Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 2.00

22
Vstupujeme do poslední části "nováčkovské" sezóny. Už teď můžu říct, že se nám povedla a to hodně. Všichni čekali, že budeme do posledních kol bojovat o sestup. My jsme ale ukázali, že do 1. ligy nejenže patříme, navíc i můžeme být úspěšní. Konec sezóny a závěrečný finiš se sice blíží, musíme se zároveň připravovat na tu příští. Pečlivě skautovat případné posily...je nutné omladit tým. V neposlední řadě i poděkovat starším hráčům za to, kam náš klub vytáhli. Čeká nás ještě spousta zajímavých zápasů a drama v boji o postup do ČFL našeho "B" týmu. Máme se na co těšit...

Obrázek
Program zápasů

Fortuna liga

26. Kolo: Pardubice vs Viktoria Žižkov 1:2 (47´ K. Vallo - 23´ O. Kocourek, 87´ D. Breda)

Další zápas nás čekal na půdě Pardubic. Chtěli jsme zapomenout na nepříjemnou sérii neúspěšných zápasů a třeba i začít šňůru vítěznou. V cestě nám stáli Pardubice. Už ve 3. minutě jsme poprvé zahrozili po standarce. Byli jsme lepším týmem, ale obrana Pardubic pracovala dobře. Až do 23 minuty kdy z vytrvalého tlaku ve vápně Pardubic vypadl míč na D. Bredu, ten nezištně nahrál O. Kocourkovi a ten už prázdnou bránu trefil. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě a dál jsme byli aktivní. Bohužel náš střelec J. Pázler neměl svůj den. Vůbec se nám nepovedl vstup do druhé půle, soupeře jsme lacino postili do kombinace a naši stopeři zaspali nahrávku mezi ně...rázem bylo vyrovnáno. Obraz hry se ale nezměnil, dál jsme útočili a Pardubice se místy až heroicky bránili. Těsně před koncem zápasu to konečně vyšlo a výtečně hrající D. Breda nám vystřelil tři body. Denní tisk

MOL Cup

Čtvrtfinále: Vlašim vs Viktoria Žižkov 0:4 (18´ J. Pázler, 29´ J. Bazal, 45´ D. Breda, 90 +1´ J. Diviš)

Reprezentační přestávku jsme si proložili MOL Cupem. Jeli jsme do Vlašimi, toho času lídra 2. ligy. Byl jsem na ně zvědavý kam se jejich hráči posunuli a že vedou 2. ligu. Neponechal jsem nic náhodě a nasadil základní sestavu, to nejlepší co momentálně máme. Samozřejmě s přihlédnutím na odchody starších hráčů, kterým kvůli jejich nesmyslným požadavkům neprodloužím smlouvy. Upřímně řečeno čekal jsem od Vlašimi víc. Vyklubalo se z toho v podstatě tréninkové utkání, ale i tak dobrý. V 18. minutě otevřel skóre J. Pázler po krásné kolmici O. Kocourka za obránce. Ještě hezčí akce se nám povedla ve 29. minutě kdy E. Vůch přenesl hru přes celé hřiště, J. Bazal si míč skvěle zpracoval a k tyči zakončil. Do půle byl zápas rozhodnut. J. Pázler svou šanci ještě neproměnil, ale k odraženému míči se dostal D. Breda a ten se už nemýlil. Zápas už jsme v pohodě a klidu dohráli. V závěru se ještě prosadil J. Diviš opět po pěkném centru z levé strany od O. Putyery. Denní tisk

Fortuna liga

27. Kolo: Viktoria Žižkov vs Teplice 2:0 (76´ a 87 J. Pázler)

Domácí zápas s Teplicemi měla být jasná výhra. Fotbal je ale plný překvapení a to se stalo i tentokrát. Začátek zápasu nenasvědčoval žádné komplikace. Dokonce ve 12 minutě B. Kanakimana nastřelil břevno. Nutno dodat, že Teplice po ojedinělém brejku trefili tyč. Ale my byli jasně lepším týmem. Jen a ne a ne se gólově prosadit. soupeř hrozil převážně z brejků a spoléhal se na pevnou obranu. Ke konci první půle přišla velká komplikace pro náš tým, M. Routek se nechal po druhé žluté hloupě vyloučit. Rázem se obraz hry změnil a my bránili, Teplice útočili. Naštěstí jsme využili standardku a J. Pázler nás dostal do vedení. Těsně před koncem nás J. Pázler uklidnil svojí druhou hlavičkou a vítězným gólem.Denní tisk

28. Kolo: Zlín vs Viktoria Žižkov 0:1 (87´ B. Kanakimana)

Zlín, výlet přes celou republiku...za bídným výkonem. První půle vyrovnaná a taková nijaká, skoro žádná pořádná akce. Nuda, šeď. Tak se vedl celý zápas. Za zmínku stojí pouze dvě střely jak našeho J. Pázlera tak Zlínského talentu N. Jacka (supertalent s německými kořeny, pečlivě skautuji). Z celé té herní bídy vyčnívala jen nádherná rána B. Kanakimany, která se ukázala jako vítězná. Utrápené tři body, ale i ty se počítají. Denní tisk

29. Kolo: Viktoria Žižkov vs Jablonec 5:5 (18´ pen L. Zoubele, 31´ O. Kocourek, 35´ J. Pázler, 84 B. Kanakimana, 90´ J. Diviš - 14´ a 68´ J. Jighauri, 26´ I. Schranz, 77´ M. Hanousek, 86´ P. Forsell)

Nadcházející zápasy nám přihrály silné soupeře. Nejdřív hostíme doma Jablonec a za pár dní i v semifinále MOL Cupu máme opět doma Slávii. Oba zápasy byly...no však uvidíte. Jablonec je silný protivník a "velký čáp" (rozuměj M. Pelta) má pořád dlouhé prsty na to postavit kvalitní tým. Od prvních minut se rozjel jeden z nejhezčích zápasů co jsem kdy ve FM odehrál. Hned v 8. minutě měl velkou šanci soupeř, ale nás podržel M. Bárta. O pár minut později, prakticky ze stejné akce se už Jablonec dostal do vedení. Naše odpověď...po faulu ve vápně při našem rohu penaltu bezpečně proměnil L. Zoubele. Ve 25. minutě jsme udělali naprosto tragickou chybu, když naši standardku v pohodě chytil hostující golman a rychlým výkopem vybídl do samostatného brejku I. Schranze. Zuřil jsem strašně... Naštěstí máme O. Kocourka a ten vytáhl svůj přímák v pravý čas...vyrovnáno. 35. minuta a na centr L. Zoubele si skvěle naběhl J. Pázler a hlavičkou nás dostal dovedení. Druhou půli jsme začali aktivně daleko od naší branky a hráli na brejky. Bohužel dva z nich zazdil J. Pázler. Zákonitě musel přijít trest v podání vyrovnání Jablonce...3:3. 77. minuta a opět rychlá akce Jablonce a opět nepochopitelné chyby v obraně, Jablonec otáčí skóre. 84. minuta a B. Kanakimana se pověsí do vzduchu na centr O. Putyery...opět srovnáno. Za chviličku hrůzostrašná chyba našeho nejzkušenějšího hráče L. Zoubeleho a Jablonec jde do brejku...opět vede. Infarktový a nyní už památný zápas ještě nekončí. V samém závěru skvěle vybídne do ulice O. Kocourek J. Diviše a ten srovnává skóre na konečných 5:5. Musím říct, že tenhle zápas měl v sobě naprosto všechno, reklama na fotbal. Denní tisk

MOL Cup

Semifinále: Viktoria Žižkov vs Slavia Praha 3:6 (62´ B. Kanakimana, 85´pen J. Diviš, 109´ D. Breda - 55´ A. Vallci, 65´ a 104´ J. I. Berget, 91´ T. Holeš, 100´ Moha, 110´ N. Stanciu)

Předchozí zápasová přestřelka ještě rezonuje v novinách a mluvit se o ní jen tak nepřestane. Nyní nás čeká střet se Slávií o finále poháru. Upřímně jsem čekal, že Slávie nasadí svojé béčko a my jí překvapíme. Nestalo se... Soupeř na nás vlítnul od prvních okamžiků. Nedal nám vůbec vydechnout. Ani nemá cenu tu všechny šance vypisovat, byl to skutečně uragán. Nebýt naprosto mimozemského výkonu M. Bárty v brance minimálně 0:3. Musím ale vypíchnout snad jedinou naši šanci v podání brejku J. Pázlera a jeho lobu. Bohužel O. Kolář stačil vypíchnout nad břevno. Po pauze se tu ale začalo sypat. Nejdříve naše nedůsledně pohlídaná standardka a Slávie vedla. Hned po rozehrávce jsme i vyrovnali, ale J. Pázlera zastavil VAR a ofsajd. Za chvilku se nám to podařilo, když všem utekl po centru mezi stopery B. Kanakimana...1:1. Skóre bylo vyrovnané jen chvilku, O. Putyera nesmyslně podběhl centr za beky a Slávie se opět ujala vedení. Další a další šance se valily na naši branku, ale tam stála zeď. Ojedinělý náš tlak nevyřešil ideálně mládežník Slávie na pozici stopera a fauloval...penalta a opět vyrovnáno. Dotáhli jsme zápas do prodloužení. S obrovskou kopou štěstí nutno říct. V prodloužení nám už došly síly a štěstí. Slávie ještě víc utáhl šrouby a zasypal nás góly. Do finále jsme se neprobojovali. Hodně mě baví poměr střel 9:46. Denní tisk

Fortuna liga

30. Kolo: Sparta Praha vs Viktoria Žižkov 4:0 (17´ L. Krejčí, 30´ pen K. Honda, 38´ M. Sáček, 74´ M. Pulkrab)

Dobití, totálně zdecimovaní a s náležitým přídělem gólů v naší síti jsme se vypravili na Letnou. Poslední zápas základní části sezóny na Spartě. Vůbec, ale vůbec jsme si neškrtli. Sparta nás totálně přejela a nedala nám ani čuchnout. Ani štěstí při nás tentokrát nestálo. Spartě vycházelo skoro vše a naše nesmyslné chyby jim v tom vydatně pomáhali. M. Routek špatně rozehrál a Sparta šla do brejku. L. Krejčí bezpečně proměnil. Soupeři jsme ještě víc pomohli faulem v našem vápně. K. Honda proměnil (co v české lize dělá Honda???). Sparta nás dál mačkala až hrůza. Centr do vápna a nikým nehlídaný M. Sáček zvyšuje. Druhou půlku už nás soupeř šetřil a my vyhlíželi konec zápasu. Ještě jsme dostali přibalen na cestu domů 4. gól a já v šatně řval jako tur. Denní tisk

Mistrovská skupina

Už samotná účast v mistrovské skupině je skvělý úspěch. To se před sezónou rozhodně nečekalo. Jdeme ale zápas od zápasu, tvrdě makáme a výsledek po základní části je naprosto úžasný. Jsme pátí, pouze s jednobodovou ztrátou na Mladou Boleslav. Jablonec na naše páté místo ztrácí také pouze jeden bod. První tři místa jsou jasná a titul si troufám říct uhájí Sparta. My si jdeme užít pěkné zápasy s těmi nejlepšími...

