Re: Česká liga po I.A Třídy

61
Zdravím všechny,

hodím jen takové malé info o tom jak vypadá práce na další aktualizaci:
- jsou hotové všechny týmy v I.B třídě + nějaké v okresech
- doplněna veškerá známá historie lig (od 1.ligy až po I.B třídy)
- doplněna veškerá známá historie týmů v ČFL/MSFL, Divizích, Krájských přeborech, I.A třídě Jihočeského kraje
- upraveny návštěvnosti podle dat ze sezon 2018/19 nebo 2019/20 u všech týmů od ČFL/MSFL níž
- upraveno zázemí u všech týmů (vytvořil jsem na to vlastní systém, kdyby to někoho zajímalo do podrobna můžu se o tom rozepsat)

a spoustu dalších věcí, aktuálně je v db přes 220 tisíc změn, už je vytvořena i pyramida pro dospělí fotbal, které už je plně funkční

66
Zdravím všechny,

ohledně celkového vydání bych to asi viděl na příští měsíc, pokud by byl zájem tak bych mohl někdy příští týden udělat takovou testovací databázi pro ty kteří například chtějí hledat chyby, překlepy nebo pomoct se zlepšením rozpisů nebo celkově jiných věcí. Dospělí fotbal je celkově funkční, chybí jen nastavit u všech týmů regiony (aktuálně si týmy mění divize jak se jim zachce). Juniorské soutěže a tipsort liga zatím vytvořena není, ale to většinově dělám až na konec.

Ohledně změny zázemí jsem si vytvořil takový dokument (odkaz bude na konci) kde přidávám plusy za určitě věci, například příjem juniorů je daný ligou v kterém tým hraje, velikostí města, ligou kterou hrají junioři + je tam bonus za juniorský B tým v 2 či 3 lize. Nedržel jsem se úplně na 100% těch čísel co tam jsou napsány, u některých týmů jsem tomu třeba přidal úroveň a u některých zase snížil. Každý tým je teď svým způsobem speciální a je rozdíl mezi týmem z vesnice a týmem z města. Celkově když se použije ten dokument tak ty čísla +-1 sedí na týmy z 1 i 2 ligy pokud nejde o top týmy.

https://uloz.to/file/JZgC9kysbnhf/fm-ods

69
yero píše: 05 dub 2021, 20:34 možná budu znít jako největší noob, protože jsem nikdy tyhle custom db z pralesních lig nehrál.. ale hráči tam jsou normálně real nebo to jsou všichni geneři? :D
Ale taky si můžeš nastavit, aby se týmy nedoplňovaly automaticky a pak si sehnat hráče podle vlastního gusta 😉 tak jsem jednu testovací sezónu odehrál já

70
Tenshi píše: 05 dub 2021, 17:54 Zdravím všechny,

ohledně celkového vydání bych to asi viděl na příští měsíc, pokud by byl zájem tak bych mohl někdy příští týden udělat takovou testovací databázi pro ty kteří například chtějí hledat chyby, překlepy nebo pomoct se zlepšením rozpisů nebo celkově jiných věcí. Dospělí fotbal je celkově funkční, chybí jen nastavit u všech týmů regiony (aktuálně si týmy mění divize jak se jim zachce). Juniorské soutěže a tipsort liga zatím vytvořena není, ale to většinově dělám až na konec.

Ohledně změny zázemí jsem si vytvořil takový dokument (odkaz bude na konci) kde přidávám plusy za určitě věci, například příjem juniorů je daný ligou v kterém tým hraje, velikostí města, ligou kterou hrají junioři + je tam bonus za juniorský B tým v 2 či 3 lize. Nedržel jsem se úplně na 100% těch čísel co tam jsou napsány, u některých týmů jsem tomu třeba přidal úroveň a u některých zase snížil. Každý tým je teď svým způsobem speciální a je rozdíl mezi týmem z vesnice a týmem z města. Celkově když se použije ten dokument tak ty čísla +-1 sedí na týmy z 1 i 2 ligy pokud nejde o top týmy.

super práce akorát jak to bude s těma registracema v té nové aktualizaci?

71
zulis1234 píše: 08 dub 2021, 16:31
Tenshi píše: 05 dub 2021, 17:54 Zdravím všechny,

super práce akorát jak to bude s těma registracema v té nové aktualizaci?
registrace budou smazaný, tím se vyřeší problémy s ní

74
Tak nastal čas pro pořádný update, změn je doopravdy hodně, některé jsou víc viditelné a některých si pravděpodobně ani nevšimnete, ale celkově je to od minulé verze neskutečný skok.

Začnu asi tím, že čtu každý komentář ať už tady nebo na steamu, čtu i deníky (i když nekomentuju) a díky tomu se mi podařilo vyladit určité věci a najít nějaké chyby. Největší problém byl asi s nižšími soutěžemi, které byly takové o ničem a jednotvárné a proto jsem se jim věnoval asi nejvíc. Mým hlavním cílem bylo dát týmům nějakou tvář, aby nepůsobily všechny stejně. Úplně každému týmu byla upravena průměrná, nejnižší a nejvyšší návštěvnost dle statistik z minulé či předminulé sezony ( u některých týmů, které vznikly letos jsem musel použít tenhle rok) . Každému týmu od ČFL/MSFL jsem upravil jejich zařízení. U týmů v ČFL/MSFL, Divizi a Krajských přeborech jsem přidal rivaly, ale protože bydlím u Prahy a jsem prakticky z Prahy tak těžko můžu znát rivalitu týmů ve zlínském kraji, proto jsem použil google (jméno týmu + derby) a na základě toho jsem tam naklikal rivalitu, pokud najdete jakoukoliv chybu tak piště a já to opravím. (teda až na moravskoslezský kraj, tam mi vonTrips poslal nějaké info, které jsem použil)

Celkově byla změněna i pyramida, už není ČFL, která se rozlosuje na dvě skupiny, ale jsou to dvě oddělené ligy, jejich vítězové spolu hrají play-off o postup a poslední dva týmy se navzájem porovnají a ten s nižším počtem bodů sestoupí. V krajském přeboru postoupí nejlepší druhý tým, stejně je to dělané v I.B třídě.

Všem ligám od 1 po I.B třídy byla přidána veškerá známá historie, u okresních přeborů je částečně doplněna v některých okresech

Všechny týmy od první ligy po krajské přebory mají doplněnou veškerou známou historii + v I.A u všech týmů v jihočeském, jihomoravském, karlovarském, královéhradeckém, libereckém kraji a u kraje vysočina, mám v plánu to dodělat u všech týmů v databázi, ale jedna liga o 14 týmech zabere něco kolem 4 hodin

Přidal jsem taky krajské poháry a přidal i jejich historické vítěze + vítězové poháru postupují do předkola Národního poháru

Opět je přidána TIpsport Liga (byla doplněna i historie) a CEE Cup (kde jsem trošku pozměnil nějaké národy)

S juniorským systémem jsem si hodně hrál a taky to je i vidět, nejdřív jsem rozdělil všechny týmy do lig kam patří, týmy které nemají U19 v reálu tak ty jsem dával do vlastní ligy. Potom jsem otestoval naivně si myslíc, že SI po dvou letech opravilo U19 "B" týmy a můžu hrdě říct, že na ně ani nesáhli... Fungují pořád stejně špatně jako minulý rok. Tak jsem potom začal nejlepší týmy s nižších lig posouvat výš dokud jsem je nezaplnil. Proto první 3 úrovně odpovídají tak nějak skutečnosti, jsou tam pouze změny vynucené tím, že nejde použít "B" týmy. Potom jsem doplnil 4 úroveň tak aby tam byl dostatek týmů, 5-6 úroveň obsahuje týmy, které v reálu nemají U19. 7 Úroveň existuje jenom ve středočeském kraji, protože tam těch týmů bylo doopravdy moc.

Další velká změna, které si asi moc nevšimnete je, že jsem změnil jak se týmy nasazují do lig podle regionů. V minulé databázi to bylo na základě krajů, kde například středočeský kraj mi způsoboval dost velké problémy, protože jeho týmy hrají v Divizích A,B i C. Protože editor neumožňuje vytvořit nový lokální region, tak jsem si buď mohl půjčit nějaký ze Senegalu nebo podobného státu a riskovat, že někomu to pak nebude fungovat nejlíp nebo ke každému městu do závorky napsat okres, nakonec jsem se rozhodl pro závorky za jmény a díky tomu jsem u každého týmu nastavil do kterých divizí patří na základě okresu. Některé týmy díky tomu například patří i do dvou divizí na stejné úrovni a celkově by to mělo být přesnější.

U každé ligy od Krajských přeborů níž je nastaveno, že se může o dva týmy zvětšit nebo zmenšit. Jen u Pražského přeboru a Středočeského přeboru je to nastaveno jako +-4, u Prahy bývá celkově problém s nedostatkem týmů a u Středočeského kraje je zase často přebytek. Bohužel v editoru to nejde nastavit úplně nejlíp a prozatím tohle je nejlepší řešení, které mi šlo. Bohužel kvůli tomu nějaké týmy občas zabloudí do ligy kam nepatří, ale jakmile se uvolní místo kam patří tak se tam vrátí.

Taky jsem chtěl přidat partnerské kluby pro prvoligové týmy, ale bohužel editor je natolik plný bugů, že to co jsem nastavil se do hry nepřepsalo, takže hold až v příštím ročníku...

Pak mám připravené takové menší překvapení, ke každému týmu v ČR jsem vytvořil logo a a u většiny je nastavená i fotka stadionu či fotbalového hřiště. Na rovinu říkám, že nejsem grafik, práce s grafikou mě moc ani nebaví, tak prosím šetřete s kritikou. U některých týmů bylo hodně těžký najít kvalitnější logo, proto některé jsou kvalitnější a jiné méně kvalitní. Největší problém je u některých znaků, které obsahují text, že nejsou pořádně vidět na tmavém skinu a bylo by potřeba jim udělat bílý obrys, ale je to kolem 50 znaků z více než 1000. Týmy v 1-4 lize mají fotku stadionu, v krajském přeboru chybí asi 3 týmům a v I.A a I.B třídě záleží na krajích ale většinově víc jak půlka má foto. Některé týmy či ligy mají například dvě verze znaku nebo tam měli dvě fotky stadionu, co se mi líbili proto je lze i měnit, stačí najít ve složce ID a pokud tam je nějaký obrázek zakončený "_2" tak stačí přejmenovat původní soubor a u tohoto smazat to _2 a tím se to vymění.

Pokud máte lepší fotku stadion či fotbalového hřiště nějakého týmu tak mi klidně odkazy posílejte sem, na steam nebo přes soukromou zprávu.

Musím říct, že se vším co je přidáno působí hra celkové jinak, týmy v nižších ligách teď doopravdy mají nějakou svoji osobnost, co je to o co mi nejvíc šlo. Aktuálně se chci věnovat víc trošku jiným věcem, ale stále mám v plánu dodělat historii u každého týmu a ligy, vylepšit určité věci a možná i trochu zlepšit tu grafiku, ale počítám spíš, že další větší update bude na přelomu kdy vyjde nové FM. Jako poslední věc vás chci poprosit, abyste nikam nenahrávali na jiné servery ať už grafiku nebo databázi a pokud se vám líbí má práce tak jestli můžete na steamu hodit pozitivní hodnocení, nezabere to ani 30 sekund a chvála vždycky potěší :) .

Fortuna Liga

- přidány peníze za TV
- změněny stadiony pro juniorky a "B" týmy
- odstraněna registrace

Fortuna Národní Liga

- změněny stadiony pro juniorky a "B" týmy
- odstraněna registrace
- Žižkov přesunut na rok na stadion SK Prosek

ČFL/MSFL

- změněny reputace týmů dle aktuální tabulky
- upravena návštěvnost dle statistik z minulé sezony
- přidána známá historie každému týmu
- přidáni lokální rivality
- upraveny zařízení (facilities) každému týmu
- každému týmu vytvořen "B" tým, pokud ho ve skutečnosti nemají

Divize

Krajské Přebory

I.A Třídy

- přidána známá historie všem týmům (zatím jen u jihočeského, jihomoravského, karlovarského, královéhradeckého, libereckého kraje a u kraje vysočina)

I.B Třídy

Krajské Poháry

- vítěz poháru se kvalifikuje do Národního poháru

Juniorský Systém

- první 4 úrovně kopírují realitu (nejde jí úplně kopírovat, protože U19 "B" týmy jsou ve hře rozbitý už druhým rokem...)
- 5-7 úroveň obsahuje týmy, které v reálu nemají týmy U19
- lze postoupit z nejnižší ligy až do nejvyšší

CEE Cup

- jen pro juniorské týmy
- rozšířil jsem ho z 8 týmů na 16
- vždy se hraje koncem července a začátkem srpna
- z české ligy jsou tam juniorky 3 nejlepších týmů v lize a 1 tým co má nejlépe hodnocenou juniorku v 1 lize

Tipsport Liga

- první tři týmy z Fortuna ligy mají "B" týmy v tipsport lize
- 5 náhodných týmu z Fortuna ligy + 4 náhodné z Fortuna Národní ligy + 4 náhodné týmy ze Slovenska

Databáze

Databáze po I.A Třídu:

s registrací v 1 a 2 lize
https://uloz.to/file/WRr7qFS1Cny2/czech ... 21-4-0-fmf

bez registrace v 1a 2 lize ( "B" týmy fungují správně v 2 lize)
https://uloz.to/file/ggJ8OhUdCDCZ/czech ... 21-4-0-fmf

Databáze po I.B Třídu:

https://steamcommunity.com/workshop/fil ... 2478380514

Loga na Steamu:

https://steamcommunity.com/workshop/fil ... 2478718511

Loga + Stadiony:

https://uloz.to/file/h57dejf0DRL7/graph ... D1nmyyZj==

Stadiony:

https://uloz.to/file/Gccm4zLIoFqC/stadi ... 1koayZAmH2

Update 1:

https://uloz.to/file/dY6Oc0YimhTN/updat ... 4hpwpkBN==
Naposledy upravil(a) Tenshi dne 16 črc 2021, 19:38, celkem upraveno 4 x.
Odpovědět

Zpět na „Databáze“