Re: Bury - zpátky na fotbalovou mapu

41
ten Kiely vyzerá skvelo, na to, že prišiel zo 7. ligy 😲 tam musel byť za veľkú hviezdu 😁 sezóna parádna .... myslím si, že rozdiel medzi 4. a 3. ligou nie je veľký, takže som čakal, že by si sa mohol pohybovať vysoko, ale priamy postup som nečakal .... gratulujem, je to veľký úspech ....pekne sa ti darilo aj v FA Cupe ... škoda, že s Liverpoolom si nehral vonku, mohol si sa znova pekne nabaliť 😁
som teraz naozaj veľmi zvedavý, ako sa ti bude dariť v The Champ ... z mojich skúsenosti viem, že ide o najväčší skok, keďže rozdiely medzi tímami sú v tejto lige naozaj enormné .... stačí sa pozrieť na tvojej financie (aj keď si v pluse, tak 3M je pre väčšinu klubov v 2. lige tak jeden priemerný nákup hráča 😁) ... teraz sa začne veľká šou, teším sa, ako sa s tým popasuješ a držím palce
na záver ešte otázka ku taktike - akú používaš? .... ten počet strelených gólov je famózny, toľko 7 gólových zápasov som snáď ešte nevidel 😁

42
#21 - Sezóna 2031/32

Náročná první sezóna v Championship začala už 5. května 2031, ale o to sladším oznámením, že klub postaví nový stadion! Zajímavostí je, že jsem o nový stadion žádal už minulou sezónu v březnu (když nás doháněly odložené zápasy kvůli terénu). Ale tehdy mi vedení řeklo, že nemáme silnou fanouškovskou základnu (přitom tou dobou už jsme mívali vyprodáno), ovšem najednou už to možné je. Nebudu nadále lamentovat nad důvody, za sebe jsem rád, že Bury AFC bude mít konečně stánek, který si zaslouží - moderní Gigg Lane.

Další důležitou věcí bylo, že po postupu do Championship přišlo na řadu postupné obnovování smluv (stačí si prohlédnout galerii níže). Hráči totiž nebyli spokojeni se svými platy, což chápu. Brát v průměru 2,7k je prostě mimo realitu Championship, ale ne se všemi bylo možné se dohodnout. Některé dohody jsem pak odložil až na konec sezóny (takže de facto na tu příští).

Realizační tým
Tady už nejsme nejlepší, ale lehký nadprůměr je taky pořád v pohodě. Takže došlo jen k pár vhodným doplněním: Odchody
Fluktuace je opět větší, ale to se dalo čekat vzhledem k postupu do Championship. Samozřejmě neřeším mladíky, kteří na to neměli. Mrzí mě však odchod některých opor.
  • Moreiras, James - konec hostování a nebyl ze strany nových klubů zájem o jejich prodloužení, škoda (přitom James nakonec na hostování skončil!);
  • Dunne, Pons, Anderson, Thompson Tom, Buxton, Gordon - hráči, kterým skončila smlouva a já neměl zájem o její prodloužení;
  • Rodgers - loni ztratil místo v základu, takže prodat ho za 50k je skvělý obchod pro všechny strany (škoda, že si to nemyslí vedení);
  • Mackay - tohoto hráče jsem se snažil prodat už loni, ale nepodařilo se to, takže letos šel zadarmo (opět proti názoru vedení);
  • Bamford, Hughes, Quinlan- vývojová hostování, která přinesla své ovoce alespoň u Hughese (Quinlan taky nebyl marný);
  • Jack - řekl si o novou smlouvu, což respektuji, ale být důležitým hráčem a brát 16k + bonusy? Tak to ani náhodou a jelikož byl nespokojen, musel z klubu pryč;
  • Biffle - už se z něj stávala regulérní dvojka s výhledem na post jedničky, ale pak se strhla v lednu mela (trvala cca dva týdny a začínala na 500k+ €), ze které vyšel vítězně tým Reading s částkou až 5M €;
  • Moseley - tady jsem věřil, že jej udržím, ale poslední den přestupů se strhla mela, kterou vyhráli Wolves s 6M+ €; (hned jsem stáhl Quinlana z hostování)
  • Quinlan - sotva jsem jej stáhl z hostování, přišla nekompromisní nabídka z Derby, kterou chtěl hráč využít, hajzl! (hned jsem stáhl z hostování Bamforda)
  • Carr - vzápětí dorazila nabídka na Carra, naštěstí bylo možné vyjednávat, takže krom vyšší částky za přestup jsem vyjednal i hostování do konce sezóny;
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příchody
Příchody mladíků jsem finalizoval v průběhu dubna minulé sezóny, neboť náš nábor je opravdu marný. Zbytek už byl jen o vhodném doplnění kádru, neboť jsem se rozhodl věřit své sestavě vhodně doplněné o nějaké mladíky. Základem bylo udržet rozehrávajícího obránce Webba, což se podařilo.
  • Godfrey, Howard - mladíci do U18 pro FA Youth Cup a jestli se prosadí, tak tím lépe;
  • Jack Jones - OZ z “partnerského” Radcliffe Boro s potenciálem na Championship, rozhodl jsem se, že ho nenechám nikomu jinému a do Radcliffe jsem poslal o něco více peněz, než bylo potřeba;
  • Paul Sephton - když se v Torquay objevil hráč s potenciálem na Premier League, tak jsem ho nemohl nechat někomu jinému;
  • Andrew Fitzpatrick - podobný případ jako Sephton, akorát z konkurenčního Crewe (L1, kterou znám skrz na skrz), snad ten svůj PL potenciál obhájí;
  • Alex Guest - OZ co se neprosadil v Sheffieldu, v dubnu loňské sezóny přišel na zkoušku a uspěl; do kádru zapadl, ale Kiely byl nakonec lepší;
  • Chris Hughes - mladý levonohý RO, jenž má naplánováno vytížení až na další sezóny, což mi dovolilo poslat Quinlana na další hostování; na první sezónu dobré statistiky a těším se co bude předvádět dál;
  • Scott Russell - levý podhrot, který přišel do základu poté co se dlouhodobě krátce za sebou zranili McBride a Smith; a raději jsem podepsal hráče do 21 let, abych nemusel řešit registraci; bohužel se nejedná o dobrý podpis…
  • Adrian Fischer - když mi na začátku března poslal jeho agent zprávu, že je volný, tak jsem váhal (je to cizinec), nakonec přišel na zkoušku a ani ne po týdnu jsem mu nabídl smlouvu; jsem hrozně moc rád, že ji přijal;
Cíle
Budu se opakovat, ale opět bylo hlavním cílem vyhnout se sestupu. U pohárových soutěží jsem chtěl dojít tak daleko, jak jen to bude možné, aniž bych riskoval pád s Championship.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zápasy
Přípravu jsme si opět zpestřili domácím turnajem BORO Cup, který jsme opět vyhráli. Trochu proti očekávání jsme se však ve finále utkali proti Bacup Boro! Zbytek přípravy byl na pohodu. Takže nyní k pohárům:
  • Carabao (EFL) Cup - Bradford nebyl soupeř a Hull proti nám postavil juniory (my zase lavičku); podobnou “chybu” udělali i Citizens, které jsme za to vytrestali na penalty. Nutno říct, že jsme v nastavení přežili vlastní smrt! Takže jsme skončili až o kolo později na kopačkách Crystal Palace.
  • EFL Trophy - došli jsme do čtvrtfinále, což je úspěch, ale nakládačka od Leedsu nebyla fér - těžko říct, kdy budeme mít lepší šanci dojít až do finále;
  • FA Cup - celé putování pohárem nám přálo štěstí jak na los, tak při penaltách. Takže jsme se dostali do semifinále, což je opravdu jen kousek od našeho cíle. Tam jsme se utkali s vysvněnými Red Devils a dostali jsme hezkou nakládačku, ale i tak panuje spokojenost. Těšit nás může alespoň rekord v počtu vstřelených branek.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

V lize jsme chytli skvělý start, kdy jsme se hned po prvním zápase ocitli na třetím místě, to jsem si říkal “pískej konec”. Pak přišly porážky a my klesli tabulkou, abychom se zase po čase objevili na místě druhém. Tady, kdyby skončila liga, nezlobil bych se 😎 Realita, ale byla jinde a celkově jsme se v počátku sezóny pohybovali výše, než bychom měli (očekávali) nejen dle predikcí, ale hlavně kvůli platům. Ono celkově ta sezóna byla (svým způsobem) legrační už od začátku, když jsem si přečetl např. o finančním fair-play. Alespoň, že slušné jsou odměny za TV práva.

