Bury - zpátky na fotbalovou mapu

1
#1 Bury A.F.C - představení klubu a cíle

Bury A.F.C. je fanoušky založený nástupnický tým, který vznikl po krachu původního Bury FC. Což byl tým s dlouholetou tradicí (od roku 1885) a dokonce s dvojnásobným úspěchem v FA Cup, byť jsou to vítězství hned z kraje 20. stoletní.
Obrázek
Původní tým dosáhl nejlépe 4. místa v První divizi v sezóně 1925/26, poté už to nebylo nikterak slavné, neboť se postupně pohyboval mezi první až čtvrtou divizí. V novodobé historii se pohyboval primárně v nižších úrovních (3 a 4), aby v roce 2018 spadl z League One. O rok později pak tým vybojoval postup z League Two, což byl poslední úspěch tohoto původního klubu.

Hned v další sezóně však klub dohnaly dluhy a klub byl zkraje sezóny 2019/20 vyloučen, čímž byla uzavřena celá dlouhá kapitola působení Bury FC v anglických soutěžích. Bohužel zatím “zanikl” i domácí stadion Gigg Lane (sice dle některých zdrojů zde mají hrát své utkání právě AFC, ale podle jiných zdrojů zase hrají na Stainton Park). A jestli se tam někdy klub Bury vrátí, to nikdo neví.

No a tak přichází na scénu klub Bury A.F.C., který založili fanoušci původního týmu a jejichž cílem je dostat se co nejdříve do vyšších pater anglického fotbalu. Tým svou pouť začíná v North West Counties Football League Division One North, neboli v totální pr… pardon, totálním pralese.

Sestava a realizační tým
Co si budeme nalhávat, moc hráčů zde není. Sice jich v reálu asi bude víc, ale ve hře jsou jen někteří. Kompletní sestava čítá 17 hráčů, které je třeba jednoznačně doplnit. Hrou jsem si nechal (bohužel) doplnit i personál, takže tady mám nějaké manažery a ředitele navíc, kteří po sezóně skončí (jejich přítomnosti jsem si všiml až v rozehrané hře a už se mi nechtělo začínat znovu). Naštěstí jsem stihl zrušit nábor personálu do rezervy a pro juniorku.
Obrázek
Obrázek
Nejhůře je na tom sestava v obraně, kde chybí kvalita jak na stranách, tak ve středu. Resp. na postech středních obránců chybí hloubka. Podobně to vidím i ve středu zálohy, takže mou prioritou musí být posílení obrany a zálohy.

Finance a vize
U financí jsem poněkud zklamaný, neboť podle dat z Wiki by klub měl mít financí dost. Konkrétně 5000Ł každý měsíc a to se prý základna fanoušků stále rozrůstá. Bohužel této reálii neodpovídá ani návštěvnost, nebo počet permic.
Obrázek
Obrázek
Co se týče vize, tam to bude zajímavé. Mám se držet rozpočtu, ale pořádně žádný nemám! De facto nebude z čeho brát. A to mám hned v prvním roce vyhrát ligu a postoupit výš, což je však cíl se kterým plně souhlasím. Ale ty finance mi dělají prostě starosti.

Cíl mise
Cílem tohoto savu (a tím i celé kanceláře) je dostat Bury do profi soutěží, ideálně se etablovat v Championship a pokud to bude jen trošku možné, vyhrát opět FA Cup. Čemuž chci časem obětovat cokoliv, klidně i svou vlastní budoucnost v klubu...

Re: Bury - zpátky na fotbalovou mapu

2
#2 Sezóna 2020/21 - první polovina
Začátek první sezóny se nesl v duchu posílení týmu a pak jeho sehrávání a učení se taktiky (opět postavené na 4-2-3-1, primárně útočit a v poháru hrát na protiútoky). A jak už jsem psal dřív, cílem bylo posílit obranu a střed hřiště.

Proto přišel pravý křídelní obránce Leighton Egan (původně Burnley, pak FC United), střední obránce Brad Knox (poslední sezóny Colne) a do středu zálohy gener Emmanuel Godwin, který se jeví velmi zajímavě i do budoucna. Samozřejmě všechno mladí hráči, kteří by měli mít potenciál, takže bych je nemusel nahrazovat po případných postupech výš.
Obrázek
Obrázek
Nakonec se do základní sestavy propracovali všichni, což pro mě bylo trochu překvapení, když Godwin má teprve 16 let. Každopádně musím říct, že všichni hráči pracovali v první polovině sezóny na jedničku a nebylo jim téměř co vytýkat (až na pár nekvalitních výkonů v tréninku).
Obrázek
A nyní už k samotným zápasům, které se dle mého názoru vyvedly na jedničku, byť vedení asi očekávalo něco jiného. Což mi nejde na rozum, když přišel nový manažer a hráči se učí novou taktiku, rozestavení a hlavně spolupráci. Každopádně příprava proběhla skvěle, velké množství zápasů nám jedině pomohlo a jedna remíza nic neznamená.

I v soutěžích jsme se rozjeli velmi dobře díky 4 jednoznačným vítězstvím, ale pak přišly dvě remízy, které byly trochu mimo plán. Tedy hlavně vedení mi za obě remízy udělilo krásné ocenění E (celkově šetřili dobrým hodnocením). Nakonec jsme tuto nepříjemnou sérií prolomili a začali opět vyhrávat.
Obrázek
Obrázek
Jediná porážka podzimu přisla v ligovém poháru, který není pro vedení důležitý a já tam tak dal šanci všem hráčům, kteří se zatím na hřiště nepodívali, a někteří se na něj už bohužel asi ani nepodívají. Následně jsme však nastartovali novou vítěznou sérii, kterou jsme zatím udrželi i skrze FA Vase.

Bohužel, není všechno zlato co se třpytí. Fakt, že máme nějaké hráče pod velkými smlouvami a chybí nám základní pravidelný příjem (oněch 5000 liber od členů klubu), způsobil docela masivní finanční ztrátu, která se na konci ledna prohloubila na bezmála 30k €.

To je prostě darda a i úděl týmů v nižších ligách, kde se finance shánějí jen velmi těžko. Návštěvy jsou nízké (max. nižší stovky po pár librách za lístek), sponzoři nijací (ty 2k € jsem spálil za první týden!) a další příjmy prakticky neexistují. Jedinou šancí je tak pohár, kdy např. FA Vase umožní získat až 50k € (v souhrnu), pokud jej vyhrajete.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Toto je pro mě nyní cíl číslo 1. Ligu už bych měl snad vyhrát, když jsem získal náskok 7 bodů a věřím, že jej budu spíše zvyšovat. Ale ty peníze jsou SAKRA potřeba, jinak nebudeme mít o úroveň výš příliš šancí a já nebudu mít šanci začít studovat na Licenci B. Takže v druhé polovině sezóny je vítězství v FA Vase absolutní povinnost.
Původně jsem ve 3. kole FA Vase prohrál, ale zrovna když jsem nadával, tak žena zapínala troubu a vyhodila proudový chránič. Bylo to poprvé co jsem byl rád, že elektřina spadla. Jelikož jsem hru neměl uloženou, hrál jsem zápas znovu a tentokráte jsme rozhodli v prodloužení.

3
#3 Sezóna 2020/21 - druhá polovina

Druhá půlka sezóny se bohužel nesla v duchu “lehce nabyl, lehce pozbyl”. Nejdříve jsem se nebyl schopen domluvit na prodloužení hostování Aidan Chippendale, takže jsem byl nucen narychlo povolat McIntoshe z U23 (prostě jsem zašedlému hráči nabídl smlouvu). Toto řešení bylo totiž v dané situaci (zranění některých hráčů) rychlejší, než testovat zcela neznámé hráče, neboť u McIntoshe jsem alespoň viděl jeho atributy.

