ Dwamena, 90+3‘ Castro)
Auxerre – Stoke City 3:0 (21‘ (p) Sakhi, 42‘ Ben Arfa, 77‘ (p) Dugimont)
Auxerre – Stade Reims 1:1 (61‘ Boto – 90+3‘ Marešič)
Auxerre – Stade Auxerrois 3:1 (47‘ Castro, 55‘ Assaidi, 73‘ Dwamena)
Obrázek

Příprava pro nás byla naprosto jiná. Potřebovali jsme, abychom se sehráli a připravili na to, abychom dokázali vybojovat záchranu. Sice jsme dokázali porazit týmy jako Lyon či Stoke, ale naší soupeři nehráli proti nám s tím nejlepším. Zkoušeli jsme hned několik zajímavých hráčů, s některými jsme se pak domluvili. Myslím si, že máme dobře nakročen do ligové soutěže.

Přestupy

Ligue 1 Uber Eats 1. kolo: Auxerre – OGC Nice 0:0
Očekával jsem úplně všechno, ale asi rozhodně ne toto. V první půli jsme byli jasně lepší, dokonce jsem si myslel, že dáme i branku. Pak nám ale všechno pokazil Salimo Sylla, protože dostal během deseti minut dvě žluté karty, tudíž červenou a šel ze hřiště. V deseti jsme pak jenom bránili, ale povedlo se.
Obrázek

2. kolo: Montpellier Hérault – Auxerre 1:1 (22‘ Mavdidi – 58‘ Djitté)
I ve druhém zápase jsme předvedli, že nebudeme rozhodně otloukáním. Byli jsme lehce lepším týmem, ale ani dnes se nepovedlo získat tři body. Hodně za to mohla neproměněná penalta Kenji-Van Bota. Snad se to povede příště…
Obrázek

3. kolo: Auxerre – Olympique Marseille 0:1 (27‘ Lopez)
Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že budeme jasně lepším týmem dle statistik, a prohrajeme o branku, asi bych byl hodně spokojený. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, ale bohužel tentokrát to nestačilo na zisk nějakých bodů.
Obrázek

4. kolo: Olympique Lyon – Auxerre 3:0 (26‘ Dembélé, 53‘ a 78‘ Alvarado)
Vloni jsme ani v jednom zápase nedostali červenou kartu, dneska je to už druhá červená ve čtyřech zápasech. Pak už bylo jasné to, že proti takovému týmu jako je Lyon, zápas prohrajeme. Dneska jsme ani jednou nevystřelili. Alespoň se docela dobře uvedl ve své premiéře brankář Theo De Percin, který zastoupil zraněného Léona.
Obrázek

Zápasy|Ligue 1 Uber Eats|Ligue 1-Týmy|Ligue 1- Hráči|Auxerre
  • Do zářijových reprezentačních výběrů se dostali: Donovan Léon a Sloan Privat (Francouzská Guiana), Kévin FOrtuné (Martinique), Kenji-Van Boto a Ryan Ponti (Réunion), José Marín (Španělsko „19“), Raphael Dwamena (Ghana), Saif-Eddine Khaoui (Tunisko), Carlen Arcus (Haiti), Peter-Lee Vassel (Jamajka), Billali Cissé (Mali „20“).
  • Týmová nálada není úplně nejlepší.
  • Vedení je zatím spokojeno.
  • Finanční situace se zhoršuje den ode dne.
  • Náš další program:
    Obrázek

Nová sezóna je tady. Čeká nás ale těžká práce, protože rozhodně nejsme nějakým celkovým nějakým favoritem. Přišlo spousta hráčů, spoustu jich zůstalo. Někdo odešel. Snad nás bude provázet štěstí...

Huráá zpět!!! #07 -> Vypadá to, že nebudeme otloukánkem??