Tou správnou zábavou v průběhu sezóny však nebyly zápasy s našimi soupeři, ale vyjednávání s hráči ohledně jejich smluv. V League One na to nebyl prostor, ale po postupu si začali říkat hráči o podstatně větší gáži! Ještě před sezónou jsem podepsal hlavní strůjce úspěchů, tedy útočníky Walda a Spoonera, oba za plat okolo 10k € a se štěstím jsem je ukecal na vytížení regular starter. Těch smluv bylo hodně, takže jsem na konci sezóny vyplácel hráčům přes 180k €! Což je cca 8 % ligového průměru 😂

Obrázek

Zbytek sezóny pak odpovídá tomu, co asi každý čekal. Přechod z L1 byl příliš rychlý, tým nevyzrálý a výsledky to pouze potvrzují. Nakonec jsme se pohybovali okolo 15. místa což nebylo špatné, ale při menší krizi už jsme nakukovali do pásma sestupu. Přesto jsme se dokázali relativně s přehledem udržet (dvě kola před koncem), i proto, že jsme se zpočátku drželi výš, než bychom měli. Opět nás dohnal zimní program (a pár odložených utkání kvůli nekvalitnímu trávníku), kdy jsme se tabulkou propadli.

Celkově však hodnotím sezónu pozitivně, neboť jsme uspěli v Championship a v lize se udrželi. Dále se nám podařilo dojít do semifinále v FA Cup, což je skvělý výsledek a opravdu chybí už jen "kousek" k vytouženému cíli. A v neposlední řadě jsme prodali pár hráčů za pořádný ranec! Hezky jsme si napakovali kapsy a přitom ještě zbylo na vylepšování klubu (tréninkové prostory, mládež, přidružený klub nebo lepší scouting).

Obrázek

Mládež
Letos se konečně podařilo, že alespoň U18 hraje reálnou soutěž, nepočítám-li FA Youth Cup. Mládežníci přišli do regulérní ligy a krom toho se zúčastnili i ligového poháru. Nutno říci, že v lize excelovali a vyhráli hned při své první účasti. Naopak v ligovém poháru vypadli hned po skupinové fázi, což však nepovažuji za zásadní problém. Více mě mrzí vypadnutí v FA Cupu, zvláště v době, kdy je tým U18 nejsilnější za celou dobu kariéry. Na tomhle bude třeba ještě zapracovat. Třeba pomůže i nábor, který sice není optimální, ale už se tam objevil první hráč s potenciálem na Championship.

Hodnocení
Na závěr si ještě dovolím zhodnotit svou sestavu, neboť postup do Championship nám vystavil zrcadlo a tentokráte ukázal jasné limity naší sestavy. Jako skvělé beru jakékoli hodnocení nad 7.00, ale cokoliv nad 6.80 považuji za dobré, jen u SZ jsem trochu méně kritický (použitá taktika je vždy tak trochu diskriminuje). Ještě je třeba rozlišit hodnocení celkové (je vidět na screenu) a hodnocení čistě za Championship, což jsou u některých hráčů zcela odlišná čísla (např. McIlver 6,7 v lize vs 7,07 celkově).
  • Nejlepší z brankářů Biffle bohužel přestoupil, ale dvojice Cochrane a Towell nezklamala. Oba jsou spokojeni se svou rolí jedničky a dvojky. Dokud nebude třeba, nebudu nic měnit.
  • V obraně excelovali Webb (7.10/7.11), kterého bych rád získal na trvalý přestup a čerstvá akvizice Fischer. V dobrém světle se ukázali i Hughes (6.91/7.02) a Ridley (6.89/7.02), kteří mohou být budoucností klubu.
  • Vyloženě nezklamal žádný obránce, což je pozitivní zjištění, když si vemu, že jejich potenciál je výš než aktuální schopnosti. Ale jisté obavy mám z formy Dana Taylora a nejspíš mu umožním přestup jinam, takže bude nový křídelní obránce.
  • Ve středu hřiště je to horší, ale zase je třeba vzít v potaz, že DYZ mi hráli dva mladíčci - Flanagan a Johnston. Ti dva a Sterling rozhodně nezklamali, stejně jako Guest a Kiely.
  • Andy Jones - jasné zklamání z této sezóny, bohužel pro něj bude stropem L1, možná pomezí L2 a L1. U nás se zhoršoval každou sezónu a letos jen ukázal, že na tuto úroveň už nemá. Budu muset najít jiného ZTH.
  • V útoku opět exceloval Waldo (7.14/7.17 dokupy 28 branek), kterému ostatní jen těžko sekundovali. Dařilo se to hlavně Thompsonovi a McBridovi. Beck je ještě mladý, ale musím říct, že ani z výkonů ostatních nejsem vyloženě zklamaný.
  • Mark Spooner - své hodnocení vytáhl nahoru dobrými výkony v závěru sezóny, jinak to ale byla bída. Ale uznávám, že mu uškodily dvě delší zranění, takže ještě rok asi dostane.
  • Sam Smith - na začátku roku si řekl o smlouvu, ale nepodpořil to svými výkony (jen 6.65/6.82). Ani jemu se nevyhlo dlouhodobé zranění a nutno říct, že se mu v útoku vedlo lépe než na křídle, možná tam ještě nějakou šanci dostane.
  • Scott Russell - tohle nebyl dobrý podpis. Za celou sezónu toho moc nepředvedl, ale asi měl jen delší adaptační období, protože na konci roku předvedl tři skvělé zápasy - 7.1, 9.3 a 7.2, 4 góly + 1 asistence. Ale zklamání z něj přetrvává.
Suma sumárum, moc hráčů pro Champ a případný útok na FA Cup nemám. V následujících třech až pěti sezónách nás tak čeká razantní obměna kádru. Bohužel to vidím tak, že ta přestavba bude po vzoru Liberce, či-li každý (půl) rok téměř nová sestava, zvláště, když se u nás budou provádět výprodeje jako letos v poslední přestupní den celé sezóny.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/F0QJMpZ

Poznámky pod čarou
  • Dá se nějak zařídit, aby hráči U18 nemohli hrát za U23? Aniž bych musel vést U23 sám!?
    Zajímavou sezónu za sebou má Sunderland. V roce 17 spadli z Premier League a hned o sezónu později z Championship. V L1 se plácali až do sezóny 28/29, aby se tam po roce v CH vrátili. Opět však postoupili z prvního místa, ale letos už uhráli play-off v Championship.
Odpovědi
  • luckymen - TOP hráč nebyl, ale hvězda asi jo (statistiky). A divím se, že tam byl tak dlouho. Co se týče toho rozdílu mezi L1 a Champ, tak na to reaguje celý můj part 😞 Jinak já používám upravenou Jamieho taktiku z FMscout pro FM19. Jamieho sleduji už dlouhodobě, moc toho ke stažení nedává, ale to co je dispozici má hlavu a patu.

43
za mňa dobrá sezóna .... uhral si si kľudný stred tabuľky s relatívne pohodlným náskokom na zostupové priečky .... peknú jazdu si predviedol aj v Carabao Cupe, ale najmä v FA Cupe ... semifinále je veľký úspech .... škoda, že sa ti nepodarilo prebojovať až do finále, ale jasné, United sú niekde inde, takže prehra nikoho neprekvapila
myslím si, že kľúčom k úspechu bude zlepšenie obrany .... v útoku nemáš problémy, ale inkasovaných gólov je dosť veľa .... každopádne verím, že za nejaké 2-3 sezóny budeš v Premier League a tam rozbehneš finále tejto skvelej jazdy z 10 (?) ligy
potešujúci je pohľad na financie .... rozdiely medzi tímami budú určite veľké, ale si v peknom pluse, čo ti môže pomôcť do ďalších bojov ... GL :)

44
Lucky, díky za reakci. Osobně nevím, jestli to do PL dotáhnu, při výhodném losu v FA Cupu se podle mě tento save dá dohrát i z Championship, ale uvidíme.

Každopádně jsem jen chtěl napsat, že si dávám kratičkou pauzu. Venku už je hezky, tak toho chci využít a dohnat nějaké resty. Tento týden bych mohl začít zase hrát po večerech, ale bude ještě nějakou dobu trvat, než tady nahodím další part 😉 Ale rozhodně to chci dokončit, jen se to podaří asi spíše až o prázdninách, takže tady ty posty budou přibývat pomaleji, než v zimě...

45
#22 - Sezóna 2032/33

Troufnu si říct, jsme absolvovali nejsnadnější a nejpohodovější sezónu ze všech. Očekávání nízké (de facto jen udržet se v Championship) znamenalo nízký stres, takže to nejtěžší bylo uzavírat výhodné smlouvy (viz fotogalerie) a udržet vyrovnaný rozpočet. V půlce sezóny pak přišlo nucené pročištění kádru a příprava na další sezónu.

