Re: Club de Fútbol Barceloneta #17

41
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2035/2036
Obrázek

Príchody:
  • Rafael Silva (CM) - Rafaela sme po roku v Udinese vykúpili späť. Vďaka veľkej konkurencii sa však vôbec nepresadil, no celkovo sme na ňom pekne zarobili, takže nám to nevadí,
  • Fabio Azevedo (CB) - Fabia sme zobrali na ročné hosťovanie, pričom plnil rolu 4. stopéra, takže sme naňho nemali žiadne veľké očakávania. Napokon toho veľa neodohral,
  • Jorge Martín (AM/CM) - ďalší hráč na hosťovaní z Espanyolu. Jorge bojoval o svoje miesto v základe statočne, no mal dosť nevyrovnané výkony. Každopádne však jeho prestup hodnotím kladne,
  • David Santana (AM) - bol to práve Santana, ktorý bojoval s Martínom o základnú zostavu. Davida sme si takisto požičali z Espanyolu a dá sa povedať, že jeho prestup hodnotím rovnako ako Martínov,
  • Roberto Bravo (LB) - mladého krajného beka sme si požičali z Barcelony. Roberto nemá až taký veľký potenciál, no na trhu sa nenašla iná alternatíva. Našťastie, jeho služby sme nemuseli využívať často,
  • Ruqui Puig (CM/AM) - druhý reálny hráč v našom mužstve. Na staré kolená sme podpísali skúseného Puiga, od ktorého sme očakávali najmä pomoc pre našich mladých hráčov. Výkonnostne to už nebolo ono, ale vďaka svojej univerzálnosti sme ho využívali na rôznych postoch v strede zálohy, čo nám výrazne pomohlo,
  • Pol Ruiz (RB) - tohto hráča som poznal ešte z reprezentácie, kde vždy podával skvelé výkony a keď sme ho mohli získať z Málagy za 3M €, ani chvíľu som neváhal. V prvej polovici sezóny sme ho využívali na pravej zálohe, kde to ešte nebolo ideálne, ale po presune späť do obrany šli jeho výkony rapídne hore,
  • Íñigo Sierra (RM) - mladého krajného záložníka sme ulovili v treťoligovej Tarragone. Hráč s veľkým potenciálom k nám išiel za relatívne nízku sumu (450K €) a jeho výkony boli slušné, vzhľadom na to, že vymenil tretiu ligu za najvyššiu,
  • Rudolfo Fernandes (CB), Jorge Del Rio Fernandez (LM), Eric Muñoz (AM) - na záver trojica hráčov, ktorým sme predĺžili hosťovania. Muñoz bol opäť famózny. Je nepochopiteľné, že v Betise mu nechcú dať šancu. Fernandes sa po zlej minulej sezóne opäť prezentoval dobrými výkonmi a bol našou oporou. Fernandez sa stále hľadá a je dosť pravdepodobné, že už o jeho služby nebudeme mať záujem.
Odchody:
  • Miguel Gomes - Gomes je veľmi slušný útočník, no v konkurencii Fernándeza sa nedokázal presadiť. Aj napriek tomu som si ho chcel udržať ako útočníka č. 2, no v lete sa oňho strhol boj medzi prvo a druholigovými klubmi. Najlepšiu ponuku nám nakoniec poslalo ambiciózne Elche, ktoré sa chce vrátiť medzi španielsku elitu. Za Miguela nám vyplatili výkupnú klauzulu 7,5M €,
  • Gerard Lopez - Gerard je môj obľúbenec, no v lete ma dosť sklamal, keď si zažiadal novú zmluvu s nereálnymi podmienkami. Preto som sa ho rozhodol predať a napokon som kývol na ponuku z Udinese vo výške 10M€ (7M hneď a 3M v priebehu roka),
  • Jesús Gonzáles (LB), Daniel Saénz (LM), Paulo Araújo (CB), Jairo Pérez (CB) - hráči, ktorí by si už u nás nezahrali. Dá sa povedať, že všetci boli našimi oporami v nižších ligách, no na La Ligu už jednoducho nemajú potrebnú kvalitu.

Cez leto sme posilnili aj zamestnanecký tím. Vedenie mi navýšilo počet skautov, čo som okamžite využil a priviedol troch veľmi kvalitných nováčikov. Okrem toho prišiel aj jeden fyzio, ktorý tak výrazne zvýšil našu kvalitu v tomto odbore.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme absolvovali slušnú porciu prípravných zápasov, pričom väčšina našich súperov bola veľmi kvalitná. Za všetkých stačí spomenúť Zenit, Ajax či Fiorentinu. Výsledky boli prekvapivo veľmi dobré, čo nám pred štartom sezóny dodalo veľkú dávku optimizmu. Úvod sezóny však už taký ružový nebol. August, september a október sa niesol v znamení pravidelných striedaní výhier a prehier, takže po 10. kole sme mali na konte 5 výhier a 5 prehier. Najlepším mesiacom jesennej časti bol jednoznačne november. Ten sme síce odštartovali debaklom od Betisu, avšak potom sme vyhrali s Levante, Mallorcou i Getafe a remízovali s Alavésom. Mali sme teda našliapnuté na dobrý záver jesene, avšak prišiel december a naša forma bola rázom fuč. V decembri sme zdolali len Zaragozu, takže naša jesenná bilancia sa napokon zastavila na číslach 9-1-9. Vďaka veľkej vyrovnanosti v strede a v hornej polovici tabuľky nám to však stačilo na slušné 8. miesto.

Počas krátkej zimnej prestávky sme si na pár dni odskočili na Baleárske ostrovy, kde sme odohrali aj jeden priateľský zápas. Mužstvo sa na tomto krátkom sústredení stmelilo a na jar sme predviedli famóznu jazdu. Skvelo nám začala fungovať obrana, čo bol zrejme kľúč k úspechu. Opäť sme sa nevyhli jednému výbuchu, keď nám druhý debakel sezóny uštedril znova Betis (na nich to jednoducho nevieme), no okrem toho sme prehrali už len s Valenciou, Sevillou a nezastaviteľnou Barcou. Vo zvyšných 15tich zápasoch sme dokázali bodovať, pričom až 12krát za 3 body. Dokonca sme zdolali aj Atlético, či Real Sociedad a s madridským Realom sme uhrali remízu. Preto nie je žiadnym prekvapením, že vďaka skvelej jari, sme sa, po ročnej odmlke, znova dokázali prebojovať do pohárovej Európy. Tentokrát však o level vyššie - 5. miesto nám zaručuje účasť v skupinovej fáze Europa League!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Najľahšia cesta k prvej veľkej klubovej trofeji v histórii vedie cez Copa del Rey. Kráľovský pohár preto berieme vážne, no zatiaľ sa nám v ňom nedarí dostať do záverečných kôl. Tento rok sme si vytvorili historické maximum, keď sme v úvodných 4 kolách postupne zdolali Almuñecar City (4. liga), Tarragonu (3. liga), Andorru (2. liga) a napokon aj Valenciu (1. liga). To všetko bez inkasovaného gólu. Bohužiaľ, v 5. kole nás los vôbec nešetril, keď sme nastúpili proti nezastaviteľnej Barcelone, zápas sa navyše hral na Nou Campe. V samotnom zápase sme síce bojovali statočne, no kvalita bola na domácej strane a tak sme sa s pohárom rozlúčili po prehre 1:3.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po minuloročnom miernom sklamaní, keď sme zažili syndróm druhej sezóny (našťastie v slabšom prevedení) som bol zvedavý, ako sa moji zverenci popasujú s touto sezónou. Jesenná časť nebola zlá, veď sme po nej figurovali na peknom 8. mieste, avšak pravú show sme rozbalili až na jar. Jarná polovica sezóny bola jednoducho úžasná. Skvelo nám v nej fungovala obrana i útok, až na pár výnimiek sme hrali skvelo a zaslúžene sme sa kvalifikovali do Europa League. Dosiahli sme teda ďalší čiastkový úspech. Dobrou správou je takisto stále rastúca reputácia, čo znamená, že opäť môžeme podpisovať kvalitnejších hráčov, pričom vďaka dobrej finančnej situácii im môžeme ponúknuť kontrakty, ktoré zodpovedajú úrovni La Ligy. Klub teda funguje dobre, všetko vyzerá skvelo, no cesta na vrchol bude ešte dlhá a čaká nás veľké množstvo práce. O tom však až nabudúce.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ďakujem za komenáre :)
vonTrips - o ďalšom save neuvažujem, nakoľko mňa veľmi nebaví hrať za top kluby. Navyše, nemám rád, ak mám rozohraných viac savov, lebo potom si vždy obľúbim jeden a na tie ostatné sa vykašlem 😁

Re: Club de Fútbol Barceloneta #17

42
Moc pěkný posun, pohárová Evropa je super 👏👍 To ti mohu opravdu jen závidět, rád bych alespoň konferenční ligu, ale i tam to mám zatraceně daleko...
Za nejdůležitější považuji udržení hráčů na hostování, zvláště Munoz je super. Neuvažuješ, že bys je přivedl na stálo?

Co ta repre, jak se daří Áčku? Nevypadá to, že by ses mohl stát koučem hlavního týmu?

Re: Club de Fútbol Barceloneta #18

43
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2036/2037
Obrázek

Príchody:
  • Jorge del Rio Fernandez (LM) - Jorge už u nás pôsobil v rámci hosťovania. Minulú sezónu nemal veľmi dobrú (už som oňho nemal záujem), ale keďže v Espanyole nepredĺžil zmluvu, tak som ho podpísal, nakoľko bol zadarmo. Napokon bol z toho vydarený podpis, keďže Jorge hral veľmi dobre,
  • Hugo Coimbra (CB) - talentovaného stopéra sme získali na hosťovanie a pánečku, to bol teda prestup. Hugo pôsobil ako skúsený mazák, čo dokazuje aj jeho PH - jedno z najlepších v tíme,
  • David Santana (AM/) - David sa po sezóne ocitol na prestupovej listine a ja som sa ho rozhodol kúpiť. Stál nás takmer 6M €. S veľkou konkurenciou v strede poľa sa nedokázal popasovať, väčšinu sezóny tak pôsobil ako náhradník č. 1,
  • Miguel Sousa (CM/AM) - 24ročného Sousu sme získali na hosťovanie z Espanyolu. Keďže nie je náš hráč, tak som ho využíval len ako náhradníka, no nebolo to vôbec zlé. Svoju pozíciu v mužstve si zastal,
  • Gerard Lopez (RM) - veľký návrať. Gerarda sme minulý rok predali do Udinese, kde sa však nepresadil. Po roku sa teda vrátil domov. Pre nás ideálna situácia. Zarobili sme na ňom slušné peniaze a navyše sa mu darilo aj na ihrisku. Veľká spokojnosť,
  • Rafa Peral (DM/CM) - záložníka so skúsenosťami zo zahraničných líg sme kúpili zo Stoke za 3,6M €. Napokon sme ho využívali ako DM - zatiahnutý tvorca hry a išlo mu to skvelo. Koniec koncov, túto rolu plnil aj v repre U21, ktorú som kedysi trénoval,
  • Francisco Javier Mayor (LB) - veľký talent sme si požičali z madridského Realu. Francisco je veľký prísľub do budúcna, no keďže nie je náš hráč (a neviem, či je reálna šanca, aby sme ho v budúcnosti získali), tak plnil len rolu náhradníka. Niekedy mi ho bolo ľúto, no radšej som uprednostnil nášho hráča,
  • Fábio Azevedo (CB) - Espanyol si zaňho pýtal len 300K € a to som nemohol nevyužiť. Fábio síce zastával pozíciu 4. stopéra, no keď nastúpil, väčšinou zahral slušne. So svojou úlohou v tíme je spokojný, a tak som spokojný aj ja,
  • Sergio Martínez (RB) - v lete sme hľadali back-up na post pravého beka a napokon sme na hosťovanie z Barcelony získali mladého Martíneza. Sergio má milo prekvapil, na ihrisko sa dostával celkom často a jeho výkony boli veľmi dobré. Do budúcna by som ho rád získal natrvalo,
  • Miguel Marín (AM) - aj Miguel prišiel na hosťovanie z Barcelony a aj on veľmi milo prekvapil. O svoje miesto v základe sa bil statočne. Napokon mal za sebou veľmi dobrú sezónu. Aj Miguela by som raz chcel získať natrvalo,
  • Eric Muñoz (AM) - v prípade Erica sa opäť raz ukázala nelogickosť hry. V lete predĺžil s Betisom zmluvu, pričom sa dohodli na plate 67K € týždenne, čo sú veľmi slušné peniaze. Zároveň nám ho však znova poslali na hosťovanie, pričom sme im neplatili ani cent. A Eric opäť ukázal, že je "našim" najlepším hráčom.
Odchody:
  • Cristian Domingo (CM) - Cristian by sa na ihrisko veľmi nedostal a keď o jeho služby prejavila záujem druholigová La Coruña tak nebol dôvod ho u nás držať. Napokon sme zaňho dostali 1,5M €, s bonusmi rovné 2M €,
  • David Viñas (GK) - Davida sme kupovali pred pár rokmi ako talent do budúcna, no svoj potenciál nenaplnil. Popravde, ani som nevedel, že je v našom béčku, takže keď nám zaňho Villarreal vyplatil 625K € bol som celkom prekvapený,
  • Roberto Rodríguez (RB) - veľký letný predaj. Roberto je slušný krajný bek, ktorý by mohol byť oporou v hociktorom nadpriemernom ligovom mužstve a možno aj vo veľkoklube (aj keď tým si nie som až taký istý). V lete sa oňho strhla bitka medzi niekoľkými klubmi a napokon sa do tejto bitky zapojilo aj PSG. Zacítil som možnosť Parížanov pekne podojiť a napokon sa mi to podarilo. PSG nám totiž za Roberta zaplatilo 18M € hneď, ďalšie 4M nám pristanú na účte v dvoch splátkach a ďalších 5M € môžeme získať na bonusoch, ktoré sú celkom reálne. Navyše máme aj klauzulu o 50% z ďalšieho predaja. Money, money, money,
  • Jandro Orellana (DM), Ruqui Puig (CM/AM) - dvojica skúsených záložník (a jediní dvaja reálni hráči v našom mužstve) sa v lete rozhodli ukončiť ich kariéry,
  • Laurent Blanchard (DM), Daniel Sáenz (LM) - dvojica, s ktorou som už nepočítal. Skončila im zmluva a tak obaja odišli zadarmo.

