Re: Česká liga po I.B Třídy + Grafika

82
Hele, Tobě by měli lidi z SI líbat ruce a na kolenou Tě prosit, aby mohli tu DB implementovat do hry!
Tohle je fakt neskutečné a zatím jsem neviděl jinou zahraniční DB, která by šla tak dopodrobna.
Kdyby SI pro ročník 22 udělalo jen to, že vezme tyhle FANS databáze a implementuje je do hry jako základ, tak to bude všem bohatě stačit a ani by nemuseli programovat žádné další fičury.

Za mě rozhodně klobouček 😉🤠👍👏

87
Nevím jak ostatní, ale já si kupuju každý rok nový FM. Ne proto, že by to bylo pořád lepší a lepší, ale spíš proto aby si vývojáři jednoho dne neřekli, že na to už kašlou protože se jim to nevyplatí...a to by byla škoda.

Tenshimu jsem tento ročník FM kupoval já a ostatní se pak složili, nebyl to žádný problém. Viděl bych to příští rok stejně:-)

89
Všem děkuju za hezká slova, dokonce mi přišla i chvála z ciziny, co mi udělalo radost, protože mi šlo o to trošku zatraktivni naši ligu v cizině. Po delší pauze jsem něco málo opět udělal a opravil nějaké chyby, které jsem našel nebo mi byly nahlášeny. Loga se rozhodnul zlepšit Migelinho a udělal opravdu dobrou práci, zatím je to jen po krajské přebory, ale pomalu bude pokračovat dál. U některých znaků jsou dvě verze, záleží zda používáte tmavý nebo světlý skin, protože některá nebyla v tmavém skinu vidět. Update db by se měl sám stáhnout na steamu a teď už k těm změnám:

Update 1:
- opraveno v ČFL A počet bodů za výhru v penaltách
- přidána historie týmům v I.A třídě Moravskoslezského kraje (jak skupina A tak B)
- přidána historie 2. československé ligy
- přidána historie okresních lig (Praha, Moravskoslezský kraj, Benešov, Beroun, Blansko, Břeclav, Brno-město, Brno-Venkov, Bruntál, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov)
- nastaveno přestěhování FK Pardubice na Letní Stadion 1.7.2023 (celé to ale funguje dost divně, měnil jsem to a testoval celý den a děli se tam dost divný věci, teď je to nastavený, že do
30.6.2023 budou hrát Pardubice Fortuna Ligu v Ďolíčku a druhou ligu na stadionu Pod Vinicí, přestože se tým přestěhuje z nějakého důvodu na Letní stadion už po první sezoně)
- upraveny loga by Migelinho Od Fortuna Ligy po Krajské přebory + jsem přidal logo pro dorostenecké soutěže (po kraje) a pro československou ligu
- přidány chybějící stadiony pro týmy v okresních soutěžích
- a protože přepisovat jen historii byla nuda a na stránkách fačru jsem viděl, že existují regionální poháry dorostu tak jsem je jen tak vytvořil, nejsou dělány podle reality, ale přidává to zajímavé regionální souboje v dorostu

Loga + Stadiony Update
https://uloz.to/file/dY6Oc0YimhTN/updat ... 4hpwpkBN==

91
Jen bych tady rád hodil ukázku z mé práce, ať můžete vidět, jaké loga budete používat. ( A viděli jste, kolik práce to dalo :D )
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Je to až neuvěřitelně časově náročné, takže fakt kloubouček před Tenshim, že to zvládnul poskládat i tak. Loga jsou po Krajské přebory, ale každopádně budu pokračovat, ať to máme vše hotovo.

93
Tenshi píše: 21 srp 2021, 15:33 Pro ty, který používají chtějí používat původní DB ve FM tak db na steamu s ní nefunguje, použijte tuhle:

https://uloz.to/file/7WWT36pGt1Mj/czech ... OYpzAvZN==

a druhý nejčastější otázka, rozdělení ligy na 16 a 16 podle letošní sezony:

https://uloz.to/file/yVJSdI5OVYbj/czech ... 91rwIxZN==
Co přesně znamená, že nefunguje? Resp. o které verzi hry (DB) se bavíme?

95
Tak po trošku delší odmlce jsem zpátky. Zabugovanost editoru mi způsobila, že jsem ztratil asi 10 hodin práce, takže jsem si dal menší pauzu a po krásném odpočinku (ať už práce či jiné hry) jsem se opět pustil do zlepšování db. První věc, co mě nepříjemně překvapila bylo to že na webu FAČR už nejsou statistiky z minulých let, ale jen z minulého roku, opravdu nepochopitelné... Ještě vtipnější je, že na jejich starém webu je daleko víc informací (například návštěvnost každého týmu), ale to je hold FAČR... Kvůli tomu bylo těžší vypočítat průměrnou návštěvnost u nových týmů, které jsem přidával. Zadruhé se mi konečně podařilo udělat juniorské poháry tak jak jsem je prvotně zamýšlel a vyhrát U19 krajský pohár nebo 1.dorosteneckou ligu má konečně nějakou váhu. Zatřetí jsem se soustředil na lepší vyladění rozvrhů, opravení chyb a přidávání historie. A teď ke změnám víc podrobně:

přidány dva nové juniorské poháry:

Národní Mistrovství U19
- hraje se na konci sezony a kvalifikují se do něj vítězové krajských pohárů, jde o pavouk o 14 týmech a vždy se všechny zápasy hrají na jednom stadionu
- vítěz se kvalifikuje do CEE Cup a ALL STARS Cup
- poražený se kvalifikuje do ALL STARS Cup

ALL STARS CUP
- mezinárodní pohár, který je ve skutečnosti do 17 let, ale protože to hra neumožňuje nastavit tak je ve hře jako U18
- 16 týmů, 6 týmů z ČR (1-3 týmy z 1.ligy dorostu + vítěz a poraženy Národního mistrovství + nejlepší youth setup)
- normálně se hraje v létě, ale protože tam už je CEE CUP tak je přesunut na zimu

CEE CUP
- je to pohár U20, z čr se do něj kvalifikují 1-3 týmy z 1.ligy dorostu + vítěz Národního mistrovství

- Krajské poháry byly trochu upraveny, aby v nich byly i nějaké týmy z I.B třídy
- 1 a 2 liga má nastaveny i po covidové sezoně střídání 5 hráčů ve 3 možnostech
- upraveny trochu rozlosování u krajských soutěží níž, aby se na podzim hrála půlka nebo lehce přes ni
- u 2.ligy nastaveny peníze za TV, nenašel jsem nikde jestli každý tým dostává na začátku nějakou částku, proto zatím nastaveny peníze jen za zápas v TV

-přidány týmy, které postoupily do I.B tříd + nějaké další týmy, abych doplnil juniorské soutěže, jde o týmy:

Praha
FK Union žižkov
TJ Sokol Lochkov
SK Gordic Praha Kačerov
SK Nusle

Středočeský kraj
TJ Sokol Mšec (rakovník)
1.FC Líbeznice (praha-východ)
Velký Borek (mělník)
SK Olympie Dolní Břežany (praha-západ)

Jihomoravský kraj
TJ Sokol Troubsko (brno-venkov)
SK Agro Vnorovy (hodonín)
TJ Sokol Velké Němčice (břeclav)
SK Spartak Svatobořice - Mistřín (hodonín)
TJ Starý Poddvorov (hodonín)
SK Pozořice (brno-venkov)

Karlovarský kraj
KSNP Sedlec (karlovy vary)
FK Ajax Kolová (karlovy vary)

Vysočina
SK Blatnice (třebíč)
Sokol Kněžice (jihlava)
Sokol Jamné u Jihlavy (jihlava)

královehradecký kraj
TJ Sokol Stěžery (hradec králové)
SK Smiřice (hradec králové)

liberecký kraj
TJ Dubnice (česká lípa)
FC Jokers Frýdlant (liberec)
TJ Sokol Kokonín (jablonec)

moravskoslezský kraj
TJ Sokol Baška (frýdek-místek)
TJ Sokol Bludovice (nový jičín)
TJ Sokol Žilina (nový jičín)
FC Slavia Michálkovice (ostrava-město)

olomoucký kraj
FC Drahlov (olomouc)
TJ Blatec (olomouc)
TJ Kameník Černá Voda (jeseník)
Sokol Stará Červená Voda (jeseník)

pardubický kraj
TJ Přelovice (pardubice)
Tatran Hrochův Týnec (chrudim)
TJ Sokol Chvojenec (pardubice)
FK Kameničky (chrudim)
TJ Jaroměřice (svitavy)

plzeňský kraj
TJ Měcholupy (klatovy)
SK Všeruby (plzeň-sever)
Vodní stavby Plzeň (plzeň-město)
SK Kovodružstvo Strážov (klatovy)

zlínksý kraj
FK Lhota (zlín)
Sokol Střítež nad Bečvou (vsetín)

- vytvořena loga + fotky stadionů k novým týmům
- vytvořena loga okresních fotbalových svazů (51 z 78)

-přidány partnerské týmy u týmů 1 a 2 ligy, ve hře to z nějakého důvodu není vidět, že spolupracují s mládeží, ale je to nastaveno stejně jako ve francouzské lize, tak doufám, že to funguje správně

Grafika Update 2

https://uloz.to/file/rp5jHokDa6xT/updat ... pmpwNlAN==

Update by se měl automaticky stáhnout přes steam.
Dál tak trochu přemýšlím, jestli přidat nebo ne Univerzitní ligu, protože mi to zatím přijde jako projekt o ničem, takže piště do komentářů jestli by byl zájem o přidání.
Pokud najdete jakoukoliv chybu tak piště, většinově mám opravu do jednoho dne.
A závěrem pokud mi chcete přispět na nový ročník nebo třeba jen poděkovat za práci, kterou na databázi dělám, tak můžete posílat dary na účet 1201370010/3030 , za jakýkoliv příspěvek vám budu vděčný.

96
už u Petřvaldu, Jistebníka a potažmo i Starého Jičína jsem si říkal, že to není možné, jak je hřiště, na kterém jsem párkrát hrál i já, v mé oblíbené hře, ale teď jak vidím náš krásný bludovický Park legend, kde se týden co týden morduju na tréninku (a žilinský plácek Na Lamberku, kde jsem dokonce dal i gól) ... to je prostě bomba, parádní práce

máme o motivaci víc, abychom postoupili (i když to teď ještě tak rok, dva nebude reálné :D)

98
Zdravím opět všechny,

za moji práci na české db mi fmseries darovalo FM22, tímto bych jim ještě jednou chtěl poděkovat. Práci na db pro FM22 tedy začnu jakmile bude k dispozici editor. Jinak jsem myslel, že update2 bude poslední pro FM21, ale protože jsem objevil ještě pár věcí v jiné složce, co jsem chtěl použít, tak jsem ještě připravil update3, který se nakonec nečekaně nafouknul:

TJ Vilémovice (opraveno logo)
SK Čechoslovan Chuchle (změna loga)
MSM Academy (změna loga)

přidána historie SC Xaverov Horní Počernice

Nastavena spolupráce mezi Leeds United a Prague Raptors (je neuvěřitelný, že Leeds spolupracuje s týmem z I.B třídy, přímo jsem i mluvil s někým z toho týmu, protože ho chtěl přidat do db, jinak kdyby někdo chtěl víc info https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9163- ... sem-united)

přidány týmy:

Praha
TJ Slavoj Suchdol
TJ Točná
Ambassadors FC Praha
TJ Sokol Benice
AFK Slavia Malešice
Sokol Lysolaje
FK Slavoj Koloděje
Sokol Běchovice
TJ Slavoj Spořilov (III.třída)

Fotbalová Akademie Alexe Zbura (U19)
Fotbalová akademie Praha (U19)
Běchovičtí sršni (U19)

benešov
TJ Sokol Maršovice
TJ Sokol Dolní Kralovice
TJ Sokol Jankov
TJ Sokol Mezno
TJ Sokol Postupice
Sokol Chotýšany
TJ Sokol Přestavlky
SK Bystřice

beroun
SK Cembrit Beroun - Závodí
SK Horymír Neumětely
TJ Zaječov
SK Nižbor
Čechie Nový Jáchymov
FC Freyburg Trubín
Spartak Žebrák
TJ Drozdov
SK Chyňava
SK Tetín
TJ Karlštejn
TJ Stašov
SK Hudlice (III.Třída)

brno-město
Lokomotiva Brno Horní Heršpice
SK Chrlice
SK Jundrov
SK Řícmanice
SK Řečkovice
SK Obřany
MCV Brno (III.třída)
TJ Sokol Bílovice nad Svitavou (III.třída)

blansko
TJ Sokol Drnovice
TJ Sokol Rudice
FC Olešnice
SK Jedovnice
FK Černá Hora
Sokol Doubravice nad Svitavou
Sokol Skalice nad Svitavou
AFK Letovice
TJ Malá Haná Knínice
FK Adamov
Sokol Olomučany
TJ Sokol Velké Opatovice

brno-venkov
SK Měnín
TJ Oslavany
TJ Pojihlavan Kupařovice
TJ Sokol Popůvky
FK Ořechov
Městský FK Modřice
SK Blučina
FK 1932 Hrušovany u Brna
SK Říčany
SK Blažovice

přidán ke každému týmu logo + foto stadionu (tady je to skoro u všech)
přidána historie Pražské III. třídy
přidáno nové logo FAČR

Ze změn asi vyplývá, že jsem se rozhodl udělat Okresní přebory, aktuálně Praha a Brno-město je doděláno po III.třídu (chybí jen "B" a "C" týmy) , okresní přebory mají 76 lig a hotovo jsou 3 z Prahy a 5 mimo Prahu, takže zbývá ještě 68. Úplně nevim jestli to bude hotové pro FM22 nebo FM23, bude záležet jak budu mít moc čas. Další věc kterou mám v plánu změnit jsou finance. U hodně týmů z nižších soutěží jsem viděl, že dostávají dotace na provoz a dotace na mládež, takže se budu snažit zakomponovat tyto složky do hry, protože aktuálně je hodně těžké ve hře získávat finance. Napadají mě dva způsoby jak to udělat, dát přímo každému týmu určitou dotaci, která se bude každý rok obnovovat (tady je problém, že nevim jestli se dotace například bude zvyšovat nebo snižovat s reputací týmu, protože je blbost aby tým co postoupí z I.B třídy do ČFL stále dostával stejnou dotaci jako v I.B třídě) nebo ke každé lize dám peníze za účast v lize dospělích, co bude bráno jako dotace na provoz a taky přidám peníze za účast v dorosteneckých soutěžích, co by bylo bráno jako dotace na mládež (tím by se víc snadno kontrolovala částka, vyšší liga=víc peněz), ale nejdřív si to potřebuju nasimulovat a otestovat.

Pokud máte návrhy na zlepšení nebo najdete jakoukoliv chybu, tak pište sem nebo na steam

Grafika Update 3

https://uloz.to/file/mtFWodeoEoLs/updat ... WYBGEzBN==

99
Klobouček, pane... klobouček! 🤠👏👏👏 Za tu práci zasloužíš velký obdiv. Ještě chvíli takto pokračuj a donutíš mě si koupit FM22 (a to jsem měl velké plány zůstat u 21 další dva roky 😂)

K tomu co píšeš:
  1. Chyby se snažím hlásit, pokud potřebuješ něco simulovat stačí říct, rád pomůžu (a jistě nebudu sám).
  2. Věřím, že nejen já, ale i ostatní jsme ochotní pomoct, pokud něco budeš potřebovat 😉 (pro Tebe by bylo ideální, kdyby do editoru šly importovat data z CSV, asi nevíš jestli to je možné?)
  3. Psal jsem už v PM - univerzitní liga je nesmysl (minimálně tedy její implementace do hry), ocenil bych jiná vylepšení, např. Zlatý kahan. Zde věřím, že těch lokálních, ale zajímavých turnajů je víc.
  4. U těch financí se mi asi líbí víc varianta za účast v lize (dotace jsou takové nejisté). Ve hře se to stejně žádnému svazu neodečte, takže je jedno odkud ty peníze přitečou.
  5. A k financím jen druhá poznámka - zvláště v nižších soutěžích (převážně prales na vesnicích) to je i tak, že kluby žijí z členských příspěvků. Nezřídka jsou to SK sdružující fotbal, volejbal, florbal, tenis nebo jakýkoli další sport co se tam hraje. Členské příspěvky se vybírají na SK a jsou pak poměrně děleny mezi oddíly. Já tak třeba s našima loni podpořil SK v domovské vesnici. Nezaměňoval bych to s permicema ve hře, protože jsem v reálu už viděl, že klub z okresního přeboru fakt prodával permice 😂 každopádně netuším, jestli je vůbec možné formu takovýchto příspěvků implementovat?!
Poslední věc, která mě napadla je takový asi hloupý (naivní?) a příliš odvážný dotaz, ale práce kterou děláš, je zároveň obrovskou reklamou pro český fotbal. Nepokusil ses ohledně některých (zvláště historický) dat ozvat přímo FAČR? Že by ti tyto data poskytli?

100
vonTrips píše: 14 říj 2021, 07:52 Klobouček, pane... klobouček! 🤠👏👏👏 Za tu práci zasloužíš velký obdiv. Ještě chvíli takto pokračuj a donutíš mě si koupit FM22 (a to jsem měl velké plány zůstat u 21 další dva roky 😂)

K tomu co píšeš:
  1. Chyby se snažím hlásit, pokud potřebuješ něco simulovat stačí říct, rád pomůžu (a jistě nebudu sám).
  2. Věřím, že nejen já, ale i ostatní jsme ochotní pomoct, pokud něco budeš potřebovat 😉 (pro Tebe by bylo ideální, kdyby do editoru šly importovat data z CSV, asi nevíš jestli to je možné?)
  3. Psal jsem už v PM - univerzitní liga je nesmysl (minimálně tedy její implementace do hry), ocenil bych jiná vylepšení, např. Zlatý kahan. Zde věřím, že těch lokálních, ale zajímavých turnajů je víc.
  4. U těch financí se mi asi líbí víc varianta za účast v lize (dotace jsou takové nejisté). Ve hře se to stejně žádnému svazu neodečte, takže je jedno odkud ty peníze přitečou.
  5. A k financím jen druhá poznámka - zvláště v nižších soutěžích (převážně prales na vesnicích) to je i tak, že kluby žijí z členských příspěvků. Nezřídka jsou to SK sdružující fotbal, volejbal, florbal, tenis nebo jakýkoli další sport co se tam hraje. Členské příspěvky se vybírají na SK a jsou pak poměrně děleny mezi oddíly. Já tak třeba s našima loni podpořil SK v domovské vesnici. Nezaměňoval bych to s permicema ve hře, protože jsem v reálu už viděl, že klub z okresního přeboru fakt prodával permice 😂 každopádně netuším, jestli je vůbec možné formu takovýchto příspěvků implementovat?!
Poslední věc, která mě napadla je takový asi hloupý (naivní?) a příliš odvážný dotaz, ale práce kterou děláš, je zároveň obrovskou reklamou pro český fotbal. Nepokusil ses ohledně některých (zvláště historický) dat ozvat přímo FAČR? Že by ti tyto data poskytli?
Tak ty finance bych chtěl udělat ještě pro FM21 a okresy ty budou buď v FM22 nebo až FM23. Osobně si myslim, že to co SI považuje za změny, co udělaly pro FM22 je obrovský vtip, to už i EA přidalo víc věcí do Fify...
  1. Univerzitní liga nemá fakt cenu, to stejně do dvou let skončí jako nevydařený projekt
  2. CSV bohužel do editoru importovat nejdou
  3. taky se mi líbí víc peníze za účast v lize, protože je to lehčí udělat a čím výš týmy budou postupovat tím víc budou mít
  4. Ach členské příspěvky, ty mi úplně vypadly. Technicky vzato by to mělo jít, myslím že to je Club Membership, příjem co je vždycky na začátku sezony a zvyšuje se nebo snižuje na základě výsledků
  5. FAČR jsem nezkoušel a ani nevim jestli by se se mnou bavili, možná by i kvůli mě přišli na to, že se ty data ztratily 😂
Odpovědět

Zpět na „Databáze“