Realizační tým
V realizačním týmu nedošlo k zásadním změnám, pouze jsme doplnili pár nových lidí na neobsazené pozice: Odchody
Tady to bylo hlavně o tom, jestli se budou nebo nebudou konat výprodeje na konci přestupních období:
  • McIlver, Scott - konec smlouvy a konec spolupráce; Championship už bylo na ně moc;
  • Trevor Thompson - tady jsem měl svázané ruce, dostal jsem 12M, což bylo na úrovni výstupní klauzule, takže jsem rád, že u nás zůstal alespoň na hostování, i když výkonnostně šel hodně dolů;
  • Frazer Bamford - u nás mu pšenka nekvetla a byl jsem odhodlaný jej po sezóně pustit zadarmo, takhle to je aspoň pár tisíc, co se hodí (je to hráč na pomezí L2 a L1);
  • Omar McBride - obrovský talent s velmi špatným agentem; novou smlouvu beru, ale říct si o 70k měsíčně??? Nad prodejem jsem pak neváhal ani sekundu, hráčů máme dost; a vzal jsem první nabídku co přišla, i když šel pod cenou;
  • Andy Jones - chtěl jsem jej prodat už v létě, ale to mi nevyšlo, takže dostal poslední šanci, kterou však nevyužil a stěhuje se o dům dál;
  • Dan Taylor - podobný případ jako u Jonese, prostě Championship už je asi nad hranicí jeho schopností (to hodnocení 7.02 už má z nového klubu, u nás měl za podzim 6.6);
  • Bailey, Powell, Hughes, Grace, Davis, Husband, Johnston, Ridley, Sephton - vývojová hostování, někde to vyšlo, jinde ne;
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Příchody
Klasické doplňování mladíků a jinak víceméně čekání na to, kdo bude k dispozici na trhu volných hráčů:
  • O’Neill, E. Jones, Slatter, Tait - doplnění kádru U18;
  • Colin Webb - co víc říct? Základní kámen celé sestavy jsme získali na trvalý přestup za velký ranec (1,3M s bonusy až 3,9M), ale nelituju jediného eura!
  • Abdullahi, Johnston - mladí krajní obránci co se neprosadili v City a United, oba jsem vzal spíše s výhledem do budoucna (něco jako dříve Carr a Klass);
  • Calvin Husband, Llyr Powell - další přestupy s výhledem do budoucnosti, neboť hráči nebyli pro své kluby perspektivní a já se rozhodl jim pomoct v rozvoji; zvláště u Powella se jedná o trefu do černého - na hostování se neskutečně zlepšil, takže jsem si jej v zimě stáhl a zabudoval jsem jej do kádru;
  • Luke Dove - křídelní obránce schopný hrát na obou krajích, ale hlavně levák; Norwich jej umístil na přestupní listinu a já se jen modlil, aby si z těch nabídek co dostal vybral nás; stejně jako u Webba nelituji jediného centu;
  • Liam Thurgood - prošel Arsenalem a Readingem, kde odehrál dohromady 4 zápasy, neboť byl víc na marodce než na hřišti; je to sice rizikový podpis, ale pro mě špičkového obránce;
Cíle
Poklidný střed tabulky, ideálně v průběhu celé sezóny. A útok v Carabao Cup na vítězství a postup do Evropské konferenční ligy (moje malé tajné přání).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zápasy
Příprava se letos nevydařila tak, jak bychom si přáli. Došlo k mnoha zraněním a asi týmu nepomohlo ani testování některých slibných (potenciálních) posil, které si pak nakonec vybraly jiný tým, takže jsme vlastně sloužili jako inkubátor pro všechny. Bohužel jsme prohráli i domácí BORO Cup, což tak trochu předpovědělo naše pohárové výsledky:
  • Carabao (EFL) Cup - zápas přišel brzy po ligovém utkání, takže jsem nuceně prostřídal sestavu a Bredford nám vrátil loňské vyřazení v prvním kole;
  • FA Cup - totální propadák na Hullu, víc k tomu není co napsat;
Čím jsem byl poněkud překvapený a také trochu zklamaný, že jsme nebyli “pozváni” do EFL Trophy, takže této soutěže se letos neúčastníme. Horší je, že do žádné soutěže se nezapojili ani naši mládežníci, přitom U18 loni svou ligu vyhrála, vůbec to nechápu (viz nížě)!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Co se týče ligy, tam jsme měli skvělý vstup do sezóny a ještě koncem září to vypadlo, že budeme bojovat o postup. Ale potom se něco zvrtlo, ztratili jsme formu a hlavně hráči, kteří bojovali o setrvání v klubu, svou šanci vůbec nevyužili. Takže jsem se pak v zimním přestupovém období rozhodl provést menší čistku a zbavil jsem se např. Jonese s Taylorem, které jsem stejně chtěl prodat už v létě.
Obrázek
Jelikož jsme koncem ledna byli na 14. místě, 19 bodů nad sestupem, tak jsem se rozhodl dát šanci mladým. Máme velké množství zajímavých mladíků a těch 16 zápasů, co nám zbývalo odehrát, bylo skvělou příležitostí, jak se ukázat. Mohu rovnou říct, že mě nezklamali. Skvělé je, že zatím nejsou na hranici svého potenciálu, takže věřím, že se budou dále zlepšovat a při vhodném doplnění kádru bychom již brzy mohli útočit na náš hlavní cíl! Stačí kouknout na hodnocení Dale Love, který má teprve 19, ale po zapojení do Áčka se stal hned jedním z nejlepších hráčů.
Obrázek
A byť se nám sezóna nepodařila výsledkově, já ji hodnotím pozitivně. Došlo k výraznému posílení obranné řady, což považuji za základ budoucích úspěchů. Také se mi podařilo zapracovat nějaké mladíky do sestavy. Už to chce jen pro větší stabilitu posílit střed zálohy a pak už se určitě dostaví i výsledky. Nic na dobré náladě nemění ani zhoršující se finanční situace, což je důsledek brzkého vypadnutí z pohárů.

Mládež
Jelikož moji mládežníci letos nehráli žádnou soutěž a je otázkou, zda-li vůbec nějakou hrát budou, tak jsem se rozhodl rezignovat na nákup mladých hráčů. Zaměřím se na ostatní kluby a budu spíše podepisovat “nechtěné” hráče. A v U18 už se budu spoléhat jen na svůj vlastní nábor (+ přidružené kluby), byť ten nestojí za nic.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/hPybgvf

Poznámky pod čarou Odpovědi
  • luckymen - ještě jednou díky za reakci, už si tady tak trošku píšeme jen sami pro sebe 🤩😎 Na tu obranu jsem se vážně zaměřil, po Fischerovi jsem přivedl další obránce a teď už je to snad slušný základ. Také jsem koupil přivedl pár hráčů s výhledem do budoucna, takže obrana už snad bude v cajku. Ale dostat 102 branek ve 46 zápasech je prostě moc. Uvidíme, jak to bude další sezónu, kdy už obrana bude “hotová” a chci se zaměřit na posílení dalších postů.

46
Ahoj,

chci hlavně napsat, že to nepíšeš to pro sebe! :-) V práci, když mám čas, si rád pročítám všechny deníky co tu jsou. Hlavně tvojí kancelář nebo deník Kouseka.
Sám mám rád tyhle dlouhé hry a sam se je snažím vytvořit. Většinou za celý ročník hraju jen ten jeden save, protože času na hraní je málo, a když jo, tak né vždy padne volba na FM.
Tento rok jsem volil cestu z pralesa s tím, že se konečně nebudu snažit furt držet v jednom klubu a trošku reálně přestupovat a chodit za výzvami. Protože nevím jak ty, ale já když někde pět sezon piplám jeden klub a znám tam všechny, včetně generů, podle jmen, tak se to těžko opouští :-)
Dnes jsem se konečně dokopal a obnovil jsem si heslo po letech. Tak jsem napsal reakci, která doufám Tě podpoří v další partech hry.

Díky moc!
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

47
Webb, Thurgood a Dove veľmi pekné posily ... ak budeš chcieť uspieť a postúpiť do Premier League tak kvalitná obrana je základ .... je super, že v lige nemusíš bojovať o záchranu, ale s relatívne veľkým náskokom vieš uhrať stred tabuľky .... v pokoji a bez tlaku si tak môžeš pripravovať tím na postup .... tohtoročným sklamaním je pôsobenie v domácich pohároch .... keďže si už druholigista tak by si sa určite mal dostať ďalej 😁
aké máš vlastne ciele v tomto kancli? chceš to potiahnúť až do PL a vyhrať ju?

48
#23 - Sezóna 2033/34

Nějak si nemohu zvyknout, že mi sezóna skončí na přelomu dubna a května, takže pak mám téměř do konce června volno. Snad poprvé ve hře jsem využil dovolenou a nechal pár dní “jen tak simulovat”. To nejdůležitější však nastalo 21. června 2033, kdy se nám podařilo konečně dostavět náš nový stadion, už jen tímto se sezóna stala pozitivní ještě dřív, než vlastně začala. A také jsme se konečně odlepili ode dna, co se týče výplat. Časem se snad dostaneme do pozice, kdy výplaty budou odpovídat výkonům.

Realizační tým
Od této sezóny jsem nechal přijímání, propouštění či prodlužování smluv personálu na sportovním řediteli, popř. na ostatních zaměstnancích. I proto zde už nebudu psát, koho jsme přijali či propustili a jen ukážu, jak kvalitní náš tým v rámci Championship je.