Obrázek
Program zápasů Mistrovské skupiny

1. Kolo: Viktoria Plzeň vs Viktoria Žižkov 1:1 (9´ L. Hejda - 86´ O. Putyera)

V prvním souboji v mistrovské skupiny nás čekala Plzeň. Sestavu jsem volil vzhledem k výměně hráčů, se kterými jsem už v nadcházející sezóně nepočítal, dosti omladěnou. Nezačali jsme zrovna dobře, klasicky nepohlídaná standardka, kdy se to v našem vápně mlelo a L. Hejda otevřel skóre. Plzeň byla dál lepší, ale žádné vážnější šance. Hrálo se v poklidu. Nám se povedla jedna z mála šancí až na úplném konci zápasu. Roh doklepl do soupeřovi sítě O. Putyera a my si vezeme z Plzně překvapivý bod za remízu. Denní tisk

2. Kolo: Mladá Boleslav vs Viktoria Žižkov 3:6 (41´ D. Pech, 47´ H. Al Ghaddioui, 88´ A. Růsek - 52´ a 90 +4´ D. Breda, 61´, 80´ a 90 +6´ J. Pázler, 84´ O. Kocourek)

Byl tady přímý souboj o čtvrté místo. Moc jsem netaktizoval, chtěl jsem hrát útočně, aby fotbal bavil. Vyklubala se z toho další nezapomenutelná přestřelka v letošním ročníku. Začátek zápasu patřil soupeři, jednoznačně byli lepší. Sice žádná vážnější šance, spíš rozchytání našeho golmana. Těsně před půlí jsme bohužel kapitulovali, nevím co se stalo, ale rána D. Pecha zpoza vápna zaplula do sítě. To se podle mě dalo chytat. Po změně stran bylo ještě hůř když jsme si nepohlídali brejk Boleslavi...2:0. Vsadil jsem všechno na jednu kartu a vrhnul jsem vše do útoku. A Děli se věci... Ve 48 minutě ještě E. Vůch trefil tyčku a následně B. Kanakimana nedokázal prostřelit ležícího brankáře. Náš tlak sílil. Perfektně jsme vyřešili ubráněný roh a dokonale přečíslili soupeře. E. Vůch jen servíroval před prázdnou branku D. Bredovi. Ten po chvilce pokračoval skvělým výkonem když krásně nacentroval na hlavičku J. Pázlerovi a rázem bylo srovnáno. Uvažoval jsem, jestli nemám hrát opatrněji, ale pak jsem si řekl, že na to kašlu a znovu se do nich pustil. Boleslav rázem nestíhala a byla všude pozdě, totálně jsme ovládli hřiště. Pěkná kombinace na trase O. Kocourek, E. Vůch a zakončuje J. Pázler...vedeme, vedeme. Dokonale jsme vypnuli soupeře a dál vesele kombinovali. Podobná kombinace jako při vedoucím gólu, jen se role obměnili. Zakončoval O. Kocourek. V 85. minutě J. Pázler ještě v samostatném úniku odmítl hattrick. V závěru hrací doby Boleslav ještě zdramatizovala závěr zápasu, kdy po závaru v našem malém vápně do prázdné doklepával A. Růsek. Rozhodčí nastavuje 6 minut, my zakládáme protiútok, totálně rozebereme obranu soupeře a D. Breda zvyšuje na 3:5. Pomalu se jde do kabin když letí dlouhý pas za soupeřovu obranu a J. Pázler si jde pro hattrick. Nádherný, nádherný zápas. Denní tisk

3. Kolo: Viktoria Žižkov vs Jablonec 1:1 (84´ J. Diviš - 67´ Z. Novák)

Konečně hrajeme taky doma a chceme navázat na skvělý výkon z Boleslavi. To se nám bohužel nedaří. Hraje se nudný zápas bez vážnějších šancí. Ojedinělou naši šanci nedává B. Kanakimana v 35. minutě. Jablonec má snad jedinou střelu a tu proměňuje a ujímá se vedení. Nechci doma prohrát a zvyšujeme obrátky směrem do útoku. Vyplatí se...v 84. minutě krásně centruje O. Putyera a J. Diviš vyrovnává. Denní tisk

4. Kolo: Slavia Praha vs Viktoria Žižkov 6:0 (16´ Jo I. Berget, 20´ a 30´ G. Margeman, 25´ D. Hovorka, 29´ P. Ševčík, 75´ pen O. Karafiát)

Jedeme na Slávii. Doufám, že po skvělých výkonech předvedeme kvalitní hru. Realita byla však naprosto odlišná. Slávia nás vrátila zpátky na zem. Totálně nás přejela a ukázala nám, kde se hraje evropský fotbal. První šanci jsme měli my, ale E. Vůch neprostřelil O. Koláře. První trochu šťastný gól soupeře, důrazným skluzem dotlačil míč do naší sítě Jo I. Berget. Následovala naše hrubá chyba kdy po autu u soupeřova vápna následoval brejk do naší obrany a rázem jsme prohrávali už o dva góly. Slávie nás dál mačkala a vyšel jí pěkný signál na krátko po standardce. A bylo ještě hůř, další brejk a P. Ševčík zvyšuje už na 4:0. Jakoby nedůsledností nebylo toho dne dost...další brejk do naší otevřené obrany...5:0 do půle a my jsme totálně rozloženi. Nepomáhá nic. Druhou půli už nás Slávia šetří, pouze jeden gól v naší síti. Debakl... Denní tisk

5. Kolo: Viktoria Žižkov vs Sparta Praha 3:0 (28´ a 54´ B. Kanakimana, 70´ J. Pázler)

Do posledního kola bojujeme o čtvrté místo tabulky...nádhera. Doma hostíme čerstvého mistra ligy. Chtěl jsem si ten zápas užít a odčinit tu ostudu z Edenu. Příjemně mě překvapilo, že Sparta notně promíchala svou mistrovskou sestavu. Sparta začala líp, sérií standardek nás přišpendlila k vápnu. Nám se povedlo se z tlaku vymanit a první vážnější šanci hlavou proměnil B. Kanakimana. To nás nakoplo a dál už jsme ovládli hru. Po změně stran se opět hlavou po krásném centru E. Vůcha prosadil B. Kanakimana a my Spartu měli na lopatě. Třetí a poslední úder zasadil J. Pázler po přihrávce O. Kocourka a my porážíme novopečeného mistra ligy rozdílem třídy. díky výhře nad spartou jsme se umístili na nádherném 4. místě. Čeká nás proto ještě jeden zápas...o Evropu. Denní tisk

Evropské play- off finále: Slovan Liberec vs Viktoria Žižkov 4:3 (1´ Yusuf, 17´ M. Cebula, D. Takáč - 22´ a 58´ J. Pázler, 60´ B. Kanakimana)

Vůbec jsem nevěděl, že se hraje ještě finále o EL. Čekal na nás Liberec a to ještě pod Ještědem. Zápasy s Libercem slibují vždy zajímavou zápletku a dokonalou přestřelku. Vrchol sezóny byl opravdu tady. Začali jsme ale úplně tragicky. Liberec nás na hranici velkého vápna totálně rozebral a Yusuf pohotově zakončil. Pak se jim podařil rychlý brejk a M. Cebula zvýšil už na 2:0. Liberec hraje v takovém defenzivním rozestavení se čtyřmi obránci, před nimi jsou dva defenzivní záložníci a jeden klasický střeďák. Taková defenzivní pyramida co se blbě překonává. Naštěstí se nám povedlo ve 22. minutě snížit hlavičkou J. Pázlera. Soupeř pečlivě bránil a nutno říct na hraně faulu. Zápas nás dost bolel. Do půle se jim podařil ještě jeden brejk a D. Takáč opět zvýšil náskok. Vstup do druhé půle jsme měli opět tragický. D. Takáč po dalším nepohlídaném brejku utekl všem a zasadil nám čtvrtou ránu. Ale my se nevzdávali a vrhli všechno do útoku. Zbrzdilo ná úplně zbytečné vyloučení M. Routka po druhé žluté. To nás nepoložilo, O. Putyera vybídl J. Pázlera k samostatnému úniku po levé lajně a ten snížil na 4:2. 60. minuta a drama bylo na světě když B. Kanakimana svou šanci proměnil. Liberec to probudilo a přitlačilo nás. My v deseti odolávali a držel nás výborný M. Bárta. V 65 minutě po našem brejku bohužel J. Pázler nastřelil břevno. Hrál se otevřený fotbal nahoru dolů, příliš se nebránilo a to se muselo líbit. Šance střídala šanci, na obouch stranách. Gól byl ve vzduchu na jakékoliv straně. V 77 minutě se nám přeci jen podařilo vyrovnat...bohužel pro velmi těsný ofsajd neuznáno. V závěru nás několikrát podržel M. Bárta a J. Pázler tváří v tvář domácího brankáři odmítl vyrovnání. Odcházíme poraženi, ale s hrdě vztyčenou hlavou. Denní tisk

Mládež

Naši mládežníci obsadili pěkné 5. místo v juniorské lize. Upřímně ani jsem od nich moc nečekal, protože minulou várku generů jsem odeslal po hostováních a tam se oddělilo zrno od plev. Noví geneři jsou ale jedna velká bída. Měl jsem sto chutí je všechny vyházet, ale nakonec jsem si nechal pouze dva. Levého záložníka Z. Suchana a defenzivního záložníka P. Krejčího. Nejsou to sice žádní zázraci, ale jistý příslib do budoucna tu je, aspoň finanční. To bylo bohužel z letošního náboru "hvězd" všechno (zajímavé je, že první geneři jakž takž šli, ale ti druzí jsou děsiví...to samé se mi stane při každém ročníku FM. Druhá várka vždy stojí za ho...).

Zato náš "B" tým mi udělal ohromnou radost. Do posledních kol jsme bojovali o postup a až předposlední kolo rozhodlo o našem postupu do ČFL. Hořovicko doma jen remizovalo s Klatovy a to nás dostalo o level výš. Třetí liga byl přesně můj cíl pro rozvoj mladých hráčů.

Našim nadějím po hostováních se dařilo tak nějak průměrně. Někdo vyčníval a někdo zapadl do průměru a nijak zvlášť se neprosazoval. V klubu mám prakticky pouze tři nadějné talenty. Stopera reprezentace do 19 let A. Jonáše. Ofenzivního záložníka L. Máchu a typického českého talenta Vo Thanh Binha.

Hodnocení sezóny

Sezóna to byla nezapomenutelná a zajímavá do posledního kola. Vždyť my, jako nováček ligy, jsme se do posledního kola prali o možnost vybojovat si účast v Evropské lize. Zase si musíme přiznat, že bychom se tam s tímto kádrem asi nedostali a i kdyby nějakým zázrakem ano, tak by to byla nejspíš ostuda. Pro český klubový koeficient nic moc. Ale nádherná bitva s Libercem byla pro nestranného diváka určitě zážitek.

Klady:

• Vybojované konečné 4. místo je fantazie a úžasný úspěch
  • Předváděná hra mě hodně baví, fotbal se musí líbit (zvláště některé gólové přestřelky...fotbal se hraje přeci kvůli gólům)
  • S výše uvedeným souvisí i skvělá forma a čich na góly J. Pázlera. V průběhu jara jsem mu prodloužil smlouvu a dal bonus za krále střelců...tak šel dát nejvíc gólů...
  • Další ocenění, tentokrát pro mě jako manažera sezóny
  • Naši hráči se nově začínají prosazovat v reprezentacích. Zejména A. Jonáš a B. Kanakimana
  • Finance jsou s přebytkem 16 mil. bez potíží
  • Moje pozice v klubu je stále nedotknutelná

Zápory:

• Hodně mě trápí počet obdržených branek, ale to souvisí s naší poměrně ofenzivní taktikou. Musím vymyslet defenzivnější taktiku...
  • Obměna kádru, to bude zásadní téma pro příští sezónu...jak to tak vidím odejde až 7 hráčů a to je dost
  • Nečeká nás obměna nejenom kádru, ale i realizačního týmu, který na první ligu opravdu není dostačující
  • S novými genery musím něco udělat, letošní várka byla k pláči...budu muset promluvit s vedením (už mi totiž funguje interakce s vedením- stačilo jen vyhodit Technického ředitele)

Pro zajímavost tabulka 2. ligy

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 2.00

24
S těma generama to je podle mě tak, že ti chodí pořád stejná kvalita (pokud nezlepšíš nábor a trénink), ale tím jak se ti zlepší reputace klubu v případě postupu tak už ti geneři jsou pak jakoby horší.

No s to dovolenou to je ve hře úplně blbě a vůbec se nepočítá s českým play-off. Kdyby to bylo tak jak jsem měl nastavené hrou, tak by hráči poslední tři zápasy vůbec netrénovali:-)

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 2.25

25
Máme tady další sezónu a z nováčka soutěže se vyklubala štika, se kterou se musí počítat. Top trojku nemáme prozatím šanci ohrozit, ale můžeme směle brázdit vody českého rybníčku. V této sezóně nás čeká razantní řez kádrem a vlastně i realizačním týmem. Z druholigového klubu se má stát plnohodnotný prvoligový klub. Některé posily už máme vytipované a pod smlouvou, ale další posílení kádru nás ještě čeká. Starší hráči musejí odejít, není jiné cesty. Chtěl jsem sice D. Pudilovi prodloužit o rok smlouvu, ale chtěl minimálně dva roky a funkci vedoucího rozvoje mládeže. Rozhodl jsem se tedy moc nevymýšlet a všechny propustil. Zaměřil jsem se na lov mladých talentů z druhé ligy a už teď musím prozradit, že lov se povedl náramně...podařilo se mi vytvořit snad nejtalentovanější tým co hraji FM. Jedna taková perlička co mě hodně pobavila z přestupního trhu. Slavia si pořídila za 112 mil. Glena Kamaru, jako svojí největší posilu...svět je opravdu plný ironie:-)))))

Jako cíl pro tuto sezónu jsem si sám pro sebe stanovil první šestku a zahrát si opět mistrovskou skupinu. Vedení má skromnější cíle...udržet se. Chtěl bych zlepšit odchov mládežníků a jelikož jsem vyhodil technického ředitele tak už můžu vyjednávat s vedením. Ani nevím jak, ale podařilo se mi vyjednat zlepšení tréninku juniorů a to hned dvakrát za sebou (stalo se to asi tak, že na konci minulé sezóny jsem zažádal poprvé a v tom shonu jsem si nevšiml, že to bylo odklepnuto...no a na začátku té další sezóny jsem zažádal znovu, jelikož jsem zapomněl, že už jsem jednou žádal...výsledek odklepnuto podruhé). Dalším cílem je, aby naše "B" čko hrálo důstojnou roli v ČFL.

