Re: Bury - zpátky na fotbalovou mapu

22
#13 Sezóna 2025/26 - druhá polovina

Začátek druhé půlky sezóny se nesl v duchu prodlužování smluv, abych nepřišel o důležité hráče. Co se týče zaměstnanců, tam provedu čistku až po sezóně. Z hráčů jsem prodloužil smlouvy Storeymu a Whitovi o rok. Nové smlouvy pak dostali Fletcher a Cherry. Cherry je brankář, který k nám přišel už před loňskou sezónou z Mansfieldu a svou pozici si možná získá už na jaře.

Opět se totiž opakuje situace s brankáři, kdy jsem přivedl Beaslyho a neunesl to Calderbank-Park. Nyní zase Beasly není schopen unést, že více prostoru dostává McCullough, který i lépe chytá. A jelikož Beaslymu končí smlouva, jsme v patové situaci. Ten magor si řekl o 4,5k €! To mu rozhodně nedám, stejně jako Frenchovi 3,7k €, takže oba u mě maximálně dohrají sezónu, víc ne.

Bohužel do přestupní politiky mi hodily vidle smlouvy hráčů ze Skotska (nebylo možné jim prodloužit hostování) a pak levný bek White, který si zlomil žebra a predikce byla 2 až 3 měsíce mimo. Byl jsem nucen přivést nové posily, samozřejmě zadarmo na hostování. Levý bek Simon Jerman a stopér Cianole Nguepissi.

Obrázek
Obrázek

Tady jsem udělal drobnou chybu, neboť jsem měl rozjednané dva obránce (kdyby náhodou jeden nevyšel) a jednoho OZ. Jenže oba obránci se rozhodli, že hostovat půjdou a já si nepohlídal počet dlouhodobých hostovaček (omezení je 6). Takže OZ, kterého jsem měl vyhlídnutého, už jsem přivést nemohl.

Obrázek

Nakonec se ukázalo, že přivést dalšího středního obránce nebyla drobná chyba, ten OZ chyběl jak cyp! Na stopéra mohl zaskočit klidně Whitehead, na kraje Stabana. Jenže na OZ mi typologicky chyběl další hráč. Whitehead mohl hrát případně DYZ, ale SZ co mám, to jsou jen ZTH a DYZ. Na OZ mi zůstal jen McMillan a to byl problém.

Však se stačí podívat na výsledky v únoru. To byla doba, kdy skončilo hostování OZ MacKenziemu a najednou se to sesypalo jako domeček z karet, protože bez OZ taktika nefungovala a já se přiznám, že jsem byl v koncích. Nevěděl jsem co s tím. Když k tomu připočtu i lednové porážky, tak najednou z našeho náskoku 12 bodů, bylo první místo jen o skóre na konci února (a také výhry byly mnohdy jen uvláčené po nepřesvědčivých výsledcích).

Obrázek

Nakonec jsem to vyřešil přechodem na 4-3-3, což však odnesli McCarey a McMillan, protože pro ně prostě nebylo z hlediska taktiky místo. Zvláště McCarey to nesl špatně a otravoval mě s tím každý týden! Ale upravená taktika nesla ovoce a to i přes zranění některých hráčů (Waldo, Fletcher, Blair). Na konci března jsme doslova zválcovali v přímém souboji o první místo Chorley, které jsme pak už udrželi.

Obrázek

Sice jsme pak doma zaváhali s Hyde (ostudně) a s Brackley, ale stejně jsme nakonec titul oslavili doma. A o to pikantnější to byla oslava, když jsme v derby porazili 4-0 Bury Town. Aby to byl dokonalý týden, zakončili jsme to ještě vítězstvím nad Yeovil ve finále FA Vase, kde nám skvěle vyšel Prešovský beton s hrou na protiútoky. Jen útočník Yeovilu to nepochopil a poslal zápas do prodloužení. Ovšem moji chlapci věděli jak to mělo být a den na to byl v Bury vyhlášen “městský svátek”, neboť od večerních hodin teklo šampaňské proudem a neděle 10. května 2026 se zapsala do historie Bury A.F.C. zlatým písmem.

Obrázek

Zbytek sezóny už dohráváme, jak se říká, jen z povinnosti. Šanci dostávají všichni hráči, tedy i ti, co do žádných utkání zatím nezasáhli (Moncrieffe, Stabana, Whitedead). Šanci v brance dostal i mladík Cherry, od kterého si do budoucna hodně slibuji, a pak také hráči, se kterými již do nové sezóny nepočítám (např. Beasly a French).

Obrázek

V útoku jsem pak schválně ponechal Walda, který měl šanci překonat rekord v počtu branek za sezónu, což se mu podařilo v posledním utkání proti FC United. I díky tomu jsme se se sezónou rozloučili vítězně. Právě Waldo je suverénně nejlepším hráčem sezóny, hned v závěsu je druhý útočník Thompson-Premph. Velmi kladně musím ještě hodnotit McCareyho, McMillana, Jermana a zvláště brankáře McCullougha, který se jednoznačně probojoval na post brankářské jedničky.

Obrázek

Celý rok je tak nutné hodnotit maximálně pozitivně. Kabina výborná a vedení mi udělilo známku A+, přestože jsme vypadli z FA Cupu dříve. Finance jsme krásně vylepšili o 140k (kde se však hrabeme na luckymena s Barcelonetou :) ), což mi umožnilo alespoň studovat další licenci - kontinental C. Bohužel vylepšení tréninkových prostor nepřichází v úvahu, neboť klub musí investovat do stadionu, aby splnil podmínky pro Vanarama League! Je to škoda, není to totiž náš vlastní stadion, kdybychom alespoň mohli investovat do Gigg Lane :’(

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na závěr tedy shrnutí celé sezóny:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Absolutně irelevantní nábor mladíků (opět):
Obrázek

A aktualizace v historické 11, kde si svou pozici suverénně vystřílel Waldo:
Obrázek

Letem světem 2025/26
Tradiční letem světem, kde začínám mít chuť přestoupit do Skotska a překazit tu dlouhou dominanci Celticu!
  • Anglie PL: Liverpool (bohužel a suverénně)
  • Anglie FA Cup: Wolves 2-0 Chelsea
  • Anglie Championship: West Ham United
  • Anglie Community Shield: Manchester City 4-1 Chelsea
  • Irsko: Dundalk (2025; aktuálně vede Cork City celkem s přehledem)
  • Sev. Irsko: Glentoran
  • Skotsko: Celtic (ale už ne tak suverénně)
  • Wales: The New Saints
  • Evropský superpohár: Manchester City 3-1 Tottenham
  • Liga mistrů: Manchester City 2-0 Chelsea
  • Evropská liga: Arsenal 4-0 Sevilla
  • Konferenční liga: Fiorentina 1-1 Real Sociedad (Fiorentina výhra na penalty)

Drobnosti a odpovědi
  • Zaprvé se omlouvám, za trošku zpoždění s dalším partem, ale odešlo mi SSD a byla sranda vyhrabat alespoň zálohy a pak rozjet celý počítač. Každopádně o uložené hry jsem nepřišel, takže mohu pokračovat.
  • A pokud vše půjde dobře, tak tento týden přidám celou další sezónu (asi se totiž budu nudit na školení).
  • woker - Upřímně? Taky doufám, že to vydržím, už teď je to strašně dlouhé a konec v nedohlednu :wall:
  • luckyman - Jak píšeš, byl to fičák a prakticky bez komplikací. Letos mě teda dohnaly hostovačky, které ještě nemám v malíku, ale jinak celkem na pohodu.

23
Uuuuf, tak jsem konečně našel čas a pročetl komplet všechny party.

Zaprvé obří gratulace, jedeš neskutečně a po jednom drobném zadrhnutí v podobě nepostupové sezóny (i když jsi naprosto předčil očekávání) jsi už v páté lize.

Hry za tyto týmy s amatérskými podmínkami, bez financí a v pralesních ligách mě nikdy nelákaly, hlavně proto, že neznám ty hráče, nicméně tvůj kancl způsobil, že bych to někdy asi rád zkusil. Muset reagovat na to, že ti nejlepší hráče prostě přetáhne klub z vyšší soutěže, hledat posily na volném trhu, docela se mi zalíbila myšlenka (někoho z komentářů) to zkusit na české db třeba s týmem z krajské soutěže.

Těším se na další part.

24
#14 Sezóna 2026/27 - první polovina

Před sezónou
Po hodně dlouhé době mě konečně čeká ta správná offseason! Poslední sezóna totiž skončila k 31. květnu (nehráli jsme play-off) a do nové sezóny se hráči budou hlásit až 24. srpna. To je luxus, který jsem zatím neměl, ale díky tomu bude dost času poskládat nový realizační tým, i nový hráčský kádr.

To bude strašně důležité, protože nechci jen “srdnatě bojovat o záchranu”, já totiž chci ten tým ve Vanarama League udržet. Ideálně v poklidném středu tabulky a to bez výrazných posil nepůjde. Už loni byli v týmu hráči, kteří neodváděli dobrou práci, takže je nemožné, aby se v kádru udrželi i o soutěž výše. Z klubu se tedy pakovali:
  • Beasly (GK), French (OS) - nerealistické platové podmínky.
  • Stabana, Moncrieffe, Whitehead - pouze backup hráči bez smlouvy.
  • McStravick, McColl, Gibson - nenaplnění potenciálu.
  • Cutler, Andrews, Nguepissi, Nicholson, Blair - konec hostování.