Odchody
Opět odešli někteří mladíci, kteří se neprosadili nebo neměli perspektivu a pak také na hostování ti, kteří mají potenciál, který je třeba rozvíjet. Ale hlavně jsem se zabýval pokračující očistou týmu. Jsme v Championship a chceme zde být úspěšní, takže si nemůžeme dovolit živit nepotřebné hráče:
  • Griffits (CB), Towell (GK) - konec smlouvy a spolupráce, oba měli rok na to, aby si svými výkony řekli o novou smlouvu, což se jim však nepodařilo;
  • Llyr Powell (RB) - mladíkovi z Manchesteru vyšlo hostování i poslední půlrok, takže Everton, Fulham, Sheffield a Wolves svedli velmi drsný souboj, se skvělým výsledkem pro nás - až 15M a roční hostování zdarma (i když tedy jeho výstupní klauzule byla 21M);
  • Lee Hughes (AML/ST) - další z mladíků se zajímavým potenciálem, co se ale neprosadili, takže se nakonec za slušnou nabídku vrátil do Austrálie, řekl bych že ideální situace pro všechny;
  • Frankie Johnston (CM) - dostal lukrativní smlouvu loni a patřil mezi nejlépe placené hráče, takže jsem neměl žádný důvod mu dát smlouvu novou, když si o ni troufale řekl a raději jsem ho prodal (i když pod cenou);
  • Sam Smith (AML/ST) - měl poslední rok, aby mě přesvědčil, ale odehrál opět špatnou sezónu, přestože jsem jej nasazoval hlavně v útoku; přestup byl vysvobozením minimálně pro nás;
Zajímavostí určitě je, že Dove chtěl hrát PL, tak jsem přijal 9M od Leedsu. To se však nelíbilo vedení, které chce alespoň 11M! Jo, kde jsou ty časy, kdy jsme se spokojili s pár tisíci 🤑😎😂 Pozitivem zimního přestupního období pak je, že jsme udrželi celou sestavu kompletní!

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příchody
Nejdříve jsem mladé hráče nechtěl, ale pak jsem se rozhodl podpořit blízké a spřátelené kluby (Redcliffe Boro, Bacup Boro a AFC Fylde). Možná to tak budu dělat každý rok, abych jim trochu pomohl. Jinak byly příchody hlavně o posílení středu zálohy a křídel, to bylo mou prioritou.
  • Steele (LB), Dodgson (CM), Holden (AMR/ST) - hráči pro U18;
  • Smith (RB), Low (AMC) - hráči pro U23, tedy spíše pro budoucnost; Low je pak první přestup, který udělali zaměstnanci;
  • Jimmy Martin (AMR) - původně jsem chtěl hlavně Pottse, ale to se zprvu nedařilo, takže jsem podepsal Martina; jeho výkony ze startu nic moc, ale pak už to mělo vzestupnou tendenci, než se v listopadu zranil na půl roku;
  • Kenny Potts (AML) - United se cukali, ale nakonec mi svého hráče pustili na hostování s opcí, kterou jsem uplatnil v zimě ve chvíli, kdy začal dostávat nabídky odjinud; patřil totiž mezi nejlepší ofenzivní hráče!
  • Leon Nicholls (CM) - vynikající ZTH, snad jediný, který měl zájem u nás hrát (Cardiff hraje jen L2); opět hostování s opcí;
  • Adama Tiéhi (ST) - se Spoonerem jsme se nedohodli na smlouvě, tak jsem vzal tohoto bývalého hráče Burnley, toho času již na volné noze; na PL to asi není, ale v Champ z něj bude hvězda;
Cíle
Klub chce, abych začal pomalu pracovat na etablování týmu v Championship, s čímž plně souhlasím. Konečně tak máme trošku reálné cíle a mým osobním cílem pak bylo uspět v pohárech. Zajímavostí je, že už letos nejsme hlavní kandidát na sestup.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zápasy
Velmi jsem se těšil na první zápas na novém stadionu, ale bylo z toho nakonec fiasko. Stadion měl být dokončen v červnu, ale první zápas se tam konal mnohem později! Takže můžu být vlastně rád, že nemám v savu Barcelonetu (první volba pro otevírací zápas), Man Utd měli dovolenou a první utkání sezóny jsme tak sehráli “jen” proti Baníku Ostrava. Celá sezóna začala velmi dobře. Skvělá příprava, výhra domácího BORO Cupu a pak demolice Derby! Důležité je, že jsme se 23. srpna 2033 přestěhovali na nový stadion, který jsme pokřtili vítězstvím.
  • Carabao (EFL) Cup - Wycombe nebylo soupeřem, Wolves nasadili mladíky a při premiéře na novém stadionu neměli šanci! Stejnou chybu udělal i West Ham a dosáhli jsme historického vítězství. Nad naše síly tak bylo až Crystal Palace, které vyhrálo brankou v nastavení. Letos je tedy cesta do Evropy zavřená.
  • FA Cup - los k nám byl velmi krutý - Arsenal a venku! S výsledkem 2-3 jsem spokojen, ostudu jsme neudělali, i když vyhrát se asi dalo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zkraje sezóny se nám tedy dařilo, zásadní problém však nastal v průběhu října, kdy se postupně zranilo nebo vykartovalo hned 7 hráčů základní sestavy (naštěstí tedy ne všichni najednou, max. absencí bylo 5). Z toho Martin se pak zranil na zbytek sezóny. A najednou jsme vypadli nejen z TOP3 (což byla velká náhoda, že jsme tam byli), ale i z umístění zajišťujících play-off.

Obrázek

Zkonsolidovat výsledky v průběhu prosince a ledna tak byl základ, stejně jako udržet kádr. Obojí se podařilo a pak nastala jízda, na jakou v Bury jen tak nezapomeneme! Únor a březen ukázal, co naše sestava dokáže, pokud zůstane spolu a trochu se sehraje. V průběhu ledna a února se totiž konečně utvořily vazby mezi hráči (hlavně mezi stopery a ve středu zálohy). Byla radost pohledět na tým, když všechno funguje. Bylo jedno, že přicházely zranění nebo karetní tresty. Když byl tým v laufu, mohl z lavičky nastoupit kdokoli a stejně jsme hráli dobře. Dokonce do jednoho zápasu nastoupil i střední obránce z U23, ale zbylí obránci mu pomohli tak, že tým vyhrál a mladík měl premiéru s PH 7,10. A tak se stalo, že jsme se probojovali na druhé místo zaručující přímý postup do PL! Po 40 kolech jsme byli druzí a bylo jasné, že duben bude jízda. 6 kol, které rozhodnou o všem, ale zároveň jsme tušili, že play-off o PL už nás nemine (čekalo nás hodně zápasů mezi PO runery mezi sebou) a po 43. kole už to bylo jisté.

Obrázek

Zajímavostí bylo, že před posledním kolem jsme ještě stále měli šanci na titul v Championship! V posledním kole se však zadařilo všem a titul získala Swansea, tím i postup do PL. Ze druhého místa postoupil Nottingham, který měl stejně bodů jako my, ale lepší poměr branek. Samotné play-off je pak o trošce štěstí, aktuální formě a hlavně o aktuálních zraněních a karetních trestech. z 23 hráčů Áčka jsem měl pro dvojzápas se Stoke pouze 17 použitelných borců (chybělo 5 hráčů základní sestavy). Bohužel podle toho celý dvojzápas dopadl, byť v tom prvním jsme udrželi nadějný výsledek. Ale nebyla šance hráče prostřídat a odpočatější soupeř nás přehrál.

Mládež
Mládež opět nehrála žádnou soutěž, vyjma FA Youth Cup, kde padli velmi rychle. Proto už se na mládež ani nezaměřuji a nábor raději nehodnotím.

Shrnutí
Tato sezóna se nadmíru vydařila. Podstatně jsme vylepšili obranu (už nedostáváme nejvíce branek, i když pořád hodně) a neubrali jsme nic na útočné síle (stále dáváme suverénně nejvíce branek). Boj o titul byl zcela mimo jakékoli snění a 3. místo zajišťující play-off byl jen bonbónek na vydařené sezóně. Pokud se kádr podaří udržet pohromadě, tak za dvě sezóny můžeme pomýšlet i na postup do Premier League, aniž bychom se tam byli jen podívat, jak to tam chodí.

