Re: Bury - zpátky na fotbalovou mapu

41
ten Kiely vyzerá skvelo, na to, že prišiel zo 7. ligy 😲 tam musel byť za veľkú hviezdu 😁 sezóna parádna .... myslím si, že rozdiel medzi 4. a 3. ligou nie je veľký, takže som čakal, že by si sa mohol pohybovať vysoko, ale priamy postup som nečakal .... gratulujem, je to veľký úspech ....pekne sa ti darilo aj v FA Cupe ... škoda, že s Liverpoolom si nehral vonku, mohol si sa znova pekne nabaliť 😁
som teraz naozaj veľmi zvedavý, ako sa ti bude dariť v The Champ ... z mojich skúsenosti viem, že ide o najväčší skok, keďže rozdiely medzi tímami sú v tejto lige naozaj enormné .... stačí sa pozrieť na tvojej financie (aj keď si v pluse, tak 3M je pre väčšinu klubov v 2. lige tak jeden priemerný nákup hráča 😁) ... teraz sa začne veľká šou, teším sa, ako sa s tým popasuješ a držím palce
na záver ešte otázka ku taktike - akú používaš? .... ten počet strelených gólov je famózny, toľko 7 gólových zápasov som snáď ešte nevidel 😁

42
#21 - Sezóna 2031/32

Náročná první sezóna v Championship začala už 5. května 2031, ale o to sladším oznámením, že klub postaví nový stadion! Zajímavostí je, že jsem o nový stadion žádal už minulou sezónu v březnu (když nás doháněly odložené zápasy kvůli terénu). Ale tehdy mi vedení řeklo, že nemáme silnou fanouškovskou základnu (přitom tou dobou už jsme mívali vyprodáno), ovšem najednou už to možné je. Nebudu nadále lamentovat nad důvody, za sebe jsem rád, že Bury AFC bude mít konečně stánek, který si zaslouží - moderní Gigg Lane.

Další důležitou věcí bylo, že po postupu do Championship přišlo na řadu postupné obnovování smluv (stačí si prohlédnout galerii níže). Hráči totiž nebyli spokojeni se svými platy, což chápu. Brát v průměru 2,7k je prostě mimo realitu Championship, ale ne se všemi bylo možné se dohodnout. Některé dohody jsem pak odložil až na konec sezóny (takže de facto na tu příští).