Jen drobná poznámka “na okraj” - Whitehead s Moncrieffem byli jedinými hráči, kteří ještě zbyli z původního týmu. Byli tak u všech dosavadních postupů a úspěchů Bury A.F.C. Nyní už budu jediným aktérem já.

Rád bych také zredukoval počet hráčů na smlouvách, zase chci mít 6 hráčů na trvalém hostování a zbytek doplním z chabé juniorky. Jestli mi nehrají staříci nebo mladíci je přece úplně jedno, zvláště když mládežnické týmy nehrají žádnou soutěž.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A musím říct, že je sranda sledovat vedení Bury. Ještě v červnu chtěli, abychom pouze bojovali o udržení, v září se už máme vyhnout sestupu. Jelikož jsem tento posun čekal, tak jsem se na to začal náležitě chystat. Následně jsem byl velmi překvapený predikcemi, kde nás pasují na 13. místo, což je mnou požadovaný střed tabulky.

Realizační tým
Jelikož jsme postoupili opět výš, nebyl už čas na sentiment, a tak jsem se rozloučil s větším počtem lidí a nabral jsem nové scouty: Harvey, McCallum a Sheringham, čímž jsem zvýšil kvalitu. Dále přišel asistent Mackay, který je jasnou posilou (škoda jen, že jsem omylem prodloužil smlouvu i stávajícímu asistentovi).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na post sportovního ředitele přišel Garrett, který je násobným vylepšením toho bývalého. Post SŘ bylo velmi důležité vylepšit. A jako fyzioterapeuta jsem přivedl Conora Downeyho, který nám snad pomůže se zraněními, se kterými docela bojujeme. Následně jsem ještě posílil rezervní tým a mládež, protože jsem přijal šéfa rozvoje mládeže Whita a pak také trenéra pro U23 Barleyho, což je vlastně asi nejlepší trenér v celém klubu, momentálně (pokud samozřejmě nepočítám sebe).

Hráči
U hráčů jsem měl obrovskou výhodu, že jsem nelenil při skautování v uplynulé sezóně. Nemálo hráčů jsem totiž sledoval už celý rok, takže když jim končily smlouvy, neváhal jsem nabídnout jim místo v Bury. A ještě před koncem uplynulé sezóny jsem podepsal čtveřici hráčů:
  • Simon Jarman - levý křídelní obránce, zůstává na hostování další rok
  • Chris Anderson - OZ z Celticu, kde ho propustili (chtěl jsem ho už v zimě, ale hostování nebylo možné, teď ho mám na přestup)
  • Joe Dunne - druhý nebo třetí stopér, umí hrát vlevo, což se hodí a nestojí moc, přitom souhlasil s pozicí okrajového hráče
  • Beau Anderson - TOP hráč na pozici RO, ale i přes končící smlouvu mě stál 14,75k € (nevím jak je to možné); přestup k 1. červenci
  • Rhys Mackay - vynikající ZTH, v Darlingtonu mu končila smlouva (vysněná posila); přestup k 1. červenci

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ale to samozřejmě nebylo všechno, neboť jsem stále nebyl spokojený se svým kádrem, zvláště pak ve středu hřiště (chyběla hloubka) a v obraně (chyběla kvalita i hloubka):
  • Adam Ferguson - slušný křídelní obránce, schopný hrát napravo i nalevo; slušná konkurence pro Ecclestona
  • Liam Thompson - DZ nebo SZ, dává nám hodně možností do variability taktiky; takový hráč nám prostě chyběl
  • Christopher Mandela John - něco jako Dunne, ale pravák, poperou se spolu o post dvojky; vzal jen okrajového hráče s velmi nízkou mzdou

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ještě bych případně rád doplnil jednoho SZ, ale to pouze v případě, že by odešel Glynn. Tomu jsem sice chtěl původně zrušit “smlouvu”, ale nakonec jsem si jej ponechal, neboť jsem dlouho nebyl schopen najít adekvátní náhradu. Zároveň jsem na zkoušku přivedl v průběhu offseason asi 12 mladíků, kteří prý “mají potenciál nastupovat za A-tým”. No tak šanci jsem jim dal, ale když jsem viděl jejich aktuální schopnosti a potenciál, podepsal jsem pouze:
  • Tom Thompson - sice pomalý, ale jinak zajímavý střední obránce, chci mu dát šanci se rozvinout
  • Harris - zajímavý brankář, buď bude trojka nebo půjde na hostování

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Sezóna
Co se týče sezóny, rozhodl jsem se, že do konce prosince nebudu tlačit na výsledky. Jasně, chci se dostat co nejdál v poháru, ale zbytek utkání bude jen o tom, sehrát se a pokud možno nenabrat zbytečnou ztrátu. Zároveň jsem chtěl podzim věnovat hledání dalšího RO a ZTH.

Obrázek
Obrázek

U přípravy jsme měli mnohem méně času než dříve, takže jsem vynechal “velké” U23 týmy a šel jsem cestou blízkých týmů a spíše slabších. Jak je patrné z výsledků, byla to taková “procházka růžovou zahradou”, neboť jsme ani jednou neklopýtli a dostali minimum branek. A musím říct, že se nám taková příprava velmi vyplatila!

Obrázek
Obrázek

Říjen nám vyšel parádně a co na tom, že jsme doma prohráli s Tranmare? Že naše forma vyprchá bylo jasné úplně všem, ale ten dobrý start do soutěže už nám nikdo nevezme. Hlavní bylo položit základ záchraně a dostat se co nejdál v pohárech. A získat v jediném měsíci ocenění pro hráče, talent, manažera i gól, to už byl jen takový bonus.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

V pohárech jsme nakonec šli dle plánu, i když porážka od MK Dons v prvním kole FA Cupu bolí, zvláště ten zbytečný gól v 89. minutě… ale jsme na dobré cestě, myslím, že příští rok už můžeme dojít dál, než do požadovaného prvního kola. V FA Vase není co řešit, tam máme týmy pod Vanarama South/North, takže postupy byly povinností.

Obrázek

V lize je pak de facto zajímavé hlavně to, že i přes neslavné výsledky v prosinci, se držíme v souboji o play-off, což je absolutně nad plán. Osobně ale očekávám pokles o pár míst dolů na konci sezóny. Jak to nakonec bude ukáže pravděpodobně už (hodně našlapaný) leden a v případě postupu v FA Vase i (taktéž našlapaný) únor. Zatím však panuje maximální spokojenost…

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědi
  • koudak - hele hrát prales je zábava, ale je to opravdu dlouhodobý save (hodně moc sezón). Ze srandy jsem zkusil Tenshiho DB a hned v první sezóně jsem uhrál postup se Slovanem Ostrava (který je v realu na sestupové pozici) :D

25
To vypadá, že místo středu tabulky útočíš na postup, Beau top posila (důvody, proč jsi za něj platil, už máme vysvětlené z chatu) - ale zvládneš ho vůbec udržet do jara?

Jen drobnost - už chápu, proč mě honzyk prudil s tím, ať ty odkazy mám přímo na obrázky a ne na stránku, kde jsou uložené. Stačí použít jen příkaz img (taky do hranatých závorek) a k němu uzavírací [/img] a mezi to dát ten direct link na obrázek - např. https://i.postimg.cc/Pfgjn6bK/vysledky-souteze.png

Pak to bude vypadat takhle
Obrázek

27
#15 Sezóna 2026/27 - druhá polovina

Hned v lednu mi přestalo být do smíchu, neboť v prvním utkání jsme přišli o kapitána Browna na 6 měsíců (zlomený kotník) a drobná zranění postihla i ostatní ofenzivní hráče. Musel jsem tedy jednat a rychle přivést náhradu. Absence Browna však bolí o to víc, že byl jedním z nejlepších hráčů - hodnocení 7,4; 7 branek a 6 asistencí. Tomu v danou chvíli konkuroval jedině Waldo.

Jak moc nás bolela jeho ztráta je vidět na dalších zápasech, kde to prostě nebylo ono. Spolupráce Anderson-Brown-Waldo byla fantastická a bylo jedno jestli napravo byl McCarey nebo Mulvay. Ale jakmile byl Brown pryč, už to prostě nefungovalo tak dobře. A náladu mi nespravila ani pozvánka na pohovor od Livingstonu, což je tým ze skotské Premiership.

Obrázek

Bohužel leden se nám vůbec nevydařil a de facto šlo pouze o minimalizování ztrát, neboť se mi dlouho nedařilo najít adekvátní náhradu na AML. Do toho přišlo Stoke City a koupilo McCullougha, což jsem neměl šanci zastavit. Ale potenciálních 30k € není špatná cena, další vydělám na přáteláku a ještě u mě bude hostovat do konce sezóny zadarmo.

Obrázek
Obrázek

Nakonec jsem začátkem ledna podepsal na hostování do konce sezóny útočníka/podhrota Liama Murphyho z irského Waterfordu, samozřejmě opět zdarma. Moc si od něj neslibuji, je to vlastně jen taková záplata, aby tým měl adekvátní hloubku. Seckan má prostě rezervy a přestože má velký potenicál, tak se tuto sezónu vůbec nezlepšuje. S Murphym to horší nebude, ale Browna rozhodně nemá šanci nahradit.

