Cíle vedení
Rok se s rokem sešel a prezidentem klubu je stále Ioan Niculae.
A konečně taky je vidět pokrok v cílech, které jsou po nás žádány. Postupně si to všechno projdeme, taky si určíme moje cíle.
Klubová kultura a plán klubu se zatím nijak zvláště nezměnili. Zatím je stále povinností pracovat s přidělenými rozpočty. Ohledně herního projevu, je požadováno hrát dobře v obraně a pokusit se hrát na protiútoky. Osobně bych byl rád, kdyby se nám povedlo ušetřit něco právě ve mzdovém rozpočtu.
A jaké jsou cíle? Začneme od těch nejméně důležitých. V superpoháru, do něhož jsme se dostali díky vítězství v poháru, nesmíme udělat ostudu. Jelikož se k této sekci vracím až před prvním ligovým zápasem, tenhle cíl již není aktuální, superpohár odehrán.
V národním poháru je žádáno alespoň čtvrtfinále. S tím mohu asi souhlasit, chtěl bych dojít ale alespoň do semifinále.
V rámci Konferenční Ligy je požadavek alespoň třetí předkolo. S tím nemohu souhlasit ale, já chci dojít opět do skupiny, ideálně pak i z ní postoupit.
V lize je žádán klidný střed, což je v pořádku. Osobně ale chci zabojovat o skupinu o titul. Tedy umístit se do šestého místa.
Letní příprava
Astra Giurgiu – Istra 1961 3:1 (17‘ a 67‘ Wágner, 44‘ Tofan – 90+3‘ Budan)
Astra Giurgiu – Hajduk Split 3:3 (15‘ Grujič, 29‘ Smith, 89‘ Crisan – 11‘ Dimitrov, 26‘ Kačiniklič, 81‘ Mlakar)
Astra Giurgiu – Piast Gliwice 2:2 (72‘ Kocsis, 90+5‘ Casap – 76‘ Bodzek, 83‘ Matula)
Astra Giurgiu – Slavia Praha 1:2 (72‘ Kocsis – 35‘ Nowak, 48‘ Olayinka)
Astra Giurgiu – ACP 3 Kids Sport 10:1 (3‘ (p) Bustea, 7‘ (VG) Botezan, 16‘, 29‘ a 76‘ Serban, 20‘ a 33‘ Kocsis, 40‘ Crisan, 61‘ Joao, 73‘ Naciu – 45+3‘ Petrescu)
Dinamo Záhřeb –
Astra Giurgiu 3:4 (11‘ a 22‘ Mikič, 53‘ Orsič – 4‘ Grujič, 25‘ Ivanov, 43‘ Radaslavescu, 71‘ Casap)
Zorya –
Astra Giurgiu 0:4 (10‘ a 27‘ Smith, 15‘ Ivanov, 85‘ Stan)
Máme za sebou poměrně těžkou, ale jednoznačnou přípravu. Zaváhali jsme vyloženě pouze v zápase proti Slavii, jinak se jednalo o velmi dobré výkony. Odehráli jsme i tradiční ASTROCUP, kde jsme skončili třetí. Přípravu na ligu se povedlo zvládnout, obměnili jsme i trochu kádr. Snad nám to tedy pomůže…
Přestupy
- Odchody:
- Na hostování odešli: Robert Csala a Alin Popa (Csíkszereda), David Braila (Universitatea Kluž), Silviu Stoica (Puciosa), Eduard Radaslavesccu (Flacara Horezu), Florin Nicolau (Metalurgistul Cugir), Andrei Zaharia (Metalul Buzau).
- Na pokračování spolupráce jsme se nedohodli s Alexandruem Vasilescuem, který opouští tým směr Dunarea Calarasi. Calarasi nám zaplatilo 105 tisíc eur (130 tisíc eur s bonusy).
Stejně jako Vasilescu nás opouští i Alexandru Neagu, který vypadl z našeho týmu. Neagua si koupilo Tunari, a to za 60 tisíc eur.
- Již dlouho jsme se snažili prodat George Buligu. A to se nakonec povedlo, Buligu si kupuje Otelul Galati, a to za 75 tisíc eur.
Stejně jako Buliga nakonec dopadl i nespokojený Salvatore Marrone. Marroneho také koupilo Otelul Galati, a to za 30 tisíc eur.
- Na pokračování smlouvy jsme se nedohodli s: Sorin Bustea.
- Nakonec odchází i Mihai Cotolan, a to do Dante Botosani. Cotolan stál 26,5 tisíc eur (až 33 tisíc eur s bonusy).
- Po třech letech nás opouští Andrei Cristea, brankář, jenž stojí za naším postupem zpět mezi elitu. Jeho novým zaměstnavatelem se stává Rapid Bukurešť, který nám vyplatil 60 tisíc eur.
- Příchody:
- Novou tváří v týmu se stal Robert Csala z Csíkszeredy. Csala nás stál 275 tisíc eur (300 tisíc eur s bonusy). Následně se ale vrátil do Csíkszeredy, kde bude hostovat.
- Z Peru, z peruánské Alianza Limy jsme si pořídili stopera Freddyho Oliverose. Oliveros nás stál 95 tisíc eur.
- Už během jara jsem se rozhodl vykoupit Norberta Kocsise. Uspěl na hostování a byla uplatněna opce ve výši 235 tisíc eur.
- Po konci smlouvy ve svých klubech nás posílili: Antoni Ivanov (Botosani), Andres Dumitrescu (Rapid Bukurešť), Otto Hindrich (CFR Kluž).
- Myslím si, že můžeme přívítat jednu z posledních posil, a to Ibrahim Diarra. Diarra nás stál 86 tisíc, které jsme poslali do Petrolul Ploiesti.
- Jako rozšíření na levém beku přichází ještě Mihai Dobrescu. Dobrescu příchází z Ripenie Temešvár, a to za 60 tisíc eur.
- V samotném závěru pak přichází ještě pár posil pro rozšíření kádru na problémově obsazených pozicích.
Posiluje nás Razvan Matis z Academica Clinceni. Matis je ofenzivní záložník a stál nás 100 tisíc eur.
Dále nás posiluje salvadorský defenzivní záložník Francisco Mejía z týmu Isidro Metapán, kam jsme za něj poslali 750 tisíc eur (800 tisíc eur s bonusy).
Také přichází naše řady rozšířit i Loide Joao z Petro Atlético. Joao stál 150 tisíc eur, ale obratem se vrací zpět do Petro Atlético, kde bude hostovat do konce sezóny.
Snad poslední posilou je defenzivní univerzál Andrei Dorobantu. Dorobantu přichází z Arges Pitesti na hostování do konce sezóny.
Casa Liga I
1. kolo: Astra Giurgiu – Botosani 1:0 (27‘ Stan)
Vstup do nové sezóny se nám povedl velmi dobře. Sice jsme nedali moc branek, ale důležitější jsou tři body. Obrana zapracovala velmi dobře, nepustili jsme soupeře k ničemu nebezpečnému. Otázkou je, zdali to byl náhoda nebo v tom budeme pokračovat i nadále…
2. kolo: Rapid Bukurešť – Astra Giurgiu 2:0 (56‘ Badea, 59‘ Mailat)
Všechen optimismus je ta tam… Očekával jsem, že budeme schopni navázat na minulé dobré výkony, ale to se nepovedlo. Ve druhé půli jsme úplně odpadli a do ničeho se nedostali. Nechci věštit hned negativně, ale nevypadá to úplně na boj o titul…
3. kolo: Astra Giurgiu – Farul Constanta 1:0 (14‘ Kocsis)
Máme poměrně náročný program, hrajeme prakticky co tři dny, takže jsem dnes musel nechat opory odpočívat. Ale i to stačilo na tři body, stačila k tomu pouze jedna branka. Zaujal mě však výkon brankáře, Otto Hindrich si řekl o další šanci chytat…
4. kolo: Academica Clinceni – Astra Giurgiu 0:1 (51‘ Grameni)
Nezalekli jsme se ani dneska. Předvedli jsme velmi dobrý výkon v rotované sestavě, jelikož máme za sebou těžký program. Důležité hlavně bylo, že jsme dneska opět neinkasovali. S tímto jsme zatím velmi spokojeni.
5. kolo: Astra Giurgiu – UTA Arad 3:0 (49‘ a 77‘ Diarra, 90+1‘ Kocsis)
Přesně tohle jsme potřebovali. Teď už asi mohu říci, že letos to vypadá, že se konečně účastníme bojů na čele tabulky. Zatím se nám daří přímo skvěle. Dnes se konečně i premiérově prosadil Ibrahim Diarra. Navíc jsme v těsném závěru za prvním celkem.
6. kolo: Astra Giurgiu – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 1:0 (2‘ Kocsis)
Dámy a pánové! Je to tam jsme první!!!!!!! Dokázali jsme zvítězit nad nepříjemným soupeřem, sice jen o branku, ale i tak. Předvedli jsme neúplně ale dobrý výkon, protože jsme byli asi horším týmem. Ale hlavní je, že jsme PRVNÍ!!! A je jedno, že je kolo nekompletní (je pravděpodobné, že zase spadneme na druhé místo).
Konferenční Liga
2. předkolo: Göztepe SK – Astra Giurgiu 1:1 (79‘ N’Diaye – 32‘ Crisan)
Letos se nám povedlo o něco lépe vstoupit do úvodních předkol než před rokem. Povedlo se nám uhrát cennou remízu na půdě tureckého soupeře, ačkoli jsme nebyli lepším týmem. Je to však velmi dobrá pozice do odvety.
2. předkolo (odveta): Astra Giurgiu – Göztepe SK 3:1 (15‘ Mazarache, 39‘ Casap, 66‘ Willis – 75‘ Mehmet Ali)
I díky velmi dobrému prvnímu poločasu jsme v naprostém klidu zvítězili a postoupili do další fáze. První poločas byl naprosto skvostný, navíc nám ještě nebyla uznána ještě branka, asi správně. Přesvědčivý postup, snad na něj navážeme.
3. předkolo: Astra Giurgiu – Sutjeska Nikšič 5:0 (27‘ Oliveros, 39‘ Ardelean, 80‘ a 82‘ (p) Stan, 87‘ Ivanov)
Před startem jsem se lehce obával, že podceníme soupeře. Ale nestalo se tak, už v první půli jsme se dostali do pohodlného vedení. A když v 77‘ dostal červenou kartu Durišič, věděl jsem, že je rozhodnuto. Pak už jsme jen upravili na konečných 5:0 a prakticky jsme si zajistili postup dále.
3. předkolo (odveta): Sutjeska Nikšič – Astra Giurgiu 1:2 (42‘ Pajovič – 7‘ Naciu, 52‘ Casap)
Jelikož jsme již měli postup prakticky jistý po prvním zápase, mohl jsem si dovolit pustit dneska na hřiště více mladíčků a hodně tým prostřídat. I tak jsme dokázali zvítězit a sebevědomě nakročili do posledního předkola.
4. předkolo: Astra Giurgiu – BSC Young Boys 0:1 (90‘ Ayew)
Je to na pr… Celý zápas jsme výrazně tlačili a stříleli jsme opravdu hodně. Ale bohužel jsme ani remízu nevybojovali. Hostům se povedl jeden jediný protiútok a skórovali z toho. A my jsme měli celkem 20 střel, xG bylo dokonce 1,96, ale žádná branka.
Romaniei Supercupa
Astra Giurgiu – FCSB 2:1 (58‘ a 74‘ Crisan – 87‘ Volkov)
Pokračujeme v naší nadvládě. Povedlo se v souboji vítězů ligy a a poháru porazit silné FCSB, čímž jsme si připsali další trofej. Tenhle pohár sice není nijak důležitý. Nikdy se moc nepovažuje za extra úspěch, ale teď v přípravě je to velmi velké povzbuzení v práci, že bychom mohli i uspět.
- Amidu Salifu ukončil kariéru.
- Na zářijový sraz reprezentací byli nominováni: Tudor Crisan, Rares Tofan a Mihai Balint (Rumunsko „19“), Dragos Iorga, Alexandru Solovastru a Horea Neagoe (Rumunsko „18“), Noel Berki (Maďarsko „21“), Nicolai Cebotari (Moldavsko), Bruno Capango (Angola), Jonas Joao (Mozambik), Chavany Willis (Jamajka).
- Opět jsem vyhrál Manažera měsíce, tentokrát za srpen.
- V kabině panuje dobrá nálada.
- Pozice moje je neotřesitelná.
- Finance jsou, i díky účasti v pohárové Evropě již v pohodě.
- Náš další program: