FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 3.25

1
Obrázek

Stadion FK Viktoria Žižkov- vizualizace snad budoucího stadionu (třeba se někdy dočkáme vzkříšení legendy...)
Trocha historie

FK Viktoria Žižkov je tradiční český fotbalový klub, který sídlí na pražském Žižkově, kde se fotbal začal hrát již od roku 1897. Oficiální založení je však až v roce 1903 pod názvem SK Viktoria. V roce 1925 se stal zakládajícím členem první profesionální fotbalové ligy v republice. V počátcích patřil společně se Spartou a Slavií k tomu nejlepšímu co fotbalová liga nabízela a v sezóně 1927/28 získává svůj první a zároveň i poslední titul mistra republiky. Po konci války a nástupu komunistické vlády nastává pro Viktorii období temna, které v letech 1951–1965 vyvrcholilo i násilnou změnou názvu "Údržba". V tomto období se klub těžko dostává na vyšší pozice a po celou dobu působí pouze v nižších soutěžích. Zlom nastává po konci komunistické vlády a následnému založení samostatného státu. V letech 1992–2004 působí nepřetržitě v nejvyšší soutěži, kde obzvláště ke konci tohoto období podává Viktoria slušné výkony. V roce 1992, kdy klubu hrozil bankrot, Viktorii kupuje podnikatel Vratislav Čekan a klub posiluje kvalitními hráči. V sezoně 1993/1994 dosáhl tým na 8. místo, ale navíc se mu podařilo zvítězit na pokutové kopy nad Spartou ve finále Českého poháru. V dalším ročníku sahá tým po obhajobě vítězství v poháru. Ve finále však podlehl Hradci Králové na penalty. V létě 1996 se však Čekan dostal do finančních potíží a klub prodal. Největší novodobé úspěchy i skandály jsou však spojeny s působením manažera Ivana Horníka (legendární Ivánek). V sezoně 2000/2001 porazila Viktoria ve finále poháru po prodloužení Spartu 2:1. V ligovém ročníku 2001/02 přišla o titul až v posledních minutách utkání závěrečného kola proti Slavii a nakonec obsadila 3. místo. Stejný úspěch zopakovala i v dalším ročníku. O rok později, v sezóně 2003/04 Viktoria sestoupila do druhé ligy. Následně propukla korupční aféra. Jedním z hlavních aktérů a v podstatě jediný potrestaný byl právě manažer Ivan Horník a Viktorii bylo po prokázání úplatků odečteno od startu dalšího ročníku druhé ligy 12 bodů (korupční aféra zasáhla celý český fotbal a dodnes v příznivcích zanechala hořkou pachuť, o čistotě fotbalu si nikdo nedělá iluze). Spolu s tím přišla i obměna kádru a nové vedení klubu. Od té doby se klub potýká s nedostatkem financí a hraje převážně 2. ligu s chvilkovými návštěvami v lize první...střih a z mého předchozího deníku jsme se přesunuli do současnosti, která vypadá růžověji. Ale u Viktorky Žižkov platí pravidlo, že na Žižkově je možné naprosto všechno. Tak proto to slovíčko "snad" v názvu deníku. Do již potápějícího klubu před rokem vstoupil majitel, jistý Martin Louda. Jeho vize a plány vypadají lákavě a pro fanoušky klubu zní jako rajská hudba. Nicméně nezůstalo jen u slov, ale došlo i na činy. Kompletní oddlužení klubu, významné posílení kádru a realizačního týmu a vlastně klub začal fungovat jako celek. Začátek více než slibný, snad nezůstane jen u slibů a vizí. V současnosti probíhá lítý boj s radnicí Prahy 3 (Piráti) o stařičký stadion a domov generací viktoriánů. Stadion bohužel v havarijním stavu a proto je klub nucen hrát na pražském Proseku. A v této bouřlivé a snad i nadějné době přicházím já, jako nový manažer klubu... :yes:

Klubové vize a očekávání

Jako první v pořadí bylo představení vizí vedení. Především vychovávat a rozvíjet hráče ze své mládežnické akademie (směšná myšlenka, zvlášť když dostávám naprosto zoufalou akademii bez jediného hráče), hrát útočný a atraktivní fotbal pro diváky. Dále byly nastaveny cíle na nadcházející sezónu a to umístění v horní polovině tabulky FNL a v MOL Cupu se dostat minimálně do 3. kola. To vše samozřejmě s vyrovnaným rozpočtem. Vize, se kterými se zcela ztotožňuji a jsou to v podstatě i mé cíle (i když po zkušenosti z minulého deníku tajně věřím v postup...silný Hradec, Dukla a Jihlava budou i letos silní soupeři o pouze jeden lístek do první ligy).

Seznámení s klubem

Následovalo seznámení s klubem, jeho celkovým chodem, hráči a realizačním týmem. Už to byl o poznání lepší pohled oproti minulému roku, ale já mám ambice vyšší. Čeká mně opět spousta práce. Posilovat klub po všech stránkách ve druhé lize je dost obtížné. Hráči ani lepší zaměstnanci (kteří za něco stojí) se do druhé ligy moc nehrnou.

Na své první tiskové konferenci vše šlo naprosto hladce, vyprávěl jsem jak jsem nadšený pracovat v mém oblíbeném klubu, jaké mám vize, jak tým bude pod mou taktovkou hrát...vše v pořádku, bez žádného překvapení či kostlivce ve skříni. To u Viktorky nebývá zvykem :D

Jelikož FM hraji s občasnými přestávkami prakticky od roku 2008 tak vím, že první věc na kterou se mám podívat jsou hráčské smlouvy. První nepříjemné překvapení, ale zase nic tak strašného. Většina hráčů má smlouvy pouze do konce stávající sezóny, ale to mi nikterak nevadí, jelikož se jedná o zkušený tým starších hráčů. Pouze Igor Súkeník (30 000,- Kč týdně) a Karel Hrubeš (21 000,- Kč týdně) mi dost vadí. Samozřejmě, že naše největší hvězda Daniel Pudil bere 50 000,- Kč týdně, ale platový rozpočet mám na druhou ligu hodně dobrý. Děkuji pane Loudo :potlesk:

Letošní ročník je i přes absenci nových prvků ve hře v něčem nový. Konečně po letech mohu naplno a hlavně realisticky využívat svůj "B" tým a mládežnickou ligu. Velké, obrovské dík patří Tenshimu za jeho skvělou práci ve vytvoření úžasné české databáze...bomba!!!

Ale co mě čeká jako první je posílení obrany, zejména krajů a pak vyčištění nepotřebných hráčů. No jdeme na to, letošní ročník začíná...

Obrázek
Počáteční sestava A týmu
Letní příprava

Jelikož jsem měl v týmu dost nových tváří (a to i díky změně kádru mých předchůdců) zaměřil jsem se především na sehrání hráčů jako takové. Kluci se poznají na hřišti a musí se vytvořit dobrá parta. Bez ní to prostě nejde. Samozřejmě, že bylo dbáno i na ekonomické hledisko, aby i přáteláky něco přinesly do klubové kasy. Trošku se nám do přípravy zamotal MOL Cup, ale Vltavín byl fajn příprava.

V. Žižkov vs V. Žižkov "B" 6:2 (6´, 11´ a 14´ J. Pázler, 40´ J. Auer, 55´ J. Diviš, 71´ D. Bezdička - 4´ M. Petrlák, 27´ M. Malý)
Louňovice vs V. Žižkov 0:8 (4´, 15´ J. Pázler, 20´ J. Auer, 33´ J. Diviš, 65´, 66´ a 90 + 1´ E. M. Mashike Vůch, 84´ I. Muleme)
Horní Měcholupy vs V. Žižkov 0:5 (9´, 51´ a 64´ J. Auer, 31´ a 77´ J. Diviš)
V. Žižkov vs SK Vorwärts Steyer 0:0p
V. Žižkov vs Floridsdorfer AC 1:0 (56´ O. Putyera)

Obrázek

Změny v kádru

Ve druhé lize se nedají utrácet velké peníze a hlavně hráči, na kterých by se dalo stavět mají většinou konkurenti z Hradce, Jihlavy a nebo z Dukly. Další věcí je, že já poměrně dost skautuji vybrané posily. Takže v prvních fázích hry moc nenakupuji. Zbývá jediné...lovit mezi staršími hráči v nižších ligách, či přeplatit ty nepotřebné a nalákat je do svého klubu. Opět jsem strávil hodiny a hodiny procházením soupisek týmů v nižších ligách, hledal volné hráče. Stará dobrá osvědčená metoda, která se vždy vyplatí (jelikož už trošku znám soupisky týmů ve druhé lize a pár dobrých hráčů v nižších ligách nebylo to letos tak strašné). Největší terno se nám ale povedlo těsně, prakticky v samém závěru přestupního období, ale to až níže.

Hráči zdarma:

Doslova boj se strhl o Patrika Dresslera. Nepotřebného hráče z Teplic chtěla Jihlava, Dukla, Brno i Pardubice. Uplatil jsem ho a dal mu všechno co chtěl...a byl náš. Michala Tomu jsem si vzal jako druhého golmana a jedničku pro náš "B" tým. Oliver Putyera bylo další horké zboží, slíbil jsem mu vše co chtěl a nasypal i pěkné peníze.

Hráči za poplatek:

Petra Trappa jsem vykoupil z Hostuňe za 190 tis. Kapitán a dříč. Nutně jsem potřeboval někoho na post defenzivního záložníka a pokud možno i vůdce týmu. Přicházel v úvahu Petr a pak Tomáš Rada (ten mi, ale nevyšel, jsem možná i rád). A nakonec i můj oblíbenec z minulého deníku. Egon Vůch. Toho jsem chtěl získat od začátku a to jako moc, ale chtěli ho v první lize tři týmy tak první naťuknutí bylo, že druhá liga je pro něj málo. Liga se rozehrála a najednou přestupové okno pomalu končilo a on pořád nikam nepřestoupil (pořád byl v Domažlicích). Čekal jsem, číhal a modlil se ať to vyjde.Nabídku na 2, 75 mil jsem dal až pár hodin před koncem přestupů...vyšlo to :yahoo:

Odchody:

Igor Súkeník (za 1,4 mil do konkurenční Jihlavy), K. Hrubeš (za 800 tis. do Chrudimi), I. Muleme (za 1 mil. do Prostějova), M. Petrlák (za 375 tis. do Sokolova) a M. Opluštil (za 375 tis. do Ústí nad Labem)

Obrázek
Kompletní přehled přestupů

Obrázek
Sestava A týmu pro začátek sezóny

Obrázek
Program podzimu

Fortuna národní liga

1. Kolo: Táborsko vs Viktoria Žižkov 1:2 (65´ M. Kadlec - 28´J. Diviš, 40´ J. Auer)

První zápas nové sezóny je tu. Vstup do letošního ročníku je extrémně důležitý a my začínám v Táborsku. Nová sestava už by si měl sednout a vše by mělo šlapat... Úvod zápasu nám moc nevyšel, spíš vůbec ne. Táborsko se lépe pohybovalo a nepustilo nás do ničeho. Vše vyvrcholilo ve 20 minutě penaltou. Naštěstí, naštěstí nás podržel Milan Švenger. Chycená penalta jakoby zápas otočila. 28 minuta a do vápna krásně centruje O. Putyera...J. Diviš hlavou zakončuje. Veledůležitý gól nové sezóny. Ještě do půle jsme předvedli pěkný ťukes na soupeřově vápně a J. Auer nekompromisně zakončuje...0:2. Dál jsme byli lepším týmem, ale opět naše stará známá bolest. Neproměňování šancí. Zákonitý trest v podobně neubráněné standardky nás neminul a Táborsko snížilo. Bohužel nám nebyl uznán gól J. Auera pro ofsaid, ale konec zápasu už jsme si zkušeně pohlídali. Důležitá výhra venku... Denní tisk

2. Kolo: Viktoria Žižkov vs Ústí nad Labem 2:0 (39´ J. Pázler, 87´ O. Žežulka)

První domácí zápas jsme chtěli jednoznačně zvládnout. Pomoci nám k tomu měla naše staronová akvizice E. Vůch. Od prvních minut jsme byli jasně lepším týmem. Ústí se bránilo až do 39 minuty. Do vápna nacetroval J. Diviš a E. Vůch krásně sklepl na J. Pázlera...1:0. Dál jsme byli lepší a Ústí k ničemu nepouštěli, ale ne a ne to gólově potvrdit. Až v závěru nás definitivně uklidnil O. Žežulka svým gólem na 2:0. Ojedinělou šanci Ústí na konci zápasu zneškodnil M. Švenger. Denní tisk

MOL Cup

2. Kolo: Karlovy Vary vs Viktoria. Žižkov 0:2 (58´ J. Diviš, 71´ E. Vůch)

Ve druhém kole MOL Cupu jsme zavítali do Karlových Varů. Jelikož potřebuji, aby se základní sestava sehrála co nejdříve tak jsem nasadil to nejlepší. Vary nebyly skoro žádný soupeř jen my jsme byli v koncovce zoufalí. Nic nám tam nespadlo. Šance byly, ale nic z toho...až v druhé půli se krásnou střelou z velkého vápna prosadil J. Diviš. Nakonec druhý gól vsítil po pěkně akci E. Vůch. Postupová povinnost, ale ta koncovka... Denní tisk

Toliko úvod do deníku...
Naposledy upravil(a) Kousek dne 27 zář 2021, 15:56, celkem upraveno 14 x.

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 0.25

3
Vstup do soutěže a letní přípravu máme myslím že úspěšně za sebou. Teď se teprve ukáže, jestli vše šlape jak má nebo to někde drhne. Myslím, že by mělo vše fungovat. Jediné čeho se bojím, je sehranost týmu a celková nálada v kabině. Pravdou totiž je, že když to vezmu celkově, tak kádr "A" týmu se proměnil k nepoznání. Neuvědomil jsem si, že minulý manažer Z. Hruška už udělal velké hráčské změny a pak jsem přišel já a pár změn taky udělal. Suma, sumárum kabina si musí sednout a hráči sehrát. Co se týká taktiky tak zpočátku používám rozestavení 4 - 1 - 2 - 2 -1 (chcete -li 4 - 3 - 3 s jedním defenzivním záložníkem, křídly a jedním útočníkem). Taktiku trošku detailněji rozeberu později. Jediný problém co hned na začátku musím řešit je naše brankářská jednička M. Švenger. Vzal jsem mu kapitánskou pásku a on to prostě nepobral. Nedokázal pochopit, že P. Trapp je vhodnější kandidát a vůdce týmu (atribut vůdcovství má 15 a M. Švenger tuším že 7). Jeho reakce...začal trucovat a flákat trénink...vynadal jsem mu za to a on začal trucovat ještě víc. Pěkně mě naštval, přeplacenej průměrnej brankář (bere 21 tis. týdně)...

Fortuna národní liga

3. Kolo: Dukla Praha vs Viktoria Žižkov 1:2 (63´ S. Dančák - 7´ a 90´ J. Pázler)

Malé pražské derby hned na úvod sezóny. Jestli chceme pomýšlet na případný postup musíme bodovat. Od Dukly nevím co čekat (v reálné sezóně letos nic moc, ale na to se ve FM nehraje, mají mladý talentovaný kádr), proto volím trošku defenzivnější pojetí hry se staženou obranou. Začínáme přímo fantasticky kdy po střele E. Vůcha doráží J. Pázler. Hra je vyrovnaná a Dukla hrozí jen ze standardek. Ale hraje pěkně ofenzivně (hrají také 4 - 3 - 3 ale s křídelními obránci, dvěma defenzivníma záložníkama, jedním středním vysunutým záložníkem, křídelní záložníci a útočník), to se mi líbí. Ke konci první půle nás podrží M. Švenger když pustíme soupeře do ojedinělého brejku. Bohužel v 63 minutě je vyrovnáno, krásně se z voleje trefil Dančák. Rozestavení Dukly nám dělá nečekané problémy, kolmice za obranu a naši stopeři nedokáží reagovat. První díra v naší taktice. Naštěstí vše řeší opět M. Švenger. Ale i my zlobíme, E. Vůch z malého vápna hlavičkoval nad a J. Diviš se sám proti golmanovi neprosadil. Už, už jsem se smiřoval s bodem za remízu, když J. Diviš krásně prohodil míč mezi stopery a J. Pázler nám vystřelil důležité tři body. Denní tisk

4. Kolo: Vlašim vs Viktoria Žižkov 0:1 (53´ J. Pázler)

Ve Vlašimi se mi vždycky špatně hrálo. Hrají dost zezadu na brejky a vždycky uděláme z jejich golmana hráče kola. Tenhle zápas nebyl výjimkou. Od začátku tlačíme a jsme lepší, navíc nám měla ve 24 minutě pomoct penalta. Jenže L. Zoubele jí nedal a my se trápili dál. Ve 37 minutě jsem se už pomalu radoval, ale střelu A. Batioji zastavila tyčka. Vlašim mimo jedné standardky neměla vůbec nic. Vysvobození přišlo po krásné kombinaci a milimetrové přihrávce E. Vůcha... zakončoval do prázdné J. Pázler. Odpověď Vlašimi byla blesková, naši stopeři propadli po dlouhém centru do vápna a zakončoval L. Serafin (na toho kluka mám políčeno a pečlivě skautuju). Naštěstí neuznáno pro ofsajd. Konec zápasu už jsme si pohlídali. Hodně vydřená výhra. Denní tisk

5. Kolo: Viktoria Žižkov vs SK Líšeň 2:1 (9´ J. Diviš, 13´ J. Pázler - 43´ A. Jakubov)

Proti Líšni jsme měli skvělý nástup do zápasu. V pohodě jsme drželi míč a kombinovali. Po standardce Líšně následoval náš bleskový přechod do útoku. Dvě nahrávky po ose O. Putyera, E. Vůch a J. Diviš zakončuje. Za chvilku bylo ještě líp. D. Pudil z vlastního vápna centruje přes celé hřiště za stopery soupeře a všem utíká J. Pázler...2:0. Bohužel jsme se zase nevyrovnali chyby ve středu obrany a Líšeň nám dala gól do šatny. Druhou půli jsme už bezpečně zvládli. Nevím proč dostáváme takové blbé góly. Jasně, stopeři udělají chybu, ale M. Švenger taky nic navíc nechytí (a to bere 21 tis. týdně, navíc se pořád vzteká...). Denní tisk

MOL Cup

3. Kolo: Viktoria Žižkov vs Chomutov 4:0 (2 ´E. M. Sukisa, 27´ a 57´ J. Diviš, 72´ D. Březina)

Třetí kolo MOL cupu, doma hostíme Chomutov. Trošku jsem se obával podcenění z naší strany, ale jedním slovem válec. Myslím, že bysme si zasloužili i větší brankový rozdíl, ale zápas pro další sehrání týmu dobrý. Chomutov prakticky nekladl odpor, určitě tomu i pomohla rychlá branka našeho černého Elvise :D . Jako trénink dobrý, jsem spokojený. Denní tisk

Fortuna národní liga

Zápas s Hradcem měl být jedním z vrcholů podzimu. Mají hodně dobrý tým se super hráči. Hrají spolu už dlouho a jsou sehraní. Za mě jasný kandidát na postup. Těšil jsme se až se s nimi porovnáme. Bohužel se žádná ofenzivní smršť nekonala. Volil jsem spíš defenzivnější taktiku s jistotou v obraně no a Hradec to samé. Pár šancí jsme měli to ano a Hradec jednu tyčku, ale to bylo z celého zápasu vše. Dost bída pro diváka... Denní tisk

7. Kolo: Blansko vs Viktoria Žižkov 0:3 (2´ J. Pázler, 41´ J. Diviš, 74´ A. Batioja)

Po delší době hrajeme venku. Po nudném zápase s Hradcem jsem změnil taktiku na útočnější styl a hned se to projevilo. Prakticky první naše akce zápasu a opět úřaduje levá strana. O. Putyera nahrává na E. Vůcha a ten centruje na hlavu J. Pázlera. Fotbal je v podstatě jednoduchá hra ;) . Dál tlačíme, ale nic z toho. Pak ale přišel ťukes v soupeřově vápně. Hráči Blanska si zaplatili prodlouženou jízdu na Žižkovském kolotoči a J. Diviš do prázdné zvyšuje na 0:2. Zápas v klidu dohráváme, když P. Trapp vypálí z 35 metrů bombu do břevna a A. Batioja doklepává. Takhle nějak bych si představoval naši hru... Denní tisk

8. Kolo: Jihlava vs Viktoria Žižkov 2:0 (7´ T. Smejkal, 41´ S. Klobása)

Zápas v Jihlavě se nám vůbec nepovedl. Jihlava hraje dobře a hlavně má na druhou ligu skvělého golmana L. Číže (začínám skautovat protože dobrý golman je základ jakéhokoliv týmu). A navíc jsem se musel obejít bez vykartovaného D. Pudila. Úvod zápasu nám bohužel vůbec nevyšel. Přetažený centr do našeho vápna a T. Smejkal parádně trefil přímo z voleje. Mohli jsme odpovědět hned v 15 minutě, ale J. Diviš trefil jen tyč. Další velká šance hned vzápětí, ale L. Číž čaruje. Ve 41 minutě jsme na pravé straně nezachytili únik T. Smejkala a ten naservíroval přímo na S. Klobásu...2:0. Druhou půli drží obrana Jihlavy pevně a když ne obrana tak vše pochytá výborný L. Číž. Dvakrát vychytal J. Diviše a jednou dělovku P. Trappa. Podle statistik jsme byli lepší, ale zradila nás koncovka. Lépe řečeno vychytal nás L. Číž. Denní tisk

Mládež
Co se týká mládeže tak o té v této fázi hry nemůže být ani řeč. Nemám jediného mládežníka a v podstatě čekám na nové genery. Nakupovat mladé talenty nemá v současné době smysl. Čemu se ale můžu věnovat je nově "B" tým. Opět velké díky Tenshiho databázi protože můžu hrát Pražský přebor :ok: Sice v "B" týmu nemám žádné mládežníky, ale pravidelně nastupují hráči z lavičky a v Pražském přeboru je to sakra znát. Vévodíme tabulce a 56 vstřelených gólů v 17ti zápasech je pecka. Jedeme na postup a budujeme si zázemí pro budoucí zapracování našich talentů. Hra tím získala další rozměr (pokud Vás teda baví rozvíjet nové talenty). Ještě jednou díky, Tenshi.

Hodnocení po polovině podzimní části sezóny

Na nějaká velká hodnocení je v této fázi sezóny ještě brzy, ale už nyní se mi ukazují některé problémy co musím řešit. Kádr máme i díky předchozímu manažerovi dobrý a s novými posilami je povinnost bojovat o postup. Co mě vadí je stoperská dvojice D. Pudil a D. Březina. D. Pudil si vše odehraje a má sakra přehled, jeho centry a přihrávky mají oči, ale fyzicky ve svém věku logicky ztrácí. Měl by ho doplňovat D. Březina, ale tomu to nějak nejde. Asi to vyřeším tak, že stáhnu obrannou linii. No M. Švenger mě štve teda hrozně...vzteká se, je drahej a průměrnej brankář...půjde pryč. Už nyní jsem začal skautovat L. Číže (je v Jihlavě na hostování z Baníku a má tam smlouvu jen do konce sezóny) a M. Bártu (ten chytá sice jen ve Frýdku- Místku, ale je to hodně nadprůměrný brankář). A pomaličku budu revidovat smlouvy a čistit kádr, další věci se ukáží až v druhé půlce podzimu.

Klady:
  • První místo ligové tabulky je super a sezóna je dobře rozjetá
  • Pokračování v MOL Cupu je zatím povinnost, uvidím na koho narazíme dál
  • Hodně se mi povedlo sestavení levé strany...O. Putyera a E. Vůch si skvěle rozumí a jeho centry do vápna jsou pro soupeře smrtící. I když koukám, že O. Putyera nemá moc dobré průměrné hodnocení (musím ho takticky poladit)
  • Finance jsou zatím bez potíží a mám dostatek financí na případné posily
  • Moje pozice v klubu je už nyní nedotknutelná což je trošku divný v samém počátku hry

Zápory:

• Největším záporem je na můj vkus hodně obdržených gólů...tam se to musí takticky vyřešit
  • Dost slabý realizační tým, tam musíme posílit na všech frontách
  • Milan Švenger mě štve, přímo sere :wall:
  • Mládežníci prakticky nejsou, ale tam si musím počkat

Práce jako na kostele...
Naposledy upravil(a) Kousek dne 06 úno 2021, 17:06, celkem upraveno 1 x.

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 0.5

6
Jelikož celý svět zasáhla pandemie Corona viru tak letošní sezóna ve druhé lize je kratší a vlastně i chudší o pár zápasů. Trošku se pro letošní rok poupravila pravidla postupu ve 2. lize(teď vlastně ani nevím jestli i sestupu???). Postupuje pouze jeden tým, bez baráže. Je to trošku škoda, protože podle mě je spravedlivé, aby si to mezi sebou rozdali tým co sestupuje s týmem co má ambice postoupit. Sezóna 20/21 je trošku jiná. My jí máme rozjetou hezky a na počáteční problémy se snažím odpovědět laděním taktiky a tipováním případných posil. Hrozně, ale hrozně mi leze na nervy M. Švenger. Náladový, vztekající se, předražený průměrný (spíš podprůměrný) gólman. Začal jsem tedy skautovat případné alternativy pro naši budoucí brankářskou jedničku. V Jihlavě je na hostování z Baníku L. Číž. Jedna z velkých brankářských nadějí s ohromným potenciálem. Končí mu na konci sezóny smlouva a asi o něj bude rvačka (tipuju že to letos bude nejlepší gólman 2. ligy). Bohužel hostuje v Jihlavě do konce sezóny. Zkusím ho zlákat těsně před koncem ligy a uvidí se (většinou začnu komunikovat o prodeji tak tři nebo čtyři kola před koncem. Sice si musím trošku připlatit, ale eliminuje to rvačku a spousty nabídek jiných klubů za volného hráče...šance na získání je pak mnohem větší :ok: ). Nečekaně se ale objevila jiná alternativa, mladý Slovák M. Trnovský. Taky skvělý talent. Byl k dispozici na volný přestup. Jelikož jsem o něm nevěděl vůbec nic tak jsem ho měl v klubu na 4 týdenních testech. No ale dopadlo to blbě. Když jsem mu nabídl smlouvu a dokonce, že to bude naše brankářská jednička (měl jsem plán, že bude chytat úplně všechno i za "B" tým a mohl by se za ten půlrok výrazně zlepšit), začali létat nabídky z půl Slovenska, z naší první ligy. Zkrátka získali ho Teplice :( . Jelikož máme nedostatek středních obránců tak mám v hledáčku M. Routka z Třince a D. Kozmu z pražské Dukly. Hlavní je ale momentálně liga a boj o postup, tam se nám zatím daří a tým si pomaličku sedá...