Následně vábení cizích klubů vyslyšeli brankář Tinkley (jen trojka, moc mě to nebolelo) a pak stopér Knox, kterého jsem sám přivedl do klubu teprve před sezónou. Ale nemůžu mu to mít za zlé, dostal smlouvu, kterou bych mu sám nabídnout nemohl. Hold si budu muset zvykat, že ještě nějakou dobu bude Bury jen přestupní stanice a jakmile se hráč zviditelní svými výkony, tak půjde o dům dál. Já z toho jen musím vytěžit maximum pro celý tým.

Každopádně najít náhradu za odchozího hráče, to je v případě lvl 10 v Anglii docela problém. Skauti totiž “objevují” pouze hráče, kteří již jsou v nějakém klubu a zpravidla nemají o náš tým zájem. Jedinou šancí tak je nabídnout zkoušku hráčům, co se sami ozvou, ověřit jejich kvality a doufat, že alespoň jeden dobrý hráč se najde. Je to prostě jako hledat jehlu v kupce sena.
Obrázek
Druhý problém v rámci Bury je, že de facto nikdo starší nemá o klub příliš zájem, hlásí se pouze mladí hráči, kteří sice mají potenciál, ale jejich aktuální schopnost je slabší (Godwin byl evidentně výjimka). I proto jsem nesmírně rád, že se podařilo najít dva hráče do obrany - Cameron Crook a Jack Ovens. Oba mají velmi zajímavé atributy a já jsem zvědav, kam se nakonec posunou. Jen u Crooka je překážkou jeho výška, jako stopér by měl mít přes 180 cm, nikoli pod 170!
Obrázek
Obrázek
Možná ho časem přeorientuji na kraj obrany. Zajímavě se jeví i nadějní mladíci, ale nevím jestli jim budu nabízet smlouvy i v dalších letech. Nemám kvalitní prostory, jejich vývoj bude pomalejší a v těchto soutěžích vidím reálněji, že budu stavět na “hotových” hráčích.

V průběhu sezóny se pak ještě podařilo přivést nadějného mladíka do ofenzívy a naopak přijít o druhého brankáře, když si Wilczynski vybral Coalville, což bylo před důležitými zápasy. Naštěstí naše jednička (Kai Calderbank-Park) všechny nabídky odmítla a my měli šanci sezónu úspěšně dohrát.
Obrázek
Obrázek
To úspěšně je třeba zdůraznit, neboť není jiné slovo, kterým bych popsal jarní část sezóny. Sice jsme v přímém souboji o první místo prohráli na St. Helens, ale jinak to bylo jedno vítězství za druhým a další ztráta přišla až za rozhodnutého stavu, opět proti St. Helens (tentokráte jako remíza).
Obrázek
Celkově tedy byla sezóna nadmíru úspěšná, neboť jsme krom ligy a postupu do Lvl9 zvítězili i v FA Vase, takže jsme notně snížili finanční ztrátu. Zároveň jsme měli poměrně solidní návštěvnost, která snad bude mít vzrůstající tendenci a fanoušci nám pomůžou z dluhové pasti (+ samozřejmě skvělé výkony v soutěžích).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nesmí chybět statistiky týmu a některé zajímavosti:
Obrázek
Obrázek
A zcela nudný a de facto nepodstatný nábor:
Obrázek

Letem světem 2020/21
A zde je letem světem, které je však poněkud kratší, neboť mám navoleny mezi hratelnými soutěžemi jen ligy z Ostrovů.
  • Anglie PL: Manchester City (o bod před Tottenhamem)
  • Anglie FA Cup: Chelsea 4-1 Liecester
  • Anglie Championship: Norwich
  • Anglie Community Shield: Liverpool 3-1 Arsenal
  • Irsko: Dundalk (zatím vede o bod před Derry City a Shamrock Rovers)
  • Sev. Irsko: Linfield
  • Skotsko: Celtic (suverénně před ostatními)
  • Wales: Barry Town United
  • Evropský superpohár: Bayern Mnichov 3-1 Sevilla
  • Liga mistrů: Liverpool 2-1 Bayern Mnichov
  • Evropská liga: AC Milan 2-1 Liecester
  • Konferenční liga: ---
Naposledy upravil(a) vonTrips dne 05 úno 2021, 13:41, celkem upraveno 1 x.

4
mě se to líbí, graficky slušný, žádný vymoženosti, ale důležitej je obsah a ten máš solidní.
Sezona se povadla dobře, takže tady musí být spokojenost.

Hráče soudit nebudu, to možná až časem, ale Crook vypadá na tenhle prales dobře.

Jen tak dál, snad i finančně se trochu zahojíš :)

5
honzyk píše: 01 úno 2021, 11:19 mě se to líbí, graficky slušný, žádný vymoženosti, ale důležitej je obsah a ten máš solidní.
Sezona se povadla dobře, takže tady musí být spokojenost.

Hráče soudit nebudu, to možná až časem, ale Crook vypadá na tenhle prales dobře.

Jen tak dál, snad i finančně se trochu zahojíš :)
Na těch financích už pracuju ;) a co se týče výsledků, tady jasná spokojenost. Na druhou stranu, strávit v Anglii v Lvl10 víc jak jednu sezónu by byla ostuda... celkově to vypadá, že by se mělo dát projít z Lvl10 (prales) do Vanarama North (lvl6) za 5 sezón. Za 4, když všechno vyjde na jedničku (neočekávám), ale za 5 by to neměl být problém. Jedinou otázkou je, jestli se zaseknu v Lvl8 nebo Lvl7, protože nepostoupit z Lvl9 by bylo na vyhazov.

6
#4 Sezóna 2021/22 - první polovina

Sezóna 21/22 začíná prodloužením smlouvy (resp. tu jsem prodloužil už na konci sezóny minulé) s jasným cílem - vyhrát ligu a opět postoupit o úroveň výš. Stejný požadavek mají i hráči na předsezónní schůzi, takže je jasné kam bude směřovat naše primární zaměření. Kvůli financím však bude nutné opět vyhrát FA Vase, dostat se co nejdále v FA Cup a kvůli mé vlastní ješitnosti vyhrát i North West Counties Cup (pokud postoupíme, tak už si ho znovu nezahrajeme a já bych tuto trofej rád měl).
Obrázek
Nová sezóna ve vyšší soutěži si také vyžádala pár změn v týmu. Už před sezónou ukončil kariéru nejlepší útočník té loňské - Greaves. Konec ohlásil i stoper John Hunt, který si to však naštěstí rozmyslel. Což bylo dobře, protože alespoň stopérská dvojice zůstala zatím pospolu. Zbytek týmu jsem notně (a hlavně nedobrovolně) obměnil.
Obrázek

Do středu hřiště přišli Mitch Rose a Owen McKeown (Godwin byl zlákán do Vanarama North), také jsem zlákal ofenzivní duo, které by mi mělo výrazně pomoci. Konkrétně útočník Louis Rowe a ofenzivní křídlo Marley Blair. Snad u mě vydrží celou sezónu, vkládám do nich velké naděje. Stejně jako do mladíka Kinselly, který se do sestavy prosadil na konci sezóny minulé a bohužel asi bude jediným použitelným mladíkem. Nakonec jsem však vyztužil i obranu a to o levého beka Jebson-Kinga a stopera Vaulkse, neboť o mé hráče je stále větší zájem a já potřeboval nějakou hloubku kádru. S jejich vytížením si budu lámat hlavu později.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po první polovině přípravy jsem také zjistil, že s týmy U23 se dá docela dobře vydělávat! Na každém zápase klidně i 5 tisíc €. Tak si na druhou polovinu nasázel vícero zápasů s hvězdnými U23 a potáhl jsem kasu z -11k € až do krásně plusových 7k! Jen pro příště to musím udělat naopak, nejdříve vydělat peníze a pak si zlákat blízké týmy a chytnout formu. Ale ty finance jsou příjemným bonusem.
Obrázek
Co mě velmi tíží je, že po zlepšení situace hned 3 trenéři získali povolení studovat vyšší trenérskou licenci, ale mi to prostě vedení nechce dovolit. Přitom mám ze všech nejhorší licenci, ale vedení se bojí, že to zvýší zájem o mě. Ani s nimi nemohu domluvit novou smlouvu, která by mě v Bury udržela (což v minulých ročnících fungovalo).