Realizační tým
Tady už nejsme nejlepší, ale lehký nadprůměr je taky pořád v pohodě. Takže došlo jen k pár vhodným doplněním: Odchody
Fluktuace je opět větší, ale to se dalo čekat vzhledem k postupu do Championship. Samozřejmě neřeším mladíky, kteří na to neměli. Mrzí mě však odchod některých opor.
  • Moreiras, James - konec hostování a nebyl ze strany nových klubů zájem o jejich prodloužení, škoda (přitom James nakonec na hostování skončil!);
  • Dunne, Pons, Anderson, Thompson Tom, Buxton, Gordon - hráči, kterým skončila smlouva a já neměl zájem o její prodloužení;
  • Rodgers - loni ztratil místo v základu, takže prodat ho za 50k je skvělý obchod pro všechny strany (škoda, že si to nemyslí vedení);
  • Mackay - tohoto hráče jsem se snažil prodat už loni, ale nepodařilo se to, takže letos šel zadarmo (opět proti názoru vedení);
  • Bamford, Hughes, Quinlan- vývojová hostování, která přinesla své ovoce alespoň u Hughese (Quinlan taky nebyl marný);
  • Jack - řekl si o novou smlouvu, což respektuji, ale být důležitým hráčem a brát 16k + bonusy? Tak to ani náhodou a jelikož byl nespokojen, musel z klubu pryč;
  • Biffle - už se z něj stávala regulérní dvojka s výhledem na post jedničky, ale pak se strhla v lednu mela (trvala cca dva týdny a začínala na 500k+ €), ze které vyšel vítězně tým Reading s částkou až 5M €;
  • Moseley - tady jsem věřil, že jej udržím, ale poslední den přestupů se strhla mela, kterou vyhráli Wolves s 6M+ €; (hned jsem stáhl Quinlana z hostování)
  • Quinlan - sotva jsem jej stáhl z hostování, přišla nekompromisní nabídka z Derby, kterou chtěl hráč využít, hajzl! (hned jsem stáhl z hostování Bamforda)
  • Carr - vzápětí dorazila nabídka na Carra, naštěstí bylo možné vyjednávat, takže krom vyšší částky za přestup jsem vyjednal i hostování do konce sezóny;
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příchody
Příchody mladíků jsem finalizoval v průběhu dubna minulé sezóny, neboť náš nábor je opravdu marný. Zbytek už byl jen o vhodném doplnění kádru, neboť jsem se rozhodl věřit své sestavě vhodně doplněné o nějaké mladíky. Základem bylo udržet rozehrávajícího obránce Webba, což se podařilo.
  • Godfrey, Howard - mladíci do U18 pro FA Youth Cup a jestli se prosadí, tak tím lépe;
  • Jack Jones - OZ z “partnerského” Radcliffe Boro s potenciálem na Championship, rozhodl jsem se, že ho nenechám nikomu jinému a do Radcliffe jsem poslal o něco více peněz, než bylo potřeba;
  • Paul Sephton - když se v Torquay objevil hráč s potenciálem na Premier League, tak jsem ho nemohl nechat někomu jinému;
  • Andrew Fitzpatrick - podobný případ jako Sephton, akorát z konkurenčního Crewe (L1, kterou znám skrz na skrz), snad ten svůj PL potenciál obhájí;
  • Alex Guest - OZ co se neprosadil v Sheffieldu, v dubnu loňské sezóny přišel na zkoušku a uspěl; do kádru zapadl, ale Kiely byl nakonec lepší;
  • Chris Hughes - mladý levonohý RO, jenž má naplánováno vytížení až na další sezóny, což mi dovolilo poslat Quinlana na další hostování; na první sezónu dobré statistiky a těším se co bude předvádět dál;
  • Scott Russell - levý podhrot, který přišel do základu poté co se dlouhodobě krátce za sebou zranili McBride a Smith; a raději jsem podepsal hráče do 21 let, abych nemusel řešit registraci; bohužel se nejedná o dobrý podpis…
  • Adrian Fischer - když mi na začátku března poslal jeho agent zprávu, že je volný, tak jsem váhal (je to cizinec), nakonec přišel na zkoušku a ani ne po týdnu jsem mu nabídl smlouvu; jsem hrozně moc rád, že ji přijal;
Cíle
Budu se opakovat, ale opět bylo hlavním cílem vyhnout se sestupu. U pohárových soutěží jsem chtěl dojít tak daleko, jak jen to bude možné, aniž bych riskoval pád s Championship.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zápasy
Přípravu jsme si opět zpestřili domácím turnajem BORO Cup, který jsme opět vyhráli. Trochu proti očekávání jsme se však ve finále utkali proti Bacup Boro! Zbytek přípravy byl na pohodu. Takže nyní k pohárům:
  • Carabao (EFL) Cup - Bradford nebyl soupeř a Hull proti nám postavil juniory (my zase lavičku); podobnou “chybu” udělali i Citizens, které jsme za to vytrestali na penalty. Nutno říct, že jsme v nastavení přežili vlastní smrt! Takže jsme skončili až o kolo později na kopačkách Crystal Palace.
  • EFL Trophy - došli jsme do čtvrtfinále, což je úspěch, ale nakládačka od Leedsu nebyla fér - těžko říct, kdy budeme mít lepší šanci dojít až do finále;
  • FA Cup - celé putování pohárem nám přálo štěstí jak na los, tak při penaltách. Takže jsme se dostali do semifinále, což je opravdu jen kousek od našeho cíle. Tam jsme se utkali s vysvněnými Red Devils a dostali jsme hezkou nakládačku, ale i tak panuje spokojenost. Těšit nás může alespoň rekord v počtu vstřelených branek.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

V lize jsme chytli skvělý start, kdy jsme se hned po prvním zápase ocitli na třetím místě, to jsem si říkal “pískej konec”. Pak přišly porážky a my klesli tabulkou, abychom se zase po čase objevili na místě druhém. Tady, kdyby skončila liga, nezlobil bych se 😎 Realita, ale byla jinde a celkově jsme se v počátku sezóny pohybovali výše, než bychom měli (očekávali) nejen dle predikcí, ale hlavně kvůli platům. Ono celkově ta sezóna byla (svým způsobem) legrační už od začátku, když jsem si přečetl např. o finančním fair-play. Alespoň, že slušné jsou odměny za TV práva.

Tou správnou zábavou v průběhu sezóny však nebyly zápasy s našimi soupeři, ale vyjednávání s hráči ohledně jejich smluv. V League One na to nebyl prostor, ale po postupu si začali říkat hráči o podstatně větší gáži! Ještě před sezónou jsem podepsal hlavní strůjce úspěchů, tedy útočníky Walda a Spoonera, oba za plat okolo 10k € a se štěstím jsem je ukecal na vytížení regular starter. Těch smluv bylo hodně, takže jsem na konci sezóny vyplácel hráčům přes 180k €! Což je cca 8 % ligového průměru 😂

Obrázek

Zbytek sezóny pak odpovídá tomu, co asi každý čekal. Přechod z L1 byl příliš rychlý, tým nevyzrálý a výsledky to pouze potvrzují. Nakonec jsme se pohybovali okolo 15. místa což nebylo špatné, ale při menší krizi už jsme nakukovali do pásma sestupu. Přesto jsme se dokázali relativně s přehledem udržet (dvě kola před koncem), i proto, že jsme se zpočátku drželi výš, než bychom měli. Opět nás dohnal zimní program (a pár odložených utkání kvůli nekvalitnímu trávníku), kdy jsme se tabulkou propadli.

