Máte zájem o tuto kancelář?

Anketa do 24 zář 2021, 10:50 Můžete vybrat 1 možnost

Ano
Celkem hlasů: 10 (100%)
Ne (Žádná hlasování)
Celkem hlasů: 10

Král Višegrádu

1
Král Višegrádu

Konečně jsem si trochu ulevil od FM, vyčistil jsem si hlavu (odpočinek po Bury byl potřeba) a mám tady další potenciální dlouhodobý kancl. A teď něco málo k úvodu...

Visegrád
Visegrád je malé starobylé město na severu Maďarska v ohbí Dunaje, 35 km severně od Budapešti naproti městu Nagymaros. Město má rozlohu 33,27 km² a 1 654 obyvatel (2001). Nad Visegrádem se na pravém břehu Dunaje nachází na skále hrad ze 4. století. Významným je místo setkáním tří králů - český král Jan Lucemburský, uherský král Karel I. Robert a polský král Kazimír III. Veliký - roku 1335, kde bylo uzavřeno protihabsburské spojenectví. V odkazu na tuto událost se zde setkali roku 1991 zástupci ČSFR, Maďarska a Polska, aby dohodli spolupráci na vstupu do EU. Vznikla tak Visegrádská skupina. [viz Wiki]
Obrázek
Vlastní výzva
K této kanceláři (výzvě?) mě inspirovala výzva British Steel (viz například Luckyho skvělý kancl) a pak databáze Visegrad Group. Něco podobného už vlastně existuje v reálu, jen trošku jinak a s menšími. A tak jsem se rozhodl, že postupně vyhraji ligu i pohár v každé zemi V4! Nebude to tedy pravý Steel, kde bych měl vyhrát každou dostupnou ligu a každý pohár (resp. snažit se o to budu, ale podmínkou to rozhodně není). I tak to bude poměrně zajímavá výzva, neboť mě čeká komplet česká pyramida (kterou bych rád absolvoval celou) a pak dvě nejvyšší soutěže v Polsku, Maďarsku a na Slovensku (ne nutně v tomto pořadí).

Cílem tedy je vyhrát 8 trofejí (4x nejvyšší soutěž a 4x národní pohár), ze 4 různých zemí V4 a stát se tak Králem Višegrádu. Nemusím je vyhrát vždy v jedné sezóně, ani s tím samým týmem. Také není problém opustit zemi, pokud dostanu lepší nabídku odjinud, i pokud se mi zatím nepodaří získat nějakou trofej. Samozřejmě udělám vše pro to, abych získal trofej v každé soutěži, kterou budeme hrát, ideálně i ve druhých nejvyšších soutěžích každého státu.

Začátek
Začínám jako totální nula a samozřejmě nezaměstnaný, s tím, že dle reality bych měl začít někde na východě České republiky. Aby to bylo úplně zajímavé, připojil jsem i DB s volbou roku, takže začátek bude v červnu 2021 (přestože hraji v FM21) a vše už by mělo být dle aktuálních parametrů (soutěže a soupisky). Uvidíme, odkud přijde první nabídka. Využité DB: Základní otázka samozřejmě zní, máte o tento kancl zájem? Stačí odpovědět v anketě, ale budu rád i za komentáře 😉

Re: Král Višegrádu

4
První zaměstnání

První nabídky
Celou kariéru zahajuji tím, že ruším veškeré odběry sociálních sítí. Následně musím odpovídat na první dotěrné dotazy novinářů, stejně jako řešit spekulace o možných štacích, např. v Náchodě. Zároveň odmítám pěknou várku pracovních pohovorů, neboť se jedná o týmy ze třetí ligy, což je pro začínajícího manažera poněkud velké sousto. A hlavně bych se rád držel na Moravě, tyhle nabídky byly z Čech. Pak už jen tradičně odmítám hovořit s O2TV a posílám do světa jednu velkou novinku!

Obrázek

Konečně práce!
Samozřejmě jsem rozeslal své CV pár týmům a čekám co se bude dít. Kdyby se nikdo neozýval, jsem odhodlaný čekat klidně i půlku sezóny. Najednou však zvoní telefón, volá Pepík Mudra: "Ty vole, Blahuta to položil! Beran, ten je tak nasraný, že s tím otravuje i mě. Chtěl by, abych se vrátil. To seru, na to už jsem hodně starý." Tak mu říkám: "A co já s tím?" Pepík pokračuje: "No slyšel jsem, že sis dělal licenci, už ji máš?"

Tady už jsem zpozorněl, vypadá to, že budu moct brzy uplatnit svou čerstvou trenérskou kvalifikaci, takže povídám: "Jó, koncem května jsem ji dokončil, už mám i papíry." Bylo slyšet, jak na druhé straně Papíkovi spadl kámen ze srdce: "Tak to je super! Pokud máš zájem, můžeš vést naše Áčko." Samozřejmě jsem rád, že mohu dostat příležitost: "Zájem mám, ale co Beran?" Pepík se nedá odbýt: "Hele, Jirku neřeš, o něj se postarám. Jen přijď zítra Pod Okrouhlou."

Obrázek

Takže slovo dalo slovo a ve středu 30. června 2021 jsem přijel do areálu Pod Okrouhlou a rovnou jsem podepsal novou smlouvu s FK Staříč. Ujímám se tak kormidla u týmu, za který jsem dříve sám hrál, dá se tedy říci, že se vracím do známého prostředí. Ale bylo to jen taktak, protože moc nechybělo a Staříč by sestoupil z I.B třídy. Budu tedy začínat hezky zespod a můžu se pokusit získat postupně všechny trofeje alespoň v Česku. Zároveň tímto odmítám nabídky k práci z ostatních klubů, kam jsem posílal CV - namátkou Raškovice, Ostrava-Jih nebo Kozlovice.

Obrázek

FK Staříč
Něco málo k fotbalové historii Staříče:

Obrázek
Samotný Staříč je pak vesničkou známou hlavně díky dolům OKD Staříč, kde se těžívalo jedno z nejkvalitnějších uhlí na Severní Moravě. Mj. by se zavřený důl Staříč mohl stát špičkovou podzemní laboratoří. Bohužel vliv na samotný klub to bude mít minimální. Faktem však je, že nebýt OKD, oddílu by se určitě nedařilo tak dobře. Právě peníze OKD stály za některými dřívějšími investicemi (nejen) do zázemí.

Obrázek

Co se týče zázemí, to je v reálu o dost lepší, než jak vypadá na obrázcích nebo je popsáno ve hře. V areálu jsou totiž dvě travnatá hřiště, od roku 2014 (nepletu-li se, díky dotacím) vzniklo i nové sociální zázemí, tedy kabiny, WC, malá hospůdka a malá tribuna. Přitom kvalita hlavního hřiště je velmi vysoká, neboť se zde trénuje minimálně a využívá se pouze k mistrovských utkáním. Celkově se dá říci, že minimálně v rámci okresu má Staříč asi nejlepší areál v kategorii "vesnický klub".

PS: díky za komentáře i vyjádření se v anketě. Budu tedy psát kancelář i z této vlastní výzvy, snad Vás to bude bavit 😉

5
paráda, poslední dobou jsem těmto štacím přišel na chuť a sám se o něco podobného snažím v jiné skupině (konkrétně ve skupině D se Starým Jičínem), takže přeji hodně sil a úspěchů - v takových působištích je to třeba (sám jsem na to přišel, hlavně zpočátku naplnit ten kádr je "zábava") :)

jinak hřiště vypadá hodně solidně a hlavně nové zázemí je vždy příjemný bonus pro příchozí hráče - já jakožto pravidelný leštič lavičky cením stříšku a betonovou zem a z pozice občasného diváka chválím střechu nad posezením, které je vcelku šikovně umístěno ;) tak ať to šlape

6
Pajinos píše: 15 zář 2021, 09:12 paráda, poslední dobou jsem těmto štacím přišel na chuť a sám se o něco podobného snažím v jiné skupině (konkrétně ve skupině D se Starým Jičínem), takže přeji hodně sil a úspěchů - v takových působištích je to třeba (sám jsem na to přišel, hlavně zpočátku naplnit ten kádr je "zábava") :)

jinak hřiště vypadá hodně solidně a hlavně nové zázemí je vždy příjemný bonus pro příchozí hráče - já jakožto pravidelný leštič lavičky cením stříšku a betonovou zem a z pozice občasného diváka chválím střechu nad posezením, které je vcelku šikovně umístěno ;) tak ať to šlape
a v zimě horký čaj v kýblu ♥ :-)
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“