Největší sranda pak nastala v půlce března, když se blížil konec přestupního okna. Bylo až s podivem kolik hráčů mi poslalo životopis, že jsou bez práce a chtějí hrát u nás. Hlavně pak ze Skotska a Irska. Nakonec jsem poslal 9 pozvánek na zkušební dobu, a jednomu z hráčů, co odmítl, jsem (na doporučení skautů) rovnou nabídl smlouvu.

Obrázek

Nakonec z toho vyšla pouze jedna nová akvizice v týmu a to Owen Scott - pravonohý univerzál ze Severního Irska, spíše krajní bek, ale schopný hrát i RO. Souhlasil s menším vytížením a nízkým platem, přitom je to zajímavý hráč s výhledem do dalších sezón, který by mohl nahradit např. Storeyho.

Jak je však vidět z výsledků, příchod Murphyho zpočátku příliš nepomohl, absence Browna je prostě znatelná. Je kapitánem a vůdcem týmu, který chyběl. Přesto se nám jaro vydařilo více než dobře, byť výher bylo méně než porážek a remíz. V květnu jsme nakonec “chytili slinu”, když si kádr už i sedl. Celkově nám to tak vyšlo na play-off a jak psal luckymen, play-off je o jednom zápase a stát se může cokoli.

Obrázek

Což se také stalo a my vyletěli hned v prvním kole :D Sice mě ta prohra zprvu doslova nas… naštvala, ale pak jsem si uvědomil jakého úspěchu jsme dosáhli. A to se sestavou, která potřebuje (podle mě) značný upgrade. No uvidíme, jestli náhodou nechytíme “syndrom druhé sezóny”. Ale spíše ne, protože vedení je zklamáno z produkovaného defenzivního fotbalu, kde uznávám jedinou defenzívu - útok! Naštěstí ten defenzivní styl je to jediné, co vedení vadí, jinak jsem dostal A+. Celkově jsou všichni “happy jak dva grepy” a díky značné investici jsme posílili i naše finance (i když tedy odhad není zrovna příznívý).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Je tady však pár drobností, které mi nejdou tak úplně do hlavy a vyplynuly po ukončení sezóny. Tím prvním je hodnocení sezóny, kde máme C- (přestože jsme předčili všechna očekávání!) a pak hodnocení přestupu B. Andersona, který se stal pilířem obrany (bez něj bychom na tom byli podstatně hůř). Chápu, že jsme za něj dali ranec, ale ten tým se neposune, pokud nebude mít kvalitní hráče a Beau patřil mezi ty nejlepší na hřišti!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pár slov k náboru … myslím, že obrázek stačí.
Obrázek

A samozřejmě nechybí změny v historické jedenáctce, kde se (pro mě nepochopitelně) stále drží jako brankářská jednička Calderbank-Park.
Obrázek

Letem světem 2026/27
Tradiční letem světem, kde začínám mít chuť přestoupit do Skotska a překazit tu dlouhou dominanci Celticu! Poslední dobou také docela překvapují svými výsledky Vlci, podruhé vyhráli FA Cup a k tomu i Evropskou ligu! Kde k mému zármutku porazili Leverkusen.
  • Anglie PL: Chelsea (o skore před City)
  • Anglie FA Cup: Wolves 3-2 Huddersfield
  • Anglie Championship: Fulham (o skore před Norwichem)
  • Anglie Community Shield: Liverpool 2-0 Wolves
  • Irsko: Cork City(2026; aktuálně vede Dundalk)
  • Sev. Irsko: Glentoran
  • Skotsko: Celtic
  • Wales: Barry Town United
  • Evropský superpohár: Manchester City 2-0 Arsenal
  • Liga mistrů: Manchester City 2-0 PSG
  • Evropská liga: Wolves 4-0 Bayer Leverkusen
  • Konferenční liga: Liecester City 2-1 Borussia Monchengladbach

Poznámky pod čarou
  • Je však zajímavé sledovat York City, kteří se po tvrdém pádu do Vanarama North postupně škrábou výš (jen jim to tedy trvá dýl). Z North postoupili o rok dříve než my (po nich jsme ligu vyhráli), nyní postupují s titulem z Vanarama League. Pro nás to může být zajímavý prediktor našich výsledků v další sezóně. Že bychom příští rok zaútočili na postup?
  • Ke konci přestupního období jsem dostal nabídku od Aberdeenu, kterou jsem samozřejmě v rámci zachování savu nevzal. Ale udělal jsem separátní větev a tam jsem na pohovor šel. Ozvali se hned na druhý den a nabídli mi smlouvu. Až dokončím Bury save, tak se vrátím k Aberdeenu a ukončím nadvládu Celticu.
  • Dle rad koudaka jsem upravil postování obrázků, snad je to teď opět lepší. Kdyby někdo poradil i jak upravit ty náhledy, zlobit se nebudu ;)

28
rozdiel medzi 6. a 5. ligou nie je nejako extra veľký, takže som čakal, že budeš bojovať o postup ... mužstvo si posilnil slušne (ach ako ti závidím ten výber hráčov :D) a kvalita sa ukázala .... je veľká škoda zranenia kapitána a kľúčového hráča ... ja sám mám v mojej hre niekoľko postov, kde nemám adekvátnu náhradu a len sa modlím aby sa daný hráč nezranil :D ..... napokon si play-off nezvládol, ale to nie je žiadna hanba, nie vždy sa to podarí .... teším sa na ďalšiu sezónu a verím v postup medzi profesionálov :)

29
Moc pěkná sezóna a playoff je skvělej úspěch a příslib do další sezóny. Bohužel na této úrovni je znát každý rozdílový hráč, a když ti ten tvůj vypadl, tak se to hned zákonitě projevilo :( nicméně i tak jsi zabojoval a věřím, že v příští sezóně už postoupíš zase o level výš.

30
#16 Sezóna 2027/28 - první polovina

Před sezónou
Cíle pro offseason? Zredukovat a zároveň posílit kádr! Že je to protimluv? Tak trochu ano i ne. Takže na začátku odešli tito hráči:
  • spousta mladíků z akademie bez potenicálu;
  • McMillan - nepočítám-li předkola FA Cup, tak nic nepředvedl a na pozici CM je slabý;
  • White - jako levý obránce by byl jen backup a za to si řekl příliš velký ranec;
  • Storey, Glynn - na tuhle ligu už prostě nemají;
  • Thompson-Premph - výborný backup, ale chtěl víc, než bere Waldo jenž hraje v základu;
  • McCullough, Murphy - konec hostování, Murphy už ho ani nechtěl prodloužit;

Největší odchod však přišel v podobě B. Andersona, který se chtěl posunout výš (což mu nemohu mít za zlé), tak kývl na nabídku Chesterfieldu a my alespoň získali 44k €. Peníze jsou to nezanedbatelné, ale nahradit jej, nebude snadné, zvlášť když k nám na hostování moc dobrých hráčů jít nechce.

Do klubu pak přivádím méně hráčů, za to však kvalitu:
  • MacKenzie - už u nás byl, ale jen na krátkodobém hostování, nyní jej přivádím jako kmenového hráče; bude alternovat mezi ZTH a OZ
  • Smith - TOP útočník, lepšího bych do Bury nesehnal a vůbec mi nevadí hostování, neboť jsem jeho plat ukecal jen na 50 %
  • Gibbins - nakonec jsem vzal zavděk kvalitním pravým bekem, když jsem nebyl schopen získat rozehrávajícího obránce místo Andersona; ale Gibbins je obrovský krok kupředu pro Bury a podepsal dlouhodobou smlouvu
  • McBride - prospekt do budoucna, zajímavý útočník z blízkého Stockport County, kterého jsem sledoval celý rok; za 150 € je to zcela zanedbatelný risk a třeba se zlepší jako obránce Thompson loni
  • James - stejný případ jako McBride, jen obránce do budoucna za 150 € měsíčně

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A cíle pro sezónu? Upřímně je mi jedno co chce vedení a na co nás tipují novináři. Tým vedu já a já jsem za výsledky zodpovědný! Takže chci následující:
  • Uhrát opět play-off, nebo alespoň TOP10 (pokud se dostaneme daleko v pohárech).
  • Vyhrát FA Vase (prachy, prachy a zase prachy)
  • Přejít přes 1. kolo FA Cup
  • Jinými slovy obětovat pohárům cokoli!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Sezóna
Po náročném předsezónním období (kvůli shánění kvalitních hráčů) jsem očekával, že stejně náročná bude pak i sezóna. Přeci jen odešlo hodně hráčů A-týmu a přišli de facto jen 3. I proto jsem zkusil jít letos na přípravu trochu jinak. Loni se mi totiž už v listopadu stalo, že hráči byli hrozně unavení a musel jsem je posílat na dovču, aby pak vůbec mohli hrát (některé i vícekrát). Bylo to dáno hlavně tím, kdy jsme hráli zápasy. Zvolil jsem středu a sobotu, což však mělo za následek, že zmizel jeden ze dvou tréninkových dní.

U profíků to asi tak moc nevadí, ale u poloprofi a amatérů ano. Ten chybějící trénink byl prostě znát. Takže jsem letos nasmlouval zápasy na pátky a neděle, abych mohl v úterý a ve čtvrtek trénovat. Bohužel mi to fungovalo jen na začátku přípravy, v září už jsme zase měli jen jeden trénink týdně a já se začal hrozit toho, jaké to bude mít následky.