Letní příprava

Přípravu jsme zvládli tak nějak průměrně, nevydařila se nám bohužel generálka na ligu. Celkově je letní přípravné období nějak divné. Času bych řekl, že je dost, ale to přestupní okno je do této fáze sezóny zasazeno špatně. Přestupní okno se otvírá až v průběhu přípravy a není moc času zapracovat nové posily na začátek ligy.
Obrázek

Změny v kádru

Letos jsem plánoval razantní řez. Základní sestavu jsem již ke konci minulé sezóny připravoval na změny, tak snad změny nebudou v naší hře tolik patrné. Celkově jsem neprodloužil smlouvy sedmi hráčům. D. Pudilovi, L. Zoubelemu, J. Divišovi, P. Dresslerovi. M. Tomovi, L. Tusjakovi a M. Řezáčovi...celkem průvan. Jediní co máme zprávy se uchytili D. Pudil (v 37 letech nastupuje za Prostějov) a J. Diviš. Ten dělá hlavního skauta v Pardubicích.

Nutně jsme potřebovali posílit a omladit kádr. Skautoval jsem hodně pečlivě a sjížděl transferlist českého rybníčku. Tam ale smutno a truchlivo. Měl jsem pár vytipovaných hráčů, kterým končila smlouva, ale nechtěli k nám podepsat a to především z důvodu nízké reputace klubu. Čekal jsem tedy na začátek nové sezóny, kdy by se reputace měla zvýšit a pak po nich skočil. Vedení nám dalo k dispozici 39 mil. korun na přestupy, na takovou sumu ve Viktorce opravdu nejsem zvyklí. Zde je výsledek našeho kouzlení...

Hráči zdarma: M. Polidar. Ve Spartě hrál za "B" čko a chtěl odejít. Už jednou nás odmítl, že si představuje pro svou budoucnost lepší tým. Po úspěšné sezóně se zvýšila reputace našeho klubu a změnil názor. Moc jsem o něj stál. V průběhu jednání se do toho zamotala polská Poznaň. Původně si řekl o 17 tis. týdně a Poznaň mu nasypala 57 tis. týdně. Šel jsem málem do mdlob a nasypal mu 50 tis. týdně. Kývnul na to a šel k nám. Vedení se sice mohlo zbláznit, ale já byl spokojen. Věřím, že se vyplatí a levé křídlo máme kvalitně zdvojené. M. Hlavatý přišel doplnit náš střed zálohy. Toho jsem upřímně řečeno vůbec neznal a nejdřív ho měl pouze na testech. Byl bez smlouvy, odchovanec Plzně co putoval po hostováních. Pak jsem začal dostávat nabídky propuštěných hráčů od jejich agentů. Z. Awe k nám přišel z londýnského Arsenalu. Překvapivě chtěl jít k nám a hrát. Slibný střední obránce a defenzivní záložník. Další mladá naděje přišla z Birminghamu, Y. Zohore, nadějný útočník. Poslední a to si troufám říct, že přestup roku je R. Vítek. Z něho jsem úplně nadšený, budoucí naše brankářská jednička a budoucnost klubu. Neprosadil se u rudých ďáblů a za mrzký peníz podepsal u nás.

Hráči za poplatek: M. Lancman nás stál 5,5 mil. Ale je to nejlepší brankář minulého ročníku druhé ligy. Chtěl jsem si zajisti post brankářské jedničky za M. Bártu, kterému po sezóně končila smlouva. S brankáři se to pak celé zamotalo, že jsem najednou měl dva nadějné brankáře (tip na R. Vítka jsem totiž dostal až po angažování M. Lancmana). Nejmladšího z rodu Frýdků jsem podepsal z Jihlavy, kompenzace 1,6 mil. se myslím vyplatí. Ch. Frýdek byl jeden z nejlépe hodnocených hráčů druhé ligy a já ho vidím jako jasného dynamického záložníka. Řekl si tedy o královskou smlouvu, ale peněz máme kupodivu dost. V. Svobodu jsem rovněž podepsal ještě pod smlouvou a kompenzace pro Varnsdorf ve výši 1, 45 mil. je pro mě přijatelná. Jednoznačně nejlepší bek druhé ligy a hlavně i hráč druhé ligy bude u nás nastupovat na pravém beku. Případně zaskočí na levé straně. A poslední plánovanou posilou bylo vykoupení ze smlouvy v Táborsku M. Majky. Ten měl tu smůlu, že se hned v první zápase zranil a byl skoro dva měsíce mimo hru. I tak si od něj hodně slibuju na pravém křídle.

Odchody: Z již zmíněných propuštěných hráčů nás ještě opustili M. Hošek za 800 tis. do Jihlavy (před sezónou k nám přišel zdarma a nijak zvlášť se neprosadil), T. Zeman za 200 tis. do Vlašimi (cenu mi hodně vyčítalo vedení, ale on ho nikdo nechtěl, navíc je to hráč tak max. do ČFL...tak co s ním), F. Matys za 1 mil. do Hradce Králové (podobný případ jako M. Hošek), D. Bezdička za 1 mil. do Bánské Bystrice. Největší přesuny se děly na brankářském postu a černého Petra si bohužel vytáhl M. Bárta. Ten nás vytáhl do první ligy, skvělými výkony pak pomohl k senzačnímu 4. místu v nováčkovské sezóně a najednou byl přebytečný. V brance jsem totiž vsadil na M. Lancmana a záda mu kryje R. Vítek. M. Bárta by nechytal a nebo jen málo. Zkusil jsem ho nabídnout klubům a ozvali se České Budějovice a zaplatili 4 mil.

Obrázek
Kompletní přehled přestupů

Obrázek
Sestava A týmu pro začátek sezóny

Obrázek
Program

Fortuna liga

1. Kolo: Viktoria Plzeň vs. Viktoria Žižkov 3:4 (6´ a 8´ O. Mihálik, 57´ A. Čermák - 7´, 24´ a 52´ pen J. Pázler, 37´ E. Vůch)

Konečně tu máme začátek nové sezóny, všichni jsou natěšení. Jako úplně první zápas máme velmi těžkého soupeře a to Plzeň. Nechtěl jsem rozházet již zažitou sestavu a tak jsem z nových posil nasadil pouze V. Svobodu. Plzeň prošla také některými změnami v sestavě a hlavně má nového manažera. Očekával jsem opatrný zápas...no a ono se to tak úplně nepovedlo. Už v 6 minutě šla Plzeň do brejku a O. Mihálik až napotřetí překonal M. Bártu. Zápas jsem v tu chvíli viděl dost bledě. Naštěstí se nám podařilo okamžitě odpovědět, když J. Bazal krásně vybídl do ulice J. Pázlera a ten skóre srovnal. Neradovali jsme se dlouho, jelikož jsme si za pár okamžiků nepohlídali přetažený centr na zadní tyč a O. Mihálik udeřil podruhé. Hra se trošku uklidnila. Ve 24 minutě Plzeň zahrávala roh, odražený míč si našel J. Pázler a zabalil to. Krásné sólo až do branky. Srovnáno. Naše hra rázem dostala křídla. Do vedení nás mohl dostat E. Vůch, ale pro ofsajd nebyla jeho branka uznána. Převzali jsme otěže zápasu a Plzeň nestíhala. Ve 37 minutě se už E. Vůch dočkal, když využil hezkou kolmici od O. Kocourka. Po změně stran nám k uklidnění pomohla penalta za faul na E. Vůcha a J. Pázler zkompletoval hattrick. A. Čermák ještě zdramatizoval zápas když po bleskové akci snížil na 3:4. Senzační výsledek jsme drželi co to šlo a jednou nám pomohla tyč. Vezeme si ale nečekané tři body z Plzně. Denní tisk

2. Kolo: Viktoria Žižkov vs České Budějovice 3:1 (25´ a 45 + 1´ B. Kanakimana, 78´ M. Polidar - 75´ F. Bassey)

První domácí zápas, přivítali jsme České Budějovice s "naším" brankářem M. Bártou. Od úvodních minut jsme dominovali. Už jsem nasadil do středu zálohy Ch. Frýdka a zápas se mu povedl. Ve 25 minutě nás dostal do vedení ranou zpoza vápna B. Kanakimana. A gól do šatny stejný střelec přidal i hlavou. Hřiště patřilo nám. Ojedinělou šanci Budějovice využili když po střele F. Bassey zaváhala naše nová akvizice v brance (trošku mi zatrnulo koho jsme to vlastně pořídili). Prostřídal jsem a prosadila se další naše nová akvizice na levém křídle. Krásný vstup do klubu od M. Polidara. Budějovice nás v závěru přitlačili a nastřelili dvě břevna. Zápas už byl ale náš. Denní tisk

3. Kolo: Jablonec vs. Viktoria Žižkov 2:2 (12´ M. Doležal, 90 + 4´ I. Schranz - 66´ J. Pázler, 71´ M. Polidar)

Další těžký venkovní zápas, tentokráte v Jablonci. Vůbec, ale vůbec se nám nedařilo. Vstup do zápasu a my po hlavičce M. Doležala prohrávali. Hrál se takový nijaký fotbal, bez vážnějších akcí. Jablonec si držel náskok a nám se nedařilo skoro nic. Až jedna povedená akce změnila průběh zápasu. Kdy po ťukesu na pravém křídle a centru na kraj vápna vyrovnal J. Pázler. Střídáme a na hřiště jde M. Polidar...centr za obranu a M. Polidar si seběhne za obránce a dostává nás do vedení. O pár minut později mohl svůj gólový účet navýšit, ale tváří v tvář domácímu brankáři selhal. Drželi jsme nadějný výsledek a bojovali...jenže jsme si školácky nepohlídali přetažený centr na zadní tyč a bylo vyrovnáno. Denní tisk

4. Kolo: Viktoria Žižkov vs Slovan Liberec 3:1 (3´ a 80´ M. Polidar, 5´ J. Pázler - 14´ J. Šípek)

Los na začátek sezóny máme hodně těžký. A to po domácím zápase s Libercem nebylo zdaleka vše. Na Liberec jsem se těšil, vždy to je strhující fotbal plný gólů. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Snad první střela na branku a naše standardka skončila v síti. Druhá střela na branku a J. Pázler zvyšuje. Start do zápasu jako z partesu. Brankáři jako by si dnes vzali volno, protože střela J. Šípka skončila překvapivě v naší síti (další zaváhání našeho nového brankáře). Hrál se pohledný fotbal a my Liberec jasně přehrávali, bohužel B. Kanakimana svoje dvě šance neproměnil. Po půli se pokračovalo ve stejném tempu a bohužel i výsledku. B. Kanakimana pálil svoje šance. V 70 minutě nám zatrnulo kdy si mezi obránce naběhl Hasa, ale pro ofsajd naštěstí neuznáno. V 80 minutě se nám povedla standardní situace kdy nás po přiťuknutí J. Krále uklidnil svým druhým gólem M. Polidar. Denní tisk

V dalším zápase nejedeme nikterak daleko, na Letnou, na půdu mistra ligy z minulého ročníku. Od počátku utkání Sparta dominuje. Ve 20 minutě se poprvé předvede naše nová brankářská akvizice. Nejdříve zneškodní přímák a poté i dorážku. My se poprvé ozýváme hned v zápětí po střele P. Trappa. Zápas se poté uklidňuje, jakoby uspí. Ojedinělá střelba Sparty, ale vše v poklidu řeší náš brankář. My jsme neškodní a pečlivě bráníme. Zápas však musel všechny uspat... Denní tisk

6. Kolo: Viktoria Žižkov vs Slavia Praha 1:2 (51´ pen. M. Hlavatý - 4´ a 90 + 2´ Jo I. Berget)

Začátek sezóny nás nenechal vydechnout a čekal nás další extrémně těžký zápas, tentokrát doma se Slávií. Začali jsme tragicky, když se soupeři podařila vykombinovat pěkná akce a už ve 4 minutě se ujala vedení. Hra se vyrovnala a Slávia s přehledem držela své vedení, nikam se nehnala a kontrolovala hru. Nám pomohl VAR po faulu T. Holeše ve vápně při našem rohu...srovnali jsme skóre. Štěstěna pak od nás odvrátila svou tvář kdy po ruce našeho středního obránce kopala penaltu Slávia...N. Stanciu nedal. Obraz hry se rázem změnil a my měli ze hry víc, i šance byly. Paní Štěstěna se k nám ale opět otočila zády, nebo spíš to byla školácká chyba kdy jsme po našem útočném autu nechali jít soupeře do přečíslení a ten v nastavení rozhodl zápas. Denní tisk

7. Kolo: Slovácko vs. Viktoria Žižkov 0:3 (6´ J. Král, 43´ B. Kanakimana, 90 + 2´ O. Kocourek)

Poslední zápas ze série těžkých. Vyrážíme na Slovácko. Začali jsme parádně když se nám hned v 6 minutě podařila standardka a J. Král nás dostal do vedení. Dál jsme kontrolovali hru a Slovácko do ničeho nepouštěli. Ve 41 minutě všem utekl M. Polidar, ale nastřelil pouze tyčku. Góla do šatny vykouzlil pěknou střelou B. Kanakimana. Druhou půli už jsme si hlídali. Slovácko zahrozilo jen jednou když nastřelilo tyč. Pojistku v závěru obstaral po bleskové akci po ose M. Lancman, M. Polidar a zakončuje O. Kocourek. Překvapivě snadné tři body ze Slovácka. Denní tisk