Celkově však hodnotím sezónu pozitivně, neboť jsme uspěli v Championship a v lize se udrželi. Dále se nám podařilo dojít do semifinále v FA Cup, což je skvělý výsledek a opravdu chybí už jen "kousek" k vytouženému cíli. A v neposlední řadě jsme prodali pár hráčů za pořádný ranec! Hezky jsme si napakovali kapsy a přitom ještě zbylo na vylepšování klubu (tréninkové prostory, mládež, přidružený klub nebo lepší scouting).

Obrázek

Mládež
Letos se konečně podařilo, že alespoň U18 hraje reálnou soutěž, nepočítám-li FA Youth Cup. Mládežníci přišli do regulérní ligy a krom toho se zúčastnili i ligového poháru. Nutno říci, že v lize excelovali a vyhráli hned při své první účasti. Naopak v ligovém poháru vypadli hned po skupinové fázi, což však nepovažuji za zásadní problém. Více mě mrzí vypadnutí v FA Cupu, zvláště v době, kdy je tým U18 nejsilnější za celou dobu kariéry. Na tomhle bude třeba ještě zapracovat. Třeba pomůže i nábor, který sice není optimální, ale už se tam objevil první hráč s potenciálem na Championship.

Hodnocení
Na závěr si ještě dovolím zhodnotit svou sestavu, neboť postup do Championship nám vystavil zrcadlo a tentokráte ukázal jasné limity naší sestavy. Jako skvělé beru jakékoli hodnocení nad 7.00, ale cokoliv nad 6.80 považuji za dobré, jen u SZ jsem trochu méně kritický (použitá taktika je vždy tak trochu diskriminuje). Ještě je třeba rozlišit hodnocení celkové (je vidět na screenu) a hodnocení čistě za Championship, což jsou u některých hráčů zcela odlišná čísla (např. McIlver 6,7 v lize vs 7,07 celkově).
  • Nejlepší z brankářů Biffle bohužel přestoupil, ale dvojice Cochrane a Towell nezklamala. Oba jsou spokojeni se svou rolí jedničky a dvojky. Dokud nebude třeba, nebudu nic měnit.
  • V obraně excelovali Webb (7.10/7.11), kterého bych rád získal na trvalý přestup a čerstvá akvizice Fischer. V dobrém světle se ukázali i Hughes (6.91/7.02) a Ridley (6.89/7.02), kteří mohou být budoucností klubu.
  • Vyloženě nezklamal žádný obránce, což je pozitivní zjištění, když si vemu, že jejich potenciál je výš než aktuální schopnosti. Ale jisté obavy mám z formy Dana Taylora a nejspíš mu umožním přestup jinam, takže bude nový křídelní obránce.
  • Ve středu hřiště je to horší, ale zase je třeba vzít v potaz, že DYZ mi hráli dva mladíčci - Flanagan a Johnston. Ti dva a Sterling rozhodně nezklamali, stejně jako Guest a Kiely.
  • Andy Jones - jasné zklamání z této sezóny, bohužel pro něj bude stropem L1, možná pomezí L2 a L1. U nás se zhoršoval každou sezónu a letos jen ukázal, že na tuto úroveň už nemá. Budu muset najít jiného ZTH.
  • V útoku opět exceloval Waldo (7.14/7.17 dokupy 28 branek), kterému ostatní jen těžko sekundovali. Dařilo se to hlavně Thompsonovi a McBridovi. Beck je ještě mladý, ale musím říct, že ani z výkonů ostatních nejsem vyloženě zklamaný.
  • Mark Spooner - své hodnocení vytáhl nahoru dobrými výkony v závěru sezóny, jinak to ale byla bída. Ale uznávám, že mu uškodily dvě delší zranění, takže ještě rok asi dostane.
  • Sam Smith - na začátku roku si řekl o smlouvu, ale nepodpořil to svými výkony (jen 6.65/6.82). Ani jemu se nevyhlo dlouhodobé zranění a nutno říct, že se mu v útoku vedlo lépe než na křídle, možná tam ještě nějakou šanci dostane.
  • Scott Russell - tohle nebyl dobrý podpis. Za celou sezónu toho moc nepředvedl, ale asi měl jen delší adaptační období, protože na konci roku předvedl tři skvělé zápasy - 7.1, 9.3 a 7.2, 4 góly + 1 asistence. Ale zklamání z něj přetrvává.
Suma sumárum, moc hráčů pro Champ a případný útok na FA Cup nemám. V následujících třech až pěti sezónách nás tak čeká razantní obměna kádru. Bohužel to vidím tak, že ta přestavba bude po vzoru Liberce, či-li každý (půl) rok téměř nová sestava, zvláště, když se u nás budou provádět výprodeje jako letos v poslední přestupní den celé sezóny.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/F0QJMpZ

