Re: Club de Fútbol Barceloneta #17

41
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2035/2036
Obrázek

Príchody:
  • Rafael Silva (CM) - Rafaela sme po roku v Udinese vykúpili späť. Vďaka veľkej konkurencii sa však vôbec nepresadil, no celkovo sme na ňom pekne zarobili, takže nám to nevadí,
  • Fabio Azevedo (CB) - Fabia sme zobrali na ročné hosťovanie, pričom plnil rolu 4. stopéra, takže sme naňho nemali žiadne veľké očakávania. Napokon toho veľa neodohral,
  • Jorge Martín (AM/CM) - ďalší hráč na hosťovaní z Espanyolu. Jorge bojoval o svoje miesto v základe statočne, no mal dosť nevyrovnané výkony. Každopádne však jeho prestup hodnotím kladne,
  • David Santana (AM) - bol to práve Santana, ktorý bojoval s Martínom o základnú zostavu. Davida sme si takisto požičali z Espanyolu a dá sa povedať, že jeho prestup hodnotím rovnako ako Martínov,
  • Roberto Bravo (LB) - mladého krajného beka sme si požičali z Barcelony. Roberto nemá až taký veľký potenciál, no na trhu sa nenašla iná alternatíva. Našťastie, jeho služby sme nemuseli využívať často,
  • Ruqui Puig (CM/AM) - druhý reálny hráč v našom mužstve. Na staré kolená sme podpísali skúseného Puiga, od ktorého sme očakávali najmä pomoc pre našich mladých hráčov. Výkonnostne to už nebolo ono, ale vďaka svojej univerzálnosti sme ho využívali na rôznych postoch v strede zálohy, čo nám výrazne pomohlo,
  • Pol Ruiz (RB) - tohto hráča som poznal ešte z reprezentácie, kde vždy podával skvelé výkony a keď sme ho mohli získať z Málagy za 3M €, ani chvíľu som neváhal. V prvej polovici sezóny sme ho využívali na pravej zálohe, kde to ešte nebolo ideálne, ale po presune späť do obrany šli jeho výkony rapídne hore,
  • Íñigo Sierra (RM) - mladého krajného záložníka sme ulovili v treťoligovej Tarragone. Hráč s veľkým potenciálom k nám išiel za relatívne nízku sumu (450K €) a jeho výkony boli slušné, vzhľadom na to, že vymenil tretiu ligu za najvyššiu,
  • Rudolfo Fernandes (CB), Jorge Del Rio Fernandez (LM), Eric Muñoz (AM) - na záver trojica hráčov, ktorým sme predĺžili hosťovania. Muñoz bol opäť famózny. Je nepochopiteľné, že v Betise mu nechcú dať šancu. Fernandes sa po zlej minulej sezóne opäť prezentoval dobrými výkonmi a bol našou oporou. Fernandez sa stále hľadá a je dosť pravdepodobné, že už o jeho služby nebudeme mať záujem.
Odchody:
  • Miguel Gomes - Gomes je veľmi slušný útočník, no v konkurencii Fernándeza sa nedokázal presadiť. Aj napriek tomu som si ho chcel udržať ako útočníka č. 2, no v lete sa oňho strhol boj medzi prvo a druholigovými klubmi. Najlepšiu ponuku nám nakoniec poslalo ambiciózne Elche, ktoré sa chce vrátiť medzi španielsku elitu. Za Miguela nám vyplatili výkupnú klauzulu 7,5M €,
  • Gerard Lopez - Gerard je môj obľúbenec, no v lete ma dosť sklamal, keď si zažiadal novú zmluvu s nereálnymi podmienkami. Preto som sa ho rozhodol predať a napokon som kývol na ponuku z Udinese vo výške 10M€ (7M hneď a 3M v priebehu roka),
  • Jesús Gonzáles (LB), Daniel Saénz (LM), Paulo Araújo (CB), Jairo Pérez (CB) - hráči, ktorí by si už u nás nezahrali. Dá sa povedať, že všetci boli našimi oporami v nižších ligách, no na La Ligu už jednoducho nemajú potrebnú kvalitu.