8. Kolo: Viktoria Žižkov vs Zlín 3:1 (24´ O. Kocourek, 41´ B. Kanakimana, 51´ M. Polidar - 88´ P. Vyhnal)

Namlsaní z vítězství na Slovácku jsme chtěli tři body potvrdit i doma. V cestě nám stál Zlín. Stejný vstup do zápasu jako na Slovácku mohl J. Král zopakovat i tentokrát...svou hlavičku neumístil dobře. Dál jsme se tlačili do útoku a šance střídala šanci. Ve 21 minutě mi zatrnulo když na hranici vápna fauloval O. Putyera...naštěstí VAR prokázal, že se tak stalo mimo vápno. Za pár okamžiků už jsme se radovali. Pěknou kombinaci na okraji vápna soupeře zakončil bombou O. kocourek. O góla do šatny se opět postaral B. Kanakimana a bylo to už o dva góly. Ve 44 minutě svoje samostatné sólo neproměnil D. Breda. Druhou půli začal Zlín tlakem a sérií standardek. Pak ale hostující brankář vyrobil děsivou chybu kdy nepřesnou dlouho rozehrávkou na pravé křídlo namazal M. Polidarovi a ten skoro přes půl hřiště prázdnou branku už trefil. To Zlín definitivně zlomilo a zápas se už jen v poklidu dohrával. Vlastně až tak v poklidu ne, v závěru ještě naši obranu překonal pěknou uličkou a pohotovým zakončením P. Vyhnal. Denní tisk

9. Kolo: Viktoria Žižkov vs Baník Ostrava 4:0 (34´, 39´, 42´ a 47´ B. Kanakimana)

Domácí zápas s Baníkem v ničem nenasvědčoval gólovému představení B. Kanakimany. Tento borec, kterého jsme vykoupili z třetiligového Vyškova nyní vede tabulku střelců první ligy. Počátek zápasu byl poklidný, tedy až do 32 minuty kdy M. Polidar orazítkoval břevno. Pak se to ale začalo sypat. Pěkný centr M. Polidara do vápna soupeře, míč si našel B. Kanakimana a poprvé se zapsal mezi střelce. O pár okamžiků později propadl centr O. Putyery až na zadní tyč kde číhal opět B. Kanakimana...2:0. Byl to opravdu jeho zápas. O pár chvil mířil hlavičkou těsně nad. Gól do šatny, kdy si narážečkou vyměnil míč s J. Pázlerem a zpoza vápna přesně zakončil. do půle vedeme už 3:0. Po změně stran nás přivítá opět osvědčená akce kdy M. Polidar centruje na zadní tyč a míč si najde kdo jiný než B. Kanakimana. Demolice Baníku po výborném výkonu... Denní tisk

10. Kolo: Příbram vs. Viktoria Žižkov 0:1 (47´ B. Kanakimana)

Vyrážíme do Příbrami plni očekávání a v dobré formě. Ze začátku zápasu je Příbram lepší, dobře brání a hraje na brejky. Do první šance se dostáváme až v 25 minutě kdy J. Pázler svoji šanci neproměňuje. V závěru půle stupňujeme tlak, ale hlavička J. Pázlera končí na břevně. Vstup do druhé půle se nám už ale povedl. Centr do vápna soupeře z levé strany, přiťuknutí D. Bredou na úplně volného B. Kanakimanu a ten potvrzuje svoji střeleckou formu. Příbram je prakticky neškodná a my v pohodě držíme vedení. V závěru ještě orazítkuje tyčku E. Vůch, ale to nemění nic na tom, že si z Příbrami vezeme tři body. Denní tisk

Mládež
Naši mládežníci se k překvapení všech drží na čele tabulky České ligy dorostu. Je ale odehráno pouze šest kol, tak uvidíme. Musím se přiznat, že toto moc nesleduju. Většinu hráčů jsem opět poslal na hostování a některé jsem si nechal v "B" týmu. Rýsují se nám někteří hráči pro budoucnost, ale to je ještě brzy. Až čas ukáže...

Naše "B"éčko zatím ve třetí lize šlape a rozhodně není jen do počtu. Zdá se, že spolupráce s prvním týmem probíhá velice dobře.

Hodnocení po polovině podzimu

Klady:
  • S postavením v tabulce jsem nesmírně spokojený, jsme na samé špici ligové tabilky, že by boj o titul:-))))???
  • Myslím si, že posily se jeví moc hezky, přímo fantasticky. Sedlo si to skvěle a věřím, že se budeme jen a jen zlepšovat
  • Povedlo se mi do klubu přivést několik kvalitních členů realizačního týmu
  • pozice v klubu je nedotknutelná
Zápory:
  • Obranné standardky a vlastně i útočné. Pořád a stále dokola nám nejdou. Teď jsme je dost překopal tak uvidíme jak si to sedne
  • Defenzivní část hry nás trošku trápí, hlavně dlouhé míče za střední obránce nebo mezi ně...nějak nevím co s tím
  • Útočné auty...ty jsou pro nás spíše hrozbou, jelikož buď nedohodíme na hráče a následuje přečíslení nebo míč neudržíme a opět přečíslení...co s tím, nevím
  • Hra středního ofenzivního záložníka D. Bredy nám nějak usnula a nejlepší střelec minulého ročníku J. Pázler také na svoje výkony nenavazuje

26
Koukám, že jsi asi trefil jackpot! Ne vždy je hráč, co byl hvězdou v nižší lize, hvězdou i ve vyšší. Ale u Tebe to vypadá, že jsi trefil snad všechny hráče! Jen toho Bárty je škoda, měl jsi poslat na roční hostování Vítka.

Mládežnící super, B-tým výborný - předpokládám, že takhle nějak sis to představoval. A výsledky v lize jsou taky slušné, jen bys pořád nemusel demolovat ten Baník 😂

27
Já jsem z těch posil taky úplně nadšenej...úplně jsem si zamiloval Ch. Frýdka a to ten jejich klan fakt nemusím a mladýho Frýdka co teď hraje někde ve Švýcarsku vyloženě nesnáším:-). Nejlepší je, že o ty hráče nebyl zas tak velkej zájem...to se docela divím.

No já to právě zkoušel si nechat M. Bártu a M. Vítka někam poslat, ale jak se vrátil z Anglie tak ho nikdo neznal a ani nechtěl...

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 2.5

28
Blíží se nám polovina sezóny a já mám z probíhajícího ročníku zatím velkou radost. Daří se nám výsledkově, předváděná hra mě baví a hlavně mě baví dívat se na progres našeho talentovaného týmu. Podařilo se mi poskládat opravdu hodně nadějný a silný tým. Dá se už teď říct, že budeme černým koněm soutěže. Hrajeme pěkný kombinační fotbal a je na něj radost se dívat. Zatím si sezónu užíváme...

Obrázek
Následující program

Fortuna liga

11. Kolo: Brno vs Viktoria Žižkov 2:3 (45´ a 50´ Gillardinho - 14´ a 42´ B. Kanakimana, 66´ J. Bazal)

Další venkovní zápas, tentokráte v Brně. Soupeř začal nečekaným tlakem což nás zaskočilo, ale my jsme odpověděli jak nejlíp to jen šlo. O. Kocourek krásně nacentroval nabíhajícímu B. Kanakimanovi a ten nás dostal do vedení. Nám se ale vůbec nedařilo držet míč a hlavně střed obrany hořel. Ve 31 minutě nás ještě zachránil praporek rozhodčího...první varování. Zčista jasna na tlak domácích odpověděl B. Kanakimana po pasu Ch. Frýdka...rázem jsme vedli 0:2. Ani jsme se nestačili rozkoukat a další hrubku ve středu obrany potrestal svým prvním gólem Gillardinho. Vstup do druhé půle a opět naše hrubá chyba ve středu obrany a Gillardinho nadvakrát překonal M. Lancmana. Bylo rázem vyrovnáno a bohužel my nebyli lepším týmem. 57 minuta a další hrubice středu obrany, nedokázali jsme zachytit dlouhý nákop domácího golmana a Gillardinho v samostatném úniku trefil břevno. Hrál se vyrovnaný zápas a nám vyšel jeden brejk, kdy B. Kanakimana zatáhl balón po pravé lajně a naservíroval ho J. Bazalovi přímo na penaltu. Opět jsme vedli. Obraz hry se rázem otočil a nás bylo plné hřiště. M. Polidar však pálil svoje šance. V závěru mohla přijít pojistka v podání rány Ch. Frýdka, ale pro ofsajd neuznáno. Zlaté tři body... Denní tisk

MOL Cup

3. Kolo: Viktoria Žižkov vs Pardubice 2:1 (63´ Ch. Frýdek, 64´ J. Bazal - 90 + 3´ D. Puskáč)

Ve třetím kole MOL Cupu jsme přivítali druholigové Pardubice s naší vyhlédnutou posilou R. Květem. Byl jsem zvědavý jak se proti nám předvede. Prostřídal jsem trošku sestavu. Zápas začal opatrně, první šanci měli Pardubice, opět hrubá chyba ve středu obrany. Druhá půle z naší strany začala o poznání lépe, kdy po střele M. Dostála zazvonilo břevno. Zápas se zlomil až krásnou ránou Ch. Frýdka. Uklidnili jsme se a když po centru do vápna propadl míč až k J. Bazalovi bylo v podstatě rozhodnuto. V závěru došlo jen ke korekci skóre a po další hrubé chybě středu obrany. Denní tisk

Fortuna liga

12. Kolo: Viktoria Žižkov vs Opava 1:0 (8´ J. Pázler)

Domácí zápas s trápící se Opavou měl být jen formalitou. Navíc když se z první standardky prosadil J. Pázler čekal jsem poklidné utkání. Jenže pak se to celé nějak zadrhlo. Vůbec, ale vůbec nám nefungovala útočná fáze a Opava dobře bránila. My se v útoku nedokázali prosadit. Soupeř hrozil jen z občasných protiútoků. Zápas opravdu nic moc... Denní tisk

13. Kolo: Bohemians 1905 vs Viktoria Žižkov 0:2 (45 + 1´ O. Putyera, 90 + 5´ B. Kanakimana)

Z naší hry se nějak vytratila lehkost. Nově poskládaný tým asi potřebuje nějaký čas, aby si vše sedlo. Za této situace jsme vyrazili na Bohemku. Opakoval se stejný scénář jako s Opavou. První poločas totálně o ničem. Kdyby jsme ho vynechali nic by se nestalo. V závěru půle nám přálo štěstí když se náš roh odrazil přímo na kopačku O. Putyery a ten nás dostal do vedení. Druhá půle už byla o poznání lepší. V 60 minutě B. Kanakimana svoji velkou šanci neproměnil. Bohemka mohla vyrovnat, v 77 minutě jsme opět měli kopu štěstí když nás po přímáku zachránila tyčka. Definitivní pojistku za třemi body dal náš nejlepší střelec B. Kanakimana. Stopeři soupeře si tak dlouho hráli s míčem, až jim ho náš "Mireček" vypíchl a svůj samostatný únik proměnil. Denní tisk

14. Kolo: Viktoria Žižkov vs Mladá Boleslav 4:0 (7´ a 79´ B. Kanakimana, 89´ E. Vůch, 90 + 4´ Ch. Frýdek)

V dalším kole jsme přivítali Boleslav hrající velice dobře a hlavně ofenzivně. My ale začali úplně senzačně. B. Kanakimana nevypustil ztracený odkop, zabojoval a rázem se od půlky řítil sám na hostujícího brankáře...vedli jsme. Ve 28 minutě jsme hezky kombinovali ve vápně soupeře, ale J. Pázler neproměnil. Škoda, že hra pak upadla do šedého průměru, nic nenasvědčovalo závěrečné kanonádě. V 78 minutě nám zatrnulo když O. Kocourek fauloval na kraji velkého vápna. VAR naštěstí potvrdil, že k prohřešku došlo mimo naše vápno. Odpověděli jsme z následující akce... Bleskovou akci zakončil B. Kanakimana. Boleslav měla jen jednu vážnější akci a to v 80 minutě když hlavička po nepřímém kopu skončila na tyči. Naše odpověď byla opět rázná...centr V. Svobody na E. Vůcha do vápna a ten se hlavou nemýlil. Nastavení a my držíme míč na hranici soupeřova vápna. Míč si strkají Ch. Frýdek, O. Kocourek a V. Svoboda ze středu hřiště na pravý kraj. Asi osm nebo devět dlouhých přihrávek až to Ch. Frýdek nevydrží a napálí míč rovnou do branky. Denní tisk