Ale to nejlepší z celého půl roku na závěr. Výsledky jsou fantastické! Nečekal jsem, že budeme hrát takhle dobře. Tři měsíce bez porážky a ta jediná za celou dobu přišla až v FA Cup na půdě York City, kde rozhodla branka až v posledních minutách. Jinak to byl krásný válec, kde zatím úspěšně útočíme na všech frontách. Což má pozitivní vliv i na rozpočet, zvláště domácí zápasy FA Cupu naplnily kasu “k prasknutí”. Jen na vstupném jsme utržili 97,5k €, a to pouze za listopad! Pak jsou zde i další příjmy ze zápasů a také odměny za zápasy.
Obrázek
Obrázek
Jsem spokojený i s tím, jak se hráči vypořádali se změnami taktiky, které jsou vynucené (mám jediného hráče na OZS a už se stihl zranit i vykartovat). Podle mě už nemůžeme hrát o moc lépe, hlavně ofenzivní hráči jsou skvělí. Nejhorší průměr je 7,08! Nejen na těch šesti, ale na celé sestavě (i na výsledcích) je vidět, jak moc závisí úspěch na vhodné rotaci hráčů.
Obrázek
Třeba v obraně bojuji jak se zraněními (hlavně Ovens toho nahrál méně, než by měl), tak s poklesem formy. Např. Vaulks si stále nezvykl v týmu na pozici a nastupuje jen sporadicky. Mnohem lepší výsledky mají Hunt a Whitehead, asi se pokusím přivést zpátky Knoxe. Na krajích to také není žádná sláva a občas hoří i střed hřiště. Hold ne všichni noví hráči zapadli tak, jak bych očekával.
Obrázek
Naposledy upravil(a) vonTrips dne 05 úno 2021, 13:41, celkem upraveno 1 x.

7
výborný výber klubu, ja sám hrám najradšej v týchto pralesoch ... takže za výber klubu rozhodne palec hore :potlesk:
očakávam, že v prvých sezónach to pôjde ľahko, keďže rozdiel medzi tými ligami je minimálny a ak raz dominuješ v 10. lige, tak s tým istým kádrom môžeš dominovať aj v 9. či 8. lige ... som zvedavý, kedy prídu ťažší súperi a budeš mať väčšie problémy ... tipujem až nikde vo Vanarama National North/South :)
teším sa na pokračovanie a určite budem sledovať

8
#5 Sezóna 2021/22 - druhá polovina

Leden začal krásným prodloužením smlouvy a pokračováním ve vítězném duchu. Co se týče změn v kádru, já o žádné neusiloval. S tímto týmem jsem prozatím spokojen a spíše vyhlížím posily na další rok. Bohužel se mi opětovně nevyhly odchody, hlavně tedy mladých hráčů. Nejdříve odešel Jack Ovens do Swindonu (775 € měsíčně v League One - tomu nemohu konkurovat) a následně i brankář Bradley Alexander-Arnold, kterého jsem loni “vytáhl” z neaktivních hráčů (za 190 € měsíčně do Lancasteru o dvě divize výše).
Obrázek
Mezitím probíhaly i zápasy, kde se nám podařilo prohrát v FA Vase, ale tento pohár letos nebyl mým (ani klubovým) cílem, neboť finance mi zajistil FA Cup. Naproti tomu se podařilo vyhrát ligový pohár (North West Counties Cup). I když teda poté, co Rowe spálil v prvním poločase dvě tutovky jsem si říkal, že je to v pr… Naštěstí jsme to uhráli v prodloužení, když nás podržel brankář a další trofej je doma.

Radost mám z toho, že se "domů" vrátil Godwin, kterému v Boston United “pšenka nekvetla” a když se objevil na přestupní listině, neváhal jsem ani chvíli. Sice se pár týdnů pral s Terry Ryanem, ale ten v květnu podepsal jinde a tento problém už řešit nemusím. Horší to bylo s Vaulksem, který neodešel v nejvhodnější chvíli a někteří hráči byli zklamaní z nízké konkurence. Toto jsem vyřešil posilou na pravý kraj obrany, kde jsem přivedl Kyrona Stabanu.
Obrázek
Stejně tak dal přednost týmu z vyšší divize i McKeown, který odehrál 31 utkání, ale žádná sláva to nebyla. Na druhou stranu, hrát jednu divizi pod Vanarama North za 500 € měsíčně, rozumím, že tomu dal přednost.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Co se týče utkání, vše šlapalo jako švýcarské hodinky až do chvíle, kdy se v půlce dubna zranil hlavní brankář a pak i někteří další hráči. Proti Winsfordu to ještě šlo, ale pak jsme prohráli doma s přímým pronásledovatelem a jen remizovali s Northwichem. Naštěstí hned na další zápas už byli mnozí hráči uzdravení a 8. 5. 2022 jsme po zápase se Skelmersdale slavili titul a postup.
Obrázek
Zbylé zápasy pak dohráváme jen z povinnosti a s různě poskládanou sestavou, aby dostali šanci i mladíci. Měl jsem tak možnost udělat si obrázek o různých hráčích s výhledem na další rok.
Obrázek

Abych nezapomněl, letos to byl pro Bury velmi slabý nábor a de facto jen ze “zoufalství” jsem podepsal 3 hráče, více opravdu podepsat nešlo a asi to ani nebylo zapotřebí.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A nesmí chybět první zápis do historické 11 týmu Bury A. F. C.
Obrázek

Letem světem 2021/22
A samozřejmě ani letem světem, které je však poněkud kratší, neboť mám navoleny mezi hratelnými soutěžemi jen ligy z Ostrovů.
  • Anglie PL: Chelsea
  • Anglie FA Cup: Chelsea 4-0 Liverpool
  • Anglie Championship: Brighton
  • Anglie Community Shield: Chelsea 2-0 Manchester City
  • Irsko: Dundalk (2021; aktuálně opět vede Dundalk)
  • Sev. Irsko: Larne (o bod před Linfield)
  • Wales: The New Saints (o bod před Bala Town)
  • Evropský superpohár: Liverpool 2-1 AC Milan
  • Liga mistrů: Liverpool 3-0 Lazio
  • Evropská liga: Olympique Lyon 2-1 Manchester United
  • Konferenční liga: FC Kodaň 1-0 Levante (a Kodaň je historicky prvním vítězem EL2)

Odpovědi
luckymen - přesně jak píšeš, pro dlouhodobý save je zajímavý prales, jinak je to po pár letech nuda. A měl jsi pravdu, že projít Lvl9 bylo možná ještě snazší než Lvl10. Uvidíme co příští rok v Lvl8, snad se tam ještě nezaseknu, a kdyby to přišlo až ve Vanarama North, vůbec bych se nezlobil :yahoo:
Naposledy upravil(a) vonTrips dne 13 úno 2021, 12:53, celkem upraveno 1 x.