Obrázek
Obrázek

Ale, aby se tým sehrál, tak jsem zvolil opět blízké a slabší týmy, které i přesto přitáhly pár diváků na tribuny, což mi umožnilo získat nějaké peníze a také praxi. Pak bohužel přibyly nějaká zranění a já se začal o sezónu opravdu bát. Ovšem my začali opět hezky, stejně jako loni skvělý říjen a byli jsme v tabulce první.

Jenže pak přišly duely s TOP týmy Vanarama League a tady se prostě ukazují v úplné nahotě limity našeho týmu, že s týmy ze špičky se zatím nemůžeme úplně rovnat (Leyton a Dover hrají na špici; Rochdale jsme porazili jen po náhodě). Zbytek ligových utkání však už probíhal velmi dobře a stále držíme dobrou pozici pro play-off.

Obrázek

Abych trochu vylepšil a podpořil naše výsledky, v prosinci jsem podepsal Spoonera. Toho hráče jsem chtěl už v létě, ale on si řekl o nehorázných 7k € měsíčně! Tak jsem jej nechal chvíli vydusit na trhu volných hráčů, kde si o něj nikdo neopřel ani staré rezavé kolo a ejhle, pak už to šlo jen za solidních 1,9k €.

Obrázek
Obrázek

A to nejdůležitější pak přišlo v pohárech! Docela suverénní postupy v FA Trophy a pak v FA Cupu výhra nad Peterborough (toho času prvním týmem League One) na penalty! Celý klub je v sedmém nebi, že se konečně podařilo dostat přes první kolo FA Cupu a my udělali zase další krůček za naším cílem vyhrát domácí pohár.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jedna perlička na závěr: oběma mladíkům na hostování - James a McBride se daří velmi dobře. Oba pravidelně hrají a kupodivu se i zlepšují, přestože hrají pod Vanarama South/North. Jsem velmi rád, že jsem v případě podpisu těchto dvou hráčů (snad) nesáhl vedle, zvláště McBride by se od další sezóny mohl zařadit do A-týmu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Poznámky pod čarou
  • Chápu, že dokud nebudeme profíci, tak to s tréninkem bude na štíru, ale jak to mám vyřešit, abychom mohli odehrát 2 utkání v týdnu (v přípravě) a přitom mít i 2 tréninky v týdnu? Poradí mi někdo prosím? Když nedám dva zápasy týdně, tak budeme nepřipravení, ale ať ty zápasy naplánuju na kterékoli dny, tak pak nemáme dva tréninky v týdnu.
  • Začínám se trošku bát toho, že by nám letos mohl vyjít postup. Zprofesionalizování klubu nejspíše nepřežijeme. Už ve Vanarama League nejsme schopni vyjít ze vstupného a peněz od sponzorů, přežíváme jen díky skvělým výsledkům v pohárech. Bojím se, že v League Two by se ten nepoměr ještě více prohloubil.

Odpovědi
  • V prvé řadě díky za všechny shlédnutí a komentáře ať už tady, nebo v chatu ;)
  • koudak - no a letos jsem to poznal i z další stránky, ztráta klíčového stopera je taky znát. Zvláště, když se v útoku není Brown schopen prosadit. To zranění ho zařízlo, silně uvažuji, že mu v červnu už smlouvu neprodloužím :/
  • luckymen - celkově mi přijde, že ty rozdíly jsou malé a když vhodně posiluji, tak vlastně nemívám po postupu problémy, což je pro mě obrovské překvapení. Ale z postupu mezi profíky mám momentálně velký respekt, až bych řekl, že strach.

31
#17 Sezóna 2027/28 - druhá polovina

A hned zkraje ledna jsme dosáhli dalšího úspěchu, když jsme v FA Cupu přešli přes Bromley do třetího kola. Zde jsme narazili na MK Dons a sehráli jsme s nimi jedno z nejkrásnějších utkání celé kanceláře. Nechci říct, že nám vyšlo všechno na co jsme sáhli, ale přestože jsme hráli “na brejky” tak jsme měli vyšší držení míče i více střel na bránu. A vítězství? To je víc, než jakýkoli dosavadní postup! Škoda jen, že na takový zápas nebyl plný dům, tomu prostě nerozumím (přitom domácí zápas s Boltonem v lize vyprodaný byl).

I přesto se jednalo o rekordní zápas, neboť jen na vstupném jsme utržili 80k € a dalších 100k € za postup do další fáze. TO jsou přesně ty finance, které potřebujeme pro další rozvoj klubu (hned na to totiž vedení konečně souhlasilo s vylepšením tréninkových prostor). Škoda jen, že 4. kolo FA Cupu nehrajeme doma, to si myslím, že by ten stadion už spadl.

Akorát já osobně jsem si přál tým z Manchesteru (ideálně United), což bohužel nevyšlo, ale i Sheffield United jsou atraktivní soupeř. A přestože jsme toto utkání hráli v Sheffieldu, byl to pro Bury svátek, bez ohledu na konečný výsledek. Snad brzy dosáhneme opět stejné mety (nejen kvůli financím).

Obrázek
Obrázek

Mezitím pokračovaly ostatní soutěže a zvláště v FA Trophy nám los více než přál. Takže jsme prošli celkem suverénně až do semifinále, kde už to byl souboj čtyř týmů z Vanarama League a to už bylo čistě o aktuální formě (v našem případě i o aktuálním herním vytížení). To, že jsme přes Halifax následně prošli do finále bylo už spíše dílem náhody.

V lize to nebyla tak jasná písnička, neboť jsme se nevyvarovali ztrát, ale po venkovním vítězství nad Rochdale jsem začal věřit, že můžeme útočit na první místo. Trošku čáru přes rozpočet mi však udělalo zranění MacKenzieho, který už si konečně v klubu zvykl a zvláště v lednu a únoru podával velmi dobré výkony.

Asi nejdůležitější, pro celý vývoj sezóny, byla březnová čtyřkombinace Leyton Orient (D), Solihull Moors (D), Bolton Wanderers (V) a South Shields (D), což byly všechno týmy v TOP7, tedy týmy na pozicích zajišťujících play-off. A když se nám podařilo 3 z těch utkání vyhrát a jedno remizovat, bylo jasné, že si to s Yeovil Town rozdáme o první místo v tabulce. Což je o to pikantnější, že jsme se potkali i ve finále FA Trophy.

Obrázek

Bohužel ligu rozhodly odložená utkání, která nás totálně odrovnaly. Přišly zranění s únavou a šance na přímý postup byla fuč. Že jsme skončili tak vysoko po základní části bylo dáno hlavně náskokem, který jsme si vybudovali v lednu a únoru. Možná byla chyba, že jsem se rozhodl nikoho nepřivádět v zimě, i když se pár příležitostí nasktylo.

Naštěstí před finálovým zápasem FA Trophy jsme měli skoro týden volna a nejsilnější odpočinutá sestava nakonec Yeovil porazila, opět tak slavíme titul a nemalý finanční bonus! Mj. se jedná o třetí vítězství v poháru za posledních 5 sezón, čímž se řadíme mezi nejúspěšnější kluby této soutěže.

Obrázek

Zbytek sezóny už pak byl pěkný kvapík, který se nesl ve stejném duchu jako duben před finále. Takže jsme nakonec z těch zápasů vydolovali maximum a hned jak to bylo možné jsem půlku týmu poslal na dovolenou, abychom byli lépe připraveni na závěr sezóny.

Obrázek

Paradoxem je, že jsem ještě před play-off začal s podpisy nových hráčů, kterým končily smlouvy (už v březnu jsem podepsal mladíky z Liverpoolu a United; a ve Skotsku končí smlouvy k 31. 5.), takže se mohli zapojit do bojů o postup. Tentokráte jsem je však vynechal, abych nenarušil harmonii v týmu (o samotných hráčích něco sepíšu před další sezónou).

Bohužel se nám opět nepodařilo vyhrát poslední utkání sezóny, ale bohužel je to jen zdánlivě (takové šťastné zklamání ;) ). Jsem totiž přesvědčen, že pro další rozvoj klubu je velmi důležité zůstat ještě jednu sezónu ve Vanarama League. Stačí se podívat na tu letošní, kde jsme investovali přes 800k € do zázemí a přesto jsme sezónu zakončili v plusu (čemuž pomohly hlavně tržby z posledního utkání).

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Takže samozřejmě panuje maximální spokojenost a příští rok musíme toulky poháry zopakovat a maximalizovat naši bilanci před postupem výše, což musí být náš jednoznačný cíl.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zajímavé rozhodně je, že jsme vstřelili nejvíce branek ve VL a Waldo vytvořil nový rekord v průměrném hodnocení:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

U náboru opět stačí obrázek a myslím, že vlastní odchovance už mít nebudu.
Obrázek

A samozřejmě nechybí změny v historické jedenáctce..

Obrázek

Letem světem 2027/28
United TREBLE! Po téměř 30 letech od toho posledního získali United treble a opět je u toho Ole Gunnar Solskjear, tentokráte jako trenér. Druhou zajímavostí je, že Chelsea hrála 3 finále a vyhrála jen nad City v Carabao Cup.

• Anglie PL: Manchester United
  • Anglie FA Cup: Manchester United 1-0 Chelsea
  • Anglie Championship: Bournemouth
  • Anglie Community Shield: Chelsea 2-0 Wolves
  • Irsko: Dundalk (2027; aktuálně vede Dundalk)
  • Sev. Irsko: Linfield
  • Skotsko: Celtic (zcela suverénně)
  • Wales: Cardiff Met Uni (o skóre/zápas před Barry Town United)
  • Evropský superpohár: Manchester City 2-1 Wolves
  • Liga mistrů: Manchester United 1-0 Chelsea
  • Evropská liga: PSG 3-1 Leicester
  • Konferenční liga: Southampton 6-2 Fiorentina

32
Tak tahle sezóna byla skvělá, do posledního zápasu ve hře o postupu, velké úspěchy v anglických pohárech. Hlavně v FA Cupu to byla paráda a zápas proti Sheffieldu byl určitě svátek pro tebe i pro hráče.

Některé ty posily se mi zatraceně líbí a je super, že se ti daří přivádět rozdílové hráče. Příští rok z toho bude určitě postup a nemůžu se dočkat na tvůj další progres.

33
za mňa trochu sklamanie, že sa ti nepodarilo postúpiť .... na druhej strane, ak by takéto výsledky dosahovalo mužstvo v reálnom futbale, tak by sa to považovalo za veľký úspech :) .... dôležité však je, že ty si spokojný a keď uznáš za vhodné, že je lepšie ostať v 5. lige ešte rok tak som spokojný aj ja, ako tvoj fanúšik :P .... pekné výsledky v pohároch ... každá trofej sa počíta, navyše ak sú z toho aj pekné prachy tak je to dvojitý úspech .... inač aj za zápas so Sheffieldom si musel dostať pekný balík nie? ešte stále sa delí vstupné medzi oba tímy?
teším sa na ďalšiu sezónu, ale už neberiem nič iné ako postup a vstup medzi profesionálov :D GL

34
#18 - Sezóna 2028/29

Odchody
Nejprve odchody, které byly vesměs plánované a až na výjimky i celkem nutné (škoda jen toho Harrise, že odešel bez hostovačky):
  • Ecclestone, Sackan - dostali dost času, ale už se nikam neposouvají a výkonnost na VL, potažmo L2 rozhodně nestačí;
  • Eddie Brown - mít jej 26/27 celou dobu, asi bychom postoupili, ale 27/28 byl jen stínem toho hráče a je mi moc líto, že se musím s dlouhodobým kapitánem rozloučit, ale pokud chceme postoupit, potřebujeme lepší AML/AMR;
  • Mulvey - tady jsem hodně váhal, jestli po hodnocení 7.10 přeci jen nevyužít prodloužení smlouvy, ale nakonec jsem jej také pustil;
  • Gibbins - na pravého beka přišla skvělá nabídka (až 59k € od Crewe) a pak se o něj týmy porvaly, aby nakonec vyhrál Plymouth (L1); výsledek je 59k € hned, hostování u nás zadarmo a přátelák s týmem z League One; hráč chtěl jít, tak jsem mu nebránil, protihodnota za kluka co u mě byl rok a neprosadil se v PL ani CH je slušná;
  • Buxton - na začátku sezóny se dlouhodobě zranil, jeho post převzali jiní hráči, takže jsem jej po uzdravení poslal sbírat herní praxi o soutěž níž;
  • Harris - už v létě jsem mu slíbil, že když přijde nabídka, může jít; nabídka přišla dobrá a já mu v League One přeji jen to nejlepší;
Obrázek
Příchody
Směrem do klubu těch hráčů přibylo víc, někteří již v červnu, což však byla stále minulá sezóna. Ale také mnohým příchodům předcházelo 7 hráčů co u nás odmítli hostovat a dalších 12, kteří podepsali smlouvu s někým jiným (v létě). V zimě si pak mnozí hráči vybírali z více týmů a dávali zpravidla přednost těm ve vyšší soutěži (ve Vanarama League a níže si vybrali vždy nás):
  • Matt Towell - brankář, který se neprosadil v Liverpoolu a u nás měl postupně převzít roli dvojky, po odchodu Harrise se však stal jedničkou, ani mu nevadí malé vytížení i málo peněz;
  • Andy Jones - dynamický záložník z akademie Manchesteru United, smlouva “za hubičku” a čeká, že se bude spíše rozvíjet;
  • Jack Buxton - vyrostl v Celticu, “sledoval” jsem ho 2 roky a jsem rád, že v Celticu nedostal smlouvu; u nás měl být jedničkou na AML (nakonec byl na hostování);
  • Reece Rogers - pravý bek nebo rozehrávající obránce, takový druhý Scott; výborná alternativa na oba posty, hlavně RO;
  • Kieron Freestone - pravý bek, doplnění šířky kádru, bohužel se neprosadil a klub si ho v lednu stáhl zpátky;
  • Jamie Hickey - pravý podhrot, skvělá konkurence k McCareymu a Jackovi;
  • Grant Jack - přihlásil se sám a hrál za hubičku, jelikož je to levák přeučil jsem ho v sezóně na AMR a tam byl výborný; jen nechápu tu jeho cenu 100k € při podpisu;
  • Gavin Mellor-Sanders - OZ nebo útočník, ale spíše projekt do budoucna, snad ulovím jackpot jako u McBrida; (bohužel screen je až na konci sezóny)
  • Jack MacIver - OZ nebo AML; hrál v Aberdeenu a Quen’s Park, ale neprosadil se a u mě vzal roli okrajového hráče za malý peníz a jen zlepšil hloubku týmu;
  • Daniel Griffiths - rozehrávající obránce (případně levý bek), přišel v průběhu listopadu, když nás sužovaly zranění;
  • Cándio Pons - loni hrál proti nám, měl jsem ho ve výběru a když se zranili leví obránci, obratem jsem jej podepsal (bylo štěstí, že byl ještě volný);
  • Antonio Moreiras - dynamický záložník ke sousedního Bury Town, scouti řekli, že se hodí pro League One, tak jsem ho podepsal a uvidíme co z něj časem bude;
Obrázek
Drobnou, ale ne úplně pozitivní zajímavostí, je Jordan Graham, který k nám přišel na zkoušku v létě a měl jsem zájem jej podepsat. Výborné hodnocení jako podhrot, ale bohužel se v jednom z utkání U23 zranil na 6 měsíců a o smlouvu tak přišel, škoda. Zimní přestupy pak byly už s výhledem na League Two, neboť jsme v té době byli na prvním místě VL.

Cíle
Tady už je to jednoduché, letos cílíme na postup a nebereme nic jiného než postup. Pro klid duše z první místa. Tomu podřídím celou sezónu (i kdybych měl obětovat poháry) a hlavně pak přestupní politiku v zimě, kdy už budu postupně budovat kádr na League Two.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zápasy
Letos byl začátek sezóny jiný hlavně díky poháru Challenge Cup, kam jsme byli (k mému velkému překvapení) pozváni. Je to Skotský pohár, který už vyhráli např. Rangers a hrají ho rezervy prvoligových klubů skotské Premiership. Pro nás výzva a pocta zároveň (i když v reálu asi není moc lidí, co nyní přijdou Skotsku na chuť). A start do soutěžních utkání byl díky tomu docela kvapík, zápas střídal zápas a je fajn, že jsme druholigovému Inverness byli vyrovnaným soupeřem. Prohra 4-2 sice bolí, ale je to reálný výsledek. Účast na Challenge Cupu byla super a doufám, že si tuto soutěž ještě v budoucnu zahrajeme.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jinak sezóna měla celkem očekávaný průběh. Potěšil nás hlavně FA Cup, kde jsme opět přešli (nejen) přes první kolo, což je důležité nejen z finančního hlediska. Pokud se nám to podaří i příští rok, budeme už opravdu etablovaným týmem v, pro nás, hlavní soutěži. Domácí zápas s Wolves pak byl jen třešničkou na dortu, bez ohledu na výsledek.

Trošku problém nastal s koncem přestupního období, kdy se fanoušci rozhodli převzít klub a dva dny před uzávěrkou přestupů jsem dostal embargo. Přesně ve chvíli, kdy jsem si konečně vyhlédl brankářskou posilu, neboť Towell si pořád trajdal na nějakou repre. Převzetí bylo nakonec úspěšné a klub nyní vedou fanoušci, přesně tak, jak je to i v realitě 😎.

I přes drobný pohárový neúspěch se nám dařilo docela dobře v obou zbylých soutěžích. V FA Trophy nás nakonec zastavil Hartlepool v semifinále, což nás v konečném účtování stojí nějakých 200k €, které nezískáme. Za to v lize se nám dařilo nad míru dobře a titul jsme si zajistili již pět kol před koncem po domácím derby utkání, kdy jsme porazili Bolton.
Obrázek
Ihned po zisku titulu mi vedení oznámilo přechod profi stavu a s tím související navýšení rozpočtů, což mi velmi usnadní práci pro další rok. Kromě toho mi dovolili studovat další licenci, takže zatím mohu říci, že jsem s vedením maximálně spokojen. Teď bude na mě, abych vydělal na další rozvoj zázemí klubu. Postupem do League Two nám vznikla i podmínka dalšího rozšiřování stadionu.
Obrázek
Zbytek sezóny už jsme dohráli tak, že dostali příležitost mladí hráči, aby ukázali na co mají. A nutno podotknout, že mě velmi mile překvapili. Zároveň jsem duben i květen věnoval skautování případných posil, ale o tom až jindy, teď už je čas pouze slavit. 🍻

Obrázek
Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/y99gFXQ

Poznámky pod čarou
  • Jelikož se forum změnilo a některé věci se upravily a to ne zrovna k lepšímu (podle mě), tak jsem se rozhodl upravit i svou kancelář. Celkově jsem ji zkrátil a mnoho obrázků zde přidávám pod textovými odkazy. S tím souvisí i to, že je zde méně obrázků, zbytek je však možné najít ve fotogalerii (odkaz výše), ale je zde i méně textu. Budu rád za zpětnou vazbu 😉
  • Druhá zajímavá věc je York City, tým, který vlastně po celý save tak trochu následujeme. Do L2 postoupili po vítězství ve VL, ale my je hned další sezónu nenásledovali. To se nám podařilo až letos, akorát York letos spadl z L2, snad je nebudeme následovat a půjdeme si vlastní cestou (ideálně jako Yeovil, který po postup do L2 skončil 16.).
Odpovědi
  • Koudak - přesně, zápas proti Sheffieldu byl skvělý a užil jsem si ho naživo, bez IR. Další progres doufám bude takový, že hned skončíme ve středu L2, nerad bych se jen plácal na chvostu a hrál o záchranu.
  • luckymen - vzhledem k tomu, jak vypadají naše finance po dalším roce ve VL to beru jako správné rozhodnutí. Teď už máme správně nabito, abychom nebyli mezi profíky za otloukánky. A co se týče pohárů, tak tam se opravdu vstupné dělí a i za venkovní zápasy jsem inkasoval doslova balík, takže se mi vlastně vyplatí hrát venku, kde přijde násobně víc lidí.