Další zápas nás čekal opět doma. Tentokrát přijel opravdu silný soupeř z Plzně. Měl to být fotbalový svátek...bohužel nebyl. První šanci měli hosté kdy po centru hlavičkoval nad O. Mihálik. Plzeň dobře bránila a my se nedokázali prokousat přes střed hřiště. Tam to zavřel L. Kalvach, ten hrál opravdu výborně. V 65 minutě nás zachránil M. Lancman, když vychytal brejk J. Beauguela a ještě v nastavení obrovskou šanci R. Maka. Vydřená remíza... Denní tisk

16. Kolo: Sigma Olomouc vs Viktoria Žižkov 1:2 (90 + 3´ S. Klobása - 57´ D. Breda, 77´ pen M. Polidar)

Poměr zápasů se otočil a nás čekají dva zápasy venku. Ten první v Olomouci. Začali jsme aktivně, B. Kanakimana svoji šanci neproměnil a o pár okamžiků později J. Pázler také ne. To bylo z první půle bohužel vše... V 57 minutě se krásně po levé lajně proháčkoval V. Svoboda a nacentroval na D. Bredu...vedeme. Olomouc se dál urputně bránila a bomba Ch. Frýdka prosvištěla jen těsně kolem tyče. 77 minuta a potrestaná penalta po faulu na J. Bazala. V 88 minutě ještě střídající M. Hlavatý neproměnil svoji obří šanci a o pár chvil později i J. Bazal. Gól visel ve vzduchu. Bohužel ne náš, po centru za obranu korigoval skóre S. Klobása. Denní tisk

17. Kolo: České Budějovice vs Viktoria Žižkov 1:2 (7´ F. Vaško - 19´ J. Pázler, 52´ M. Dostál)

Druhý venkovní zápas nás čekal v Českých Budějovicích. A začali jsme tragicky, z první standardky jsme hned inkasovali. Vstup do zápasu se opravdu nepovedl. Nevzdali jsme se a za pár okamžiků našeho bývalého brankáře prověřil D. Breda. Vyrovnat se nám podařilo po bleskové akci a nekompromisnímu zakončení J. Pázlera. Dál jsme byli nebezpečnější a do vápna Budějovic létal jeden nebezpečný centr za druhým. J. Pázler byl při chuti ale jeho dělovka ke konci půle skončila jen těsně mimo branku. D. Breda mohl v samém závěru první půle otočit skóre, ale domácí tyčka byla proti. Na začátku druhé půle se nám povedla krásná kombinace kdy po našem autu si skvěle do prostoru zaběhl M. Dostál a D. Breda ho geniální přihrávkou našel...vedeme. V 58 minutě se řítil sám na domácí branku J. Bazal ale neproměnil. Dál jsme v útoku nepolevovali, ránu J. Bazala zpoza vápna zastavilo břevno. Zápas už jsme si nenechali uniknout. Denní tisk

18. Kolo: Viktoria Žižkov vs Jablonec 2:2 (71´ B. Kanakimana, 77´ Ch. Frýdek - 30´ vlast. P. Trapp, 53´ I. Schranz)

Jablonec, hodně těžký soupeř na konec podzimu. A musím říct, že se nám herně moc nepovedl. Soupeř byl od začátku lepším týmem. Utkání hodně poznamenal dost kuriózní vlastní gól P. Trappa. Nikým neatakován poslal malou domů, ale přímo k tyči. Jablonec byl rázem na koni. Do konce první půle jsme se ze šoku nevzpamatovali. I druhý gól Jablonce byl dost smolný. Prakticky z nulové šance a obléhání naší branky xkrát tečovaná střela I. Schranze skončila v naší síti. Prostřídal jsem a vrhnul všechno do útoku. Do hry nás vrátila až standardka a povedené hlavička B. Kanakimany. Rázem jsme byli úplně všude a Jablonec totálně nestíhal. Vyrovnání zařídil svým důrazem ve vápně Ch. Frýdek. Denní tisk

MOL Cup

4. Kolo: Opava vs Viktoria Žižkov 1:2 (9´ A. Siegl - 46´ J. Pázler, 68´ M. Majka)

Poslední zápas podzimu, hrajeme 4. kolo MOL Cupu v Opavě. Začali jsme zase strašně, po našem útočném rohu a následné ztrátě míče utekl všem A. Siegl a dostal Opavu do vedení. Obraz hry se změnil na "Bílkův autobus". My útočili a Opava se zuřivě bránila. Podařilo se nám dát gól do šatny, kdy bleskovou akci zkušeně zakončil J. Pázler. Opava se ale stále nikam nehnala, držela remízu...Konečný odpor soupeře se nám podařilo zlomit až v 68 minutě kdy si na pěkný centr V. Svobody naběhl M. Majka. V 71 minutě všem utekl D. Breda, ale tváří v tvář domácímu brankáři v koncovce nadvakrát selhal. Na konci zápasu nám zatrnulo když z ojedinělé akce vyrovnal A. Siegl...ofsaid. Tedy vydřený postup. Denní tisk

Mládež
Co se týká našich mládežníků a "B" týmu tak se dá říct, že se plní moje představy a očekávání. Mládežníci nečekaně bojují na špici tabulky ligy dorostu. Bohužel, žádný velký talent se v naší sestavě nenachází a do budoucna s nimi nepočítám. Pustím je dál do fotbalového světa. Jako velké naděje, které přišly z naší akademie vidím pouze dvě. Středního obránce A. Jonáše, který v této sezóně hostuje v druholigovém Táborsku a útočníka Vo Thanh Binha, který taktéž hostuje ve druhé lize v Ústí nad Labem.

"B" tým zatím proplouvá v ČFL klidným středem tabulky. Ani nemáme ambice na postup, jde nám o rozvoj mladých talentů a k tomu je ČFL více než vhodná. Prozatím jsem spokojen...

Hodnocení podzimní části sezóny

Polovina sezóny je za námi a celkově mám více než dobrý pocit. Nové posily se opravdu povedly a celkový posun klubu jako takového je na dobré cestě. Zařadili jsme se mezi špičku českých týmu a myslím, že můžeme pomýšlet na umístění kolem třetího a čtvrtého místa v lize. Bohužel rozvoj naší akademie není tak raketový jako prvního týmu. Je hodně znát zanedbaná infrastruktura, ale to chce delší čas. Musíme dál tvrdě makat, nic jiného nám nezbývá.

Klady:
  • První místo ligové tabulky je naprosto super. Sice mají naši pohároví zástupci Slávie, Sparta a Plzeň spoustu odložených zápasů, ale i tak budeme do třetího místa
  • Pokračování v MOL Cupu je v podstatě povinnost
  • Obrovské plus jsou nové posily, které skvěle zapadly. Ch. Frýdek a zejména V. Svoboda se ukázali jako top hráči
  • Naprosto skvostná střelecká forma levého křídla B. Kanakimany. Má zaděláno na korunu krále střelců
  • Nejlepší nahrávač O. Kocourek a M. Lancman se dělí o prvenství ve vychytaných nulách (8 nul z 18 zápasů není vůbec špatné na 21 letého kluka a na jeho první sezónu v nejvyšší lize)
Zápory:

• Největším záporem je střed obranné řady, tam se nám opravdu nedaří
  • Trošku jsem v úvodu příspěvku zakřikl předváděnou hru...vytratila se lehkost
  • Nízká návštěva na stadionu...nechodí moc lidí na to, že hrajeme na špici tabulky

Tabulka 2. ligy

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 2.75

30
Polovina sezóny je za námi a nám se náramně vydařila. Vedeme sice ligu, ale to je zejména tím, že naši pohároví zástupci mají spoustu odložených zápasů. Realita bude nejspíš okolo třetího místa, ale i to je super. Tým se zatím skvěle sehrál a šlape. Má sice občasné výkyvy, ale to se u mladého týmu stává. Teď nás čeká zimní přestávka, další vyladění kádru a já doufám, že jaro pro nás bude ještě lepším zážitkem než první polovina sezóny. Posily mám již předem vytipované a teď bude záležet na mně jestli je dokážu zlákat do našeho ambiciózního týmu. Teď malá vsuvka...postupem let co hraji FM tak řeším přestupy stále složitěji a složitěji. V začátcích to byl prostě jen přestup hráče bez jakéhokoliv skautování a analyzování. Teď vyloženě taktizuji a ve většině případů mám hráče pečlivě proklepnuté. Hodně jsem začal koukat na fin. stránku věci a výhodný přestup mi dělá daleko větší radost než hráče prostě koupit. Nyní u mě jednoznačně vede podepisování hráčů před končící smlouvou. Třeba i s kompenzací pro stávající klub. Ale ještě navíc se dívám, jestli o hráče není zájem od reputačně výrazně lepších nebo dokonce zahraničních týmů. Tam hrozí nebezpečí, že hráče budou také chtít vykoupit a já se zvučnějšími soupeři nebudu mít šanci. Prostě taktizuji jak na hřišti tak i v zákulisí. Hra mě tím daleko víc baví (samozřejmě když se to povede) a přijde mi realističtější.

Hra za moji oblíbenou Viktorku mi zatím jde, je to asi nejlepší sezóna, kterou jsem dosud odehrál. Bohužel v reálném světě je to daleko, daleko horší...Můj deník se jmenuje (snad) lepší časy klubu. Klub ale momentálně lepší časy rozhodně neprožívá. Právě naopak, vypadá to velice špatně a reálně hrozí úplný zánik. Vznikla totiž absurdní situace, kdy nový majitel doslova vzkřísil zadlužený klub a nasypal do něj neskutečné peníze. Přivedl nové hráče typu D. Pudila, L Zoubeleho a dalších. Hráči zcela jistě za zenitem, ale na druhou ligu hodně zajímavá jména. Buduje se "akademie" pod vedením D. Vavrušky a další fajn projekty napříč celou čtvrtí pražského Žižkova. Nyní přichází velký problém a to politika. Stadion patří městské části Praha 3 a jelikož Praha do něj dlouhodobě neinvestuje ani korunu tak stadion chátrá. Výsledkem je, že se na něm nemůže hrát ani 2. liga (částečně je to i proto, že minulé vedení Prahy 3 zcela nesmyslně rozdělilo stadion na půlku a prodalo spřáteleným developerům a nyní se na dřívější polovině sportoviště staví obchoďák...smutný to pohled). Klub dostal od svazu výjimku a tuto sezónu hraje na Proseku (dříve tam hrála "Kaprova" Bohemka). Zajímavostí je, že i toto sportoviště se mělo stát kořistí developerů, ale tyto plány zatím ne příslušné radnici neprošly. Vraťme se ale k problému Viktorky. Současný majitel od svého vstupu do klubu jedná se zastupiteli o odkupu stadionu. Dva roky, slovy dva roky probíhají jednání a oba subjekty nejsou schopny se domluvit. Pro normálního člověka nepochopitelná věc. Samozřejmě, že to není jednoduché, protože majitel klubu trvá na prodeji, kdežto Praha 3 toto nechce a upřednostňuje pronájem za 1 korunu plus 25 mil do oprav stadionu. Majitel toto odmítá s tím, že je sice hezké dostat 25 mil, ale opravy stadionu, aby vyhovoval potřebným parametrům vyjdou tak na 150 mil a on přeci nemůže investovat své peníze do cizího majetku natož do státního, to by byl úplnej blbec. Tragikomický příběh dospěl až do hlasování zastupitelstva...Ačkoliv sport by měl být apolitický tak pro vykreslení celé absurdity záměrně píši i zúčastněné pol. strany, které vládnou v koalici na Praze 3. Majitel se pravděpodobně dohodl s částí vládnoucí koalice (asi dostali nějaké všimné, tak to pravděpodobně chodí), tedy s Piráty, TOP 09 a STAN. Jenže se nějak zapomnělo na nejmenší část koalice a to na Zelené. A ti do celého holportu hodili vidle. Dohoda se nekoná...Celé zasedání bylo vysíláno přes Stream a já měl tu trpělivost ho sledovat. Nic horšího jsem v životě neviděl. Banda arogantních blbů si buď čte noviny nebo tlachá úplné nesmysly. To vážně stojí za to vidět. Na jednu stranu je to šílená situace, kdy tito lidé "reprezentují" zájmy občanů a na straně druhé mají můj obdiv, že to vůbec vydrží tam sedět a poslouchat ty nesmyslné kydy. Já bych to rozhodně nevydržel. Znechucený majitel oznámil, že s fotbalem končí a klub chce prodat. Suma, sumárum...čtvrtý tým současného ročníku druhé ligy pravděpodobně nedostane profesionální licenci na příští rok a spadne do ČFL. Možný je i úplný zánik klubu...Na Viktorku chodím od malička (jednou jsem četl moc hezkou myšlenku, že fanoušek si nevybírá klub, ale klub si vždy vybere jeho) a tuto situaci bych opravdu nikomu nepřál. Ať už je pravda kdekoliv a úmysly jakékoliv...stav je takový, že prohrají úplně všichni. Tak se asi dělá u nás politika.