10
Zdravím,

nalákal si mě na tak krásnej prales a docela jsem se začetl. Já sám jsem takhle dole nikdy nehrál. Naposledy druhou ligu za lišky z Leicesteru, ale když postoupili tak už mě nebaví :D . Chvilku jsem hrál za skotský Hearts, ale nemám čas na dvě hry najednou (momentálně hraju za Viktorku Žižkov viz můj deník). Ale díky Tenshiho skvělé databázi č. ligy bych si asi příští rok zkusil nějaký český prales...

Teď ale k tvé kanceláři...je to pěkně napínavý to sledovat a teď ses rozjel teda moc hezky, úplnej uragán.

Docela by se mi líbilo víc screenů zajímavejch hráčů nebo talentů. Trošičku bych to graficky upravil, působí to na mě hrozně přecpaně, stačily by mezery mezi odstavci a obrázky. A co mě děsně štve je když rozkliknu obrázek tak se mi zobrazí jak na stránce tak mi to hodí i novou stránku s odkazem na imgbb. Je to jen můj dojem a možná to tak někomu vyhovuje, ale mě to pije krev :D

Co je ale super tvůj styl psaní, to mě jako baví...

PS: Klidně se na moje "rady" vyprdni a dělej si to po svém, ale beru to podle svého když jsem začínal tak mi nikdo neporadil a začátek psaní je hrozně těžkej...samý sraní s grafikou, odkazy...brrrrrrrrrrrrrrrr

11
v lige teda poriadna demontáž súperov :killer: .... taký bodový zisk a náskok pred prenasledovateľmi sa len tak nevidí .... vyzerá to, že mužstvo má veľkú kvalitu a preto sa nebudem čudovať, ak budeš bez problémov postupovať ešte minimálne 2 sezóny ... určite potešil aj zisk pohára, aj keď nie je nejako extra dôležitý, ale každá trofej sa počíta :)
GL do ďalších bojov

12
#6 Sezóna 2022/23 - první polovina

Offseason nezačala příliš hezky, neboť nastal výrazný exodus hráčů, kteří se prostě rozhodli, že jim jinde bude lépe. Zvláště u ofenzivního dua, které jsem přivedl na začátku minulé sezóny, mě to docela mrzelo. Oba byli kvalitní a produktivní, najít náhradu tak nebylo vůbec lehké.
Obrázek

K tomu se rozhodl odejít i obránce Cameron Crook, se kterým jsem počítal pro letošní rok do základu (opravdu se zlepšil), popř. jako alternativu na levý kraj obrany. Následně odešel i náhradní gólman Porter, stejně jako mladíci do ofenzívy, se kterými jsem počítal do rotace.

To vše vedlo k tomu, že jsem před začátkem sezóny začali protestovat stávající hráči, že v týmu chybí hloubka i kvalita. Přitom by mohli být rádi, že budou víc hrát. No nic, tak jsem musel přivést 8 hráčů, z nichž je možná hned 7 do základní sestavy. A samozřejmě díky tomu z ní vypadli ti, co si nejvíce stěžovali. Ale když jsem těmto hráčům snížil herní čas, tak si nestěžovali.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na druhou stranu se hloubka týmu osvědčila hned ze startu sezóny, kdy jsme měli v jednu chvíli hned 7 zraněných, ať už dlouho- či krátko-době. Avšak tuto část jsme zvládli docela obstojně a hráči se pak začali postupně zase vracet do hry. A pouze drobná poznámka k přípravě - tu jsem letos otočil, takže jsem během července a srpna připsal zisk dohromady skoro 40k €.
Obrázek

Každopádně zápasy už nejsou takový válec jako v nižších divizích, level 8 už je o něco náročnější. Na druhou stranu není nutné skončit první, neboť bude k dispozici play-off (což je i požadavek vedení). Zároveň je nutné nekoukat tak úplně na výsledky, neboť některá vítězství byly opravdu haluz. Hlavně v listopadu, kde se nejdříve zranil pravý bek Stabana a následně i jeho konkurent Ecclestone. Oba dlouhodobá zranění na více týdnů, ještě že mi zůstal k dispozici Egan.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Když se k tomu přidaly další problémy (pokles formy a drobná zranění), tak jsem využil doručeného CV ze strany Kierana Glynna a podepsal jsem ho hned, když přišel na zkoušku. Toho naopak vzápětí využil Kinsella a odešel do Boston United, jsem zvědav jestli to bude mít stejný průběh jako u Godwina, tedy že bude za rok zase zpátky :)

Obrázek

Nejdůležitější a zároveň nezajímavější zápas podzimu se odehrál v půlce prosince, tedy první kolo FA Cup. Poprvé se nástupnický tým probojoval až do hlavní části soutěže. Odtud je to už jen “pár kol” k vítězství… ale k tomu vede ještě dlouhá cesta. Bohužel, tento první zápas nám nevyšel podle představ, ale byl to překvapivě vyrovnaný zápas, kde jsme mohli klidně vyhrát, stejně jako prohrát. Nakonec to neklaplo a prohráli jsme na penalty, ale finanční injekce, stejně jako zkušenosti, jsou perfektní.

Ke konci ještě doslova “rozj**al kabinu” brankář Calderbank-Park, který se stal dvojkou, ale pozici neunesl. Nelíbilo se mu ani, že Harry Beasly chytá lépe a začalo být dusno. Pro větší klid jsem mu dal pár šancí (jako zachytal docela dobře), ale zvláště remíza s Widnes jde přímo na jeho vrub. Je to rozhodně nejzbytečnější ztráta první poloviny sezóny. Myslím, že C-B z klubu odejde při první možné příležitosti a mi to asi vadit nebude, neprojevil se zrovna jako týmový hráč.

Obrázek

Je třeba však poznamenat, že i přes (nejen) toto zaváhání vedeme "po polovině" sezóny naši divizi. Stále jsme ve hře v FA Vase a dostali jsme se do prvního kola FA Cup. K tomu jsme zlepšili finanční bilanci klubu a už se blížíme hranici 200k €, která by možná v této sezóně i mohla padnout. Toto bude pro další rozvoj klubu to nejdůležitější, neboť nebude už mnoho divizí trvat, než se někde zasekneme a budeme muset investovat (nejen) do zázemí klubu.
Obrázek

Odpovědi
  • luckymen - ano, byla to demolice, až jsem se divil. Jen si nejsem jistý, že to tak bude pokračovat i dál. Tahle sezóna už je (zatím) o dost vyrovnanější. Každopádně, díky za komentář ;)
  • honzyk - nábor je bída a asi ještě dlouhou dobu bude. Mám co dělat, abych přesvědčil vedení, že je třeba investovat do tréninkového zázemí :( o zázemí pro mládež ani nemluvím, to přijde na řadu až o dost později. Osobně si myslím, že budu v Championship až mi přijde z akademie nějaký slušný gener. Do té doby budu kupovat, co bude k mání. Díky za komentář ;)
  • Kousek - díky za komentář, pokusím se to vylepšit. Začal jsem tím, že jsem z IMGBB přešel na PostImage, snad je to posun k lepšímu (pokud ne, asi si budu muset napsat vlastní apku pro sdílení obrázků), opět beru jakoukoli zpětnou vazbu. Rád tento kancl posunu dál. A čtu i tvůj deník, máš můj obdiv :potlesk: , že ses do toho pustil, já bych na deník neměl nervy. Už tak jsem rád, že si najdu těch několik desítek minut na sepsání každé půlky sezóny, ne abych musel tohle absolvovat po každém měsíci.
    EDIT 21:21 - teď na to koukám a ty obrázky se chovají pořád stejně, odkazují pryč a ještě se tu otevřou jako galerie. Jenže já nevím jak jinak tady hodit miniaturu s odkazem na plný obrázek. Dát sem pouze plné obrázky, to bych to tu zaplácal a dávat tady jen odkazy... no je to možnost, je se mi moc nelíbí :'(

13
#7 Sezóna 2022/23 - druhá polovina

Druhá sezóna začala hned důležitou sérií zápasů, které jsme zvládli a scouti začali hledat posily do ofenzívy, která nás docela trápila. Jenže co vyhlídnutý hráč, to posila pro “konkurenci”. Z postupných pěti nabídek se neujala ani jedna, až nakonec jsem získal TOP útočníka Browna.
Obrázek
Obrázek

Zároveň jsem musel odmítat jednu nabídku na vedení klubů za druhou. Zájem cizích týmů, i z Vanarama North, byl velký např. Boston United nebo Woking. To už jsou zajímavé destinace, ale všechny jsem odmítl, vedení mě pochválilo, ale na trenérský kurz mě pustili až na konci sezóny po postupu (mají štěstí, být to jiný save, tak už bych dal Bury vale).