Fortuna národní liga

9. Kolo: Viktoria Žižkov vs Třinec 2:1 (84´ J. Diviš, 86´ E. M. Sukisa - 59´ pen. J. Šisler)

Domácí zápas s Třincem se pro nás od začátku nevyvíjel dobře. Nesedí nám soupeři, kteří přijedou s defenzivní taktikou, drží míč na své půlce a hrají jen na brejky (Třinec má většinou rozestavení 4-2-1-2-1, no ale vzhledem k postavení v tabulce jim to očividně funguje). První půle byla nemastná, neslaná, prostě bída. Ano pár šancí jsme měli, ale Třinec nás nepustil vůbec do ničeho. Druhá půle byla o trošičku lepší, ale Třinec hrál v defenzivě opravdu dobře. Měl i trošku štěstí když naše ojedinělá šance skončila na tyči. No a jak to v takových zápasech když dobýváme soupeřovu branku bývá Třinec utekl po levé straně, centr do vápna a D. Pudil vyrobí penaltu (náš asi nejzkušenější hráč...). Rázem prohráváme 0:1. Trošku jsem prostřídal (hlavně nevýrazného J. Pázlera), ale pořád nic. Třinec se držel dobře. Až v samotném závěru se nám povedla pěkná kombinace a J. Diviš vyrovnal. Už, už jsem skřípal zuby za zbytečně ztracené body, když P. Dressler poslal krásný centr za obranu a náš černý Elvis odpálil naši tříbodovou radost :yahoo: Denní tisk

10. Kolo: Prostějov vs Viktoria Žižkov 0:5 (20´, 49´, 75´ J. Diviš, 21´ J. Pázler, 25´ E. Vůch)

Od opravdu vydřeného a šťastného zápasu s Třincem jsem se chtěl odpíchnout k lepším zítřkům a nastartovat tým. Povedlo se nám to náramně...jedním slovem válec. Už v sedmé minutě šel sám na brankáře J. Pázler...nedal a hned v zápětí si vylámal zuby i E. Vůch. Šance střídala šanci, ale ne a ne to tam spadnout. Hráz se protrhla ve 20 minutě kdy střelu E. Vůcha dorážel do prázdné branky J. Diviš. Prostějov rozehrává, skvěle presujeme, J. Diviš se řítí sám na brankáře...nedává, ale opět do prázdné doklepává tentokrát J. Pázler. Skvělou formu podtrhává E. Vůch ve spolupráci s O. Putyerou a zvyšuje na 0:3. Hrajeme už v klidu a pohodě, užíváme si zápas. Skóre navyšuje po krásné přihrávce L. Zoubeleho mezi stopery J. Diviš. Svůj skvělý výkon korunuje v 75 minutě pěknou hlavičkou a hattrickem. Opravdu povedený výkon. Denní tisk

11. Kolo: Viktoria Žižkov vs Chrudim 4:1 (10´ pen. L. Zoubele, 24´ A. Batioja, 33´ P. Trapp, 47´ E. Vůch - 61´ Yoo Kang- Hyub (píšu celé jméno jelikož nevím co je jméno a co příjmení :D )

V 11 kole máme doma Chrudim. Kanonáda v Prostějově nás namlsala a od začátku se ženeme do útoku. V 8 minutě bohužel po skrumáži v malém vápně soupeře nedotlačíme míč do sítě, ale z následného rohu po faulu kopeme penaltu...vedeme. V pohodě držíme zápas pevně v rukou a daří se. A. Batioja krásnou ranou zvyšuje na 2:0. No a když P. Trapp vypálí dělovku z 25 metrů je prakticky hotovo. Máme pohodu a dnes se nám daří i střelba z větší vzdálenosti...bum a E. Vůch zvyšuje už na 4:0. Až v samém závěru nám zase utekl...no asi Kang. Denní tisk

12. Kolo: Varnsdorf vs Viktoria Žižkov 2:2 (14´ D. Breda, 59´ P. Rudnytskyj - 2´ E. Vůch, 43´ pen. L. Zoubele)

Výjezd na krutý sever republiky, do Varnsdorfu. Začínáme v duchu předešlých zápasů. Centr P. Dresslera na J. Pázlera a ten přiťukává na naběhnuvšího E. Vůcha...0:1. Naprosto nechápu jak si může jeden hráč přebrat míč na půlce a utéct nejdřív jednomu stoperovi a pak i druhému, nechápu, prostě nechápu (jasně D. Pudil už není nejmladší, ale to si musí pohlídat jako poslední a D. Březina ještě horší, stojí tam jak kužel...). Je vyrovnáno. Tlačíme, jdeme si pro gól...do vápna Varnsdorfu lítá jeden centr za druhým. Faul a penalta, L. Zoubele...opět vedeme. Vyrovnávací gól jako přes kopírák toho prvního...nechápu, nechápu, nechápu :wall: . Denní tisk

13. Kolo: Viktoria Žižkov vs Táborsko 4:1 (10´ J. Pázler, 13´ pen. L. Zoubele, 34´ A. Batioja, 79´ E. Vůch - 80´ Z. Musiol)

O Varnsdorfu už nechci ani slyšet, jdeme na Táborsko. Začínáme opět skvěle. A. Batioja vymyslel krásnou nahrávku a J. Pázler bezpečně proměňuje. Za chvilku E. Vůch krásně pronikl do vápna a zastavil ho až faul...L. Zoubele a 2:0. 34 minuta a L. Zoubele kope přímák, Táborsko odvrací zase na Lukáše a tomu už se centr povede. A. Batioja hlavou proměňuje. Ve druhé půli se ještě prosazuje skvělý E. Vůch. Ale opět jedna a ta samá chyba, centr mezi naše stopery a zase utíká hráč...už mě to fakt ser... Denní tisk

14. Kolo: Viktoria Žižkov vs Slavoj Vyšehrad 2:0 (21´ a 86´ E. Vůch)

Poslední podzimní zápas a malinkaté derby s Vyšehradem. Ten hraje nečekaně dobře. Sice nám hned na začátku nebyl uznán gól, ale i tak jsme byli jasně lepší. Po nepovedeném přímáku Vyšehradu utekl přes celé hřiště E. Vůch a vedli jsme. Dál tlačíme a jsme lepší, akrobatický pokus J. Pázlera zastavuje tyčka. O chvilku později zase pálí svůj souboj s brankářem Vyšehradu. A do třetice se neprosadí ani hlavou (ten co nedá to je fakt k nevíře :sorry2: ). Vše uklidňuje až v samém závěru skvělý Egon. Denní tisk

Mládež
Naši mládežníci jsou momentálně na hranici sestupu a já bohužel nemám možnosti jak to ovlivnit. Hra začne až s příchodem nových generů (zatím mám zprávy o super gólmanovi a obránci, tak uvidíme). Ale náš "B" tým válcuje Pražský přebor a pokud se nestane nic tragického tak i postoupíme :yahoo:

Hodnocení podzimní části sezóny

Půlka sezóny se mi celkově hodnotí více než dobře. Samozřejmě máme dílčí problémy, ale musím si uvědomit, že tým je prakticky úplně nový a vše si teprve sedá. Předváděná hra mě baví, dáváme hodně gólů a když si vzpomenu kolik toho ještě zazdíme...hezký. Jediné co mě štve je stoperská dvojice a první brankář. M. Švenger mě vytáčí a půjde pryč. Potíž bude získat dostupnou náhradu. Co je další věc tak stoperská dvojice dost chybuje a to zejména v rychlosti. D. Pudil toho už asi moc nedohoní tím spíš by měl tuto stránku zajišťovat D. Březina (ten ve svém věku zatím nemá výkonnost). Málem bych zapomněl na jednu posilu do realizačního týmu. Vedení mi zatím nedovoluje větší počet trenérů tak jsem se zaměřil na skauty. A hele co z toho vypadlo. Na druhou ligu skvělý skaut M. Mpenza. Dal jsem do kupy i některé předražené opory a upravil smlouvy. Jako první problém budu muset řešit náhradu za středního záložníka A. Batioju. Jedna z našich opor chce pryč. Celkově mám z půlky sezóny ale radost.

Klady:
  • První místo ligové tabulky a náskok pěti bodů je příslib případného postupu
  • Druhý největší počet vstřelených branek (Vyšehrad na špici je mi záhada)
  • Předváděná hra mě baví a i lidem se líbí
  • Letní posily se ukazují jako velmi zdařilé
  • Finance jsou bez potíží, i když sekera 6 mil je dost
  • Nálada v kabině je díky dobrým výsledkům vynikající

Zápory:

• Největším záporem je počet obdržených branek. Sice máme nejméně, ale ze 14 zápasů deset gólů, tedy průměr 0,7 gólu na zápas je podle mě hodně, co budeme dělat třeba v první lize???
  • Stoperská dvojice mi neladí. Musím jednoznačně posílit a nahradit D. Březinu někým kvalitnějším
  • A vlastně ani kraje obrany mi dost dobře neladí, není to sice tak strašné, ale třeba O. Putyera má poměrně nízké zápasové hodnocení, musím to takticky poladit podle statistik

Tabulka 1. ligy
Naposledy upravil(a) Kousek dne 06 led 2021, 20:05, celkem upraveno 1 x.

8
To Barth:

Právě já si ho taky pamatuju i proto jsem ho bral. Navíc je div, že ke mně vůbec chtěl (za 7,25 tis. týdně je to smích).
Ale tady si musím dát pozor, aby mi ho nějaký "lepší" tým buď z první ligy nebo ze zahraničí nepřetáhl. Jednou se mi stalo (myslím, že to bylo v minulém deníku), že jsem takhle ulovil podobnýho skauta, dokonce ještě lepšího (měl snad 16 PP a 16 PS) a Olomouc mi ho rok nebo půl roku před koncem smlouvy vyplatila. A jelikož měl plat kolem těch 7 tisíc tak je to ani nebolelo. Takže, je důležitý si i tohle pečlivě hlídat :yes: .

Jinak na postup myslím dost, ale bojím se té obrany co se mnou udělá první liga...

PS: Pokud byste chtěli něco v deníku doplnit nebo se něčemu víc věnovat dejte vědět. Samozřejmě mě těší, že to někdo čte a baví ho to. Vaše komentáře, připomínky a třeba i rady na události z deníku jsou nejlepší...

9
Tvoje denníky mám rád, nakoľko sa v nich venuješ aj iným veciam, ktoré vieš dopodrobna rozpísať a to ja mám na denníkoch rád. Navyše ide o denník z 2. ligy a to ma tiež baví :)
výsledky máš zatiaľ dobre, vyzerá to na postup, to by bola paráda ... inač k tej obrane - podľa mňa ju máš v pohode ... 10 gólov v 14tich zápasoch nie je vôbec zlé číslo :potlesk:

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 0.75

10
Sezóna se nám přehoupla do své druhé poloviny. Držíme v rukou postup a o jediné vstupence mezi tuzemskou elitu pravděpodobně rozhodne souboj mezi námi a Jihlavou. Jsem optimistický, bojím se jedině komplikací v podobě zranění. Základní sestavu máme na druhou ligu docela silnou, ale vypadne nám pár hráčů a může se to celé sesypat. Nejvíc se bojím středu obrany, tam nemáme náhradu vůbec. Drží nás 35 letý D. Pudil a vedle něj se učí a musím říct i výkonnostně docela roste D. Březina (ale jeho některé chyby jsou děsivé). Dlouhodobé zranění více hráčů základní sestavy by byla katastrofa. Ligu máme navzdory pochybnostem z úvodu sezóny pěkně rozjetou. Docela se i těším na měření sil s ligistou z Brna v poháru (to bude taková zkouška zda máme na spodní patra ligy). Dále probíhá skauting případných posil, nechci bezhlavě nabírat hráče a radši je opravdu pečlivě skautuji (občas jsem i takovej blázen, že se dívám na pár zápasů co odehráli :D ). No a snad už přijdou noví geneři a zaměřím se nejenom na "A" čko a "B" tým ale i na mládežníky.

Zimní příprava

Zimní přípravu nám zařídil Tenshi díky své databázi. Příjemné zpestření v Tipsport lize a změření sil se zajímavými soupeři. Docela se nám příprava povedla a zahraniční týmy přinesly fajn peníze do klubové kasy. Zaujala mě konfrontace s "B" čkem Slávie kde hrál i fantom reálné fotbalové sezóny A. Sima. No a dal nám góla. Zřejmě slušnej oddíl :ok:

Viktoria Žižkov vs Sparta Praha B 3:0 (22´, 23´, 37´ J. Pázler)

Tipsport liga

Jihlava vs Viktoria Žižkov 1:0 (28´R. Křivánek - 3´ J. Diviš)
Viktoria Žižkov vs Slavia Praha B 2:1 (23´J. Diviš, 79´ A. Batioja - 87´ A. Sima)
Baník Ostrava vs Viktoria Žižkov 2:1 (48´ a 63´ R. Potočný - 88´ J. Pázler)

Další přípravné zápasy

Viktoria Žižkov vs Chemie Leipzig 3:1 (1´ J. Diviš, 15´ a 45 + 2´ J. Pázler - 27´ T. Petráček)
Viktoria Žižkov vs Chemnitz 2:1 (42´ D. Sixta, 51´ J. Diviš - 55´ A. Dartsch)

Obrázek

Změny v kádru

Jelikož v kádru došlo během léta ke kompletní přestavbě, neplánoval jsem žádný větší zásah do sestavy. Pouze vyřešit brankářskou jedničku a definitivně se zbavit stále více vysírajícího M. Švengra. Ten mi pije krev mocně (a to nebyl zdaleka konec). Již dříve skautovaného L. Číže jsem nedokázal zlanařit, aby k nám po sezóně přestoupil a další potenciální gólmani mě nijak zvlášť nepřesvědčili (v českých podmínkách je dobrý, dostupný brankář velká vzácnost). Vzpomněl jsem si na již dříve osvědčeného M. Bártu. Poměrně solidní brankář, který celou svou kariéru pendluje mezi druhou a první ligou. Nikdy žádnou velkou díru do světa neudělal, ale podle mě jen nedostal šanci. Tentokrát jsem ho vypátral až ve Frýdku- Místku. Dá se namítnout, že to byl zbytečný kup, když máme min. do konce sezóny M. Švengera. Ale když on mi tak leze na nervy. Mám proti němu už úplnou averzi. Dal jsem ho proto na přestupní listinu a hele, chytnul se Sokolov. Nabízel mi krásných 650 tis. Hned jsem po nabídce skočil a domlouval přestup M. Bárty. Jenže pak přišel definitivní hřebíček do Švengrovi rakve. On nabídku Sokolova odmítl, že je u nás spokojený a nikam nepůjde :wall: Zuřil jsem, nadával, přesvědčoval ho a on se ani nehnul a ještě se urazil. Manažeři by měli být především obchodníci a jednat racionálně, ale mně to bylo jedno. Koupil jsem M. Bártu a M. Švengra jsem definitivně posadil na lavičku (nejdražší brankář 2. ligy je pouhý náhradník).
Další naléhavý problém co jsem musel vyřešit byl budoucí odchod A. Batioji. Ten již u nás nechtěl prodloužit smlouvu. Nabídl jsem ho proto ostatním klubům (aby neodešel úplně zdarma) a zabrali Pardubice. Teda zabrali, návnadu v podobě šikovného černouška sežrali i s navijákem. Nabídli velice slušné odstupné za hráče, kterému na konci sezóny končí smlouva a proto vedení okamžitě souhlasilo. S tímto odchodem jsem počítal a postupně hledal náhradu. Opět jsem využil svých znalostí a ihned sáhl po O. Kocourkovi. Velice kreativní záložník s geniální nahrávkou. Přímáky a vůbec kopací techniku má na druhou ligu skvostnou. Jeho velká nevýhoda je postava. Do soubojů a defenzivy se fakt nehodí, ale to neznamená, že nemůže rozdávat fotbalovou radost a dirigovat naši ofenzivu. Jinak u nás panoval celkem klid. Ono taky není jednoduché sehnat v české lize kvalitního hráče s perspektivou, natož aby šel do druhé ligy.
Málem bych zapomněl na jeden krásný úlovek do našeho realizačního týmu. Jelikož se mi osvědčil inzerát na pozici skauta tak jsem to prubnul znovu. A hele ho kluka mexickýho, G. Torrado. Tým skautů máme tedy prvotřídní.