14
Ligue 1 Uber Eats 5. kolo: Auxerre – Racing Strasbourg Alsace 1:0 (90‘ Sakhi)
Výtečně, povedlo se nám poprvé po návratu klubu go nejvyšší soutěže zvítězit. Nebyl to úplně ten nejpřesvědčivější výsledek, ale stálo to za to. Mohli bychom se od tohoto právě odrazit k tomu, co jsme předvedli na jaře.
Obrázek

6. kolo: Lorient – Auxerre 0:0
Bereme to pozitivně, sice bych byl radši za tři body. Body z venku ale bereme všemi deseti. Sice jsme opět zklamali v ofenzívě, ale naštěstí jsme udrželi čisté konto. V zápase jsme ztratili Jubala, ale naštěstí bude chybět jen týdne.
Obrázek

7. kolo: Auxerre – Stade Brestois 2:1 (20‘ Dwamena, 75‘ Khaoui – 58‘ Hunou)
Vypadá to, že se začínáme dostávat do toho, čemu se říká forma. Sice se nám nedaří více zužitkovat našich šancí, ale hrajeme přes tak, jak jsme si to předsevzali. Nováčkovská nervozita z nás opadává a my se dostáváme do klidného středu tabulky.
Obrázek

8. kolo: Stade Reims – Auxerre 2:1 (5‘ Donis, 24‘ Dia – 62‘ Boto)
Bohužel jsme nezachytili začátek zápasu, a to bylo rozhodující. Ve druhé půli jsme se do hry sice dostali, ale bylo již pozdě. Navíc jsme v zápase přišli o zraněné Francoise Belugoua a Hamzu Sakhiho, naštěstí se však vrátí oba do dalšího zápasu.
Obrázek

9. kolo: Auxerre –Lille Olympique 2:0 (7‘ Hein, 48‘ Autret)
Od dnešního zápasu jsem si nic nesliboval, jen jsem doufal, že nedostaneme naloženo. Jenže opak se stal pravdou, předvedli jsme naprosto skvělý výkon. Hosté z Lille si u nás ani neškrtli. Bohužel jsme ale přišli o zraněného Alyho Ndoma, bude chybět až 7 týdnů (fraktura horní části paže).
Obrázek

10. kolo: Racing Club Lens – Auxerre 2:1 (30‘ Ganago, 73‘ Crivelli – 43‘ Khaoui)
Už od začátku zápasu jsme byli pod obrovským tlakem, domácí nás hodně přehrávali. Když se nám ale povedlo srovnat, doufal jsem, že z toho vytěžím alespoň bod. Bohužel to pak ale přišlo, nechal se v 63‘ vyloučit Kenji-Van Boto, v tu ránu to pro nás skončilo a museli jsme doufat, že to nějak skončí. A to se hned na začátku zápasu zranil Mathieu Debuchy, mimo bude až tři měsíce (natržený zadní stehenní sval) a je možné, že již nyní díky tomu ukončí kariéru.
Obrázek

11. kolo: Auxerre – Dijon FCO 2:1 (32‘ Autret, 90+5‘ Dwamena – 26‘ Assalé)
Nebyl to úplně stoprocentní výkon, ale důležité na to je, že jsme zvítězili. Sice jsme o vítězství rozhodli snad v poslední sekundě zápasu, ale na to se nikdo pak ptát nebude. Vypadá to, že nakonec nebudeme úplně bojovat o holou záchranu.
Obrázek

12. kolo: AS Monaco – Auxerre 2:1 (6’a 77‘ Ben Yedder – 54‘ Autret)
Chtěli jsme zkusit uhrát alespoň bod, ale bohužel se to nepovedlo. Začátek nevypadal tak hrozně, ale postupem času se ukazovala kvalita domácích. Hlavně jsem čekal, že se nám povede udržet na uzdě Ben Yeddera, ale nepovedlo se. Navíc se zranil Alec Georgen, chybět bude naštěstí ale pár dnů.
Obrázek

Zápasy|Ligue 1 Uber Eats|Ligue 1-Týmy|Ligue 1-Hráči|Auxerre

• Na říjnový sraz reprezentací byli nominováni: Donovan Léon a Sloan Privat (Francouzská Guiana), Kévin Fortuné (Martinik), José Marín (Španělsko „19“), Nicolas Mercier (Francie „19“), Saif-Eddine Khaoui (Tunisko), Carlens Arcus (Haiti), Peter-Lee Vassell (Jamajka), Billali Cissé (Mali „20“).
  • Situace v kabině je konečně stálá.
  • Vedení je se mnou hodně spokojeno.
  • Finanční situace se výrazně zhoršila, bude třeba ji, hlavně v zimě, zlepšit.
  • Náš další program:
    Obrázek
Jsme na tom překvapivě dobře. Vypadá to, že nebudeme hrát vyloženě o záchranu, ale jsme v tak nějak v klidném středu tabulky. Problémem ale je finanční stránka klubu, do zimy vydržíme, ale pak bude třeba už se některých nevhodných hráčů zbavit. Tak zatím...

Huráá zpět!!! #08 -> Dokráčeli jsme do konce roku 2022

16
Ligue 1 Uber Eats 13. kolo: Amiens SC – Auxerre 1:0 (21‘ Leskovič)
Souboj dvou nováčků sice dopadl lépe pro domácí, ale rozhodně si to dnes zasloužilo remízu. Nebyli jsme vyloženě horším týmem, domácí dali branku po velké náhodě. A my, teda Djitté, neproměnil v nastavení penaltu. Zvenku jsme bod ještě nepřivezli.
Obrázek

14. kolo: Auxerre – Paříž Saint-Germain 2:1 (34‘ Autret, 57‘ Khaoui – 82‘ Herrera)
Přijel tým, který ještě neztratil ani bod. My jsme ale předvedli naprosto fantastický výkon, díky němuž jsme zápas drželi ve svých rukou. Sice se závěr zápasu úplně nepovedl, nejprve jsme inkasovali a poté jsme přišli o vykartovaného Syllu. I tak jsme to zvládli a stáváme se prvním týmem v této sezóně, který obral o body PSG, navíc o všechny.
Obrázek

15. kolo: Nimes Olympique – Auxerre 2:2 (36‘ Deaux, 51‘ Eliasson – 45+2‘ a 90+2‘ Dwamena)
Odcházíme ze zápasu s velmi podivnými pocity. Očekával jsem, že dneska získáme body. Ale že to bude takhle? Domácí se dostali dvakrát do vedení, ale my jsme pokaždé ve druhé minutě nastavení dokázali vždy srovnat. Dopadlo to tedy takhle a nám se na to zase trošku lépe dívá.
Obrázek

16. kolo: Auxerre – Stade Rennais 2:0 (78‘ Autret, 90+4‘ Fortuné)
Do zápasu s Rennes jsme vstupovali s tím, že pokud zvítězíme, můžeme ještě mluvit o pokusu probojovat se do pohárů v příští sezóně. To se povedlo, což je super. Hlavně se konečně dneska prosadil nejlepší střelec týmů z loňské sezóny.
Obrázek

17. kolo: Nantes – Auxerre 0:0
Na stadionu v Nantes nás nečekal žádný průchod růžovou stezkou, šlo o opravdu těžký zápas s urputným soupeřem. Povedlo se nám ale neinkasovat, bohužel jsme ale ani my neuspěli gólem. Pozitivní tak alespoň zůstává to, že se postupně vrací všichni zranění hráči.
Obrázek

18. kolo: Auxerre – Saint-Étienne 4:0 (40‘ Sakhi, 49‘ Khaoui, 76‘ Autret, 88‘ Dwamena)
Dneska jsme předvedli opravdu fantastický výkon. Naprostou hvězdou zápasu se stal Mathias Autret, který se podílel na všech brankách, jednu sám dal a na ostatní tři si připsal asistenci. Navíc se prosadili všichni čtyři ofenzivní hráči ze základu. Pro nás to znamená, že přezimujeme na výtečné 8. příčce, se ztrátou dvou bodů na pozice zaručující evropské poháry.
Obrázek

Zápasy|Ligue 1 Uber Eats|Ligue 1-Týmy|Ligue 1-Hráči|Auxerre Konec roku je tady. A my najednou můžeme začít pokukovat nejenom po záchraně. Stále je záchrana prioritou, ale zatím jsem teda velice spokojen. Stačí, když nebudeme hrát v závěru o sestup a budeme zachráněni již s předstihem. V lednu musíme trochu zatřepat s kádrem a pozbavovat se nepotřebných hráčů.

Huráá zpět!!! #09 -> Zaměříme se novým cílem!!!