Cez leto sme posilnili aj zamestnanecký tím. Vedenie mi navýšilo počet skautov, čo som okamžite využil a priviedol troch veľmi kvalitných nováčikov. Okrem toho prišiel aj jeden fyzio, ktorý tak výrazne zvýšil našu kvalitu v tomto odbore.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme absolvovali slušnú porciu prípravných zápasov, pričom väčšina našich súperov bola veľmi kvalitná. Za všetkých stačí spomenúť Zenit, Ajax či Fiorentinu. Výsledky boli prekvapivo veľmi dobré, čo nám pred štartom sezóny dodalo veľkú dávku optimizmu. Úvod sezóny však už taký ružový nebol. August, september a október sa niesol v znamení pravidelných striedaní výhier a prehier, takže po 10. kole sme mali na konte 5 výhier a 5 prehier. Najlepším mesiacom jesennej časti bol jednoznačne november. Ten sme síce odštartovali debaklom od Betisu, avšak potom sme vyhrali s Levante, Mallorcou i Getafe a remízovali s Alavésom. Mali sme teda našliapnuté na dobrý záver jesene, avšak prišiel december a naša forma bola rázom fuč. V decembri sme zdolali len Zaragozu, takže naša jesenná bilancia sa napokon zastavila na číslach 9-1-9. Vďaka veľkej vyrovnanosti v strede a v hornej polovici tabuľky nám to však stačilo na slušné 8. miesto.

Počas krátkej zimnej prestávky sme si na pár dni odskočili na Baleárske ostrovy, kde sme odohrali aj jeden priateľský zápas. Mužstvo sa na tomto krátkom sústredení stmelilo a na jar sme predviedli famóznu jazdu. Skvelo nám začala fungovať obrana, čo bol zrejme kľúč k úspechu. Opäť sme sa nevyhli jednému výbuchu, keď nám druhý debakel sezóny uštedril znova Betis (na nich to jednoducho nevieme), no okrem toho sme prehrali už len s Valenciou, Sevillou a nezastaviteľnou Barcou. Vo zvyšných 15tich zápasoch sme dokázali bodovať, pričom až 12krát za 3 body. Dokonca sme zdolali aj Atlético, či Real Sociedad a s madridským Realom sme uhrali remízu. Preto nie je žiadnym prekvapením, že vďaka skvelej jari, sme sa, po ročnej odmlke, znova dokázali prebojovať do pohárovej Európy. Tentokrát však o level vyššie - 5. miesto nám zaručuje účasť v skupinovej fáze Europa League!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Najľahšia cesta k prvej veľkej klubovej trofeji v histórii vedie cez Copa del Rey. Kráľovský pohár preto berieme vážne, no zatiaľ sa nám v ňom nedarí dostať do záverečných kôl. Tento rok sme si vytvorili historické maximum, keď sme v úvodných 4 kolách postupne zdolali Almuñecar City (4. liga), Tarragonu (3. liga), Andorru (2. liga) a napokon aj Valenciu (1. liga). To všetko bez inkasovaného gólu. Bohužiaľ, v 5. kole nás los vôbec nešetril, keď sme nastúpili proti nezastaviteľnej Barcelone, zápas sa navyše hral na Nou Campe. V samotnom zápase sme síce bojovali statočne, no kvalita bola na domácej strane a tak sme sa s pohárom rozlúčili po prehre 1:3.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po minuloročnom miernom sklamaní, keď sme zažili syndróm druhej sezóny (našťastie v slabšom prevedení) som bol zvedavý, ako sa moji zverenci popasujú s touto sezónou. Jesenná časť nebola zlá, veď sme po nej figurovali na peknom 8. mieste, avšak pravú show sme rozbalili až na jar. Jarná polovica sezóny bola jednoducho úžasná. Skvelo nám v nej fungovala obrana i útok, až na pár výnimiek sme hrali skvelo a zaslúžene sme sa kvalifikovali do Europa League. Dosiahli sme teda ďalší čiastkový úspech. Dobrou správou je takisto stále rastúca reputácia, čo znamená, že opäť môžeme podpisovať kvalitnejších hráčov, pričom vďaka dobrej finančnej situácii im môžeme ponúknuť kontrakty, ktoré zodpovedajú úrovni La Ligy. Klub teda funguje dobre, všetko vyzerá skvelo, no cesta na vrchol bude ešte dlhá a čaká nás veľké množstvo práce. O tom však až nabudúce.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ďakujem za komenáre :)
vonTrips - o ďalšom save neuvažujem, nakoľko mňa veľmi nebaví hrať za top kluby. Navyše, nemám rád, ak mám rozohraných viac savov, lebo potom si vždy obľúbim jeden a na tie ostatné sa vykašlem 😁

Re: Club de Fútbol Barceloneta #17

42
Moc pěkný posun, pohárová Evropa je super 👏👍 To ti mohu opravdu jen závidět, rád bych alespoň konferenční ligu, ale i tam to mám zatraceně daleko...
Za nejdůležitější považuji udržení hráčů na hostování, zvláště Munoz je super. Neuvažuješ, že bys je přivedl na stálo?