35
Hele, mě se to zpracování takhle líbí, takže za mě palec hore.

Co se týče posledního partu - asi maximální spokojenost, ne? Převzetí fanoušky, titul, docela slušný posily, finance jdou nahoru, budeš už profi a ještě ti zlepší stadion .. já si myslím, že výčet slušnej a hodně se těším na další sezónu!

36
výborná sezóna a to na všetkých frontoch .... už posily vyzerali super, väčšina z nich hotoví hráči alebo mladíci s veľkým potenciálom .... ligu si ovládol suverénne a som rád, že si nemusel bojovať v play-off, ktoré je vždy zradné a aj keď máš dobrý káder tak nemusíš postúpiť .... super správa je, že klub opäť vlastnia fanúšikovia, tak ako je to v realite :) ....teším sa čo predvedieš medzi profíkmi, ale z vlastných skúseností viem, že League 2 a League 1 sa ešte dá zvládnuť celkom v pohode a tvrdý oriešok bude až The Champ .... neskúšal si si nájsť materský klub z nejakej vyššej súťaže? možno z 2. ligy?

37
Tak sezóna dotažená k dokonalosti. Je vidět, že jsi věděl, že nepostup v loňské sezóně byl pro klub jako takový spíše pozitivem. Podařilo se ti posílit s výhledem na další sezónu, navíc finance ti jdou neskutečně nahoru + profi status k tomu. Jediným, co nemá cenu snad radši komentovat, je nábor talentů. To je pro tebe za trest. Nicméně s tím, jak se zvyšuje prestiž klubu, tak určitě budeš investovat i zázemí a třeba ti jednou nějaký gem padne :)

38
#19 - Sezóna 2029/30

Nová sezóna pro mě začala prakticky už v dubnu 2029. Že získáme titul jsem věděl vlastně už v březnu (velký náskok a skvělá forma), takže jsem od dubna začal hledat adekvátní posily. Hned ze startu musím říct, že mě hodně překvapilo, jak kvalitní hráče má sousední Bury Town. Takže jsem prošmejdil všechny okolní “menší” kluby a vyzobal z nich vše co šlo.

Realizační tým
V realizačním týmu došlo k pár změnám. V květnu se totiž do Skotska vrátil asistent Dave Mackay. Smlouvy pak skončily kondičákovi Cowleymu a trenéru brankářů Coulsonovi. Jelikož mi vedení zvýšilo počet lidí v realizačním týmu, rozhodl jsem se jej řádně posílit:
  • Cohen Moran - asistent v Margate, není tak dobrý jako Mackay, ale lepšího asáka jsem nesehnal;
  • Sam Langford - trenér brankářů, který přinesl výrazné zlepšení;
  • Tim Maloney - vedoucí výkonnostního oddělení (nová pozice);
  • Tyler Michael - výkonnostní trenér (nová pozice);
  • Adam Swinney - doplnění skautingového týmu;
  • Brian Gritt - citelný upgrade na pozici kondičáka;
  • Stephen Linger - druhý kondičák, abychom lépe rozložili zátěž;
Nutno podotknout, že posílení realizačního týmu bylo ku prospěchu věci, neboť jsme získali nejlepší trenérský a skautingový tým v League Two! V půlce sezóny se vedení rozhodlo zlepšit zařízení pro mládež a zvýšit počet zaměstnanců, čehož jsem využil a získal tak další členy realizačního týmu: Odchody
Pár plánovaných, zbytek pak hráči co na ně prostě přišly nabídky.
  • L. Thompson, John - konec smlouvy a konec spolupráce;
  • Charlie Ridley - sotva přišel, už jsem ho poslal na hostování, potřebuje zápasovou zátěž a tu by u mě nezískal;
  • Ethan Mole - stejný případ jako Ridley, tedy potřeboval zápasovou zátěž a hostování byl ten nejlepší způsob;
  • Jack Buxton - odešel sbírat další zkušenosti do VL South (obávám se však, že to je bust a tady jsme se se skauty netrefili do černého);
  • Antonio Moreiras - přišla na něj luxusní nabídka 250k+ € (a 30 %, přátelák) od Peterborough a u mě bude hostovat minimálně do konce sezóny, prostě win-win;
Obrázek
Příchody
Jak už jsem psal výše, hodně přestupů se událo ještě v minulé sezóně, ale primárně šlo o přestupy do budoucnosti.
  • Conor Cochrane - brankář z Linfeildu co se přihlásil sám, bohužel přestup stoplo embargo (v březnu ‘29); jsem rád, že opětovnou nabídku přijal a popral se o místo jedničky, které nakonec po právu získal;
  • Charlie Ridley - pravý bek z Darlingtonu (VLN), přišel zadarmo a má potenciál na L1, ale zatím se rozvíjel na hostování;
  • Martin Moseley - levonohý stopér z blízkého Ashtonu, investice do budoucnosti, ale v sezóně několikrát ukázal, že to byl dobrý kup;
  • Frankie Johnston - dynamický záložník z “partnerského” Radcliffe Boro, který má vynikající fyzické dispozice;
  • Trevor Thompson - útočník nebo AML, kterého skauti označili za hráče pro Vanarama League už v 16 letech! Byl bych blázen, kdybych jej nekoupil; hodnocení 7,00 je velký příslib do budoucna;
  • Sam Smith - útočník nebo AML/R, který už u nás hrál a když se stal volným hráčem neváhal jsem ani chvíli (bohužel tím odsunul mladíka Buxtona mimo sestavu a na hostování); bohužel předváděl slabší výkony než McBride a místo v základu nakonec ztratil;
  • Dan Taylor - pravý bek, který přišel do základu a měl nahradit Gibbinse, což se však úplně nepodařilo a se Scottem si zápasy rovnoměrně rozdělili;
  • Ethan Mole - zajímavý hráč do středu pole, schopný hrát i na DZ, přišel zadarmo jako investice do budoucnosti;
  • Cameron Gordon - vypadalo to že Cherry půjde pryč (nakonec nešel) a jelikož jezdí Towell na repre, musel jsem sehnat náhradu (a potenciální jedničku do budoucna);
  • Mike Sterling - střední záložník doplňuje hloubku kádru, přišel jen abych “uklidnil” pana Smithe (což se podařilo);
  • Frazer Bamford - slušný stopér se zajímavým výhledem do budoucna a výbornými fyzickými dispozicemi; přišel v době, kdy se kupily zranění a někoho jsem potřeboval kvůli šíři kádru;
  • Bailey, Hughes, Flanagan, Beck, Quinlan - mladíci do budoucna, příští rok pomůžou U18 v FA Youth Cup a pak se uvidí; počítám s tím, že někdo bude určitě propadák, ale hodně věřím Quinlanovi;
Obrázek
Obrázek
Cíle
Cíle do sezóny jsou jednoduché - vzepřít se osudu (viz predikce) a udržet League Two za každou cenu! Jelikož k tomu hrajeme další 4 pohárové soutěže, nebude problém se zápasovou praxí pro žádné hráče, spíše bude otázkou, které poháry “oželíme”, resp. jak to všechno zvládneme?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zápasy
Jak už jsem psal výše, tato sezóna je svým způsobem specifická. První rok mezi profíky a s tím spojená plnohodnotná příprava. K tomu účast v dalších 4 pohárových soutěžích, takže zápasů dost a dost. V červenci jsem však šel cestou většího počtu přáteláků (místo tvrdého tréninku), aby hráči byli co nejlépe připraveni na začátek sezóny. V závěru roku se to neprojevilo jako nejvhodnější varianta, neboť přišly různá zranění a hráči se zdáli být unavení.

Začátek sezóny se nám však úplně nepodařil, ale dle mého názoru nebylo třeba klesat na mysli. Vždyť muselo být všem jasné, že vstup mezi profíky nebude nic jednoduchého a komplikace k tomu prostě patří. I když je fakt, že na konci srpna jsem si říkal, že nás asi sestup nemine. Nejdříve se však pozastavím nad poháry a taky nad sestavou. Sezónu nám velmi zkomplikovalo zranění levého beka Jamese, který byl hned na 4 měsíce (v době největšího zápasového vytížení) mimo. A pak byla komplikací i výkonnost některých hráčů, která mě velmi zklamala (viz níže):
  • Challenge Cup (Skotsko) - trnitá cesta do finále proti rezervě Celticu, kterou jsme překvapili těžkým gegenpressem a hattrickem Walda během 9 minut. Zasloužená výhra!
  • EFL Trophy - ze skupiny postup z prvního místa, jen o prsa korejské ženy, resp. o skóre. Ovšem pak to byla jízda! Nezastavil nás ani Liverpool. Konec ve čtvrtfinále beru, ostudu jsme neudělali.
  • FA Trophy - stopka v pátém kole byla fér, Chesterfield byl lepší, ale rád bych tento pohár ještě jednou vyhrál.
  • FA Cup - šli jsme tak daleko, jak jen to šlo, i když uznávám, že Waldo nás zachránil doslova v poslední sekundě v prvním kole. A pak taky v dalším kole v prodloužení, i když u tohoto zápasu jsem málem rozbil klávesnici. Zápas s Chelsea ve třetím kole byl svátek, který jsme si užili bez ohledu na výsledek. Hlavní bylo, že jsme hráli venku a ze vstupného jsme získali podíl 1,3M €!!!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A pak bláznivý leden, kdy jsem měl pocit, že hrajeme trochu jiný sport, než fotbal, alespoň dle výsledků. Celkově to bylo v lednu, slovy Martina Straky “Grande tóčo”! Zápas ob dva dny, žádný odpočinek, nějaké prodloužení (takže hráči byli na kaši ještě pět dní na to) a do zápasů zasahovali i junioři, neb nebylo zbytí.

V lednu jsem pak zkusil vedení donutit k hledání mateřského klubu a zlepšení tréninkových prostor. Podařilo se mi pouze to druhé, což však považuji za mnohem důležitější pro další rozvoj klubu. Po extra finanční injekci z FA Cupu jsem vedení ukecal i na zlepšení náboru a tréninku mládeže.

Každopádně největším překvapením bylo naše umístění na konci února v League Two, kde jsme zcela proti očekávání byli na opačném konci tabulky. Konkrétně na 4. místě, jen 7 bodů od místa zaručujícího přímý postup. 10 zápasů do konce a já se rozhodl, dát do toho vše!
Obrázek
Poněkud vidle mi do toho hodili mí obránci, kteří si postupně vybrali “slabé” chvilky v podobě trestů za žluté karty, aby to nakonec okořenili dlouhodobými zraněními 5 a více týdnů (Taylor, Scott, Griffiths, Pons a pak i Rogers). Takže v důležitých zápasech museli nastoupit v základu junioři Moseley a Bamford, alespoň, že Waldo si udržel skvělou formu!

Aby toho nebylo málo, tak se mi zranili oba brankáři prvního týmu v jediný den a oba před nejdůležitějšími zápasy sezóny! Jaká to náhoda, když pak Oxford prohrál venku s posledním týmem tabulky a my se vyšvihli na druhé místo League Two. Nezkušené zadní řady však způsobily porážku s Lincolnem a vše se zdálo být ztraceno, ale naštěstí pro nás Oxford také prohrál a v posledním kole se mělo rozhodnout.

My jeli ven proti Harrogate Town, Oxford doma proti Wiganu. Jakékoli vítězství nás automaticky pošle do League One. Na rozdíl od Oxfordu však svou úlohu zvládáme, přestože se Spooner nechal zbytečně vykartovat během pár minut. Ale Waldo opět řádil a zařídil nám postup. Nakonec bylo jedno jak by poslední utkání skončilo, neboť Oxford prohrál 1-0 (mj. Oxford prohrál i finále play-off právě proti Harrogate, které se tak stalo 4. postupujícím).
Obrázek
Nesmím opomenout ani své mládežníky. Nábor je velmi slabý, ale U18 se účastní mládežnického FA Cup, kde se letos dostali až do třetího kola (hlavně díky mladíkům z A-týmu). I proto jsem se rozhodl přivést některé posily (viz výše) a zároveň jsme posílili trenérský tým U23 i U18. Samozřejmě nebudou chybět i další příchody, ale ty až v další sezóně. Se sezónou panuje téměř maximální spokojenost a už se těšíme na League One, jen nevím, jak to tam zvládneme, vzhledem k (ne)formě některých hráčů.

Obrázek
Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/Ng9PH8S

Poznámky pod čarou
  • Zažívám určité zklamání z některých hráčů, které jsem pořídil a očekával jsem, že to na nich bude stát - jmenovitě Mackay (ZTH), Anderson (ZTH/OZ) a MacKenzie. Všechno hráči okolo 24 let věku, měli by předvádět nejlepší fotbal, ale výkony jsou tristní (hluboko pod PH 7,00). Přehráli je backup hráči nebo mladíčci, budu si muset rozmyslet co s nimi dál.
  • Na opačném konci je pak Shilo Waldo! Ten hráč je prostě zvíře, podle hvězdiček už neměl mít na League Two schopnosti a on se stal nejlepším hráčem i střelcem! Nebýt jeho celosezónních výkonů a toho, že zůstal celou dobu zdravý, tak jsme postup neuhráli. Je to poprvé co mohu s klidem prohlásit, že výsledky stály na jediném hráči - viz tým roku League Two.
  • A jedna perlička - poprvé od FM13 jsem viděl, že by se brankář stal hráčem zápasu. Povedlo se to Towellovi (než jsem ho omylem nasral) proti Oxfordu - mj. v zápase, který se na konci sezóny ukázal jako klíčový.
Odpovědi
  • honzyk - přesně tak, maximální spokojenost. Teda až na ten stadion. Budu se opakovat, ale není to Gigg Lane, který momentálně leží ladem. Ve hře se na něj bohužel už nedostaneme, tak doufám, že alespoň časem přesvědčím vedení, abychom si postavili svůj vlastní stánek.
  • luckyman - přiznám se, že jsem něco zkoušel s minulým vedením, ale ti mě vždy odpálkovali. Nové vedení bohužel také nepovažuje hledání mateřského klubu za prioritu, takže mi nezbývá než pilně skautovat. Ale díky za tip, v zimě jsem to zkusil a když jsem neuspěl, tak jsem zkusil to zázemí, což už vyšlo.
  • koudak - jo, zpětně to vidím jako to nejlepší co nás potkalo, ta sezóna navíc byla super. Ale nábor jsi popsal správně, nyní už v dubnu nechám skauty prohlédnout kluby v nižších soutěžích a vykupuju mladé hráče, abych aspoň něco měl 😅.
Naposledy upravil(a) vonTrips dne 22 dub 2021, 11:44, celkem upraveno 2 x.

39
z posíl sa mi najviac pozdávajú Smith, Bamford a najmä Sterling ... títo traja hráči vyzerajú naozaj super ... uvidíme, čo zvyšné posily, keďže potenciál majú pekný, len či ho dokážu naplniť :) .... v lige pekná jazda .... trochu som čakal, že sa budeš pohybovať na popredných priečkach, ale priamy postup som asi nečakal, takže klobúk dole .... super výsledky aj v FA Cupe, peniaze za zápas s Chelsea sú famózne 😎 potešili aj výsledky v Challenge Cupe, Škótom si ukázal ako sa hrá fodbal ....Waldo dobré zviera 😲za také čísla by sa nehanbil ani Ovečkin v NHL 😁
finančne to s tebou vyzerá veľmi dobre ... keď ešte prejdeš cez L1 tak potom to už bude absolútna pohoda ... dovtedy sa musíš modliť, aby si v FA Cupe hral vždy zápasy proti top tímom 😂

40
#20 - Sezóna 2030/31

Nová sezóna, která mi začala prakticky už 5. května po odchodu hráčů na dovolenou se stala hned na startu doslova utrpením, alespoň zpočátku. Měl jsem v kádru spoustu hráčů, kteří předváděli mizerné výkony v League Two, takže jsem neměl zájem si je nechat v League One. Ovšem posily se k nám nehrnuly, na to jsme velmi malý klub se zatraceně nízkou reputací, vzhledem k tomu, jaké hráče bychom potřebovali.

Realizační tým
Tady není moc o čem, realizační tým jsme notně upravili a posílili loni, letos jsem měl v plánu jen kosmetické změny. Náš realizační tým totiž stále patří mezi to nejlepší v soutěži. Nakonec jsem nepodepsal nikoho, ale stále hledám manažera U18, trenéra U18 a nově také náborového analytika.

Odchody
Tady bylo jasné, že se rozloučím s některými hráči, kterým končí smlouva a pak s těmi, kteří hráli kulové už v L2. Zbytek jsem chtěl udržet, ne vždy se vše podařilo...
  • Cherry (B), Fletcher (SZ), McCarrey (OZP a kapitán) + nějací nepotřební junioři - konce smlouvy a nedostatek kvality;
  • Thompson, Scott - u nás nemají místo v sestavě, tak jsme vzali zavděk hostováním ať se ukáže, jestli u nás zůstanou (spíše ne);
  • Quinlan - v mládežnických týmech se jen zhoršoval, tak jsem mu domluvil hostování a uvidíme, kam se za rok posune;
  • Ridley - opět vývojové hostování, na první tým to ještě není, ale pokud se dostatečně zlepší, tak mu můžu dát příští rok šanci;
  • James - myslel jsem si, že jej ztratím už loni v zimě, ale pak se zranil a zájem ochabl; nečekal jsem, že nabídka přijde už z kraje července, ale spokojenost je na všech stranách - Robbie se posune výš, my získáme peníze a bude u nás zadarmo hostovat, win-win;
  • Buxton - hostování poslední naděje… které nevyšlo;
  • Anderson (SZ/OZ) - jeho přestup k nám jsem si přál, ale po průlomové sezóně v National League, to šlo dolů, poslední dvě NL 6,78 a L2 6,72; hostování v Barnetu za plnou mzdu je vysvobození pro obě strany;
  • MacKanzie (OZ) - jediná sezóna co se mu povedla bylo hostování u nás ve Vanarama North; poslední dvě NL 6,95 a L2 6,81 - tohle nejsou výsledky tahouna a důležitého hráče; nad nabídkou z Wrexhamu jsem neuvažoval ani sekundu!
  • Hughes, Klass - vývojové hostování, které se v obou případech povedlo;
  • Mole - nerad ztrácím nadějné mladíky, ale Mole k nám přišel zadarmo a na hostování v VNL North nic extra, nad nabídkou od Sheffieldu jsem vůbec neváhal;
  • Mellor-Sanders - původní nabídku ve výši 275k € jsem odmítl, tak York vysolil půl mega, což byla výstupní klauzule; radost z přestupu nemám, neboť už nebylo možné najít náhradu;
Obrázek
Příchody
Příchody byly peklo! Nikdo k nám nechtěl, takže jsem musel vzít zavděk mladíky a juniory.
  • Patrick Carr a Jamal Klass - dva křídelní obránci z juniorky Tottenhamu; Carr se propracoval do základu, Klass měl skvělé hostování a v základu bude již brzy;
  • Powell, Grace, Davis, Love, Anastasi - doplnění týmu U18, věřím, že někdo z nich se nakonec do áčka prosadí;
  • Moreiras - prodlouženo hostování; bohužel se mi hned z kraje přípravy zranil na půl roku 😡
  • Martin Kiely - tento přestup se může zdát poněkud zvláštní, koupit hráče z Lvl7, ale podle mě je to výborný OZ, kterého jsem sledoval 2 roky a hlavně to byl jediný aktuálně dostatečně kvalitní hráč, který měl zájem u nás hrát;
  • Colin Webb - jediný obránce, kterého jsme byli schopni na začátku přípravy sehnat a rozhodně to bylo velmi vydařené hostování!
  • Jeff Bailie - Towell nasraný, že moc nehraje (a nezlepšuje se); Cochrane pravidelně zraněný a naštvaný, že moc nehraje; a Gordon se jeví jako krok vedle; Bailie je tak dalším pokusem o nalezení kvalitní a spokojené brankářské jedničky;
Alespoň, že se mi podařilo hodně posílit mládežnický tým, to je asi cesta, kterou musím jít. Najít perspektivní mladé hráče, koupit je v cca 16 letech a pak si je vychovat pro Áčko.

Cíle
Hrát poklidný střed v League One (predikcím navzdory), otrkat se v pohárech a neudělat ostudu + samozřejmě vydělat v pohárech nějaké peníze. Ale také bych chtěl vylepšit naši obranu, útok patří jednoznačně k nejlepším, ale ta obrana je špatná už dlouhé roky. A není to dáno jen kvalitou hráčů, ale bohužel i taktikou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zápasy
Přípravu jsme si letos poprvé zpestřili tréninkovým kempem, který se však konal pouze v nedalekém Liverpoolu. Kde nás prověřily 3 týmy League One (z toho dva tedy spadly). A pak jsme si zahráli domácí BORO Cup za účasti Wiganu, Radcliffe Boro a Stockport County - domácí turnaj jsme samozřejmě vyhráli. V pohárech přišly změny - už jsme jich nehráli tolik a poprvé jsme se také podívali do Carabao Cup. Naopak už se nás netýká FA Trophy (což mě mrzí) a naštěstí už ani Challenge Cup ve Skotsku.
  • Carabao (EFL) Cup - asi nejzbytečnější pohár ze všech. Nulové odměny za postup a jen zbytečně pohár zabírá prostor k tréninku. Alespoň dostali šanci hráči širšího výběru a nevedli si špatně. Ani v něm nevidím cestu do pohárové Evropy.
  • EFL Trophy - neříkám, že je to zbytečný pohár, ale těch zápasů bylo moc, takže jsem byl rád, že jsme letos “jen” postoupili ze skupiny.
  • FA Cup - naše hlavní soutěž a hlavní zdroj příjmu, škoda jen, že zápas s Liverpoolem jsme odehráli doma.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lize to pak byla překvapivě hezká písnička už od startu ligy. Sice jsme dostali nařezáno od Sunderlandu, ale v sedmém kole už jsme byli na špici League One! A pak začaly různé slovní přestřelky, zaujala mě zvláště ta s Wimbledonem, který se v té době nacházel na 22. místě, zatímco my byli 3. Tak nějak nechápu, jak si mohli dovolit říct, že se nezachráníme, vzhledem na aktuální výsledky. Samozřejmě jsem jim zavřel pusu hned při nejbližším vzájemném utkání. A pak musím ještě zmínit zápas s Prestonem v listopadu, kde zahrál skvěle Kiely a vlastně celý tým.

V League One jsme pak byli jediným týmem, který v zimním přestupním období neposiloval - podle mého to nebylo zapotřebí. Na jaře se pak rozjel kolotoč výměn trenérů, takže jsem mohl přejít např. k Huddersfieldu nebo Swansea. Trochu mě mrzí přestup Mellor-Sanderse, kterého bych klidně pustil v létě, ale on se rozhodl odejít už v březnu, kdy jsem neměl šanci za něj najít náhradu.
Obrázek
Po vypadnutí z pohárů to pak bylo v lize jako na houpačce, protože nás doběhl nekvalitní terén. Z prosince a ledna se nám postupně přesunulo hned 5 utkání a nahuštěný program si vybíral svou daň ve výsledcích, neboť jsem musel kvůli únavě a karetním trestům značně rotovat sestavu. Ale srovnání všech zápasů (nás i soupeřů) jsme se však docela nečekaně ocitli na druhém místě před Salfordem, asi o skóre, protože jsme s nimi měli pasivní bilanci 0-1-1. Do konce sezóny zbývalo 6 utkání a my tak drželi pozici zajišťující přímý postup do Championship. Naše cílová soutěž byla velmi blízko a to o pár let dříve, než jsem plánoval.

A závěr byl jako na houpačce. Po první porážce stále druzí, neboť chybují i soupeři, ale pak už se před nás dostává Stoke, abychom byli po dalším kole druzí opět my. A pak přišlo 45. kolo, které přineslo zcela nečekané výsledky! Že by totiž prohrál Cardiff i Stoke, to by mě ani ve snu nenapadlo. Ale stalo se a my i díky tomu slavili postup už kolo před koncem. Zajímavostí je, že si Salford odstřelil v posledních 5 kolech i šanci alespoň na play-off.
Obrázek
Nutno však říct, že postup tak trochu nevítaný. O naše hráče je zájem z “vyšší míst” a já fakt nevím, jak ten kádr budu skládat. Další věcí je zvýšení finanční zátěže, kterou sebou postup nese. Přitom se snažím šetřit každé € pro další rozvoj klubu. Na druhou stranu musím říct, že postup není, vzhledem k celé sezóně až tak nečekaný. Vždyť naši hráči patří svými výkony mezi nejlepší v lize, v TOP10 jich máme hned pět. A Waldo se nestal nejlepším střelcem jen kvůli zranění, ale přesto máme 3 hráče v TOP10 mezi střelci.

Komu to letos naopak nešlo, byli mládežníci, kteří vypadli již v prvním kole FA Youth Cup po porážce s Sheffieldem. Přesto jsem opět udělal něco proto, aby byli mládežníci více konkurenceschopní, jen to nebyl nábor. A přestupy popíšu zase až příště.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/S4RWkJB (nějaké zajímavé zápasy, sezónní souhrny i další zajímavosti, které jsem tady nezmiňoval)

Poznámky pod čarou
  • Jsem dement! Já si celou dobu myslel, že Bury Town je ze stejného města, akorát to je tým ze zcela jiné části Anglie (Bury St Edmunds). No co už, teď už s nimi tak moc spolupracovat nechci, ale aspoň chápu, proč s námi nechtěli moc hrát přáteláky 😆
  • Na nějakém blogu jsem našel zmínku, že za výsledky hodně stojí trenérský tým. Že není třeba mít nejlepší hráče, ale dobrá taktika a skvělý staff umožní “vymáčknout” z hráčů víc, než na co by měli mít. Co Vy ostatní na to?
  • SPOILER - svět se v prdel obrátil! Klub pravděpodobně postaví nový stadion!!!
Odpovědi
  • luckymen - jo u posil jsem se trochu utrhl ze řetězu, stejně jako letos, ale když nemáš nábor jinak to nejde. Já bych zase jako nejlepší posilu z předchozí sezóny považoval Trevora Thompsona, viz letošní statistiky. A poháry byly super, Skoti museli čučet jak tele na nové vrata 😂 Škoda jen FA Trophy, ten jsme měli vyhrát, neboť už si tento pohár nejspíše nezahrajeme, to mě trošku mrzí. A jinak jsi měl pravdu, že teda profrčím i tu L1, což fakt nechápu - asi nováčkovské štěstí.
Naposledy upravil(a) vonTrips dne 15 kvě 2021, 07:25, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“