Máte zájem o tuto kancelář?

Anketa končí za 24 zář 2021, 10:50 Můžete vybrat 1 možnost

Ano
Celkem hlasů: 11 (100%)
Ne (Žádná hlasování)
Celkem hlasů: 11

Král Višegrádu

1
Král Višegrádu

Konečně jsem si trochu ulevil od FM, vyčistil jsem si hlavu (odpočinek po Bury byl potřeba) a mám tady další potenciální dlouhodobý kancl. A teď něco málo k úvodu...

Visegrád
Visegrád je malé starobylé město na severu Maďarska v ohbí Dunaje, 35 km severně od Budapešti naproti městu Nagymaros. Město má rozlohu 33,27 km² a 1 654 obyvatel (2001). Nad Visegrádem se na pravém břehu Dunaje nachází na skále hrad ze 4. století. Významným je místo setkáním tří králů - český král Jan Lucemburský, uherský král Karel I. Robert a polský král Kazimír III. Veliký - roku 1335, kde bylo uzavřeno protihabsburské spojenectví. V odkazu na tuto událost se zde setkali roku 1991 zástupci ČSFR, Maďarska a Polska, aby dohodli spolupráci na vstupu do EU. Vznikla tak Visegrádská skupina. [viz Wiki]
Obrázek
Vlastní výzva
K této kanceláři (výzvě?) mě inspirovala výzva British Steel (viz například Luckyho skvělý kancl) a pak databáze Visegrad Group. Něco podobného už vlastně existuje v reálu, jen trošku jinak a s menšími. A tak jsem se rozhodl, že postupně vyhraji ligu i pohár v každé zemi V4! Nebude to tedy pravý Steel, kde bych měl vyhrát každou dostupnou ligu a každý pohár (resp. snažit se o to budu, ale podmínkou to rozhodně není). I tak to bude poměrně zajímavá výzva, neboť mě čeká komplet česká pyramida (kterou bych rád absolvoval celou) a pak dvě nejvyšší soutěže v Polsku, Maďarsku a na Slovensku (ne nutně v tomto pořadí).

Cílem tedy je vyhrát 8 trofejí (4x nejvyšší soutěž a 4x národní pohár), ze 4 různých zemí V4 a stát se tak Králem Višegrádu. Nemusím je vyhrát vždy v jedné sezóně, ani s tím samým týmem. Také není problém opustit zemi, pokud dostanu lepší nabídku odjinud, i pokud se mi zatím nepodaří získat nějakou trofej. Samozřejmě udělám vše pro to, abych získal trofej v každé soutěži, kterou budeme hrát, ideálně i ve druhých nejvyšších soutěžích každého státu.

Začátek
Začínám jako totální nula a samozřejmě nezaměstnaný, s tím, že dle reality bych měl začít někde na východě České republiky. Aby to bylo úplně zajímavé, připojil jsem i DB s volbou roku, takže začátek bude v červnu 2021 (přestože hraji v FM21) a vše už by mělo být dle aktuálních parametrů (soutěže a soupisky). Uvidíme, odkud přijde první nabídka. Využité DB: Základní otázka samozřejmě zní, máte o tento kancl zájem? Stačí odpovědět v anketě, ale budu rád i za komentáře 😉

Re: Král Višegrádu

4
První zaměstnání

První nabídky
Celou kariéru zahajuji tím, že ruším veškeré odběry sociálních sítí. Následně musím odpovídat na první dotěrné dotazy novinářů, stejně jako řešit spekulace o možných štacích, např. v Náchodě. Zároveň odmítám pěknou várku pracovních pohovorů, neboť se jedná o týmy ze třetí ligy, což je pro začínajícího manažera poněkud velké sousto. A hlavně bych se rád držel na Moravě, tyhle nabídky byly z Čech. Pak už jen tradičně odmítám hovořit s O2TV a posílám do světa jednu velkou novinku!

Obrázek

Konečně práce!
Samozřejmě jsem rozeslal své CV pár týmům a čekám co se bude dít. Kdyby se nikdo neozýval, jsem odhodlaný čekat klidně i půlku sezóny. Najednou však zvoní telefón, volá Pepík Mudra: "Ty vole, Blahuta to položil! Beran, ten je tak nasraný, že s tím otravuje i mě. Chtěl by, abych se vrátil. To seru, na to už jsem hodně starý." Tak mu říkám: "A co já s tím?" Pepík pokračuje: "No slyšel jsem, že sis dělal licenci, už ji máš?"