Poznámky pod čarou
  • Dá se nějak zařídit, aby hráči U18 nemohli hrát za U23? Aniž bych musel vést U23 sám!?
    Zajímavou sezónu za sebou má Sunderland. V roce 17 spadli z Premier League a hned o sezónu později z Championship. V L1 se plácali až do sezóny 28/29, aby se tam po roce v CH vrátili. Opět však postoupili z prvního místa, ale letos už uhráli play-off v Championship.
Odpovědi
  • luckymen - TOP hráč nebyl, ale hvězda asi jo (statistiky). A divím se, že tam byl tak dlouho. Co se týče toho rozdílu mezi L1 a Champ, tak na to reaguje celý můj part 😞 Jinak já používám upravenou Jamieho taktiku z FMscout pro FM19. Jamieho sleduji už dlouhodobě, moc toho ke stažení nedává, ale to co je dispozici má hlavu a patu.

43
za mňa dobrá sezóna .... uhral si si kľudný stred tabuľky s relatívne pohodlným náskokom na zostupové priečky .... peknú jazdu si predviedol aj v Carabao Cupe, ale najmä v FA Cupe ... semifinále je veľký úspech .... škoda, že sa ti nepodarilo prebojovať až do finále, ale jasné, United sú niekde inde, takže prehra nikoho neprekvapila
myslím si, že kľúčom k úspechu bude zlepšenie obrany .... v útoku nemáš problémy, ale inkasovaných gólov je dosť veľa .... každopádne verím, že za nejaké 2-3 sezóny budeš v Premier League a tam rozbehneš finále tejto skvelej jazdy z 10 (?) ligy
potešujúci je pohľad na financie .... rozdiely medzi tímami budú určite veľké, ale si v peknom pluse, čo ti môže pomôcť do ďalších bojov ... GL :)

44
Lucky, díky za reakci. Osobně nevím, jestli to do PL dotáhnu, při výhodném losu v FA Cupu se podle mě tento save dá dohrát i z Championship, ale uvidíme.

Každopádně jsem jen chtěl napsat, že si dávám kratičkou pauzu. Venku už je hezky, tak toho chci využít a dohnat nějaké resty. Tento týden bych mohl začít zase hrát po večerech, ale bude ještě nějakou dobu trvat, než tady nahodím další part 😉 Ale rozhodně to chci dokončit, jen se to podaří asi spíše až o prázdninách, takže tady ty posty budou přibývat pomaleji, než v zimě...

45
#22 - Sezóna 2032/33

Troufnu si říct, jsme absolvovali nejsnadnější a nejpohodovější sezónu ze všech. Očekávání nízké (de facto jen udržet se v Championship) znamenalo nízký stres, takže to nejtěžší bylo uzavírat výhodné smlouvy (viz fotogalerie) a udržet vyrovnaný rozpočet. V půlce sezóny pak přišlo nucené pročištění kádru a příprava na další sezónu.

