Česká liga po I.B Třídy + Grafika (FM22)

1
Nejdřív bych chtěl začít tím, že to dalo dost práce všechno předělat. Jen zkontrolování a popřehazování týmů do správných
soutěží zabralo 8 hodin, dalších 8 hodin zabralo předělat reputace týmů podle aktuálního postavení v tabulce a potom tu
je grafika a překonfigurovat jí na změněné ID zabralo hooodně času, jen loga I.B tříd zabraly něco přes 7 hodin. Takže
to, že je všechno tak rychle je způsobené tím, že jsem měl dovolenou a každý den u toho trávil nejmíň 8 hodin.
Nechci aby tohle bylo bráno jako stěžování, jen aby jste měli pochopení, že tam můžou stále být nějaké chyby, které jsem přehlédl.

Teď začnu pozitivy směrem k SI, protože editor mi přijde daleko líp optimalizovaný a že trošku nečekaně přidali interpunkci k českým jménům,
plus minulý rok se mi při importu databáze změnily barvy u dresů asi u 80% týmů což se tenhle rok nestalo (taky pozitivní), ale tím pozitiva končí...
V editoru jsou stále bugy z minulého roku a narazil jsem i na nové (nejlepší je, že jim ty bugy hlásili na foru už minulý rok).
Kromě toho, že česká jména teď vypadají s háčky a čárkami líp, je stále v základu česká databáze naprostý odpad, že se mi chce až brečet,
od špatně nastavených pozic u hráčů až po špatné informace u klubů.
Minulý rok k mému překvapení správně nastavili, že Pardubice hrají v Ďolíčku, tenhle rok to tam chybí a není tam ani přesun a rekonstrukce Letního stadionu,
Vyškov rovnou celý přestěhovali do Drnovic i s juniorkou a Hradec hraje v Mladé Boleslavi správně z toho jsem byl v šoku, ale pak jsem viděl, že je to nastavené
jen na jednu sezonu a chybí rekonstrukce Všesportovního stadionu)
Samozřejmě jsem všechno tohle opravil, Pardubice hrají v Ďolíčku do 30.6.2023 pokud hrají první ligu, v druhé lize hrají na stadionu Pod Vinicí (kde hrají i MOL cup) potom se přestěhují na Letní stadion
Vyškov hraje v Drnovicích pouze pokud první nebo druhou ligu, pohár a třetí ligu hraje už doma ve Vyškově
No a pak je tu Hradec... Stadion se má stavit 94 týdnů takže má být hotov někdy kolem dubna 2023, ale problém je, že pokud sestoupí do druhé ligy tak v Hradci není
náhradní stadion pro druhou ligu a i vyjádření klubu je, že vlastně neví kde by hráli... Proto má nastavený azyl v Boleslavi do 30.6.2023 a pak se přestěhuje na rekonstruavaný stadion
Jinak je DB prakticky stejná jako v FM21, historii minulé sezony jsem nepřidával, protože není ani počítána od ČFL dolů.
Trochu jsem si opět hrál i s legendami, ikonami a neoblíbenými hráčí u týmů (teda jenom u Sparty, protože jsem její fanoušek od dětství) a našel jsem tam dost divných věcí, nechápu
proč SI stále dává Hušbauera jako legendu Sparty, mezi neoblíbenými hráči jsem našel taky perlu v podobě Sergio Petera, podle SI je stejně nenáviděný jako Andrea Stramaccioni a například Limberský, Malinský nebo Plavšič tam nejsou... Tohle všechno jsem samožřejmě opravil a přidal i hráče, které sám klub považuje za legendy klubu. Pokud jste fanoušky nějakého týmu a najdete tam taky nějaké perly tak mi napište jak to chcete opravit. (protože doopravdy nevim kdo jsou Legendy Slavie nebo Baníku)

Teď důležitá věc: Při kombinaci například s db nižších soutěží Anglie, Německa, Francie nebude ani jedna db fungovat správně. Jde o to, že v každé jsou vytvořeny nové týmy, stadiony, města a ty mají stejná ID a proto to hra posune a pak nic nefunguje jak má. Lze použít například databáze kde nejsou vytvořeny nové týmy, stadiony atd. Pak vše funguje jak má.
Například s kombinací s db San Marina, Andorry, Kataru, Severní Korei je vše ok.
Sám rád používám tyhle větší db a mám rád když můžu mít ČR ve hře taky aspoň po divize a jediná alternativa byla db myslím že od Timma a no dle jeho popisu je vše podle reálu a udělaný nejlíp jak dokáže, jen tam nefungujou postupy. Proto jsem se rozhodnul udělat takovou Lite verzi ČR. První verzi, co bych nazval verzí 0.1 mám rozpracovanou a snad koncem týdne jí i s velkým popisem nahraju. Rovnou říkám, že ta db je odpad s porovnáním s hlavní db, protože v základu je ČR databáze hooooodně špatná a sám jsem zapoměl kolik věcí jsem opravil.
Moji hlavní soustředění bude na dokončení okresních přeborů a předělání pár věcí, protože mám spoustu nápadů na zlepšení db, ale to bych neočekával dřív jak za půl roku.