Tady už jsem zpozorněl, vypadá to, že budu moct brzy uplatnit svou čerstvou trenérskou kvalifikaci, takže povídám: "Jó, koncem května jsem ji dokončil, už mám i papíry." Bylo slyšet, jak na druhé straně Papíkovi spadl kámen ze srdce: "Tak to je super! Pokud máš zájem, můžeš vést naše Áčko." Samozřejmě jsem rád, že mohu dostat příležitost: "Zájem mám, ale co Beran?" Pepík se nedá odbýt: "Hele, Jirku neřeš, o něj se postarám. Jen přijď zítra Pod Okrouhlou."

Obrázek

Takže slovo dalo slovo a ve středu 30. června 2021 jsem přijel do areálu Pod Okrouhlou a rovnou jsem podepsal novou smlouvu s FK Staříč. Ujímám se tak kormidla u týmu, za který jsem dříve sám hrál, dá se tedy říci, že se vracím do známého prostředí. Ale bylo to jen taktak, protože moc nechybělo a Staříč by sestoupil z I.B třídy. Budu tedy začínat hezky zespod a můžu se pokusit získat postupně všechny trofeje alespoň v Česku. Zároveň tímto odmítám nabídky k práci z ostatních klubů, kam jsem posílal CV - namátkou Raškovice, Ostrava-Jih nebo Kozlovice.

Obrázek

FK Staříč
Něco málo k fotbalové historii Staříče:

Obrázek
Samotný Staříč je pak vesničkou známou hlavně díky dolům OKD Staříč, kde se těžívalo jedno z nejkvalitnějších uhlí na Severní Moravě. Mj. by se zavřený důl Staříč mohl stát špičkovou podzemní laboratoří. Bohužel vliv na samotný klub to bude mít minimální. Faktem však je, že nebýt OKD, oddílu by se určitě nedařilo tak dobře. Právě peníze OKD stály za některými dřívějšími investicemi (nejen) do zázemí.

Obrázek

Co se týče zázemí, to je v reálu o dost lepší, než jak vypadá na obrázcích nebo je popsáno ve hře. V areálu jsou totiž dvě travnatá hřiště, od roku 2014 (nepletu-li se, díky dotacím) vzniklo i nové sociální zázemí, tedy kabiny, WC, malá hospůdka a malá tribuna. Přitom kvalita hlavního hřiště je velmi vysoká, neboť se zde trénuje minimálně a využívá se pouze k mistrovských utkáním. Celkově se dá říci, že minimálně v rámci okresu má Staříč asi nejlepší areál v kategorii "vesnický klub".

PS: díky za komentáře i vyjádření se v anketě. Budu tedy psát kancelář i z této vlastní výzvy, snad Vás to bude bavit 😉

5
paráda, poslední dobou jsem těmto štacím přišel na chuť a sám se o něco podobného snažím v jiné skupině (konkrétně ve skupině D se Starým Jičínem), takže přeji hodně sil a úspěchů - v takových působištích je to třeba (sám jsem na to přišel, hlavně zpočátku naplnit ten kádr je "zábava") :)

jinak hřiště vypadá hodně solidně a hlavně nové zázemí je vždy příjemný bonus pro příchozí hráče - já jakožto pravidelný leštič lavičky cením stříšku a betonovou zem a z pozice občasného diváka chválím střechu nad posezením, které je vcelku šikovně umístěno ;) tak ať to šlape

6
Pajinos píše: 15 zář 2021, 09:12 paráda, poslední dobou jsem těmto štacím přišel na chuť a sám se o něco podobného snažím v jiné skupině (konkrétně ve skupině D se Starým Jičínem), takže přeji hodně sil a úspěchů - v takových působištích je to třeba (sám jsem na to přišel, hlavně zpočátku naplnit ten kádr je "zábava") :)

jinak hřiště vypadá hodně solidně a hlavně nové zázemí je vždy příjemný bonus pro příchozí hráče - já jakožto pravidelný leštič lavičky cením stříšku a betonovou zem a z pozice občasného diváka chválím střechu nad posezením, které je vcelku šikovně umístěno ;) tak ať to šlape
a v zimě horký čaj v kýblu ♥ :-)
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

7
Sezóna 2021/22 - FK Staříč
Týmu se ujímám po ne zrovna úspěšné sezóně, kdy se sotva zachránili v I.B třídě. V době mého nástupu zde není žádný jiný zaměstnanec a to ani hráč! Čeká mě tedy rušné léto a velmi zajímavá sezóna, ve které je základem udržet I.B třídu a ideálně hrát střed tabulky. Samozřejmě budování klubu nebylo jen tak a chtělo to prostě čas. Věřím, že další štace už budou v tomto mnohem jednodušší.