Příchody: M. Bárta nás stál 700 tis. Na nadprůměrného gólmana do 2. ligy a solidního na první ligu skoro zadarmo. O. Kocourek byl dražší. Varnsdorf od nás dostal 1,5 mil (až 2 mil. s dalšími bonusy).

Odchody: Již zmíněný A. Batioja odešel do Pardubic za rovné 3 mil. A M. Švengr...nakopnut na lavičku...

Obrázek
Nadcházející program

Fortuna národní liga

15. Kolo: Ústí nad Labem vs. Viktoria Žižkov 1:3 (90 + 3´ V. Kušej - 50´ a 56´ pen J. Pázler, 77´ D. Pudil)

První "jarní" zápas, hraje se 30. ledna. Hrozný termín pro fotbal, ale doba si to asi žádá. Bohužel se nám v přípravě zranil L. Zoubele a musel ho nahradit D. Richter (shodou okolností bývalý hráč Ústí). Předzvěst toho, že se mi postupem času začne vlivem zranění sypat základní sestava. Nicméně Ústí začalo pěkně zostra a první šanci měl V. Kušej (šikovný hráč mimochodem). My se nedrželi zpátky, ale J. Pázler zblízka netrefil hlavou branku. Zápas to byl vyrovnaný a Ústí hrálo na brejky z pečlivé obrany. Až po půli krásně nacentroval A. Batioja a J. Pázler se už hlavou nemýlil. Následně Ústí ve vápně faulovalo skvěle hrajícího A. Batioju a J. Pázler bezpečně proměnil. Pak se nám po dlouhé době povedla standardka a D. Pudil dal snad první ligový gól. Děláme ale pořád jednu a tu samou chyby. Střední obránce nezachytí náběh útočníka (stopeři prostě nemají potřebnou rychlost a hbitost), centr za obranu...a V. Kušej snižuje. Důležité vykročení do jarní části sezóny a hezká rozlučka od odcházejícího A. Batioji. Denní tisk

16. Kolo: SK Líšeň vs. Viktoria Žižkov 1:1 (42´ A. Jakubov - 44´ E. Vůch)

Druhý venkovní zápas za sebou a tentokrát jedeme do Brna. Moje nepopulární Líšeň. Bohužel se nám díky odchodu A. Batioji a zranění L. Zoubeleho rozpadl střed zálohy. Každopádně se nám zápas v Líšni moc nevyvedl. Asi typický remízový zápas. Šeď a nudu protrhl až pěkný centr z pravé strany a pohotové zakončení A. Jakubova. Líšeň vedla. Naštěstí vyrovnání vzal na sebe E. Vůch a krásnou ranou vyrovnal. To bohužel bylo v tomto zápase vše, vlastně nebylo. Zbytečně se vykartoval E. Vůch a na důležitý zápas s Duklou nebude moct hrát...dost bída v Líšni. Denní tisk

17. Kolo: Viktoria Žižkov vs Dukla Praha 4:1 (11´ J. Diviš, 23´ O. Putyera, 32´ pen L. Zoubele, 90 + 3´ F. Nabiyev - 71´ O. Ulman)

Konečně hrajeme před vlastními fanoušky a je to jeden z vrcholů sezóny. Malé pražské derby s Duklou. Chybí nám E. Vůch, ale zase se na střed zálohy vrátil po zranění L. Zoubele (sice není úplně rozehraný a je tam riziko dalšího zranění, ale já ho nutně potřebuju). Pokud zápas zvládneme přiblíží nás to k postupu. A začali jsme skvěle. Krásná kombinace ve středu zálohy, centr do vápna od P. Trappa a J. Diviš pohotově zakončuje. Vedeme, vedeme... O chvilku později J. Diviš kope roh a O. Putyera hlavou zvyšuje na 2:0. Kombinace na hraně vápna Dukly, O. Putyera se pouští dovnitř a...faul. Penalta a L. Zoubele zvyšuje už na 3:0. Dukla je zralá na ručník. Zápas už dohráváme v poklidném tempu. Dukla sice drží míč, ale to je tím, že až tak nenapadáme a držíme se bezpečně od naší branky. Ojedinělý centr za obranu sice končí snížením na 3:1, ale to už nic neřeší. Navíc v závěru skvěle nahrává mezi stopery L. Zoubele a náš mladý talent F. Nabiyev upravuje skóre na konečných 4:1. Denní tisk

MOL Cup

4. Kolo: Brno vs. Viktoria Žižkov 2:2pk (58´ A. Růsek, 74´ S. Šumbera - 32´ L. Zoubele, 35´ J. Pázler)

Většinou mě MOL Cup moc nezajímá, ale letos mi přišel vhod a bavil mě. Jelikož naše cesta za postupem je více než reálná tak změříme síly s Brnem (to je pro změnu v první lize na padáka). Po dlouhé době jsem mohl nasadit to nejsilnější co máme. Začínáme nebojácně a už v 15 minutě po pěkném centru E. Vůcha J. Diviš orazítkuje břevno brněnské branky. No ale pak přišla fotbalová paráda, odvrácený přímák nádherně ze 30 metrů napálil L. Zoubele a my senzačně vedli. Další rána pro Brno byl náš bleskový únik po levém křídle, E. Vůch nahrál mezi beky J. Pázlerovi a ten nás rozjásal podruhé. 43 minuta a D. Bariš předvedl pěknou prasárnu a zaslouženě šel pod sprchu. Už ve 20 minutě nám zranil O. Kocourka. Následovala naše opakovaná chyba, centr za naše stopery a těm utíká A. Růsek a snižuje. Poměrně hektická první půle. Blbec uspokojen výsledkem a předváděnou naší dominancí jsem o půli prostřídal a šetřil síly. Co se může stát když soupeř hraje o deseti a my jsme jasně lepší, že jo..No chyba to byla, teď už to vím. Druhou půli jsme zvládali celkem v pohodě. V 71 minutě přišlo první varování, opět a zase centr mezi stopery a A. Růsek utíká a zakončuje. Naštěstí byl v ofsajdu. Jenže hned vzápětí přišel centr zprava, opět mezi stopery a bylo srovnáno. To jako vážně :wall: ??? Nemohl jsem dělat nic, měl jsem již vystřídáno a Brno jakoby bylo všude. Doklepali jsem základní hrací dobu a pak přišel fén a řev v kabině. V prodloužení jsme do Brna pro změnu bušili my, ale břevno a domácí brankář byli proti. Penalty...a tentokrát stála štěstěna při nás. Jdu si vyměnit trenky, hroznej zápas a musím uznat, že mou chybou... Denní tisk

Fortuna národní liga

18. Kolo: Viktoria Žižkov vs Vlašim 2:0 (45 + 1´ pen J. Pázler, 65´ E. Vůch)

Infarktový zápas v Brně měla vystřídat pohoda doma s Vlašimí. Výsledkově a herně to tak bylo, ale opět jsme přišli o střed zálohy. Do zápasu nemohl po zranění z Brna nastoupit O. Kocourek a hned záhy se zranil i L. Zoubele. Bohužel vážně, zlomená žebra. A hra podle toho tak vypadala. Žádné velké šance. Byli jsme sice lepší, ale střed hřiště nefungoval. Naštěstí máme E. Vůcha a ten zařídil penaltu. Všem po pravé straně utekl a zastavil ho až faul. Penaltu bezpečně proměnil J. Pázler. Vlašim neměla prakticky nic. My okupovali jejich půlku, ale nic z toho. Až po hezké spolupráci J. Diviše a E. Vůcha jsme se uklidnili gólem na 2:0. Denní tisk

MOL Cup

Čtvrtfinále. Kolo: Viktoria Žižkov vs Slovan Liberec 1:3 (47´ J. Auer - 28´ D. Cancola, 89´ J. Mosquera, 90 + 4´ Yusuf)

Další zápas ve kterém se můžeme poměřit s ligovým týmem, a to hned s Libercem. Jsme velkými outsidery, ale to neznamená, že se o výsledek neporveme. Bohužel se budeme muset obejít o dlouhodobě zraněného L. Zoubeleho a to bolí. S Libercem jsme hráli nečekaně vyrovnanou partii. Až nás ve 28 minutě zradil nepohlídaný roh. Jinak byla první půle vyrovnaná. Naopak druhou jsme začali skvěle. Po pravé straně utekl J. Diviš a jeho střelu dorážel J. Auer. Rázem bylo vyrovnáno. Najednou nás bylo plné hřiště a Liberec nestíhal. Tlačili jsme, ale nic nám tam nespadlo. Bohužel jsme si nepohlídali jeden únik po lajně a centr přes celé vápno. J. Mosquera musím říct pěkně zakončil. Po zranění J. Diviše už jsme se na nic nezmohli, naopak nedorozumění mezi brankářem a našimi stopery využil důrazný Yusuf. Nemáme se za co stydět. Spíš bolí dva zranění hráči. E. Vůch jen cca na týden, ale J. Diviš na více než dva měsíce. Kompletně se nám rozpadla záloha :sorry2: . Denní tisk

Fortuna národní liga

19. Kolo: Hradec Králové vs Viktoria Žižkov 2:0 (24´ P. Dvořák, 56´ J. Král)

Za dva dny po utkání s Libercem jsme jeli na další důležitý souboj se silným Hradcem. Hrála úplně nová záloha, není kde brát. Snažili jsme se hrát zodpovědně, ale proti silnému soupeři se nám to nepodařilo. Opět jsme si nepohlídali dobře provedenou standardku a Hradec vedl. Druhá standardka, tentokrát roh a je to 2:0. Začali jsme trošku tlačit, ale vázla nám kombinace. Dnes jsme na Hradec neměli a zaslouženě vyhrál. Denní tisk

20. Kolo: Viktoria Žižkov vs Blansko 2:0 (38´ pen E. Mashike, 40´ J. Pázler)

Jsme prakticky bez záložníků základní sestavy a hostíme předposlední Blansko. Napadlo mě vyzkoušet novou připravovanou taktiku, kterou jsem odkoukal od J. Trpišovského když hráli Evropskou ligu se Slávií...diamant. Hrozně se mi to líbí, ale nemám na to úplně hráče (zvláště podhrotového záložníka nebo jak ten post nazvat), ale teď je to asi jedno. Navíc je vykartovaný P. Trapp na pozici defenzivního obránce. Blansko má dobrou obranu a my od začátku tlačíme. Bohužel se nám nedaří v koncovce. Až těsně před poločasem je za faul při našem rohu nařízená penalta. A sám Elvis jí proměňuje. Prakticky hned vzápětí O. Kocourek skvěle našel J. Pázlera a ten nás definitivně uklidňuje. Druhou půli už si hlídáme a zaslouženě vítězíme. I s torzem týmu se rveme dál. Jen se děsím dalších pohrom, protože za chvilku doma přivítáme Jihlavu a to bude bitva o titul. Denní tisk

Mládež
Geneři jsou tady. Slibně se ukazují dva střední obránci. Jeden vietnamský útočník a jeden podhrotový záložník. Jelikož nové naděje přišly nedávno, podrobně je rozvedu příště. Nacházíme se v klidném středu tabulky a proto mládežníkům tolik pozornosti nevěnuji. Na druhé straně náš "B" tým se hrne za postupem do Divize (třeba tam potkáme legendárního Jardu Kužela, z divize :D ). Prakticky nás nikdo nemůže ohrozit. Radotín se na nás dívá s velkým odstupem a s Vyšehradem nás dělí devět bodů. Teď mě napadá, že bych mohl rozehrát další hru a to buď právě za Radotín (kde shodou okolností bydlím) a nebo za Louňovice (III. třída), kde mám chatu a strávil jsem tam celé dětství. To by byla výzva, nikdy jsem nižší ligy nehrál a vůbec netuším jak to s amatéry/poloprofi funguje.

Hodnocení po polovině "jara"

Vedeme ligu a případný postup máme pevně v rukách. Myslím si, že rozhodne nadcházející zápas s Jihlavou. Předváděná hra mě baví, ale někdy chyby v obraně jsou až hororové. Bohužel se nám nevyhnula zranění a přesně čeho jsem se bál se taky vyplnilo. Absence klíčových hráčů bolí a my nemáme adekvátní náhradu. Statisticky jsme na to výborně, jen dva prohrané zápasy a nejmíň inkasovaných gólů. Jsem moc rád, že jsem konečně vyřešil post brankářské jedničky. M. Bárta je skutečnou oporou a dal nám potřebný klid. I O. Kocourek prokázal svojí kvalitu a věřím, že půjde ještě nahoru. Vše vypadá velmi nadějně...

Klady:
  • Vedeme ligu a postup je na dosah
  • Z MOL Cupu jsme sice vypadli, ale předvedli jsme povedené zápasy a nemáme se za co stydět
  • Koncovka je dobrá, druhý nejlepší útok ligy (jako za Vyšehradem???) a J. Pázler bojuje o korunu krále střelců
  • Finance jsou sice bez potíží, ale sekera skoro 14. mil se mi jako bez potíží nezdá...
  • Máme skvělou skautskou dvojici

Zápory:
  • Musíme pro příští sezónu posílit záložní řadu. Výpadek jednoho nebo celé čtyřky nemáme kým nahradit
  • Stoperská dvojice dělá pořád jednu a tu samou chybu :wall:

Pro zajímavost tabulka 1. ligy
Naposledy upravil(a) Kousek dne 09 úno 2021, 21:30, celkem upraveno 1 x.

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 1.00

14
A máme tu závěr sezóny. Celý rok jsme makali a vytoužený postup hned v první sezóně je nadosah. Nutno říct, že máme díky majiteli hodně kvalitní zázemí a to nejen finanční. Náskok v podobě sedmi bodů oproti Jihlavě snad na postup bude stačit, ale jsou před námi dva velmi těžké zápasy. Třinec hraje nečekaně dobře a Jihlava také. Tyto dva zápasy rozhodnou o úspěchu nebo neúspěchu. Zranění se nám celou sezónu vyhýbala, ale teď se nám hromadí v tu nejhorší možnou dobu. Zálohu lepím jak jen můžu. Zde se projevuje, že máme v základu dost starších hráčů a ti jsou náchylní ke zraněním. Navíc jsem dost podcenil stoperskou dvojici, máme totiž pouze dva stopery :( Jdeme se ale porvat o postup...

Obrázek
Program zápasů

Fortuna národní liga

21. Kolo: Třinec vs. Viktoria Žižkov 0:1 (86´ E. Vůch)

Daleký výlet do Třince a bohužel opět nemám k dispozici tu nejsilnější sestavu. No nic, bojujeme dál. První půle poměrně poklidná, jsme mírně lepší, ale nedokážeme si vytvořit trvalý tlak. Po změně stran se po pravém křídle hezky prosazuje F. Nabyiev a na okraji vápna je faulován. Penalta...Elvis...hanebně netrefuje ani branku. Pár šancí máme, ale nic zvláštního. Třinec skoro vůbec nic. Děsím se nějakého haluz gólu nebo neubráněné standardky. Nečekaná náhrada za zraněného J. Diviše F. Nabyiev ale zahrál skvěle. Na soupeře platil jeho pohyb a poměrně přesné centry. Jeden takový předvedl v samém závěru...do vápna na E. Vůcha a ten proměnil. Výsledek jsme si bezpečně pohlídali a z Třince odvážíme důležité tři body. Denní tisk

22. Kolo: Viktoria Žižkov vs Jihlava 3:2 (4´ E. Vůch, 21´ a 90 + 4´ J. Pázler - 9´ a 45 +2´ J. Kosak)

A je to tu, bitva o titul. V tomhle zápase se troufám říct definitivně rozhodne a postupujícím do první ligy. Sice máme náskok, ale tímhle zápasem se vše rozhodne. Bohužel nemůže nastoupit L. Zoubele, J. Diviš ani stoper D. Březina. Upřímně bych bral i remízu. Ale mé obavy téměř okamžitě přetavil v optimismus E. Vůch. Centr do vápna a Egon nás dostal do vedení. Bohužel jsme se neradovali dlouho, z čistého nebe vypálil zpoza vápna J. Kosak a vyrovnal :sorry2: Začínalo se opět od nuly. Naštěstí máme Egona a ten zařídil i druhý gól. Skvěle zatáhl míč po levé straně, centr do vápna a po pinkané mezi hráči doráží míč J. Pázler (zdá se, že přetahovaná o korunu krále střelců pokračuje právě mezi J. Pázlerem a J. Kosakem). Jihlava se ale nevzdává a její bleskovou akci zakončuje S. Klobása...naštěstí ho zastavuje offsaid. Koledujeme si a naše známá bolest se podruhé ukazuje. Centr mezi stopery a S. Klobása jde sám na brankáře. Naštěstí nás M. Bárta podržel. Jihlava je lepší a její tlak korunuje zbytečným faulem P. Dressler...a J. Kosak vyrovnává. V 77 minutě se zdálo že jsme odkoukali náš nedostatek a po pěkném naběhnutí mezi stopery nás do vedení dostává J. Pázler...ale offsaid :wall: Zápas už pomalu směřuje k zasloužené remíze když se do centru hlavou opírá J. Pázler a vystřelí nám s největší pravděpodobností mistrovské tři body :yahoo: Zápas jako řemen a opravdová bitva o postup. Bohužel se nám základní sestava rozpadá víc a víc. Tentokrát jsme přišli o E. Vůcha. Denní tisk

23. Kolo: Viktoria Žižkov vs Prostějov 1:1 (82´ D. Bezdička - 62´ D. Zikl)

Rozpadla se nám skoro celá záloha a tak jsem opět sáhl k diamantu. Ale ukázalo se, že já prostě ofenzivní taktiky neumím. Herně to byla jedna velká bída a z fotbalu boleli oči. Musím sportovně uznat, že Prostějov byl lepší. Zvláště jejich centry za obranu naši stopeři nestíhali pokrývat (dost mě baví jak jsou ve FM21 hráči už pěkne 3D a docela hezky udělaní no a konkrétně D. Pudil je ztvárněn téměř dokonale...jeho pomalé otáčení a vůbec takové líné pohyby, fakt se autoři trefili téměř do reality :D ). No a z jednoho takového centru za obranu Prostějov otevřel skóre. V 69 minutě nás mohla zachránit penalta, ale J. Pázler trefil tyčku :sorry2: Prostřídal jsem a opět se ukázala dravost F. Nabyieva na pravém křídle...centr do vápna a D. Bezdička srovnává (skoro jsem ho během sezóny nepoužíval, ale on je docela dobrej :ok: ). Remíza vydržela až do závěrečného hvizdu. Dá se říct, že v rámci možností ji i beru. Denní tisk

24. Kolo: Chrudim vs. Viktoria Žižkov 0:3 (10´, 19´ a 71´ J. Pázler)

Na zápas v Chrudimi se mi vrátil L. Zoubele a J. Diviš (sice totálně nerozehraní, ale budiž). Hned je to znát a hra je zajímavější. Od prvních minut si jdeme za vítězstvím. Levá strana zapracovala skvěle kdy se hezky proháčkoval O. Putyera a F. Nabyiev (univerzální křídlo co může hrát nalevo i napravo) našel J. Pázlera...0:1. Uběhlo pár minut a krásný centr O. Putyery nasměroval do branky opět J. Pázler. Dál jsme Chrudim válcovali, nejdřív tyčka D. Bezdičky a O. Kocourek z přímáku protáhl brankáře Chrudimi. Blesková akce na trase M. Bárta, centruje M. Řezáč a J. Pázler zakončuje... čistý hattrick...takhle pálí král střelců. Denní tisk

25. Kolo: Slavoj Vyšehrad vs. Viktoria Žižkov 0:2 (20´J. Pázler, 75´ O. Kocourek)

Maličké pražské derby...na větrné hůrce (rozuměj Strahov) proti Vyšehradu. Potřetí jsem zvolil diamant a zase nic moc. Výsledkově dobrý, ale nedominujeme, kombinace skřípe... Musím vymyslet jinou druhou taktiku, tuhle prostě neumím. Nic, začínáme skvěle, centr za obranu Vyšehradu a J. Pázler má formu jako hrom...0:1. Celkově hra byla taková rozhádaná, nesystémová...no na hovno. V závěru se ale z přímáku hezky trefil O. Kocourek a ukončil naše trápení. Denní tisk

26. Kolo: Viktoria Žižkov vs Varnsdorf 0:1 (29´ M. Belej)

Titul je náš a jdeme oslavovat s našimi fanoušky (2 105 diváků na stařičkém stadionu je na druhou ligu fajn návštěva). Varnsdorfu jde ale o život a hlavně o sestup, bojují o každý metr hřiště. Nám se ale od začátku lepí smůla na kopačky. Nejdřív v 15 minutě J. Pázler orazítkuje břevno a pak z ojedinělé střely M. Belej krásně trefuje naši branku. Naději nám dává chycená penalta, ale dnes nám nepomůže ani svěcená voda. Ale titul je náš :yahoo: Denní tisk

Mládež

Konečně přišli noví geneři a byl dostatek času je prověřit. Zrno oddělit od plev a docela mile mě překvapila kvalita, která uvízla v síti. Na to jakou máme bídnou reputaci a jsme malým klubem tak to je docela slušné. Rozhodně zajímavý je vietnamský útočník Vo Thanh Binh. Největší "příval" talentů šel do obrany. Stopeři Adam Jonáš a Maksym Medvedchuk jsou více než zajímaví. A krajní obránci Stein Rosvoldsve a František Tuma taky nejsou k zahození. A do zálohy přišli Roman Jukl a Luboš Mácha. S náborem jsem nadmíru spokojený. Kluci se ihned zapojili do probíhající sezóny a pomohli nám vytáhnout naše mládežníky na klidné páté místo tabulky. Pro příští rok je plánuji dát někam hostovat. Vidím to, že by jim slušela ČFL.

Co se týče našeho "B" týmu tak ten opanoval Pražský přebor a míříme do Divize za Jardou Kuželem. Nastříleli jsme impozantních 106 gólů :ok: Uvidíme jak to bude vypadat v Divizi.

Hodnocení sezóny

Jak jinak hodnotit mou první sezónu než kladně. Postup je velký úspěch a vedení bylo nadšeno. S ročním předstihem jsme splnili úkol postupu. Nutno dodat, že jsme měli na druhou ligu nadstandardní podmínky. Ať už platové, tak co se týče hráčského kádru. D. Pudil, L. Zoubele a J. Pázler v útoku jsou rozhodně nadstandardní hráči. Musíme si na druhou stranu přiznat, že konkrétně D. Pudil a L. Zoubele s námi odehrají ještě tak rok a kdo ví, zda budou mít na první ligu. Ladné pohyby D. Pudila mě baví a zároveň dohání k zuřivosti :D . L. Zoubele už je také pomalejší navíc trpí na zranění. Stejně jako náš "B" tým jsme vstřelili nejvíc branek (spolu s Vyšehradem???), ale zdaleka jich nejmíň dostali, což je pecka. Velkou zásluhu na tom má naše nová brankářská jednička M. Bárta. Prostě samá pozitiva a užíváme si. Jediná logická kaňka je finanční sekera, ta je děsivá. No a moje druhá taktika "diamant" je prozatím nefunkční. Nemám na ni hráče a hlavně jí neumím. Každopádně mě moje první sezóna bavila a to je důležité...

Klady:

• Sezóna celkově dopadla přímo fantasticky...postup je náš :yahoo:
  • Předváděná hra mě bavila, moje osvědčená taktika mi funguje a rozhodně se na nás dalo dívat
  • Koncovka a počet vstřelených gólů je super, navíc J. Pázler nejlepší střelec ligy (18 gólů), hráč roku...prakticky vyhrál všechno co se dalo
  • Spolupráce mezi naším "A" týmem a "B"čkem probíhala skvěle, postup jak ve druhé lize tak v Přeboru
  • Finance jsou sice bez potíží, ale sekera 17, 5 mil. je děsivá
  • Moje pozice v klubu je stále nedotknutelná
  • Nálada v kabině je dobrá, po pravdě bych čekal větší nadšení

Zápory:

Zápory se v tak úspěšné sezóně hledají jen velmi těžko, přesto jich pár je...

• Máme poměrně úzký kádr (prakticky jen základní jedenáctku) a budeme muset řešit i výkonnost starších hráčů. Už nechci řešit problém, kdy se mi zraní celá záloha a já nebudu mít koho postavit
  • Můj nekonečný problém jsou standardky. Řeším to v každé hře a pořád mi nejdou. Nevím co s tím...
  • Rozhodně musím zlepšit realizační tým, tedy kromě skvělých skautů. Ale zatím nemám umožněno vůbec jednat s vedením (ta možnost jednání je šedivá a nejde to rozkliknout nebo někde nastavit ať můžu jednat, nevím jestli to není nějaký bug nebo co :wall: )

Pro zajímavost tabulka 1. ligy

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 1.00

15
Dobře ty! Parádní sezóna jak pro Áčko, tak pro Béčko. U19 taky slušně, přeju ti to ;) a koukám, že Baník Ostrava je pořád ve stejných sra... problémech. Opět nezvládli závěr sezóny a vypadli z poháru (teda letos pro jistotu nezvládají sezónu celou :rofl: )

Už se těším na další sezónu, jsem zvědavý kam to dotáhneš a jak se ti podaří posílit kádr.

FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 1.25

16
Ještě stále vydýcháváme tu euforii z postupu mezi tuzemskou elitu. Jelikož jsem fanouškem Viktorky Žižkov od malička tak si myslím, že do první ligy patříme. Ale za vším dnes hledej peníze a ty u nás dlouhodobě nebyly. Nyní se snad blýská na lepší časy a nám se postup podařil hned v mé první sezóně. Při pohledu na hráčský kádr, je ale i obrovská výzva se mezi tuzemskou elitou udržet. Máme převážně starší hráče na konci kariéry a ty už nebudou fyzicky stíhat náročné tempo první ligy. Dalším velkým problémem je i realizační tým. Spíše podprůměrní trenéři a to na rozvoji hráčů moc nepřidává. Letos nás čeká snad ještě víc práce než v sezóně minulé a to jsme se nadřeli...

Letní příprava

Každoročně volím v přípravě hodně zápasů před pouhým trénováním. Letos se mi to ale vymstilo. Neuvědomil jsem si, že máme poněkud slabý trenérský tým a došlo k výraznému podcenění nabírání fyzické kondice. To jsem opravdu hrubě podcenil, protože v první lize nás čekají hodně nadupaní protivníci a my zápasy musíme urvat bojovností a fyzičkou. Toto jsem bohužel dost podcenil a teď už to bohužel nevrátím. Jinak žádné výrazné změny ve výběru soupeřů. Záměrně volím zahraniční soupeře, jednak pro finanční zajímavost a také pro možný skauting případných posil. Výsledkově se nám příprava podařila...ale co se do samotného tréninku týče tak nikoliv.

Obrázek
Obrázek

Změny v kádru

Peněz máme kupodivu docela dost, přes 6 mil. na přestupy je velice slušné na poměrně chudý klub z Prahy 3. Nechci ale zbytečně vyhazovat peníze oknem a tak ve své první sezóně volím volné hráče. Rozkoukám se po trhu a případné nákupy budu realizovat až v zimní přestávce... uvidíme. Již v ke konci minulé sezóny, když už bylo téměř jisté, že postoupíme tak jsem vykoupil ze smluv dva pečlivě skautované hráče.

Hráči zdarma: M. Hošek, F. Matys a F. Šimeček přišli ze slávistického "B"čka. Šanci prosadit se v první lize moc nemají, proto jsem jen vyzkoušel v přípravě a obratem poslal na hostování. Ale M. Dostál by měl posílit naši obrannou řadu na pravé straně. D. Breda by měl být novým tahounem našeho útoku. Skvěle se hodí buď jako pravé křídlo a nebo jako ofenzivní střední záložník (plánuji novou taktiku když se mi diamant nepovedl).