Realizační tým
V realizačním týmu nedošlo k zásadním změnám, pouze jsme doplnili pár nových lidí na neobsazené pozice: Odchody
Tady to bylo hlavně o tom, jestli se budou nebo nebudou konat výprodeje na konci přestupních období:
  • McIlver, Scott - konec smlouvy a konec spolupráce; Championship už bylo na ně moc;
  • Trevor Thompson - tady jsem měl svázané ruce, dostal jsem 12M, což bylo na úrovni výstupní klauzule, takže jsem rád, že u nás zůstal alespoň na hostování, i když výkonnostně šel hodně dolů;
  • Frazer Bamford - u nás mu pšenka nekvetla a byl jsem odhodlaný jej po sezóně pustit zadarmo, takhle to je aspoň pár tisíc, co se hodí (je to hráč na pomezí L2 a L1);
  • Omar McBride - obrovský talent s velmi špatným agentem; novou smlouvu beru, ale říct si o 70k měsíčně??? Nad prodejem jsem pak neváhal ani sekundu, hráčů máme dost; a vzal jsem první nabídku co přišla, i když šel pod cenou;
  • Andy Jones - chtěl jsem jej prodat už v létě, ale to mi nevyšlo, takže dostal poslední šanci, kterou však nevyužil a stěhuje se o dům dál;
  • Dan Taylor - podobný případ jako u Jonese, prostě Championship už je asi nad hranicí jeho schopností (to hodnocení 7.02 už má z nového klubu, u nás měl za podzim 6.6);
  • Bailey, Powell, Hughes, Grace, Davis, Husband, Johnston, Ridley, Sephton - vývojová hostování, někde to vyšlo, jinde ne;
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Příchody
Klasické doplňování mladíků a jinak víceméně čekání na to, kdo bude k dispozici na trhu volných hráčů:
  • O’Neill, E. Jones, Slatter, Tait - doplnění kádru U18;
  • Colin Webb - co víc říct? Základní kámen celé sestavy jsme získali na trvalý přestup za velký ranec (1,3M s bonusy až 3,9M), ale nelituju jediného eura!
  • Abdullahi, Johnston - mladí krajní obránci co se neprosadili v City a United, oba jsem vzal spíše s výhledem do budoucna (něco jako dříve Carr a Klass);
  • Calvin Husband, Llyr Powell - další přestupy s výhledem do budoucnosti, neboť hráči nebyli pro své kluby perspektivní a já se rozhodl jim pomoct v rozvoji; zvláště u Powella se jedná o trefu do černého - na hostování se neskutečně zlepšil, takže jsem si jej v zimě stáhl a zabudoval jsem jej do kádru;
  • Luke Dove - křídelní obránce schopný hrát na obou krajích, ale hlavně levák; Norwich jej umístil na přestupní listinu a já se jen modlil, aby si z těch nabídek co dostal vybral nás; stejně jako u Webba nelituji jediného centu;
  • Liam Thurgood - prošel Arsenalem a Readingem, kde odehrál dohromady 4 zápasy, neboť byl víc na marodce než na hřišti; je to sice rizikový podpis, ale pro mě špičkového obránce;
Cíle
Poklidný střed tabulky, ideálně v průběhu celé sezóny. A útok v Carabao Cup na vítězství a postup do Evropské konferenční ligy (moje malé tajné přání).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zápasy
Příprava se letos nevydařila tak, jak bychom si přáli. Došlo k mnoha zraněním a asi týmu nepomohlo ani testování některých slibných (potenciálních) posil, které si pak nakonec vybraly jiný tým, takže jsme vlastně sloužili jako inkubátor pro všechny. Bohužel jsme prohráli i domácí BORO Cup, což tak trochu předpovědělo naše pohárové výsledky:
  • Carabao (EFL) Cup - zápas přišel brzy po ligovém utkání, takže jsem nuceně prostřídal sestavu a Bredford nám vrátil loňské vyřazení v prvním kole;
  • FA Cup - totální propadák na Hullu, víc k tomu není co napsat;
Čím jsem byl poněkud překvapený a také trochu zklamaný, že jsme nebyli “pozváni” do EFL Trophy, takže této soutěže se letos neúčastníme. Horší je, že do žádné soutěže se nezapojili ani naši mládežníci, přitom U18 loni svou ligu vyhrála, vůbec to nechápu (viz nížě)!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Co se týče ligy, tam jsme měli skvělý vstup do sezóny a ještě koncem září to vypadlo, že budeme bojovat o postup. Ale potom se něco zvrtlo, ztratili jsme formu a hlavně hráči, kteří bojovali o setrvání v klubu, svou šanci vůbec nevyužili. Takže jsem se pak v zimním přestupovém období rozhodl provést menší čistku a zbavil jsem se např. Jonese s Taylorem, které jsem stejně chtěl prodat už v létě.
Obrázek
Jelikož jsme koncem ledna byli na 14. místě, 19 bodů nad sestupem, tak jsem se rozhodl dát šanci mladým. Máme velké množství zajímavých mladíků a těch 16 zápasů, co nám zbývalo odehrát, bylo skvělou příležitostí, jak se ukázat. Mohu rovnou říct, že mě nezklamali. Skvělé je, že zatím nejsou na hranici svého potenciálu, takže věřím, že se budou dále zlepšovat a při vhodném doplnění kádru bychom již brzy mohli útočit na náš hlavní cíl! Stačí kouknout na hodnocení Dale Love, který má teprve 19, ale po zapojení do Áčka se stal hned jedním z nejlepších hráčů.
Obrázek
A byť se nám sezóna nepodařila výsledkově, já ji hodnotím pozitivně. Došlo k výraznému posílení obranné řady, což považuji za základ budoucích úspěchů. Také se mi podařilo zapracovat nějaké mladíky do sestavy. Už to chce jen pro větší stabilitu posílit střed zálohy a pak už se určitě dostaví i výsledky. Nic na dobré náladě nemění ani zhoršující se finanční situace, což je důsledek brzkého vypadnutí z pohárů.