Přidal jsem i možnost stahovat grafiku z MEGA

A teď popis co je v db:

Fortuna Liga

- přidány peníze za TV
- změněny stadiony pro juniorky a "B" týmy
- odstraněna registrace

Fortuna Národní Liga

- přidán TV zápas v pátek + peníze za něj
- změněny stadiony pro juniorky a "B" týmy
- odstraněna registrace

ČFL/MSFL

- změněny reputace týmů dle aktuální tabulky
- upravena návštěvnost dle statistik z minulé sezony
- přidána známá historie každému týmu
- přidáni lokální rivality
- upraveny zařízení (facilities) každému týmu
- každému týmu vytvořen "B" tým, pokud ho ve skutečnosti nemají

Divize

Krajské Přebory

I.A Třídy

- přidána známá historie všem týmům (zatím jen u jihočeského, jihomoravského, karlovarského, královéhradeckého, libereckého kraje a u kraje vysočina)

I.B Třídy

Krajské Poháry

- vítěz poháru se kvalifikuje do Národního poháru

Juniorský Systém

- první 4 úrovně kopírují realitu (nejde jí úplně kopírovat, protože U19 "B" týmy jsou ve hře rozbitý už druhým rokem...)
- 5-7 úroveň obsahuje týmy, které v reálu nemají týmy U19
- lze postoupit z nejnižší ligy až do nejvyšší

Juniorské Krajské Poháry

- vítězové postupují do Národního Mistrovství

Národní Mistroství

- jen pro vítěze krajských pohárů, vítěz a poražený se kvalifikují do CEE Cup a All Stars Cup

CEE Cup

- jen pro juniorské týmy
- rozšířil jsem ho z 8 týmů na 16
- vždy se hraje koncem července a začátkem srpna
- týmy se kvalifikují z Juniorské ligy a Národního Mistrovství

All Stars Cup

- hraný v zimě
- 16 týmů (z toho min 6 z ČR)
- týmy se kvalifikují z Juniorské ligy a Národního Mistrovství

Tipsport Liga

- první tři týmy z Fortuna ligy mají "B" týmy v tipsport lize
- 5 náhodných týmu z Fortuna ligy + 4 náhodné z Fortuna Národní ligy + 4 náhodné týmy ze Slovenska

- přidána historie TJ Sokol Radnice
- přidány legendy a ikony Sparta Praha
- přidány dotace (ve hře je to jako účast v lize) za účast v nižších soutěžích a účast v dorosteneckých ligách

Databáze po I.B Třídu:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2656010316

Loga:

https://mega.nz/file/wGghAKCA#ti_4KoV6F ... MFv7o_mDsk

https://uloz.to/file/pI2kdyaur6oo/fm22c ... tgLwNkAD==

Stadiony:

Mám je hotové po Divize +část krajů, dodělat to zabere cca 8 hodin tak snad nějak během týdne nahodim

A závěrem pokud mi chcete třeba jen poděkovat za práci, kterou na databázi dělám, tak můžete posílat finanční dary na účet 1201370010/3030 nebo pokud nechcete či nemůžete přispět finančně tak stačí, když na steamu kliknete na pozitivní hodnocení a třeba připíšete pozitivní komentář. Za jakoukoliv podporu jsem vděčný a předem za ni i děkuju

A pokud najdete jakoukoliv chybu nebo nesrovnalost tak piště do komentářů sem nebo na steam nebo mi přímo napiště na steamu

Re: Česká liga po I.B Třídy + Grafika (FM22)

7
Je to skutečně propracované parádně. Jen nevím, proč jsi vyřadil v prvních dvou ligách ta registrační pravidla. To je podle skutečnosti a žádný problém ve hře není.
Chci se ale zeptat na tu druhou verzi, odlehčenou. Ta bude končit divizemi? Já jsem se pokoušel vytvořit si soutěž po divize sám, ale prostě pokaždý pohořim na tom play-off o jednoho postupujícího ze třetí ligy mezi vítězem ČFL A a ČFL B. Fakt už si nevím rady. Mohl bys mi nějak pomoci? A nebo mám čekat na odlehčenou verzi?
Databáze, kterou jsi udělal je škvělá hardcore verze, ale strašně dlouho se načítá a já bych chtěl mimo CZ ligy hrát zároveń i jiné. Samozřejmě, i když nastavim v editoru, že jsou kraje a níže neaktivní, tak stejně se to velké množství dat musí načíst.

Dík za odpověď.

9
blekyna píše: 16 lis 2021, 13:10 Je to skutečně propracované parádně. Jen nevím, proč jsi vyřadil v prvních dvou ligách ta registrační pravidla. To je podle skutečnosti a žádný problém ve hře není.
Chci se ale zeptat na tu druhou verzi, odlehčenou. Ta bude končit divizemi? Já jsem se pokoušel vytvořit si soutěž po divize sám, ale prostě pokaždý pohořim na tom play-off o jednoho postupujícího ze třetí ligy mezi vítězem ČFL A a ČFL B. Fakt už si nevím rady. Mohl bys mi nějak pomoci? A nebo mám čekat na odlehčenou verzi?
Databáze, kterou jsi udělal je škvělá hardcore verze, ale strašně dlouho se načítá a já bych chtěl mimo CZ ligy hrát zároveń i jiné. Samozřejmě, i když nastavim v editoru, že jsou kraje a níže neaktivní, tak stejně se to velké množství dat musí načíst.

Dík za odpověď.
Ono celá struktura je kopií z FM21 a protože tam jsem registrace neměl tak proto tam nejsou a celkově nejsem jejich velký fanoušek, protože i když třeba první rok fungujou správně tak další rok tam třeba AI začne dělat voloviny. Až budu mít okresy tak celou strukturu budu dělat od začátku a budou dvě verze s registracemi ve všech ligách a bez registrací.
Ohledně Lite verze, tam záleží jestli máš vlastní db, kterou jsi si nějak opravoval, protože já nebudu přidávat nic, co přidá ID (města, stadiony, nové týmy atd.) Například vím, že chybí 27 měst a tím pádem nejmíň 27 stadionů (z hlavy si pamatuju například Havířov) , tak pokud máš vlastní upravenou db tak doporučuju nejdřív všechno nastavit strukturu v základních pravidlech a na konci v třetí lize nastavit postupové i sestupové play-off pro tři týmy a pak to v pokročilých upravit na dva. Doporučuju si k tomu otevřít moji db v editoru FM21 nebo si udělat screeny v editoru FM22 a jen to upravit podle toho. Pokud si fakt nebudeš vědět rady můžeš mi poslat ten soubor a já to upravim

10
Tenshi píše: 16 lis 2021, 14:19
blekyna píše: 16 lis 2021, 13:10 Je to skutečně propracované parádně. Jen nevím, proč jsi vyřadil v prvních dvou ligách ta registrační pravidla. To je podle skutečnosti a žádný problém ve hře není.

Dík za odpověď.
Ono celá struktura je kopií z FM21 a protože tam jsem registrace neměl tak proto tam nejsou a celkově nejsem jejich velký fanoušek, protože i když třeba první rok fungujou správně tak další rok tam třeba AI začne dělat voloviny. Až budu mít okresy tak celou strukturu budu dělat od začátku a budou dvě verze s registracemi ve všech ligách a bez registrací.
Ohledně Lite verze, tam záleží jestli máš vlastní db, kterou jsi si nějak opravoval, protože já nebudu přidávat nic, co přidá ID (města, stadiony, nové týmy atd.) Například vím, že chybí 27 měst a tím pádem nejmíň 27 stadionů (z hlavy si pamatuju například Havířov) , tak pokud máš vlastní upravenou db tak doporučuju nejdřív všechno nastavit strukturu v základních pravidlech a na konci v třetí lize nastavit postupové i sestupové play-off pro tři týmy a pak to v pokročilých upravit na dva. Doporučuju si k tomu otevřít moji db v editoru FM21 nebo si udělat screeny v editoru FM22 a jen to upravit podle toho. Pokud si fakt nebudeš vědět rady můžeš mi poslat ten soubor a já to upravim
Jo tak já to vyzkoušim, jinak já mám udělány města, GPSky, stadiony které chybí ve hře a dresy zvlášť v souborech, které prostě přidávám do "data editor", nemusím je dávat do databáze a načítají se mi zvlášť.

14
blekyna píše: 16 lis 2021, 21:05 Tensi, tak jsem si na základě tvé rady připravil databázi v základních pravidlech, ale do rozšířených pravidel mě to nechce pustit, protože je tam ta chyba s postupem ze třetí ligy do druhé.
Nevíš jak na to?
Takhle úplně nevim, záleží jak to máš nastavený, U ČFL/MSFL dohromady musí být postupů 0 + play off s 3 týmy a u MSFL musí být nastaven 1 postupující, pak to funguje

18
Tenshi píše: 17 lis 2021, 04:58
blekyna píše: 16 lis 2021, 23:21 https://uloz.to/tam/32d47ac5-1c84-4aca- ... 9c82bde5b8

Prosím Tě, jestli budeš mít čas koukni na to, hodil jsem sem odkaz na ten soubor. Fakt si nevím rady.Díky
Nastavil jsem to už i v pokročilých pravidlech, tak snad to bude fungovat.

https://uloz.to/file/bKhpexIcAJ6R/aaago ... S0BTZ5Lt==
Ahoj, moc děkuji. Já už si doopravdy nevěděl rady. Musím se podívat jak jsi to udělal. Ještě jednou díky.
Zkusil jsem 3 sezony a funguje to super. Mě to po ty divize stačí.
Odpovědět

Zpět na „Databáze“