Re: Club de Fútbol Barceloneta #08

21
Teda ta fluktuace, to je mazec! Ale chápu to, vyšší liga znamená vyšší nároky ;) A hráče ven jsi pouštěl jenom na hostování nebo ses některých zbavil i trvale?

Co se týče výsledků, to byla jedna velká paráda BRAVO je vidět, že ta liga není úplně náročná. Ty máš ještě poloprofi nebo už profi status?

K repre můžu říct jen jedno - když jsem v FM17 dělal zároveň i trenéra repre U19, tak jsem vždy koupil všechny super mladíky mimo TOP kluby v Česku. Po pár letech jsem měl nejsilnější tým jen z odchovanců. Věřím, že Tobě to taky hodně pomůže.

Finance - koukám na to, že já teď solidně vydělávám na pohárech a ty máš smůlu; a to jsem ti ty odměny za vítězství v lize záviděl :D

22
Noo, tak to je hodně solidní :)

výsledky trochu jako na houpačce, ale osmý flek je vlastně super - navíc jen 7bodů od 4.místa. :)

Výborně ti hrál Lopez v útoku a Perez ve středu, oba tě táhli a je to vidět i v anketě. :)

Nový investor je skvělá zpráva, každých 20k se hodí :D navíc neříkej, že by se zrovna tobě líbilo, kdyby tě koupil nějaký magor s 300Mio na kontě :D

K repre jsme se už zasmáli v chatu, uvidíme co s nimi dokážeš :vrr:

23
No, na to, že jsi přivedl relativně dost hráčů, tak se to ani nepodepsalo negativně na výsledcích. Obvykle to znamená delší sehrávání atd., ale u tebe se povedlo předvádět lehce nadprůměrné výkony celý rok. Myslím, že konečné umístění je více než dobré. Navíc s lepšící se reputací i dobrým základem pro další posilování, protože na postup to chce přivést ještě minimálně dva rozdílové hráče. Jestli to však bude z U21, to se uvidí :)

Re: Club de Fútbol Barceloneta #09

24
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2027/2028
Obrázek
Minulá sezóna pre nás dopadla veľmi dobre, no bolo mi jasné, že mužstvo treba znova posilniť. Opäť sme skautovali veľké množstvo hráčov, pričom drvivú väčšinu z nich sme si pozvali aj na testy. Dobrou správou je, že tretia liga je lákadlom pre čoraz kvalitnejších hráčov a to aj napriek našej nižšej reputácií, takže sme doniesli aj niekoľko naozaj výborných hráčov. Za všetkých treba spomenúť najmä mladého útočníka Ricarda Jorgeho, ktorý bol aj vo svojom mladom veku famózny. Skvelo sa darilo aj záložníkovi Iribarrenovi, ktorý sa dokázal prebojovať do základnej zostavy a veľmi kvalitnou posilou je aj brankár Moreno, ktorý síce nemal najlepšiu sezónu, ale kvalitu rozhodne má. Palicu nelámem ani nad dvojicou Puras - Vaz, ktorí majú nato, aby bojovali o miesto v základe. A myslím si, že aj Navarro sa zhostil úlohy náhradníka veľmi slušne. Jediným pokazeným prestupom tak bol len príchod krajného obrancu Santosa, ktorého výkony boli doslova katastrofálne. Čo sa týka odchodov, tak odišli len nepotrební hráči, ktorí by sa už nedostali ani na lavičku a odišlo aj veľa mladíkov z juniorky na hosťovanie do rôznych iných klubov.

Zamestnaneckému tímu sa zmeny tentokrát vyhli. Myslím si, že vzhľadom na našu reputáciu a postavenie v lige máme celkom kvalitných trénerov a kým budeme patriť k špičke ligy tak si s nimi vystačíme.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Leto opäť prebiehalo v klasickom tempe, keď sme hrali zápasy systémom víkend - stred týždňa - víkend. Smerodajné boli najmä zápasy s tímami Atlético Baleares a CE L´Hospitalet, ktoré hrajú takisto v 3. lige. Oba zápasy sme vyhrali, rovnako ako zvyšné zápasy so slabšími tímami, a tak pred začiatkom sezóny panovala v kabíne skvelá atmosféra. Prišiel však úvod sezóny a úsmevy boli razom preč. Prvého víťazstva sme sa totiž dočkali až na konci septembra a to, prekvapivo, v zápase so silným Castellónom. V tom čase sme ťahali šnúru 8 zápasov bez víťazstva a boli sme na poslednom mieste ligovej tabuľky. Treba však povedať, že v úvode sezóny sme hrali proti mužstvám v dobrej forme, ktoré napokon okupovali prvú polovicu tabuľky. V spomínanom zápase s Castellónom sme napokon odštartovali druhú sériu, tentokrát pozitívnu, keď sme z 10tich zápasov prehrali len 2. Vďaka tejto sérii sme sa vyšvihli na priečky zaručujúce záchranu a napokon z toho bolo 12. miesto po jesennej časti. Dôležité však bolo, že na zostupové priečky sme mali slušný, 9-bodový náskok.

Keďže nás pred jarnou časťou sezóny čakala dlhšia pauza, mohli sme si zahrať 2 prípravné zápasy, v ktorých sme po dobrých výkonoch dokázali zvíťaziť. Tieto výhry nám v úvodných jarných kolách dodali pohodu, ktorú sme pretavili v dve dôležité výhry. Potom však prišiel február a v ňom sa nám vôbec nedarilo. Bod sme získali len s rezervou Zaragozy (Deportivo Aragón) a zvyšné zápasy sme prehrali rozdielom triedy. Aj napriek zlému februáru sme mali v tabuľke slušný náskok na zostupové priečky a tak sme mohli záver sezóny odohrať bez tlaku. Napokon z toho bola pekná séria, keď sme ostali až do konca sezóny neporazení, pričom sme si na svoje konto pripísali 4 výhry a 4 remízy a niektoré z nich aj proti veľmi kvalitným súperom. Sezónu sme teda zakončili v strede tabuľky, keď sme obsadili 11. miesto.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V tejto sezóne sme dostali možnosť si zahrať v súťaži s názvom Copa Real Federación Española de Fútbol. Názov zložitý, ale súťaž vcelku jednoduchá. Ide totiž o turnaj pre tímy z 3. a 4. ligy, ktoré nie sú nasadené v 1. kole Copa del Rey. A práve cez tento turnaj si môžu vybojovať účasť v 1. kole národného pohára. Na úvod ešte poviem, že v tomto pohári platí registrácia hráčov z ligy, no s jedným podstatným rozdielom. V 3. lige totiž nemusíte registrovať hráčov mladších ako 23 rokov (a ja som ich neregistroval) a v tejto súťaži registrovaní byť musia (zároveň sa však nerobí špeciálna registrácia do tohto turnaja, ale platí tá z ligy). Suma sumárum sme teda do tohto turnaja išli bez niekoľkých opôr.

S úspechom som teda nepočítal, no napokon sme dosiahli štvrťfinále súťaže (v podstate 3. kolo), takže s výkonmi panuje spokojnosť. V oslabení sme dokázali zdolať dva štvrtoligové tímy, aby sme následne vypadli so silným tímom CD Eldense, ktoré hrá v našej skupine 3. ligy. O sile Eldense svedčí aj fakt, že tento turnaj napokon vyhrali.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Druhá sezóna v 3. lige dopadla horšie ako tá predchádzajúca, no veľkú drámu by som z toho nerobil. S touto úrovňou sa stále len zoznamujeme a treba uznať, že tímy z prvej polovice tabuľky sú poväčšine profesionálne a s omnoho väčšou reputáciou ako my. Z tohto hľadiska berieme umiestnenie v strede tabuľky všetkými desiatimi a sme radi, že sme ani tento rok nemuseli bojovať o záchranu. Našim najväčším problémom tejto sezóny boli zápasy so súpermi z prvej polovice tabuľky, ktoré sme absolútne nezvládali. Druhým veľkým problémom bola naša obrana, keďže sme inkasovali pomerne veľký počet gólov. V ďalšej sezóne tak budeme musieť zapracovať najmä na defenzívnej činnosti mužstva a pomerne vážne sa zahrávam aj s myšlienkou zmeny taktiky. Ak nie vo všetkých, tak minimálne v zápasoch so silnými súpermi. Ale o tom všetko až nabudúce.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ako som už spomínal na konci minulého partu, pred sezónou som prijal ponuku na trénovanie katalánskej reprezentácie do 21 rokov. Premiéra na lavičke ma čakala v septembri a to rovno v kvalifikácii EURA, ktoré sa bude konať v roku 2029. Na úvod sme nastúpili proti outsiderovi skupiny z Gibraltáru, ktorého sme vyprášili 8:0, aby sme sa následne presunuli do Anglicka, kde nás čakal veľký favorit skupiny. Na Britannia Stadium sme mali skvelý úvod, dokonca sme sa dostali do vedenia, no v závere polčasu sa začali diať veci. Najskôr bola proti nám odpískaná penalta, následne nám rozhodca vylúčil hráča za prapodivný faul na polovici ihriska, ktorý videl snáď len on a naša frustrácia vyvrcholila v nadstavenom čase, kedy sa proti nám kopala druhá penalta. Angličania napokon pridali v druhom polčase aj tretí gól a víťazstvo si už postrážili.

V októbri nás opäť čakali dva zápasy. V tom prvom sme si doma pripísali druhú výhru v kvalifikácii, keď sme Arménom nedali žiadnu šancu. Potom nás už čakal zápas v Liberci, kde nás privítali českí mladíci s ktorými sme sa mali byť o druhé miesto v skupine. Samotný zápas veľa futbalovej krásy nepriniesol, keď mi hra za celý zápas ukázala len jednu akciu a aj tá sa skončila zablokovanou strelou českého útočníka. Z Česka sme si tak odviezli bod za remízu 0:0 s ktorým sme boli spokojní.

Aj novembrový zraz sme odštartovali vysokým víťazstvom, keď sme si z chuti zastrieľali aj v druhom zápase s Gibraltárom. Podstatne ťažší zápas nás mal čakať v domácom prostredí so Škótskom, ktoré už medzičasom dokázalo zdolať aj Anglicko. Škóti nám však zápas výrazne uľahčili, keď nám v úvodnej 25minútovke zápasu doslova darovali 2 góly. Tie nás posadili na koňa a napokon sme Škótov zdolali o 3 góly, s čím som bol maximálne spokojný.

V prvej polovici roka 2028 nás ešte čakali 4 prípravné stretnutia. Bohužiaľ sa nám neporadilo si dohodnúť zápas s nejakým top tímom a tak nás napokon najviac preverili Švajčiari a Nóri. Oba tieto zápasy sme napokon dokázali vyhrať o jeden gól, no musím športovo priznať, že obom zápasom by viac svedčala remíza. Okrem toho sme Albáncom naložili päťku a s Bosniakmi uhrali bezgólovu remízu a to aj napriek tomu, že sme v zápase vystrelili na bránu súpera hneď 17krát. Treba však povedať, že tieto zápasy splnili svoj účel, nakoľko som si mohol vyskúšať aj menej vyťažených hráčov a zároveň aj nejaké taktické prvky. Na záver ešte pridám screeny hráčov ideálnej zostavy, aby ste si mohli urobiť obraz o našej kvalite:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ďakujem za komenáre :)
vonTrips - tak smerom do klubu hľadám posily vždy ale to poznáš aj zo svojej hry za Bury :D ... smerom von odchádzajú väčšinou len dorastenci (ich hosťovania rieši športový riaditeľ, takže preto je ich možno viac :D ) ... väčšinu hráčov, ktorých už nepotrebujem v áčku ešte hodím do bečka, keďže hrajú zadarmo :)
honzyk - máš pravdu, že keby má kupil nejaký šejk, tak by hra stratila čaro, ale zasa na druhej strane mi nový majiteľ mohol hodiť viac ako 20tisíc :D :D
koudak - je jasné, že očkom poškuľujem najmä po mladíkoch z repre, ale tí o môj klub nemajú veľký záujem :D.....takže musím väčšinou hľadať inde :D

25
Sezóna bych řekl nakonec na pohodu a to je důležité. Relativně klidný střed tabulky, na tom se dá do budoucna stavět. Hlavně pokud by se ti povedlo opět sehnat tak kvalitní hráče jako letos, to bys už mohl pokukovat po vyšších patrech tabulky 😉

A ta repre? To je vysloveně paráda! Hlavní je, že si tam naskautuješ všechny mladé hráče a časem se ti třeba zvedne reputace, nebo až postoupíš do druhé ligy (což taky nemusí dlouho trvat), tak je budeš moct získat alespoň na hostování.