Průměrná hodnocení hráčů jen odrážejí celkovou výkonnost. Fakt, že jsme měli po celou dobu nadprůměrné výsledky neodpovídá celkové výkonnosti týmu. Vlastně se ani nedivím, že nejlepší střelec první části (Bonnington) vzal v lednu roha, když druhým nejlepším střelcem byl střední obránce Wyatt.
Obrázek
Obrázek

Naproti tomu je třeba hráče vyzdvihnout za jejich úsilí a to jak v zápasech, tak na trénincích. Bohužel na výsledcích je jasně vidět, že tým v průběhu sezóny narazil na výkonnostní strop. Jen někteří hráči si totiž udrželi výbornou výkonnost po celou sezónu, většinou se spíše trápili, což se negativně projevilo na výsledcích. Některé remízové zápasy jsme klidně mohli vyhrát, některé prohrané alespoň zremizovat, ale zároveň i naopak ty vítězné klidně i prohrát.

Mnohé výsledky jsme tak uhráli spíše na taktiku a bojovnost, než na kvalitu a je jasné, že po postupu do vyšší divize musí dojít k rozloučení se s některými hráči a hlavně k výraznému posílení týmu. Bez toho se ve vyšší divizi ani neohřejeme a budeme zpátky do úroveň níž.
Obrázek

Však se stačí na ty výsledky podívat a pak i na souhrnné statistiky celé sestavy (kde už bohužel chybí ti nejlepší hráči!). Fakt, že jsme s touhle sestavou vyhráli svou divizi je takový malý zázrak, kterému výrazně pomohl příchod Jimmyho Frenche krátce poté, co jej v dubnu propustil Manchester United. Bez tohoto příchodu, bychom to nakonec neuhráli, to je jisté.

Obrázek

Zvláště, když se útočník Irwin rozhodl, že v půlce dubna (když jde do tuhého) je ideální doba opustit tým a “jít si za lepším”. Takový Wyatt si to nechal alespoň na dobu, kdy už jsme vyhráli titul a šel pomoci Alvechurch v postupu do Vanarama North.

Obrázek

Nemohu opomenout finanční stránku klubu, kterou jsme tuto sezónu vylepšili o téměř 80k €, což rozhodně není málo. V další sezóně na tomto musíme stavět, na druhou stranu mi vedení umožnilo zvýšit počet trenérů a pak také skautů. Obojí mám v plánu využít.
Obrázek

Bohužel musím nelichotivě popsat i nábor, který v této sezóně opět nebyl nijak zajímavý, tomu prvnímu se asi vyrovnáme až za dlouhou dobu.
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Samozřejmě došlo i k dalšímu zápisu do historické 11 týmu Bury A. F. C.:
Obrázek

Letem světem 2022/23
A klasické letem světem, které je však poněkud kratší, neboť mám navoleny mezi hratelnými soutěžemi jen ligy z Ostrovů.
  • Anglie PL: Manchester City
  • Anglie FA Cup: Manchester United 3-1 Liecester
  • Anglie Championship: Watford
  • Anglie Community Shield: Manchester United 2-1 Chelsea
  • Irsko: Dundalk (2022; aktuálně opět vede Dundalk)
  • Wales: The New Saints
  • Evropský superpohár: Liverpool 1-0 Olympique Lyon
  • Liga mistrů:Liverpool 1-0 Juventus (třetí výhra v řadě!!!)
  • Evropská liga: AS Řím 3-1 AC Milan
  • Konferenční liga: Schalke 04 0-0 Udine (Schalke výhra na penalty)

Drobné reakce
  • Takhle rychle další post mám jen díky tomu, že jsem v neděli čekal dlouho na Super Bowl a pak jsem hrál i při sledování SB. Jak se říká u nás "potáhl jsem kocura za ocas" a můžu tak servírovat další part. Ale teď už to s hraním nebude tak ostré, další část očekávejte někdy příští víkend.
  • Snažím se upravit grafický styl, ale pořád mi vadí ty obrázky. Rád bych tady nasdílel obrázek, který by se ale v textu zobrazil jen jako miniatura a až po rozkliknutí by se zobrazila reálná velikost. Samozřejmě bez odkazování na PostImage. Poradí někdo?
  • Jediné na co jsem zatím přišel (u obrázků) je klikat na ně kolečkem myši, takto se automaticky otevře obrázek v nové kartě a přitom se nezobrazí fotogalerie tady na fóru.

14
#8 Sezóna 2023/24 - první polovina

Říká se, že s jídlem roste chuť a o vedení klubu Bury to platí dvojnásob. A zatímco na konci uplynulé sezóny jsem projednával klubovou vizi a klubu stačilo, abych se v rámci Northern Premier League (lvl 7) udržel, se začátkem sezóny nové už po mě chtějí uhrát play-off o postup. Alespoň, že v pohárech mají střízlivé požadavky. Ale před začátkem sezóny jsem měl obavy, že tato sezóna pro mě může být konečná.

Obrázek

Základem pro úspěch je jednoznačně poskládat nový tým, neboť staří hráči už prostě na tuto úroveň nemají. Rád bych bral na hostování mladší hráče z vyšších divizí a pak mladé hráče, které vyřadí z TOP týmů, ale tam to jde spíše až v dubnu/květnu. A u hostování je problém, že mi to hra nechce dovolit, byť mám poloprofi status. Asi by se klub musel stát nejdříve plně profesionálním, ale to nyní vůbec nehrozí.

Na druhou stranu, vedení souhlasilo s vylepšením zázemí, což je dobře pro další rozvoj, ale zároveň se sníží finanční polštář a už nemůžeme tak rozhazovat. Bohužel si o více financí začali říkat i zaměstnanci a také hráči. Ale u nich už konečně mohu nabízet poloprofi smlouvy, takže jsem ty své nejlepší okamžitě podepsal na částečný úvazek s prodloužením o rok po 5 zápasech a také s podmínečným prodloužením klubem.

Nyní už mi ty nejlepší hráče nebude nikdo krást a snad se mi podaří vylepšit rozpočet prodejem některých z nich. Zatím jsem smlouvy podepsal s pěticí stávajících hráčů Beasly, French, Ecclestone a McCarey, bohužel dva výborní ofenzivní hráči Brown a Glynn měli nadměrné požadavky, které jsem nebyl schopen splnit, zatím.

Obrázek

A pak už začalo rodeo s hledáním nových hráčů. Bylo zajímavé kolik hráčů a jejich agentů se mi samo ozvalo. Prakticky každých 5 dní jsem procházel cca 15 reportů od scoutů a naháněl nové hráče. Bohužel ti starší sice už mají zájem o Bury, ale mají nereálné požadavky a já nehodlám přivést tento klub ke krachu, takže jsem se zaměřil spíše na genery.

