Cesta do Ligy mistrů #7 - SV Stuttgarter Kickers (2027/2028)

1
Čau lidi, nejdříve bych se chtěl omluvit za to, že jsem nedokončil svůj deník. Kvůli práci jsem se 9 měsíců nedostal k FM, nyní se vracím a mám rozehraný poslední save ve FM22. Stejně jako deník, převzal jsem SV Stuttgarter Kickers v 5. německé lize. Zkusím z toho udělat kancelář, doufám že budete sledovat.

____________________________________________________________________________________________________________________________________
Obrázek

Název klubu: Sportverein Stuttgarter Kickers e. V.
Klubové barvy: Modrá a bílá
Profesionální status: Poloprofesionální
Nejvyšší místo v lize: 17. v soutězi Bundesliga
Stadion: Gazi-Stadion auf der Waldau
Kapacita: 11 408
Držitelé permanentek: 1 400
Obrázek
Obrázek

(Osobně vytvořené dresy, budu je častěji měnit)

____________________________________________________________________________________________________________________________________
Obrázek

Obrázek
Kvůli malému rozpočtu na přestup jsme mohli podepsat jen volné hráče. Přivedli jsme 7 hráčů, 5 z nich se hned dostali do základu. Eric Hottmann, který přišel z městského rivala VfB Stuttgart se s Ninos Gouriye stali hned nejlepšími hráči, dohromady nastříleli 36 gólů a 15 asistencí.

Obrázek
Úkolem bylo postoupit do vyšší ligy. Byl to dlouhý boj s Freibergem a Dorfmerkingenem do posledních kol. Nakonec jsme vyhráli ligu s 9ti bodovým odstupem, jelikož Freiberg i Dorfmerkingen zaváhali v posledních kolech. V lize jsme nastříleli nejvíce gólů, obdrželi nejméně branek, jen škoda té jedné porážky. Prohráli jsme doma s Oberachern 0:2 i když jsme měli půlhodinovou početní převahu.

Obrázek
V poháru spolkové země Wurttemberg dostali šance hlavně náhradníci, postoupili jsme přes první dvě kola. Ve čtvrtfinále jsme nečekaně podlehli doma SU Neckarsulmu 0:1, na gól z 84. minuty už jsme se nedokázali zareagovat. Takže příští rok bez DFB-Pokal, jelikož vítěz má zaručený účast.

Obrázek
Shrnuto, hlavním cílem byl postup z ligy, to se nám podařilo uskutečnit. Škoda jen to, že jsme se nedostali dále v poháru. Z finančního hlediska jsme zaznamenali ztrátu 1,8 mil. €.

Naposledy upravil(a) Facechecker dne 27 lis 2022, 01:18, celkem upraveno 8 x.
“When people succeed, it is because of hard work. Luck has nothing to do with success.”

Re: Cesta do Ligy mistrů #2 - SV Stuttgarter Kickers (2022/2023)

5
Obrázek

Obrázek
Po postupu do vyšší Regionalligy jsem dostal od vedení půl milionu eur na přestupy. Jenže jsem chtěl trochu šetřit, abychom se na konci sezóny nedostali do mínusu. Proto jsem se zaměřil na volné hráče. Do klubu tak přišli až 10 nových hráčů, 6 z nich jako volní a 4 dohromady za částku necelých 30tis €. Posílili jsme hlavně obranu a zálohu, krom toho přišel i nová brankářská jednička Marian Prinz. Během sezóny pak přišli Steffen Meuer a Luca Fiedler posílit útok, jelikož jsme měli hodně zranění.

Obrázek
Vedení chtělo abychom skončili ve středu tabulky. Věřil jsem, že jsme kvalitně posílili. Proto osobním cílem byl boj o titul a postup do 3. ligy. Tomu také odpovídala taktika a styl hry , útočit a pressovat s vysokým tepem. Strategie kterou jsme zvolili přinášel úspěchy. Vedli jsme souboj o první příčky se Stuttgartem ll a Sonnenhofem Großaspach, byl to napínavý závod až do posledních kol. Měli jsme série 12 zápasů bez porážky a dlouho byli v čele tabulky, až do předposledního kola. Kdy jsme právě remizovali 0:0 se Sonnenhofem Großaspach a nechali nás přeskočit Stuttgart ll. A co více dramatičtějšího něž to, že budete hrát poslední zápas o titul a postup s městským rivalem. Zaplněný stadion s více než 11ti tisíci diváků a fantastická atmosféra nás hnala za vítězstvím. Zápas jsme zvládli a porazili Stuttgart ll výsledkem 2:0 . Zaslouženě jsme získali titul a druhý postup ve dvou sezónách.

Obrázek
V poháru spolkové země Württemberg znovu dostali šanci hlavně náhradníci, s lehkostí jsme postoupili do finále. Ve finále nás čekal nepříjemný Sonnenhof Großaspach. Zápas se odehrál na našem vyprodaném domácím stadionu. Sonnenhofen jsme jasně přehráli, vyhráli 2:0 a mohli se radovat z doublu. Vítězstvím jsme si zajistili místo v DFB-Pokalu pro příští sezónu. Už jsme natěšeni na los a doufáme že dostaneme tým z Bundesligy.

Obrázek
  • Shrnuto, jsme rádi že jsme získali double a postoupili do vyšší ligy. Ve 3. lize to už nebude tak lehké a určitě nás čeká hodně práce.

Pajinos: 3. ligu hráli naposledy v sezóně 2015/2016, 2. bundesligu v sezóně 2000/2001 a nejvyšší bundesligu naposledy před 30ti lety :D. Také mě překvapili ty finance co mají, nevím jestli to tak je i ve skutečnosti.

vonTrips: Díky, a jsem rád že budu mít pravidelného čtenáře.

dexter07: Jo ty peníze jsou pěkné, ve 3. lize asi budu potřebovat víc sezón k budování týmu.
“When people succeed, it is because of hard work. Luck has nothing to do with success.”

Re: Cesta do Ligy mistrů #2 - SV Stuttgarter Kickers (2022/2023)

8
Přestupy luxusní, za ty bych se nestyděl ani v české druhé lize! Dobře ty 😉👍👏 Líbí se mi také ta taktika, nechceš se o ní více rozepsat v taktickém fóru - sdílení taktik? Jinak výsledky super, už podle těch posil jsem očekával, že z toho bude boj o postup a ten se ti nakonec podařil. Gratuluji

Jen teda nechápu, jak se ti podařilo podepsat Hottmanna na de facto 5 let za "nudli z nosu"!? Na české je to cca 30 tisíc, za které ti bude hrát jedna z hvězd v Německu. Za tolik mi chtějí hrát průměrní hráči druhou ligu u nás 😂 podle mě musíš být kouzelník.

Re: Cesta do Ligy mistrů #3 - SV Stuttgarter Kickers (2023/2024)

9
Obrázek

Obrázek
Do 3.ligy jsme si sebou vzali ,,prasátko,, s půl milionem eur. Jenže bylo těžké sehnat kvalitní hráče. Kvůli malé reputaci a nízké kvalitě sestavy k nám nechtěli přestoupit. Proto jsme se porozhlédli do nižších ligách, no a tam jsme našli docela kvalitní hráče. Eike Lemperle a Benjamin Brettner, které jsem přivedl z 5.ligy jsou velmi potenciální mladíci. Poslední den přestupového období přišli zkvalitnit zálohu Jason Ceka a Erik Majetschak. Také jsme podepsali 3 mladíci po jejich propuštěních v prvoligových týmech. Uvidíme jak se rozvinou a zda se dostanou do Áčka.

Obrázek
Podle bookmakerů nemáme šanci se v soutěži udržet, ale naším cílem bylo opak. Myslel jsem že s naší kvalitou bychom mohli skončit ve středu tabulky. Po prvních zápasech, kdy jsme jen se štěstím bodovali a soupeři nás přehrávali. Rozhodli jsme se, že k zápasům přistoupíme trochu jinak. Změna taktiky na 4-2-3-1 a hrát trochu vyváženěji. To se nám ale vůbec nepovedlo a z 9 zápasů jsme vyhráli jen jednou. Proto jsme se v prosinci před zimní pauzou rozhodli vrátit se ke předchozímu stylu hry. Až překvapivě jsme hráli na tolik dobře, že jsme vyhráli 17 z 23 ligových zápasů. No a senzační postup je na světě, nevěřil jsem že s tím co jsem měl v týmu jsme vybojovali postup. Nakonec jsme skončili třetí za Osnabrück a Bayern ll, který nám také pomohl k přímému postupu, jelikož rezervní týmy nemohou postoupit do 2. Bundesligy.

Obrázek
V poháru spolkové země Württemberg není co rozepisovat, vypadli jsme hned v prvním kole v prodloužení s Dorfmerkingenem. Avšak nás to nemusí tolik trápit, jelikož jsme postoupili do 2.ligy, tak máme jistý účast v DFB-Pokalu pro příští sezonu.

Obrázek
V německém poháru jsme přivítali druholigový Werder Bremen na našem stadionu s více než 10ti tisíci diváků. Byl to vyrovnaný zápas, kde jsme nevyužili naších šancí a tak nás soupeř potrestal v nastavení. Velká škoda a zklamání.

Obrázek
  • Shrnuto, velmi potěšeni nečekaným postupem do 2.ligy. Trochu zklamání z těch pohárů.
  • Změna klubové vedení, novým prezidentem klubu se stál Marc Soto.
  • Celkové roční příjmy byly více než 5 milionů eur. Velmi pěkná čísla, v příští sezoně můžeme očekávat mnohem více.
  • Eric Hottmann současný kapitán, se stal prvním legendou v historii klubu. Přišel v sezoně 2021/22 z městského rivala VfB Stuttgart, dovedl nás ke třem postupům v řadě a nastřílel 58 golů v 96 zápasech.

dexter07: No rozpočet byl stejný, jelikož zatím finance nejsou. Myslím že jsem ligou slušně prošel. :D

Diehard_CZ: Jsem rád že přibývá čtenáře. díky moc. :)

vonTrips: Já nevím, nejsem zas takovej expert na taktiky, ale zkusím až najdu čas. :D Ted ve vyšších ligách už nemohu podepisovat hráče na takovou nudli. Myslím že to bylo tím, že jsme byli v nižších ligách a proto nechtěli po nás tolik peněz.

Re: Cesta do Ligy mistrů #3 - SV Stuttgarter Kickers (2023/2024)

11
Aha tvle... no jako hodně velký respekt. Strategie povolit, přitáhnout byla velice dobrá. Peníze krásný, hráči asi taky spoko. Jen se mi líbí, jak ty atributy u těch hráčů svítí na to já mohu ještě furt zapomenout. Odložení hráči ve třetí lize a u mě by to byly hvězdy až na Měsíc. :-D

Těším se na další sezonu, to už by mohlo být pořádný drama :-)
And everyday I wake,I tell myself a little harmless lie, the whole wide world is mine

Re: Cesta do Ligy mistrů #4 - SV Stuttgarter Kickers (2024/2025)

12
Obrázek

Obrázek
Očekávání a rozpočet v nové sezoně. Kvůli vysoké kvalitě týmů v 2. Bundeslize jsme chtěli tým výrazně zkvalitnit. A jak už jsme zvyklí, přiváděli jsme hlavně volné hráče. Do týmu přišli rekordních 13 nových hráčů, některé jsme pak hned vzápětí poslali na hostování do nižších soutěží. Náš tým se hodně omladil a v základu začali převážně nastupovat hráči do 20ti let. Posily do zálohy a útoku už vypadají nadějně a podle mých představ. V další sezoně se zaměříme na omlazení obrany.

Obrázek
Další prognoza médií , už jsme na to zvyklí a vyhovuje nám to. Jak se dalo čekat, každý zápas byl nesmírně těžký. První polovinu sezony jsme se statečně drželi v boji o udržení, kdy jsme pravidelně pohybovali na 12.-15. místě tabulky. Na jaře jsem se rozhodl trochu risknout a změnit taktiku. Viděl jsem, že kluci měli až příliš nepotřebný respekt k soupeřům. Proto jsem chtěl aby hráli odvážněji a snažili se v zápasech diktovat tempo. Změna taktiky na 4-2-3-1 s napadajícím útočníkem nám seděl skvěle. Z posledních 11ti zápasů jsme vyhráli osmkrát, dvakrát remizovali a jednou prohráli. To nám pomohl zakončit sezonu v horní polovině tabulky, a to na krásném 8. místě.

Obrázek
V prvním kole jsme hostili Holstein Kiel ze stejné ligy. Zápas byl vyrovnaný, ale naše útočná kvalita zápas rozhodl. V druhém kole jsme dostali prvoligový Hertha Berlin. Poprvé jsme stáli a hráli na stadionu s více něž 60ti tisíci diváků. Hertha nás jasně přehrála a vyhrála 2:0, byl to pro nás dobré zkušenosti a skvělý zážitek.

Obrázek
  • Shrnuto, čekali jsme větší drama o boj o udržení. Nakonec spokojeni a bude na čem stavět v příští sezoně.
  • Celkové roční příjmy činili pro nás neuvěřitelných 19 milionů eur. Z toho až 12 milionů za odměny ze soutěží.

dexter07: Chápu tě, v příštím ročníku si taky vyzkouším české pralesy. :D Díky moc.

vonTrips: Klub hodně investuje do zázemí, ale nechtějí mi zlepšit nábor juniorů. A to mě štve :))

Re: Cesta do Ligy mistrů #4 - SV Stuttgarter Kickers (2024/2025)

14
Fluktuace hráčů obrovská, ale ono to asi ani jinak nejde při tak rychlém postupu nahoru. Každopádně výsledky, zvláště ty jarní, jsou super. 8. místo je paráda, krásné stabilizování a jak píšeš, máš na čem stavět 😉
A zase napíšu jen závist nad financema i rozvojem infrastruktury, myslím, že takové vedení a investice bychom chtěli všichni co tady vedeme kanceláře z České ligy 😂😂😂

Re: Cesta do Ligy mistrů #5 - SV Stuttgarter Kickers (2025/2026)

15
Obrázek

Obrázek
Očekávání a rozpočet v nové sezoně. Už jsem nechtěl přivádět moc hráčů. Zaměřil jsem se spíše na opravdu kvalitní hráče, kteří zvýší úroveň kádru. Z Příbrami přišel mladý obránce Michal Vána, z Bielefeldu přišel ofenzívní křídelník Amankwah Forson za 350tis €. V zimě pak přišel křídelní obránce Joe Scally z Wolfsburgu za 400tis €. Na roční hostování pak přišel Kim Moller.

Sékou Camara | Joseph Adeyemo | Michal Vána
Kim Moller | Amankwah Forson | Joe Scally

Obrázek
Prognoza médií už je oproti minulé sezony trochu lepší. V první polovině sezony jsme se drželi v horní části tabulky. Po zimní pauze jsme chytli formu, která nás dostala do boje o postup. Před poslední dvě kola jsme byli v čele tabulky. Čekali nás dvě velmi těžká utkání v přímém souboji proti druhým a třetím týmem. První zápas jsme nezvládli a padli na hřišti Greuther Fürthu 1:3. Do posledního zápasu jsme šli s tím, že musíme vyhrát. Los posledního kola byl hodně zajímaví a postavil proti sobě týmy z první čtyřky. Tudíž vítězem ligy se mohl stát kdokoli z první čtyřky. Myslím že nám bylo přáno. Proti Darmstadt jsme hráli celý druhý poločas v početní převaze a po dvou golech Brettnera zápas vyhráli. Duel mezi Schalke a Fürth skončil nerozhodně 2:2, po tom co Fürth už vedl o dva góly. A tak jsme ligu vyhráli s lepším gólovým rozdílem.

Obrázek
Letošní pohár se nám zadařil nejlépe od mého příchodu. Postupně jsme vyřadili FSV Frankfurt, Osnabrück a Greuther Fürth. Ve čtvrtfinále jsme se utkali s Eintracht Frankfurt. Skvěle rozehraný zápas, kde jsme už vedli 3:1, nedokázali udržet a po červené kartě Turayho padli v prodloužení.

Obrázek
  • Shrnuto, skvělý postup, skvělá sezona. Uvidíme jak se nám bude dařit v 1.Bundeslize.
  • Novým sportovním ředitelem klubu se stal známý italský manažer Luciano Spalletti.

Pajinos: Jojo Nunoo Sarpei je syn Hanse Sarpeie :D

vonTrips: Od ted už to nebude takový kolotoč s hráči. Finance mám pěkný, ale nechtějí mi dát na přestupy :))

Re: Cesta do Ligy mistrů #5 - SV Stuttgarter Kickers (2025/2026)

17
no čumím jak ščur do ryny, druhá sezona a místo obvyklých potíží titul (leč těsný, ale pořád tam je), bomba úspěch! v poháru škoda, sahal si po senzaci, ale za mě i tak skvělé umístění ve čtvrtfinále ... hodně štěstí mezi elitou Dojčlandu :)

jinak to Schalke stále ve dvojce, stejně jako Hamburk s Brémama, to je velmi depresivní, vzhledem k jejich úspěchům z posledních let - snad se vyškrábají zpátky za tebou (jsem zvědav, kdo tam straší místo nich)

Re: Cesta do Ligy mistrů #6 - SV Stuttgarter Kickers (2026/2027)

18
Obrázek

Obrázek
Očekávání bylo abychom se v nejvyšší soutěži udrželi. Byl jsem docela zklamaný z přestupového rozpočtu. Vedení mi dali jen půl milionu eur a ani nenavýšili mzdový rozpočet. Proto jsem dokázal podepsat jen volného Henrika Möllera a Soumaila Coulibalyho z béčka Dortmundu. Takže kádr zůstal v podstatě nemění.

Obrázek
Podle prognozy bylo jasně vidět, že nás budou čekat velmi silné týmy. Po podzimu jsme se drželi na 16. místě. Ze 17 zápasů jsme dokázali vyhrát jen 3. Do jarní části jsme vstoupili stejně a nedokázali vyhrát ve 14 zápasech po sobě. Poslední květnové zápasy (Nürnberg, Bayer Leverkusen a Union Berlin) byli klíčové v boji o udržení. První zápas jsme doma deklasovali Nürnberg 5:0. Zápas s Leverkusenem se hrálo stylem nahoru dolů. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:2, ale dokázali srovnat na 2:2. Jenže v samotném závěru jsme inkasovali třetí gol a tak podlehli konečným výsledkem 2:3. Poslední zápas sezony proti Unionu Berlin. Bylo jasné, že musíme vyhrát abychom se alespon zúčastnili playoff o udržení. Zápas jsme opravdu dominovali a dvakrát se dostali do vedení. Jenže v 75. minutě byl Coulibaly vyloučen a začalo se komplikovat. A co už je zvykem našeho týmu v téhle sezoně, dostali jsme gol v 90. minutě na 2:2. Po tom co jsem viděl konečnou tabulku, jsem na pár minut ztuhl. Sestoupit kvůli golovému rozdílu!!! Smutný, zklamaný a naštvaný. Když se zhlédneme zpět, v kolika zápasech jsme ztratili body v samém závěru. To opravdu zamrzí.

Obrázek
V prvních dvou kolech jsme vyřadili Chemnitzer a Jena, týmy z nižších lig. Potom jsme jeli do Lipska. RB Leipzig nás jasně přehrálo a tak jsme skončili v osmifinále po prohře 0:3.

Obrázek
  • Nic Jiného něž zklamání, zklamání a zklamání z takového sestupu.

Obrázek

vonTrips: No minulá sezona byla zatím nejlepší. Bez financí hrát 1.Bundeligu je fakt hardcore :))

Pajinos: Tak první premiérová sezona mezi elitou Dojčlandu se mi moc nepovedl :D Jinak Hamburk s Brémama už jsou zpět mezi elitou.

19
Obrovská smůla, když si člověk vezme, že stačila jedna branka... nebo vyhrát poslední zápas. Ala zase jsou to důležité zkušenosti, které budou k nezaplacení 😉 Minimálně už víš, že bez posil do Bundesligy nesmíš 😂
Ale zároveň vidím pozitiva v náboru a zlepšování zázemí. Nábor byl tentokráte famózní, pokud tohle udržíte, budeš moct brzy stavět na kvalitních odchovancích, kteří tu Bundesligu vykopou i bez posil 👍😉 Tak se drž a ať se ti další sezóna vydaří

20
tak to je velká škoda, sestoupit kvůli brance, to opravdu naštve :/ možná kdybys mohl trochu posílit ten kádr no, pak bys třeba s Leverkusenem udržel plichtu a stačilo by to na udržení

je to ale jen kdyby, nicméně věřím v rychlý návrat a jsem na jednu stranu rád, že se do Bundesligy vrací Hamburk a Brémy - už jen ty a Schalke a bude to kompetní :D tak hodně zdaru!
Odpovědět

Zpět na „Manažerské kanceláře“