Realizační tým
Realizační tým jsem postupně posílil o nové tváře a v rámci I.B třídy máme nadstandardní realizační tým:

Obrázek

Přestupy
Rozhodl jsem se, že prohledávat stohy neznámých hráčů a snažit se je zlákat k nám je ztráta času. Takže jsem veškerý nábor pro hlavní i mládežnický tým nechal na realizačním týmu, včetně vyjednávání o smlouvách. Na mě už pak jen bylo, abych podpis potvrdil. I když je tedy fakt, že co nevyšlo formou přestupů jsem podepsal ze zašedlých hráčů, kde jsem díky znalosti atributů vlastně věděl, koho podepisuji. V nižších ligách je tohle asi lepší varianta než-li "hledat poklad" a musím říct, že přestupy se hodně podařily!

Obrázek

Sestava níže je ta, která v průběhu sezóny vyskrystalizovala v rámci přestupů. Na I.B třídu jsou kvality těchto hráčů dostačující.

Obrázek

Cíle
Cíle vedení nepovažuji za příliš nízké, ony i predikce říkají, že bychom to měli být my, kdo na konci sezóny spadne. Spíše jde mé vysoké ambice, kdy bych rád hrál o špici nebo alespoň zlatý střed.

Zápasy
V době, kdy jsem do klubu přišel už byla dána příprava, takže do ni jsem nezasahoval. Myslím, že se docela povedla, protože nás silnější týmy docela dobře připravily na nadcházející sezónu.
  • Krajský pohár - k mému překvapení se jej neúčastníme (prostě nejsme dost dobří, abychom byli pro pohár vybráni; Tenshi musíš tam doplnit i okresní poháry! 😅);
  • I.B třída - podzim, jaro;
Letošní sezóna se skládala pouze z ligových utkání I. B třídy, do které jsme rozhodně neodstartovali zrovna pozitivně. Ale to bylo dáno hlavně tím, že bylo všechno nové. Realizační tým se kompletoval vlastně v průběhu celého léta, hráčský kádr jsme pak skládali vlastně celý podzim. Ale pak už se nám začalo dařit, i když jsme se tedy nevyvarovali několika, mnohdy i zbytečných, zaváhání.

Obrázek

Trochu škoda byla posledního zápasu v Rychvaldu, nikdy není dobře začít přestávku po prohraném utkání (a hlavně se tento zápas nakonec ukázal jako klíčový). Důležité však byly přestupy, které se nám podařilo právě v zimní přestávce uskutečnit. Zvláště přestup Ptáčka ze Svitav se jeví jako nesmírně důležitý. Franta se stal stavebním kamenem obrany a je jen škoda, že se nám nepodařilo přivést do týmu i kvalitního golmana. Naštěstí v útoku se mi podařilo nabrat velmi dobré hráče z "vlastních zásob".

Obrázek

I díky posilám se nám velmi vydařila celá zimní příprava, abychom pak rozjeli úžasnou jízdu jarní částí soutěže. Že na jaře neprohrajeme jediný zápas bych si netipl ani jako nejvíce optimistickou předpověď. Tyto dobré výsledky nás postupně vyšvihly z přezimovacího 4. místa na místo druhé, jen těsně za vedoucí Rychvald, jenž hrál až do konce dubna bezchybně. Jenže pak přišly dvě porážky a před posledním kolem jsme se dostali na první místo my. Bohužel na ten nejdůležitější poslední zápas sezóny se nám vykartovali dva nejlepší a nejzkušenější hráči - Ptáček se Šustrem, takže vítězství na penalty beru, ale na postup to bohužel nestačilo. Rychvald byl nakonec o bod lepší, o to víc bolí ten prohraný podzimní zápas...

Mládež
Co se týče mládeže, tady jsem mnohem více spokojený, než v kariéře za Bury! Nábor byl na danou soutěž a tým ucházející, ale hlavně mladíci hráli regulérní soutěž. Dokonce nejen ligu, ale i pohár a to je zatraceně důležité. V lize skončili 4. ve své skupině, bohužel v krajském poháru vypadli už v prvním kole. Ostudou však jejich sezóna určitě neskončila a já jsem zvědavý jak se jim bude dařit dál.

Shrnutí
První sezónu o Krále Višegrádu hodnotím jednoznačně pozitivně. Zpočátku jsem měl strach, abychom vůbec hráli klidný střed a nakonec z toho byl boj o titul a postup. Podařilo se nám vybudovat zajímavý tým a to jak realizační, tak ten hráčský, takže už nyní se můžeme těšit na další sezónu. Kaňkou na celé sezóně je, že jsme nedokázali zapracovat na pozici obránců a brankáře. Toto bude zapotřebí co nejdříve vylepšit. Osobně jsem pak zklamaný, že mi klub po super sezóně nedovolil studovat další trenérskou licenci.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/vwCTmLZ

Odpovědi
  • dexter07 - ale to musel být čaj alespoň s rumem 😅
  • Pajinos - díky za povzbuzení 😉 a moc se těším až nás seznámíš se svým progresem v I.B třídě skupiny D 😎 Jen pro upřesnění, ta fotka zázemí je hodně stará, ale jediná kde jsou vidět obě hřiště. Ono to zastřešení vypadalo potom takto. Následně došlo k rekonstrukci/přístavbě, aby nakonec zázemí pro hlavní hřiště vypadalo takto:
    Obrázek

8
kurde, to je škody, o bod a ještě po takové fazóně, to zamrzí ... nu což, příští rok to urveš a půjdeš dál :) jinak realizák i tým solidní, nábor se mi teda líbí dost a myslím si, že teď k tobě bude chtít více kvalitních hráčů, takže to bude opravdu rušné léto dle mého soudu

jinak po rekonstrukci vypadá ten areál ještě líp, to jsou přímo ty plácky, kde rád chodím, i když jen třeba prosedím lavičku - hned to tam na tebe dýchne fotbalem a tou novotou, na rozdíl například od oraniště v Petřvaldu n. M. a dál, kde jsou kabiny ještě z dob komunistů :D

9
Sezóna 2022/23 - FK Staříč
Po loňské velmi úspěšné sezóně jsme letos chtěli zaútočit na titul a hlavně zkusit udělat úspěch v krajském poháru.

Realizační tým
Realizační tým je stále nejlepší v rámci soutěže a stále děláme vše pro to, aby to tak i zůstalo.
Obrázek
Přestupy
Tím nejdůležitějším bylo posílit obranné řady a přivést alespoň jednoho brankáře.
Obrázek
Sestava se nám tak pořádně rozšířila, ale kvalitou to pořád nebylo ono.
Obrázek
Takže jsme museli kádr doplnit i v průběhu zimy, což se nakonec ukázalo jako velmi dobrý krok.

Cíle
Vedení chce první polovinu v lize, bookmakeři jsou troufalejší a říkají TOP3. Já bych rád zabojoval o titul.

Zápasy
Příprava byla taková zvláštní, protože jsme ji začínali už v půlce června, ale první zápas byl až v srpnu. Ale příprava se nám určitě povedla. Vstup do ligy jsme měli famózní, když jsme v prvních zápasech doslova dominovali. Ale pak přišla nečekaná porážka na hřišti nováčka v soutěži - Mosty u Jablunkova. Soupeř nás tak vystřídal na čele soutěže a my mu ještě pomohli dalšími ztrátami, způsobenými hlavně zraněním obránce Ptáčka a záložníka Šustra. O to zajímavější byl závěr podzimu, kde se role obrátily a byly to právě Mosty, kdo ztrácel. Takže výsledkem byl zcela vyrovnaný souboj o špici po 17. zápasech.
Obrázek
Jarní část jsme pak začali výrazným posílením kádru, i když teda odešla i opora zadních řad Ptáček. Proto jsem zvolil větší množství přípravných utkání, které nám vyšly téměř všechny výborně a dobrou formu jsme si přenesli i do ligy. Klíčové utkání nás pak čekalo už na konci března, kdy jsme se utkali s Mosty u Jablunkova, týmem jenž byl tou dobou druhý. Toto šílené utkání velmi ovlinila červená karta už ve druhé minutě a pak také tři neproměněné penalty! Každopádně naše vítězství je to co se počítá.
Obrázek
Přestože nás následně kosily zranění a zápasy rozhodně nebyly lehké, tak po vítězství nad třetím Petřvaldem už jsem věřil, že první místo i postup uhájíme. Zvláště, když jsme do finále šli s tím, že se týmy ještě utkají mezi sebou. Pak bylo i docela jedno, že jsme prohráli s Horní Suchou, stejně jsme si kolo před koncem zajistili titul i postup.

Mládež
Konečně DB kde funguej mládež! Nábor je pro Staříč velmi dobrý a výsledky vynikající! Mladíci totiž prošli až do čtvrtfinále krajského poháru, kde padli až na penalty a pak vyhráli svou skupinu I.B třídy, takže je čeká postup do páté ligy. Tady mohu říci jediné - PARÁDA!!!

Obrázek

Shrnutí
Sezóna, která vyšla na jedničku. Kdybychom vyhráli krajský pohár a postoupili do národního poháru, bylo by to na jedničku s hvězdičkou. Takhle však mohu říct, že jsme "jenom" splnili předsezónní cíle. Škoda porážky v poháru, na MOL Cup jsem se opravdu těšil. Tak uvidíme co přinese sezóna další, ale očekávám, že I.A třída nebude až tak velký rozdíl a snad nebude velký problém se udržet.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/TK6k0fK

Odpovědi
  • Pajinos - zamrzí, ale to je sport, nemůžeš pokaždé vyhrát 😂 co se týče toho areálu tak ano, ten je fakt super, i když já tam teda hrál naposledy v době, kdy tam ještě ani neměli zastřešené do posezení.

10
Myslím, že během pár let prolítneš do třetí ligy a největší skok bude ve druhé, ale i tak mi přijdou české soutěže hodně lehké.
Co mě nejvíc trápí je udržet hráče. Bez těch smluv je to prokletý, když si pískne klub z lepší ligy. Škoda Franty Ptáčka, ten se mi líbil, i to jméno má dobrý.
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

11
Druhá štace - Kuřim

Obrázek

Po nezdaru v krajském poháru MSK a tím pádem i neúčasti v MOL Cupu jsem uvažoval co dál. Dal jsem si do začátku června dovolenou s tím, že uvidíme co se stane, jestli se budu stěhovat nebo připravovat tým na I.A třídu. A nakonec mi přišly dvě nabíkdy na pohovor. Jedna z Lipníku nad Bečvou (pád z Olomouckého přeboru) a druhá z Kuřimi (těsná záchrana v Jihomoravském přeboru). Nakonec mi bylo paradoxně nabídnuto místo v Kuřimi, která bude hrát i nadále krajský přebor. Pro mě je to nečekaný posun, protože přeskočím I. A třídy a přejdu rovnou do páte nejvyšší soutěže.

Obrázek

Přesun na jih Moravy je pro mě tak trochu vystoupení z komfortní zóny (domova), ale ne zcela úplně. V Brně jsem 4 roky žil, do Kuřimi jsme pravidelně jezdili do wellnesu na rege, takže to pro mě není zcela nové prostředí, každopádně je to dál od domova. Samotná Kuřim je už taková větší dědina 😁, vlastně menší město (dle sčítání z roku 2011 už přes 11,5k obyvatel). Samotné město má dlouhou historii datující se už do 12. stolení n.l., se spoustou zajímavostí.

FC Kuřim
Něco málo k fotbalové historii Kuřimi:

Obrázek

Historie Kuřimi se datuje už do roku 1924, kdy vzniklo první fotbalové hřiště a první nadšenci zde začali hrát kopanou. Trvalo ještě 7 let, že došlo k registraci klubu/hráčů a klub se tak začal účastnit mistrovských soutěží. Nejvýše pak hrál klub ve 40. letech hned po válce, kdy byl součástí Divize, což se povedlo zopakovat opět na počátku 90. let. Mnohem větších úspěchů pak dosahovala kuřimská mládež, která se svého času pohybovala dokonce v soutěži nejvyšší, viz historie na stránkách klubu.

Obrázek

V roce 1934 se začalo budovat nové hřiště u nádraží, otevřeno bylo zápasem s týmem SK Židenice, který se představil s řadou ligových hřáčů. Po válce se klub musel znovu stěhovat, jeho stávající hřiště bylo zrušeno z důvodu výstavby kuřimského vlakového nádraží. Nové hřiště se budovalo na loukách u sokolovny. Historie městského stadionu se píše od roku 1956, kdy tělovýchovná jednota Spartak začala s jeho budováním u národního podniku Továrny obráběcích strojů Kuřim – bylo to už páté hřiště v tehdy dvacetipětileté existenci klubu. Stadion byl postaven s kapacitou 10 000 diváků, travnatou plochou, lehkoatletickou drahou a dalším cvičným hřištěm. V současné době se v areálu nachází 2 travnatá hřiště pro kopanou, škvárový atletický ovál a nově zrekonstruované multifunkční hřiště používané především házenkáři a kuřimskou ligou malé kopané. V roce 2001 byla v areálu hlavní tribuny otevřena sauna, která je přístupná široké veřejnosti.
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“