Z reálných hráčů jsem podepsal pouze obránce McColla a defenzivního záložníka Lindsayho. Pak už přišli na řadu kvalitní geneři a zajímaví prospekti (hlavně na prodej) záložník Blair, útočník Selvey a brankář McCullough (někteří z nich přišli ještě v rámci minulé sezóny, proto chybí ve výčtu přestupů).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Takže jsem dostal možnost zbavit se některých hráčů, kteří neměli výkonnost či nebyli spokojeni a Hunt ukončil kariéru. Hlavně jsem se zbavil nespokojeného brankáře Calderbank-Parka, za kterého přišel mladík McCullough, který je ochotný si na svou šanci počkat. A po odchodu obránce Jebson-Kinga jsem místo něj přivedl Lewise Whita, který je však primárně defenzivní křídlo, ale je mladý, nestojí moc peněz a má potenciál stát se křídelním obráncem. Prošel si akademií Shrewsbury, ale smlouvu nedostal. U mě ho čekají snad 3 sezóny.
Obrázek

Co se týče utkání, zde jsem šel opět cestou pořádání přáteláků pro výdělek proti U23, kdy jsme vydělali pěkný ranec a porazili jsme Liverpool. Ve druhé části už jsem začal připravovat tým na ligu a hrál jsem spíše snazší soupeře. Na výsledcích v lize se však zpočátku odrazil nově poskládaný tým a slabší znalost taktiky. Po počáteční remíze s Nuneatonem a porážce od Stalybridge Celtic, jsme však rozjeli krásný válec, který se v lize zastavil až v prosinci.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ale ono už celý prosinec bylo cítit, že hráčům dochází šťáva. Program byl nabitý, přišla únava, zranění, pokles formy a bohužel jsme vypadli z FA Cupu. V ligovém poháru jsem nechal hlavní hráče odpočívat a postavil juniory, jenže když neproměníte dvě tutovky, nemůžete vyhrát. Bohužel venkovní remízy s Wittonem a Bradfordem pouze podtrhly klesající formu. Bude prostě zapotřebí tým v lednu trošku oživit.

Obrázek

Drobná reakce
Když mi tady luckymen psal, že profrčím v pohodě čtyři soutěže a zastavím se až ve Vanarama North, možná ani tam ne, tak jsem mu vůbec nevěřil. No, teď už věřím a udělám vše pro další postup o soutěž výš.

15
#9 Sezóna 2023/24 - druhá polovina

Jestli první půlka sezóny (prosinec 2023) končila rozpačitě, pak ta druhá začala doslova hrozivě (k zápasům později)! Nedařilo se mi totiž žádným způsobem vhodně doplnit kádr. Měl jsem pár vytipovaných hráčů, ale ti skončili u konkurence (zpravidla s vyššími platy). A samozřejmě začaly chodit nabídky na některé hráče.
Obrázek

Naštěstí Lindsay sice podepsal s Ballymena United, ale odejde až po sezóně, ovšem O’Kane odešel okamžitě do týmu Chorley. Střed zálohy tedy dostane zabrat, neboť pro tu těžší část sezóny budeme bez nejdůležitějšího hráče. Naštěstí se mi podařilo přivést i posilu v podobě mladého křídla Seckana (gener).
Obrázek

No a nyní k zápasům. Prosinec nepřinesl dobré výsledky (2 prohry a 2 remízy), ale v lednu to bylo ještě horší! Zranění nás kosily stále víc, hráči byli unavení a z formy. Sice jsme hned z kraje vyhráli s Nantwich Town, ale pak jsme si připsali tři porážky v řadě a haluzácký postup v FA Vase proti Boreham Wood. Takže jsem začal experimentovat se změnou rozestavení i taktiky, kdy jsme přešli na protiútoky.

Naštěstí se pak vrátili někteří hráči (hlavně Brown) a dostavily se i nějaké výhry. Neslavné to však bylo i v únoru, kde jsme si připsali 4 remízy v lize, ale naštěstí postup v FA Vase. Prohry v lednu a remízy v únoru však nejen, že smazaly náš náskok 5 bodů, ale bohužel nás posunuly dokonce i níže. Nutno říci, že ztráceli všichni a po březnovém vítězství nad Ashton United jsme se opět dostali na první místo v tabulce.
Obrázek

To jsme však bohužel neudrželi, protože jsme celkově prostě nebyli schopni udržet si formu a jediný měsíc, kdy nám to alespoň trochu šlo byl březen a pak duben, do porážky s Morpeth. Když jsme spadli pod Ashton, tak bylo jasné, že budeme bojovat nejlépe o druhé místo. O to více potěší, že jsme ve finále FA Trophy (mj. soutěž, na kterou jsem zaměřil maximální pozornost) porazili Chorley, byť to bylo brankou z penalty.

Nakonec jsme doklopýtali do play-off o postup do Vanarama North, což byl cíl vedení. Avšak cestu nám mírně zkomplikoval McCullough, který dostal pozvánku do U19 reprezentace (první hráč nového Bury, který se dostal do repre!). Naštěstí i tak porážíme postupně Totton a Chelmsford City, abychom narazili v posledním zápase na Corinthian Casuals.
Obrázek

Na tento zápas jsem ještě rychle podepsal novou dojici hráčů - útočníka Thompson-Prempeha a záložníka McStravicka. Ten prvně jmenovaný mi nakonec velmi pomohl, neboť vstřelil rozhodující postupou branku. Ale i ten druhý se podíval na hřiště a přispěl svou troškou do mlýna…
Obrázek

Bohužel chybí mnohé statistiky ze sezóny a spousta zajímavých obrázků, protože je nějak pokažené překlápění mezi sezónami a playoff o postup se vlastně dohrávalo už v nově překlopené sezóně. Hra mě kvůli tomu ochudila i o závěrečné shrnutí sezóny, takže vlastně ani já nevím, jak jsme si “vedli”. A co se týče náboru, to byla bída, o které se tady raději ani nebudu zmiňovat!
Obrázek
Obrázek

Ovšem postup je postup a tak se podělím alespoň o perličku v podobě zápasu FA Trophy, kde jsme rozhodli až na penalty v 15. sérii.
Obrázek

Letem světem 2023/24
Ale nechybí aspoň letem světem, kde je nejpřekvapivější po uzavřeném hattricku další triumf Liverpoolu v Lize Mistrů. A pro mě osobně zase skvělá zpráva, v podobě prvního titulu v PL ManUtd po odchodu Sira Alexe.
  • Anglie PL: Manchester United
  • Anglie FA Cup: Manchester City 1-0 Leeds United
  • Anglie Championship: Aston Villa
  • Anglie Community Shield: Manchester City 2-1 Manchester United
  • Irsko: Dundalk (2023; aktuálně vede Cork City)
  • Skotsko: Celtic (suverénně před ostatními, po 13.)
  • Wales: Bala Town
  • Evropský superpohár: Liverpool 4-0 AS Řím
  • Liga mistrů: Liverpool 1-0 Barcelona (čtvrtý v řadě)
  • Evropská liga: Inter Milan 2-1 LOSC Lille (výhra v prodloužení)
  • Konferenční liga: Fiorentina 0-0 Southampton (Fiorentina výhra na penalty)

16
prišli prvé ťažkosti, ale popasoval si sa s nimi statočne a napokon si postup vybojoval :potlesk: play-off je vždy zradné, pokazíš jeden zápas a máš po sezóne, takže tvoji hráči museli ukázať kvalitu a napokon sa im to podarilo .... ak som dobre pochopil, tak už si sa dostal do 6. ligy ... to je super správa, teraz začne tá pravá výzva .... myslím si, že nejaký rok-dva budeš potrebovať na aklimatizovanie, zlepšenie reputácie a potom môžeš myslieť aj na postup do vyšších líg a medzi profíkov ... teším sa na pokračovanie ... možno ma prekvapíš a budeš hneď bojovať o postup :vrr: GL

17
#10 Sezóna 2024/25 - první polovina

Před sezónou

Nová sezóna bohužel svou termínovkou okamžitě navázala na tu předchozí, tak jsem alespoň ze startu dal hráčům 14 dní volno od tréninku. Mezi tím jsem se poohlížel po možných vylepšeních kádru.