Počas sezóny som sa rozhodol posilniť trénersky tím do 19 rokov. Do klubu pribudlo niekoľko odborníkov, ktorí by mali pomáhať našim mladíkom. Verím, že sa nám konečne podarí vychovať nejakých juniorov aj pre naše áčko.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme prvýkrát v klubovej histórii absolvovali zahraničné sústredenie, počas ktorého sme si odskočili do susedného Portugalska. Bohužiaľ, úroveň našich súperov bola nízka a tak nás poriadne preverili len Zenit a Everton na domácom Copa de Barceloneta. Možno aj slabšia kvalita súperov v letnej príprave spôsobila, že sme do ligy vstúpili "famózne". Vo Vigu sme utŕžili trápny debakel 0:5, na ktorý sme síce dokázali zareagovať výhrou s Gijónom, ale následne sme podľahli madridskému Atléticu. Našťastie, z mini krízy sme sa vyhrabali hneď v septembri, keď sme vyhrali všetkých 4 zápasy, pričom sme zdolali aj neobľúbený Betis, silný San Sebastian, či mestského rivala Espanyol. Zvyšok jesene už bol v našom podaní veľmi slušný. Prehrali sme len s top favoritmi súťaže - Barcou a Realom - a s nepríjemnou Sevillou. Vo zvyšných ôsmych zápasoch sme si na svoje konto pripísali 18 bodov za 5 výhier a 3 remízy, čo nám nakoniec stačilo na skvelé 5. miesto.

5. miesto po jesennej časti bolo veľmi pekné, no zároveň nás to stávalo do úlohy jedného z favoritov na posledné kvalifikačné miesto do Champions League. V januári nám to trochu zväzovalo nohy. Síce sme zdolali Cádiz i Osasunu, zároveň sme však prehrali s Barcou a San Sebastianom. Zlomový moment sezóny nastal hneď v prvý februárový deň. Vtedy sme doma zdolali madridský Real a zároveň odštartovali neuveriteľnú jarnú jazdu. Od februára až do konca sezóny sme prehrali len jeden jediný zápas (prekvapivo s o záchranu bojujúcim Gijónom), vo zvyšných zápasoch sme vždy bodovali. A čo je najdôležitejšie, v drvivej väčšine týchto zápasov sme vyhrali. Jar bola naozaj skvelá, zlepšili sme sa v obrane, darilo sa nám aj v útoku. Napokon sme to dotiahli na vytúžené 4. miesto a budúci rok si zahráme v Champions League!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ako som už spomínal viackrát, jedným z našich dlhodobých cieľov je zisk kráľovského pohára a tento rok tomu nebolo inak. Cez prvé 2 kolá sme prešli ako nôž maslom, keď sme postupne zdemolovali dva tímy z 5. ligy. Prvou veľkou prekážkou nám bolo Bilbao v 3. kole, ale aj s baskickým tímom sme si dokázali poradiť. Bohužiaľ to bolo naša posledná výhra, keďže v 4. kole nám stopku vystavila Celta Vigo, ktorej sme na jej štadióne podľahli 0:1.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V tejto sezóne sme sa druhýkrát v klubovej histórii predstavili v pohárovej Európe. Pred dvoma rokmi sme si zahrali Conference League, tentokrát sme sa posunuli ešte o level vyššie a zahrali sme si Europa League. Našou výhodou bolo, že sme nemuseli hrať predkolá a boli sme rovno nasadení do skupinovej fázy, kde na nás v skupine C čakali pražská Slavia, Dynamo Kyjev a Trabzonspor. Média nás pasovali za favorita skupiny a ja som nečakal nič menšie ako postup. Napokon to vypálilo skvelo, keď sme skupinové boje zakončili so ziskom 16tich bodov a skóre 26:2, pričom hneď v 4 zápasoch sme našim súperom nastrieľali 5 a viac gólov.

Vďaka víťazstvu v skupine sme boli nasadení rovno do 2. vyraďovacieho kola, čím sme ušetrili nejaké sily. V tomto kole nám los určil za súpera znova Trabzonspor, ktorý sme opäť dokázali poľahky zdolať, keď sme vyhrali oba zápasy. Štvrťfinálový dvojzápas už bol o niečom inom. Našim súperom totiž bolo Lazio. Cez talianskeho súpera sme napokon prešli, avšak s mimoriadnou dávkou šťastia. Športovo musím uznať, že rímsky klub bol v oboch zápasoch lepším tímom, no na prehru 1:0 z Ríma sme dokázali doma odpovedať rovnakou výhrou po premenenej penalte Santanu. Penalty napokon rozhodli aj celý dvojzápas a to, ako už bolo spomínané, v náš prospech. V semifinále na nás čakal nemecký Gladbach a ten už bol nad naše sily. Z Nemecka sme si domov priviezli celkom prijateľnú prehru 2:1, no odveta doma nám nevyšla a napokon sme prehrali aj druhý zápas. Nemci nám teda vystavili stopku tesne pred finále.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Za sebou máme najlepšiu sezónu medzi španielskou futbalovou smotánkou. Najmä jarná časť bola skvelá. Na jar sme hrali ako z partesu, pričom si dovolím tvrdiť, že formou sme sa zaradili medzi najlepšie španielske mužstva. Bude však veľmi ťažké sa udržať medzi nimi, keďže konkurencia je mimoriadne veľká. Avšak verím, že o európske poháre budeme bojovať už pravidelne, aj keď je mi jasné, že nie vždy sa nám podarí dostať až do Champions League. Každopádne, v budúcej sezóne si túto súťaž zahráme, čím sme dosiahli ďalší čiastkový míľnik na našej ceste na vrchol. Stále však tvrdím, že táto cesta bude ešte poriadne dlhá, keďže si na nej musíme poradiť so slávnym triom Barca, Real, Atlético.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ďakujem za komentáre :)
vonTrips - tak si tu pekne píšeme len my dvaja a nikto iný😁 moja prestupová politika je taká, že kým sa dá, tak tých hráčov sa snažím získať na hosťovanie, lebo väčšinou si za nich pýtajú veľké sumy. Každopádne sem-tam sa stane, že po nejakých 2 rokoch sa ich chcú kluby zbaviť a dajú ich na prestupovú listinu. Rovnaký prípad je aj Muňoz, no uňho mi hosťovanie vyhovuje ešte viac, nakoľko doteraz som mu platil len plat 2 200€ týždenne (myslím, že to bolo 20%) a naposledy mi ho dali úplne zadarmo. Každopádne, kým ho nedajú na prestupovú listinu za dobrú cenu, tak ho nemám šancu získať. Čo sa týka repre, vyhodili trénera, ale mňa nezobrali - vraj nie som vhodný kandidát 😳 a potom tam najali absolútneho amatéra, ktorý ma vlastnosti na úrovni 3. ligy 😬

Re: Club de Fútbol Barceloneta #18

44
Lucky, ty tedy válíš! 👍 Líbí se mi, že sbíráš ovoce z mládežnické repre a kupuješ hráče, které jsi tam dříve vedl.
Z přestupů se mi hodně líbí Coimbra a Martinez. Munoze už ani nekomentuji, divím se, že ve 26 raději nechce trvalý přestup, když v Betisu vlastně nehraje. Ale přestup Rodrigueze, to je pecka. Krásně jsi PSG podojil, tak to má být 😎😂

Co se týče zápasů, to je taková krásná pohádka. Semifinále EL, postup do LM, už tomu chybí jen úspěch v poháru. Ale to určitě brzy přijde.
Té repre je škoda, rád bych viděl, kam posuneš seniorský tým. Snad se ještě v rámci kanclu dočkáme i Tvé účasti na velkém turnaji ME/MS.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #19

45
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2037/2038
Obrázek

Príchody:
  • Hugo Coimbra (CB) - talentovaný stopér už u nás pôsobil minulý rok, takže keď sa v lete vyskytla možnosť ho kúpiť, ani chvíľu som neváhal. Navyše, Espanyol si zaňho popýtal len 8M €, čo je celkom smiešna suma vzhľadom na jeho potenciál. Hugo patril túto sezónu medzi našich najlepších a zároveň aj najvyťaženejších hráčov,
  • Eric Muñoz (AM) - tak sme sa dočkali. Po piatich rokoch, keď u nás Eric hosťoval, sa v Betise ocitol na prestupovej listine. 21M €, ktoré sme zaňho zaplatili je náš nový rekord, avšak bez váhania sme ju vyplatili. Eric je náš najlepší hráč a v tejto sezóne to znova potvrdil,
  • Joaquín Jiménez (AM/) - tento veľký talent sme našli v 3. lige. Stál nás len 180K €, takže nemáme čo stratiť. Momentálne ešte nemá kvalitu na La Ligu, preto sme ho v zime poslali na hosťovanie do druholigovej Leonesi, kde ukázal svoj potenciál,
  • Manolo Morales (DM/RB) - ďalší hráč z "mojej" úspešnej U21. Manolo prišiel ako konkurencia na post DZ. Napokon z toho bola skvelý prestup, keďže nás stál len 2,2M € a celú sezónu podával dobré výkony,
  • Arnau Tenas (GK) - v zime sa nám na pol roka zranila brankárska jednotka a tak sme museli promptne reagovať. Napokon sme za pár tisíc € kúpili skúseného Tenasa, pre ktorého išlo o poslednú pol sezónu v kariére. Pre nás ideálna situácia, nakoľko sme s ním rátali len na jarnú časť sezóny,
  • Sergio Martínez (RB), Francisco Javier Mayor (LB), Miguel Sousa (AM), Miguel Marín (AM) - hráči, ktorým sme predĺžili hosťovačky. Sousa a Martínez plnili len rolu náhradníkov, Mayor sa na ľavom bekovi pravidelne striedal s Pindadom (aj keď bol predsa len dvojkou). Najviac šancí dostával talentovaný Marín, ktorý hrával veľmi slušne a v budúcnosti by som ho veľmi rád získal na stálo.
Odchody:
  • David Santana (AM) - nebol to plánovaný odchod, avšak ponuka z Parmy (ktorá sa už štvrtýkrát po sebe kvalifikovala do pohárovej Európy) sa nedala odmietnuť. Navyše, po mnohých nákupoch, sme museli nejaké peniaze aj zarobiť. 25M € nám padlo vhod,
  • Ricardo Santos (GK), Vicente Camacho (CB), Joaquín Jiménez (AM) - naši najtalentovanejší mladíci. V zime sme ich poslali na hosťovania do nižších líg. Uvidíme, čo sa z nich vykľuje,
  • Cristobal Lainz (GK) - naša bývala brankárska jednotka a opora v jednej osobe ukončila kariéru,
  • Esteban Jacob (LM), Álvaro Mora (RM) - opory z minulých rokov už na La Ligu nemajú potrebnú kvalitu, preto sme im nepredĺžili zmluvy.

Zamestnaneckému tímu sa zmeny tentokrát vyhli.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme absolvovali ďalšie letné turné, tentokrát v Holandsku, kde sme sa stretli s niekoľkými holandskými a belgickými klubmi. Po návrate domov sme stihli odohrať domáci Copa de Barceloneta a potom sme sa už pustili do ligových bojov. Vstup do súťaže nám nevyšiel, keď sme v úvodnom kole prehrali v Bilbau, avšak potom sme nabehli na šnúru dobrých výsledkov, keď sme vyhrali 5 zápasov a 1 remízovali. V týchto zápasoch sme navyše inkasovali len 1 gól. Dobrú šnúru nám pretrhli až Valencia s Realom, ktorí nás dokázali zdolať. Následne sme sa však opäť dostali do dobrej formy, k čomu nám určite pomohlo nečakané víťazstvo 1:0 v mestskom derby s Barcou. Druhú sériu dobrých výsledkov nám až v poslednom jesennom kole pretrhli hráči Raya Vallecano, ktorým sme podľahli 0:1. Aj napriek tejto prehre sme po jeseni obsadili slušné 5. miesto, iba s dvojbodovou stratou na štvrtý Betis.

Na jarné boje sme sa naladili výhrou 2:0 na ihrisku Linense, no úvod jari bol podstatne ťažší. V januári nás čakal štvorlístok Sevilla, Valencia, Real a Barca, takže zisk 7 bodov hodnotím kladne. Potešila najmä hladká výhra nad Realom. Vo februári a marci sme sa prezentovali výbornými výkonmi. Zo siedmych zápasov sme hneď 5 vyhrali a ani raz neprehrali, no na našu smolu sa darilo aj Betisu, s ktorým sme bojovali o 4. miesto. Ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci súboj o poslednú miestenku do Champions League sa udial hneď v prvý aprílový deň, keď sme doma privítali práve Betis. Bohužiaľ, zápas sme prehrali a ako sa neskôr ukázalo, išlo o zlomový moment sezóny. Nie že by sme sa po prehre s Betisom rozpadli, to nie, ale nášho rivala sme už nedobehli. Napokon sme teda obsadili 5. miesto, ktoré nám zaručilo účasť v Europa League.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vďaka našej účasti v španielskom superpohári sme našu púť v Copa del Rey začali až v 3. kole. V ňom sme zdolali druholigové Tenerife, na čo sme nadviazali výhrami s Getafe a Celtou Vigo. Tieto tri výhry nás posunuli už do semifinále, čo je naše historicky najlepšie umiestnenie v tejto súťaži. Bohužiaľ, v tejto fáze súťaže sa naša cesta aj skončila, keď sme v dvojzápase nestačili na madridský Real, ktorý o svojom postupe do finále rozhodol už v 1. zápase v Madride.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ako som už spomínal vyššie, tento rok sme sa predstavili aj v španielskom superpohári. Nečakalo nás nič ľahké, keďže našimi konkurentmi boli Atlético, Barca a Real. A bol to práve madridský klub, na ktorý sme natrafili v semifinále. Zápas sa hral na "neutrálnej" pôde štadióna Santiago Bernabeu. Aj napriek tejto nevýhode sme sa súpera nezľakli a po skvelom výkone sme zaslúžene vyhrali. Vo finále vo Valencii sme nastúpili proti ďalšiemu madridskému tímu - Atléticu. A aj v tomto zápase sme predviedli skvelý výkon, znova sme udržali nulu a po výhre 2:0 si na svoje konto pripisujeme prvú veľkú trofej v histórii!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V tejto sezóne sme si splnili ďalší sen, keď sme sa premiérovo predstavili v Champions League. Los nás nešetril, keďže našimi súpermi boli Bayern, Chelsea a Feyenoord. Našim cieľom bolo 3. miesto a našim snom kvalifikácia do jarných vyraďovacích bojov. Úvod nám vyšiel skvelo. Proti Bayernu sme získali bod, keď v samom závere zápasu rozjasal zaplnený štadión Gregorio Fernández. Na druhý zápas sme odleteli do Londýna, avšak aj napriek sympatickému výkonu sme z britskej metropole odišli bez bodu. Dôležitý dvojzápas nás čakal koncom októbra, respektíve začiatkom novembra. S Feyenoordom sme získali 4 body, ktoré nám de facto zabezpečili kvalifikáciu do jarných bojov v Europa League. Avšak, vďaka slabšej forme Bayernu, sme stále bojovali aj o druhé miesto. Kľúčový zápas skupiny sme však nezvládli, keď sme v Mníchove prehrali 1:2. Pred posledným kolom sme síce boli v hre o postup (mali sme 5 bodov, rovnako ako Bayern), ale zatiaľčo oni hrali s Feyenoordom, my sme doma privítali suverénnu Chelsea. Napokon to dopadlo podľa očakávania, keďže my sme s The Blues prehrali a Bayern svojho súpera zdolal. S Champions League sa tak lúčime po základnej skupine.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po presunutí sa do Europa League, sme chceli v tejto súťaži dosiahnuť dobrý výsledok, no napokon z toho nič nebolo. V 1. vyraďovacom kole sme si síce hladko poradili s ruským Krasnodarom, no už v 2. vyraďovacom kole sme narazili na Arsenal a to bola naša konečná. Doma sme s Londýnčanmi ešte dokázali držať krok, ale v odvete v Londýne sme boli horším mužstvom a zaslúžene sme vypadli.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Táto sezóna sa mi hodnotí veľmi ťažko. S pôsobením v lige panuje spokojnosť. Už minule som písal, že kvalifikovať sa každý rok do Champions League bude extrémne náročné a tak som s konečným 5. miestom spokojný. Navyše, športovo musím uznať, že Betis bol lepší (okrem ligy dosiahli lepšie výsledky aj v pohári a Europa League), takže sa do Champions League dostali zaslúžene. Spokojný som aj so ziskom španielskeho superpohára. Síce to nie je nejako extra významná trofej, avšak vzhľadom na to, že sme museli zdolať Real i Atlético je pre nás veľmi cenná. Trochu zmiešané pocity mám z nášho pôsobenia v pohári a Europa League. Už by som chcel vyhrať aj nejakú veľkú trofej a tento rok sme mali veľkú šancu získať obe. Ako sa však ukázalo, aby sme vedeli zdolať tímy ako Real, či Arsenal, budeme potrebovať ešte o niečo väčšiu kvalitu. Niekedy sa sám seba pýtam, či je vôbec možné dosiahnuť takéto úspechy s katalánskymi hráčmi. Pevne verím, že raz sa mi to podarí, no asi to bude ťažšie, ako som čakal.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - toho Muňoza si mi privolal. Už by som ho nezískal na hosťovanie, tak som ho musel kúpiť 😁Môžem prezradiť, že repre sa dočkáš už čoskoro 😊

Re: Club de Fútbol Barceloneta #19

46
Přestupy super, Munoz olééé, a Jimenez s Marinem jsou budoucností klubu.

Čím jsem překvapený, je ústup ze slávy v podání Barcelony. Není to tak dávno co Vás tam válcovala a teď už porážíš ty je 😉

Ovšem velká gratulace k první velké trofeji! Sice nechápu moc systém Superpoháru ve Španělsku, ale to nic nemění na skvělém výsledku.

A samozřejmě se těším na tu repre, jsem zvědavý jak to půjde seniorským Kataláncům. Tam už očekávám, že to budete mít o dost těžší.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #20

47
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2038/2039
Obrázek

Príchody:
  • David Guerrero (CB) - Davida sme v lete podpísali zadarmo a to najmä kvôli tomu, aby sa od neho čo-to priučili mladší kolegovia, keďže David má odohratých hneď 99 medzinárodných zápasov. Napokon toho v našom drese odohral podstatne viac ako sme čakali a aj vďaka nemu fungovala naša obrana veľmi spoľahlivo,
  • Miguel Sousa (CM/AM) - Miguel už u nás pôsobil v rámci hosťovania a keďže sa v lete ocitol bez zmluvy, tak sme ho podpísali. S konkurenciou sa však nedokázal popasovať a tak takmer vôbec nehrával,
  • Miguel Gomes (ST) - Miguel sa ku nám vrátil po dvoch rokoch v 2. lige, kde sa mu darilo veľmi slušne. Pôvodne mal byť útočník č. 2, ale napokon bol až trojkou na tomto poste a tak sa na ihrisko dostal iba výnimočne,
  • Carlos Fernandes (ST) - z Barcelony sme si požičali tohto šikovného mladého útočníka, no prvá sezóna medzi seniormi mu veľmi nevyšla. Pritom šanci dostával pomerne dosť, no gólov bolo pomenej. Každopádne však nad ním palicu nelámem,
  • Borja Pindado (LM) - mladý záložník prišiel do tímu aby kryl chrbát Del Rio Fernandezovi a so svojou úlohou sa popasoval veľmi dobre. Síce sa nedokázal prebojovať do základnej zostavy, ale do od neho ani nikto neočakával,
  • Victor Rial (GK) - keďže doterajšia brankárska jednotka sa po ťažkom zranení nevedela dostať do formy, zisk brankára bol letnou prioritou č. 1. Napokon naša voľba padla na Victora, ktorý je reprezentačnou dvojkou. Získali sme ho z West Hamu za 13M € a bola to trefa do čierneho. Victor nám neskutočne pomohol,
  • Francisco Javier Mayor (LB) - pôvodne bol u nás na hosťovaní z Realu, avšak v zime sa ocitol na prestupovej listine a keďže stál len 4M €, ani chvíľu som neváhal. Francisco sa stále zlepšuje a raz by mohol patriť medzi naše opory,
  • Sergio Martínez (RB), Miguel Marín (AM) - aj tento rok sme im predĺžili hosťovania a obidvaja sa nám odvďačili skvelými výkonmi. Martínez sa prebojoval do základnej zostavy a Marín opäť ukázal, že je to veľký talent a že už v mladom veku môže byť dôležitým článkom nášho tímu.
Odchody:
  • Joaquín Jiménez (AM), Andy Moreno (GK) - naše mladé nádeje sme poslali na hosťovanie do nižších súťaži. Jiméneza sme však v zime stiahli späť, aby napokon odohral zápasy aj za naše áčko,
  • Juan José Gonzáles (CB) - skúseného stopéra sme chceli predať, ale nebol oňho záujem. Napokon odišiel na hosťovanie do druholigovej Mallorcy,
  • Rafael Silva (CM) - Rafael u nás pôsobil dvakrát, no druhý angažmán mu veľmi nevyšiel. Napokon sme ho pustili zadarmo,
  • Anxo Valle (DM), Arnau Tenas (GK) - skúsené duo sa rozhodlo ukončiť ich kariéry, s čím som veľa urobiť nemohol.

Poriadny prievan nastal v zamestnaneckom tíme. Nastal čas, aby sme vylepšili všetky aspekty nášho zamestnaneckého tímu a vďaka tomu sme v Barcelonete privítali hneď 18 nových zamestnancov a ďalších 12tich sme sa zbavili. To sa odzrkadlilo aj do kvality, najmä trénersky tím patrí k najlepším v lige!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme odohrali asi najťažšiu prípravu pod mojim doterajším vedením. Kvalitne nás preverili už tímy na americkom turné a kvalitou za nimi nezaostávali ani tímy, s ktorými sme sa stretli po návrate do Európy. Keďže sme v príprave ani raz neprehrali, do sezóny sme vstupovali dobre naladení. Úvod sezóny naznačil, že by to mohla byť dobrá sezóna. V auguste a septembri sme prehrali len 1 zápas, zvyšných 6 sme vyhrali. Treba však povedať, že väčšina našich súperov bola z druhej polovice tabuľky, takže naše výsledky som veľmi nepreceňoval. Poriadnym testom našich kvalít mala byť až druhá polovica jesene. Myslím si, že sme v ňom obstáli veľmi slušne. Prehrali sme len s Barcou, čo nie je žiadna tragédia. S Realom sme uhrali bod, s Atléticom dokonca vyhrali. Zvládli sme aj niekoľko ďalších ťažkých zápasov, takže jeseň sme zakončili s bilanciou 12-4-2, čo nám stačilo na zisk 40 bodov a fantastické 3. miesto, pričom sme mali rovnako bodov ako druhý Real a na prvú Barcu sme strácali len bod.

V zime sme odohrali prípravný zápas s Elche a potom sme sa už pustili do jarných bojov. Či sa nám to páčilo alebo nie, vďaka dobrým výsledkom na jeseň sme boli jedným z kandidátov na titul. No už úvod jari ukázal, že to nebude vôbec ľahké. Po výhre s Rayom sme totiž prehrali s Barcou a remízovali s Atléticom a naši najväčší súperi (Barca a Real) nám trochu utiekli. Aj napriek tomu sme sa však nevzdávali a po remíze s Atléticom sme rozbehli jednu zaujímavú sériu. V nasledujúcich ôsmych zápasoch sme nedostali gól, no na druhej strane nám to trochu škrípalo v ofenzíve. Strelili sme len 7 gólov, čo nám stačilo na 20 bodov z 24 možných. Trápenie v ofenzíve pokračovalo aj naďalej a keď sme z trojzápasu s Betisom, Levante a Realom vydolovali len 2 body, náš sen o titule sa rozplynul. A možno to bolo aj dobré. Po prehre s Realom z nás akoby spadla deka a záver sezóny sme mali ako z partesu. Valencia, Granada i Espanyol si od nás odviezli debakle, vyhrali sme aj so silným San Sebastianom a Celtou Vigo. Nakoniec sme teda obsadili 4. priečku, avšak na madridské tímy na 3. a 2. mieste sme stratili len jeden, respektíve 3 body.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na tohtoročné pôsobenie v Copa del Rey by sme najradšej zabudli. Cez prvé 2 kolá sme prešli hladko, no už v 3. nám stopku vystavil mestský rival Espanyol. Síce sme v domácom zápase dominovali, ale strelecky sme sa nedokázali presadiť. Keď potom súper z ojedinelej akcie strelil gól, náš sen o víťazstve v tejto súťaži sa rozplynul.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vďaka 5. miestu z minulej sezóny sme sa po ročnej pauze opäť predstavili v základnej skupine Europa League. Našimi súpermi boli Lokomotiv Moskva, AEK Atény a AC Miláno. Nič iné ako postup sme si nepripúšťali a napokon sme náš cieľ splnili. Síce sme hneď v prvom zápase v Moskve len remízovali, no potom sme vyhrali 4 zápasy za sebou a tak sme mali postup z prvého miesta vo vrecku už po piatich zápasoch. Nič na tom nezmenila ani prehra v Miláne, kde dostali šancu najmä náhradníci.

Keďže sme svoju skupinu vyhrali, do jarných vyraďovacích bojov sme vstúpili až v 2. kole. Los nás opäť poslal do Ruska, no Moskvu sme tentokrát vymenili za Petrohrad. Zenit sme nakoniec zdolali poľahky, keď sme vyhrali oba zápasy. Keďže v súťaži už neostal žiaden európsky veľkoklub, cítili sme veľkú šancu na zisk trofeje. Bohužiaľ nás však štvrťfinále zastihlo v čase streleckej nemohúcnosti a to sa napokon ukázalo ako rozhodujúce v dvojzápase so San Sebastianom. Nehrali sme zle, no strelili sme len jeden gól a to na postup nestačilo. Po prehre 1:2 tak nastalo veľké sklamanie.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Táto sezóna bola mojou jubilejnou, 20. na lavičke Barcelonety. S pôsobením v lige panuje absolútna spokojnosť. Dosť dlhú dobu sme reálne bojovali o titul. Nakoniec nám to nevyšlo, ale už len fakt, že sme sa dotiahli na madridské tímy dokazuje, že máme veľkú kvalitu. Niečo tomu ešte chýba, ale ja verím, že vysnívaný titul už nie je ďaleko. K tomu by nám mohli pomôcť nové posily. V lete budeme chcieť priviesť niekoľko reprezentantov a to tak, aby sme na každom poste mali aspoň jedného. To by nemala byť nereálna úloha, keďže náš klub už má nejaké meno a reputáciu, navyše opäť budeme hrať Champions League. Ale aby som len nechválil, tak veľká nespokojnosť panuje s kráľovským pohárom a Europa League. Najmä v Európe sme mali na dosah víťazstvo, keďže v súťaži sa už nenachádzali žiadne veľkokluby, preto bolo vypadnutie so San Sebastianom veľkým sklamaním. Nedá sa však nič robiť, na veľkú trofej si ešte musíme počkať.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ako som už avizoval skôr, už dlhšiu dobu som mal záujem aj o trénovanie katalánskej reprezentácie. Dočkal som sa po neúspešnej kvalifikácii na MS 2038, kde Katalánci obsadili až 4. miesto, čo je naozaj veľký neúspech. Čo sa týka kvality, tak Katalánci patria medzi najlepšie tímy mimo top reprezentácii. Osobne by som ich prirovnal k Chorvátom z MS 2018, kde to dotiahli až do finále. O kvalite svedčí najmä dlhodobé účinkovanie v A kategórii Ligy národov, či nasadzovanie do jednotlivých kvalifikácii z prvého koša. Za najväčší reprezentačný úspech sa považuje účasť v semifinále Eura 2032.

Na úvod môjho pôsobenie nás čakala Liga národov. V A kategórii sme hrali v skupine 2, kde boli okrem nás aj Portugalsko, Francúzsko a Nórsko. Z úvodného dvojzápasu sme získali 3 body, keď sme najskôr tesne prehrali vo Francúzsku, aby sme následne doma hladko zdolali Nórov. V októbri nás čakala ešte ťažšia misia. Ale zvládli sme ju bravúrne. V Portugalsku i doma s Francúzskom sme dokázali vyhrať zhodne 1:0. Okrem víťazstiev ma veľmi potešili aj výkony, keďže obom našim protivníkom sme boli viac ako vyrovnaným súperom. V záverečnom, novembrovom, dvojzápase sme bojovali o celkové víťazstvo v skupine. Veľmi sme sa k nemu priblížili po výhre v Nórsku, no napokon z toho nič nebolo, keďže v poslednom zápase s Portugalskom sme "len" remízovali (ukázalo sa však, že ani prípadná výhra by nám nestačila - iba ak by sme Portugalcom uštedrili debakel). Každopádne, s druhým miestom panuje veľká spokojnosť, takže môj reprezentačný štart hodnotím len a len kladne.

V roku 2039 sa rozbehli kvalifikačné boje o EURO 2040. Vďaka losu, v ktorom nás ťahali z prvého koša, sme sa dostali do ľahkej skupiny, kde sú našimi súpermi Kazachstán, Srbsko, Nórsko, Luxembursko a Faerské ostrovy. Našim cieľom je jednoznačne postup a s ničím iným sa neuspokojím. Po úvodných 4 zápasoch sme zatiaľ 100%-ní, pričom sme už raz zdolali Nórsko i Srbsko. Najmä so Srbmi sme sa však dlho trápili, ale napokon nás v 95. minúte vykúpil Ricardo Jorge. Za zmienku stojí aj zápas s Faerskými ostrovmi, ktorý sme vyhrali 16:0, čo je na tejto úrovní nevídaný debakel. V zápase sa blysol najmä krídelník Constantino Vargas z Atlética Madrid (najlepší i najhodnotnejší katalánsky hráč), ktorý si v zápase pripísal bilanciu 8+3.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - nepovedal by som, že Barca ustúpila zo slávy, ale je pravda, že už to nie sú sezóny bez prehry a len so 6timi inkasovanými gólmi 😁španielsky superpohár nie je veľmi zložitý. V podstate je to turnaj, kde hrajú prvé dva tímy z La ligy a víťaz a finalista pohára. Takže ja som v ňom podstate ani nemal hrať, ale tým, že vo finále pohára bol Real a Atlético, tak z ligy sme tam šli Barca a ja.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #20

48
Myslím, že máme vzájemné sympatie k našim posilám 😂 Mi se třeba hodně líbí ten Sousa, využil bych jej na AMC jako OZ, i když u tebe vlastně nehrál. A Fernandes podle mě chce jenom čas (to znám), má super schopnosti a potenciál k růstu! Pokud ti zapadá do taktiky jako zatažený útočník, tak z něj můžeš vychovat špičkového střelce. Poslední třešničkou pak golman Rial, pořád ve skvělém věku, takže máš na pár let post jedničky vyřešený (to mě bohužel asi časem ještě čeká).

Co teda čumím, je ten vítr v realizačním týmu! 👍 Krásně jsi to zlepšil, snad to ponese brzy ovoce.

Boj o titul a krásné 4. místo je paráda, gratuluji. Momentálně ses dostal do španělské špičky, takže očekávám pomalu útok na metu nejvyšší. Mezitím by sis ale mohl střihnout i vítězné finále v národním poháru 😜😂😎

A konečně je tady taky ta repre, na tu jsem se těšil nejvíc! Těším se co s tím týmem dokážeš, postup na šampionát asi nebude problém, ale co pak? Už aby tady byl další part.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #21

49
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2039/2040
Obrázek

Príchody:
  • Sergio Martínez (RB) - mladý krajný bek už u nás pôsobil v rámci hosťovania a keďže sa ocitol bez zmluvy, hneď sme ho podpísali. Sergio je navyše najlepší katalánsky pravý bek nastupujúcej generácie, takže pre nás ideálna situácia,
  • Félix Gálvez (ST) - aj vo Félixovi vidíme veľký potenciál, preto sme neváhali a Girone sme zaňho vyplatili 3M €. Jeho prvá sezóna bola skôr aklimatizačná, no výkony neboli vôbec zlé, aj keď tých gólov mohlo byť o niečo viac,
  • Ernesto García (GK) - aj Ernesto patrí medzi nastupujúcu generáciu katalánskych hráčov, resp. brankárov. Keď si zaňho Barca popýtala len 3,2M €, ani chvíľu sme neváhali. A Ernesto hneď v 1. sezóne ukázal, že z neho môže byť brankár svetových kvalít, keď v lige udržal až 18 čistých kónt,
  • Graciano (CM) - brazílsky reprezentant má aj katalánske občianstvo, takže som neporušil pravidlá tohto savu. Ešte 3-4 roky dozadu patril medzi najlepších stredných záložník sveta. Teraz už, samozrejme, nepatrí medzi svetovú špičku, ale svojimi skúsenosťami pomáhal mladším kolegom počas celej sezóny a z tohto hľadiska išlo o veľmi vydarený prestup,
  • Quentin Schultz (DM) - trefa do čierneho! Za 20M € sme vykúpili tohto defenzívneho záložníka z francúzskeho Lens a ja neľutujem jediné euro, ktoré sme zaňho zaplatili. Quentin režíroval našu hru zo stredu poľa, bol neomylný pri penaltách a celkovo nám jeho príchod dodal pokoj v stredovej formácii,
  • Rudolfo Fernandes (CB) - Rudolfo už u nás pôsobil pred pár rokmi, keď sme ho ako mladíka mali na hosťovaní zo Sevilly. Odvtedy už ubehol nejaký ten rôčik a z Rudolfa sa stal jeden z najlepších katalánskych stopérov. 24M €, ktoré sme zaňho zaplatili nemeckému Stuttgartu, neľutujem, nakoľko sa z neho stal líder našej obrany,
  • Bruno Leonardo Valente (ST) - aj ďalšieho talentovaného útočníka sme našli v Girone. Bruno Leonardo nás nestál ani milión € a myslím si, že v budúcnosti by mohol byť veľkou hviezdou katalánskeho futbalu. Sám som zvedavý, čo sa nám z neho podarí dostať,
  • Miguel Marín (AM), Borja Pindado (LM) - mladé pušky sme si aj tento rok požičali z Barcelony. Prevažne plnili rolu náhradníkov, avšak obaja ukázali svoj potenciál. V budúcnosti by som ich rád získal, avšak všetko bude závisieť na Barcelone a jej požiadavkách.
Odchody:
  • Juan Carlos Francés (GK) - naša bývala brankárska jednotka sa po zranení nevedela dostať do optimálnej formy a preto sme sa rozhodli ho predať. Napokon skončil v milánskom AC,
  • Ricardo Santos (GK) - Ricardo bol pred pár rokmi považovaný za veľký brankársky talent, avšak svoj potenciál nenaplnil. Preto som bol celkom prekvapený, že sa oňho zaujímal Real, ktorý zaňho vyplatil výkupnú klauzulu 2,5M €,
  • Joaquín Jiménez (AM) - náš najväčší mládežnícky talent sme poslali na hosťovanie do Belgicka, kde sa prezentoval dobrými výkonmi, takže zrejme je načase, aby dostal šancu aj u nás,
  • Juan José Gonzáles (CB) - skúsený stopér by si už u nás neťukol a tak sme ho predali do druholigovej Leonesy,
  • Fábio Azevedo (CB) - Fábio sa u nás dlho nevedel prebojovať do základnej zostavy, no posledné dve sezóny hral skvelo a stal sa naším stopérom číslom 1. Avšak, keď sa v lete oňho začal zaujímať Fulham, rozhodol som sa ho predať. Londýnsky klub nám zaňho ponúkol 30M € (s bonusmi až 35M €), čo sa nedalo odmietnuť, ak sme chceli priviesť nové posily,
  • Manolo Morales (DM/RB) - skúsený univerzál u nás prevažne zohrieval lavičku náhradníkov, takže keď sa oňho začal zaujímať milánsky Inter, nemali sme dôvod ich ponuku odmietnuť. Napokon sme zaňho dostali slušnú sumu, ktorá nám taktiež pomohla pokryť výdavky na nových hráčov,
  • Miguel Sousa (CM) - Miguel nie je zlý hráč, avšak vďaka konkurencii toho veľa nenahral, s čím samozrejme nebol spokojný. Za takmer milión € sme ho pustili do Fulhamu,
  • Miguel Gomes (ST) - skúseného Gomesa sa nám nepodarilo zbaviť natrvalo, tak sme ho aspoň poslali na hosťovanie do Girony, ktorá pokryje 100% jeho platu.

Po minuloročnom prívale veľkého počtu nových zamestnancov sme sa tento rok "ukľudnili" a priviedli len nového trénera brankárov, keďže ten predchádzajúci sa rozhodol ukončiť svoju kariéru.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V rámci zlepšovania reputácie nášho klubu sme sa tento rok rozhodli absolvovať turné v ďalekej Číne, kde sme nastúpili proti 4 miestnym klubom. Po návrate domov sme už tradične absolvovali domáci turnaj Copa de Barceloneta a po ňom sa pustili do ligových bojov. Po minulej, úspešnej sezóne boli očakávania našich fanúšikov vysoké, no my sme im dokázali doslova vyraziť dych. Hneď v auguste sme odštartovali parádnu jesennú jazdu, počas ktorej sme body stratili len v 4 prípadoch a z toho sme prehrali len raz, keď sme vo Valencii nestačili na domáce netopiere. Vo zvyšných zápasoch sme vždy bodovali a čo je hlavné, tak v drvivej väčšine za 3 body. Zdolali sme všetky tri tímy zo silného tria Barca, Real, Atlético, zdolali sme aj ďalšie kvalitné tímy ako Sevilla, či Celta Vigo. A vo všetkých prípadoch išlo o víťazstva na ihriskách súperov, s čím som naozaj nepočítal. Nie je teda žiadnym prekvapením, že po jeseni sme boli lídrami tabuľky a možno aj najväčší favorit na zisk majstrovského titulu.

Po náročnej jesennej časti som sa rozhodol dať chlapcom vianočne voľno a tak sme do jarnej časti vstúpili bez priateľského zápasu. Na našich výkonoch sa to však neprejavilo. Naopak, oddych nám dodal nové sily a aj v jarnej časti sme pokračovali vo famóznych výkonoch. V dôležitom zápase sme doma zdolali madridské Atlético, keď nás k víťazstvu dotiahla klubová legenda Eric Muñoz (1+2). Keď sme potom zdolali aj Sevillu a Celtu Vigo, vedel som, že sme na dobrej ceste. Ďalší dôležitý moment sezóny nastal v 26. kole, keď sme, prekvapivo, nezvládli derby s Espanyolom. Všetci naši fanúšikovia sa pýtali, či predsa len aj na nás neprišla kríza a či nás táto prehra nevykoľají. Nie, žiadna kríza neprišla! Po prehre v derby sme nabehli na sériu 5 výhier za sebou a titul sa pomaly blížil. Ako sa však vraví, posledný krok býva najťažší a to platilo aj pre nás. Postupne sme nevyužili hneď tri šance na titul, no potom to prišlo. 28. 4. 2040 sa už nezmazateľne zapíše do klubovej histórie, keďže práve v tento deň sme v Pamplone zdolali domácu Osasunu a toto víťazstvo nám definitívne zaručilo titul! Campeones, Campeones, znelo nielen z našej šatne, ale aj v celej barcelonskej štvrti Barceloneta, kde sídli náš klub.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Copa del Rey je jeden z našich dlhodobých cieľov, no absolútne sa nám v ňom nedarí. Ani tento rok sme sa nedokázali prebojovať do záverečnej fázy, keď nás v 4. kole vyradil Real. Nie že by sme si na madridský celok neverili, no zápas ovplyvnila červená karta nášho Del Rio Fernandéza, ktorý ju uvidel už v 20. minúte a preto nie je žiadnym prekvapením, že nám Real nedal v oslabení žiadnu šancu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po ročnej odmlke sme sa opäť predstavili v Champions League. V skupine D sa okrem nás predstavili Lazio, Fenerbahçe a PSG, takže našim cieľom bolo kvalifikovať sa aj do jarnej časti súťaže. Ako sa ukázalo, skupina to bola viac než vyrovnaná. Po 4 kolách bojovali o postup všetky 4 mužstvá, pričom my sme mali na konte 6 bodov za domáce výhry s Fenerbahçe a PSG. Z nášho pohľadu bol veľmi dôležitý zápas č. 5, v ktorom sme chceli konečne bodovať aj na ihrisku súpera. Napokon sme si z Istanbulu odviezli bod, ktorý sme doma potvrdili víťazstvom s Laziom. Skupinové boje sme teda zakončili so ziskom 10 bodov, čo nám, prekvapivo, stačilo na prvé miesto.

Ako sa však ukázalo, nebola to žiadna výhra, keďže v osemfinále sme vyfasovali Chelsea, ktorá je najlepším anglickým tímom v tomto save (za 20 sezón sa hneď 19krát umiestnili v top 3 Premier League). Favoritom bol londýnsky celok a svoju kvalitu potvrdil už v prvom zápase v Londýne, kde nám nedal takmer žiadnu šancu. Odveta v Barcelone už bola vyrovnanejšia, dokonca sme v nej po polčase viedli 1:0. Vytúžený druhý gól sme však nestrelili. Naopak, Chelsea v druhom polčase vyrovnala a tým nás vyradila zo súťaže.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak sme to dokázali! 21 rokov trvalo, kým sme sa z dna dostali až na španielsky vrchol. Cesta to bola dlhá, ale titul je o to sladší. Teší ma, že sme titul získali absolútne zaslúžene, aj keď treba určite spomenúť aj fakt, že trio Barca, Real, Atlético nemá za sebou práve najvydarenejšiu sezónu. To však nie je náš problém. My sme svoju kvalitu ukázali na ihrisku, keď sme mali najlepšiu obranu a druhú najlepšiu ofenzívu. Myslím, že teraz je správny čas na otázku čo ďalej? Dosiahli sme hlavný cieľ tejto výzvy a ja sám neviem, či mám pokračovať ďalej (napríklad až k výhre v Lige majstrov) alebo hru ukončiť. Preto som nahodil anketu, aby som zistil váš názor. Ďalšiu sezónu si určite rozbehnem, no sám neviem, či budem mať motiváciu v kariére pokračovať. Uvidíme.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V závere roka 2039 sme dohrávali kvalifikáciu na európsky šampionát. Už zápasy zo začiatku kalendárneho roka napovedali, že skupinou by sme mali prejsť hladko, a záver kvalifikácie to len potvrdil. Napokon sme nestratili ani bod a veľavravné je aj naše skóre 44:3. Kvalifikačné výsledky som však nepreceňoval, nakoľko sme boli favoritom skupiny.

V rámci prípravy na šampionát sme počas roka 2040 stihli odohrať hneď 4 zápasy. Ešte v marci sme si hladko poradili s duom Japonsko - Švajčiarsko, no smerodajné boli až zápasy s Rakúsom a Belgickom, ktoré sme hrali tesne pred turnajom. Aj tieto zápasy sme hravo zvládli a preto sme na turnaj odcestovali pozitívne naladení.

Samotný turnaj sa konal v Rakúsku a Švajčiarsku a los nás poslal do skupiny E, kde boli našimi súpermi Grécko, Holandsko a Island. Našim cieľom bol postup a ten sme napokon dosiahli a to aj napriek úvodnému zakopnutiu s Islandom, s ktorým sme si body podelili po remíze 0:0. Našťastie, zvyšné dva zápasy sme zvládli, keď sme najskôr hladko zdolali Grékov a následne, trochu so šťastím, aj Holanďanov.

V 2. kole nás čakali Belgičania, s ktorými sme sa stretli tesne pred EUROM. Tentokrát to však nebolo také jednoznačné, keďže zápas muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom strelil jediný gól zápasu náš Aleix Martínez z pokutového kopu. V štvrťfinále sme mali šťastie na los, keďže našimi súpermi boli Poliaci. V zápase sme boli favoritmi, ale Poliaci nás dlho trápili. Postup sme si vybojovali až v poslednej 15-minútovke, v ktorej sme strelili 2 góly a tým pádom postúpili do semifinále. V ňom nás čakalo veľké derby so Španielmi. Ja osobne som videl šance tak 50/50, ale veľa ľudí favorizovalo na postup Španielov. Napokon to bol náš rival, kto sa mohol tešiť z postupu do finále, keď nás vo vyrovnanom zápase zdolal 2:1 a to aj napriek tomu, že sme už od 9. minúty viedli 1:0.

Ak spätne hodnotím záverečný turnaj, tak si myslím, že naše počínanie na ňom bolo veľmi úspešné. Semifinále je pre nás veľký úspech a v podstate sme hneď na prvom turnaji pod mojim vedením vyrovnali katalánsky rekord, keď sme zopakovali semifinálové pôsobenie z EURA 2032. Na druhej strane, trochu ma štve, že sme to nedotiahli až na vrchol, najmä kvôli tomu, že z turnaja postupne vypadával jeden veľký favorit za druhým o čom svedčí aj semifinálové zloženie - my, Španielsko, Island a Srbsko. Každopádne sa však nedá nič robiť a koniec koncov s turnajom aj tak prevláda viac pozitív ako negatív. Jedným z nich je aj nominácia nášho brankára Garcíu do zostavy turnaja (medzi náhradníkmi sa ocitli Vargas, Jorge a Atienzia). A aby ste mali akú takú predstavu o našej kvalite, tak pridávam aj zoznam nominovaných hráčov:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ďakujem za komentáre :) Keďže odozva v komentároch nie je takmer žiadna (veľká vďaka vonTripsovi 😁), tak prosím zahlasujte v ankete.
vonTrips - tak napokon to bol celkom rýchly útok na titul :D ... každopádne, v pohári to nevyzerá ružovo a neviem, či sa mi podarí ťa napodobniť :D

Re: Club de Fútbol Barceloneta #21

51
Posily dobré, zvláště s výhledem do budoucnosti 😉 máš tam super generaci Katalánců a to by mohlo být hodně zajímavé i s ohledem na reprezentaci, takže doufám, že budeš pokračovat (i když vzhledem k sobě, na Tebe tlačit nebudu 😁), i kdyby to bylo jen jako trenér reprezentace.

Jako, úplně bych tě po půlce sezóny za hlavního kandidáta nepovažoval, neboť Atletico mělo ke konci podzimu lepší formu. Ale to, jak jste zvládli jaro, to ej paráda! Občas nějaká prohra musí přijít, ale neprohrál jsi s Realem a s Barcou až ve chvíli, kdy už jste měli titul jistý. Za mě rozhodně zasloužený titul, připravoval jsi ten tým dlouho, takže úspěch už se měl dostavit...

Já na Tvém místě bych asi pokračoval, pořád tam máš "dost práce", kterou můžeš udělat. I kdyby ne LM, tak domácí pohár bys vyhrát mohl. Hlavně máš výhodu ve fungující hře a dobré DB. Určitě zkus vyhrát alespoň ten domácí pohár, možná se ti to podaří už příští sezónu a pak můžeš v klidu skončit s vědomím, že jsi dobyl Španělsko. Ale jak už jsem psal výš, po ukončení práce v klubu bys mohl pokračovat alespoň jako reprezentační trenér. Výsledky repre jsou super, semifinále taky. Určitě se dostanete i na MS a pokud ti dorostou hráči, které jsi nám tady ukazoval, tak za 4 roky můžete klidně vyhrát EURO 😉😎

Re: Club de Fútbol Barceloneta #22

52
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2040/2041
Obrázek

Príchody:
  • Joaquim Martins (GK) - v lete nám z klubu odišla brankárska dvojka a tak sme museli hľadať náhradu. Voľba napokon padla na skúseného Martinsa, ktorý bol dlho katalánskou reprezentačnou jednotkou. O jeho služby som sa zaujímal už viackrát, no dohodli sme sa až teraz. Do Moskvy sme zaňho poslali 1,5M €,
  • Gustavo Álvarez (RB) - na pravom bekovi nám chýbala konkurencia a preto sme z Watfordu kúpili Álvareza za 10M €. Napokon sa mu nepodarilo prebojovať sa až do základu, ale dôležité je, že na pravom bekovi máme spoľahlivú dvojicu hráčov,
  • Bryan Magnier (LB) - mladý ľavý bek bol krízovým riešením po odchode Mayora. Nemá kvalitu ani potenciál, avšak ako dočasné riešenie na jednu sezónu (hosťovanie zo Sevilly) sa nám hodil. Našťastie, som ho na ihrisko nemusel posielať často,
  • Juanfran Vico (RM) - katalánsko má dlhodobo problém na pravom kraji zálohy. Sierra je skvelý, ale po ňom je tam veľká diera. Najväčší potenciál z mladíkov má práve Vico, ktorého sme kúpili z Betisu. Stál nás 13,5M €, a ja som dlho váhal, či zaňho toľko zaplatíme. Treba však povedať, že ma milo prekvapil a napokon som rád, že sme ho kúpili. Väčšinu sezóny nastupoval len z lavičky, no s touto pozíciou bol spokojný a tak som bol spokojný aj ja,
  • Diego Aybar (CM) - v posledný deň prestupov som si uvedomil, že do stredu zálohy máme len dvoch hráčov (prirodzených) a tak som narýchlo vybavil hosťovanie tohto mladíka. Diego má aký-taký potenciál, ale u nás si veľa nezahral, keďže duo Schultz-Peral spolu odohralo takmer celú sezónu,
  • Adrian Gómez (GK) - v zime nám odišla aj brankárska jednotka a to bol pre nás vážny problém. Napokon mi nezostávalo nič iné, len kúpiť katalánsku jednotku v kategórii U21. Je zrejmé, že Adrian nedosiahne takých kvalít ako jeho predchodca, no verím, že sa zlepší a bude plnohodnotnou brankárskou oporou. Jeho prvá sezóna však svedčí skôr o opaku,
  • Miguel Marín (AM), Borja Pindado (LM) - Dvojici Marín - Pindado sme opäť predĺžili hosťovanie z Barcelony. Darilo sa obom. Marín je kvalitný hráč, ale má smolu, že na jeho poste hráva klubová legenda Muñoz. Naopak, Pindado sa tento rok dokázal prebojovať do základu a bol našou oporou, tak verím, že sa mi ho raz podarí získať aj na stálo.
Odchody:
  • Bruno Leonardo Valente (ST), Tiago Pontes (ST), Joaquín Jiménez (AM) - naše tri najväčšie mládežnícke talenty sme poslali na hosťovanie po rôznych kluboch, aby nabrali čo najväčšiu zápasovú minutáž,
  • Victor Rial (GK) - o našu brankársku dvojku mal v lete eminentný záujem nováčik Premier League zo Swansea a navyše aj samotný Victor bol naklonený prestupu na ostrovy. Preto nebol dôvod, aby sme ho nepustili. Navyše sme zaňho inkasovali veľmi pekných 17M €,
  • Francisco Javier Mayor (LB) - prestupová bomba č. 1. Francisco Javier patril medzi najlepších ľavých bekov v lige, no keď sa oňho začalo zaujímať Schalke, nemohol som to nechať len tak. Bohatý nemecký klub zaňho neváhal zacvakať veľké peniaze, napokon sme sa dohodli na 40M € + ďalších 8M € v bonusoch,
  • Miguel Gomes (ST) - skúseného útočníka sme sa chceli zbaviť už dlhšie. Napokon sa nám to podarilo teraz, keď zaňho rovný milión € zaplatil nováčik 2. ligy z Ponferradiny,
  • Pol Ruiz (RB) - skúsený krajný bek by si už u nás nezahral a tak sme ho ponúkli na prestup. Napokon sa sťahuje do 2. anglickej ligy, keďže si ho vyhliadlo Middlesbrough.
  • Ernesto García (GK) - prestupová bomba č. 2. V zime si našu brankársku jednotku vyhliadol Manchester United. Ernesto a ani ja sme neodolali a zahájili sme dlhé rokovania. Napokon nám červení diabli zaplatili 55M € a ďalších 10M € nám môžu poslať v bonusoch. To je na brankára poriadna suma, no Ernesto má veľkú kvalitu, takže sa nie je čomu čudovať,
  • David Guerrero (CB), Graciano (CM) - skúsení borci sa v lete rozhodli ukončiť kariéru.

Zamestnancom sa tentokrát zmeny vyhli.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vďaka stúpajúcej popularite klubu si počas leta môžeme dovoliť aj zahraničné turné a tentokrát sme zvolili strednú Európu, kde sme odohrali 2 zápasy proti talianskym a 2 zápasy proti rakúskym tímom. Po návrate domov sme absolvovali už tradičný domáci turnaj a po ňom sa už pustili do ligových bojov. Úvod sezóny bol z našej strany skvelý. Hneď v 1. kole sme zdemolovali Betis a následne sme sa na víťaznej vlne niesli celý august a september. Najdôležitejším obdobím jesennej časti bol jednoznačne október, respektíve začiatok novembra, kedy sme odohrali 5 veľmi ťažkých zápasov. Obstáli sme v nich slušne, keď sme zdolali San Sebastian, Villarreal i Barcu. Naopak, prehry sme zaknihovali s oboma madridskými gigantmi. Treba však povedať, že prehra s Realom bola naša posledná v jesennej časti. Až do vianočnej pauzy sme dokázali bodovať v 6tich zápasoch za sebou, aj keď trikrát "len" za jeden bod, keď sme postupne remizovali so Zaragozou, Bilbaom a Celtou Vigou. 40 získaných bodov nám nakoniec stačilo na 5. miesto, avšak s minimálnou stratou na 4 tímy pred nami.

Počas vianočnej pauzy sme stihli odohrať 1 prípravný zápas a od januára opäť bojovali o ligové body. Vďaka vyrovnanosti na čele tabuľky sme boli jedným z kandidátov na titul, no podľa mňa sme z hry oň vypadli už na konci februára. Vtedy sme totiž prehrali dva zápasy po sebe - s Osasunou a Betisom - a ja som už neveril, že by sme našich konkurentov mohli dohnať (najmä Atlético). Avšak, stále sme mali o čo bojovať, nakoľko v hre bola naša účasť v Champions League. To však znamenalo jediné. Museli sme pod nás dostať jedného z tria Barca, Real, San Sebastian. Našťastie, z dvoch februárových prehier sme sa dokázali oklepať a nabehli sme na vlnu dobrých výkonov a trojbodových zápisov. Nič na tom nezmenila ani vysoká prehra na Santiago Bernabeu, ktorá nás vôbec nevykoľajila. Napokon sme to teda dokázali. San Sebastian už v druhej polovici jari odpadol a nakoniec na nás stratil 9 bodov. Sezónu sme teda zakončili na 4. mieste a našťastie sa kvalifikovali do Champions League!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Copa del Rey nám v zbierke trofejí stále chýba a tento rok sme to chceli konečne napraviť. Tentokrát sme začínali až v 3. kole. Cez prvé dve prekážky sme prešli celkom hladko. Prvé problémy nastali v 5. kole, v ktorom sme hostili Celtu Vigo. Zápas to bol veľmi vyrovnaný a treba povedať, že sme v ňom mali poriadny kus šťastia. Na 2:2 sme totiž vyrovnali v 90+6. minúte a o výhre rozhodli gólom v 120+1. minúte. Šťastie pri nás stálo aj v semifinále, keďže los nám prisúdil Betis, ktorý bol v tom čase v katastrofálnej forme a prvý zápas dokonca odohrali bez hlavného trénera. Nebolo teda prekvapením, že sme sa dostali do finále, kde nás čakalo derby s Barcou. V tejto sezóne nám zápasy s mestským rivalom sedeli, keďže sme vyhrali oba ligové a podobne sa nám darilo aj vo finále pohára. Gólom klubovej legendy, Erica Muñoza, sme vyhrali 1:0 a prvýkrát v histórii sa stali víťazmi kráľovského pohára!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Ako víťaza ligy nás v januári čakala odmena v podobe účasti v Superpohári. V semifinále nám los určil druholigový Gjión, ktorý v minulej sezóne vyhral Copa del Rey (a následne vypadol z La Ligy). Súpera sme zmietli aj s béčkovou zostavou. Vo finále nás čakal Real. Neviem, ako veľmi vážne bral madridský tím tento zápas, ale na ihrisku sme boli lepším mužstvom a napokon sme slávili výhru 3:1 a zisk trofeje. Druhá účasť na turnaji, druhé víťazstvo - pekná bilancia.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V Champions League nás tento rok čakala zaujímavá skupina. Mali sme trochu smolu na los, keďže z 2. i 4. koša sme vyfasovali najsilnejších možných súperov - Juventus, respektíve Everton. Štvrtým tímom v skupine bol Zenit. Aj napriek vyrovnanosti skupiny bol našim cieľom postup. Blízko k nemu sme boli už po troch zápasoch, v ktorých sme získali hneď 7 bodov. Síce s dávkou šťastia, keďže sme výhru so Zenitom i remízu v Turíne uhrali gólmi z 90+4. minúty. Napokon z toho bola veľká dráma, keďže pred posledným kolom sme mali 10 bodov (prehrali sme s Evertonom a vyhrali so Zenitom), rovnako ako Everton a Juve malo bodov 8. Našťastie, postup sme si postrážili, keď sme s Juve remízovali 1:1 (opäť gólom z 90. minúty), ale na víťazstvo v skupine nám to nestačilo.

Los osemfinále nám za súpera určil berlínsku Herthu, ktorá sa v posledných rokoch stala najlepším nemeckým tímom (najmä vďaka bohatým majiteľom). Nečakalo nás teda nič ľahké a dokonca sme ani neboli favoritmi dvojzápasu. Nakoniec z toho bola pekná dráma, bohužiaľ, so šťastným koncom pre nemecký celok. Po domácej remíze 0:0 sme v Berlíne prehrali 1:0 a naša púť v Champions League sa teda znova skončila v osemfinále.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Máme za sebou ďalšiu sezónu a znova nastal čas bilancovať. Na domácej scéne sme zaknihovali slušné výsledky. V lige sme síce skončili "až" na 4. mieste, avšak Real i Barcu sme mali na dosah a ani Atlético nebolo veľmi ďaleko. Zároveň si treba uvedomiť, že v takejto konkurencii je veľmi ťažké získať titul a je jasné, že sa nám to nebude dariť každý rok. Preto je našim každoročným cieľom kvalifikácia do Champions League. Veľmi spokojný som s našim účinkovaním v pohári, ktorý sme dokázali vyhrať a čerešničkou na torte bolo víťazstvo v Superpohári. To síce nie je žiadna významná trofej, ale počíta sa. Mierne sklamanie panuje s účinkovaním v Champions League, avšak Hertha je naozaj ťažký súper. Hanbu sme si v dvojzápase s ňou neurobili, no cítil som, že sme cez nich mohli prejsť. Možno aj kvôli tomu som sa rozhodol, že v lete sa výrazne posilníme. Mám už po prestupovom lete a dopadlo pre nás fantastický. Síce sme minuli dosť peňazí, ale výsledok bude stáť za to. O tom ale až nabudúce!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Záver roka 2040 sa niesol v znamení bojov v Lige národov. Nečakalo nás nič ľahké, keďže účinkujeme v najvyššej kategórii A a navyše nás čakali kvalitní súperi - Chorváti, Taliani a Angličania. Podľa predpokladov to mala byť veľmi vyrovnaná skupina a popravde som nevedel, čo nás bude čakať. Preto bolo našim základným cieľom nezostúpiť. Predpoklady o vyrovnanosti skupiny sa naplnili do bodky. Ešte po piatom zápase nebolo o ničom rozhodnuté. My sme na tom boli najhoršie, nakoľko sme mali 4 body za 4 remízy a 1 prehru. Našťastie, v poslednom zápase sme podali fantastický výkon, hladko sme zdolali Chorvátov, čím sme si zabezpečili 3. miesto v skupine a zároveň sme nášho súpera poslali o úroveň nižšie.

Aj v roku 2041 bolo o čo bojovať. Hneď v úvode roka sa rozbehla kvalifikácia na MS 2042. Los nás poslal do skupiny 3, kde sú našimi súpermi Nemecko, Bulharsko, Bosna, Kazachstán a Gibraltár. Našim jednoznačným cieľom je postup na záverečný šampionát, na ktorý sa okrem víťazov jednotlivých skupín dostane aj 5 najlepších mužstiev z druhých miest. Kvalifikačné boje sme odštartovali dvojzápasom s outsidermi, z ktorého sme, podľa predpokladov, vydolovali 6 bodov. Podstatne ťažšia skúška nás čakala na júnovom zraze. Ale aj ten dopadol nadmieru dobre. Už hladka výhra na horúcej pôde Bosny bola príjemná, no pravý ošiaľ vypukol o niekoľko dní, keď sme doma zdolali favorita skupiny z Nemecka. Táto výhra nás katapultovala na čelo skupiny, takže vstup do kvalifikácie hodnotím veľmi pozitívne.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
dexter07 - chce to hlavne veľkú trpezlivosť. Práve takéto dlhodobé hry, keď z ničoho vybudujem niečo ma však bavia najviac :)
vonTrips - tak už aj ten domáci pohár konečne vyšiel a zostáva nám jediná méta - Liga majstrov :D

Re: Club de Fútbol Barceloneta #23

54
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2041/2042
Obrázek

Príchody:
  • Carlos Corral (CM) - letná lúpež číslo 1. Carlos je najväčší katalánsky talent súčasnosti, no jeho bývalý zamestnávateľ, Espanyol, nám ho dlho nechcel predať (resp. chcel, ale za 108M €). Napokon však došiel na psa mráz. Espanyol z ligy vypadol a my sme s veľkou radosťou a škodoradostným úsmevom na perách aktivovali Carolosovu výkupnú klauzulu v prípade zostupu, ktorá bola podstatne nižšia - 13,75M €. Krása!
  • Luis Moreno (AM) - letná lúpež číslo 2.Luis bol rovnaký prípad ako Carlos. V jeho prípade bola výkupná klauzula v prípade zostupu stanovená na 11,25M €. Mladý ofenzívny záložník to nebude mať ľahké, avšak klubová legenda Muñoz starne a práve Luis by mohol byť jeho náhradou,
  • Ricardo Jorge (ST) - pozorní sledovatelia kancelárie si možno Ricarda pamätajú. Ešte ako 17-18 ročný u nás pôsobil (vtedy sme boli v 3. lige) a bol to náš prvý veľký predaj. Po x rokoch sme ho získali späť ako skúseného borca. Ricardo nemá ktovieaké technické atribúty, ale góly strieľa pravidelne a to vo všetkých predchádzajúcich pôsobiskách. Aj u nás sa mu darilo veľmi dobre,
  • Roberto Rodríguez (RB/LB) - aj skúsený Rodríguez sa ku nám vrátil po niekoľkých rokoch. Ako mladý talent sme ho predali do PSG, ale v parížskom veľkoklube sa nedokázal presadiť a tak postupne vystriedal niekoľko klubov v Ligue 1 a Premier League. Jeho veľkou prednosťou je, že vie zahrať na oboch krajoch obrany. Prišiel k nám na ročné hosťovanie, avšak s povinným odkupom po 5 odohratých zápasoch,
  • David Roldán (CB) - David patrí medzi najlepších katalánskych stopérov súčasnosti, navyše je ešte relatívne mladý. Preto je prekvapením, že už dlhé roky hrá "len" za Celtu Vigo. V lete sa však rozhodol urobiť veľký krok vpred v jeho kariére. Vo Vigu mal zmluvu už len na rok a keďže nechcel predĺžiť, klubové vedenie ho umiestnilo na prestupovú listinu. Za 16M € sme získali skvelého stopéra, ktorý má navyše najlepšie roky kariéry stále pred sebou,
  • Victor Colorado (CB) - Victor prišiel do klubu, aby plnil rolu stopéra č. 4, avšak kvôli veľkému počtu zápasov si zahral celkom dosť. Navyše nás stál len 8M €, takže sa nemáme na čo sťažovať,
  • Aleix Martínez (CM) - v posledný prestupový deň sme urobili ďalší veľký nákup, keď sme do svojich radov získali stredného záložníka Martíneza, ktorý je dlhé roky oporou reprezentácie. Aleix sa napokon bil o miesto v základe s mladým Corralom a treba povedať, že minúty si podelili rovnakým dielom,
  • Borja Pindado (LM) - Pindadovi sme opäť o rok predĺžili hosťovanie a opäť neľutujeme, keďže Borja hral skvelo.
Odchody:
  • Samuel Nicolás (CB) - Samuel bol dlhé roky len náhradníkom, avšak minulý rok dostal šancu a hral slušne. Bohužiaľ však s nami nechcel predĺžiť zmluvu a tak cez leto odišiel zadarmo do Getafe,
  • Félix Gálvez (ST) - Félixa sme kúpili ako veľkú nádej do budúcna, no jeho vývoj nie je taký, ako sme očakávali. Navyše, po príchode Jorge-a by toho veľa nenahral a tak sme ho poslali na ročné hosťovanie do Spezie. V Serii A by mal dostávať dostatok príležitosti a je len na ňom, v akom svetle sa ukáže,
  • Joaquín Jiménez (AM) - Joaquín je podobný prípad ako Félix. V jeho neprospech hrá navyše veľká konkurencia na pozícii ofenzívneho záložníka. Preto ho v posledných rokoch posielame po rôznych hosťovaniach, no asi bude lepšie ak ho predáme,
  • Gregorio Fernandéz (ST) - Gregorio patril dlhé roky medzi naše opory. Počas jesene nás šokoval, keď vyhlásil, že už v klube dosiahol všetko a túži po zmene. Napokon som sa rozhodol nebrániť mu v odchode. V zime sa o jeho služby strhla poriadna bitka, keď sa oňho zaujímalo snáď 15 klubov. Jeho novým klubom sa nakoniec stal milánsky Inter, ktorý nám zaplatil krásnych 53M € + ďalšie 4 môžeme získať na bonusoch. Gregorio, ďakujeme za všetko!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme absolvovali ďalšie zaujímavé turné, keď sme prijali ponuku na cestu do ďalekej Južnej Kórei. Okrem toho sme odohrali niekoľko ďalších zápasov s rôznymi európskymi tímami, no na moje sklamanie nám tento rok nebolo umožnené zorganizovať tradičný domáci pohár. Každopádne, výsledky v príprave boli dobré a tak sme do sezóny vstupovali optimisticky naladení. Jesenná časť sa niesla v znamení našej slušnej formy, no treba povedať, že sa nám takmer vôbec nedarilo proti tímom, s ktorými by sme mali súperiť o titul, respektíve miestenky do Champions League. Postupne sme prehrali so San Sebastianom, Barcou i Atléticom, navyše sme v týchto zápasoch nestrelili ani jeden gól. Česť sme si zachránili aspoň proti Realu, ktorý sme zdolali 2:1. Zvyšné zápasy už boli z našej strany dobré. Body sme stratili len raz, keď sme remízovali s Getafe. Ostatných súperov sme dokázali zdolať, čo nám v konečnom dôsledku stačilo na 3. miesto po polovici súťaže.

V zime sme si dali jeden zápas proti amatérom z CF Parets a hneď začiatkom januára sa pustili do ligových bojov. Keďže sme po jeseni strácali na vedúcu Barcu len 3 body, boli sme v hre o titul. Šancu na titul sme si držali pomerne dlho. Až do konca apríla sme nepoznali chuť porážky, no na druhej strane treba povedať, že každý mesiac sme si pripísali jednu stratu, ktorej sa dalo predísť. Predsa len, ani jeden zo 4 tímov, ktorý nás obral o body nepatrí k najlepším v lige. Aj napriek tomu sme však stále boli v hre, no hneď začiatkom mája prišiel veľký zádrheľ. V Madride sme prehrali s Rayom Vallecano a namiesto toho, aby sme sa na Barcu a Real dotiahli, nám oba tímy odskočili. O titule sa napokon rozhodlo v samom závere sezóny. O šancu na titul sme definitívne prišli v predposlednom kole, keď sme doma remízovali 3:3 s Realom. Mrzieť nás môže najmä tretí inkasovaný gól, ktorý prišiel v 95. minúte. Nakoniec sme sezónu zakončili na 3. mieste s troj, respektíve štvorbodovou stratou na duo Real - Barca.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Copa del Rey sme už raz vyhrali a preto už nie je pre nás prioritou. Preto som sa tento rok rozhodol, že v tejto súťaži budem dávať priestor menej vyťažovaným hráčom. S nejakým veľkým úspechom som teda nepočítal, no moji zverenci ma veľmi milo prekvapili. Dotiahli to totiž až do finále, pričom v semifinále vyradili aj Barcu. Bohužiaľ, Atlético vo finále už bolo nad ich sily, dokonca sme dostali aj riadnu nakladačku, no celkový dojem bol aj tak veľmi dobrý.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Vďaka minuloročnému víťazstvu v Copa del Rey sme si aj tento rok mohli zahrať o španielsky superpohár, ktorý sme už v minulosti dvakrát vyhrali. Vraví sa, že do tretice všetko dobre, ale v našom prípade to neplatilo. Stopku nám už v semifinále vystavil Real, s ktorým sme síce odohrali dobrý zápas, ale na víťazstvo a postup do finále nám to nestačilo.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tento rok nás v Champions League čakala prijateľná skupina. Síce sa v nej nachádzala silná Hertha, ktorá nás minulý rok vyradila v osemfinále, ale našimi ďalšími súpermi boli Feyenoord a Krasnodar, takže nič iné ako postup sme nebrali. Napokon to dopadlo podľa očakávaní. Postup sme mali vo vrecku už po 4 zápasoch a tak sme v závere bojovali s Herthou o prvé miesto v skupine. Nakoniec medzi nami a nemeckým tímom nastlala vzácna zhoda, keď oba tímy získali 15 bodov so skóre 18:7. O víťazovi skupiny tak museli rozhodnúť vzájomné zápasy, ktoré sme mali lepšie my a tak sme sa stali víťazmi skupiny.

V osemfinále nás čakala nepríjemná, ale rozhodne priechodná Benfica. Diváci videli v oboch zápasoch ofenzívne predstavenia, dokopy padlo až 9 gólov. Keďže my sme sa dokázali strelecky presadiť hneď 6krát, mohli sme sa radovať z postupu ďalej. V štvrťfinále nás čakal aktuálny víťaz Premier League - Tottenham. Kohúti hrali aj túto sezónu veľmi dobre, no doma sme im nedali absolútne žiadnu šancu, keď sme ich zmietli 4:0. Odveta v Londýne už bola len formalitou, ktorá potvrdila náš postup. Ani v semifinále nás nečakalo nič ľahké, avšak v tejto fáze súťaže sa to dá pochopiť. Našim súperom bolo Atlético. Napokon bol z toho veľmi vyrovnaný dvojzápas, ktorý skončil remízou 2:2. No na našu smolu sa z postupu tešili Atléti, keďže im do karát zahralo pravidlo o vyššom počte strelených gólov na ihrisku súpera.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Za nami je ďalšia sezóna s ktorou môžeme byť spokojní. Musím sa však priznať, že ma 3. miesto v lige mrzí, keďže sme to všetko mali vo svojich rukách a nechýbalo veľa, aby sme sa mohli radovať z trofeje. Na druhej strane však treba priznať, že pred sezónou by som také umiestnenie, navyše s tesným kontaktom na vedúce duo, asi bral. Z čoho mám však veľkú radosť je účinkovanie v Champions League. Semifinále je skvelý úspech a dokazuje, že mužstvo má svoju kvalitu. Navyše ma to opäť utvrdilo v tom, že túto súťaž by sme raz mohli vyhrať, takže tomu ešte dám šancu a zopár sezón ešte potiahnem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V závere roka 2041 sme dohrávali kvalifikáciu MS. Ako sa očakávalo, s Nemeckom sme si to rozdali o prvé miesto. V súboji s našim najväčším konkurentom sme však ťahali za kratší koniec, keď sme Nemcom podľahli 1:3. Mrzieť nás to však veľmi nemuselo. Síce sme skupinu nevyhrali, keďže Nemci mali výrazne lepšie skóre, ale v tabuľke druhých tímov sme obsadili prvé miesto a tak sme na šampionát postúpili aj my.

Až do polovice júna sa rok 2042 niesol v znamení prípravy na záverečný šampionát. Treba priznať, že prípravné zápasy nám veľmi nevyšli, keď sme dostali debakel od Francúzov, prehrali sme aj s Kolumbiou a ani výhry s Austráliou a Kostarikou neboli ktovieako presvedčivé. Preto som na záverečnom turnaji nemal až také veľké očakávania, no všetko bolo napokon inak.

Do turnaja sme vstúpili tesnou prehrou s kanárikmi z Brazílie, ktorá však bola zaslúžená. Našťastie, našim druhým súperom v skupine bol Honduras, ktorý sme poľahky zdolali a tým si zabezpečili postup. V 2. kole sme mali schodného súpera - Srbsko. Srbov sme nakoniec zlomili až na konci zápasu, ale víťazstvo to bolo zaslúžené. Ani v 3. kole sme nemali problémy s postupom. Góly sme síce opäť strieľali až v 2. polčase, ale Peru sme napokon zdolali 3:0. Šťastie na los sme mali aj naďalej. Rumuni síce patria v posledných rokoch k lepším európskym tímom, ale favoritom zápasu sme aj tak boli my. No nie vždy vyhrá favorit a tento zápas to potvrdil. Rumuni hrali skvelo a zaslúžene nás zdolali 2:1, čím nás vyradili z turnaja. Sklamanie to bolo veľké a napokon som sa rozhodol rezignovať.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
vonTrips - áno, je to jeden z cieľov. V budúcom parte sa k tomu vyjadrím, keď predstavím nové posily 😁

Re: Club de Fútbol Barceloneta #23

55
Wooow, hodně krásné přestupy! Samí kvalitní hráči a vlastně sis vybudoval v klubu Katalánskou repre, dobře ty 😉👍

Výsledky v lize nebyly špatné, ale srazily tě ty remízy. Pro mě je zajímavé, že kdybys poslední dva zápasy vyhrál, tak bys stejně měl titul a vlastně ses utkal s těmi nejdůležitějšími. Ale i tak to beru jako úspěch, podle mě se nedá každý rok porážet všechny a vyhrávat titul. Pohárové výsledky jsou super, hlavně ta Liga Mistrů, to je velký progres a věřím, že další rok už z toho bude finále. Jen tak dál 👏

K repre - čtvrtfinále MS bych bral jako úspěch, i když Vás vyřadilo Rumunsko. Za mě obrovská škoda, že ses rozhodl rezignovat. S tím jak sis posílil kádr, bys mohl velmi brzy sbírat i úspěchy na ME/MS.

Re: Club de Fútbol Barceloneta #24

56
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
2042/2043
Obrázek

Príchody:
  • Roberto Rodríguez (RB) - na skúseného krajného beka sme si uplatnili opciu po minuloročnom hosťovaní. Tento rok sme ho využívali prevažne na pravej strane obrany, pričom hral veľmi dobre a bol našou oporou,
  • Ernesto García (GK) - po roku a pol sa domov vrátil brankár García. Jeho pôsobenie v Manchestri United dopadlo katastrofálne, keď takmer vôbec nechytal. Preto aj jeho cena išla dosť dole a napokon sa nám ho podarilo získať za 18M €. Navyše, 50% z prestupu išlo nám, takže celkovo nás stál len 9M€,
  • Borja Pindado (LM) - mladý talent u nás pôsobil už niekoľko rokov v rámci hosťovania, no Barca nám ho už nechcela pustiť. Zároveň ho však umiestnila na prestupovú listinu a tak sme ho okamžite kúpili. Ukázalo sa to ako dobrý ťah, nakoľko Borja hral skvelo a aj on bol jednou z našich opôr,
  • Francisco Javier Mayor (LB) - podobný prípad ako García. Aj Mayor sa vrátil späť po dvoch rokoch, ktoré odohral v Schalke a Neapoli. Mayor však narozdiel od Garcíu hral pravidelne, preto ma celkom prekvapilo, že sa ocitol na prestupovej listine. Do Nemecka sme zaňho poslali 11,5M €, pričom 50% sa nám vrátilo späť.
Odchody:
  • Jorge Vallejo (RB), Joaquín Jiménez (AM), Félix Gálvez (ST) - Jiméneza a Gálveza sme v minulosti kupovali ako veľké talenty, ale presadiť sa nedokázali. Preto väčšinou chodia po hosťovaniach, pričom sa ich budem postupne snažiť predať. Vallejo je iný prípad. Patrí medzi naše najväčšie talenty, no zatiaľ nemá kvalitu na áčko, preto odišiel na hosťovanie do druhej ligy,
  • Gustavo Álvarez (RB) - Gustavo bol nepotrebný, nakoľko by bol až tretím pravým obrancom v tíme a tak sme sa ho chceli zbaviť. Predať sa nám ho nepodarilo, no vybavili sme mu aspoň hosťovanie, pričom 100% platu bude platiť turecký klub,
  • Joaquim Martins (GK) - skúsený brankár v lete ukončil kariéru.

V tejto časti dnešného partu by som sa pristavil aj pri kvalite súčasného kádra. Myslím si, že momentálne disponujeme tým najlepším, čo môžeme v kádri mať. Ak sa pozrieme na 22 hráčov, ktorí sú pravidelne povolávaní do reprezentácie, tak v kádri máme hneď 18 reprezentantov, pričom by sme mohli mať ešte ďalších 3, avšak na ich mieste máme iné alternatívy. Jedným z nich je mladý útočník Bruno Leonardo Valente, ktorý je označovaný za wonderkida a momentálne je kapitánom reprezentácie U21. Verím, že už čoskoro bude členom áčka. Ďalej máme v kádri defenzívneho záložníka Rafu Perala, ktorý nám viac vyhovuje, keďže jeho prirodzenou pozíciou je zatiahnutý tvorca hry (jeho konkurent v repre je bojovný záložník).

A do tretice post stopéra, kde máme na lavičke mladších hráčov Colorada a Coimbru (ktorí sú zároveň reprezentační stopéri č. 4 a 5). Na ich mieste by sme mohli mať skúseného, 32ročného stopéra z anglického Burnley - Atienziu, avšak myslím si, že on by sa s pozíciou náhradníka neuspokojil a zrejme by to prinieslo viac škody ako osohu. Ostáva nám teda jediný post, kde by sme mohli tím ešte vylepšiť, avšak získať najväčšiu katalánsku hviezdu, ľavého krídelníka Vargasa, je takmer nemožné, keďže jeho trhová cena ja 60M€ a navyše je v Atléticu spokojný. Takže získať by sme ho mohli len za veľké peniaze, čo však nemám v úmysle, nakoľko má už 32 rokov a tak by to nebola dobrá investícia.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V lete sme absolvovali ďalšiu zaujímavú prípravu, ktorá nám navyše vyšla veľmi dobre. Počas leta sme ničili jedného súpera za druhým a dokonca sme zdolali aj Inter, ktorý je aktuálny víťaz Champions League a pravdepodobne aj najlepší tím súčasnosti. Vzhľadom na dobré výsledky sme do ligy vstúpili s veľkými očakávaniami. Samotná jesenná časť nám vyšla veľmi dobre. Síce sme hneď v úvode ligového ročníka dvakrát zbytočne stratili body, ale okrem toho sme väčšinou hrali tak, ako som si predstavoval. Zo silnejších tímov sme zdolali Barcu, Celtu Vigo, Betis či náš neobľúbený San Sebastian, ktorý už dlhé roky vedie Pep Guardiola. Mrzieť nás môže prehra v Madride s Atléticom, či remíza na ihrisku Villarrealu, no keďže išlo o vonkajšie zápasy, veľkú drámu som z toho nerobil. Napokon sme jeseň zakončili na skvelom 2. mieste, pričom sme mali rovnako bodov ako prvé Atlético i tretia Barca, takže jarná časť sľubovala dramatické divadlo.

Do jarnej časti sme vstúpili po hladkej výhre v prípravnom zápase s francúzskym Luzenacom, no v úvode jari nás nečakalo nič ľahké. Dá sa povedať, že obdobie január-marec bolo pre nás veľmi dôležité, keďže práve v tomto období sme sa stretli so všetkými silnými tímami, ktoré nás mohli obrať o body. Napokon z toho bolo hneď 5 strát, no na druhej strane aj niekoľko dôležitých výhier. Treba však povedať, že po prehre s Barcou v poslednom marcovom kole som už v titul veľmi neveril, keďže naša strata na vedúce duo, ktoré hralo skvelo, narástla na 8 bodov. Nemali sme však čo stratiť a keďže nás čakali ľahší súperi, rozhodli sme sa bojovať. Napokon z toho bola celkom dráma, keďže aj Barca aj Atlético postrácali nejaké body. Pred poslednými 2 kolami sme na nich strácali 3, respektíve 4 body, ale času už bolo málo. Napokon z toho bolo konečné 3. miesto, čo je trochu škoda, vzhľadom na naše postavenie po jesennej časti.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Copa del Rey už pre nás nie je priorita a preto sme aj tento rok dávali šancu prevažne náhradníkom a menej vyťažovaným hráčom. Napokon sme to dotiahli až do semifinále, kde nám stopku vystavila Barca, ktorá nás zdolala hladko doma i vonku. Našim najväčším úspechom bolo vyradenie Realu v 5. kole, ktoré sme navyše zaznamenali na jeho ihrisku.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Aj tento rok sme si zahrali miniturnaj o španielsky superpohár, no trofeje sme sa nedočkali. V semifinále sme ešte dokázali zdolať madridské Atlético. Vo finále sme už nestačili na mestského rivala Barcu, ktorá však vyhrala zaslúžene, keď bola počas celého zápasu lepším tímom. Tešiť nás môže aspoň fakt, že sme dokázali zápas dotiahnuť až do predĺženia.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po roku sme mali opäť šťastie na los základnej skupiny, nakoľko našimi súpermi boli Porto, Salzburg a CSKA Moskva. Ako sa očakávalo, skupinou sme prešli poľahky, keď sme neprehrali ani jeden zápas. Body sme stratili len po remízach v Porte a Salzburgu, no treba povedať, že sme si mohli dovoliť aj taký luxus, že sme v skupine hrali prevažne s menej vyťažovanými hráčmi.

V osemfinále sme sa, rovnako ako vlani, stretli s Benficou. Portugalský tím nám tento rok nerobil žiadne problémy. Do štvrťfinále sme postúpili po dvoch štvorgólových výhrach. Aj v štvrťfinále sme sa dokázali vyhnúť top tímom, keďže našim súperom bolo Lazio. Rímsky tím sme rozhodne nepodceňovali a napokon sme v oboch zápasoch ukázali, že väčšia kvalita je na našej strane. Semifinále už bolo o niečom inom. Našim súperom bol Inter, ktorý mal v talianskej Serii A našliapnuté na 10. titul v rade a mnohí odborníci ho považujú za najlepší tím súčasnosti. Preto som sa rozhodol, že na Inter vyrukujeme s defenzívnejšou taktikou, ktorá napokon priniesla vytúžene ovocie. V Miláne sme vyhrali 2:0 po absolútne profesorskom výkone našej defenzívy. Vedeli sme však, že v domácej odvete nás nečaká nič ľahké. Inter ukázal svoju kvalitu, ale na viac, ako nepostupovú výhru 1:0 im to nestačilo. Sme vo finále!

Finálový zápas sa odohral v gréckych Aténach a našim súperom bol Manchester City. Bookmakeri očakávali vyrovnaný zápas, pričom miernym favoritom boli Citizens, keďže pre nás to bolo prvé finále Champions League v histórii. Našťastie, k dispozícii som mal všetkých hráčov a tak som na ihrisko mohol poslať najsilnejšiu možnú zostavu:

García - Rodríguez, Roldán, Fernandes. A. Pindado - Schultz - Vico, Martínez, B. Pindado - Moreno - Valente

Samotný zápas bol napínavý od začiatku do konca. City hralo viac na lopte, my sme spoliehali na brejky. Prvý polčas napokon skončil bez gólov, aj keď si oba mužstva vypracovali po jednej 100% šanci. Rozhodujúci moment zápas nastal v 58. minúte, kedy som urobil striedanie, ktoré zmenilo zápas. Do útoku sa dostal skúsený Ricardo Jorge, ktorý bol napokon hrdinom zápasu. Bol to práve Ricardo, kto pre nás v 79. minúte vybojoval penaltu, ktorú s prehľadom premenil Schultz a kto o 3 minúty neskôr strelil druhý gól v zápase, ktorým definitívne spečatil náš trium!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hotovo! Myslím, že víťazstvo v Champions League je posledný chýbajúci diel tejto kancelárie a mužstvo, respektíve celú kanceláriu už nemám kde posunúť. Samotné hodnotenie sezóny je teda veľmi kladné, keďže väčší úspech, ako víťazstvo v Champions League, sme dosiahnuť nemohli. Som rád, že sa ukázalo, že táto generácia katalánskych hráčov má svoju kvalitu. Trochu ma mrzí, že sme nepridali aj ďalšie víťazstvo v La Lige, avšak konkurencia v nej je naozaj veľmi veľká a v podstate musíte hrať celú sezónu bez chybičky, aby ste mohli na konci oslavovať titul. Avšak raz sa nám to už podarilo, takže to až tak nemrzí.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ďakujem za komentáre :) Myslím, že toto bude pravdepodobne posledný part kancelárie. Víťazstvom v Champions League sme dosiahli všetko, čo sa v klubovom futbale dosiahnuť dá. Pôvodne som chcel odohrať ešte jednu sezónu, aby som si zahral aj Európsky superpohár a MS klubov, avšak MS klubov sa už hrá nejakým novým systémom, pričom sa turnaj koná len raz za 4 roky a najbližší má byť v roku 2045. To sa mi už čakať nechce. V samotnej hre pravdepodobne budem pokračovať až do vydania FM22, avšak rozhodne upustím od kupovania katalánskych hráčov a pustím sa inou cestou (pravdepodobne budem podpisovať mladých hráčov, ktorých by som časom rád draho predával). Z toho už však kanceláriu písať nebudem, keďže tu nie je takmer žiadna odozva (veľká vďaka vonTripsovi!). Na záver ešte zopár štatistík. V Barcelonete som napokon odtrénoval 1 095 zápasov s bilanciou 608-232-255 a skóre 1996:1198. Získali sme titul, respektíve postup vo všetkých ligách od 7. až po 2. ligu a následne sme vyhrali aj La Ligu, Copa del Rey a Champions League. K tomu sme pridali aj 2 triumfy v superpohári. Okrem toho som odtrénoval aj ďalších 119 zápasov v katalánskej áčkovej reprezentácii a reprezentácii U21. Tu by som už kanceláriu definitívne ukončil. Ďakujem všetkým, ktorí kancel pravidelne sledovali a najmä vonTripsovi, ktorý mi pridával spätnú väzbu po každom parte :)
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“