Co ta repre, jak se daří Áčku? Nevypadá to, že by ses mohl stát koučem hlavního týmu?

Re: Club de Fútbol Barceloneta #18

43
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2036/2037
Obrázek

Príchody:
  • Jorge del Rio Fernandez (LM) - Jorge už u nás pôsobil v rámci hosťovania. Minulú sezónu nemal veľmi dobrú (už som oňho nemal záujem), ale keďže v Espanyole nepredĺžil zmluvu, tak som ho podpísal, nakoľko bol zadarmo. Napokon bol z toho vydarený podpis, keďže Jorge hral veľmi dobre,
  • Hugo Coimbra (CB) - talentovaného stopéra sme získali na hosťovanie a pánečku, to bol teda prestup. Hugo pôsobil ako skúsený mazák, čo dokazuje aj jeho PH - jedno z najlepších v tíme,
  • David Santana (AM/) - David sa po sezóne ocitol na prestupovej listine a ja som sa ho rozhodol kúpiť. Stál nás takmer 6M €. S veľkou konkurenciou v strede poľa sa nedokázal popasovať, väčšinu sezóny tak pôsobil ako náhradník č. 1,
  • Miguel Sousa (CM/AM) - 24ročného Sousu sme získali na hosťovanie z Espanyolu. Keďže nie je náš hráč, tak som ho využíval len ako náhradníka, no nebolo to vôbec zlé. Svoju pozíciu v mužstve si zastal,
  • Gerard Lopez (RM) - veľký návrať. Gerarda sme minulý rok predali do Udinese, kde sa však nepresadil. Po roku sa teda vrátil domov. Pre nás ideálna situácia. Zarobili sme na ňom slušné peniaze a navyše sa mu darilo aj na ihrisku. Veľká spokojnosť,
  • Rafa Peral (DM/CM) - záložníka so skúsenosťami zo zahraničných líg sme kúpili zo Stoke za 3,6M €. Napokon sme ho využívali ako DM - zatiahnutý tvorca hry a išlo mu to skvelo. Koniec koncov, túto rolu plnil aj v repre U21, ktorú som kedysi trénoval,
  • Francisco Javier Mayor (LB) - veľký talent sme si požičali z madridského Realu. Francisco je veľký prísľub do budúcna, no keďže nie je náš hráč (a neviem, či je reálna šanca, aby sme ho v budúcnosti získali), tak plnil len rolu náhradníka. Niekedy mi ho bolo ľúto, no radšej som uprednostnil nášho hráča,
  • Fábio Azevedo (CB) - Espanyol si zaňho pýtal len 300K € a to som nemohol nevyužiť. Fábio síce zastával pozíciu 4. stopéra, no keď nastúpil, väčšinou zahral slušne. So svojou úlohou v tíme je spokojný, a tak som spokojný aj ja,
  • Sergio Martínez (RB) - v lete sme hľadali back-up na post pravého beka a napokon sme na hosťovanie z Barcelony získali mladého Martíneza. Sergio má milo prekvapil, na ihrisko sa dostával celkom často a jeho výkony boli veľmi dobré. Do budúcna by som ho rád získal natrvalo,
  • Miguel Marín (AM) - aj Miguel prišiel na hosťovanie z Barcelony a aj on veľmi milo prekvapil. O svoje miesto v základe sa bil statočne. Napokon mal za sebou veľmi dobrú sezónu. Aj Miguela by som raz chcel získať natrvalo,
  • Eric Muñoz (AM) - v prípade Erica sa opäť raz ukázala nelogickosť hry. V lete predĺžil s Betisom zmluvu, pričom sa dohodli na plate 67K € týždenne, čo sú veľmi slušné peniaze. Zároveň nám ho však znova poslali na hosťovanie, pričom sme im neplatili ani cent. A Eric opäť ukázal, že je "našim" najlepším hráčom.
Odchody:
  • Cristian Domingo (CM) - Cristian by sa na ihrisko veľmi nedostal a keď o jeho služby prejavila záujem druholigová La Coruña tak nebol dôvod ho u nás držať. Napokon sme zaňho dostali 1,5M €, s bonusmi rovné 2M €,
  • David Viñas (GK) - Davida sme kupovali pred pár rokmi ako talent do budúcna, no svoj potenciál nenaplnil. Popravde, ani som nevedel, že je v našom béčku, takže keď nám zaňho Villarreal vyplatil 625K € bol som celkom prekvapený,
  • Roberto Rodríguez (RB) - veľký letný predaj. Roberto je slušný krajný bek, ktorý by mohol byť oporou v hociktorom nadpriemernom ligovom mužstve a možno aj vo veľkoklube (aj keď tým si nie som až taký istý). V lete sa oňho strhla bitka medzi niekoľkými klubmi a napokon sa do tejto bitky zapojilo aj PSG. Zacítil som možnosť Parížanov pekne podojiť a napokon sa mi to podarilo. PSG nám totiž za Roberta zaplatilo 18M € hneď, ďalšie 4M nám pristanú na účte v dvoch splátkach a ďalších 5M € môžeme získať na bonusoch, ktoré sú celkom reálne. Navyše máme aj klauzulu o 50% z ďalšieho predaja. Money, money, money,
  • Jandro Orellana (DM), Ruqui Puig (CM/AM) - dvojica skúsených záložník (a jediní dvaja reálni hráči v našom mužstve) sa v lete rozhodli ukončiť ich kariéry,
  • Laurent Blanchard (DM), Daniel Sáenz (LM) - dvojica, s ktorou som už nepočítal. Skončila im zmluva a tak obaja odišli zadarmo.

Počas sezóny som sa rozhodol posilniť trénersky tím do 19 rokov. Do klubu pribudlo niekoľko odborníkov, ktorí by mali pomáhať našim mladíkom. Verím, že sa nám konečne podarí vychovať nejakých juniorov aj pre naše áčko.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme prvýkrát v klubovej histórii absolvovali zahraničné sústredenie, počas ktorého sme si odskočili do susedného Portugalska. Bohužiaľ, úroveň našich súperov bola nízka a tak nás poriadne preverili len Zenit a Everton na domácom Copa de Barceloneta. Možno aj slabšia kvalita súperov v letnej príprave spôsobila, že sme do ligy vstúpili "famózne". Vo Vigu sme utŕžili trápny debakel 0:5, na ktorý sme síce dokázali zareagovať výhrou s Gijónom, ale následne sme podľahli madridskému Atléticu. Našťastie, z mini krízy sme sa vyhrabali hneď v septembri, keď sme vyhrali všetkých 4 zápasy, pričom sme zdolali aj neobľúbený Betis, silný San Sebastian, či mestského rivala Espanyol. Zvyšok jesene už bol v našom podaní veľmi slušný. Prehrali sme len s top favoritmi súťaže - Barcou a Realom - a s nepríjemnou Sevillou. Vo zvyšných ôsmych zápasoch sme si na svoje konto pripísali 18 bodov za 5 výhier a 3 remízy, čo nám nakoniec stačilo na skvelé 5. miesto.

5. miesto po jesennej časti bolo veľmi pekné, no zároveň nás to stávalo do úlohy jedného z favoritov na posledné kvalifikačné miesto do Champions League. V januári nám to trochu zväzovalo nohy. Síce sme zdolali Cádiz i Osasunu, zároveň sme však prehrali s Barcou a San Sebastianom. Zlomový moment sezóny nastal hneď v prvý februárový deň. Vtedy sme doma zdolali madridský Real a zároveň odštartovali neuveriteľnú jarnú jazdu. Od februára až do konca sezóny sme prehrali len jeden jediný zápas (prekvapivo s o záchranu bojujúcim Gijónom), vo zvyšných zápasoch sme vždy bodovali. A čo je najdôležitejšie, v drvivej väčšine týchto zápasov sme vyhrali. Jar bola naozaj skvelá, zlepšili sme sa v obrane, darilo sa nám aj v útoku. Napokon sme to dotiahli na vytúžené 4. miesto a budúci rok si zahráme v Champions League!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ako som už spomínal viackrát, jedným z našich dlhodobých cieľov je zisk kráľovského pohára a tento rok tomu nebolo inak. Cez prvé 2 kolá sme prešli ako nôž maslom, keď sme postupne zdemolovali dva tímy z 5. ligy. Prvou veľkou prekážkou nám bolo Bilbao v 3. kole, ale aj s baskickým tímom sme si dokázali poradiť. Bohužiaľ to bolo naša posledná výhra, keďže v 4. kole nám stopku vystavila Celta Vigo, ktorej sme na jej štadióne podľahli 0:1.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V tejto sezóne sme sa druhýkrát v klubovej histórii predstavili v pohárovej Európe. Pred dvoma rokmi sme si zahrali Conference League, tentokrát sme sa posunuli ešte o level vyššie a zahrali sme si Europa League. Našou výhodou bolo, že sme nemuseli hrať predkolá a boli sme rovno nasadení do skupinovej fázy, kde na nás v skupine C čakali pražská Slavia, Dynamo Kyjev a Trabzonspor. Média nás pasovali za favorita skupiny a ja som nečakal nič menšie ako postup. Napokon to vypálilo skvelo, keď sme skupinové boje zakončili so ziskom 16tich bodov a skóre 26:2, pričom hneď v 4 zápasoch sme našim súperom nastrieľali 5 a viac gólov.

Vďaka víťazstvu v skupine sme boli nasadení rovno do 2. vyraďovacieho kola, čím sme ušetrili nejaké sily. V tomto kole nám los určil za súpera znova Trabzonspor, ktorý sme opäť dokázali poľahky zdolať, keď sme vyhrali oba zápasy. Štvrťfinálový dvojzápas už bol o niečom inom. Našim súperom totiž bolo Lazio. Cez talianskeho súpera sme napokon prešli, avšak s mimoriadnou dávkou šťastia. Športovo musím uznať, že rímsky klub bol v oboch zápasoch lepším tímom, no na prehru 1:0 z Ríma sme dokázali doma odpovedať rovnakou výhrou po premenenej penalte Santanu. Penalty napokon rozhodli aj celý dvojzápas a to, ako už bolo spomínané, v náš prospech. V semifinále na nás čakal nemecký Gladbach a ten už bol nad naše sily. Z Nemecka sme si domov priviezli celkom prijateľnú prehru 2:1, no odveta doma nám nevyšla a napokon sme prehrali aj druhý zápas. Nemci nám teda vystavili stopku tesne pred finále.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Za sebou máme najlepšiu sezónu medzi španielskou futbalovou smotánkou. Najmä jarná časť bola skvelá. Na jar sme hrali ako z partesu, pričom si dovolím tvrdiť, že formou sme sa zaradili medzi najlepšie španielske mužstva. Bude však veľmi ťažké sa udržať medzi nimi, keďže konkurencia je mimoriadne veľká. Avšak verím, že o európske poháre budeme bojovať už pravidelne, aj keď je mi jasné, že nie vždy sa nám podarí dostať až do Champions League. Každopádne, v budúcej sezóne si túto súťaž zahráme, čím sme dosiahli ďalší čiastkový míľnik na našej ceste na vrchol. Stále však tvrdím, že táto cesta bude ešte poriadne dlhá, keďže si na nej musíme poradiť so slávnym triom Barca, Real, Atlético.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ďakujem za komentáre :)
vonTrips - tak si tu pekne píšeme len my dvaja a nikto iný😁 moja prestupová politika je taká, že kým sa dá, tak tých hráčov sa snažím získať na hosťovanie, lebo väčšinou si za nich pýtajú veľké sumy. Každopádne sem-tam sa stane, že po nejakých 2 rokoch sa ich chcú kluby zbaviť a dajú ich na prestupovú listinu. Rovnaký prípad je aj Muňoz, no uňho mi hosťovanie vyhovuje ešte viac, nakoľko doteraz som mu platil len plat 2 200€ týždenne (myslím, že to bolo 20%) a naposledy mi ho dali úplne zadarmo. Každopádne, kým ho nedajú na prestupovú listinu za dobrú cenu, tak ho nemám šancu získať. Čo sa týka repre, vyhodili trénera, ale mňa nezobrali - vraj nie som vhodný kandidát 😳 a potom tam najali absolútneho amatéra, ktorý ma vlastnosti na úrovni 3. ligy 😬

Re: Club de Fútbol Barceloneta #18

44
Lucky, ty tedy válíš! 👍 Líbí se mi, že sbíráš ovoce z mládežnické repre a kupuješ hráče, které jsi tam dříve vedl.
Z přestupů se mi hodně líbí Coimbra a Martinez. Munoze už ani nekomentuji, divím se, že ve 26 raději nechce trvalý přestup, když v Betisu vlastně nehraje. Ale přestup Rodrigueze, to je pecka. Krásně jsi PSG podojil, tak to má být 😎😂

Co se týče zápasů, to je taková krásná pohádka. Semifinále EL, postup do LM, už tomu chybí jen úspěch v poháru. Ale to určitě brzy přijde.
Té repre je škoda, rád bych viděl, kam posuneš seniorský tým. Snad se ještě v rámci kanclu dočkáme i Tvé účasti na velkém turnaji ME/MS.
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“