Mládež
Jelikož moji mládežníci letos nehráli žádnou soutěž a je otázkou, zda-li vůbec nějakou hrát budou, tak jsem se rozhodl rezignovat na nákup mladých hráčů. Zaměřím se na ostatní kluby a budu spíše podepisovat “nechtěné” hráče. A v U18 už se budu spoléhat jen na svůj vlastní nábor (+ přidružené kluby), byť ten nestojí za nic.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/hPybgvf

Poznámky pod čarou Odpovědi
  • luckymen - ještě jednou díky za reakci, už si tady tak trošku píšeme jen sami pro sebe 🤩😎 Na tu obranu jsem se vážně zaměřil, po Fischerovi jsem přivedl další obránce a teď už je to snad slušný základ. Také jsem koupil přivedl pár hráčů s výhledem do budoucna, takže obrana už snad bude v cajku. Ale dostat 102 branek ve 46 zápasech je prostě moc. Uvidíme, jak to bude další sezónu, kdy už obrana bude “hotová” a chci se zaměřit na posílení dalších postů.

46
Ahoj,

chci hlavně napsat, že to nepíšeš to pro sebe! :-) V práci, když mám čas, si rád pročítám všechny deníky co tu jsou. Hlavně tvojí kancelář nebo deník Kouseka.
Sám mám rád tyhle dlouhé hry a sam se je snažím vytvořit. Většinou za celý ročník hraju jen ten jeden save, protože času na hraní je málo, a když jo, tak né vždy padne volba na FM.
Tento rok jsem volil cestu z pralesa s tím, že se konečně nebudu snažit furt držet v jednom klubu a trošku reálně přestupovat a chodit za výzvami. Protože nevím jak ty, ale já když někde pět sezon piplám jeden klub a znám tam všechny, včetně generů, podle jmen, tak se to těžko opouští :-)
Dnes jsem se konečně dokopal a obnovil jsem si heslo po letech. Tak jsem napsal reakci, která doufám Tě podpoří v další partech hry.

Díky moc!
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

47
Webb, Thurgood a Dove veľmi pekné posily ... ak budeš chcieť uspieť a postúpiť do Premier League tak kvalitná obrana je základ .... je super, že v lige nemusíš bojovať o záchranu, ale s relatívne veľkým náskokom vieš uhrať stred tabuľky .... v pokoji a bez tlaku si tak môžeš pripravovať tím na postup .... tohtoročným sklamaním je pôsobenie v domácich pohároch .... keďže si už druholigista tak by si sa určite mal dostať ďalej 😁
aké máš vlastne ciele v tomto kancli? chceš to potiahnúť až do PL a vyhrať ju?

48
#23 - Sezóna 2033/34

Nějak si nemohu zvyknout, že mi sezóna skončí na přelomu dubna a května, takže pak mám téměř do konce června volno. Snad poprvé ve hře jsem využil dovolenou a nechal pár dní “jen tak simulovat”. To nejdůležitější však nastalo 21. června 2033, kdy se nám podařilo konečně dostavět náš nový stadion, už jen tímto se sezóna stala pozitivní ještě dřív, než vlastně začala. A také jsme se konečně odlepili ode dna, co se týče výplat. Časem se snad dostaneme do pozice, kdy výplaty budou odpovídat výkonům.

Realizační tým
Od této sezóny jsem nechal přijímání, propouštění či prodlužování smluv personálu na sportovním řediteli, popř. na ostatních zaměstnancích. I proto zde už nebudu psát, koho jsme přijali či propustili a jen ukážu, jak kvalitní náš tým v rámci Championship je.

Odchody
Opět odešli někteří mladíci, kteří se neprosadili nebo neměli perspektivu a pak také na hostování ti, kteří mají potenciál, který je třeba rozvíjet. Ale hlavně jsem se zabýval pokračující očistou týmu. Jsme v Championship a chceme zde být úspěšní, takže si nemůžeme dovolit živit nepotřebné hráče:
  • Griffits (CB), Towell (GK) - konec smlouvy a spolupráce, oba měli rok na to, aby si svými výkony řekli o novou smlouvu, což se jim však nepodařilo;
  • Llyr Powell (RB) - mladíkovi z Manchesteru vyšlo hostování i poslední půlrok, takže Everton, Fulham, Sheffield a Wolves svedli velmi drsný souboj, se skvělým výsledkem pro nás - až 15M a roční hostování zdarma (i když tedy jeho výstupní klauzule byla 21M);
  • Lee Hughes (AML/ST) - další z mladíků se zajímavým potenciálem, co se ale neprosadili, takže se nakonec za slušnou nabídku vrátil do Austrálie, řekl bych že ideální situace pro všechny;
  • Frankie Johnston (CM) - dostal lukrativní smlouvu loni a patřil mezi nejlépe placené hráče, takže jsem neměl žádný důvod mu dát smlouvu novou, když si o ni troufale řekl a raději jsem ho prodal (i když pod cenou);
  • Sam Smith (AML/ST) - měl poslední rok, aby mě přesvědčil, ale odehrál opět špatnou sezónu, přestože jsem jej nasazoval hlavně v útoku; přestup byl vysvobozením minimálně pro nás;
Zajímavostí určitě je, že Dove chtěl hrát PL, tak jsem přijal 9M od Leedsu. To se však nelíbilo vedení, které chce alespoň 11M! Jo, kde jsou ty časy, kdy jsme se spokojili s pár tisíci 🤑😎😂 Pozitivem zimního přestupního období pak je, že jsme udrželi celou sestavu kompletní!