17
Přestupy
  • Odchody:
    • Tým nakonec opouští Oussama Assaidi, který se do kádru neprobojoval. Odešel zadarmo do Sparty Rotterdam.
      Odchází i Sloan Privat, a to do QRM, a to zadarmo.
      Zdarma odchází nakonec i Victor Obinna, a to do Enyimba Aba.
    • Taky odchází i Mathieu Debuchy, který nesplňoval to, co jsme od něj požadovali. Navíc prakticky nehrál a měl opravdu zbytečně vysoký plat. Odchází do Číny, a to do Beijing Renhe, ale zadarmo.
    • Na hostování odchází: Johan Babel-Cavaré (Vierzon FC).
  • Příchody:
    • Rozhodli jsme se přivést i posily, a tak přišel Phakamani Mahlambi z Mamelodi Sundowns. Mahlambi stál pouze 350 tisíc eur.
    • Posilou v poslední den přestupů přišel Massinissa Oufella. Mladý talentovaný střední záložník přichází z PSG za 350 tisíc eur.

Ligue 1 Uber Eats 19. kolo: Girondins Bordeaux – Auxerre 2:2 (34‘ (VG) Souprayen, 83‘ Sabaly – 62‘ a 77‘ Djitté)
To, co jsem dneska viděl, snad už nikdy od svých hráčů neuvidím. Samu Souprayen udělal takovou chybu, když poslal malou domů, ale náš brankář byl po hře mimo branku. A co z toho bylo? Vlastní branka. Pak jsme sice dokázali stav otočit, ale to už nám nikdo nevrátí. Trochu zklamání, ale zase jsme neprohráli…
Obrázek

20. kolo: Auxerre – Montpellier Hérault 0:0
Předvedli jsme docela dobrý fotbal. Bohužel jsme ale nebyli schopni vstřelit branku. Naštěstí ale hosté branku nedali také, takže jsme dopadli dobře. A to Sakhi ještě nedal penaltu, mohli jsme to mít za tři body.
Obrázek

21. kolo: Olympique Marseille – Auxerre 2:0 (6‘ a 19‘ Vitolo)
Rozhodně jsem ode dneška nic nečekal. Ale máme za sebou těžký zápas v poháru a těžký zápas i před sebou. Takže jsme hráli trošku zataženěji, ale nějak jsme to uhráli. Očekával jsem, že dostaneme trošku větší výprask, ale nestalo se…
Obrázek

22. kolo: Auxerre – Olympique Lyon 1:2 (79‘ (p) Djitté – 50‘ Cherki, 80‘ Dembélé)
Doufal jsem, že dneska se nám povede po dobrých výkonech získat alespoň bod. Bohužel hosté z Lyonu pro nás byli o dost těžším soupeřem, než jsme čekali. Bylo to velice náročné, ale k bodům to bylo ještě daleko.
Obrázek

23. kolo: Racing Strasbourg Alsace – Auxerre 1:1 (10‘ Thomasson – 36‘ (p) Djitté)
Poslední dobou nejsme úplně nejpřesvědčivější, ale naštěstí se nám to povedlo uhrát alespoň na bod. Škoda je, že jsme nevyhráli. Byli jsme výrazně lepším týmem, bohužel se nezadařilo… V zápase se zranil Ertugrul Ersoy, ale naštěstí bude k dispozici v dalším zápase.
Obrázek

24. kolo: Auxerre – Lorient 2:0 (64‘ Fortuné, 90+1‘ Djitté)
Tohle jsme potřebovali, konečně se nám zase po dlouhé době povedlo zvítězit. Sice jsme se nadřeli, ale stálo to za to. Hlavně jsem nechal sedět celou základní jedenáctku, protože nás čeká těžký zápas v poháru, ve kterém chceme letos uspět.
Obrázek

25. kolo: Stade Brestois 29 – Auxerre 1:2 (12‘ Cardona – 22‘ Dwamena, 87‘ Djitté)
Do zápasu jsme vstoupili s tím, že prostě uhrajeme alespoň bod. A to se nakonec povedlo. Sice jsme neměli úplně nejlepší vstup do zápasu, ale zvládli jsme to. Byli jsme lepším týmem, což se povedlo. Jedná se o vůbec první vítězství v Ligue 1 na soupeřově hřišti pod mým vedením.
Obrázek

26. kolo: Auxerre – Stade Reims 4:3 (15‘ a 17‘ Mahlambi, 31‘ Autret, 90+3‘ Dwamena – 76‘ a 90+4‘ Donis, 90+1‘ Vetlesen)
Po vstupu do zápasu jsem si už myslel, že nemůžeme zápas ztratit. Celá první půle byla naprosto fantastická. Ve druhé půli jsme sice trochu polevili, ale naštěstí jsme tři body udrželi. Nastavení druhé půle bylo velice brankoplodné.
Obrázek

27. kolo: Lille – Auxerre 3:1 (21‘ Civič, 45+3‘ a 47‘ David – 65‘ Le Bihan)
Co si budeme namlouvat… Jelikož nás čeká už v úterý zápas semifinále poháru na půdě Rennes, dneska jsme nastoupili v hodně neobvyklé sestavě. Nechal jsem hrát hodně hráčů, kteří nehrají vyloženě často. V lize, dle mého soudu, již máme uzavřeno, takže se zkusíme ještě předvést alespoň v poháru.
Obrázek

Zápasy|Ligue 1 Uber Eats|Ligue 1-Týmy|Ligue 1-Hráči|Auxerre

Coupe de France 9. kolo: Sedan Ardennes – Auxerre 1:2 (90+3‘ Bekhechi – 84‘ Fortuné, 89‘ Djitté)
jelikož nás čekal tým ze spodních pater ligového systému, rozhodl jsem se dát šanci mnoha hráčům, jejž paběrkují, popřípadě se nemohou dostat do základu. Nebylo to úplně stoprocentní, ale myslím si, že zasloužené. Uvidíme, koho dostaneme dále.
Obrázek

10. kolo: Auxerre – Nantes 1:1-5:3pen. (57‘ Bellugou – 20‘ Blas)
Nenapadlo by mě, že zrovna dnes se takhle zasekneme a budeme t muset uhrát až přes penalty. Naštěstí jsme ale byli my tím šťastnějším týmem, který proměnil všechny penalty, hosté nedali jednu, přesněji Louza, což stačilo. Nakonec asi zasloužený postup.
Obrázek

Osmifinále: Auxerre – La Berrichone Chatearoux 1:0 (72‘ Djitté)
Do zápasu jsem vstupoval s tím, že bychom se konečně mohli popustit a vstřelit více branek. Bohužel nám ale stále nepřeje v koncovce štěstí. Naštěstí se nám ale povedlo udržet čisté konto, takže i jedna branka stačila. Plus se vrátil po zranění Léon do branky.
Obrázek

Čtvrtfinále: ESTAC Troyes – Auxerre 0:2 (2‘ Dwamena, 36‘ Autret)
To byl úvod utkání, hned z první šance jsme dali branku, prosadil se navrátilec z Afrického poháru Dwamena. Bylo to opravdu skvělé. Přidáním druhé branky jsme se dostali do klidu. Jsme v semifinále poháru, což je fantastické.
Obrázek

Obrázek

Nový rok jsme rozhodně nezačali rozhodně špatně. Daří se nám

Re: Huráá zpět!!! #09 -> Zaměříme se novým cílem!!!

18
V lize klidnej střed, což je dobrý. Jediný co mi trochu přijde jako škoda, že nepadá moc branek, to ti v konečným důsledku občas láme vaz. Na druhou stranu solidní výsledky co se týče hry vzadu a na nováčka slušný.

V poháru pecka, ale Rennes už bude těžký oříšek. FInance zatím celkem dobrý, žádný stresy, jak říkáš - na konci sezony by to mohlo být zas lepší.

Tak držím palce do zbytku:)

Re: Huráá zpět!!! #09 -> Zaměříme se novým cílem!!!

20
Teďka jsem začal louskat tvůj deník...francouzskou ligu se přiznám moc nesleduju a druhou už vůbec. Se musím přiznat, že jsem si původně myslel, že Auxerre hraje od začátku tvého deníku první ligu, ale pak sedívám na soupeře a došlo mi, že ne :D Každopádně super práce jak se ti podařilo vyhrabat z toho tragickýho vstupu do 2. ligy. Obrat až nečekaný...teď se ti už hezky daří...gratulace.

Jinak tvoji přestupovou politiku vůbec nechápu, ale to je jedno...hlavně že ti to funguje a baví tě to.
Taky hraješ ve velice zajímavém rozestavení, což se mi vždycky líbilo, ale nikdy mi to tak úplně nefungovalo tak se o něj už ani nepokouším.

Budu po očku sledovat páč franc. liga mě až tolik nebere.
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky“