Re: Česká liga po I.B Třídy + Grafika

102
Fincek píše: 25 říj 2021, 22:03 Zdravím, můžu poprosit o radu? Při snaze o načtení databáze s I. B třídami, se mi načte celý posuvník, ale pak se FM kousne (stagging), nevíte, čím by to mohlo být? Předchozí databáze po I. A třídy mi jede normálně. Předem moc děkuju za případnou radu, hraju na 21.4.0.
Načte se ti databáze nebo se to kousne po zvolení lig? Protože načítání databáze trvá u mě 3-4 minuty, u někoho třeba i dýl. Jinak jsem jí zkusil nahrát a všechno funguje bez problému

103
Tenshi píše: 25 říj 2021, 23:22
Fincek píše: 25 říj 2021, 22:03 Zdravím, můžu poprosit o radu? Při snaze o načtení databáze s I. B třídami, se mi načte celý posuvník, ale pak se FM kousne (stagging), nevíte, čím by to mohlo být? Předchozí databáze po I. A třídy mi jede normálně. Předem moc děkuju za případnou radu, hraju na 21.4.0.
Načte se ti databáze nebo se to kousne po zvolení lig? Protože načítání databáze trvá u mě 3-4 minuty, u někoho třeba i dýl
Kousne se to u okna "Nastavení herní kariéry" - v databázích zvolím tvou, kliknu na "pokročilé nastavení", pak se načte celý posuvník, ale na výběr jednotlivých lig už se nedostanu, zamrzne to.

104
Fincek píše: 25 říj 2021, 23:31
Tenshi píše: 25 říj 2021, 23:22
Načte se ti databáze nebo se to kousne po zvolení lig? Protože načítání databáze trvá u mě 3-4 minuty, u někoho třeba i dýl
Kousne se to u okna "Nastavení herní kariéry" - v databázích zvolím tvou, kliknu na "pokročilé nastavení", pak se načte celý posuvník, ale na výběr jednotlivých lig už se nedostanu, zamrzne to.
To je normální, protože se tam stále načítají ty změny, stačí jen být trpělivý a čekat, přes 300 tisíc změn se nenačte za minutu, myslím že ti každý potvrdí, že načtení té databáze trvá dlouho. Já jsem zkusil načíst jak tu na steamu tak tu co je na uloz.to a obě se mi po cca 5 minutách načetly.

105
Zdravím opět všechny,

trošku nečekaný update, Pajinos si všiml, že v I.B třídě se nezapisuje historie a po kontrole několika verzí db jsem zjistil, že fakt ne. Vtipný je, že v mé vlastní rozehrané hře všechno funguje a ještě asi vtipnější je to, že to přestalo fungovat bez toho, že bych v dospělých soutěžích cokoliv měnil. Ale protože jsem měl hned tušení co to způsobuje (jen ne proč). Způsobovalo to ta nadstavba, která je jen u 4 krajů, tak jsem ji smazal a postupně udělal znovu a samozřejmě všechno opět fungovalo... Pár věcí není úplně dodělaných a otestovaných, ale nic co by ničilo hru. Změny:

Peníze za účast v lize (něco jako dotace) úplně nevim jestli je to moc nebo málo, takže pište případně návrhy na změnu (vše je v kč)
1.liga dorostu 500k
2.liga dorostu 300k
3.liga dorostu 175k
4.liga dorostu 100k
5.liga dorostu 75k
6.liga dorostu 50k
7.liga dorostu 30k

ČFL/MSFL 350k
Divize 200k
Krajské přebory 120k
I.A Třídy 75k
I.B Třídy 50k

U nových týmů nemám zatím dodělanou grafiku, mám ji staženou, upravenou, ale ne nakonfigurovanou (takže by měla být do konce týdne)

Bruntál
TJ Sokol Lichnov
TJ Světlá Hora
FK Vysoká - Pitárné
TJ Sokol Dolní Moravice
FSK Staré Město u Bruntálu
TJ Sokol Vrbno pod Pradědem
AK Velká Štáhle
TJ Horní Benešov
TJ Sokol Brantice
TJ Slezské Rudoltice
FK Slezan Osoblaha
Fotbal Široká Niva
TJ Sokol Lomnice

břeclav
FK Moravská Nová Ves
TJ Sokol Nosislav
SK Vranovice
TJ Sokol Březí
SK Boleradice 1935
TJ Sokol Křepice
TJ Sokol Ivaň

Poslední taková změna co teď testuju je, aby týmy nepříklad z Prahy nehráli v Divizi F, ale aby tam logicky hra dala tým z Olomouckého nebo Zlínského kraje. Zatím je ten systém v testování jen v Divizích. Po simulacích dvou sezon to po první sezoně dalo tým ze středočeského kraje a druhou sezonu ze zlínského (takže je to posun od Admiry Praha) V plánu to mám udělat na ČFL/MSFL, DIvize a Krajské přebory + si dělám místo na Zlatý Kahan, aby nekolidoval s CEE Cupem

106
Tak se mi podařilo tak nějak vyladit ty přesuny týmů v ČFL/MSFL, Divizi a Krajských přeborech. Použil jsem k tomu něco, co prakticky nikdo nepoužívá, tak proto jsem to musel dost testovat, ale výsledky byly i k mému překvapení dost dobré. Za prvé z divize teď sestupuje jen 14 týmů (v divizi F sestupuje jen 1 tým), tohle byla jedna z věcí, co tam dělala neplechu. Dál bylo nastaveno do jaké divize postupující z kraje jde. U každé ligy je taky nastaveno jaká je procentuální šance, že tým z určitého kraje může jít do dané ligy, Například u Divize F, když bude chybět tým tak se hra bude hledat volný tým nejdřív v Moravskoslezském kraji a pokud nenajde tak potom ve Zlínském a Olomouckém (a pokud ani tam nenajde volný tým, tak Jihomoravském),takhle je nastavena ČFL/MSFL, DIvize a Krajské přebory. Simuloval jsem 12x aspoň 5 sezon a objevili se 4x divné věci v ČFL/MSFL kdy tým z vysočiny byl ČFL A ne v ČFL B, ale během sezony se většinou všechno opravilo. U Divizí byl problém jen jednou a to byla nějaká shoda hodně divných okolností a kraje fungují o hodně líp (hlavně týmy ze středočeského kraje se teď rozdělují líp, jdou do Pražského přeboru nebo do okolních krajů). Takže by se už neměli týmy z Prahy objevovat v Divizi F nebo týmy z Moravy v Pražském přeboru. Není to úplně dokonalé, ale během sezony nebo dvou se většinově věci opraví.

Ještě jsem zapomněl k těm penězům za účast v lize, že 1.8. chodí peníze za účast v dospělích soutěžích (týká se to jenom amatérských a poloprofesionálních týmů) a 1.1. chodí peníze za účast v juniorských soutěžích (týká se všech týmů), z nějakého důvodu nepřijde v první sezoně zpráva o tom, že to přišlo, ale když se podíváte do financí tak je to tam vidět, od druhé sezony chodí normálně.

Taky byly přidány rivality týmů v I.A třídě jihočeského a jihomoravského kraje.

a grafika k přidáným týmům z Břeclavska a Bruntálu

https://uloz.to/file/VcjeP8Wbs7wc/updat ... ccowA+AmVl

Jinak osobně si myslím, že amatérské soutěže jsou strašně lehké z jednoho hlavního důvodu, že tým například FK Staré Město(I.A třída) z Moravskoslezského kraje může získat hráče z celé republiky, co je nereálné. Protože někdo kdo hraje například v Plzni nebude dojíždět nebo se nepřestěhuje kvůli amatérskému fotbalu (Nebo aspoň 99% lidí). Hra je hold udělaná tak, že amatérský klub může podepsat kohokoliv, kdo sídlí v dané zemi, což je prostě blbost. Řešení je úplně jednoduché, stačí jen přidat, že hráč sídlí v České Republice v Moravskoslezském kraji a tím by se omezili šílené přestupy co se tam dějí, uzavřeli by se tím přestupové boje v krajích a bylo by daleko složitější postupovat, protože týmy z vyšších divizí by kradly hráče jen v regionu. Ale bohužel SI na amatérské a poloprofesionální ligy snad nesáhli několik let, takže změnu moc nečekám, protože by to bylo složitější než přidat lgbt prvky, sociální média, změny rozhovorů, změny uživatelského rozhraní.

107
Tenshi píše: 31 říj 2021, 20:22 Jinak osobně si myslím, že amatérské soutěže jsou strašně lehké z jednoho hlavního důvodu, že tým například FK Staré Město(I.A třída) z Moravskoslezského kraje může získat hráče z celé republiky, co je nereálné. Protože někdo kdo hraje například v Plzni nebude dojíždět nebo se nepřestěhuje kvůli amatérskému fotbalu (Nebo aspoň 99% lidí). Hra je hold udělaná tak, že amatérský klub může podepsat kohokoliv, kdo sídlí v dané zemi, což je prostě blbost. Řešení je úplně jednoduché, stačí jen přidat, že hráč sídlí v České Republice v Moravskoslezském kraji a tím by se omezili šílené přestupy co se tam dějí, uzavřeli by se tím přestupové boje v krajích a bylo by daleko složitější postupovat, protože týmy z vyšších divizí by kradly hráče jen v regionu. Ale bohužel SI na amatérské a poloprofesionální ligy snad nesáhli několik let, takže změnu moc nečekám, protože by to bylo složitější než přidat lgbt prvky, sociální média, změny rozhovorů, změny uživatelského rozhraní.
aktuálně mám 16 bývalých hráčů Baníku, Hlučína, Zlína, Olomouce, Karviné, Třince, Nových Sadů (u Olmiku), Vítkovic, Velkého Meziříčí a Slovácka, jiné mi třeba skauti ani neukázali a to i přesto, že jsem dva měsíce měl zapnuté sledování celé země, čili za mě to reálné celkem je (ostatní celky moc nesleduji, ale spíše tam mají genery)

jen zbývajících 7 - Matěj Vít, Michal Petráň, Daniel Kozel, David Krajinský, Lukáš Kryštůfek, Ladislav Mužík a Pavel Dreksa - hráli za Pardubice, respektive Vlašim, Chrudim a Hradec, a taky ke mě tito přišli až v sezoně, kdy hraji už Divizi (navíc to jsou pořád relativně blízké kluby, než třeba ty Karlovy Vary apod.)

ale když k tomu přidám osobní zkušenost - za nás hrával kluk, co válel za Chomutov nebo Most, přestěhoval se tu i s ženou kvůli práci, nehledě na několik srbských legionářů, kteří zde byli na pracovní nebo třeba v bývalé práci byl borec ze Žďáru, co se zde také přestěhoval za prací a u toho tady začal závodně běhat

to jen tak pro doplnění a ať máš nějakou zpětnou vazbu od spokojeného uživatele tvé práce ;)

108
Tak předělání db do FM22 je v plném proudu a bude na ní dost práce (obzvlášť na grafice, která se musí nastavit prakticky celá na jiná ID) . Protože už db pro FM21 nebudu nijak updatovat (teda pokud někdo nenajde nějaký zásadní problém) tak ji dávám už volně ke stažení. Mimo steam vždy db nahazuju když už na ní nepracuju, protože je nejlehčí poslat update jen přes steam a neřešit kam ji nahrát a měnit pořád linky.

https://uloz.to/file/TJQ7AJhgExMz/czech ... 1vE2HkMt==

Jinak jsem tam omylem nechal upravený začátek sezony. Můžete začít 19.5.2021 tedy na konci první sezony, někomu se to může třeba hodit (já to používám pro rychlé simulování jedné sezony)

DB pro FM22 snad budu mít připravenou i s grafikou o víkendu, při nejhorším někdy během příštího týdne

109
Tenshi píše: 10 lis 2021, 18:23 Tak předělání db do FM22 je v plném proudu a bude na ní dost práce (obzvlášť na grafice, která se musí nastavit prakticky celá na jiná ID) . Protože už db pro FM21 nebudu nijak updatovat (teda pokud někdo nenajde nějaký zásadní problém) tak ji dávám už volně ke stažení. Mimo steam vždy db nahazuju když už na ní nepracuju, protože je nejlehčí poslat update jen přes steam a neřešit kam ji nahrát a měnit pořád linky.

https://uloz.to/file/TJQ7AJhgExMz/czech ... 1vE2HkMt==

Jinak jsem tam omylem nechal upravený začátek sezony. Můžete začít 19.5.2021 tedy na konci první sezony, někomu se to může třeba hodit (já to používám pro rychlé simulování jedné sezony)

DB pro FM22 snad budu mít připravenou i s grafikou o víkendu, při nejhorším někdy během příštího týdne
JSI FRAJER!
V JEDNODUCHOSTI JE VELKÁ SÍLA!!!
[/b]

110
Dobrý den,

Předně bych tedy vyjádřil obrovský údiv na prací překladatelů a tvůrci databází -co předvádí Tenshi je opravdu neuvěřitelný...
Ale opět se zeptám jako uplný diletant... Pokud bych chtěl do hry implementovat DB s B třídami, tak mám stáhnout poslení update (7)
a pak s ním dělat co ? :)))

Předem se omlouvám za blbé dotazy, ale já tomu opravdu neholduju

Díky moc předem

112
Ano, jsem na Steamu -resp hru přes to spouštím. Klíčová otázka tedy je - jak mám "dát odběr" ? :/
Myslíš to, když spustím hru, tak tam mám možnosti "zahájit novou hru" "načíst hru" "připojit se k on-line hře" a pak je tam možnost "více"
Přes "více" se mužu dostat na možnost "ke stažení" - hodí mě to na okno s možnostmi "herní editor" nebo "steam"
Když vyberu "Steam" tam mám 2 možnosti "stáhnout doplňky přímo ze služby Steam" nebo "stáhnout OFICIÁLNÍ doplňky přímo ze služby Steam"
Tohle myslíš ? nebo to jde nějak jednodušejí ???

Ty jo tam je 441 stránek s Addony :)

Psal jsem, že jsem v tomhle děsnej - děkuji za trpělivost :)
Odpovědět

Zpět na „Databáze“