Naštěstí letos už po mě vedení konečně nechce postup, nebo alespoň boj o postup. Horní polovina tabulky se sice nejeví snadno, ale za to mnohem reálněji. Rozhodl jsem se totiž do sestavy zapracovat větší množství mladých hráčů, a to i těch, které si klub sám "vychoval" (i když jich moc není). Na výsledky tak letos rozhodně hrát nebudeme, s jedinou výjimkou - FA Trophy.
Obrázek
Obrázek

Tento pohár nám loni přinesl přes 200k €, více jak půlku na prize money a zbytek díky tržbám na vstupném (hlavně finálový zápas byl masakr!). A jelikož naše finanční situace není zrovna růžová (vedení do klubu nic nedává, sponzor pár šušňů co vystačí tak na jedny týdenní platy, zbylé přijmy nula), nezbývá než na tyto zápasy nasadit vždy co nejlepší sestavu a ostatní utkání rotovat.

Z toho jasně vyplývá, že letos mladí hráči dostanou mnohem více prostoru a základní 11 zase více odpočinku. Nerad bych opakoval průšvih loňské sezóny, kdy se nám to de facto už v prosinci hezky rozes… pokazilo, a pak jsme tu sezónu zachraňovali na poslední chvíli. Ve hře teď máme predikci na 16. místo (kurz 21,0) ve Vanarama North, za náma už jsou jen horší týmy.
Obrázek

Osobně to vidím podobně, že bychom se měli umístit okolo 15. místa, bral bych ještě i 18. pozici. A když všechno dobře vyjde, pár týmů překvapíme a skončíme 12., nejlíp 10., ale to bude strop. Klub se nyní musí stabilizovat. Postupně obměnit kádr, všechny hráče převést na smlouvy a začít to budovat na postup, který by mohl přijít už příští sezónu (přes play-off).

Hlavně je však třeba vydělat dost financí, aby bylo možné utáhnout všechny ty náklady - platy na celou sestavu, platy zaměstnanců, chod klubu a další, ale taky mít finance i na zlepšení zázemí, které je prostě hodně špatné. To bude další cíl. Část úspor vidím v hledání hráčů na hostování za ty, kteří letos odejdou, tady by šlo dost ušetřit. Uvidíme, koho se případně podaří získat.

Sezóna
Co se týče sestavy, struktura je jednoduchá. Brankáři 2, obránci 7, střední záložníci 5, útočníci 6. Jako okrajový backup 1 mladý brankář a 3 hráči do pole, které nemusím platit, ale nemám v plánu je nechat hrát (nebude-li to nutné kvůli rotaci). Zatím mám hlavně své hráče, které jsem doplnil prvním hostováním na post levého beka - Connor Nicholson z Wiganu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Hned na začátek přípravy jsem opět domluvil velké množství utkání s U23, abych posílil náš rozpočet. Poté už jsem nasázel spoustu přípravných utkání s blízkými týmy a spíše slabšími, aby se hráči dobře naladili. To se nám podařilo nadmíru dobře a start do ligy vyšel nad očekávání.

Obrázek

Co se nepodařilo byly první pohárové zápasy. Zatímco loni jsme měli štěstí a spoustu utkání vyhráli právě na penalty, letos se štěstí otočilo proti nám. Takže jsme hned ze startu vyletěli z FA Cupu i z ligového poháru. Na druhou stranu, nám to ulehčí situaci, neboť nebude zapotřebí tak moc rotovat sestavou a můžeme překvapovat v lize. Jen vedení z toho není tak nadšené (jako já).

Obrázek
Obrázek

Dobré výsledky pak způsobily, že jsem mírně přehodnotil náš záměr ohledně celkového umístění i posil. A hlavně se mi začali hlásit opravdu dobří hráči, kteří mají zájem u nás hrát. Nejdříve jsem tak odmítl pozvání na pohovor od Rochdale (League 2) a následně jsem podepsal SZ Isaaca Fletchera, který je opravdovým vylepšením zálohy. Na AML přišel Keaton Mulvey a myslím, že nyní už hrajeme o play-off (pozor na výsledky, zatím jsou zkreslené nižším počtem odehraných zápasů)!

Obrázek

Celkově musím říct, že se první polovina vydařila zcela nad plán! Perfektní výsledky, skvělá atmosféra v kabině a ještě jsme docela slušně vylepšili rozpočet. Takže mi nakonec vedení dovolilo studovat další trenérskou licenci.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědi
  • luckymen - no, překvapil jsem, bojuju o postup! Ale fakt tomu nerozumím :wall: :D Myslel jsem že Vanarama North (ano 6. nejvyšší soutěž, nejnižší v ofiko DB) bude náročnější, že tam už jsou reálné kluby s reálnými hráči, ale zatím to tak není. Tak uvidím, kde se zastavím...

18
#11 Sezóna 2024/25 - druhá polovina

První půlka dopadla nad očekávání dobře. Nejen že splníme požadavek vedení na horní polovinu tabulky, ale myslím, že jej dokážeme předčít. V tuto chvíli už je jasné, že útočíme na play-off, ale hlavním cílem je v sezóně vydělat co nejvíc, abychom mohli dál pokračovat ve vývoji klubu.

Poprvé, za dobu co jsem v Bury, nemusím řešit zimní odchody hráčů a nucenou obměnu kádru. To je obrovská výhoda, že kádr je nyní stabilní a každý příchozí hráč už je pod smlouvou, takže se nemusím bát, že by byl jen tak zlanařen někým jiným. A ty drobné odchody se týkají jen omezeného množství juniorů, se kterými stejně nepočítám pro první tým.
Obrázek

Co se bohužel na jaře nepovedlo, to je pouť v FA Trophy. Sice jsme porazili Ranmere Rovers a pak i Cray Valley, jenže ve čtvrtfinále jsme doma nestačili na Hartlepool a docela ostudně jsme prohráli brankami v nastaveném čase druhého poločasu.
Obrázek

V lize je to jiné, tam cca od půlky února začal vládnout York City, kterému následně sekundoval tým Gateshead a tito dva si to rozdávali o přímý postup. Ostatní týmy však nebyly tak konzistentní a ztrácely cenné body stejně jako my, takže jsme vlastně celou dobu bojovali nejen o playoff, ale dokonce i o třetí místo v tabulce a volno v prvním kole playoff!

V průběhu března se pak Lemin Seckan stal prvním hráčem nového Bury, který skóroval za reprezentační tým. Bylo to v zápase U19 mezi Severním Irskem a Albánií a je to jednoznačná ukázka toho, že i nové Bury by mohlo mít váhu. Pokud se více našich hráčů dostane do repre, věřím, že to pomůže zvýšit naši reputaci.

Obrázek

Duben se pak nesl v duchu prodlužování smluv. U realizačního týmu jsem to nechal, stejně jako u náboru mladíků, na sportovním řediteli. Hráče prvního týmu jsem podepisoval sám, neboť jsem nechtěl přijít o mladíky Seckana, McCullougha, Ecclestona nebo Blaira. Bohužel nám duben přinesl i starosti, jak poskládat obranu. Postupně se totiž zranili krajní obránci White, Ecclestone a Nicholson.

Naštěstí jsme vše víceméně zvládli a nakonec jsme uhájili třetí místo v tabulce a lepší postavení pro play-off, hlavně tedy bye week. Samotné play-off bylo velmi zajímavé! Barrow už nás měli na lopatkách, dokonce v nastaveném čase dali branku, kterou však VAR odvolal. Tato situace je nejspíše zlomila, protože sotva začalo prodloužení, tak jsme udeřili a následně i rozhodli.

Obrázek

Bohužel jsme podobné štěstí neměli v posledním utkání sezóny, ale s tím se nedá nic dělat. Fakt, že jsme byli jen jediný gól od postupu je prostě skvělý. I to, že jsme zápas s lepším Gateshead dotáhli až do prodloužení. Hráči si zaslouží maximální pochvalu, protože tato sezóna předčila všechna očekávání!

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Spokojení po sezóně jsou hráči i vedení. Spokený jsem i já. Trochu jsme polepili finance, přestože jsme neprošli dál v pohárech. Bohužel to však zatím nestačí na další rozvoj klubu. Avšak nesmí chybět statistiky a některé zajímavosti:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Opět došlo k úpravě v historické jedenáctce Bury A.F.C.:
Obrázek

A stále se nelepšící nábor nových hráčů:
Obrázek
Obrázek

Letem světem 2024/25
Tradiční letem světem, kde Celtic válí suverénně ve Skotsku a nikdo mu není schopen konkurovat. Ale aspoň že padla dominance Liverpoolu v LM, bohužel ve finále to vyšlo City :( A pokud se nepletu, je to poprvé, co všem evropským klubovým soutěžím vládnou týmy pouze z Anglie.
  • Anglie PL: Chelsea
  • Anglie FA Cup: Manchester United 2-0 Fulham
  • Anglie Championship: Leeds United
  • Anglie Community Shield: Manchester United 3-1 Manchester City
  • Irsko: Cork City (2024; aktuálně vede opět Dundalk a suverénně)
  • Wales: The New Saints
  • Evropský superpohár: Liverpool 2-1 Inter Milán
  • Liga mistrů: Manchester City 1-0 Manchester United (výhra v prodloužení)
  • Evropská liga: Tottenham 1-0 Celtic (výhra v prodloužení)
  • Konferenční liga: Wolves 3-0 FC Kodaň

19
#12 Sezóna 2025/26 - první polovina

Před sezónou

Jak ukázala minulá sezóna, největší bota nás momentálně tlačí v obraně. Dali jsme totiž 107 branek (suverénně nejvíce), ale zároveň jsme jich dostali 64 (více jich dostaly už jen týmy od 15. místa níž). Máme dva vyrovnané brankáře, kdy se mladý McCullough tlačí na post jedničky. Záloha je také dobře pokryta, stejně jako útok, i když ke zlepšení může dojít vždy. Ale zároveň máme nadějné mladíky, kteří se mohou začít tlačit do základní jedenáctky.

Jenže ta obrana! To je prostě slabota. A to jak výkonností (hvězdičky i průměrné hodnocení), tak v celkovém potenciálu. Zatímco zbytek sestavy má kam růst, obrana narazila na strop. Opravdu přísné hodnocení snesl jen Nicholson, který u nás byl jen na hostování. Možná ještě Ecclestone a French mohou být hodnoceni pozitivně, ale jinak už nikdo.

Z toho jasně vyplývá, že naším základním cílem do další sezóny bude posílit a okysličit obranu. Chce to jednoho stopéra a jednoho krajního hráče. Případně, abychom mohli útočit na více frontách, zkusíme přivést i ofenzivního záložníka. Pokud se nám tohle podaří, budeme mířit vysoko.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vedení sice bude letos stačit střed tabulky (a kupodivu hráčům taky), ale mi to rozhodně stačit nebude! Je mi jedno, že nás média predikují na 8. místo s šancí na play-off. My budeme rozhodně opět útočit na TOP3, ideálně na přímý postup z prvního místa. A zároveň na postup do dalších kol v pohárech, protože musíme vylepšit finance, aby vedení klubu povolilo další vylepšení zázemí.

Obrázek

Sezóna

Letos jsem se vrátil ke struktuře, kdy máme na každou pozici dva hráče + 3 hráče jako backup, kteří se pravděpodobně na hřiště nedostanou. Ještě než sezóna začala, prodloužil jsem hostování Nicholsonovi, takže levá strana OK. Pak přišli na hostování pravý bek Andrews z Rochdale a DC/MC Cutler z Walsall (mj. rezprezentant irské U19). Nakonec jsem ještě získal i OZ Westwooda z Crewe na hostování a Shila Walda na volný přestup (což odnesl hostováním Gibson).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jenže! Po pár zápasech jsem byl kontaktován z Crewe, že Westwood má hrát na pozici SZ jako ZTH. Pro mě nemilé překvapení, neboť mi nyní chybí OZ. A jelikož mě ani nezaujala obrana, jal jsem se konat. Jako OZ přivádím z Dundee Ruaridha MacKenzieho a na levý kraj obrany Cristophera McQueena z Kilmarnocku.

Ty hostování byly taky zábava. V Anglii mi nikdo nikoho půjčit nechtěl, prý aby hráli s lepšímí hráči, pche… tak mi nezbylo nic jiného než hledat jinde. Tady scouti nepomůžou, takže jsem ručně procházel tým po týmu (ve Skotsku a Irsku) a koukal se na to, kdo by mohl být slušnou posilou. Hráči jsou mimo scouting a na zkoušku nikdo nechce. Tak to beru podle hodnocení v mimosoutěžních utkáních. Nakonec jsem získal dva docela slušné hráče, doufám, že mi budou alespoň trošku platní.

Obrázek

Co se týče Westwooda, nechal jsem si ho do konce kalendářního roku a dal mu šanci na ZTH, bohužel nepřesvědčil, takže půjde. Což jak doufám pomůže Blairovi, jehož jsem prodal do Blackburnu za krásných 13k € (+ přátelák, 25 % z budoucího prodeje a hostování do konce sezóny). Jenže Blair zatím hraje kulové, asi je hlavou v Blackburnu, ale teď bude mít alespoň více herního prostoru.

Obrázek

Příchod McQueena mi pak pomohl přesunout Nicholsona na levého stopéra, kde nás prostě tlačí bota. Cutler a Storey hrají výborně, ale French po dobrém začátku nic moc! A McColl? To byla katastrofa, takže jsme měli de facto jen dva slušné střední obránce, přičemž Cutler jezdí pořád na repre. S Nicholsonem budou tři a McColla jsem vypoklonkoval na hostování a nehodlám mu prodloužit smlouvu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Evidentně nám prospěla dlouhá příprava, protože v létě nově příchozí hráči si stihli zvyknout ještě před prvním mistrákem a nové posily, které přišly v průběhu podzimu, se také velmi rychle zapracovaly. Však stačí kouknout na výsledky, de facto odpovídají mým představám. Důraz jsme kladli na poháry, ze kterých se sypou eura, zatímco v lize jsme se jen snažili udržet v blízkosti čela tabulky.

Obrázek

Jediná soutěžní porážka tak přišla od Doveru, který vede Vanarama South. Byl to nádherný zápas dvou různých poločasů, který rozhodla haluzácká branka v 88. minutě, škoda. Bohužel jsme se nevyhli některým zbytečným ztrátám (např. remíza se Scarborough), ale celkově panuje spokojenost. Spokojený jsem já (pořád bojujeme o vítězství v lize i FA Vase), vedení i hráči. Hlavní je, že co se týče financí, držíme se na nule a to jsou přitom ty nejlepší odměny ještě před námi.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

V průběhu podzimu taky odmítám jednu nabídku práce za druhou, nějaké i z League One - Stevenage, Doncaster, Forrest Green. Po té poslední mi vedení prodlužuje smlouvu o dva roky, ale bohužel mě opět neposlali na trenérské školení. V závěru prosince přichází na řadu prodlužování smluv a tady čuju nějaký průšvih. Ale to si nechám až na příště...
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“