Držím palce, jen tak dál! Jen ty finance musíš nějak pořešit, být v minusu je docela na hovno...

Re: Club de Fútbol Barceloneta #10

26
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2028/2029
Obrázek
Na úvod sa zastavíme pri jednom prestupe, ktorý bol pre nás doslova neuveriteľný. V lete sa totiž strhol boj o nášho mladého útočníka Ricarda Jorgeho, ktorý mal skvelú minulú sezónu. Ricarda som chcel predať, nakoľko mal zmluvu už len na rok a bolo jasné, že u nás nepredĺži. Jeho prestupová sága pritom začala celkom zľahka. Najskôr nám chodili ponuky na 20K €, ktoré som začal odmietať a tak sa cifry začali zvyšovať. Najskôr to bolo 50K, neskôr 100K, 200K až sa napokon sumy zastavili na čísle 300K €. To sú pre nás peniaze, ktoré sme jednoducho nemohli odmietnuť. Aby toho však nebolo málo, tak prišli aj dve extra ponuky z ktorej sme si napokon vybrali tú od Celty Vigo. Célticos nám totiž Ricarda nechali na hosťovaní a zároveň sme sa dohodli aj na 50% z ďalšieho Jorgeho prestupu. Z ďalších hráčov, ktorí odišli nám najviac chýbal Juanjo Serrano, ktorý ukončil kariéru. Zvyšní hráči, ktorí odišli už podľa mňa nemali kvalitu na 3. ligu a preto som nemal problém ich pustiť, respektíve v jednom prípade predať.

Čo sa týka posíl, tak tento rok som s nimi nadmieru spokojný. Okrem staronového Jorgeho, sme podpísali aj ďalšieho skvelého mladíka - Erica Muñoza, ktorý hral skvelo. V zime prišlo aj duo Roque - Silva (stredný záložník, využívaný na ľavej zálohe) a aj oni k nám skvelo zapadli a hrali výborne. Spokojný som aj s defenzívnym záložník Luquem, krajným záložníkom Montesom, či krajným bekom Gonzálesom, ktorý je u nás na hosťovaní. Svoje si odohral aj ďalší krajný bek Vale. Za vyslovene zlé prestupy by som označil krajných obrancov Martineza a Roiga, ktorým však určite dám priestor aj nabudúce, avšak čakám od nich podstatne lepšie výkony.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Leto bolo z našej strany rovnaké ako pominulé roky. Forma nebola úplne najlepšia, keď sa nám nepodarilo vyhrať domáci pohár Copa de Barceloneta a prehrali sme aj s FC Vilafranca del Penedès, ktorý hrá o ligu nižšie. Ako to však už v FM býva, po horšej príprave často nasledujú dobré ligové výkony a naopak. A táto sezóna to potvrdila. Na jeseň sme mali veľmi slušnú formu, keď sme z 23 kôl prehrali len trikrát. To je naozaj skvelá bilancia. Ak ste však čakali, že budeme po jeseni jednoznačne atakovať vrchné priečky, tak ste sa trochu zmýlili. V rozlete nás brzdilo mnoho remíz (po jeseni sme ich mali najviac - 11). Každopádne nám jesenná bilancia 9-11-3 stačila na veľmi dobré 7. miesto, pričom na play-off sme strácali len 2 body.

Po náročnej jeseni sme v zime viac oddychovali a tak sme stihli len 1 prípravný zápas. Po výhre v ňom sme sa naplno pustili do jarných bojov. Cieľom bolo nadviazať na výkony z jesene a určite zabojovať o 4. miesto. Dá sa povedať, že aj jar nám vyšla skvelo. Opäť sme prehrali len trikrát (aj keď zápasov bolo menej), a navyše sme sa vyvarovali aj mnohých zbytočných remíz, ktoré nahradili zelené koliečka znamenajúce výhru. V závere sezóny sme sa teda zapojili do boja o play-off, keď našim najväčším konkurentom bol Hércules de Alicante. Napokon sme boli šťastnejší my, keď sme nahrali o dva body viac a odmenou nám bolo play-off.

Bohužiaľ, los v play-off nás veľmi nešetril. Hneď v 1. kole sme dostali rezervu Realu a tá je kvalitná aj bez posíl z áčka. S mladými madridskými puškami sme síce odohrali celkom vyrovnanú partiu, ale kvalita bola predsa len na ich strane. Rozdiel bol najmä v premieňaní šancí, keďže oba naše góly strelil stopér Garrido po rohových kopoch. Po domácej remíze 1:1 a prehre 2:1 v odvete sa pre nás sezóna skončila.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Aj v tejto sezóne sme dostali možnosť si zahrať v Copa Federación, no tentokrát som si dal pozor na registráciu a tak sme mohli nastupovať v plnej sile. To sa na našich výsledkoch podpísalo, keď sme sa dokázali prebojovať až do finále. Najviac cenný bol určite skalp profesionálneho tímu CD Lugo, ktoré má veľkú kvalitu (dokázali vyhrať svoju skupinu 3. ligy). Trofej sa nám napokon nepodarilo vyhrať, keďže sme vo finále podľahli nášmu neobľúbenému súperovi z Eldense, no aj napriek tomu sme si zaistili postup do 1. kola Copa del Rey. Zaujímavosťou finále bolo, že sa nehralo na neutrálne pôde, ale hrali sme ho na ihrisku súpera, čo mi prišlo trochu nespravodlivé.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ako odmenu za dobré výsledky v Copa Federación sme dostali možnosť si zahrať v Copa del Rey. A dokonca sa nám podarilo postúpiť cez 1. kolo, keď sme na penalty vyradili rovnako treťoligový tím Gimnástica. V 2. kole sme si tak mohli zahrať proti známemu Racingu Santander, ktorému sme napokon podľahli 0:1 a tak sme sa so súťažou rozlúčili.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Máme za sebou veľmi dobrú sezónu s ktorou panuje len a len spokojnosť. Dá sa povedať, že sa nám darilo vo všetkých súťažiach do ktorých sme nastúpili. Za najväčšie pozitívum sezóny považujem zlepšenie obrany, kde prišlo aj k jemným zásahom do taktiky. Najmä krajní obrancovia už nie sú takí ofenzívni a to bola zrejme tá dôležitá zmena, ktorá nám priniesla úspechy. Tešiť nás môže aj zlepšujúca sa finančná situácia, aj keď ku nej nám pomohol najmä predaj Jorgeho. Toto by zrejme mohla byť cesta, ktorou by sme sa pár rokov mohli uberať.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V závere roka 2028 vrcholila kvalifikácia na EURO U21. Dôležitý zápas sme odohrali na konci augusta, keď sme doma privítali Angličanov. Proti mladým hráčom Albionu sme chceli uhrať aspoň bodík. Začiatok sme mali výborný, keď sme sa dostali do vedenia, ale hostia z britských ostrovov napokon ukázali svoju kvalitu a vyhrali u nás 3:1. V druhom zápase tohto zrazu sme zdolali húževnatých Arménov 3:1, po veľmi dobrom výkone. V samom závere kvalifikácie nás čakal dvojzápas s Českom a Škótskom. Za najdôležitejší zápas kvalifikácie by som označil práve domáci zápas s českými reprezentanti. Samotný zápas sme na moje prekvapenie rozhodli už v 1. polčase, k čomu nám však výrazne pomohla skorá červená karta pre jedného českého hráča (v 14. minúte). Rozuzlenie kvalifikácie tak prišlo až v poslednom zápase. Pred ním sme mali s Českom rovnako bodov. My sme cestovali do Škótska, Česi doma privítali Angličanov. My sme našu úlohu zvládli. So Škótmi sme dlho držali remízu 2:2, avšak v samom závere sme dvoma gólmi strhli víťazstvo na našu stranu a pomaly sme začali oslavovať. Potom však prišla studená sprcha z Liberca, keďže českí mladíci dokázali, prekvapivo, zdolať Anglicko 2:0 a tak nás pri rovnosti bodov v tabuľke preskočili o jeden jediný gól.

Vo zvyšných zápasoch roka 2028 a následne v roku 2029 sme sa predstavili už len v prípravných zápasoch. Prvé tri sme zvládli výborne, keď sme najskôr zdemolovali Albánsko, následne sme vo veľmi dobrom zápase zdolali aj Švédov, ktorí sa dokázali kvalifikovať na záverečný turnaj a neskôr sme vyhrali aj nad Gruzínskom. Potom však prišlo vytriezvenie, keď nám poriadne debakle uštedrili Portugalci i Španieli. V týchto zápasoch som skúšal rôzne taktiky, ktoré by mali byť zamerané viac na defenzívu, ale absolútne to nefungovalo a tak budeme musieť hľadať ďalej.

Zároveň už poznáme aj súperov v ďalšej kvalifikácii. Myslím si, že sme sa dostali do dobrej skupiny, kde máme reálnu šancu na postup. Z prvého koša sme totiž dostali hrateľných Chorvátov, ktorí určite majú svoju kvalitu, ale nie takú ako top tímy Európy. Ľahké to nebudeme mať ani proti Rakúsku, ktoré to v poslednej kvalifikácii dotiahlo až do play-off a nepríjemní budú určite aj Islanďania. Outsidermi skupiny by malo byť Estónsko a Faerské Ostrovy. Na druhej strane však treba povedať, že aj naše mužstvo sa oslabilo, keď nám skončilo niekoľko veľmi dobrých hráčov. Skončili nám obaja dobrí brankári, takisto dvaja dobrí stopéri a ľavý obranca. V strede zálohy síce máme kvalitu, ale budeme sa musieť modliť, aby sa nikto nezranil. V ofenzíve sa toho veľa nezmenilo, budeme však musieť nájsť nového strelca. Každopádne však verím, že sa nám podarí postúpiť.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - mal si pravdu, posily prišli výborné a hneď bol z toho pekný posun v tabuľke :)

27
Posiluješ hezky a je tam vidět progres, v další sezóně očekávám jednoznačné play-off.

Toho Jorgeho je na jedné straně škoda, když vidím, jak se pořád zlepšuje, ale 300k za přestup, to Ti zatím mohu pouze závidět 😉 Jestli však dobře počítám, tak ostatní příjmy (asi hlavně z pohárů) ti pokryly celou sezónu a to je velmi důležité. Věřím, že další sezónu získáš ještě něco navíc a pokud zase někoho prodáš, tak už půjdeš jen víc do plusu. Moc dobře vím, jak jsou finance pro rozvoj klubu důležité.

A k repre? To je pech, jeden míč, to si moc dobře pamatuju z reálu. Hráli jsme s kadetkama (volejbal) kvaldu na ME a chyběl nám jediný míč od postupu na Evropu. Vím, že tohle opravdu nasere.

28
Když jsem četl předcházející part a viděl profil Jorgeho, říkal jsem si, že toho nemůžeš udržet. Hráče s 5 hvězdičkami jako aktuální výkonností jsem snad nikdy neměl. Sice jsi ho neudržel, ale předvedl jsi skvělý majstrštyk, když jsi ho za ranec prodal, vyjednal 50 % z dalšího přestupu, což pro tebe může ve finále znamenat klidně i pokrytý rozpočet na 2 sezóny a ještě k tomu ti v kádru zůstal na další rok. Ne nadarmo ses pak v tabulce posunul na 4. místo a dokonce se zapojil do bojů o postup.

V příští sezóně už od tebe čekám TOP3. K repre netřeba nic dodávat, je vidět, že tvé manažerské kvality jsou bezesporné.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #11

29
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2029/2030
Obrázek
Úvod dnešného partu bude patriť opäť odchodom. Už dlhšie som vedel, že po sezóne mi odídu dve opory a to Ricardo Jorge (ktorého sme predali minulý rok do Celty Vigo, ale ostal u nás na hosťovaní) a brankár Rubén Moreno, ktorý nechcel predĺžiť zmluvu, lebo sme preňho malý klub (nakoniec, nepochopiteľne, podpísal o ligu nižšie). Napokon sme prišli aj o 3. oporu a to ofenzívneho záložníka Erica Muñoza, za ktorého sme však zinkasovali skvelých 250K € a to od laligového Valladolidu. Napokon odišli aj ďalší traja hráči (Luque, Caio a Navarro), ktorí však hrávali pomenej a kvôli tomu neboli v klube spokojní.

Hlavou úlohou leta bolo teda zohnať nového brankára, ofenzívneho záložník a útočníka. Nakoniec sme uskutočnili o niečo viac prestupov a s väčšinou z nich som veľmi spokojný. Do brány sme získali Ángela Montesa, ktorý síce nie je až taký kvalitný ako Moreno, ale sezónu mal výbornú a do budúcna sa môže stále zlepšovať. Zvyšné dva posty sme vyriešili hosťovačkami a obe boli veľmi vydarené, keď aj útočník Óscar Gomes z Bilbaa aj ofenzívny záložník Gerard Lopez z Tarragony hrali skvelo a patrili medzi našich ofenzívnych ťahúňov. Za ďalší veľmi dobrý prestup považujem príchod záložníka Iaga Lópeza, ktorý vie hrať veľmi dobre na troch postoch, pričom ja som ho využíval ako tvorcu hry na defenzívnom záložníkovi, kde nás dlho tlačila topánka. Do základnej zostavy sme získali aj krídelníkov Muñoza (ľavý) a Alfara (pravý) a takisto stopéra Péreza. A aj s týmito hráčmi panuje veľká spokojnosť. Jedinou posilou, ktorá nesplnila očakávania bol krajný bek Abascal, avšak jeho výkony neboli vyslovene zlé, takže šancu dostane aj v ďalšej sezóne. Posledná posila, brankár Teixeira, prišiel do klubu ako dvojka, a keď sa musel postaviť do brány, tak si svoje miesto zastal.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme odohrali skvelú prípravu, keď sme vyhrali šesť zápasov zo šiestich, pričom sme neinkasovali ani raz, no na druhej strane treba priznať, že kvalita súperov nebola veľmi veľká. Trochu som sa bál, aby sa nepotvrdilo staré známe FM pravidlo - dobrá príprava, zlý úvod ligy, no jesenná časť mi ukázala, že toto pravidlo neplatí vždy. Jesenná časť tejto sezóny sa až priveľmi podobala na jesennú časť sezóny predchádzajúcej. Za celú jeseň sme prehrali len 2 zápasy, no na druhej strane sme mali opäť veľké množstvo remíz (9). Aj napriek tomu sme zimovali na skvelom 3. mieste, pričom na 5. Andorru sme mali slušný, 6-bodový náskok. 6 bodov sme zároveň strácali na vedúci Castellón.

V zime sme si strihli jeden prípravný zápasik a hneď sme sa pustili do jarných bojov. Úvod jari nás zastihol v dobrej forme, keď sme vyhrali úvodné 4 zápasy, no potom prišla prvá a zároveň jediná minikríza sezóna. Od polovice februára do polovice marca sme totiž uhrali len 4 body zo šiestich zápasov, čo bolo na naše pomery nevídane malé číslo. Nejakú veľkú tragédiu som však z toho nerobil, keďže stále sme boli na priečkach zaručujúcich účasť v play-off a navyše body strácali aj naši prenasledovatelia. Sériu zlých výsledkov sme preťali až v zápase s prvým Castellónom, ktorý sme doma zdolali 1:0 a tým odštartovali sériu 6tich víťazných zápasov. Sezónu sme napokon zakončili na 3. mieste, pričom na vedúce duo Castellón - Lleida Esportiu sme stratili len 2 body.

Po roku sme si opäť zopakovali play-off a tentokrát to bolo o inom. V úvodnom kole sme nastúpili proti známemu Racingu Santander. O našom postupe rozhodol už prvý zápas na domácom ihrisku. Na Municipal de la Barceloneta sme neboli výrazne lepším tímom, ale naša efektivita bola famózna. Zo 4 striel sme vyťažili 3 góly a výhru 3:0. V odvete sme sa zapotili omnoho viac. Domáci vyhrali 1:0, pričom ešte nepremenili penaltu. Postupovú prehru sme však napokon ukopali a mohli sa tešiť na ďalšie kolo. V ňom nás čakalo Recreativo de Huelva. Náš súper mal za sebou výbornú sezónu, keď dokázal vyhrať svoju skupinu, pričom sa spoliehal najmä na skvelú defenzívu (inkasoval len 20 gólov). Aj v tomto dvojzápase sme začínali doma. Predviedli sme ďalší dobrý výkon, keď sme boli lepším tímom ako náš súper, ale na viac ako remízu 1:1 nám to nestačilo. Aj v odvete na ihrisku súpera sme sa prezentovali dobrým ofenzívnym výkonom. V zápase napokon padol len jeden gól a na našu veľkú radosť ho strelil Óscar Gomes, ktorý nás tak poslal do finále play-off.

Vo finále už na nás čakali starí-známi z našej ligy - Lleida Esportiu. V sezóne sme mali lepšie vzájomne zápasy (domáca výhra a remíza vonku), takže šance boli 50/50. Aj tento dvojzápas sme začínali doma. Oba tímy sa dobre poznajú a tak išlo skôr o taktickú bitku, ako o nejaký hurá futbal hore-dole. O našom víťazstve napokon rozhodol Óscar Gomes, ktorý strelil jediný gól zápasu a tak sme išli do odvety s výhrou 1:0. Aj odveta na Camp d´Esports bola veľmi vyrovnaná. Domáci šli do vedenia, ale za nás kontroval stopér Garrido, ktorý sa dostal na ihrisko vďaka kartovým trestom iných stopérov. Napokon sa ukázalo, že tento gól bol rozhodujúci. Domáci síce strelili aj druhý gól, ktorý im stačil na výhru 2:1, ale vďaka pravidlu o góloch na ihrisku súpera sme sa z postupu do druhej ligy mohli tešiť my! Otvárajte šampanské!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Aj tento rok sme si zahrali Copa Federación (aj keď podľa mňa sme nemali, nakoľko sme boli nasadení do 1. kola Copa del Rey na základne umiestnenia v lige). No dlho sme sa v súťaži neohrali. Hneď v 1. kole sme dostali silný Sabadell. Zápas sa navyše hral na jeho ihrisku a napokon to bola naša konečná.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tento rok sme boli v Copa del Rey nasadení priamo do hlavnej súťaže. V 1. kole sme si dokázali poradiť s Andorrou z našej skupiny 3. ligy. Odmenou nám bol zápas s druholigovou Zaragozou. Hostia, bojujúci o postup do La Ligy nám ukázali, aká je úroveň najlepších tímov 2. ligy a poľahky nás zdolali, no pre nás to bol aj tak veľmi poučný zápas a som rád, že sme si vyskúšali na čo máme a na čo ešte nie.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sezónu 2029/2030 môžeme z hľadiska hry považovať zrejme za prelomovú. Podaril sa nám historický postup do 2. ligy, ktorá už má svoju nespochybniteľnú úroveň. Ide o čisto profesionálnu ligu, ktorá posúva náš klub do polohy, v akej sa ešte nikdy nenachádzal. Myslím, že na tejto sezóne by som nenašiel jediné mínus. Mužstvo sa slušne posilnilo mladými hráčmi, ktorí sa budú ešte zlepšovať, a celkovo má káder svoju kvalitu. Určite nebude patriť medzi najlepšie v lige, to rozhodne nie, ale ja verím, že máme na to, aby sme sa zachránili. Pevne verím, že nám aj naďalej bude fungovať taktika, ktorú sme počas pôsobenie v 3. lige vyšperkovali, pričom s ňou máme veľmi dobrý útok, ale aj dostatočne kvalitnú obranu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na jeseň roku 2029 sa rozbehla nová kvalifikácia na EURO 2031. Vstup do kvalifikácie sme mali skvelý, keď sme doma zdolali Estónsko. Následne sme cestovali na Island, kde nás čakal veľmi húževnatý súper. V zápase sme boli lepším tímom, ale dlho to bolo len o gól. Víťazstvo sme definitívne spečatili až po premenenej penalte 20 minút pred koncom.

V októbri nás čakal veľmi dôležitý zraz, nakoľko sme sa stretli s našimi najväčšími rivalmi v boji o postup. Najskôr sme doma hostili Chorvátov. S našim výkonom som bol veľmi spokojný, najmä teda s prvým polčasom, v ktorom sme hrali fantasticky a v ktorom sme rozhodli o našej výhre 2:0. Následne sme sa presunuli do Viedne na zápas s Rakúskom. V rakúskej metropole videli diváci veľmi dobrý zápas. Jedna ofenzívna akcia striedala druhú a napokon v zápase padlo 5 gólov. Bohužiaľ, my sme strelili len 2, zatiaľ čo domáci 3. Mrzieť nás môže aj fakt, že všetky 3 góly domácich padli zo štandartných situácii.

V posledných kvalifikačných zápasoch v roku 2029 sme si urobili výlety do Estónska a na Faerské ostrovy. Ani jeden zo súperov nám nerobil žiadne problémy, obom sme spravodlivo nadelili debakle 8:0. V roku 2030 sme stihli odohrať 2 priateľské zápasy. Mladým Bosniakom sme uštedrili ďalší debakel, no pre mňa bol smerodajný najmä zápas so Švédskom, v ktorom sme si skúšali nové rozostavenie 3-5-2. Samozrejme, Švédi nepatria medzi najsilnejšie výbery do 21 rokov na svete, ale z hry sme ich nepustili do žiadnej šance, takže taktika splnila svoj účel a myslím si, že by sme ju mohli používať v zápasoch so silnými tímami. Treba však dodať, že Švédi nám strelili dva góly z rohov, a na tom budeme musieť popracovať, keďže to je naša veľká slabina.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - tak opäť sa mi podarilo predať jedného z mladíkov za pekné peniaze. To je jedná z ciest, ktorou som chcel ísť, ak by som ešte ostal v 3. lige. Podarilo sa mi však postúpiť a tak už nebudem musieť predávať svojich najlepších mladíkov :)
koudak - máš pravdu, z dlhodobého hľadiska by som nemal šancu udržať takýchto hráčov v 3. lige. Preto som rád, že hneď v 1. sezóne v tíme vystrelili a mohol som ich po sezóne pekne speňažiť :)

Re: Club de Fútbol Barceloneta #11

30
Hele posily docela pěkné, docela se mi líbí Gomez, snad ho udržíš i na další sezonu. Byl asi tvým klíčovým hráčem, bez něj by ti to nevyšlo (to moc dobře znám).

Stadion super, škoda že nemůžeme propojit své hry, rád bych tam přijel s Bury ten stadion pokřtít 😉

A k repre - jestli nepostoupíš, tak bys měl tu hru vzdát 🤣 Tohle je zatraceně hratelná skupina. Doma rozsekáš Rakušáky a pak už by to měla být jen formalita.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #12

31
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2030/2031
Obrázek

Príchody:
  • Arturo David (GK) - Artura poznám z reprezentácie, kde bojuje o post jednotky. Keďže mal amatérsku zmluvu, získali sme ho zadarmo. Sezónu mal dobrú, takže spokojnosť.
  • Imanol Lluna (ST) - asi najlepšia tohtoročná posila a takisto zadarmo. Imanol sa dokázal prebojovať do základnej zostavy a stal sa útočníkom č. 1. V lige napokon strelil 14 gólov.
  • Constantino Castillejo (LM) - prišiel na hosťovanie z Espanyolu, ale sklamal. V druhej polovici sezóny som ho už nebral ani na lavičku.
  • António Silva (CB) - bol na prestupovej listine, tak sme ho za 6K € kúpili, no do zostavy sa nedokázal prebojovať, keďže bol až stopér č. 4.
  • Álvaro Mora (RM) - najdrahšiu letnú posilu sme za takmer 20K € kúpili z Las Palmas. Od Álvara som čakal trochu viac, ale z celkového hľadiska to nebolo až také zlé.
  • Armando (CB) - so skúseným stopérom som rátal do základnej zostavy, ale Armando podával dosť nevyrovnané výkony. Postupne sa prepadol až na lavičku a bol z neho stopér č. 3.
  • Jesús Gonzáles (LB), Gerard Lopez (AM), Óscar Gomes (ST) - hráči, ktorí u nás hosťovali už minulý rok. Ani jeden z nich napokon nedokázal nadviazať na výkony z 3. ligy. Sklamaním bol najmä útočník Gomes, ktorý strelil za celý rok len 2 góly, pričom v 3. lige bol najlepším strelcom ligy.
Odchody:
  • Juan José Garrido (CB) - Juan José bol až stopérom č. 5 a na ihrisko sa nedostal takmer vôbec. Keďže mal amatérsku zmluvu, tak sme s ním v zime rozviazali kontrakt (na základe jeho žiadosti).

Veľké zmeny sa udiali v zamestnaneckom tíme. Prišlo hneď 11 nových zamestnancov na všetky možné posty. Posilnili sme trénerský tím áčka, tím skautov a takisto lekársky tím. Pri skautoch a lekároch nám ešte chýba kvalita, keďže patríme medzi tímy s podpriemernou kvalitou na jednotlivých postoch, ale spokojní môžeme byť s kvalitou trénerov. Väčšinou máme veľmi kvalitných trénerov (na pomery 2. ligy) a pritom sa nám podarilo zachovať skutočnosť, že všetci sú katalánskej národnosti!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pred premiérovou sezónou v 2. lige sme absolvovali kratšiu, približne mesiac trvajúcu letnú prípravu. Bohužiaľ, naša reputácia je nízka a tak musíme hrávať s tímami z nižších líg, alebo s rezervami väčších tímov. Aj kvôli tomu som výsledky v lete veľmi nepreceňoval (napriek tomu, že boli veľmi dobre). Už jesenná časť ukázala, že v lige to bude o niečom inom a že nás bude čakať tuhý boj o záchranu. Prvého víťazstva sme sa dočkali v 7. kole, keď sme doma zničili, v úvode sezóny trápiacu sa, Mallorcu. Dovtedy sme mali na svojom konte 3 body za 3 remízy a 3 prehry. Po výhre nad Mallorcou prišlo obdobie troch lepších zápasov, v ktorých sme získali 4 body a dostali sa z pásma zostupu. Toto obdobie však trvalo krátko a znova sme sa dostali do bodu, kedy sme sa výsledkovo trápili. Našťastie, v závere jesene sme sa dokázali psychicky pozviechať a z posledných 5tich zápasoch sme vydolovali skvelých 8 bodov, k čomu nám pomohli najmä výhry proti Extremadure a Leonese. Jeseň sme napokon zakončili na 15. mieste s bilanciou 4-8-7 a so ziskom 20 bodov.

Vedeli sme, že v jarnej časti nás nečaká nič ľahké a to sa nakoniec potvrdilo. Úvod sme však mali dobrý, keď sme najskôr dvakrát remizovali a následne zdolali poslednú Numanciu. Po dobrých výsledkoch však zrejme prišlo uspokojenie, keďže ďalších 8 zápasov sme nevyhrali a získali sme len 4 body. Každopádne, stále sme sa neprepadli do zóny zostupu, a to bolo pre nás najhlavnejšie. Sériu zlých výsledkov sme pretrhli až v zápase s Ponferradinou, v ktorom sme vyhrali, aby sme potom zdolali aj Alcorcón a Extremaduru a dôležitý bod získali aj s Levante. Následne sme prehrali ďalšie 3 zápasy a išlo do tuhého. 4 kolá pred koncom sme boli 18. mieste, pričom sme mali rovnako bodov ako 17. Ponferradina a jednobodový náskok na duo Leonesa - Las Palmas. Pred zápasom s Elche sme si s tímom dali malý míting a to prinieslo svoje ovocie. Elche sme doma so šťastím zdolali, aby sme následne vyhrali aj s Racing Club de Ferrol, teda klubom takisto bojujúcim o záchranu. Záchranu sme následne spečatili na ihrisku Las Palmas, kde sme uhrali remízu 1:1. Následne sme ešte prekvapivo zdolali Cádiz, čo nás napokon vyšvihlo na konečné 15. miesto!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Aj tento rok sa nám v kráľovskom pohári podarilo prebojovať do 2. kola, keď sme v tom prvom zdolali amatérsky tím UD Socuéllamos a to aj s mnohými náhradníkmi na ihrisku. Bohužiaľ, cez 2. kolo sme už neprešli, keď sme nedokázali zdolať nášho súpera z ligy - Tarragonu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Prvá sezóna medzi profesionálmi v 2. lige bola veľmi náročná. Bolo mi jasné, že budeme bojovať len o záchranu a že tento boj nebude jednoduchý a to sa potvrdilo. Ešte 4 kolá pred koncom sme mali na zostupové priečky len jednobodový náskok, ale napokon sme to zvládli a zachránili sa. Hlavný cieľ sme teda splnili a ja si myslím, že sezónu môžeme hodnotiť kladne. Do nasledujúcich sezón budeme musieť popracovať hlavne na obrane. Dokonca sa pohrávam s myšlienkou prejsť na rozostavenie 3-5-1-1, teda taktiku s troma stopérmi, ktorá sa mi osvedčila pri reprezentácii. Každopádne však v blízkej budúcnosti neočakávam nejaké výrazne zlepšenie a ani sa nikam nechcem ponáhľať. Nasledujúce sezóny by som sa chcel zamerať na zlepšovanie finančnej situácie (čo by nemal byť problém, vzhľadom na odmeny z TV práv) a následne použitie financií na vybudovanie klubového zázemia a zároveň na kvalitné posilnenie kádra, pri ktorom je dobrá finančná situácia nevyhnutná. Dovtedy budeme zrejme pravidelne bojovať o záchranu, no ja verím, že sa nám podarí udržať v lige a naplniť náš cieľ.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V jeseni 2030 nás čakal záver kvalifikácie. V septembri sa nám podarilo doma zdolať nepríjemný Island 3:0, no následne sme totálne vybuchli v Chorvátsku, kde sme síce po polčase viedli 1:0, ale zápas napokon prehrali 4:1. Z tejto facky sme sa však dokázali rýchlo otrepať, keď sme hneď v októbri doma zdolali vedúce Rakúsko a následne sme zdemolovali aj Faerské ostrovy. Bohužiaľ, v konečnej tabuľke nám to nestačilo na lepšie ako 2. miesto a tak sme o postup na záverečný šampionát museli bojovať v play-off.

V play-off nás čakali Rusi. Na dvojzápas sme sa naladili výhrou s Maltou a potom sme už cestovali na zápas do Moskvy. Zápas v ruskej metropole nám absolútne nevyšiel a len vďaka famóznemu Quiñoresovi v bráne sme si z Ruska odviezli prijateľnú prehru 1:0. Našťastie, domáca odveta už bola o niečom inom. V tomto zápase sme totálne dominovali a napokon sa nám podarilo streliť vytúžený gól na 1:0. Dôležitý moment odvety nastal v 80. minúte, kedy bol vylúčený Popov, a tak sme do predĺženia išli v početnej výhode. V extra čase sme Rusov ešte viac zatlačili a odmenou nám boli ďalšie 2 góly, ktorými sme si zabezpečili víťazstvo 3:0 a postup na turnaj!

V príprave na samotný šampionát sme odohrali 3 zápasy, avšak vždy proti slabším tímom, takže príprava nebola úplne ideálna. Potešujúcou správou však bolo, že nám konečne začalo fungovať rozostavenie na troch stopérov, ktoré som chcel použiť na turnaji, keďže našimi súpermi boli Španieli, Angličania a Portugalci. Jednoznačne skupina smrti. Pred samotným turnajom som nám veľké šance nedával, ale pri ohlasovaní nominácie prišla skvelá správa. Áčko mi na turnaj uvoľnilo hneď 6 hráčov, ktorých inak využívalo na svoje zápasy a zrazu kvalita nášho kádra nabrala iné rozmery (minimálne teda základná 11tka, ktorá mala svoju nepopierateľnú kvalitu - screeny hráčov budú nižšie).

Skupinové boje sme začali derby zápasom so Španielmi. Polčas bol 0:0 a hneď v úvode toho druhého sme udreli z rohu. Navyše, 15 minút pred koncom sme udreli aj z brejku a bola z toho prekvapivá výhra 2:0. V druhom zápase sme hrali proti Anglicku a tu nám skvelo vyšiel úvod, keď už v 12. minúte otvoril skóre krásnou strelou spoza 16tky ofenzívny záložník Iago Gonzáles. O osude zápasu sme rozhodli v záverečnej 10-minútovke, keď na 2:0 zvýšil z priameho kopu Rafa Peral. Hráči Albionu v závere ešte znížili po štandartke, ale výhru 2:1 nám už nezobrali. Po dvoch zápasoch sme teda mali istotu postupu a v poslednom zápase sme si mohli dovoliť aj prehrať a dokonca aj pošetriť hráčov, keďže v zápase hrali iba náhradníci.

V štvrťfinále sme dostali Belgičanov, čo bol rozhodne prijateľný súper. Dobrú formu sme potvrdili najmä v 2. polčase, keď sa najskôr z rohu presadil Vila a výhru 2:0 pečatil tesne pred koncom obranca Miralles, ktorý premenil penaltu. V semifinále nás čakalo podstatne väčšie sústo - mladí Taliani. V tomto zápase nám skvelo vyšiel úvod, keď sa, podobne ako v štvrťfinále, po rohu presadil útočník Vila. Od tohto momentu nás Taliani neskutočne pučili, no v bráne sme mali famózneho Quiñoresa, ktorý mal snáď 6 rúk. Náš hrdina navyše 20 minút pred koncom zápasu zneškodnil aj penaltu a tým nás poslal do finále!

Vo finále na nás čakali Nemci a nám opäť skvelo vyšiel úvod, keď sa už tradične hlavou po rohu presadil Vila, ktorý takto strelil gól v každom zápase vyraďovacej časti. Treba povedať, že vo finále proti Nemcom sme hrali lepšie ako v semifinále proti Talianom, no aj tak sme sa museli brániť zubami-nechtami. Hrdinom bol znova brankár Quiñores, ktorý musel predviesť niekoľko famóznych zákrokov a v 90. minúte mu pomohlo aj brvno. Gól sme však nedostali a tak sme sa mohli tešiť z nečakaného víťazstva, ktorým sme šokovali celú Európu!

Na záver ešte pridám screeny jednotlivých hráčov základnej zostavy. Pri hráčoch, ktorých mi poslali z áčku uvediem v zátvorke "A", aby ste si mohli o nich urobiť obraz. Myslím si, že bez nich by sme nemali šancu uspieť, nakoľko všetci hrali v základe a všetci patrili medzi opory:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - bola to "formalita", ale až na turnaji haha 😁😁😁

Re: Club de Fútbol Barceloneta #12

32
Posily zajímavé, jen jsem překvapený formou Gomese, čekal jsem, že Tě bude táhnout. Naštěstí to zvládl jiný hráč, což je pro Tebe dobré 😉

Finance a rozvoj klubu jsou dobré, druhá liga Ti bude sedět a můžeš tam zažít krásný boom. Rozvoj je stejně důležitý jako pozitivní finance.

A repre? To byla jízda! Teda ve skupině ses zapotil víc, než bych čekal. Za to na turnaji to už byla opravdu jen "formalita". Velká gratulace k vítězství, takže se přesuneš k seniorské repre?

Re: Club de Fútbol Barceloneta #13

33
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2031/2032
Obrázek

Príchody:
  • Jesús Gonzáles (LB) - Jesús už u nás pôsobil dve sezóny v rámci hosťovania. Minulé sezóny nemal také dobré, ale aj napriek tomu som sa ho rozhodol podpísať a urobil som dobre. Jesús hral v tejto sezóne výborne.
  • Alberto Carbonell (AM) - v prvej polovici sezóny sa mu darilo slušne, dokonca hrával aj v základe, no potom išli jeho výkonu dole a tak zakončil sezónu len na lavičke.
  • Marcelo Heras (CM) - prišiel ako konkurencia do stredu zálohy, no tento prestup sa vôbec nevydaril. Po sezóne ho budem chcieť predať.
  • José Luis Cabero (DM) - prišiel ako backup na post defenzívneho záložníka, no vďaka skvelej forme Blancharda sa na ihrisko takmer vôbec nedostal a hrával len za béčko.
  • Arturo Wolf (CB) - pôvodne som chcel hrať na 3 stopérov, takže som potreboval rozšíriť rady na tomto poste, no napokon sme prešli na hru na 2 stopérov a pre Artura neostalo miesto ani na lavičke (hrával len za béčko).
  • Juan José Gonzáles (CB) - veľmi vydarená posila. Juan José sa ihneď po príchode zaradil do základu a vydržal v ňom celú sezónu. Patril medzi naše opory.
  • Laurent Parmentier (ST) - Laurent prišiel na hosťovanie zo Zaragozy a išlo o celkom vydarené hosťovanie, keďže sa z neho stal útočník č. 1.
  • Gerard Lopez (AM) - Gerard už u nás pôsobil 2 sezóny v rámci hosťovania a keď sa tento rok objavil na prestupovej listine tak som neváhal a za takmer 14K € som ho kúpil. Mladý ofenzívny záložník síce podľa PH nemal až takú dobrú sezónu, ale jeho vplyv na našu ofenzívu bol dosť výrazný.
  • Paulo Araújo (RB) - mladý bek má veľký potenciál do budúcna a preto som mu dával čo najviac príležitosti. Táto sezóna ešte nebola ideálna, ale verím, že do budúcna bude platným hráčom.
  • Laurent Blanchard (DM) - Laurenta by som označil za najlepšiu tohto sezónnu posilu. Stál nás len 8K €, ale v strede zálohy nám veľmi pomohol, keďže väčšina našich ofenzívnych akcií začínala práve pri ňom.
  • Daniel Sáenz (LM) - Daniela sme kúpili za takmer 10K € a odvďačil sa nám dobrými výkonmi. Jeho PH bolo prekvapivo nízke, ale ja som s ním spokojný a rátam s ním aj naďalej.
  • Ronan Renault (LB) - mladého Ronana sme si požičali z Barcelony. Tento rok sa síce na ihrisko veľmi nedostal, ale aj tak sa neskutočne zlepšil a tak sa ho budem snažiť získať aj na ďalšiu sezónu.
Odchody:
  • Luis Antonio Alfaro (RM) - s Luisom som rátal aj túto sezónu, avšak po sezóne by mu skončila zmluva a jeho platové nároky boli pre nás neúnosné. Preto som sa ho rozhodol predať a napokon sme z Elche obdržali 100K €, čo je vzhľadom na jeho potenciál primeraná cena.
  • José Enrique Gómez (CB), João Vale (RB), Iván Montes (GK), Igor López (ST), Carlos Vaz (AM) - týchto hráčov som sa rozhodol prepustiť ešte pred začiatkom prípravy. Všetko sú to hráči, ktorí nás v nižších ligách ťahali za úspechmi, avšak na túto úroveň už nemali potrebnú kvalitu. Zaujímavé je, že okrem Gómeza, ostatní 4 hráči rovno ukončili kariéru.

Niekoľko zmien sa udialo aj v zamestnaneckom tíme. Keďže vedenie mi povolilo angažovať o niečo viac zamestnancov, túto možnosť som s radosťou využil. Najväčšie zmeny sa týkali skautského tímu, ktorý už nutne potreboval kvalitatívny upgrade, čo sa myslím podarilo. Zároveň sme podpísali aj niekoľko zamestnancov pre tím U19, aby sa naši mladíci mohli viac rozvíjať, čo je takisto veľmi dôležité.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ako som už písal na konci minulého partu, v lete sme vyskúšali nové rozostavenie 3-5-1-1 s ktorým sa mi darilo pri katalánskej reprezentácií a od ktorého som si sľuboval najmä zlepšenie obrany. Počas prípravy sa nám s touto taktikou darilo celkom dobre, najmä druhá polovica prípravy bola aj výsledkovo aj herne skvelá. Preto sme s touto taktikou odštartovali sezónu, no v lige sa nám s ňou vôbec nedarilo, keď sme v úvodných dvoch ligových kolách dostali až 6 gólov a oba zápasy sme prehrali. Pred 3. kolom som sa teda vrátil k osvedčenej taktike z minulej sezóny a začali sa diať veci. Svoje mužstvo som nespoznával, našťastie v tom pozitívnom zmysle slová. Zo siedmych zápasov sme totiž vydolovali 19 bodov, pričom sme inkasovali len 3 góly a rázom sme sa ocitli na 2. mieste tabuľky. Bolo mi jasné, že takúto výkonnosť si neudržíme celú sezónu, no aj po prehre s Elche sme sa nezložili a pripísali sme si ešte niekoľko výhier a to aj so silnými tímami Tenerife či Granadou. Prvú krízu sezóny sme zažili až na konci jesene, keď sme v piatich zápasoch nahrali len 2 body, čo nám však určite nepokazilo dojem z dobre odvedenej práce.

Úvod jarnej časti nám, podobne ako úvod jesene, nevyšiel, no po vysokej domácej prehra s Gironou sme sa dokázali vzchopiť a následne rozbehnúť šnúru siedmych zápasov bez prehry (ďalšie paralela s jesennou časťou). Dá sa povedať, že po tejto sérii sme už sezónu mohli v kľude dohrať, nakoľko nám nehrozil boj o záchranu a zároveň aj play-off priečky boli dosť vzdialené. Navyše, prišla séria troch nevydarených zápasov a náš optimistický sen o play-off sa definitívne rozplynul. Mrzieť nás to však nemuselo, nakoľko s postupom do play-off nikto nerátal. Bez tlaku a stresu sme si teda užili záver sezóny a na výsledkoch sa to prejavilo. V apríli, máji a júni sme pehrali len 1 zápas. 19 získaných bodov v závere sezóny nás napokon vyšvihlo na fantastické 8. miesto, iba dva body za šieste Tenerife. Play-off teda nakoniec nebolo až tak ďaleko, ako sa ešte na konci marca zdalo.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hneď v 1. kole Copa del Rey to vyzeralo na blamáž, keď sme sa so 4. ligovým tímom Casabermeja dosť natrápili, no napokon sme zápas vyhrali. Zvládli sme aj 2. kolo proti ligovému súperovi z Tarragony, ktorého sme vyprevadili zo súťaže gólom z 96. minúty. Odmenou za túto výhru nám bol zápas proti prvoligovému Betisu s ktorým sme tuho bojovali, ale napokon sme mu podľahli 0:1 a so súťažou sa teda rozlúčili.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Druhá sezóna medzi profíkmi v 2. ligy dopadla výborne. Namiesto boja o záchranu sme sa takmer celú sezónu pohybovali v hornej polovici tabuľky a nakoniec sme vďaka skvelému záveru sezóny bojovali aj o play-off (aj keď skôr len teoreticky, nakoľko sme sa na 6. miesto nikdy nedostali a stále sme sa pohybovali na 8. - 10. mieste). K tomu nám určite pomohla zlepšená defenzíva s ktorou som bol tento rok spokojný. Potešujúcou správou je aj stav financií, ktorý sa neustále zlepšuje a momentálne sa nachádzame v peknom pluse. Navyše, takto by to malo pokračovať aj v nasledujúcich rokoch, nakoľko naše výdaje nie sú vysoké a takto by som ich chcel udržať čo najdlhšie. Ďalšou potešujúcou správou je zvyšujúca sa reputácia, takže už k nám chcú chodiť aj talentovaní mladíci, čo presne zapadá do mojej filozofie, ktorú v Barcelonete presadzujem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po úspešnom Eure, ktoré sme dokázali vyhrať som dlho uvažoval, či budem pri reprezentácii pokračovať alebo nie. Napokon som sa rozhodol ostať a tak sme na jeseň odštartovali tretiu kvalifikáciu pod mojim vedením. Na úvod sme si hladko poradili s Gibraltárom, no hneď v 2. zápase sme utrpeli debakel, keď nás mladí Nemci zdolali 4:1 a dokonalo sa nám pomstili za prehru vo finále šampionátu. Zvyšok kvalifikácie už dopadol dobre, keď sme získali všetkých 12 možných bodov, pričom potešila najmä vysoká výhra nad Poľskom, ktoré by malo byť našim hlavným súperom v boji o 2. miesto.

V roku 2032 nás čakali už len priateľské zápasy. Bohužiaľ nás v nich nečakal žiaden ťažký súper. V zápasoch sme napokon boli 100%-ni, ale treba povedať, že dva zápasy sme vyhrali až gólmi v posledných minútach zápasov. Na druhej strane treba povedať, že do zápasov sme nešli v najsilnejšom možnom zložení, nakoľko som dal priestor viacerým nováčikom, ktorí si v reprezentácii odbili svoj debut.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - financie sú super, a vyzerá to, že ak budem v 2. lige tak by sa to malo stále len a len zlepšovať. Zatiaľ ostávam pri U21, nakoľko v áčku sa darí aktuálnemu trénerovi. Ale ak by ho vyhodili, tak sa hneď hlásim o miesto 😁

Re: Club de Fútbol Barceloneta #13

34
Posily se celkem podařily, akorát kolik tě stál ten Heras? Líbí se mi taky mladí hráči, které jsi přivedl. Sice se neprosadili, ale můžou být hodně zajímaví do budoucna. Celkově se mi tvá soupiska líbí 😉 a výsledky v lize to jen potvrzují. Vhodně jsi doplnil kádr a oprávněně jsi klepal na dveře play-off. Jsem přesvědčený, že příští rok už PO vyjde. Ten výsledkový progres je prostě znatelný.

Hlavní pro Tebe je, že získáváš vysoké přijmy, ale výdaje jsou fakt malé. Hlavně tedy částky za přestupy, získat super hráče do druhé ligy za 14k €? Udrž to takhle ještě pár sezón a budeš mít lepší rozpočet než Barcelona 🤣 a to přitom investuješ do zázemí klubu, takže úplná paráda 👍 Jsem zvědav, jak Tě v dalším rozvoji podpoří nové vedení, zatím to vypadá, že sem tam něco pustí.

K repre toho moc není, držím palce ať se zase dostanete na ME, ale spíše se budu těšit na Tvůj přesun k repre Áčku.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #14

35
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2032/2033
Obrázek

Príchody:
  • Javi (CM) - o tohto hráča som sa zaujímal už dlhšie, no dohodli sme sa až teraz a ukázalo sa, že to bolo neskoro. Nemal potrebnú kvalitu a v silnej konkurencii sa nedokázal presadiť.
  • Eric Muñoz (AM) - na tohto hráča si možno pamätáte. Pôsobil u nás ako mladý chlapec ešte v tretej lige. Po dobrých výkonoch sme ho predali do Valladolidu a odtiaľ sa dostal až do Betisu. Bol dostupný na hosťovanie a tak som ani chvíľu neváhal. Odmenil sa nám skvelými výkonmi.
  • Rudolfo Fernandes (CB) - aj Rudolfo prišiel na hosťovanie, tentokrát z FC Sevilla. Na naše pomery poberá dosť vysoký plat, ale dokázal sa vmestiť do rozpočtu a tak sme ho zobrali. Rudolfo nám veľmi pomohol a tak tento prestup považujem za veľmi vydarený.
  • Miguel Gomes (ST) - pre nás ďalší prelomový prestup, keďže Miguel nás stál 525K €, čo je náš prestupový rekord. Nutne sme však potrebovali kvalitného kanoniera a na trhu nebol nikto lacnejší a zároveň rovnako kvalitný. Prvá Miguelova sezóna v našom drese bola slušná, aj keď tých gólov mohlo byť predsa len o niečo viac.
  • David Viñas (GK) - David prišiel na odporúčanie športového riaditeľa (a ja ho poznám aj z repre), ale ukázalo sa, že nemá potrebnú kvalitu (a zrejme ani nikdy mať nebude) a tak pôsobil len v doraste.
  • Cristobal Lainz (GK) - trefa do čierneho alebo aj posledný chýbajúci diel v našej skladačke. V zime som sa rozhodol kúpiť tohto skúseného brankára a žiadne euro, ktoré sme zaňho zaplatili neľutujem. V prvom zápase síce inkasoval 3 góly, no potom chytil životnú formu a vo zvyšných 20tich ligových zápasoch inkasoval len 11krát, čo sú skvelé čísla.
Odchody:
  • Alex Roig (RB), António Silva (CB) - odišli zadarmo po vypršaní zmluvy. Nemali už kvalitu na 2. ligu.
  • Iago López (CM), Marcelo Heras (CM), Armando (CB) - hráči, ktorí by sa na ihrisko veľmi nedostali. Navyše mali zmluvy už len na jeden rok a tak som sa ich rozhodol predať. Za všetkých sme dostali sumu, ktorá sa rovnala približne ich trhovej cene.
  • Arturo Wolf (CB) - mladý stopér s veľkým potenciálom. Síce toho u nás veľa neodohral, ale do budúcna sa mohol zlepšiť a celkom som s ním počítal. Bohužiaľ mu končila zmluva a jeho platové požiadavky boli poriadne prehnané. Preto som sa rozhodol ho predať a napokon nám zaňho Murcia zaplatila slušných 100K €.

Vedenie klubu mi rozšírilo trénerský tím o jedného človeka a tak som sa rozhodol podpísať nového trénera brankárov.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme absolvovali už tradičnú porciu zápasov a konečne sme si zahrali aj s tímom mimo Španielska, ktoré k nám poslalo svoje áčko - Cercle Bruggy. Okrem tohto zápasu boli smerodajné aj zápasy s La Coruñou, či rezervou Ajaxu. Všetky tieto zápasy sme dokázali vyhrať a tak sme do sezóny vstupovali optimistickí naladení. Bohužiaľ, vstup do sezóny už taký dobrý nebol. Po prehrách s Gironou a Huescou sme sa ocitli na samom dne ligovej tabuľky. Našťastie sme sa však dokázali zo zlého úvodu sezóny otrepať a nabehli sme na šnúru štyroch výhier za sebou, ktorú nám pretrhla až Mallorca. Po zápase s Mallorcou boli naše výkony ako na hojdačke. Celkom pravidelne sme striedali výhry s remízami a prehrami, pričom toto obdobie vyvrcholilo prehrou na ihrisku Castellónu. Do konca jesene nám ostávalo 5 kôl a po krátkom tímovom mítingu sme dokázali zmobilizovať sily a vo zvyšných jesenných kolách sme už ani raz neprehrali. Výborný záver jesene nás vyniesol na 5. miesto, ktoré nám zaručovalo účasť v play-off.

Po krátkej zimnej pauze, ktorú sme si vyplnili jedným prípravným zápasom sme sa pustili do jarných bojov. Či sa nám to páčilo alebo nie, postavenie po jesennej časti nás stavalo do širšieho okruhu kandidátov na postup. V úvode jari sme sa s tým nevedeli popasovať. Po troch jarných zápasoch sme mali len 4 body, no potom sa začali diať veci. Po prehre s Gironou sme sa neskutočne zomkli a náš stroj začal šliapať na plné obrátky. V nasledujúcich 11tich zápasoch sme nenašli premožiteľa, pričom hneď 8 z týchto zápasov sme vyhrali. Navyše sme inkasovali len 6 gólov, čo bola na náš tím neskutočná bilancia. Skvelú sériu nám napokon pretrhol až Castellón, ktorému sme doma prekvapivo podľahli, avšak ani toto zakopnutie nás nezastavilo. Do konca sezóny sme získali 22 bodov z 24 možných. Famózna jarná časť sezóny nás katapultovala rovno na čelo ligovej tabuľky. Napokon sme získali 87 bodov, ligu vyhrali a začali veľké oslavy nečakaného postupu!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tento rok sme v Copa del Rey vydržali len 2 kolá. V tom prvom sme zdemolovali štvrtoligový klub Balmaseda, no hneď v druhom sme natrafili na, v tom čase lídra našej ligy, Huescu. Išlo o kvalitný zápas, ktorý vyvrcholil až v predĺžení, no so zlým koncom pre nás, keďže domáci vyhrali 3:2 a vyradili nás zo súťaže.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak sme to dokázali! Po troch sezónach v 2. lige sa sťahujeme medzi španielsku elitu. Pre náš mladý tím je to veľký úspech a ja si dovolím tvrdiť, že aj plne zaslúžený. Najmä na jar sme hrali fantastický, skvelo nám fungovala obrana i útok a určite nie je náhoda, že sme celú ligu vyhrali. V La Lige budeme určite patriť medzi outsiderov, no ja verím, že sa udržíme, aj keď to bude veľmi ťažké. Vzhľadom na naše finančné možnosti je jasné, že opäť sa budeme musieť spoliehať najmä na mladých hráčov, ale mne táto filozofia vyhovuje a som s ňou stotožnený. O tom všetkom ale až nabudúce.
  • Pred sezónou sme predali 691 permanentiek,
  • Hráč roka podľa našich fanúšikov - 1.ofenzívny záložník Erik Muñoz (38%), 2. pravý záložník Gerard Lopez (29%), 3. ľavý záložník Daniel Sáenz (21%),
  • S klubom som podpísal novú zmluvu a počas sezóny som vyhral hneď 2 ocenenia pre managera mesiaca - za február a máj,
  • Skvelá správa dorazila z Viga. Náš bývalý hráč, Ricardo Jorge, zmenil klub, keď sa jeho novým pôsobiskom stala Huesca. Keďže sme si pri prestupe do Celty vyjednali 50% z ďalšieho prestupu, na našom účte pristalo 3,6M € a ďalších 750K € dostaneme v splátkach,
  • Season Review,
  • Club Vision + Manager Performance,
  • Financie,
  • Vedenie klubu opäť investovalo do klubového zázemia, keď za 1,6M € vylepšuje tréningové i mládežnícke zariadenia,
  • Vzhľadom na postup do La Ligy musíme stavať nový štadión, keďže ten náš sa nedá rozšíriť na požadovanú kapacitu. Nový štadión nás bude stáť 35M €, bude sa stavať 2 roky a jeho kapacita bude 15 456 miest. Po tejto info som takmer zinfarktoval, keďže sme sa dostali do riadneho mínusu, avšak za TV práva dostaneme 41M €, takže sme v pohode. Na prvú sezónu medzi španielskou elitou sme dostali výnimku a zápasy môžeme hrať na súčasnom štadióne.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na jeseň nás čakalo vyvrcholenie kvalifikácie. Hneď na úvod sme hostili Nemcov, no aj napriek podstatne lepšiemu výkonu, ako v prvom zápase, sme nebodovali. Našťastie, následne zápasy s Čiernou Horou a Slovenskom sme zvládli, čím sme si zaistili miesto v play-off. V poslednom zápase v Poľsku sme remízovali 1:1, čo bola veľká škoda, keďže víťazstvo by nám stačilo na priamy postup na šampionát (okrem víťazov postupujú priamo aj 3 najlepšie mužstva z druhých miest).

Nezostávalo nám teda nič iné, len sa popasovať o postup v play-off. Našim súperom boli opäť Rusi a aj tentokrát sme začínali v Moskve. Prvý zápas bol pomerne vyrovnaný. My sme išli rýchlo do vedenia, Rusi potom zápas otočil, aby napokon za nás vyrovnal Muñoz (to sme už hrali v početnej výhode). Odvetu na domácom štadióne sme začali skvelo, keď sme na konci polčasu viedli už 2:0. Potom však prišiel šok, keď nám Rusi v nastavení prvého polčasu strelili 2 góly a zrazu sa začínalo odznova. Našťastie, tento kolaps nás nijako nepoznačil, v druhom polčase sme strelili ďalšie dva góly a napokon zápas vyhrali 4:2 a postúpili na záverečný šampionát.

Prípravu na EURO sme začali už v marci a zakončili ju tesne pred šampionátom. Vo všetkých 4 zápasoch sme boli úspešní, avšak kvalita súperov nebola práve najlepšia. Samotný turnaj sme odštartovali proti Portugalsku. V prvom skupinovom zápase sa hral vyrovnaný zápas, ktorý napokon skončil zaslúženou remízou 1:1. V druhom zápase sme hrali proti Švajčiarom. V tomto zápase sme chceli jednoznačne vyhrať, ale napokon to dopadlo presne naopak. Prehrať sme si síce nezaslúžili, ale zápas rozhodla lepšia efektivita v zakončení na strane súpera. V poslednom skupinovom zápase sme hrali proti Angličanom. Aj do tretice sme odohrali vyrovnaný zápas, ale tentokrát stála šťastena na našej strane. Angličanov sme gólom Ricarda Jorgeho zdolali 1:0 a tým pádom si zaistili postup zo skupiny.

V štvrťfinále sa s nami los nemaznal, keďže nám prisúdil mladých Talianov. V zápase sme neboli favoritmi, ale tento zápas nám vyšiel skvelo. Talianov sme za celý zápas nepustili k jedinej strele na našu bránu a keď sme v 92. minúte strelili gól, v Katalánsku prepukla eufória. Ešte väčšia eufória prepukla po semifinálovom lose, keďže našimi súpermi boli Srbi. Naša šanca na zopakovanie finále spred dvoch rokov bola veľká, ale Srbi nám nič nedarovali. Zápas skončil remízou 0:0 a muselo sa predlžovať. Keď sme v 105. minúte otvorili skóre, myslel som si, že je hotovo, no Srbi sa nevzdali a o 5 minút neskôr vyrovnali po rohovom kope. Zápas napokon dospel až k penaltám a aj v nich to bola dráma. Po 6. sérii bol stav 5:5, no potom zlyhal náš najskúsenejší stopér Atienzia a keďže Ivanović svoj pokus premenil s turnajom sme sa rozlúčili.

Pri spätnom pohľade však hodnotím turnaj pozitívne. Semifinále turnaja je pre krajinu ako Katalánsko úspech. Zároveň je to aj dôkaz, že sa tu rodia kvalitní futbalisti, takže sa nebojím ani o svoj klub. Zápas so Srbskom bol však posledný na lavičke reprezentácie do 21 rokov. Zažil som tu pekných 6 rokov, dvakrát sme si zahrali na záverečnom turnaji a jeden z nich sme aj vyhrali. Celkovo som na lavičke odtrénoval 68 zápasov, no na teraz stačilo. V budúcnosti by som rád zasadol aj na lavičku áčka, avšak momentálne sa budem plne sústrediť na Barcelonetu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - tak finančne je to v pohode. Moji hráči hrajú za smiešne peniaze v porovnaní s ostatnými tímami a po postupe do La Ligy sa tento rozdiel ešte zväčšil. Celkovo mám mzdový rozpočet 130K € týždenne (z toho na platy dávam nejakých 80K€), čo je v niektorých tímoch La Ligy plat jedného hráča 😁 každopádne TV práva sú aj tú dobre, takže o financie sa už nebojím

Re: Club de Fútbol Barceloneta #14

36
Nejvíce se mi líbí ten útočník a brankář, to jsou hodně dobré posily. A samozřejmě gratuluju k postupu, byť jsem nečekal vítězství v druhé lize, spíše, že půjdeš přes play-off. A jsem zvědavý, jak se ti bude dařit v nejvyšší soutěži, bude to chtít asi zase posílit. Na druhou stranu dostaneš injekci cca 41M jen za TV práva, což ti hodně pomůže.

A k repre se snad není ani třeba vyjadřovat. Opět postup na závěrečný turnaj a skvělá cesta až do semifinále, kde to nevyšlo jen o chlup. Kdyby jsi zopakoval finále, byla by to pecka 👍 a jak už jsem psal, těším se, až převezmeš reprezentační Áčko.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #15

37
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2033/2034
Obrázek

Príchody:
  • Gregorio Fernández (ST) - z Eibaru sme kúpili tohto útočníka za 650K €. Gregoria som poznal z repre, takže som ani chvíľu neváhal. Za dôveru sa mi odvďačil 13timi ligovými gólmi a napokon vyhral pomyselný boj o útočníka č. 1,
  • Samuel Nicolás (CB) - mladého stopéra sme si požičali z Barcelony. Síce nenastupoval často, ale ako záskok na lavičke je to ideálny hráč. Navyše zaňho neplatíme ani euro, takže absolútna spokojnosť,
  • Esteban Jacob (LM) - ľavého krídelníka sme kúpili z Cádizu za 300K €. Štatisticky sa mu až tak dobre neviedlo (4+4), ale PH sa mu vždy pohybovalo v rozmedzí 6,9-7,0, takže jeho výkony neboli vôbec zlé,
  • Anxo Valle (DM) - o toto DM sme sa neskutočne dlho naťahovali s Albacete. Napokon sme sa dohodli na 400K € a ja som maximálne spokojný. Najmä v druhej polovici sezóny hrával výborne a usadil sa v základnej zostave.,
  • Sergio Vacas (CM) - Sergia sme si požičali z Gijónu a nebol to najvydarenejší prestup. Mladý záložník dostával dosť príležitosti, ale jeho výkony boli ako na hojdačke. Preto nastupoval prevažne len z lavičky, no veľmi mu to nevadilo,
  • Rudolfo Fernandes (CB) - Rudolfovi sme predĺžili hosťovanie zo Sevilly a on sa nám opäť odvďačil výbornými výkonmi. Dokonca sa dokázal prebojovať aj do reprezentačného áčka, čo je skvelá správa,
  • Ronan Renault (LB) - Ronan u nás pôsobí už dlhšie a nebol dôvod nepredĺžiť mu hosťovanie z Barcelony (najmä ak Barcelone neplatíme ani euro). Táto sezóna bola v jeho podaní slabšia, takže ho po sezóne možno pošleme naspäť do jeho materského klubu,
  • Erik Muñoz (AM) - celkom sa čudujem, že mu v Betise nedajú šancu. Na druhej strane som rád, že sme ho znova získali na hosťovanie, keďže nám veľmi pomohol. Jeho bilancia 10+8 hovorí za všetko.
Odchody:
  • Javi (CM) - tento stredný záložník sa u nás ohrial len jeden rok. Keďže sa nepresadil ani v 2. lige, nemalo zmysel si ho nechávať v najvyššej súťaži,
  • Ángel Montes (GK) - Ángel bol niekoľko sezón našou jednotkou, no postupne sa z neho stala až trojka a tak nemalo zmysel ho v klube držať. Predať sa mi ho nepodarilo, hosťovanie tak padlo vhod,
  • Artur Roque (CB), Alberto Carbonell (AM) - hráči, ktorí by si u nás už nezahrali. Nemalo zmysel ich držať v klube, keďže by sedeli len na tribúne. Napokon sme za nich zinkasovali takmer 75K €, čo približne odpovedalo ich trhovej cene.

Veľkých zmien sa tento rok dočkal zamestnanecký tím. Do trénerského tímu síce pribudol len jeden tréner (kondičný), no skautský a lekársky tím sa rozrástol omnoho viac. Napokon do tímu pribudlo hneď 10 nových členov, takže naša kvalita išla aj v tomto smere hore.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Letnú prípravu pred začiatkom sezóny sme už tradične strávili v domácich podmienkach. Po prvýkrát sme mali možnosť si zahrať aj proti iným, ako španielskym klubom, a túto možnosť sme s radosťou využili. Postupne sme tak nastúpili proti Spezii, Hamburgu, Sionu či Rangers a už tieto zápasy nám ukázali, že určitú kvalitu máme a že v lige by to vôbec nemuselo byť zlé. Napokon sme dobrú formu z prípravy preniesli aj do ligy. Hneď pri premiére medzi španielskou elitou sme zdolali Osasunu, pričom sme august zakončili ziskom 4 bodov z troch zápasov. To, čo nasledovalo potom šokovalo snáď všetkých fanúšikov španielskeho futbalu. V septembri sme totiž vyhrali všetkých 5 zápasov, dokonca sme v derby zdolali oba barcelonské kluby, a rázom sme sa ocitli na 2. mieste tabuľky. Samozrejme, všetkým v klube bolo jasné, že takúto formu si dlho neudržíme, no pre nás bolo najdôležitejšie, že sme sa vzdialili zostupovým priečkam a v podstate už na začiatku sezóny sme spravili veľký krok k udržaniu v lige. Formu sme napokon stratili okamžite. V októbri a novembri sme vyhrali len 1 zápas, no našťastie nám skvelo vyšiel december, v ktorom sme zdolali Oviedo i Málagu a skvelú jesennú časť sme tak zakončili 6. mieste s reálnou šancou bojovať o pohárovú Európu.

Zimnú, približne trojtýždňovú prestávku, sme si skrátili jedným priateľským zápasom a po ňom sme sa už pustili do ligových bojov. Úvod jari nám vyšiel veľmi slušne. V 4 zápasoch sme získali 7 bodov a stále sme boli na miestach zaručujúcich kvalifikáciu do Európy. Potom síce prišlo najhoršie obdobie sezóny, keď sme prehrali 4 zápasy za sebou, pričom sme v nich strelili len 1 gól, no aj z tejto série sme sa dokázali oklepať a na konci februára, respektíve v marci sme nabehli na sériu piatich zápasov bez prehry. Túto minisériu sme navyše korunovali fantastickou výhrou na Santiago Bernabéu, kde sme šokovali domáci biely balet. Namiesto ďalšieho prepadu tabuľkou tak nasledoval znova boj o pohárovú Európu. Na 6. miesto (Europa League) a 7. miesto (Conference League) si brúsilo zuby 5 mužstiev a my sme boli jedným z nich. V závere sezóny nás nečakalo nič ľahké, ale viedli sme si skvelo. Síce sme utrpeli dve hladké prehry, ale vo zvyšných zápasoch sme dokázali bodovať. Zdolali sme Celtu Vigo, Leganés i Gijón, remízovali s Bilbaom a San Sebastianom. Napokon nám to stačilo na zisk 58 bodov a fantastické 7. miesto. Síce nám o bod ušla kvalifikácia do Europa League, avšak stačilo nám to na kvalifikáciu do Conference League, čo je skvelé. Club de Fútbol Barceloneta sa tak môže tešiť na premiérovu účasť v pohárovej Európe!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tohtoročná edícia Copa del Rey bol pre nás o trochu lepšia ako vlani. Treba však povedať, že v prvých dvoch kolách sme mali šťastie na los, keď sme v oboch zápasoch hrali proti tímom zo 4. ligy. Oba zápasy sme napokon vyhrali, aj keď s našou defenzívnou činnosťou v týchto zápasoch som nebol veľmi nadšený. Konečnou bolo pre nás nakoniec 3. kolo v ktorom sme hrali proti Betisu. Sevillský tím by som tento rok označil za najlepší španielsky tím mimo top trojky a tak nebolo prekvapením, že nás dokázali vyradiť.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Máme za sebou prvú sezónu medzi španielskou elitou a ja ju nemôžem hodnotiť inač ako kladne. Ako nováčikovi sa nám podarilo kvalifikovať do pohárovej Európy, čo je veľký úspech. Treba však povedať, že mužstvo má svoju kvalitu. Minimálne teda základná zostava, v ktorej figurujú prevažne mladí, perspektívni hráči so svetlou budúcnosťou. Verím, že sa budú aj naďalej zlepšovať a že sa z nás postupne stane etablovaný prvoligový klub. Samozrejme, hráčsku kvalitu budeme musieť neustále zlepšovať, to je teraz naša priorita číslo 1. Najbližších niekoľko sezón sa budeme musieť stále zameriavať na lacných, mladých hráčov, nakoľko nám naša finančná situácia nedovoľuje vyhadzovať veľké peniaze za kvalitných hráčov, ale verím, že aj toho sa raz dočkáme.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - tak prvá sezóna dopadla nad očakávania dobre. Sám som zvedavý, či nastane syndróm druhej sezóny alebo budeme pokračovať v dobrých výkonoch 😁

Re: Club de Fútbol Barceloneta #15

38
Posily hodně dobré, zajímavý je pro mě Fernández, protože najít tvořivého útočníka, to už se dnes jen tak nevidí. Ale pokud ti někoho závidím, tak jednoznačně OZ Munoze, to je vynikající hráč. Pokud ho budeš moct získat na přestup, tak neváhej ani sekundu 😉

A ta sezóna, to teda byla jízda! Ta moje vypadala možná až hezky růžově, ale to co jsi předvedl poslední dvě sezóny, to je jak kdyby někdo psal pohádku. Vyhrát druhou ligu a pak hned skončit sedmý (zcela mimo boje o sestup) a ještě k tomu se kvalifikovat do pohárové Evropy. Jako, že se tohle podaří Pardubicím v české kapr lize, to beru, ale mít takovou jízdu v TOP lize ve Španělsku, to už je celkem husarský kousek. Těším se na tvé zápasy v Evropě, věřím, že budete v laufu a ostuda to rozhodně nebude!

Re: Club de Fútbol Barceloneta #16

39
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2034/2035
Obrázek

Príchody:
  • Jorge del Rio Fernandez (LM) - tohto krídelníka poznám z repre a keď bola možnosť ho získať na hosťovanie, ani chvíľu som neváhal. Jeho prvá sezóna nebola úplne ideálna, ale na druhej strane ani nesklamal,
  • Roberto Rodríguez (RB) - zisk pravého beka bol jednou z letných priorít. Napokon sme ukázali na 23ročného Rodrígueza, za ktorého sme Eibaru zaplatili 4M €. Roberto hral slušne smerom dozadu, no chcelo by to viac aktivity smerom dopredu,
  • Cristian Domingo (AM/CM) - Cristiana sme získali za 500K € z treťoligovej Tarragony. Počas sezóny plnil rolu náhradníka, s čím vlastne do klubu aj prichádzal,
  • Samuel Nicolás (CB) - mladého stopéra sme kúpili z Barcelony za 650K € a urobili sme dobre. Už minulý rok, keď u nás hosťoval, ukazoval potenciál a tento rok ho naplnil. Dokonca sa prebojoval do základu, takže absolútna spokojnosť,
  • Juan Carlos Francés (GK) - ďalšou letnou prioritou bol podpis brankára. Napokon sme si vybrali Francésa, ktorého sme za rovný 1M € kúpili z druholigového Tenerife. Ukázalo sa to ako dobrá voľba, nakoľko Juan Carlos podával počas celej sezóny slušne výkony a často držal našu obranu nad vodou,
  • Alejandro Pindado (LB) - veľmi zaujímavý prestup. O Alejandra som mal veľký záujem, nakoľko ide o mladého hráča s veľkým potenciálom do budúcna. Levante ho však nechcelo predať a tak sme sa dlho doťahovali. Napokon sme im ponúkli 2M €, čo oni odmietli a chceli 7,5M €. Ja som však omylom klikol na akceptovanie ich ponuky, namiesto ďalšieho rokovania a bol som v tom, že prijali naše 2M €. Celý šťastný som teda prestup potvrdil (samozrejme som si správu neprečítal a automaticky som klikol na akceptovať) a až po nejakom čase som si všimol, že sme urobili náš prestupový rekord. Hráča sme teda poriadne preplatili, no na druhej strane si myslím, že z neho bude veľmi dobrý hráč a ak by sa nám ho podarilo v budúcnosti predať, tak za veľmi peknú sumu, ktorá môže byť niekoľkonásobne vyššia ako 7,5M €,
  • Jandro Orellana (DM) - prvý reálny hráč v našom kádri. Na staré kolena sme získali tohto odchovanca Barcelony, pričom sme zaňho zaplatili 77K € (mohli sme ho mať zadarmo v lete, ale ja som nechcel čakať). Jandro sa okamžite stál režisérom našej hry a výrazne nám dopomohol k zlepšeným výkonom v jarnej časti sezóny,
  • Rudolfo Fernandes (CB), Ronan Renault (LB), Sergio Vacas (CM), Erik Muñoz (AM) - hráči, ktorým sme predĺžili hosťovanie. Už tradične skvelý bol Muñoz a tento rok sa darilo aj Vacasovi, ktorý sa dokázal prebojovať do základu. Naopak, Fernandes a Renault mali horšiu sezónu, obaja vypadli zo základnej zostavy, čo je veľké prekvapenie, najmä u Fernandesa.
Odchody:
  • Rafael Silva (CM) - Rafael bol našou oporou v 3. i 2. lige a darilo sa mu aj medzi španielskou elitou. V lete nás však prekvapil, keď akceptoval zmluvu z talianskeho Udinese, ktoré padlo do Serie B. S jeho odchodom sme však veľa urobiť nemohli, nakoľko Udinese nám vyplatilo jeho výkupnú klauzulu - 5M €.
  • Carlos Muñoz (LM), Ángel Montes (GK), Adrián Abascal (RB), Arturo David (GK), Imanol Lluna (ST), José Luis Cabero (DM), Cristóbal Molina (CB) - hráči, ktorí boli v minulosti naše opory, no na 1. ligu už nemajú potrebnú kvalitu. Preto nemalo zmysel ich v klube držať. Väčšina z nich odišla zadarmo, zaplatené sme dostali len za Muñoza.

Zamestnaneckého tímu sa tentokrát zmeny nedotkli, odišiel od nás len jeden skaut.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Letnú prípravu sme opäť raz strávili v domácich podmienkach. Spestrením letnej zaberačky boli zápasy so zahraničnými súpermi, ktorých je čoraz viac. Tentokrát ich bolo 5 a medzi nimi aj srbský Partizan, či pražská Slavia. Samotnú prípravu sme napokon zakončili bez jedinej prehry, no v lige to bolo o inom. V úvode nás čakali ťažkí súperi a preto nebolo žiadnym prekvapením, že sme v auguste a septembri nevyhrali ani jeden zápas. Zlom nastal až v októbri, kedy sme zdolali hneď tri tímy - Zaragozu, Granadu a Osasunu, a konečne sme sa dokázali odpútať zo zostupových priečok. Dobrú októbrovú formu nám prekazila až Málaga, ktorá nám uštedrila nepríjemný debakel. Táto prehra nám zobrala vietor z plachiet a do konca jesene to už z našej strany nebolo ideálne. Aj napriek tomu sme však dokázali vyhrať derby s Espanyolom a bod sme si odniesli aj zo zápasov s Bilbaom a Rayom Vallecano. Jeseň sme napokon zakončili so ziskom 17tich bodov, čo nám stačilo na 14. miesto a 4-bodový náskok na zostupové priečky.

Počas zimnej prestávky sme odohrali jeden prípravný zápas na zlepšenie morálky, a napokon to prinieslo žiadaný efekt, aj keď nie hneď. Prvých jarných bodov sme sa dočkali až po dvoch prehratých zápasoch, keď sme zdolali Huescu i Granadu, aby sme následne uhrali tri bezgólové remízy. Slušnú formu sme potvrdili aj v marci, ktorý sme odštartovali domácou demoláciou Betisu, na ktorú sme nadviazali výhrou s Getafe a remízou s Realom. Jar bola v našom podaní výrazne lepšie ako jeseň a tak to ostalo až do konca sezóny. Prišlo ešte niekoľko prehier, no zároveň aj výhier a remíz, čo znamenalo, že sme sa prehľadom zachránili, pričom sme sa napokon vyšvihli na 12. miesto s ktorým môže panovať spokojnosť.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Keďže sa nám tento rok nedarilo v lige, dieru do sveta sme chceli urobiť v kráľovskom pohári. V prvých troch kolách sa nám darilo veľmi dobre, keď sme najskôr zdolali dva tímy zo 4. ligy a následnej aj druholigovú Andorru. Bohužiaľ, šťastie nás opustilo pri lose 4. kola. Vyfasovali sme totiž Rayo Vallecano, ktoré hralo počas celej sezóny skvelo (napokon sa kvalifikovali do Champions League). Zápas sme navyše hrali vonku. Chlapcom nemám čo vyčítať. Odohrali sme jeden z lepších zápasov, no napokon sme zápasy prehrali gólom z 92. minúty.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tento rok nás čakala veľká premiéra v pohárovej Európe. Zo 7. miesta sme sa kvalifikovali do najmladšej pohárovej súťaže starého kontinentu - Conference League, kde sme začínali v poslednom predkole. Los nám za súpera určil portugalskú Vitóriu de Guimarães, takže nás rozhodne nečakalo nič ľahké. Dvojzápas sme začínali na ihrisku súpera. Hneď z prvej a zároveň aj poslednej strely domácich sme inkasovali gól, no našťastie sme v 2. polčase dokázali vyrovnať a domov si odviezli remízu 1:1. Aj v domácej odvete sme boli lepším tímom, no gól sme nestrelili. Našťastie, vzadu sme zatiahli roletu a aj bezgólová remíza nám nakoniec stačila na postup do skupiny, kde nás čakali Olympique Lyon, Beşiktaş a NK Maribor.

Skupinové boje sme odštartovali vo Francúzsku, kde sme však Lyonu podľahli 2:1. Následne sme doma vyhrali nad Beşiktaşom, takže sme si zachovali šancu na postup. Postupové ambície sme chceli potvrdiť v dvojzápase so slovinským Mariborom, no defenzívna taktika slovinského súpera nám robila veľké problémy. Doma sme len remízovali 0:0 a v Slovinsku sme vyhrali gólom z penalty. Stratené 2 body sme tak museli získať inde a jeden sa nám podarilo získať v domácej odvete s Lyonom. Pred posledným zápasom skupiny sme tak boli na postupovom 2. mieste a v priamom súboji o postup sme vyzvali Beşiktaş. V Istanbule nám na postup stačila aj remíza, ale vytúžený bod sme nezískali. Turkom sme podľahli 1:0 a náš sen o postupe sa rozplynul.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Za sebou máme druhú sezónu medzi španielskou elitou a táto dopadla o niečo horšie ako tá premiérová. Nedá sa však povedať, že by som bol nespokojný. Naša kvalita rozhodne nie je na úrovni, aby sme sa každý rok bili o pohárovú Európu. Navyše, po dobrej minulej sezóne, sa na nás naši súperi pripravovali oveľa dôslednejšie a na našich výkonoch to bolo vidieť. Na druhej strane, jarná časť sezóny nám naznačila, že nejakú kvalitu určite máme, čo potvrdilo aj konečné 12. miesto. Pozitívnou správou je aj stále sa zlepšujúca finančná situácia klubu. Opäť môžeme hráčom ponúkať o niečo vyššie mzdy, čo samozrejme priláka kvalitnejších hráčov a tým pádom sa zvýši aj naša kvalita.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - Muňoz je skvelý. Sám sa čudujem, že mi ho Betis stále požičiava a nedajú mu šancu u nich. Ale nesťažujem sa 😁

Re: Club de Fútbol Barceloneta #16

40
Posily jako už tradičně výborné, je vidět, že jsi už prvoligista, tomu odpovídají i hráči.
Za to výsledky jsou pro mě trochu zklamáním, teda alespoň ty ligové. V pohárech sis podle mě vedl dobře.
Ale ono to tak prostě bývá, postoupili jste, nebyli jste hrozbou, takže z toho bylo 7. místo a letos si už na Vás dali větší pozor.

Ovšem klobouk dolů před těmi nabídkami, které odmítáš. To jsou TOP týmy a skvělé reprezentace! Neuvažuješ o paralelním save, že by nějaký super tým vzal do svou správu?
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“