Závěrem je třeba říct, že nastal konec Walda! Hráči se letošní sezóna nepovedla, poprvé v PH padl pod 7,00 a v dubnu za mnou přišel, že chce z klubu odejít. Bránit mu v tom nebudu, musím říct, že Tiéhi jej zcela zastínil a pokud o něj nepřijdeme, v útoku bude vše OK. Dalším žadatelem o přestup je pak obránce Fischer, který chce hrát v lepším týmu kvůli repre, ani jemu v přesunu jinam nebudu bránit.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/JtvsvdC

Odpovědi
  • dexter07 - díky za podporu, opravdu si toho cením 😉 Je fakt, že já raději tyhle dlouhodobé savy. Dřív jsem se snažil jakoby “vést lépe” oblíbené kluby, ale už jsem to vzdal, protože to stejně dopadne vždy jinak (realita je prostě realita). Raději se do oblíbeného klubu dostanu po dlouhé době (třeba až po sezóně ‘30), kdy už tam nejsou reální hráči a dělám si to po svém. Jinak já jsem z těch, co si koupí jeden ročník a pak ho hrajou třeba další dva tři roky (v FM17 mám skoro 2000 hodin 🤣), takže těch dlouhých her zvládnu víc. Po Bury bych rád udělal “Višegrádský pohár” a pak sobě pro radost dotáhnout Frenštát do pohárové Evropy, ale to je hudba budoucnosti. Pokud bude zájem, můžu dělat kanceláře i z těchto her.
  • luckymen - díky a máš pravdu, obrana je základ, jen aby se nerozpadla dřív, než ji poskládám 😂 ale vidím to tak, že do budoucna musím sehnat spíše špičkové hráče na hostování, protože nemám úplně šanci je udržet (viz Powell). Bez toho se asi svého cile nedočkám a ten je pořád stejný, vyhrát FA Cup, což se kdysi dávno podařilo i původnímu klubu. PL by byla fajn, ale nejsem si jist, že tak vysoko můžeme pomýšlet (i když tedy letošní výsledky mluví jinak). Samotného mě pak zajímá, jestli se dá v Anglii vyhrát pohár i z Championship, ale nakonec asi dříve postoupíme právě do PL. Což si pak vyžádá hodně velké investice do zázemí i do kádru, tak uvidíme. Nejraději bych samozřejmě vyhrál FA Cup už příští rok 😎

49
wow, tak to bola pekná jazda 👋 škoda, že so smutným koncom. Nepostúpiť do PL len vďaka horšiemu skóre tak asi vyhodím notebook von oknom a predychávam to niekoľko dní 😁 play-off je už o šťastí a ku tebe sa nepriklonilo. Každopádne, celkovo môžeš sezónu hodnotiť kladne. Navyše si dokázal, že už sa s tebou dá počítať, ako s jedným z adeptov na postup, takže čakám postup do dvoch rokov 😉
Peknú jazdu si predviedol aj v Carabou Cupe, škoda len, že si to nedotiahol až do finále. Navyše, keď bol tvojim súperom Crystal Palace. Tak snáď nabudúce, nech máme čo oslavovať 😊
Chválim aj posily. Všetky 4 posily pre áčko sú veľmi kvalitné a mne osobne sa páčia aj tí mladíci do tímu U23, najmä Low.
Inač, som trochu sklamaný, že sme neboli pozvaní na otvorenie štadióna, chlapci už mali zbalené kufre, aj ja som sa tešil, ale nič z toho 😪😁

50
#24 - Sezóna 2034/35

Poprvé v celém savu hrajeme čtvrtou sezónu ve stejné soutěži a já to vnímám pozitivně. Základem bylo posílit klub po odchozích hráčích a začít pomalu pracovat na zlepšení kádru i zázemí, abychom mohli časem postoupit do Premier League.

Realizační tým
O nábor se nestarám, ale nějací noví pracovníci se v klubu objevili. Celkově hodnotím náš trenérský tým dobře, i když si myslím, že sám bych asi přivedl lepší lidi. V rámci Championship je to výborné, ale pro případnou Premier League by náš realizační tým asi nestačil.

Odchody
Bylo jasné, že nás opět opustí spousta mladíků, kteří se neprosadili, ale pak i tahouni mužstva - Spooner a Waldo. Exodus, který však v rámci celé sezóny následoval jsem rozhodně nečekal a ani jej nepovažuji za zrovna příjemný. Přišli jsme totiž o několik velmi nadějných mladíků, kteří mohli v brzké době naskočit do prvního týmu, a pak také o hráče prvního týmu, které bych si raději nechal.
  • Llyr Powell (RB) - hráč už neměl zájem o další hostování a já se rozhodl jej nahradit naším navrátilcem Ridleym;
  • Leon Nicholls (CM) - výborný ZTH, měl slušnou první sezónu, ale koupit jej nastálo (za 2,7M) mi přišlo riskantní; o hostování však Cardiff nechtěl vůbec slyšet - škoda... přitom jej o chvíli později pustili jen za 2,1M do Hibernianu nastálo 😡;
  • David Abdullahi (LB) - odchovanec Manchesteru United se nedokázal prosadit a hostování v NL mu nevyšlo, takže jsem rád, že jsem se jej zbavil alespoň za "pár drobných", protože příští rok by šel pryč zadarmo;
  • Mark Spooner (AMC/ST) - loni jsme se nedohodli na smlouvě, ale nepodařilo se mi jej prodat, letos tak odešel zadarmo;
  • Duncan Johnston (RB) - odchovanec Manchesteru City se prosadil až ve druhé sezóně na hostování, ovšem pouze ve VNL North, což je pro nás nedostatečné;
  • Lathaniel Anastasi (AMR) - pokud se hráč sotva prosadí ve VNL, tak u nás nemá moc co pohledávat; prodej za peníze je naší výhrou;
  • Delroy Dodgson (CM) - nečekaná, zato zajímavá bitva se svedla o tohoto levonohého atletického hráče původem z Bacup Boro; z jeho přestupu radost nemám, neboť v průběhu sezóny zaměstnanci upravili jeho potenciál na “lepší než Flanagan”;
  • Richard Smith (RB) - odchovanci City se velmi povedlo hostování a já jej chtěl poslat tentokráte do L1, kde by se obehrával a já jej mohl stáhnout v případě problémů s Thurgoodem (Smith je hráč s velmi zajímavým potenciálem), ale tato varianta již nenastane;
  • Andrew Fitzpatrick (AMR/AML/ST) - náš "Fitzmagic" je další navrátilec z hostování, které se opravdu povedlo; zájem byl obrovský a nakonec vyhrála Chelsea, která mi hráče zatím nechala na roční hostování, bohužel po něm už se hráč viděl spíše v novém klubu než u nás (ale pořád si říkám, jestli jej nezískat ještě na další hostování, nějaké záblesky kvality tam byly);
  • Adrian Fischer (CB) - hráč si řekl o přestup, aby měl více šancí v repre. V přestupu jsem mu nebránil a získal jsem za něj téměř všech dohodnutých 7M;
  • Scott Russel (AML) - před dvěma lety bych jej za tuhle nabídku s radostí prodal, ale on u nás měl vzestupnou tendenci výkonů, takže jsem si jej chtěl nechat; rozhodl se však nepodepsat novou smlouvu a naopak využít nabídku ud Middlesbrough;
  • Liam Thurgood (RB) - neunesl příchod nového obránce (který však měl být náhradou za Ridleyho) a jelikož na něj nepřišla žádná nabídka, dohodli jsme se na ukončení spolupráce, stejně jen dělal v klubu nepořádek; btw. s Ridleym jsem se pak dohodl na nové smlouvě a ten nikam nešel;
  • Karim Aarab (GK) - v létě jsme jej přivedli a v zimě jej koupil Hull, přitom je jeho potenicál "pouze" na L1;
  • Adama Tiéhi (ST) - Číňani mi totálně rozstřelili sezónu; Vykoupili kluka, co si neškrtl v Premier League za 20M a nabídli mu plat 300k měsíčně (když doposud bral "jen" 60k). Samozřejmě jemu už bylo jedno, že tím rozbije klubu celou sezónu. On je to přeci mladý chudý černoch, který musí živit celou rodinu, kmen nebo možná dokonce i slum. A že 300 je víc než 60 pozná i tupá kopačka co neumí dobře matematiku. Plus spoluhráčem mu bude nově Adam Hložek, velký to talent.
Čím jsem byl nepříjemně překvapen byl fakt, že na Walda nepřišla žádná nabídka a to jsem jej chtěl pustit zcela zadarmo! Z toho jsem fakt zklamaný, protože pro nějaký tým v L2, možná i L1, by byl Waldo jackpotem.