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příchody
Nejdříve jsem mladé hráče nechtěl, ale pak jsem se rozhodl podpořit blízké a spřátelené kluby (Redcliffe Boro, Bacup Boro a AFC Fylde). Možná to tak budu dělat každý rok, abych jim trochu pomohl. Jinak byly příchody hlavně o posílení středu zálohy a křídel, to bylo mou prioritou.
  • Steele (LB), Dodgson (CM), Holden (AMR/ST) - hráči pro U18;
  • Smith (RB), Low (AMC) - hráči pro U23, tedy spíše pro budoucnost; Low je pak první přestup, který udělali zaměstnanci;
  • Jimmy Martin (AMR) - původně jsem chtěl hlavně Pottse, ale to se zprvu nedařilo, takže jsem podepsal Martina; jeho výkony ze startu nic moc, ale pak už to mělo vzestupnou tendenci, než se v listopadu zranil na půl roku;
  • Kenny Potts (AML) - United se cukali, ale nakonec mi svého hráče pustili na hostování s opcí, kterou jsem uplatnil v zimě ve chvíli, kdy začal dostávat nabídky odjinud; patřil totiž mezi nejlepší ofenzivní hráče!
  • Leon Nicholls (CM) - vynikající ZTH, snad jediný, který měl zájem u nás hrát (Cardiff hraje jen L2); opět hostování s opcí;
  • Adama Tiéhi (ST) - se Spoonerem jsme se nedohodli na smlouvě, tak jsem vzal tohoto bývalého hráče Burnley, toho času již na volné noze; na PL to asi není, ale v Champ z něj bude hvězda;
Cíle
Klub chce, abych začal pomalu pracovat na etablování týmu v Championship, s čímž plně souhlasím. Konečně tak máme trošku reálné cíle a mým osobním cílem pak bylo uspět v pohárech. Zajímavostí je, že už letos nejsme hlavní kandidát na sestup.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zápasy
Velmi jsem se těšil na první zápas na novém stadionu, ale bylo z toho nakonec fiasko. Stadion měl být dokončen v červnu, ale první zápas se tam konal mnohem později! Takže můžu být vlastně rád, že nemám v savu Barcelonetu (první volba pro otevírací zápas), Man Utd měli dovolenou a první utkání sezóny jsme tak sehráli “jen” proti Baníku Ostrava. Celá sezóna začala velmi dobře. Skvělá příprava, výhra domácího BORO Cupu a pak demolice Derby! Důležité je, že jsme se 23. srpna 2033 přestěhovali na nový stadion, který jsme pokřtili vítězstvím.
  • Carabao (EFL) Cup - Wycombe nebylo soupeřem, Wolves nasadili mladíky a při premiéře na novém stadionu neměli šanci! Stejnou chybu udělal i West Ham a dosáhli jsme historického vítězství. Nad naše síly tak bylo až Crystal Palace, které vyhrálo brankou v nastavení. Letos je tedy cesta do Evropy zavřená.
  • FA Cup - los k nám byl velmi krutý - Arsenal a venku! S výsledkem 2-3 jsem spokojen, ostudu jsme neudělali, i když vyhrát se asi dalo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zkraje sezóny se nám tedy dařilo, zásadní problém však nastal v průběhu října, kdy se postupně zranilo nebo vykartovalo hned 7 hráčů základní sestavy (naštěstí tedy ne všichni najednou, max. absencí bylo 5). Z toho Martin se pak zranil na zbytek sezóny. A najednou jsme vypadli nejen z TOP3 (což byla velká náhoda, že jsme tam byli), ale i z umístění zajišťujících play-off.

Obrázek

Zkonsolidovat výsledky v průběhu prosince a ledna tak byl základ, stejně jako udržet kádr. Obojí se podařilo a pak nastala jízda, na jakou v Bury jen tak nezapomeneme! Únor a březen ukázal, co naše sestava dokáže, pokud zůstane spolu a trochu se sehraje. V průběhu ledna a února se totiž konečně utvořily vazby mezi hráči (hlavně mezi stopery a ve středu zálohy). Byla radost pohledět na tým, když všechno funguje. Bylo jedno, že přicházely zranění nebo karetní tresty. Když byl tým v laufu, mohl z lavičky nastoupit kdokoli a stejně jsme hráli dobře. Dokonce do jednoho zápasu nastoupil i střední obránce z U23, ale zbylí obránci mu pomohli tak, že tým vyhrál a mladík měl premiéru s PH 7,10. A tak se stalo, že jsme se probojovali na druhé místo zaručující přímý postup do PL! Po 40 kolech jsme byli druzí a bylo jasné, že duben bude jízda. 6 kol, které rozhodnou o všem, ale zároveň jsme tušili, že play-off o PL už nás nemine (čekalo nás hodně zápasů mezi PO runery mezi sebou) a po 43. kole už to bylo jisté.

Obrázek

Zajímavostí bylo, že před posledním kolem jsme ještě stále měli šanci na titul v Championship! V posledním kole se však zadařilo všem a titul získala Swansea, tím i postup do PL. Ze druhého místa postoupil Nottingham, který měl stejně bodů jako my, ale lepší poměr branek. Samotné play-off je pak o trošce štěstí, aktuální formě a hlavně o aktuálních zraněních a karetních trestech. z 23 hráčů Áčka jsem měl pro dvojzápas se Stoke pouze 17 použitelných borců (chybělo 5 hráčů základní sestavy). Bohužel podle toho celý dvojzápas dopadl, byť v tom prvním jsme udrželi nadějný výsledek. Ale nebyla šance hráče prostřídat a odpočatější soupeř nás přehrál.

Mládež
Mládež opět nehrála žádnou soutěž, vyjma FA Youth Cup, kde padli velmi rychle. Proto už se na mládež ani nezaměřuji a nábor raději nehodnotím.

Shrnutí
Tato sezóna se nadmíru vydařila. Podstatně jsme vylepšili obranu (už nedostáváme nejvíce branek, i když pořád hodně) a neubrali jsme nic na útočné síle (stále dáváme suverénně nejvíce branek). Boj o titul byl zcela mimo jakékoli snění a 3. místo zajišťující play-off byl jen bonbónek na vydařené sezóně. Pokud se kádr podaří udržet pohromadě, tak za dvě sezóny můžeme pomýšlet i na postup do Premier League, aniž bychom se tam byli jen podívat, jak to tam chodí.

Závěrem je třeba říct, že nastal konec Walda! Hráči se letošní sezóna nepovedla, poprvé v PH padl pod 7,00 a v dubnu za mnou přišel, že chce z klubu odejít. Bránit mu v tom nebudu, musím říct, že Tiéhi jej zcela zastínil a pokud o něj nepřijdeme, v útoku bude vše OK. Dalším žadatelem o přestup je pak obránce Fischer, který chce hrát v lepším týmu kvůli repre, ani jemu v přesunu jinam nebudu bránit.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/JtvsvdC

Odpovědi
  • dexter07 - díky za podporu, opravdu si toho cením 😉 Je fakt, že já raději tyhle dlouhodobé savy. Dřív jsem se snažil jakoby “vést lépe” oblíbené kluby, ale už jsem to vzdal, protože to stejně dopadne vždy jinak (realita je prostě realita). Raději se do oblíbeného klubu dostanu po dlouhé době (třeba až po sezóně ‘30), kdy už tam nejsou reální hráči a dělám si to po svém. Jinak já jsem z těch, co si koupí jeden ročník a pak ho hrajou třeba další dva tři roky (v FM17 mám skoro 2000 hodin 🤣), takže těch dlouhých her zvládnu víc. Po Bury bych rád udělal “Višegrádský pohár” a pak sobě pro radost dotáhnout Frenštát do pohárové Evropy, ale to je hudba budoucnosti. Pokud bude zájem, můžu dělat kanceláře i z těchto her.
  • luckymen - díky a máš pravdu, obrana je základ, jen aby se nerozpadla dřív, než ji poskládám 😂 ale vidím to tak, že do budoucna musím sehnat spíše špičkové hráče na hostování, protože nemám úplně šanci je udržet (viz Powell). Bez toho se asi svého cile nedočkám a ten je pořád stejný, vyhrát FA Cup, což se kdysi dávno podařilo i původnímu klubu. PL by byla fajn, ale nejsem si jist, že tak vysoko můžeme pomýšlet (i když tedy letošní výsledky mluví jinak). Samotného mě pak zajímá, jestli se dá v Anglii vyhrát pohár i z Championship, ale nakonec asi dříve postoupíme právě do PL. Což si pak vyžádá hodně velké investice do zázemí i do kádru, tak uvidíme. Nejraději bych samozřejmě vyhrál FA Cup už příští rok 😎
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“