Hráči za poplatek: J. Krále jsem vyplatil ještě před vypršením jeho smlouvy z Hradce za 1,45 mil. B. Kanakimanu jsem pro změnu vyplatil z Vyškova za 1,4 mil. Možná se to někomu bude zdát zbytečné takhle vyplácet hráče, ale zvlášť u slabších klubů jako jsme my se vyplatí investovat nějakou tu korunu než se případně bít s ostatními zájemci, když je hráč už volný. To je vždy loterie a vychází mi to minimálně :pardon:

Odchody: dál jsem nepočítal s M. Švengerem a rád jsem ho pustil zdarma (viz moje předchozí komentáře jak mi lezl na nervy :D ). M. Szotkowskiho jsme prodali na Slovensko do Michalovce za 750 tis. a D. Sixtu do Sokolova za 350 tis. Pro nás nepotřební hráči, nehrálo by a proto jsem jim nechtěl bránit v dalšímu rozvoji. Seznam hráčů, které jsme pustili na hostování je velice dlouhý. Jedná se převážně o naše mládežníky z akademie. Chtěl jsem jim dát možnost dalšího rozvoje. To by v naší juniorce nebo v "B" týmu rozhodně neměli a radši jsem jim dal okusit dospělý fotbal o ligu výš než je naše "B" čko... tedy minimálně ČFL. Myšlenka to je moc hezká, ale zase jsem úplně zapomněl, že naše juniorka bude na to dost bídně, ale to o pár odstavců níže :sorry2:

Obrázek

Obrázek
Sestava A týmu pro začátek sezóny

Obrázek
Program

Fortuna liga

1. Kolo: České Budějovice vs. Viktoria Žižkov 1:2 (66´ D. Ledecký - 19´ J. Diviš, 21´ J. Pázler)

Konečně tu máme začátek nové sezóny, všichni jsou natěšení a velice zvědavý jak si povedeme mezi tuzemskou elitou. Jako uvítání jedeme do Budějovic a ty na nás vyrukují pěkně zostra. Hned ve třetí minutě jsme museli čelit nebezpečnému přímáku, ale M. Bárta kryl. Karta se obrátila a my mohli jít v 5 minutě do vedení, ale VAR rozhodl, že J. Pázler byl v ofsajdu. Budějovice se ukázali jako silný a houževnatý soupeř a standardka střídala standardku. Vše výtečně drží M. Bárta. Naše nádherná kombinace od vlastního brankáře, E. Vůch skvěle vyvezl balón po levém křídle, seběhnul si do středu, nahrávka P. Trappovi a ten skvěle uvolňuje J. Diviše...vedeme, vedeme. Soupeř se nestačil vzpamatovat a centr za obranu od L. Zoubeleho, J. Pázler bezpečně proměňuje. První půli už jsme si pohlídali. Nic nenasvědčovalo případným potížím až do 66 minuty kdy jsme si nepohlídali centr za obranu pro změnu my. Budějovice bojovali o vyrovnání, ale my je už k ničemu nepustili. Důležité vykročení do nové sezóny se nám povedlo. Denní tisk

2. Kolo: Viktoria Žižkov vs Baník Ostrava 1:0 (83´ B. Kanakimana)

První domácí zápas je tady. Hostíme nebezpečná Baník. Dá se říct, že toto byl zápas dvou golmanů. My jsme měli šance, Baník taky. A ne žádné šmudly...poměrně slušné šance, hodně slušné. Ve 25 minutě o gólu E. Vůcha rozhodoval opět VAR, ale neuznám pro ofsajd. První půli jsme hráli na brejky a Baník tvořil hru, šance byly na obou stranách. Po půli se role vyměnily. Stáhl jsem trošku hráče k sobě a projevilo se to slušnou kombinací. Ale v bráně byly dvě zdi. M. Bárt a J. Laštůvka (ve 39 letech jeden z TOP golmanů ligy). Trošku jsem prostřídal a nasadil na hrot rychlého B. Kanakimanu...výsledek? Nákop za obranu nesmyslně propadl a B. Kanakimana běžel sám na hostujícího brankáře...proměnil a vystřelil nám trochu šťastné tři body. Denní tisk

Olomouc se do nás pustila hned od začátku. Už ve 12 minutě nám utekl T. Zahradníček a M. Bárta musel čarovat. My se ale nedali a hrozili ze standardek. První půle ale byla jednoznačně v režii Olomouce. Po půli se zase po přímáku O. Kocourka vytáhl A. Mandous. Ale to bylo bohužel ze zápasu vše, remíza spravedlivá. Denní tisk

4. Kolo: Viktoria Žižkov vs Mladá Boleslav 2:2 (51´ E. Vůch, 63´ J. Diviš - 3´J. Fulnek, 75´ J. Klíma)

V nečekanou přestřelku se zvrhlo utkání s Boleslaví. Začali jsme přímo tragicky kdy jsme nepokryli náběh za obranu po pravém křídle a Boleslav vedla. Všechno mohl napravit J. Diviš, ale svojí tutovku nedal. To bylo pro první půli vše, nezmohli jsme se na nic. Hned v úvodu nám pomohlo velké štěstí, kdy golman Boleslavi špatně vykopával z kraje velkého vápna a nestačil se vrátit do branky...Egon do prázdné srovnal. O pár okamžiků později jsme díky J. Divišovi vedli. Proměnil pěknou kolmici mezi beky od O. Kocourka. Ale pak přišel trest, B. Kanakimana svou tutovku nedal a my si nepohlídali únik po našem rohu :wall: Denní tisk

5. Kolo: Příbram vs. Viktoria Žižkov 0:1 (49´ J. Pázler)

Výlet do nedaleké Příbrami, ta kupodivu hraje velice dobře když porovnáme s realitou dnešních dnů a její neustálé zachraňování se v lize na poslední chvíli. Už ve třetí minutě nás po ráně ze 40 metrů zachránila tyčka. Ve 27 minutě po brejku po našem rohu čaroval M. Bárta. A Příbram nás dál válcovala :sorry2: Nad vodou nás držel jen M. Bárta. V kabině přišel tzv Radův fén...Asi to přineslo ovoce a hned po přestávce poslal centr mezi stopery E. Vůch a J. Pázler proměnil. Příbram byla zakřiknutá a nám se lépe dýchalo. Akce jako přes kopírák našeho prvního gólu...jenže VAR a ofsajd. Naše naděje drží M. Bárta. V závěru ještě orazítkujeme břevno, ale tři body z venku jsou doma. Denní tisk

6. Kolo: Viktoria Žižkov vs Slovácko 1:1 (66´ O. Kocourek - 45 + 3´J. Kliment)

V zápase se Slováckem jsem dal příležitost některým hráčům ze střídačky a hlavně novým posilám. Také měla přijít první zkouška mojí nové taktiky (když se diamant neosvědčil). No a nějak se nám nedařilo. Asi to nebyl nejlepší nápad...první půle nic moc, spíš nic než moc navíc se nám po ostrém zákroku zranil B. Kanakimana (až na dva měsíce mimo hru). No a marnost dokonal O. Putyera když si zpracoval poměrně jednoduchý centr do našeho vápna tak šikovně, že mu odskočil přímo na kopačky J. Klimenta...0:1. Sice nám to dnes nešlo, ale jediný světlý moment nastal při vráceném centru přímo na kopačku O. Kocourka...rána a bylo vyrovnáno. Byla to zároveň tečka za dnešním zápasem. Denní tisk

7. Kolo: Slovan Liberec vs. Viktoria Žižkov 4:3 (5´ a 66´ K. Mara, 43´ a 45 + 1´ Yusuf - 27´ O. Kocourek, 33´ P. Trapp, 52´ J. Pázler)

Prozatím jsme měli relativně schůdný los a hratelné soupeře, ale teď přichází ligová série se značkou těžkých. První začíná pod Ještědem, pak následuje doma Slávie a jako třešnička na dortu výjezd do Plzně. To vše proložené pohárem :sorry2: No nic, jedeme pod Ještěd...První šanci máme my, ale J. Diviš neproměňuje. Liberec okamžitě odpovídá, ale nás podrží M. Bárta. Jakoby si v tomto zápase obrany obou mužstev vzali volno...a taky že jo. První naší chybu potrestá K. Mara. Liberec dál tlačí, ale my odoláváme. Ve 27 minutě si skvěle najde odražený míč před vápnem Liberce O. Kocourek a nádhernou ranou vyrovná. Standardka L. Zoubeleho a P. Trapp nás dostává do vedení :yahoo: Ale to z první půle nebylo zdaleka vše. Slovo si vzal Yusuf a náběhem za obranu nejprve srovnal skóre a obrat dokonal gólem do šatny. Aby toho nebylo málo tak těsně před hvizdem utekl stoperům ještě jednou, ale to nás zachránilo břevno. Po půli jsme se snažili vyrovnat, Liberec zalezl, ale my jejich obranou hráz dokázali překonat kombinací na levém křídle a zakončujícím J. Pázlerem...vyrovnáno :yahoo: Ale jen do 66 minuty, nepohlídali jsme si náběh K. Mary přes střed hřiště a ten nás dorazil. Už jsme se na nic nezmohli, ale z Liberce odjíždíme se vztyčenou hlavou. Denní tisk

8. Kolo: Viktoria Žižkov vs Slavia Praha 0:2 (7´ L. Takacs, 90 + 2´ Moha)

Fotbalový svátek v podání malého pražského derby. Hostíme Slávii. Tento zápas si jdeme v první řadě užít a pokusit se nedostat velký gólový příděl. do zápasu jdeme s pokorou a touhou porvat se o výsledek. Ale od první minuty se to na nás valí. Slávie nás rozhodně nešetří a M. Bárta má už ve 3 minutě dva důležité zákroky. Bohužel ránu L. Takácse neudrží a inkasuje. Poměrně dost brzy...debakl visí ve vzduchu. Paradoxně se hra uklidnila, Slávie v poklidu drží výsledek a my nemáme finální přihrávku. Naše kombinace dosti vázne a Slávie má nebezpečné brejky. V obraně hrajeme obětavě na hranici možností. Až v samém závěru pečetí výsledek Moha pěknou střelou. Slávie nám vůbec nedala čuchnout. Denní tisk

MOL Cup

2. Kolo: Štěchovice vs Viktoria Žižkov 0:3 (13´a 57´ J. Bazal, 35´ D. Bezdička)

V poháru proti divizním Štěchovicím jsem si chtěl spravit chuť a hlavně náladu v týmu. Nasadil jsem širší kádr a hlavně ofenzivnější taktiku. Štěchovice samozřejmě pro nás nebyly soupeř, bránily celý zápas přijatelný výsledek. Překvapení se nekonalo a my v pohodě postoupili dál.. Velice důležitý zápas před duelem v Plzni. News

Fortuna liga

9. Kolo: Viktoria Plzeň vs. Viktoria Žižkov 3:0 (11´ J. Kopic, 46´ O. Mihálik, 82´ J.D. Beauguel)

V Plzni jsem chtěl uhrát především slušný výsledek a neutrpět debakl. Máme teď sérii těžkých ligových zápasů. Zápas se ale pro nás od samého začátku nevyvíjel dobře. Plzeň na nás vlétla, sérii standardek jsme sice odvrátili, ale E. Vůch místo aby odražený míč v klidu vyvezl nesmyslně vracel na stopery na naše malé vápno a namazal tím na gól J. Kopicovi :tired: . Soupeř v poklidu držel míč a k ničemu nás nepouštěl. Občasné protiútoky postrádaly přesnost. Ihned po pauze jsme si nepohlídali takový nemasný neslaný centr do našeho malého vápna a O. Mihálik hlavou zakončil. Plzeň měla další šance, ale drželi jsme se. Když už jsme kapitulovali po pěkné střele A. Čermáka pomohl nám VAR...ofsajd. Na závěr opět po nepohlídaném centru za obranu se do třetice prosadil J.D. Beauguel. Neměli jsme nárok :negative: Denní tisk

Mládež
U našich mládežníků jsem hrubě podcenil koncepci. Všechny své nadějné juniory jsem poslal na hostování a vůbec nikoho jsem si nenechal. Myšlenku jsem měl takovou, že se rychleji budou rozvíjet v dospělém fotbale než v juniorské lize. Všichni šli na hostování do ligy výš než hraje náš "B" tým. docela se jim i daří, ale následek to má takový, že naše juniorka je na samém chvostu tabulky. Koncepci jak dál budu muset pořádně promyslet...

Naše "B" čko se v Divizi neztratilo a pohybuje se na čele tabulky. Zde mi čáru přes rozpočet dělá fakt, že se zápasy první ligy hrají ve stejný den jako Divize. Nemůžu pořádně nasadit širší kádr "A" čka. No uvidíme co s tím...

Hodnocení po polovině podzimu

Klady:

• V tabulce si vedeme nad očekávání dobře, klidný střed tabulky by mi vyhovoval
  • Vstup do soutěže a šňůra šesti zápasů bez prohry je skvělý úspěch
  • Herní projev s týmy podobné úrovně je více než pěkný
  • Forma M. Bárty v brance, vyloženě nás drží nad vodou. Za ty peníze výborný, výborný golman
  • Nálada v kabině je průměrná. To hlavně díky třem prohraným ligovým zápasům, ale na ně prostě nemáme...
Zápory:

• Hráčský kádr máme nanejvýš tak na další sezónu, musíme omladit a posílit
  • Obranné standardky a vlastně i útočné. Pořád a stále dokola nám nejdou.../list]
    • Mládežníky, zejména juniorku jsem totálně posr...
    • Realizační tým je hodně bídný, dá se říct, že nejhorší v lize

Pro zajímavost tabulka 2. ligy

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 1.25

17
Hele, Hošek s Matysem slušní obránci, ti by se mi možná hodili do Bury :D

Jinak ti to kope docela hezky, na to že jsi nováček, tedy až na tu výhru nad Baníkem :tired: a rezervní týmy taky dobře, myslím, že i postup z Divize by mohl vyjít, protože 3. liga, to je soutěž pro Béčka jako stvořená. Ale co ti závidím je, že ti mládežnický u rezervní týmy hrají soutěž, tady se hodí opět poděkovat Tenshimu :ok: :potlesk:

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 1.25

18
vonTrips píše: 23 úno 2021, 14:10 Hele, Hošek s Matysem slušní obránci, ti by se mi možná hodili do Bury :D

Jinak ti to kope docela hezky, na to že jsi nováček, tedy až na tu výhru nad Baníkem :tired: a rezervní týmy taky dobře, myslím, že i postup z Divize by mohl vyjít, protože 3. liga, to je soutěž pro Béčka jako stvořená. Ale co ti závidím je, že ti mládežnický u rezervní týmy hrají soutěž, tady se hodí opět poděkovat Tenshimu :ok: :potlesk:
Zatím to docela jde, mám radost páč jsem se toho docela bál.

Postoupit do ČFL je můj cíl, uvidíme jestli se to už letos povede. To je ideální liga pro mládežníky.

Tenshimu opravdu patří velký dík, hra dostala úplně jiný rozměr a baví mě mnohem víc, a taky Majánkovi za překlad samozřejmě :potlesk:

FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 1.5

19
Blížíme se k polovině sezóny a my se překvapivě pohybujeme v klidném středu tabulky. Jak ve FM tak i v reálné lize je soutěž poměrně vyrovnaná. Tedy ten klidný střed. Každý může porazit každého. Top trojka (Slávie, Sparta a ve FM i Plzeň) si hrají svou vlastní ligu a díky příjmům z evropských soutěží jsou jinde. Zde se nabízí krásné srovnání virtuálního světa FM s realitou. Teď se mnou možná někteří nebudou souhlasit, ale Slávie si momentálně v reálném světě hraje svou vlastní ligu a nemá u nás konkurenci. Ať už je to díky čínským penězům či nespornému umu realizačního týmu v čele s J. Trpišovským, prostě to tak je. Za ní je horko těžko Sparta, která je sice druhá, ale to podle mě díky tomu, že je mezi těmi průměrnými týmy prostě nejlepší (především ekonomicky). Plzeň zaspala dobu a nemá hráče ani styl do moderního fyzického fotbalu a teď už ani peníze. Nechci se pouštět do sáhodlouhých debat proč tomu tak momentálně je, moje myšlenka je taková, že ve FM si top trojka pořizuje předražené zahraniční hráče kolem třiceti let a do české ligy neinvestuje (myšleno tak, že si nepořizuje hráče z českých lig od ostatních klubů). To se díky bohu v reálném světě neděje a především Slávie kupuje převážně z českých luhů a hájů (zde je zase extrém, že skoupí vše co se jakž takž hýbe :D ). Podle mě by peníze vydělané v evropských soutěžích měly zůstávat "doma" a rozvíjet tak dál český fotbal, neboť nám v porovnání s vyspělou Evropou šeredně ujel vlak. No nic, to byla taková malá vsuvka :secret: My jsme zdá se zvládli přechod do první ligy velice dobře, překvapilo to nás i ostatní. Je vidět, že i průměrný klub může dosahovat dobrých výsledků. Máme sice za sebou tři ligové prohry, ale to bylo s opravdu silnými soupeři (i když Liberec hraje letos hodně bídně). Musíme se z toho rychle oklepat a vrátit se zpátky na naši cestu...

Obrázek
Program

Fortuna liga

10. Kolo: Opava vs Viktoria Žižkov 1:4 (21´ Z. Gajič - 4´ E. Vůch, 30´ D. Breda, 51´ a 66´ J. Pázler)

Na nepovedený zápas s Plzní jsem chtěl co nejrychleji zapomenout. Opava je pro nás dobrou příležitostí. Skvěle nám zafungovala souhra na levém křídle a E. Vůch poslal do brejku J. Pázlera ten brankáře ještě neprostřelil, ale vyražený míč si našel E. Vůch a dostal nás hned z kraje zápasu do vedení. Hra byla vyrovnaná, ale nám se opět nepovedlo uhlídat standardku soupeře a Opava vyrovnala. Pak jsme pěkně na hranici velkého vápna vykombinovali soupeře a D. Breda nás dostal opět do vedení. Půli jsme si už pohlídali a na začátku té druhé zaúřadovalo tentokrát pravé křídlo kdy J. Diviš vyslal na golmana J. Pázlera a ten se nemýlil. Pár minut později a akce opět na levém křídle, E. Vůch centruje a J. Pázler skvěle hlavičkuje. Dokonalá odpověď na nezdar v Plzni :yahoo: Denní tisk

11. Kolo: Viktoria Žižkov vs Pardubice 2:0 (4´ D. Breda, 17´ E. Vůch)

Konečně doma...hostíme Pardubice a chceme potvrdit tři body z Opavy. Daří se nám to náramně když závar před brankou Pardubic vyřeší D. Breda...1:0. Jsme dál hladoví po gólech a E. Vůch jen protáhne hostujícího golmana. To samé se opakuje o pár minut později. V 17 minutě už se mu podaří skórovat a my přidáváme druhý gól. Ve 23 minutě zachrání brankáře Zlámala tyčka (na 36 let dost dobrý brankář). Pardubice nemají vůbec, ale vůbec nic a my si zápas pečlivě hlídáme. Tři naše standardky řeší hostující brankář a po úniku J. Diviše ho v 63 minutě zachraňuje opět tyč. Zápas držíme pevně v rukách a zasloužené tři body zůstávají doma. Denní tisk

MOL Cup

3. Kolo: Viktoria Žižkov vs Jihlava 5:0 (13´ J. Diviš, 24´ a 27´ J. Bazal, 51´ J. Pázler, 74´ F. Nabiyev)

Je tady MOL Cup a los nám nadělil Jihlavu. Ta ve druhé lize letos moc nezáří, ale i tak jsem se na ní pečlivě připravil (moje příprava většinou spočívá v tom, že si podrobně prohlédnu základní sestavu soupeře a volím taktiku proti nim, někdy se i dívám na pár předchozích zápasů abych věděl jak hrají). Zápas začal opatrně, nikam jsme se nehnali. Ve 13 minutě jsme odvrátili roh Jihlavy a po pravém křídle utekl J. Diviš, narážečka ve vápně a v koncovce se už nemýlil...1:0. Za pár minut bylo ještě veseleji, D. Breda vyslal J. Bazala do brejku a ten krásně zakončil. J. Bazal ale ještě neměl dost...O. Žežulka ho vyslal do dalšího brejku a už to bylo 3:0. Jihlava byla zralá na ručník. V zápase jsme vyloženě dominovali, ale koncovka trošku vázla. Až do ....minuty kdy skvělý J. Bazal vyslal do brejku J. Pázlera...4:0. Na branku jihlavy se valil jeden útok za druhým. B. Kanakimana utekl po levé straně a nacentroval na F. Nabiyeva a ten pohotově zakončil. Nádherný výsledek. Denní tisk

Fortuna liga

12. Kolo: Teplice vs Viktoria Žižkov 1:2 (3´ M. Ebenhofer - 21´ J. Diviš, 73´ L. Zoubele)

Daří se nám a jedeme na vítězné vlně. Vyrážím na Stínadla a začínáme hodně špatně. Nepohlídáme si pas mezi pravého stopera a pravého beka a Teplice jdou do vedení. A musím říct, že jsou i lepší. Naprosto stejnou situaci jako byla ta gólová stihl M. Bárta vyrazit. My jsme ale ve 21 minutě oplatili stejnou mincí, když utekl J. Diviš a bylo srovnáno. Hra se postupně vyrovnala a ubylo šancí. Hrubici O. Putyery kdy špatně nahrával zpátky na stopery soupeř naštěstí nepotrestal. Hra se pomalu chýlila ke konci a remíza se zdála spravedlivou, postavil se k přímáku L. Zoubele a nachytal na bližší tyči T. Grigara. Zápas už jsme si zkušeně pohlídali. Denní tisk

13. Kolo: Viktoria Žižkov vs Zlín 2:0 (28´ pen a 47´ L. Zoubele)

Doma hostíme Zlín a chceme vyhrát. Moc se nám ale nedaří a hra je vyrovnaná. První půle prakticky bez šance. Jako blesk z čistého nebe je po faulu na E. Vůcha na okraji vápna nařízena penalta. L. Zoubele bezpečně proměňuje. Obraz hry se nemění, šeď a nuda. Bum, rána ze 25 metrů a L. Zoubele náš náskok zvyšuje. Opět následuje šedivý průměr hry...V samém závěru snad jedinou pěknou akci zápasu zakončuje B. Kanakimana. Pro ofsajd VAR neuznává. Nicméně tři body nám sluší. Denní tisk

14. Kolo: Jablonec vs Viktoria Žižkov 3:0 (19´ a 74´ M. Doležal, 90 + 5´ V. Jovovič)

Zápas na Jablonecké střelnici měl pro nás hořkou příchuť. Trošku jsem promíchal sestavu a dal možnost mladým ukázat se...zklamali. Už v první minutě se řítil sám na golmana B. Kanakimana, ale nedal. Kdo ví jak by zápas vypadal kdyby proměnil :wall: . A to samé o pár minut později J. Bazal po krásném centru za obranu. Známá fotbalová poučka...nedáš, dostaneš. M. Doležal se s trochou štěstí prosadil hlavou. Hra se vyrovnala a nedělo se vůbec nic :sorry2: Centr z pravého křídla do našeho vápna, míč se tak nějak divně odrážel až ho M. Doležal dorazil definitivně...2:0. Za chviličku mohl zkompletovat hattrick, ale ofsajd mu v tom zabránil. V nastavení ještě M. Bártu nachytal V. Jovovič a bylo vymalováno. Denní tisk

15. Kolo: Viktoria Žižkov vs Sparta Praha 0:1 (2´ D. Pavelka)

Na zápas se Spartou jsme se těšili. Hlavně naši fanoušci, bylo vyprodáno. Nezačali jsme vůbec dobře a po pěkné střele D. Pavelky šla Sparta do vedení a začínalo to smrdět debaklem. Drželi jsme se, bojovali...několikrát cinkaly naše tyčky. Sparta byla daleko, daleko lepší a my na ně neměli. Mrzí mě to hodně, jelikož jsme nevystřelili ani jednou na branku. Musíme dále tvrdě pracovat... Denní tisk

4. Kolo: Viktoria Žižkov vs České Budějovice 5:0 (25´ J. Pázler, 28´ J. Diviš, 44´ J. Bazal - 9´ B. Djordič, 68´ P. Čavoš)

Pokračujeme dál v MOL Cupu a tak nějak se to sešlo, že s Budějovicema hrajeme nejdřív pohár a o pár dní později i ligu. To vše doma. Budějovice se do nás ale pustili pěkně zostra už ve 4 minutě se musel při jejich přímáku vytáhnout M. Bárta. O chvilku později bylo ale zle. Nepohlídali jsme si centr do vápna a Budějovice šli do vedení. Nemohli jsme se dostat do zápasu, ale pak se nám povedl rychlý brejk kdy O. Kocourek vypíchl míč, potáhl na půlku a přesným pasem vyslal J. Pázlera...bylo vyrovnáno. Za pár okamžiků nás dostal do vedení J. Diviš kdy téměř z nulového úhlu překonal brankáře hostí. Ještě před půlí mohl další gól přidat J. Bazal, ale tváří v tvář golmanovi nedal. Reputaci si napravil pěknou střelou o pár minut později. Náskok jsme si pečlivě hlídali, bohužel zápas ještě zdramatizoval pěknou ranou P. Čavoš. Naštěstí to na našem postupu nic nezměnilo. Denní tisk

Fortuna liga

16. Kolo: Viktoria Žižkov vs České Budějovice 2:2 (29´ O. Putyera, 82´ E. Vůch - 61´ pen M. Hlinka, 83´ F. Bassey)

Dvojzápas s Budějovicemi pokračuje druhým dílem. Hrajeme už za dva dny takže čas na odpočinek nebyl kdovíjak velký. Chtěl jsem je porazit ještě jednou a ono se to i dařilo, byli jsme lepší, ale Budějovice vždycky dokázali nějak odpovědět. Pro nás smolně řekl bych. První šanci jsme si vypracovali my už v 5 minutě, ale J. Drobný byl pozorný. Hra se vyrovnala, ale po našem nepovedeném přímáku se O. Putyera tak nějak motal ve vápně soupeře až dal gól :D Soupeře jsme si drželi daleko od těla. Ojedinělý únik jsme drželi daleko od naší branky, ale po zákroku M. Krále na hranici velkého vápna, skoro u praporku VAR nařídil penaltu...vyrovnáno. Nechci remízu a ženeme se do útoku. E. Vůch nejprve hlavou přestřeluje, ale po krásném pasu od O. Kocourka už se nemýlí...zase vedeme. Radoval jsem se přesně minutu. Budějovice rozehrávají, jdou si po levém křídle, centr za obranu a souboj se stoperem vyhrává F. Bassey. Zase vyrovnáno :wall: Denní tisk

17. Kolo: Baník Ostrava vs Viktoria Žižkov 1:1 (90´ O. Šašinka - 26´ D. Breda)

Zápasu v Ostravě jsem se bál. Moc se mi tam nechtělo. Byl to dost vyrovnaný zápas bez vážnějších šancí. Nám se povedl bleskový protiútok, kdy si skvěle pokryl míč J. Pázler, zatáhl po pravém kraji a nacentroval míč do vápna, kde si ho našel netradičně hlavou D. Breda. Dlouho, předlouho byla hra vyrovnaná. Ve 49 minutě nám zatrnulo kdy šel na okraji vápna do skluzu D. Pudil, ale VAR rozhodl, že se o penaltu nejednalo. Dál jsme drželi tři body v rukou a už se zdálo, že v OStravě vyhrajeme, ale D. Breda nesmyslně ztratil na půlce balón a pěknou přihrávku mezi stopery proměnil O. Šašinka :wall: Denní tisk

18. Kolo: Viktoria Žižkov vs Sigma Olomouc 1:0 (45 + 2´ J. Pázler)

Domácí zápas s Olomoucí měl být oslavou útočného fotbalu a bavit diváky. Místo toho se změnil na Prešov. Od první minuty se hrálo hezky úročně. My měli dvě nadějné šance. D. Breda svou ránu nemířil přesně a E. Vůcha vychytal výtečný Mandous. Zápas úplně zkazil hrubý faul M. Dostála a po zásluze červená karta. Do půle jsem nechal obranu jen na tři obránce s nadějí že to vydrží. Ve 32 minutě se J. Pázler ještě zastřeloval a nás po brejku Olomouce podržel M. Bárta. Jenže pak po rychlém brejku B. Kanakimana vybídl do brejku J. Pázlera a ten už Mandouse prostřelil. Dál jsme zuřivě bránili skvělý výsledek a dařilo se nám. Olomouc mimo hlavičky do břevna neměla nic. Tři body jsme urvali. Denní tisk

19. Kolo: Mladá Boleslav vs Viktoria Žižkov 1:1 (23´ J. Klíma - 42´ L. Zoubele)

Jelikož se mi z důvodu trestů rozpadla skoro celá obrana musel jsem hodně improvizovat a na výtečně hrající Boleslav si moc nevěřil. Byli lepší, to ano. Několikrát nás zachránil M. Bárta, ale nic velkého. Až na dorážku po centru z pravé strany jsme nedokázali reagovat. Boleslav dál hrála líp a ve 36 minutě dokonce napálila tyčku. O chvilku později po hlavičkované už překonali M. Bártu...zachránil nás VAR a ofsajd. Naší ojedinělou šanci po rohu a odraženém míči využil L. Zoubele a srovnal skóre. To nás na chvilku probudilo a začali jsme mít šance. Hra se vyrovnala, nejdřív po rohu Boleslavi z čáry vykopával míč J. Pázler a za chvilku šel sám na golmana J. Bazal. Skóre zůstávalo stejné. I po sérii rohů a samostatnému úniku J. Pázlera. Denní tisk

Mládež

Naši mládežníci se v České lize dorostu nějak zázračně zmátořili a posunuli se po bídném začátku sezóny do klidného středu. Nevím čím to je, ale já k tomu nijak nepřispěl :D . Nicméně mám myšlenku jak dále rozvíjet naše naděje. Viděl bych to tak, že většinu nechám rok hrát v naší juniorce a až ten následující rok buď půjdou hostovat někam minimálně do ČFL a nebo budou hrát u nás za "B" tým (jestli tedy naše "B" čko bude hrát třetí ligu). Jak to ale letos vypadá tak nábor bude bídný. Zprávy o budoucím výběru nemluví nijak zvlášť optimisticky.

Co se týká našeho "B" týmu tak tam se nám zatím daří. Třetí místo jen bod za druhým, ale ztráta na zatím postupové Táborsko "B" je pět bodů a to je dost. No uvidíme co s tím provedeme. Chtěl bych postoupit, ale zas tak moc hrotit to nebudu.

Hodnocení podzimní části sezóny

Půlku nováčkovské sezóny a klidný střed tabulky hodnotím skvěle. Obával jsem se záchranářských bojů a to se zatím nekoná. Je vidět, že je liga vyrovnaná a každý může porazit každého (tedy až na top trojku). Čeká nás ale spousta práce. Osa týmu už začíná být za zenitem a budu je muset nahradit D. Pudil, L. Zoubele a P. Trapp už fyzicky nestačí, ale kupodivu si odehrají svoje. Každopádně náhrada nutná. Taky nás čeká postupná obměna realizačního týmu. Jde to zatím blbě, protože mám bloknuté vyjednávání s vedením a nemůžu lobovat co bych případně chtěl (asi fakt bug). Ale i přes tyto komplikace se mi přivedlo pár změn. Trenér brankářů P. Aleksijevič bylo to nejlepší co jsem našel. A hlavní skaut M. Bartolovič.

Klady:
  • Klidný střed tabulky je naprosto super a tato pozice nám vyhovuje
  • Pokračování v MOL Cupu a skvělá výhra s Jihlavou mě moc těší
  • Předváděná hra mě baví i když to jsou občas nervy
  • Angažovat mě už chtěly tři kluby. Teplice, Olomouc a Karviná :D

Zápory:

• Největším záporem je stárnutí kádru, to musím urychleně řešit

Tabulka 2. ligy

Re: FK Viktoria Žižkov aneb (snad) lepší časy klubu... vol. 1.75

20
Začala nám zimní přestávka a to je vždycky spousta práce. I my na Viktorce toho máme dost co zlepšovat. S prozatimním vývojem ligy jsem spokojený. Jen se potvrdil můj názor, že je liga vyrovnaná. Tedy až na TOP trojku a možná Jablonec s Libercem. Občas někdo vyletí, ale jinak se dá hrát v podstatě s každým. Chtěl jsem se zaměřit na fyzickou kondici, posílení týmu a úpravu smluv starším hráčům, kterým končí smlouvy a případný prodej nepotřebných hráčů. No a dopadlo to všelijak jenom ne dobře. Začal jsem s vyjednáváním nové smlouvy s J. Divišem, D. Pudilem, L. Zoubelem a J. Pázlerem. Moje představa všechny kromě J. Pázlera podepsat na rok (31 letého J. Pázlera na dva roky) a pak jim poděkovat za služby, možná je zařadit do realizačního týmu. Jenže ejhle...36 letí D. Pudil a L. Zoubele chtějí smlouvy na tři roky a přes to vlak nejede, to samé 35 letý J. Diviš. Byl bych naprostý idiot, abych je takto podepsal. Začal jsem tedy okamžitě hledat náhrady na jejich posty.

Trénink jsem zaměřil především na fyzickou kondici a naordinoval hráčům pořádné galeje. Hrajeme fyzicky hodně náročný fotbal a musíme být pečlivě připraveni. A co se týká nových posil? Trh s hráči byl naprosto tragický a nikdo, doslova nikdo nepřipadal v úvahu pro angažování. Snad jen A. Nešický z Boleslavi, ale pro něho nejsme dost dobří. Radši podepsal Teplice. No přestávka se mi po manažerské stránce opravdu nepovedla...

Zimní příprava

Herní příprava nám výsledkově víceméně vyšla. Opět jsem zvolil převážně zahraniční týmy, které do klubové kasy přinesou nějaké peníze. A musím říct, že předváděná hra mě bavila.

Obrázek

Změny v kádru

Jak jsem již naznačil tak v přestupním období u nás panoval klid až mrtvo. Ne že bych se nechtěl pustit do menších změn, ale nebylo koho koupit. Pokoušel jsem se prodat pár nepotřebných hráčů, kterým končí na konci sezóny smlouva, ale povedl se mi pouze jeden prodej a to D. Richtera. Potřeboval jsem posílit stoperskou dvojici a nahradit D. Pudila. Zvolil jsem již osvědčeného M. Routka z Třince. Spíš jsem se zaměřil na podepsání hráčů. kterým končí na konci sezóny smlouvy. Sice mě to bude stát nějakou tu korunu, ale podle mě je to lepší varianta než o volného hráče bojovat s ostatními týmy.

Příchody:

Již zmíněného M. Routka jsem koupil z Třince za 220 tis (na konci sezóny mu končila smlouva a Třinec byl asi rád za každou korunu). Odchovanec Slávie byl ve druhé lize jedním z nejlepších stoperů tak si podle mě zasloužil šanci si zahrát i ligu nejvyšší. Pečlivě jsem skautoval V. Svobodu, nejlepší bek druhé ligy. Plzeň ho pro mě nepochopitelně pustila do Varnsdorfu a druhou ligu svou kvalitou už jednoznačně přesahuje. Sice nás to po sezóně bude stát 1,45 mil. ale to se podle mě rozhodně vyplatí. Dalším do party je M. Majka. Nejlepší pravé křídlo druhé ligy a velká naděje se zkušenostmi z Brentfordu kam ho prodala Sparta jako mládežníka. V Anglii se moc nechytil a vrátil se do Táborska jako volný hráč. My ho podepsali s kompenzací 1,55 mil pro Táborsko.

Odchody:

Povedl se mi pouze jeden prodej a to D. Richtera za 600 tis do Dukly Praha. K odchodu měl našlápnuto i D. Bezdička, Sokolov za něj nabízel 800 tis, ale on smlouvu odmítl a zůstal u nás...bych ho zabil protože po sezóně stejně odejde a tak z něj nebudu mít vůbec nic.

Hostování jsem prodloužil pro většinu hráčů, sice za méně peněz, ale zase budou mít garantované větší role v týmech a větší herní čas.

Obrázek

Obrázek
Nadcházející program

Fortuna liga

20. Kolo: Slovácko vs. Viktoria Žižkov 0:1 (47´ B. Kanakimana)

Úvodní zápas jara jsme hráli na Slovácku. To hraje velice dobře a hlavně efektivně. Zápas moc pohledných akcí a šancí nepřinesl. Mě hlavně těšilo, že za celou první půli si Slovácko nevytvořilo prakticky žádnou. My ale také ne, pouze jeden roh, ze kterého jsme se neprosadili a pak nebezpečná hlavička J. Pázlera, která jen těsně minula branku. Po změně stran se nám podařila pěkná akce, kdy O. Putyera skvěle vyslal mezi stopery B. Kanakimanu a ten proměnil. Zbytek zápasu se už vedl ve stejném duchu jako první půle. Tři body ze hřiště silného Slovácka ale těší. Denní tisk

21. Kolo: Viktoria Žižkov vs Příbram 3:0 (19´ D. Breda, 28´ pen L. Zoubele, 88´ J. Pázler)

Nečekané tři body ze Slovácka jsme chtěli potvrdit doma s Příbramí. Ze začátku se hrál vyrovnaný zápas, ale postupně jsme převzali iniciativu. Po čtvrt hodině hry nám povedená akce ještě nevyšla, ale o chvíli později už se po hezké přihrávce J. Pázlera mezi stopery prosadil D. Breda. Vedení nás uklidnilo a byli jsme stále víc a víc nebezpeční. Po zákroku ve vápně na J. Pázlera penaltu proměnil L. Zoubele. Druhá půle byla už jednoznačně v naší režii. Na příbramskou branku se valil jeden útok za druhým. V 58 minutě jen těsně minul E. Vůch. 88 minuta, ťukes po pravé straně na trase M. Dostál, J. Diviš a zakončuje J. Pázler. Ten má formu jako hrom a tři body zůstávají na Žižkově. Denní tisk

22. Kolo: Viktoria Žižkov vs Slovan Liberec 3:2 (34´ J. Král, 82´ J. Pázler, 90 + 2´ D. Pudil - 16´ Yusuf, 90 + 3´ J. Mosquera)

Zápasy s Libercem jakoby přitahovaly gólovou smršť. I tentokrát to nebylo jinak a jako pomyslnou třešničku na dortu zápas nabídl i infarktový závěr. Jako první zahrozil už v 5 minutě Liberec a Yusuf připomněl svoji velkou kvalitu. Ve 14 minutě jsme mohli kopat penaltu po zákroku ve vápně na B. Kanakimanu...VAR byl ale proti. První slovo řekl však Liberec, jmenovitě Yusuf, který potrestal chybu M. Routka a jeho nedůslednost v souboji v malém vápně. Naštěstí zafungovala naše standardka a J. Král srovnal skóre. Dál se hrálo v poklidu bez vážnějších šancí. Nic nenasvědčovalo blížící se gólové smršti v závěru. 82 minuta a P. Dressler centruje do vápna, míč si nejde J. Pázler a chladnokrevně zakončí. Vedeme, vedeme...Držíme skvělý výsledek a hlavně nebezpečného Yusufa daleko od naší branky jak jen to jde. Náš roh a D. Pudil zvyšuje náskok :yahoo: Ale to ještě není vše, v samém závěru zápasu si nepohlídáme centr do vápna a Liberec snižuje. Z tlaku soupeře nás vysvobozuje až závěrečný hvizd rozhodčího a my oplácíme Liberci porážku z podzimu. Denní tisk

23. Kolo: Slavia Praha vs. Viktoria Žižkov 4:0 (11´ L. Masopust, 18´ Moha, 23´ M. Loum, 57´ pen N. Stanciu)

Měl to být pro nás svátek, jet do Edenu a užít si zápas. Bohužel jsme schytali debakl a ostudně prohráli...Slávie nás úplně přejela a nedala nám sebemenší šanci. Už v 11 minutě si po brejku vychutnal M. Bártu v brance krásným lobem L. Masopust. O chvilku později nás ťukesem soupeř úplně rozebral a zakončoval Moha. Standarka Slávie a hlavička M. Louma...3:0 a my jsme byli zralí na ručník. Dál jsme se úporně bránili a Slávia kontrolovala hru, už se nikam netlačila a šetřila se. Občas jsme sice zahrozili, ale nic vážného. 56 minuta...VAR a penalta. Debakl Denní tisk

24. Kolo: Viktoria Žižkov vs Viktoria Plzeň 1:3 (7´ B. Kanakimana - 23´ O. Mihálik, 28´ O. Kiteishvili, 36´ J. Kopic)

Po debaklu v Edenu přijela Plzeň. Ve vzduchu visela další ostuda. Začali jsme nečekaně skvěle, kdy E. Vůch krásným centrem našel B. Kanakimanu a ten nás rozjásal. Pak ale Plzeň sešlápla plyn a smetla nás... Nejdřív brejk, centr mezi stopery a O. Mihálik si pohrál s M. Bártou...vyrovnáno. Tlak Plzně sílil a po odrazech před naším vápnem dokonal obrat krásnou ranou O. Kiteishvili. Do půle bylo vymalováno po přímáku J. Kopice. V šatně jsem řval jak tur. Plzeň už zápas dohrála v tréninkovém tempu a my se k vůbec k ničemu nedostali. Denní tisk

25. Kolo: Viktoria Žižkov vs Opava 1:0 (47´ J. Pázler)

Sérii nepovedených zápasů musíme co nejrychleji zlomit. Ideálním soupeřem je tápající Opava. Od prvních okamžiků jsme lepší a jdeme si pro tři body. Už ve 13 minutě nastřelil O. Kocourek z přímáku tyčku. A dál jsme jasně dominovali. Jenže ne a ne nám tam něco spadnout. Trnul jsem hrůzou. aby Opava nějak neutekla nebo se jí nepovedla standardka. Až těsně po půli mezi stopery krásně našel J. Pázlera J. Bazal a zaslouženě jsme vedli. Opavu jsme drželi bezpečně od naší branky a dál dominovali. V závěru nám ještě nebyl uznán druhý gól pro ofsajd. Na Opavě jsme si spravili chuť i když konečný výsledek tomu moc nenasvědčuje. Denní tisk

Mládež
Naši mládežníci si kupodivu nevedou ve své lize nikterak špatně. Po mizerném startu do sezóny se zvedají. Už konečně přišli noví geneři, ale jsem hrozně zklamaný. Při první pohledu mě tam nezaujal vůbec nikdo a vážně přemýšlím, jestli vůbec někoho podepíšu. Toto by bylo snad poprvé co hraji FM, abych vyházel všechny.

Zato naše "B" čko se rve o první místo a případný postup a cíl, třetí liga, je stále reálný. Rozhodne se mezi námi, Hořovickem a Táborskem B. Boj to bude do posledního kola tak uvidíme jak to dopadne.

Hodnocení po polovině jara

Sezónu máme na nováčka soutěže rozjetou skvěle. Bohužel se víc a víc projevuje stáří našeho kádru. Nicméně jsem s předváděnou hrou a výsledky nadmíru spokojený. Některé zápasy musí vyloženě bavit. Skvěle funguje spolupráce "A" týmu a rezervy. Jediné co mě hodně mrzí jsou noví geneři. To je vyloženě tragédie. Na konci sezóny končí smlouvy většině realizačního týmu. Náš klub tedy čeká v této oblasti pořádný průvan.

Klady:
  • Stále se pohybujeme v klidném středu tabulky, ba co víc v lepším středu tabulky...kdo by to čekal před sezónou
  • Pokračování v MOL Cupu s velkou nadějí na další postup neboť nás čeká Vlašim
  • Koncovka a dobrá forma J. Pázlera, skvělé výkony O. Kocourka a B. Kanakimany

Zápory:
  • Přestárlost kádru mi dělá starosti
  • Noví geneři jsou hrozný
  • Realizační tým se nehodí pro první ligu a ambice našeho klubu

Pro zajímavost tabulka 2. ligy
Odpovědět

Zpět na „Manažerské deníky“