Obrázek

Příchody
Nebylo to snadné přestupové léto! Uvažoval jsem, jestli využiju navrátilce z hostování, prodloužím stávající hostování nebo zkusím sehnat nové hráče. Co je však potěšující, je rostoucí zájem o náš klub, hlavně ze zemí jižní a střední Ameriky, odkud nám nyní agenti sami posílají žádosti o dostupnosti svých hráčů.
  • Aarab (GK), Miller (RB), Sarr (MC) - mladíci z přátelských klubů pro posílení U18;
  • Dicks (AM/ST), Clark (AML/AMR) - hráči pro budoucnost, které si vyhlédli zaměstnanci; tihle se mi docela líbili, takže jsem přestupům nebránil;
  • Raphael Owusu (ST) - asi mám zalíbení ve Švédech 😂 ale tento mladík se mi líbil, byť hrál jen L2; nějaké šance dostal a řekl bych, že na první (adaptační) sezónu v klubu a Championship to nebylo špatné (na začátku sezóny nás táhl svými výkony hlavně on);
  • Márcio Roberto (CB) - agent nám dal vědět, že hráč chce do Evropy; skaut mi jej doporučil a nebylo co řešit; skvělý hráč za hubičku, který to nejlepší teprve předvede;
  • José Romário (CM) - krom Roberta mi skaut navrhl i jiné hráče z Brazílie a že je z čeho vybírat (např. z Flamenga), takže jsem získal tento klenot na hostování s opcí;
  • Jack Brown (CB/CM) - výborný univerzál z Rangers, primárně posílil naši obranu, ale je výbornou alternativou i do středu zálohy, kde v sezóně několikrát alternoval;
  • Joe Jones (RB) - hodně mě mrzelo, když si loni vybral Derby, ale po pádu z Championship jsem využil výstupní klauzuli a přivedl tohoto skvělého křídelního obránce k nám;
  • Emile De Ketelaere (ST) - nouzově jsem koncem přestupního období využil nabídku agenta, který hledal tomuto vysunutému útočníkovi práci; kalendářní rok 2035 pro něj bude souboj o pozici, resp. o setrvání v klubu, neboť je cca na úrovní našich mladíků a pokud chce hrát, bude muset předvést víc, než nám zatím ukázal;
Mezi příchody je úplně nepočítám, ale slušná hostování zažili Fitzpatrick, Ridley a Sephton, takže dostali šanci v prvním týmu už od léta. V půlce sezóny (v reakci na její vývoj) jsem z povedených hostování stáhl také mladíky Taita s Holdenem, kteří dle mého nezklamali.

Cíle
Cíle již nemohou být malé! Základem je horní polovina tabulky, popř. play-off, které oželím jen v případě úspěchu v poháru. Rád bych, abychom uspěli jak v Carabao, tak v FA Cup.

Obrázek

Zápasy
Letos jsme si zpestřili přípravu výletem do Portugalska, což byla příjemná změna. Trochu nudné (zbytečné) zápasy jsou proti spřáteleným týmům, ale je to daň za to, že už je nezvu na domácí BORO Cup.
  • Příprava se nám výsledkově vydařila + BORO Cup měl letos úplně jinou úroveň, byť nás tedy stejně jako předloni porazil Blackburn.
  • Carabao (EFL) Cup - že nezvládneme zápas s Huddersfieldem (L1), to jsem vážně nečekal. Soupeř nás překvapil a tato porážka mě stále bolí, hodně bolí.
  • FA Cup - po vypadnutí z Carabao jsme vše vložili do FA Cupu a na tyto zápasy jsme se speciálně připravovali (sehnal jsem speciální tréninkový plán) a hlavně jsem těmto zápasům obětoval i předcházející ligová utkání. Celkově bych jej nazval jako "vzpouru malých". Nutno říct, že jsme svou pouť FA Cupem začali ve správnou chvíli, více píšu níže a doporučuji nekoukat na screeny, pokud nechcete přijít o příběh.
  • Championship - řekl bych, že první plovina lepší, než ta druhá.
Začátek sezóny nás nezastihl v nejlepší formě, ale to připisuji několika faktorům:
  1. Velká fluktuace hráčů, jak nově příchozích, tak těch odchozích - což způsobilo neklid v kabině a zároveň neshranost sestavy.
  2. Nepokoje v kabině způsobené fluktuací (někdo chtěl posílení obrany, jinému se nelíbily odchody hráčů a Thurgood, ten se prostě posral).
  3. Nové smlouvy - hráči, kteří je v průběhu léta získali nepodávali takové výkony jako loni, asi byli až moc uspokojeni.
Takže, když jsme po 8 kolech byli až na 15. místě, říkal jsem si, že je to můj konec. Ale pak jsme se zvedli a říjen s listopaden mám vyšly výborně. Porážku jsme si připsali vlastně až o Vánočních svátcích v Millwallu, což nás katapultovalo na třetí místo, těsně za vedoucí duo Brighton-Blackburn.

Obrázek

Bohužel v lednu jsem si připomněl, proč jsem v dřívějších ročnících FM zanevřel na neevropské hráče. Oba Brazilci totiž odjeli na nějaké hry do 20 let a Tiéhi pro změnu na Africký šampionát. Suma sumárum jsem přišel o tři hráče základní sestavy, neboť Romário dostal v prosinci šanci, kterou využil nadstandardně! A aby toho nebylo málo, tak mi do všeho hodili vidle číňani, takže Tiéhi se mi z šampionátu už ani nevrátil. A tak jsme se po 26 kolech začali pomalu a nenápadně bodově propadat, až jsme v jednu chvíli měli stejně bodů jako 7. Birmingham a náskok na 10. Bournemouth byl směšně malý. Dopadlo to tak, že jsme vycouvali z regulérního boje o titul (ztráta na čelo byla začátkem ledna jediný bod) do boje o play-off se ztrátou 15 bodů po 46. kole na druhý Blackbourne. To, že jsme i přesto uhráli play-off, je dáno hlavně ztrátami soupeřů. Kdyby naši soupeři tak často nezaváhali, tak jsme zůstali mimo TOP6.

Nejhorší to bylo v útoku, kde nezazářil ani narychlo podepsaný De Ketelaere, takže tady jsme odchod prvního útočníka Tiéhiho pociťovali silně a dlouho, vlastně se nám jej nepodařilo vyřešit po celý zbytek sezóny. A do prekérní situace jsme se pak dostali v březnu, kdy se postupně vykartovali dva stopeři a dva krajní beci, aby se pak Roberto (tou dobou už nejlepší hráč týmu) zranil na krásných 5 měsíců, takže jsme vlastně neměli téměř žádného obránce. Vše jsme tak museli dočasně lepit pomocí třech hráčů z U23. Což se bohužel opět negativně projevilo na našich výsledcích. No a play-off, jak už jsem říkal, to je vždy tak trošku o náhodě. Já jej pojal jako přípravu na finále FA Cupu, takže jsem nečekal nic extra. Postup přes Reading byl jen něco navíc, Bristol pak vyhrál zcela zaslouženě, i když to tedy bylo těsné a nám neuznali branku. Každopádně příští rok prý už postoupíme.

Obrázek

Co však vyšlo mnohem lépe, to byl FA Cup. Nutno říci, že nám los prostě přál a vlastně nejen nám! Na rozjezd sice máme Bournemouth, který však byl v lednu z formy a my je snadno přehráli (oni se na nás teda chytli v lize o týden později 🤣). Následně přišel lídr L2 Oldham, což však pro nás nebyl soupeř a výhra v tréninkovém tempu. Pak byl los opět příznivý a přisoudil nám Peterborough, kteří neměli šanci. Ale spíše bych to přirovnal k pravidlu, že "není důležité s kým hraješ, ale kdy s ním hraješ"! To vlastně platilo po celý FA Cup a nejen pro nás. Vždyť Peterborough (CH) postupně vyřadili Swansea a Chelsea (padli až s námi), Bristol City (CH) dokonce 3 týmy z PL (Watford, QPR a West Ham) a také padli s námi. A Sheffield, jenž byl až do posledních kol namočen do sestupu v PL, zdolal postupně Liverpool, Everton a Fulham.

Už po rozlosování semifinálových dvojic bylo jasné, že se do finále dostane tým z Championship a s teoreticky padajícím Sheffieldem, to vlastně mohly být týmy dva! To je něco nebývalého, neboť v FA Cupu byly za celou dobu kariéry ve finále pouze dva týmy z Championship - Huddersfield (2027) a Norwich (2029), ani jeden však nedokázal zvítězit. V reálu byl z nižší soutěže ve finále naposledy Cardiff (2008) a poslední vítěz z Championship byl West Ham v roce 1980. Z ještě nižší ligy se to pak povedlo pouze Tottenhamu v roce 1901, viz FA Cup Wiki. Zápas proti Sheffieldu je tak naše největší šance za celou dobu kariéry a zároveň možná i jediná na následujících 10 let.

My jsme teda sice byli v dubnu a květnu celkem z formy, ale na zápasy FA Cupu jsme se vždy poctivě připravovali. A hlavně jsme měli v záloze jeden nečekaný trumf! Když už nám bylo nejhůř a útočníkům to nešlo, vrátil jsem do sestavy veterána Walda (už na čtvrtfinále proti Peterborough) a ten se odvděčil skvělými výkony - tři zápasy, PH 6.9, 2 asistence a 1 branka. To nejdůležitější jsem si však nechal až na finále - jiná taktika! Celý duben a květen, když už jsem věřil, že bychom to do finále mohli dostat jsem s hochy trénoval defenzivnější 4-3-3 s DZ. A v posledním zápase jsme ji praktikovali de facto na jedničku, i když Sheffield vedl, tak nebyl o moc lepším týmem a Tait krásně proměňoval naše šance (což se v prvním poločase Waldovi překvapivě nedařilo).

Mládež
Moje DB je asi rozbitá, protože mládežníci opět nehrají žádnou soutěž. Přitom týmy z VNL mají své U18 v lize, nechápu to. A na FA Youth Cup už jsem také zanevřel, soustředím se plně na úspěchy hlavního týmu.

Obrázek

Shrnutí
Nejdříve se pozastavím nad přestupy, což byl totální masakr. Na jedné straně se nám podařilo dobře posílit kádr a de facto jej téměř celý udržet pohromadě (alespoň v létě). Na straně druhé jsme však přišli o několik velmi talentovaných hráčů, což mě s výhledem do budoucna mrzí, a hlavně o kvalitního útočníka, což nám sezónu docela zkomplikovalo.

Přestupy se pak promítly i do samotných výsledků, kdy to zpočátku vůbec nešlo. Když už tým začal fungovat, tak jej přestupy zase rozbily a vlastně už se nám to nepodařilo napravit. Trochu mě mrzí, že jsem nevrátil Walda do sestavy dřív, ale chtěl jsem dát šanci mladíkům. Naštěstí mě to trklo včas, takže Waldo odehrál nejdůležitější zápasy sezóny a vlastně asi i své kariéry. Pro něj je rozhodně pozitivní, že pomohl vyhrát svůj poslední zápas v klubu a loučí se tak (sice už ne jako kapitán) s velkou trofejí. Mě osobně pak těší, že se nám konečně podařilo vyhrát "poslední zápas sezóny", tedy ten co rozhoduje o zisku trofeje. Po dlouhých 135 letech jsme tak do Bury opět přinesli nějakou radost.

Obrázek

Dalo by se říci, že kancelář v tuto chvíli může skončit, neboť jsem splnil svůj cíl. Ale ještě jednu sezónu asi dám (víc už spíš ne, Anglie s rozbitou DB mě děsně unavuje), protože mě láká zahrát si s Bury evropské poháry. Věřím, že náš kádr má na to, uhrát nějaké zajímavé výsledky (tedy pokud seženeme útočníka).

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/Czw4w9F

Poznámky pod čarou
  • Jak se může nevyplatit pád z Championship ukázalo Derby, které zažilo silný exodus z prvního týmu. Sice si vydělali slušné peníze (víc než naše celková bilance 🤑), ale skládat takhle narychlo v L1 nový tým, to není žádná sranda. Samozřejmě se jim postoupit nepodařilo, když zůstali 10 bodů nad sestupem a zároveň 10 bodů od play-off.
Odpovědi
  • luckymen - upřímně, mi ten výsledek nevadil. Možná to byla promarněná šance, která nás na několik let přiková v Championship (letos zkraje takový náznak byl), ale tam my prostě nyní patříme. Zase, letos jsme opět bojovali o přímý postup a v PO jsme se dostali dál, takže "Kdo ví?" Co mě však mrzí, je ten Carabao Cup, tam jsme mohli uhrát víc. Ale je třeba říct, že CP pak doma porazilo ManUtd 4-0! Víc mě samozřejmě sere ten letošní výpadek, ten bolí. Nevyhrát letos FA Cup, tak bych byl ze sezóny určitě zklamaný. Spokojenost může být jen, pokud v obou pohárech uhrajeme čtvrtfinále, nic menšího bych nebral. A upřímně, raději 2x semifinále, než postup do PL.
    U těch přestupů jsem až zaskočený, jak "dobré" hráče jsme naverbovali, letos nám hodně pomohli s rozpočtem, ale škoda prodeje toho Smithe, ten se mi výhledově fakt líbil.

51
36M € na prestupoch? 😳 Krásne si zarobil. Celkom ti závidím tie posily, všetko sú to výborní hráči, ktorých by som si do tímu zobral aj ja (ak by boli katalánci 😁😁). Káder už vyzerá veľmi slušne. Máš tam plno talentovaných mladíkov a k tomu aj niekoľko veľmi kvalitných hráčov. V lige si mal slušnú jazdu, 4. miesto je pekné. Škoda, že zhoršenie výsledkov prišlo práve v poslednej časti sezóny, no s tým nič nenarobíš. Play-off je aj tak slušný úspech a je škoda, že ti to v tom finále nevyšlo. Každopádne, teraz už od teba očakávam len a len postup 😎 V tom FA Cupe si čo predviedol? 😲 Fantázia! Srať na to, že súperi boli akí boli. Toto je mega úspech a ja ti len ticho závidím 😁 Znamená to, že budeš hrať v pohárovej Európe? Neviem ako si na tom s motiváciou, či ťa hra baví, ale dúfam, že budeš pokračovať aj naďalej a že to raz dotiahneš až k titulu v PL ☺

52
Já myslel, že cíl je jasný: vítězství v LM a zapracovat odchovance do zákl. sestavy, i když je pravda, že ten nábor je špatný. A ještě k tomu když U18 nehraje žádnou soutěž, tak to by byla třeba částečně pro mě demotivace v tý hře.

Jinak věřím, že příští sezonu postoupíš a tím pádem bude ještě pokračování v PL :-))))
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

53
Evidentně jsem rozjel hodně špatnou DB, protože krom mládežníků co nehrají žádnou soutěž, jsme byli i vynecháni z Evropských pohárů, ale vážně netuším proč. Každopádně pro letošní sezónu bylo posunuto do pohárové Evropy hned 8 týmů z Premier League, ale nikoli my! Hru jsem dohrál až do konce září, tedy do období, kdy už se rozjely základní skupiny všech tří pohárů. My tam nejsme a to mi vzalo veškerý elán v kariéře pokračovat (její cíl jsem už stejně splnil), i když se nám tedy podařilo posílit kádr natolik, že letos by ten postup do PL asi fakt vyšel...

Všem tak opravdu moc děkuji za podporu i komentáře, moc si toho vážím 😉👍 Nyní si musím rozmyslet co dál... jestli má cenu vůbec pokračovat.

56
#25 - Sezóna 2035/36

Měla to být historická sezóna s účastí v pohárové Evropě, ale kvůli pokaždé DB máme hovno. Chtěl jsem s tím už seknout, ale když jsme porazili Liverpool v Carabao Cup, tak jsem se rozhodl tuto sezónu dokončit a ona nakonec historická byla 😎

Realizační tým
Stále patříme mezi špičku ligy a zbytek realizačního týmu udělal v průběhu sezóny vše proto, aby to tak i zůstalo.

Odchody
V přestupové politice byl cíl jasný - neopakovat exodus loňské sezóny, tedy udržet kádr co nejvíce pohromadě, primárně tedy za cenu znatelného zvýšení platů. Myslím, že se to docela podařilo:
  • Martin Kiely (AMC) - nelíbila se mu nová smlouva a raději přestoupil do St. Johnstone;
  • Mike Sterling (MC) - měl si svými výkony říct o novou smlouvu, ale odehrál za nás nejhorší sezónu a já se rozhodl mu další smlouvu nenabízet;
  • Clive Grace (DC), Callum Davis (MC), Danny Slatter (AMC) - hráči, kteří jako mladíci přišli posílit U18, ale do prvního týmu se nakonec neprobojovali;
  • Alimamy Kamara (GK) - hráč měl zájem posunout se dál směrem k prvnímu týmu (což by jej u nás nečekalo) a nějaké drobné jsou pro nás bonus;
  • Shilo Waldo (ST) - ono se to nezdá, ale loni nám v FA Cupu opravdu pomohl a jsem rád, že si konečně našel nový tým, i když pouze hostování;
  • Sam Dicks (AMR) - docela se mu podařilo hostování (byť lvl 7) a Dundalk projevil značný zájem, který chtěl hráč využít;
  • Raphael Owusu (ST) - lákadlo v podobě PL bylo příliš velké a hráče jsem neměl šanci udržet, takže jsem rád alespoň za odstupné se všemi bonusy 8M;
  • Kenny Potts (AML) - zase ti zasraní číňani! Jako peníze jsou fajn, ale já chci vyhrávat... a oni dají takový ranec za kluka co se konečně chytl 😡, ale 400k měsíčně bych mu nedal, žoldákovi;
Obrázek

Příchody
I v rámci příchodů byl cíl omezit počet příchozích, aby to kádr zbytečně neznervóznělo. Ale zároveň bylo zapotřebí získat kvalitního OZ a ideálně i nějakého bombera.
  • José Romário (MC) - původně jsem chtěl prodloužit hostování, ale o tom nechtělo Flamengo slyšet, takže jsem ještě v průběhu uplynulé sezóny využil opci a získal tohoto hráče na přestup;
  • Andrew Fitzpatrick (AML) - jsem rád, že nám jej Chelsea opět půjčila na hostování;
  • Jonathan Rodríguez (MC) - při toulkách po Americe mi skauti doporučili tohoto zajímavého středního záložníka, který přišel prakticky za hubičku a jeho úlohou bylo krýt záda Romáriovi na ZTH;
  • Leigh Deering (AMC) - další hráč z Chelsea, tentokráte OZ, který nám velmi pomohl a patřil mezi nejlepší hráče;
  • Jeremy Williams (ST) - loni se mu vydařilo hostování v Birminghamu (v zápase s námi patřil mezi nejlepší a dal nám branku), proto jsem se divil, že jej Tottenham propustil, neboť jeho potenciál (dle skautů) je na PL! Jsem rád, že si ze všech nabídek z Championship vybral právě nás;
  • Jimmy Corcoran (GK) - po odchodu Kamary jsem si říkal, že risknu soutěž jen s 2 brankáři, ale po zranění Powella jsem si to rozmyslel a podepsal jsem nouzovou zálohu za hubičku;
  • Diego Castro (RB) - v prosinci nebylo jasné, jestli udržíme Jonese a Ridley byl nespokojen, takže jsme opět zapátrali za mořem a přivedli zdarma po konci smlouvy tohoto nadějného křídelního obránce z Kolumbie; řekl si sice o pěkný ranec, ale zase mu stačí minimální vytížení a jeví se jako velmi zajímavý prospekt do budoucna;
Cíle
Neztratit se v pohárové Evropě, což se kvůli podělané DB nepodařilo vůbec realizovat. Takže jsme v průběhu sezóny své cíle transformovali do jednoduché podoby: Vyhrát Championship a postoupit do Premier League! Vždyť i bookmakeři nás před sezónou tipovali na téměř play-off runner.

Obrázek

Zápasy
Po loňské dlouhé sezóně jsem zvolil jiný formát přípravy. Prvních pět dní, jsem dal hráčům volno a pak jsme hráli lehké zápasy u přidružených týmů. Následoval kemp v Manchesteru a velká porce zápasů s blízkými týmy, abychom následně vyhráli domácí BORO Cup, což byla zajímavá prověrka. Celkově nám příprava vyšla na jedničku, z čehož mám obrovskou radost.
  • BORO Cup - domácí pohár už beru jako samozřejmost a jsem rád, že jsme opět vyhráli! Obsazení bylo letos velmi dobré (2x CH, 2x PL), jsem rád, že jsme porazili oba týmy Premier League, hlavně pak Burnley ve finále.
  • Community Shield - zápas jsem pojal jen jako další přípravu a podle toho také vypadá výsledek, ale zklamaný nejsem.
  • Carabao (EFL) Cup - první zápas je vždycky těžký, hráči se sotva sehrají, ale tentokráte nám to vyšlo a nezastavil nás ani Liverpool ve 4. kole! Stopku nám vystavil až Arsenal a to jen proto, že oni svou šanci využili a my ne.
  • FA Cup - že to opět dotáhneme do finále, to jsme opravdu nečekali, neboť jsme se soustředili primárně na ligu. Ale čtvrtfinále a pak i semifinále už jsme hráli v nejsilnější sestavě, neboť postup byl jistý.
  • V Championship nám to také šlo a nelze říct, jestli byla lepší první půlka nebo ta druhá.
Začátek sezóny nás nezastihl ve 100% formě, zvláště zápas prvního kola Carabao Cup byl náročný a pak ještě zbytečná porážka s Peterborough. Ale pak jakoby se něco zlomilo! Začali jsme hrát lépe, vyhrávali jsme a chytli se postupně oba útočníci. Najednou byl téměř celý kádr v zelených číslech a na mě pak bylo, abych to udržel co nejdéle, protože o případném postupu do PL se vlastně rozhodovalo už v listopadu.

Obrázek

V zimě pak došlo opět k přesunu do Číny, což mě hrozně štve. Ale zase beru to tak, že jsem za hráče získal maximum (on takovou cenu ani nemá). Vydělané peníze jsem totiž v rámci klubu okamžitě nechal utratit za rozšíření stadionu, po zlepšení tréninkových prostor to byla další důležitá část budování klubu. Naše finance jsou více než zdravé a postavení v tabulce krátce za půlkou sezóny ještě lepší - nádherné 1. místo s náskokem 8 bodů! Drobnou komplikací budiž odjezd hráčů na olympijsou kvalifikaci, což jsem však využil pro další skautování jihoamerické oblasti a už nyní mohu říct, že výsledky jsou více než pozitivní (tedy za předpokladu, že se podaří nakonec podepsat alespoň jednoho hráče 😂😂😂). Nutno však říct, že letos nás ty přesuny a dočasné neschopenky nezlomily jako loni.

Obrázek

Suma sumárum, ostudu v pohárech jsme rozhodně neudělali a s těmi mohu být opravdu spokojen. A co se týče ligy, tam jsme šli celou dobu jasně za svým cílem jen s občasným klopýtnutím, která však ve výsledku neměla žádný zásadní význam. Co mě však děsně mrzí je finále FA Cupu. Ten zápas neměl vůbec grády. City totiž měli většinu kádru na repre, takže sestavu lepili všelijak. Samotné finále se pak několikrát odložilo, takže těžká byla i příprava na utkání. Bohužel vůbec neměli šanci, naše vítězství bylo zasloužené a byla jen náhoda, že nebylo podstatně vyšší. Je to škoda, na srovnání s TOP týmem PL jsem se těšil, my měli sehranou sestavu a skvělou formu (ne jako v Community Shield) a tohle mohl být reálný obrázek naší síly. Nakonec jsme je však slupli jako malinu a to jsme hráli bez nejlepšího útočníka Williamse.

Obrázek

Shrnutí
Moc děkuji všem za podporu a komentáře, které mi pomohly sezónu dokončit a dostat se k postupu do Premier League. Další pokračování však už nejspíše nebude, cíl v podobě FA Cupu jsem splnil loni, tuto sezónu jsem pouze nechtěl nechat rozehranou... Přiznám se, že jsem Anglií a tou DB hodně unavený a taky nasraný kvůli evropským pohárům; příliš mnoho zápasů, nulový rozvoj mládeže. Nebudu lhát, už mě to moc nebaví, raději bych se postavil nové výzvě, ale možná ten titul v PL zkusím 😉😎 jen to bude spíše pro radost a nevím, jestli z toho budu dělat nějaký report. Spíše tohle berte jako poslední příspěvek v kanceláři. Teď budu asi řešit co dál, pokud máte nějaký tip, tak ho sem napište.

Kompletní fotogalerie zde: https://postimg.cc/gallery/JtvsvdC

Poznámky pod čarou
Doporučuji si projít celou fotogalerii, jsou tam nějaké zajímavé věci, třeba, že Klopp nechápal, jak s námi mohli prohrát.

Odpovědi
  • luckymen - ale ber to zase tak, že z těch 36M udělal polovinu jeden hráč, kterého ještě k tomu přeplatili číňani... co se ligy týče, zklamaný nejsem, protože jsme uhráli víc, než na co jsme reálně měli (hlavně v útoku); ale to co jsem napsal o FA Cupu neber, jako že shazuju náš výsledek, to ani náhodou! Jen jsem realista, nebýt tak dobrého losu a "slabého" soupeře ve finále, tak jsme nevyhráli; kdybychom to byli my kdo chytl Chelsea nebo Liverpool, tak jsme trofej nezískali...
    Ještě drobnost k posilám - je to otázka delšího skautingu, někdy třeba i dva roky, než je hráč k mání, to se pak dá téměř trefit do černého (ne vždy samozřejmě, většinou ano). Ale to hlavní je, že se mi daří (zatím teda hlavně pomocí vyšších mezd) držet pokupě stávající kádr, takže není třeba kupovat moc hráčů a dá se to zvládnout pečlivým skautingem. Zároveň nejsem omezený na jeden národ jako ty, upřímně, já hrát Barcelonetu, tak jsem po 20 sezónách ještě ve třetí lize 😂
  • dexter07 - nene, cílem byl vždy zisk FA Cupu, i když si teda myslím, že jsme toho cíle dosáhli tak o dvě až tři sezóny dřív, než by bylo (vzhledem k síle týmu a výsledkům) reálné, ale los nám přál... asi něco jako když byl pár let zpátky vítězem poháru Zlín a to jen, že haluzácky porazil druholigovou Opavu, ale někdy se to tak prostě sejde; akorát já se teda těšil do základní skupiny EL a ono prd 😡
  • KevinStevens - po postupu do PL mě pokračování možná i láká, ale zároveň jsem z Anglie opravdu unavený. Teď to asi bude chtít novou výzvu, ale určitě s k Bury ještě vrátím (nekupuji si každý ročník hry) a možná to dotáhnu i k titulu v PL 😉
Ještě jednou moc děkuji, že jste tuto kancelář sledovali a pokud bude zájem, tak se snad setkáme u nějaké další.

57
Díky moc, pane!
Těším se na další výzvu! :-) Já teď jedu vlastní výzvu, kdy jsem taky vzal nějaký klub z 9. ligy. Tak snad bude DB v pohodě. I když mé tempo hraní není tak zběsilé a ještě to prokládm WARZONE :-D
Obrázek

58
Ahoj, velmi hezka kariera a hezky zpracovana :) Libi se budovani malych klubu. Gratulka k postupu do PL , jednou jsem tak tahl Kettering, ale uvizl jsem v CH asi na 6-7 sezon a pak vydali nove FM tak jsem to vzdal. V jednom ze starych FM jsem nemel B-tym a tak jsem pridal do hry manazera meho pridruzeneho klubu a poslal ho na dovolenou. V prestupovom obdobi se vratil potvrdit hostovacky :D
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“