Ale možná to bude mít i jedno pozitivum, vždycky jsem chtěl zkusit ve FM rozehrát nižší soutěž, tak třeba mě příští rok čeká s Viktorkou ČFL:-)

Zimní příprava

Zimní příprava byla nějak špatně vybalancovaná. Nevím jestli to bylo Tenshiho databází nebo čím, ale zápasy byly rozhozeny nějak divně. Hráči měli volno skoro celý listopad. V prosinci začala příprava. Hodně jsem ji zaměřil na fyzičku. Na tom je postavena naše hra s neustálým napadáním a boj o míč. Tentokrát jsem se zaměřil na rakouské týmy. Nejenom, že to přináší docela hezký zisk do pokladny, ale vyzkouším si i elitní rakouské týmy, potenciální soupeře v evropských soutěžích. Tato část přípravy nám přinesla zajímavé poznání, že na rakouskou ligu s přehledem máme. Výsledkově se sice pár zápasů nepodařilo, ale góly jsme z pravidla dostávali až v závěrech zápasů, kdy už hrála kombinovaná sestava.

Obrázek

Do přípravy počítám i Tipsport ligu. Ta se tradičně hrála v lednu, ale jak se sezóna nějak divně posunula, tak se mezi zápasy Tipsport ligy zamíchaly dva ligové zápasy. První venku v Liberci a druhý doma se Spartou. Dost nešťastné, ale drobné mouchy nevadí. Nicméně Tipsport ligu jsme vyhráli celou a byla to po dlouhé době první trofej pro Viktorku.
Obrázek
Obrázek

Změny v kádru

V zimním přestupovém období jsem neplánoval výrazné změny a posilování kádru. Měl jsem vytipovaných pár hráčů, kterým na konci sezóny končila smlouva a ty jsem chtěl podepsat. Budu muset sice zaplatit kompenzaci, ale zatím se mi to vždy vyplatilo. Převážně se jedná o mladé talenty. Jedná se o dva mladé záložníky. V Pardubicích se mi zalíbil V. Zapletal a z Bohemky Z. Matějka. Nevěděl jsem jakého si vybrat tak jsem podepsal oba dva. Ani jsem si nevšiml, že Z. Matějka se k nám připojí už v tomto přestupním období a V. Zapletal až po sezóně. Dalšími talenty jsou dva mladí útočníci. J. Hejl z Dukly a T. Neubert. Hodně si od nich slibuju oživení útoku a hlavně, že se z nich stanou budoucí hvězdy ligy. J. Hejl mě zaujal natolik, že jsem za něj vysázel Dukle až 4,5 mil a přijde hned jakmile se otevře přestupové okno.

Hráči za poplatek: Kompenzace za Již zmíněného mladého středního záložníka Z. Matějku nás stála 1,55 mil. Věřím v jeho schopnosti, talent rozhodně má. Tento půlrok s ním budu v klubu pracovat a od příští sezóny uvidíme jestli nebude vhodnější hostování. Konkurenci ve středu zálohy mám poměrně velkou. Přestup J. Hejla nás vyšel na 3,5 mil plus další mil za odehrané zápasy v lize. Nutně jsem potřeboval druhého útočníka za stárnoucího J. Pázlera, kterému se letos až tak nedaří (mimochodem v aktuální reálné sezóně ve Viktorce je vyloženě jen do počtu). A poslední akvizicí je pardubický defenzivní záložní nebo střední záložník R. Květ. Toho jsem sledoval dlouho a moc ho potřeboval jak do našeho defenzivnějšího systému tak i do ofenzivy. Měl by to být výkvět našeho středu zálohy. Sice jsem musel zaplatit 13 mil a vedení mi to hodně vyčítá, ale já si myslím, že se stane nepostradatelným hráčem základní sestavy.

Odchody: Našeho mladého odchovance R. Jukla jsem prodal do Pardubic za 1,2 mil. Pro mě není zajímavý a ve svých plánech s ním vůbec nepočítám. Třeba se chytí jinde. Dalším odchodem je F. Šimeček za 850 tis do Českých Budějovic. Přišel k nám zadarmo ze Slávie a moc se neprosadil. Má sice zajímavej potenciál, ale pro nás ve 20ti letech nic moc. Pustil jsem ho tedy do světa, ale cenu mi vedení hodně vyčítá.

Obrázek
Kompletní přehled přestupů

Obrázek
Nadcházející program

Fortuna liga

Jak jsem již předeslal začátek sezóny byl nějaký divný. První "jarní" zápas jsme hráli v Liberci 4. ledna. Pak následovala Tipsport liga proložená zápasem se Spartou. Nicméně výjezd do Liberce v lednu není žádný med. Na tomto zápase mě nejvíc pobavilo deštivé počasí. V lednu, pod Ještědem zcela určite:-). Začali jsme sice náporem a byli lepší, ale žádná vyložená šance. Až v 27 minutě zazdil loženku před brankářem osamocený J. Pázler. Hned po půli pálil jen těsně vedle B. Kanakimana. Liberec se prakticky k ničemu nezmohl a my byli v koncovce nepřesní. Rozešli jsme se smírně. Denní tisk

20. Kolo: Viktoria Žižkov vs Sparta Praha 2:1 (17´ M. Polidar, 62´ pen M. Hlavatý - 81´ A. Hložek)

Domácí zápas se Spartou nám byl přesunut na 22 ledna. Těsně po kanonádě v Tipsport lize, kde jsme deklasovali Zlaté Moravce 8:0. Sparta byla favoritem a od začátku zápasu diktovala tempo hry. My jsme se probudili jak nejlíp to šlo...Centr V. Svobody do vápna kde si míč našel M. Polidar a hlavou nás dostal do vedení. Dál jsme hráli ze zabezpečené obrany a držel nás svými zákroky M. Lancman, Druhá půle měla podobný průběh. Sparta dál tlačila a my hráli takticky zezadu. 60 minuta a my zahráváme standardku, rozhodčí přerušuje hru...VAR...penalta a M. Hlavatý bezpečně proměňuje. Už je to o dva góly, ale pozor na Csaplárovu past:-). Sparta se nevzdává a nebezpečný přímák zachraňuje výtečný M. Lancman. Ke konci zápasu si nedokážeme pohlídat náš útočný aut a z brejku snižuje A. Hložek. Je to naštěstí jen kosmetická korekce a my senzačně porážíme Spartu. Denní tisk

21. Kolo: Viktoria Žižkov vs Slovácko 1:0 (34´ J. Pázler)

Další domácí zápas nás čekal proti Slovácku. Skvělé tři body se Spartou jsme chtěli potvrdit i proti tomuto soupeři. Úvod zápasu byl takový nemastný, neslaný. První vážnější závar před soupeřovou brankou využil po odražené střele B. Kanakimany přesnou dorážkou J. Pázler. To nás probudilo a převzali jsme iniciativu a byli lepší. Těsně před půlí nám zatrnulo když po faulu V. Svobody v rohu velkého vápna se šel rozhodčí podívat na VAR. Naštěstí se nedovolený zákrok stal mimo vápno. Po změně stran jsme zahrozili až v 62. minutě po hlavičce do břevna. Dál jsme Slovácko mačkali, to ale pečlivě bránilo a zahušťovalo své pokutové území. Jedinou vážnější akci v samém závěru zlikvidoval M. Lancman a tak tři body zůstaly doma. Denní tisk

22. Kolo: Slavia Praha vs. Viktoria Žižkov 5:1 (12´ a 33´ P. Ševčík, 32´ pen N. Stanciu, 47´ J. I. Berget, 90´ M. van Buren - 77´ Z. Awe)

Velice atraktivní zápas nás čekal na Slávii. Měla to být bitva první Slávie s druhou Viktorkou...vyrovnaný zápas, ale dostali jsme nařezáno. Zápas jsme totálně nezvládli a nedokázali ubránit P. Ševčíka. Už ve 12 minutě jsme mu nechali moře prostoru mezi obránci a záložníky. Bleskově si naběhl a N. Stanciu mu naservíroval přesnou přihrávku. Zakončení lobem bezmocnému brankáři. Odpovědět mohl J. Pázler ve 23 minutě, ale O. Kolář ho vychytal. Ve 28 minutě se opakovala na vlas stejná akce jako při prvním gólu, ale P. Ševčík se tentokráte netrefil. 31 minuta a centr opět na P. Ševčíka, zase sám...nedal. Vůbec, ale vůbec nedokážeme reagovat na jeho náběhy. O pár minut později pro změnu náběh J. I. Bergeta a faul...penalta a Slávie vede už 2:0. Po rozehrávce ztrácíme míč a opět dlouhý centr mezi stopery na úplně volného P. Ševčíka...3:0. Druhá půle začíná naprosto stejně kde končila ta první. Zase kolmá přihrávka mezi levého obránce a středního obránce...4:0. Valí se na nás jeden útok za druhým a naše obrana doslova hoří. Nestíháme pokrývat Slávistické náběhy. Aspoň čestný úspěch zaznamenal po standardce Z. Awe. 85. minuta a naší děravé obraně utíká M. van Buren. Svojí pověst paliče potvrdí i tentokrát. Mick nás dorazil o pár chvil později a ukončil naše trápení...ostuda byla na světě. Denní tisk

23. Kolo: Zlín vs. Viktoria Žižkov 2:2 (76´ A. Ozbolt, 79´ L. Sadílek - 56´ J. Pázler, 65´E. Vůch)

Po totálním kolapsu v Edenu nás čekal výlet do Zlína. Co nejrychleji se musíme z debaklu oklepat, ale měl jsem trošku problémy se středem obrany. Zlín se ukázal jako houževnatý soupeř a my opravdu nebyli lepším týmem. Párkrát jsme zahrozili ze standartek, ale to bylo v první půli vše. Druhá půle už byla živější a v 52 minutě svoji velkou šanci nedal B. Kanakimana. O pár minut později už jsme šli do vedení, kdy po závaru ve vápně Zlína vše prostřelil J. Pázler. Za chviličku jsme se radovali znovu, nádherná kombinace na hranici velkého vápna a E. Vůch chladnokrevně zakončil...0:2. Zlín se ale pomalu začal zvedat a přimáčkl nás k našemu vápnu. Provizorně složená obrana nestíhala. Zradil nás jak jinak než střed obrany, nedokázali jsme si pokrýt náběh A. Ozbolta. V 90 minutě se prosadil J. Pázler, ale k naší smůle stál v ofsajdu. Trest přišel v nastavení. Rychlý brejk a obrana totálně vyhořela...srovnáno. Denní tisk

24. Kolo: Viktoria Žižkov vs Příbram 4:2 (4´ a 88´ B. Kanakimana, 10´ E. Vůch, 90 + 5´ vl. J. Procházka - 2´vl. Z. Awe, 41´ M. Lalkovič)

Smolnou sérii nepovedených zápasů jsem chtěl prolomit doma s Příbramí (ta je v reálné lize prachbídná, ale ve FM je velice dobrá). Začali jsme smolně, kdy si Z. Awe srazil nahrávku Příbrami sám do naší sítě. Chtěli jsme ihned odpovědět a to se nám také podařilo, když míč nadvakrát do branky soupeře protlačil B. Kanakimana. Opět hořel střed obrany. V 5 minutě centr za obránce a hostující útočník se řítil sám na naši branku. Naštěstí nedal. 10 minuta a pěkná kombinace ve středu hřiště, E. Vůch s přehledem lobem zakončuje. Ve 30 minutě M. Hlavatý skvěle našel uličku ve středu obrany a J. Pázler přesně zakončil...neuznáno pro ofsajd. Dál jsme tlačili a byli lepší, Příbram hrozila jen z brejků. Půli jsme nedokázali v klidu dohrát. Ojedinělou kombinaci hostů s přehledem zakončil M. Lalkovič. Padla na nás deka z posledních nepovedených zápasů a my se nedokázali udržet na míči. V 72 minutě nás zachránila tyč. Od další ztráty bodů nás zachránil až na konci zápasu náš nejlepší střelec B. Kanakimana po pěkném centru za obranu. Škoda, že B. Kanakimanovi nebyl připsán hattrick, protože i poslední gól byla jeho zásluha. Hodně vydřené tři body. Denní tisk

25. Kolo: Baník Ostrava vs. Viktoria Žižkov 1:3 (63´ R. Potočný - 10´ Z. Awe, 15´E. Vůch, 17´ J. Pázler)

V posledních zápase se trošku motáme v kruhu, nedaří se nám obranná fáze. V tomto rozpoložení vyrážíme do Ostravy. První roh a my se díky nacvičenému signálu dostáváme do vedení. Vyrovnání přišlo skoro okamžitě, ale pro jasný ofsajd neuznáno. 13 minuta a skvostná kombinace, kdy M. Hlavatý poslal nádherný centr za obranu na pravé křídlo, ránu B. Kanakimany zastavila až tyčka. V 15 minutě si před velkým vápnem soupeře převzal míč E. Vůch a krásnou ranou nedal brankáři šanci. Baník se nestačil rozkoukat a centr do vápna uklidil hlavou míč J. Pázler. Vyloženě dominujeme a jdeme si pro tři body. První půli v poklidu dohráváme. Druhou už šetříme síly a kontrolujeme hru. Opět ale nedokážeme dohrát zápas s nulou. Nepohlídáme si R. Potočného a ten snižuje. Už to ale nic nemění na našem vítězství. Denní tisk

26. Kolo: Viktoria Žižkov vs Brno 3:1 (40´ a 45 + 3´ E. Vůch, 52´ B. Kanakimana - 63´ J. Přichystal)

V dalším zápase nás čeká Brno, tým plný mladých talentů. Začínáme lépe, ale náš mladý střelec J. Hejl se nedokáže prosadit. V 18 minutě nám pomohlo vyloučení Brněnského hráče za hrubý faul. Obraz hry se změnil v dobývání branky. 22 minuta a J. Hejl tváří v tvář hostujícímu golmanovi opět selhal. O pár chvil později nás už dostal do vedení po centru do vápna E. Vůch. V nastaení prvního poločasu propadl centr do vápna až na zcela osamoceného E. Vůcha a ten se nemýlil...2:0. Po změně stran se obraz hry neměnil. Trošku jsme polevili a šetřili síly, drželi míč a dominovali. V 52 minutě tentokrát propadl centr na osamoceného B. Kanakimanu a ten dokonale zatloukl míč do sítě. Bylo po zápase a my si se soupeřem hráli. Z naší pýchy přišel trest, kdy ojedinělou šanci využi přesnou střelou J. Přichystal. Denní tisk

27. Kolo: Opava vs. Viktoria Žižkov 1:4 (65´ P. Siegl - 19´ a 45 +1´ B. Kanakimana, 56´ M. Majka, 90 + 1´ E. Vůch)

Zdá se, že teď pendlujeme mezi Moravsko- slezským krajem a Prahou, vyrážíme do Opavy. Začínáme tlakem a Opava se stahuje do defenzivy. V 17 minutě po velkém závaru ve vápně domácích ještě nedokážeme protlačit míč do sítě. O pár minut později si na centr V. Svobody naběhne B. Kanakimana a bombou k tyči nedá domácímu brankáři šanci. Jasně dominujeme a domácí obranu náležitě větráme. V 34 minutě nám zatrnul když Opava z přímáku nastřelila tyčku. Gól do šatny, když se k odraženému míči dostal opět B. Kanakimana. Dneska opravdu řádila pravá strana. B. Kanakimana si vyměnil míč s M. Majkou a ten zakončil přesně. V zápase se hodně žlutilo, bohužel u nás se i začervenalo. Po druhé žluté V. Svobody jsme šli do oslabení. Opava vycítila šanci a hnala se do útoku. Hezkou kombinaci zakončil P. Siegl a snížil. Kupodivu se teď začal hrát vyrovnaný fotbal nahoru dolů. Šance byly na obou stranách. V 80 minutě mohl zkompletovat hattrick B. Kanakimana, ale stál v ofsajdu. Nakonec jsme se přeci jen prosadili, závěr zápasu okořenil gólem E. Vůch. Denní tisk

MOL Cup

Čtvrtfinále: Příbram vs. Viktoria Žižkov 2:3 (29´ vl. M. Majka, 82´ J. Holub - 80´ a 90´ R. Květ, 87´ J. Bazal)

Ve čtvrtfinále nepopulárního MOL Cupu jsme narazili na Příbram. Ta oproti realitě ve FM hraje velice dobře a těží především ze skvělé mládeže. Fotbal to byl od začátku zápasu svižný a dalo se na něj koukat. Musím přiznat, že Příbram byla o trochu lepší. Ve 29 minutě přišla pro mě nepochopitelná chyba, kdy letěl centr na okraj našeho velkého vápna. Soupeř nikde a M. Majka hlavičku zpět na našeho brankáře tak šikovně, že míč zapadne těsně k tyčce. Rázem prohráváme... Okamžitě jsem reagoval a přeskupil naše řady. Výsledkem bylo pouze nastřelené břevno J. Hejla. Dál jsme tlačili a Příbram se zuřivě bránila. V 70 minutě svoji velkou šanci zazdil M. Polidar a o pár minut později v koncovce rovněž zklamal J. Pázler. Pak následovala série rohových kopů a jeden z nich nám vyšel, vyrovnal R. Květ. Příbram ve druhé půli měla jen dvě šance, tu druhou po tom kdy všem utekl proměnil J. Holub. Další studená sprcha. Jenže to ještě nebylo vše. O pár okamžiků později se k přímáku postavil R. Květ a krásně našel J. Bazala...vyrovnáno. Nevzdali jsme se a štěstěna se nakonec přiklonila na naši stranu...ránu R. Květa nezastavil nikdo. Denní tisk

Mládež

Naši mládežníci mi dělají radost. Držíme se v horním patře tabulky. Výsledkově se nám daří. Přišli noví geneři a je to lepší várka než minulý rok. Vidím tak tři, maximálně čtyři potenciální naděje. Přesnější informace budou v příštím příspěvku. Ale je to takový nemastný neslaný vrh. Vyloženě žádná pecka...

"B" tým proplouvá klidnými vodami ČFL. Daří se nám kombinovat mladé naděje s rezervou "A"čka a celkově se rozvíjet. Musím říct, že mě to baví...

Hodnocení po polovině "jara"

Pomaličku se blížíme do finále a my máme výchozí pozici nečekaně dobrou. Poháry jsou na dosah...otázkou je jaké. Liga mistrů je utopie, ale jestli budeme hrát Evropskou Ligu nebo Evropskou konfederační ligu? To se uvidí...teda abych to nezakřiknul. Nicméně už teď musím hledat případné nové posily na příští rok. Zvláště v obraně nás tlačí bota. Pořád, pořád je dost práce...

Klady:
  • Průběžné druhé místo tabulky za dominující Slávií je skvělý výsledek. Toto se rozhodně nečekalo
  • Pokračování v MOL Cupu s vyhlídkou na duel s Plzní...to bude moc zajímavý mač
  • Předváděná hra mě baví

Zápory:
  • Největší zápor vidím v počtu obdržených branek. Dostáváme zbytečně moc gólů a to se musí zlepšit
  • Dost mě mrzí návštěvnost našich domácích zápasů. Rveme se na špici tabulky a lidi moc nechodí

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 3.00

31
Sezóna finišuje a přehoupla se do závěrečných bojů. Sestup se nás netýká, naopak senzačně bojujeme o poháry a těžko uvěřitelné druhé místo v tabulce je hodně blízko. Na třetí Spartu máme náskok šesti bodů, ale je před námi závěrečný finiš základní části plus nevyzpytatelná nadstavba. Nesmím ani zapomenout na MOL Cup kde nás čeká Plzeňská Viktorka. Tento zápas asi obětuju na úkor ligy, ještě uvidím. Suma, sumárum jsem zatím nadmíru spokojený. Povedlo se nám poskládat extrémně talentovaný tým, který na svůj vrchol teprve čeká. Kluci nabírají ligové zkušenosti a ještě půjdou nahoru a to nejen finančně:-). Hodně mě láká si zahrát příští rok v Evropě. Podle národního koeficientu první tým hraje 4. předkolo Ligy mistrů (pakliže neuspěje hraje "pouze" Evropskou ligu) a další tři zástupci kvalifikaci do Evropské konferenční ligy. Ta si myslím je pro české týmy jako dělaná. Vydělají si slušné peníze a navíc si zahrají se schůdnými soupeři. Máme našlápnuto skvěle...

Obrázek
Program zápasů

Fortuna liga

28. Kolo: Viktoria Žižkov vs Bohemians 1905 2:1 (14´ E. Vůch, 20´ O. Kocourek - 34´ M. Hyčka)

Jsme rozjetí a útočíme na druhé místo v tabulce, kdo by to před sezónou čekal...Navíc doma hostíme trápící se klokany. Nemáme nijak závratný vstup do zápasu, ale jsme lepší. Bohemka přijela očividně jen bránit. Ve 13 minutě vymyslel geniální přihrávku za obranu O. Kocourek, E. Vůch si zaběhl za obránce a nekompromisním volejem nás dostal do vedení. Za pár okamžiků nás rozjásal výstavní bombou O. Kocourek a už to bylo 2:0. Z relativního klidu nás dostala nepohlídaná standardka a vačnatci snížili. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě a tlačili se do útoku, ale obrana Bohemky byla pevná. R. Květ se pouze zastřeloval, nebylo mu souzeno se prosadit. Když už překonal brankáře hostí tak v cestě stála tyč. Zápas jsme dohrávali v poklidu, tedy až na jednu obří šanci Bohemky, kterou v nastavení vychytal skvělým zákrokem M. Lancman. Denní tisk

29. Kolo: Mladá Boleslav vs Viktoria Žižkov 2:3 (36´ J. Klíma, 86´ A. Růsek - 48´ J. Pázler, 52´ a 90 + 3´ J. Hejl)

Zápasy s Boleslaví mám rád. Padá v nich hodně gólů a téměř vždy je to napínavé až do konce. Jak se ukázalo, tak tento zápas nebyl jiný. Nutno říct, že se nám dnes moc nedařilo. Hlavně střed obrany hořel. První šanci měli domácí, nepohlídali jsme si centr za obranu a M. Lancman musel vytáhnout skvělý zákrok. Nepoučili jsme se a ve 35. minutě už J. Klíma nekompromisně zavěsil. Za pár minut mohlo být ještě hůř, Boleslav dokonale rozebrala naši obranu a nás zachránil opět M. Lancman a jeho správně postavená tyč. Boleslav nás doslova válcovala, všechny naděje držel náš brankář. Měli jsme ale skvělý start do druhé půle, fén v šatně asi pomohl, jelikož J. Pázler vyrovnal skóre. V 52. minutě nám pomohlo štěstí, kdy po centru z pravé strany se míč zamotal mezi domácími obránci a J. Hejl potvrdil svůj instinkt zabijáka. Rázem se zápas přiklonil na naši stranu. Teď jsme Boleslav válcovali my. Bohužel pro ofsajd nebyl uznán gól M. Polidara a osud zápasu dal šanci domácím. Fotbalový Bůh se náramně bavil a připravil si pro nás ještě pár překvapení. Zápas se hraje na 90 minut takže času dost...nejprve ztratíme na půli soupeře útočný aut, prohrajeme hlavičkový souboj a A. Růsek jde sám na našeho brankáře. Promění a zápas je opět nerozhodný. No jo, ale ono se hraje i nastavení a v něm si najde propadnuvší balón J. Hejl a daruje nám tři body. Moc pěkný zápas... Denní tisk

MOL Cup

Semifinále: Viktoria Žižkov vs Viktoria Plzeň 1:1pk (86´ pen M. Polidar - 71´ M. Trávník)

Los do semifinále MOL cupu nám nadělil Plzeňskou Viktorku. Upřímně řečeno nasadil jsem hráče co během sezóny nedostávali moc prostoru. Radši se soustředím na ligu než na pohár. Plzeň je stále silná a i kdyby jsme jí dokázali porazit tak ve finále na nás čeká Slávie a ta je opravdu zatím jinde. Byl to takový nic moc zápas, vyhrát mohl kdokoliv. První půle se obešla bez vážnějších šancí. Druhá už byla na šance lepší, Plzeň svoji první šanci neproměnila. Pak následoval opět centr za obranu a M. Trávník už proměnil. Hra se otevřela a my se dostávali stále víc a víc do hry. Pak hostující obránce nesmyslně sestřelil B. Kanakimanu ve vápně a daroval nám penaltu...vyrovnáno. Prodloužení už bylo takové trápení z obou stran, žádné šance. Na pokutové kopy jsme bohužel prohráli, paradoxně náš nejlepší střelec B. Kanakimana neproměnil a dál postupuje a asi i zaslouženě Plzeň. Denní tisk

Fortuna liga

30. Kolo: Viktoria Žižkov vs Olomouc 5:2 (16´ a 87´ J. Bazal, 56´ J. Hejl, 66´ R. Květ, 80´ M. Hlavatý - 9´ J. Štěrba, 28´ P. Zifčák)

Poslední zápas základní části, přijela Olomouc a my chtěli ukázat fanouškům pěkný fotbal. Trošičku jsem protočil sestavu a dal šanci hráčům, kteří letos tolik nehráli. A ty chytili svoji šanci za pačesy. Bohužel jsme nezačali dobře, při obraném rohu jsme nesmyslně faulovali...z nařízené penalty šla Olomouc do vedení. Obdržená branka nás však nakopla, M. Hlavatý si sebral odražený míč, obešel dva hráče, křížnou nahrávkou vyslal do ulice J. Bazala, ten si položil obránce a s přehledem uklidil míč do sítě...vyrovnáno. Smůla se nám ale lepila na paty. Ve 28. minutě jsme si nepohlídali centr z pravé strany, míč propadl na penaltu a z druhé dorážky zapadl až do naší sítě. Do šaten jsme šli hodně zklamaní. Druhá půle se nám vydařila ale parádně. B. Kanakimana centroval z pravé strany a míč si ve vápně hlavou našel J. Hejl. Gólová smršť začala. Za chvilku jsme rozehrávali standardku, míč putoval z kopačky na kopačku až si ho vzal R. Květ a bombou uklidil míč k tyči. 80. minuta a nám je darována penalta, k ní se staví M. Hlavatý, sice trefuje tyč ale z dorážky už se nemýlí. Závěr zápasu zvládáme skvěle. Poslední tečku za úspěšnou základní částí dává J. Bazal na konečných 5:2. Denní tisk

Mistrovská skupina

Mistrovská skupina se nečekaně zdramatizovala. I když je asi jasné, že titul získá silná Slávie, ale papírově to je otevřené. Slávii se totiž nepodařil závěr základní části a díky sérii remíz se její náskok na nás ztenčil na pouhé dva body. Ale my jsme realističtí, druhé místo je pro nás fantazie. Porveme se o co nejlepší umístění a o poháry...

Obrázek
Program zápasů mistrovské skupiny

1. Kolo: Viktoria Žižkov vs Viktoria Plzeň 1:1 (90 +1´ J. Hejl - 64´ R. Mak)

V prvním zápase mistrovské skupiny hostíme Plzeň. Úvod zápasu je vyrovnaný, bez vážnějších šancí. Plzeň jen párkrát zahrozila ze standardky, je to spíš taková šachová partie, kdy ani jeden tým nechce udělat chybu. První obrovskou šanci spálil B. Kanakimana. Trest přišel okamžitě, kdy Plzeň zatáhla míč po pravé straně, na vápně si narazili a R. Mak pěknou ranou k tyči dostal Plzeň do vedení. Samozřejmě, že jsme doma nechtěli prohrát, ale vůbec se nám nedařila kombinace. V 80 minutě zpoza vápna zakončoval Ch. Frýdek těsně nad. Na Viktorce se ale bojuje až do konečného hvizdu...M. Hlavatý krásně našel uličkou našeho mladého střelce J. Hejla a ten srovnal. S Plzní jsme se rozešli stejně jako v poháru až na ty penalty... Denní tisk

2. Kolo: Slavia Praha vs Viktoria Žižkov 4:1 (12´ Jo Inge Berget, 15´ pen. a 85´ N. Stanciu, 73´ P. Ševčík - 16´ B. Kanakimana)

Měla to být vyrovnaná bitva prvního s druhým. Bohužel tomu tak ani zdaleka nebylo. Slávii se perfektně povedl vstup do zápasu a pak už nás smázla...bohužel byl z toho debakl. Je sice pravda, že jsem dal šanci hráčům z lavičky, ale i tak je to ostuda. Snad první akce Slávie skončila gólem. Rychlý brejk a střelu J. I. Bergeta náš mladý brankář neudržel, míč se došoural až za brankovou čáru. Valilo se to na nás ze všech stran a zejména N. Staciu byl k nezastavení. Z útočného přímáku jsme se skvěle prokombinovali až na naší půlku, tam nesmyslně přes obránce nahrával M. Polidar a P. Ševčík si to pelášil k naší brance. Vrcholem všeho byl nesmyslný skluz O. Kocourka a penalta...2:0. V 16 minutě nám ještě svitla naděje v podání nádherné bomby B. Kanakimany. Hra se trošku uklidnila, ale Slávie byla i přes to lepší. Ve 33 minutě P. Ševčíka hezky vychytal náš mladý golman. Těsně před půlí nás soupeř vykombinoval ale J. I. Berger si na naší brankářskou naději lobem nepřišel. Musím uznat, že se R. Vítek v brance činil a zachytal dobře. Půli jsme zvládli a čekala nás druhá. Soupeř se do nás zakousl snad ještě víc. V 66 minutě se na naši branku řítil sám P. Ševčík ale naši obránci na poslední chvíli vykopli míč z brankové čáry. O pár minut se už nemýlil a s přehledem uklidil míč k tyči. Na plac přišel M. van Buren a hned dostál své pověsti paliče. Poslední ránu do vazu nám zasadil N. Stanciu. Debakl byl na světe... Denní tisk

3. Kolo: Viktoria Žižkov vs Sparta Praha 2:4 (45 + 2´ E. Vůch, 70´ J. Hejl - 2´ a 8´ A. Hložek, 51´ pen a 78´ M. Sáček)

Ani jsme se nestačili vzpamatovat z debaklu na Slávii a hostíme pro změnu Spartu. Začali jsme ještě hůř než na Slávii. A. Hložek vybojoval na půli míč a rozběhl se k naší brance. Udělal si všechny hráče a s přehledem zakončil...krásné sólo, to se musí nechat. Bohužel byl Adam dnes při chuti a postaral se i o druhý gól, naběhl si z levé strany a poslal míč k tyči. Vůbec jsme nevěděli co máme hrát, taktika se totálně rozpadla a Sparta jasně dominovala. Od další pohromy nás uchránil praporek pomezního. Podařil se nám malý zázrak, centr z pravé strany propadl až na zadní tyč na E. Vůcha a ten dává kontaktní gól. Druhá půle nás ale vrátila zpátky na zem. Brejk po levé straně a opět nesmyslný skluz ve vápně. Penalta...1:3. Pak přišla asi naše nejhezčí pasáž zápasu...ťukes na jeden dotyk a do prázdné zakončuje J. Hejl. Opět se dotahujeme na jednu branku. Drama se ale nekonalo, výhru Sparty pečetil M. Sáček. Další hořká pilulka z derby. Denní tisk

4. Kolo: Mladá Boleslav vs Viktoria Žižkov 1:2 (42´ D. Mašek - 39´ D. Hlavatý, 73´ M. Polidar)

Příděly, které jsme dostaly od Sparty a Slávie s námi pěkně zamávaly. Vedení je hodně naštvané a já taky. Jenže je konec sezóny, hráči jsou unavení a my máme poměrně úzký kádr. V tomto rozpoložení vyrážíme do Bolky. Oba týmy začínají opatrně, z klidu fanoušky vyvede hrubice domácího golmana, který neudrží takovou nemastnou neslanou střelu, ale stopeři na brankové čáře vše hasí. Síly jsou ale vyrovnané. Štěstí se k nám přikloní ve 39. minutě, kdy střelu D. Hlavatého jemně tečuje do sítě domácí stoper. Neradujeme se dlouho, paní Štěstěna si s námi pohraje o pár okamžiků později. Nastřelený míč do našeho pokutového území se xkrát odrazí a to přímo na kopačku D. Maška. Je srovnáno. V 60. minutě svoje sólo neproměňuje J. Hejl. Za chvilku svoji chybu částečně napraví když vyveze míč na půlku soupeře a předloží do úniku M. Polidarovi. Ten zkušeně zakončuje. Bylo to vyrovnané utkání a my byli nakonec ten šťastnější tým. Denní tisk

5. Kolo: Viktoria Žižkov vs Příbram 6:0 (4´ a 43´ pen. M. Hlavatý, 52´ M. Polidar, 55´ J. Hejl, 65´ B. Kanakimana, 84´ Z. Matějka)

Máme tu konec sezóny. Poslední zápas hrajeme doma a chceme dát fanouškům hezký dárek, poděkovat jim za přízeň. Daří se nám to naprosto skvěle, Už ve 4. minutě se po rohu nečekaně hlavou prosazuje D. Hlavatý a nastartuje brankostroj. 7. minuta a J. Hejl neproměňuje svoji obří šanci. Za chvilku mu pro změnu není uznán gól kvůli ofsajdu. Příbram vůbec nestíhala a my jasně dominovali. Ve 40. minutě po střele Ch. Frýdka hosty zachránila tyč. Ještě do půle jsme stihli navýšit skóre. Z penalty po jasném faulu na D. Hlavatého. Druhá půle už byla zcela jasně v naší režii. Krásně se to sypalo 3...4...5...6...(chtěl jsem se samozřejmě podělit i o další góly, ale FM mi z pro mě nepochopitelného důvodu druhou půli přehrává úplně jiný zápas :-)) Denní tisk

Mládež
Letos mi naši mládežníci udělali radost, vlastně i "B" tým si vedl dobře. Mládežníci obsadili v České lize dorostu skvělé třetí místo a "B" tým se udržel v horních patrech tabulky. Jsem spokojen. Klube se nám i pár slibných talentů, uvidíme co s nimi v příští sezóně. Zatím jsem plánoval, že čerstvé talenty nechám ještě rok v U- 19, ale zase si říkám když o ně bude zájem třeba v ČFL je nechat hostovat a obouchat se v dospělém fotbale. Také přemýšlím o celkové koncepci rozvoje talentů pro první tým. Jestli se nepokusit s "B" týmem o postup do druhé ligy. Tam skuteční talenti naberou více zkušeností a pomůže to i širšímu kádru "A" čka. No ono asi bude hodně záležet na naší cestě do Evropy, konkrétně Evropskou konferenční ligou a na financích z ní plynoucích. Uvidíme, ale je pomalu čas nastartovat koncepci výchovy skutečných hráčů...

Hodnocení sezóny

Uplynulá sezóna byla troufám si říct opravdovým milníkem klubu. Vybojovali jsme nejlepšího umístění v novodobé historii. Máme hodně talentovaný kádr a myslím, že do budoucna rozhodně budeme patřit mezi top čtyři kluby v ČR. Otázkou je, jestli to bude stačit i na Evropu, ale to nám napoví až příští sezóna. Sice na Slávii nebo Spartu ještě nemáme, ale trošku se dotahujeme na Plzeň. Je to malý zázrak když si představím, že většina kluků ještě nedávno hrála druhou ligu a náš nejlepší střelec (vlastně i dělený nejlepší ligový střelec) B. Kanakimana hrál dokonce třetí ligu ve Vyškově. Ano, tato sezóna byla opravdu úspěšná a my v té příští musíme z tohoto úspěchu vytěžit maximum.

Klady:

• Vybojované druhé místo je fantazie a úžasný úspěch
  • Předváděná hra mě taky hodně baví, padá hodně gólů a hrajeme pěkný, moderní fotbal
  • Stali jsme se postrachem všech brankářů, máme nejvíc vstřelených branek v celé lize a to o dost...70 vstřelených gólů je nádhera a B. Kanakimana se s 20 góly dělí o korunu krále střelců
  • Moje maličkost se stala manažerem roku
  • Celkově náš tým jde hodně nahoru
  • Moje pozice v klubu je stále nedotknutelná

Zápory:

• Trošku mě trápí poměrně dost obdržených branek, ale s tím souvisí naše útočná taktika...kolikrát jsou zápasy doslova infarktové
  • Standardky, standardky a zase standardky, moje věčné téma. Neumím je a ani nevím jak to zlepšit, naučit...dělám všechno možné a furt se to nedaří
  • S některými staršími hráči se asi budu muset rozloučit, třeba u E. Vůcha mě to hodně mrzí

32
Pěkná jízda, v lize skvělé (byť nečekané) umístění, ale zasloužený postup do pohárové Evropy 👍😉 Budu držet palce, snad se dostanete do základní skupiny.

Co se týče mládežníků, zkusil bych jich co nejvíce nechat u sebe v Béčku a to, pokud to jen půjde, se pokus vytáhnout do druhé ligy. Pak se ti budou obehrávat hezky doma a i pro Áčko si budeš moct dovolit širší kádr.

Jinak u těch branek vím přesně o čem mluvíš. Mám to stejně, také jich dávám suverénně nejvíc, ale pořád jich hodně dostávám. Ale mi hodně pomohlo, že jsem nalezl kvalitní hráče, kteří hrají stabilně. Možná zkus kouknout po nějakých posilách do zadních řad, mi to teda pomohlo. Ono někdy bohatě stačí jediný hráč, kvalitní stoper co to tam bude řídit.

33
Umístění je to fakt skvělé, myslím si že reálně nám sluší tak 4. místo. Tuhle sezónu jsme měli výhodu, že jsme nehráli poháry a mohli se soustředit na ligu oproti Spartě a Plzni.

Tohle co říkáš mě taky napadlo, ale nevím jak to bude probíhat se sestavou, protože 2. liga už je profi a nevím jestli budou muset hrát hráči jen pod smlouvou. To bych musel udělat pár hráčů vyloženě pro "B" tým a ty pak doplňovat mládežníky a hráči ze širšího kádru. Myšlenka je to ale dobrá, asi to zkusím jestli se podaří s "B" postoupit...

Díky za radu, zkusím...já ale děsně nerad kupuju už hotové hráče, zdají se mi děsně předražený. Máš ale pravdu, že by to někoho takového chtělo. Zkusím se podívat a někoho takového udělám. Nejradši někoho kdo spadl z ligy a bude mít pěknou výstupní klauzili:-).

Spíš bych potřeboval od někoho poradit co se standardkama, ty mi vůbec nejdou a už několikátý ročník FM nevím co s tím...
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky“